2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 18:50   
A hátso balkon tövében minden évben ujra kibujik ez az fajta irisz, nem tudom ki ültette de magátol nö 2-3 töböl:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 21:46   
Két régebbi kerti kép, itt baloldalon a képen mikor még meg volt a nagy Chinese Elm ami kellemes árnyékot nyujtott az emeleten is, sajnos kimult azota a másik meg a szöllö, amit mikor felkötött férjem a hátso balkonra hirtelen termett is de föleg a madarak ették meg! Kérdeztem páromat, azt mondta kihalt azota..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 19:49   
2004-04-22 02:18, nyanyabandi:
Virginiában volt futómuskátli, ha jól emléxem, "Zonal" geraniumnak hivják. Nem futott annyira, mint amit Németben láttam, de ez talán a klima miatt volt igy.
U.i. a mi cicáink soha nem tettek még kárt a virágainkban, növéneyinkben. Szeretnek viszont heverészni a növények árnyékában.
Lehet, hogy máshová járnak rosszalkodni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 17:54   
Kedves Hunor,

mandarin fám még nem volt, itt a kertben volt 2 narancsfa ami még a narancsültetvényböl maradt meg, (törpe)citromfát én vettem egy nagy tartájban s férjem a kertbe ültette ki akkor direkt. Az egyedüli amivel kezeltem egy ideig az citrus tápanyag volt, vizzel összekeverve öntöztem vele s attol igen megnött és sok citromot termett. Lejebb ott a kép amit tegnap készitettem a gazeborol, magasabb lett a kis fa mint a gazebo.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 17:48   
Szuzi, tegnap a Big Lotsben vettem virágmagokat, 2 zacsko harangvirág amit az árnyékos oldalra ültetek el, zacskoként 88 Cent volt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 14:26   
Hunor ne vazaba ultesd hanem cserepbe mert ott jobban erzik magukat

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 14:14   
Kerteszkedok!

Megart, ha ismet atultettem a mandarinfaimat uj, nagyobb vazaba? A multkori sima fold volt, de a napokban vasaroltam citrusfeleknek valo foldet.

Hunor

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 13:55   
Bovikam van gyongyviragom vagyis volt valahol a kert lejtos aljan de mar 2 eve nem talalkoztunk.Nagyon valoszinu hogy az ozek lezabaltak vagy a mormota, esetleg nem tetszett ott a viragnak? De azt hiszem igazad van veszek es most ide elore probalom telepiteni hatha ez jobb.Vettem ciklament es mar ott lapul a kerben, ha igaz hogy tuleli itt a telet akkor veszek meg vagy 20 tovet mert nagyon szeretem.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 11:20   
Kedves Szuzi!
Ahogy a kertemben dolgozgattam, látom szépen hajtanak a gyöngyvirágok és arról Te jutottál eszembe. Ez is szereti az árnyékot, ha érdekel, vagy talán van is már?
Pici hagymáit összel kell eldugni, de szépen terjed, utána rajtad múlik, hogy mennyit akarsz meghagyni.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 02:12   
Itt ugy tudom hogy ha van akkor egy kis tasak 2$-on alul van.Majdnem 10 dollar nahat..............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 00:16   
2004-04-22 12:07, nyanyabandi:
-
Ugy erted hogy 9$ 10 cent egy zacsko ibolyamag? Na nehogy mar............
-
Bizony! http://www.whiteflowerfarm.com/39570-product.html bocsánat, $ 9.25!

Ma gondoltam Rád, láttam a Big Lotsban olyan fehérre festett Bistro kerti set-et, asztal és 2 karos szék $ 99.- volt. Tudtommal azok drágábbak máshol. Lányomnak vettem egy katica bogarat ami kertbe van szánva de fent is kiteheti a balkonra, - solar light - most lent töltöm mert ott van még nap.

Ibolya magot majd keresek olcsobb helyen.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 12:07   
Ugy erted hogy 9$ 10 cent egy zacsko ibolyamag? Na nehogy mar............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 10:11   
Kerestem a kék virág nevét ahelyett találtam ezt: http://www.whiteflowerfarm.com/6383-product.html?REF=Others
Boldog Hungarian Spice Chile Pepper Seeds

Találtam ott ibolyát is, $ 9.10.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 08:18   
Szerintem tényleg nem érdemes erölködni, a klimának nem megfelelö növényekkel.Akkor csak baj van velük, nagyon kevés örömmel. Mi itt Európa közepén sok mindent ültethetünk, de pl a paprika is éjjelre 20°-ot igényel és ez soha nincs meg, esetleg elvétve. Mint igazi magyar mégis próbálkozunk, tavaly sikerült!
Aprppó macskák. Szeretem öket, de a frissen beültetett ágyásokba járnak kakálni, a sorokat széthúzzák, a zölség nem nagy élvezettel türi Ez a másik oldala a dolognak!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 03:05   
Tudod minden relativ és ki mit szeretne a kertjében. Nekem nagyon tetszett Bovi Enzianja, azt se tudtam hogy kertben is tud nöni én régen magasan, hegyekben láttam csak! Persze itt reménytelen az olyan, tul meleg van neki.
Ami a macskákat illeti pedig férjem annak idején lerakott egy olyan kis szélet bekeriteni az ujonnan ültetett virágaimat de macskái hamar tönkre tették erre kiszedte s utána jött az hogy fünyirásnál nyirta a virágaimat is! Lányom elkezdte az uj elkeritést, téglákat rakott le oda de nem ásta be öket még, azota is várom hogy csinálja tovább! Megvettem a nagy zacsko csodaföldet amit a TV-ben is hirdettek hogy attol milyen szépen nö majd minden, a nagy doboz liliom hagymákat is szintén a Sam Clubban, de eddig semmi sem lett elültetve általa. Annak idején is a Sam Clubban vettem azt a keveréket ami az elsö évben olyan csodásan kinött mileött Svájcba utaztam.

Tudod mikor férjem elöször megépitette a gazebot saját kezével s a meglévö épitöanyaggal (tavaly lett beton öntetve az alapra addig téga volt) aztán kaptuk ingyen a szép szökökutat az öregotthonbol, vett bele uj pumpát s akkor én is azt terveztem majd ott fogok kint mindig kávézni, imádom a szökökutakat! Ad egy eddig csak terv maradt hogy földbe ásott villanyvezetéket tesz oda, maradt a narancssárga hosszabito (a poolhoz ditto )a szökökut pedig sokszor eldugult s azt mindig ki kellene pucolni amihez nincs kedve, nem is tudom mikor volt az utoljára járatva? De azért szeretek a Gazeboban ülni néha olvasni is mert ott hátul kellemesen csendes is. Tettem magamnak egy nyugágyat is oda ahova fekszem.

Sajnos nem tudok semmit a svájci muskátlirol, nekem ott nem is volt növényem az ablakokban csak egy benti kis pálma amit babusgattam s vittem néha a virágüzletbe a szakemberekhez hogy hozzák rendbe. LOL! Itt nem kell a pálmáinkat babusgatni, nönek maguktol!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 02:18   
Hat szavakat sem talalok olyan szep, megis le kell majd koltozni floridaba hogy en is nevelhessek ilyesmit.Meg mindig a kertemmel vacakolok, kezd kibujni az ujonnan telepitett fu, ultettem jonehany arnyekturo novenyt, a nevukrol fogalmam sincs de a papirjaikat eltettem informacionak. Vettem 2 cserep ciklament es beastam a foldbe, most csinalok viragagyas szegelyt meg kerti utacskat, amikor az kesz lesz akkor jon a nagyagyu,- a kert sarkaban lesz egy olasz kert, teglafallal, vizkopovel, novenyekkel valami bajos szobrocskaval es egy kovacsoltvas asztalkaval +2 vasszekkel, es ott fogom inni a delutani kavemat, hetvegen a ferj jelenleteben.......... a sajat 2 kezemmel fogok csinalni mindent .....ami nem baj mert valahogy szeretek alkotni dolgokat kiveve a haz rendjet amit viszont muszaj.......es amit muszaj az mar nem igazi orom. A kerteszkedesben a 3 macska is segit, marmint ott dobjak magukat a foldre ahol eppen asni akarok egyaltalan folyton kisernek erdekli oket hogy mit csinalok,-tul civilizalt macskak.Andi, meg akartam mar kerdezni hogy ugy tudom svajcban vannak futomuskatlik, tudod ami zuhog ala az ablakbol, az magrol van ultetve? Itt megcsak a nyomat sem lattam.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 00:52   
Szuzi,

itt válaszolok Neked a "Szerel a párom" üzenetre mert ez most csak kerti dolog. Lefényképeztem közelebbröl a futo növényt: Itt meg a megnyirt bokorrol a kép:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 00:50   
2004-04-21 19:51, etelka:

Az a kék virág a háttérben kissé elmosódva úgy néz ki, mint az un, gyöngy-jácint, ami fehérben éz rózsaszinben is létezik, kis hagymákról lehet ültetni és évelö, azaz minden évben ujra jön, lassanként magátol szaporodik.
-
Köszönöm szépen Etelka, utána nézek azzal a névvel. Igen, kinött mert azt 3 éve ültettem mielött Baselba mentem.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 19:51   
2004-04-12 17:56, andi_usa:
-
2004-04-12 10:12, bovi:
-
Ez a bejáratunk, itt váltom a virágokat, ahogy az évszak változik. Tavaly a muskátlik novemberig viritottak.
-
Gondoltam, hogy a Te kertészkedésed eredménye volt a képen, gratulálok! Muskátlik nálunk a hátso bejáratnál (garázs) vannak cserépben és elöl a kerités tövében a földben, elöl is vannak cserepes növények de mi nem váltunk semmit csak ha valami tönkre megy. 3 éve mielött Baselba utaztam vettem egy nagy csomag virághagymát a nagykereskedönknél és elültettem termöföldel együtt a hátso kertbe, szépen kinött és virágzott a sok nárcisz és valami kék virág (nem nefelejts volt). Az egy kis sáv volt amit kaptam férjemtöl hogy oda ültethetek amit akarok. Elöször valami vékony valamit lerakott ott bekeriteni, aztán mikor macskái kidöntötték elvette és ezek után a fünyirással a virágaimat is levágta. Lányom pár napja igérte hogy nekem tesz ode beásott téglákat ez ellen, tegnap délutánra tervezte, de aztán elaludt, vacsorára telefonon keltettem fel. Tervezte azt is, hogy felássa a sávot és elülteti az uj magokat amiket vettem oda.
-
Az a kék virág a háttérben kissé elmosódva úgy néz ki, mint az un, gyöngy-jácint, ami fehérben éz rózsaszinben is létezik, kis hagymákról lehet ültetni és évelö, azaz minden évben ujra jön, lassanként magátol szaporodik.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 18:09   

Ma kinyilt teljesen az alpesi enziánom. Ez olyan igazi enziánkék

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 19:36   
2004-04-14 19:21, nyanyabandi:
Páfrány is évelő, kiirtani se könnyü. Sok hely kell a gyökereinek. Azt hiszem lefelé nagyobb, mint amit látsz belőle.
Honeysuckle, nicotina és phlox (magyar neveket nem tudok) szintén jól birják az árnyékot, szintén évelők.
A tátika nem az, de nálunk mindig visszanőtt, akárcsak az impatient.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 19:21   
Bovikam es masok akik nem olyan analfabetak a kerthez mint en -had kerjek ujra tanacsot.Az uzletben arult pafrany az tropusi vagy ha kiultetem akkor kinnt is hagyhatom es jovore ujra kino? Valahogy maskepp nez ki mint az erdei pafrany? Tudja valaki a valaszt? Igen megkoszonnem.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 16:51   
impatient-em van, de en olyat keresek ami minden evben kijon.Kosz a tanacsot hostat is veszek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 16:46   
2004-04-13 14:10, nyanyabandi:

Hosta
Impatient
Árnyékban nőnek, mint a güzü.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 14:19   

Andi ez lenne az anemone, ilyen volt amiröl irtál?

Ez most a kertünk széle az elsö virágzó pázsittal.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 14:10   
Ugyes emberkek,adjatok nekem tanacsot hogy ebben a csupaarnyek kertemben milyen viragokat nevelhetnek ami minden evben magatol kijon,vettem mar joparat de valahogy nem bizok bennuk, gyakorlati tanacs kellene, olyantol aki hasonlo problemaval kuszkodik.Nagyon sok a nagykoronaju tolgyfam.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 13:58   
Andi, az a kék nagyon korai kis virág, biztosan animone volt, azok az elsö virágok a hóvirág után. Nálam ilyenkor virit az egész kert töle. Nem kell semmit tenni, jön minden évben ujra. Nagyon érdekes, hogy sok évvel ezelött kis gumókat dugtam a földbe, hogy legyen és most ennyire elterjedt egyedül.
Majd megpróbálom felvenni, ha sikerül megnézheted, hogy ez volt amiröl irtál?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 17:56   
2004-04-12 10:12, bovi:
-
Ez a bejáratunk, itt váltom a virágokat, ahogy az évszak változik. Tavaly a muskátlik novemberig viritottak.
-
Gondoltam, hogy a Te kertészkedésed eredménye volt a képen, gratulálok! Muskátlik nálunk a hátso bejáratnál (garázs) vannak cserépben és elöl a kerités tövében a földben, elöl is vannak cserepes növények de mi nem váltunk semmit csak ha valami tönkre megy. 3 éve mielött Baselba utaztam vettem egy nagy csomag virághagymát a nagykereskedönknél és elültettem termöföldel együtt a hátso kertbe, szépen kinött és virágzott a sok nárcisz és valami kék virág (nem nefelejts volt). Az egy kis sáv volt amit kaptam férjemtöl hogy oda ültethetek amit akarok. Elöször valami vékony valamit lerakott ott bekeriteni, aztán mikor macskái kidöntötték elvette és ezek után a fünyirással a virágaimat is levágta. Lányom pár napja igérte hogy nekem tesz ode beásott téglákat ez ellen, tegnap délutánra tervezte, de aztán elaludt, vacsorára telefonon keltettem fel. Tervezte azt is, hogy felássa a sávot és elülteti az uj magokat amiket vettem oda.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 10:12   
2004-04-12 09:51, andi_usa:
-
De szép ez bovi! Örülök hogy sikeresen teszed be a képeket, bár nekem lenne ennyi sikerem a növényekkel!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 09:51   
De szép ez bovi! Örülök hogy sikeresen teszed be a képeket, bár nekem lenne ennyi sikerem a növényekkel!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó