2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 09:29   

Tavaszi köszöntö.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 20:55   
2004-04-02 04:32, bimbi:
-
Kedves Bimbi!
Úgy sejtem, Te tudod mi a különbség a savas meg a lugos föld között. Légy szíves hosszan kifejteni, miről ismerszik meg... (és persze egyáltalán, mi a küldönbség).
Az én kertemben homok terem homokkal - legalábbis a veteményes részen. Kicsit lejjebb sávok vannak, egy kis fekete föld, egy kis homok, egy kis agyag...
De nagyon szeretném megtudni, mi a különbség a lugos meg a savas föld között...

Köszi, ha felvilágosítasz!

Üdv.: Ideals

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 11:27   
http://plantsdatabase.com/t/394368/
One of the most glorious palms i've ever seen was a p. canariensis x p. sylvestris cross--about 60' with a stem that three adults couldn't reach around. we paid $600 for it, housed it for 2 or 3 years, and sold it for $15,000."

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 22:56   
Ezen a linken mindent megtudtok az Aloe Verarol aki Europai szarmozasu egyebkent -Mediteran noveny.

http://www.aloeveraguide.com/

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 21:10   
Kaytee,

férjem hajlando nekem kiszitálni a datolyát amit csak összegereblyéztem és kérdezte, nem-e tudnék belöle jam-et késziteni, mondtam dehogynem, jo ötlet, mivel apro a datolya. Én azon tünödöm hogy lehetne elérni hogy nagyobb teremjen rajta.

Élvezi a kalifornia napsütést és a meleget itthon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 18:24   
2004-04-09 14:37, rigojanos:

Ha van valakinek, akkor mondja meg, hogy milyen gyakran locsolja.

Nekem van egy Aloa Vera medicinalis kint a kertben ültettem el és annyit lessz locsolva mint mellette a többi növény, pár éve megvan, semmi baja. Néha ha eszembe jut letörök belöle sebek kezelésére. Szerintem ezek meleg környékröl származnak, leveleikben tárolják a nedvességet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 14:37   

Ha van valakinek, akkor mondja meg, hogy milyen gyakran locsolja.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 12:05   
Kaytee,

ezen sokáig fogok nevetni! A reptéren kérdeztem páromat tudta-e hogy nekünk datolyánk is terem a kertben?! Erre ö: hol??? Ahogy gondoltam, ö szépen össze gereblyézte eddig ami hullott és ment a szemetesbe!

Mindketten "nagy" kertészek vagyunk!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 00:23   
Csináltam egy képet a philodendronrol is ami a datolyapálma és a watersoftener tank között nö:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 00:18   
Elöször probáltam gereblyézni de azzal jött miden aprolék is, és azt le kellene szitálni, azt most hagytam egyenlöre, ahelyett letérdepeltem s kézzel szedtem a kosaramba. Lemértem bent, 2,5cm hosszu a mienk, szoval inkább mini ahhoz amit utoljára a 99 Cent üztletbe vettem, itt egy kép a földröl

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 22:37   
Kaytee,

a napokban nem talàltam a Stater Bros.-ban lepakoltat, de mielött férjem elutazott kaptam a 99 Cent storeban és olyan finom volt hogy két este alatt elfogyott, olyan kerek magas átlátszo dobozban volt ugyanugy mint a száritott füge, azt is hoztam. Sajnos mint mindig hamar elfogyott és nem volt több mikor ujra mentem.

Ami nálunk hullik kissebb mint a bolti amit utoljára vettem, de szétszedtem egyet és belül ugy néz ki mint a boltban vett (a melegben kiszáradt talán a fán?) majd lefényképezem ha szedtem, de most közben a PayPal eCheck clear-olt amivel a vevö fizetett igy mentem pakolni és viszem le a Fedex Groundhoz feladni, megy Palo Altoba a Cuisinart blender jar assembly.

Ha hazajöttem onnan, megyek szedni és fényképezni, addig szépen kel a pogácsa tészta is amit már bekevertem a nagy Cuisinartommal.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 21:49   
Nagyon irigyellek a datolyáért.
Mondd, a friss is ugyanolyan, mint amit boltban árulnak, vagy az már száritva van?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 21:21   
Megnéztem az Interneten a datolya pálmát, 150 évig él, a házunk az idén 100 éves.

Ugy látom nincs vad datolya, igy ehetö az, ami hullott, megyek szedni.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 19:12   
Koszonom Bovi, nalunk a ferj nyirja a fuvet es ehhez a temahoz csak annyit ert hogy MAR MEGINT FUVET KELL NYIRNI?.............na most legalabb lesz miert nyekeregnie meg tobb fuves terulet lett.........

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 19:00   
2004-04-08 18:09, nyanyabandi:
-
Sajnálom, de okosnak nem mondhatom magam, viszont a füvet nyirom már 30 éve.
Ha új a fü, akkor sok vizet igényel és amikor 5-6-7 cm-es vágd elöször, de ne alacsonyra. Majd amikor jól megerösödik vághatod 2cm-re is. Ez nem az idén lesz!
Ha nagyon levágod, akkor könnyen kiéghet.
-

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 18:09   
Elkeszultem a futelepitessel,mar csak a jo idot varom hogy ki is noljon,viszont szeretnek megkerdezni nalam okosabbat, mikor szabad eloszor lenyirni a friss uj fuvet? Mennyi idos koraban?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 06:02   
Mama elmentem egy kerteszhez es vettem nehany allitolag felarnyekturo novenyt, egy csomo teglat mert utat epitek a kertben es kell szegelynek is,raadasul valami apro szivattyucskatami kell a papagalyok kerti ketrecebe a furdotavacskajukba, ebbol lesz a vizeses.Ha ebben az evben nem lesz maximalisan rendezett a kert akkor soha az eletben most van idom ra.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-03 21:48   
2004-03-18 12:30, Cunibaba:
-

Várom, -hamár olkyan ügyes vagy, hogy felteszed. Én még sose mertem belefogni.

Egyelöre a kertemben kell szorgoskodjak mert itt idö elött és hirtelen lett tavasz!
Itt is, Már csak kb. 40 cm-es a hó az udvarunkon. De SÛT a nap!!!!

Kellemes, virágzó tavaszt minden kiskertésznek!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-02 18:00   
Koszonom bimbi.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-02 04:32   
Szuzi nezd meg ezt a linket itt van egy kinalat ami be mutassa az arnyek kivanatos viragokat.Jo lene tudni mere laksz miljen a fold arafele, az sokat szamit ha savas vagy lugos.Na meg az is rosz ha nagyon agyagos.

http://springhillnursery.com/search.asp?t=pf&pf_c=any&pf_z=7&pf_se=Shade&pf_fc=any&pf_u=any&x=20&y=8

Na es itt van egyik a legjob web lap ami tudna segitenni rajtad es baratnodon.Itt meglehet talalni mindent a fuvekrol es zonakrol ha Amerikaban laksz.

http://www.shadegrass.com/

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-02 04:08   
Erdo mellett nem jo lakni.... de mit csinaljak ha ott lakok. Gyonyoru de minden arnyek alig van valami viragom.De legalabb tisztesseges fuvet szeretnek, mondja meg aki tudja hogy az a fumag amit vettem es az van rairva hogy arnyekon is no, tenyleg noni fog?A baratnom vett elvetette, kinott gyonyoru volt egy honapig majd elhalt. Mi volt a baj, en is igy fogok jarni? Vagy van valami otletetek hogy mit csinalhatnek?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 23:38   
Nálunk most kezdett a gardenia bokor virágozni, igy szedtem egy csokorral s lefényképeztem kint.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 12:30   
2004-02-20 18:29, OMGI:
-
Sikerült már az amarilis-t újravirágzásra bírni???
-
Igaz mindenki màr a kertjéröl mesél, én mégis ide irom, hogy igen nekem sikerült! Söt 5ik éve hogy ugyan az a hagyma viràgzik! Söt màr màsodik éve hogy a rolla levàlasztott fioka is!
Hamaràbb akartam vàlaszolni! Mert mikor feltetted a kérdést akkor csinàltam fotokat is rolluk, de eddig még nem volt idöm és energiàm ràmàsolni a gépemre a fényképezögépböl!
Nekem szinte ez az egyetlen ¨benti növény ami viràgzik is és nem pusztitom el egy pàr honap utàn! Màs zöld növényel sikereim vannak de a viràgok....
Miutàn elviràgzott az Amarilis, egész nyàron adom neki a vizzel a viràgtàpot is. Szeptembertöl kevesebbet locsolom és aztàn összel (okotober-november) mikor eszembe jut kiszedem a cserépböl (ami nem is cserép hanem müanyag tàlka) és levàgom a leveleit szinte töbe.Meg a gyökereiböl is vàgok egy kicsit! Az idén mikor mindezt megcsinàltam akkor vettem észre hogy hoppà de nics mibe vissza ültetni! Igy egy hétig igy maradt csupaszon a garàzsban! Aztàn ujra elültettem viràgföldbe 2/3-àig ahogy kell és még egy idejig a garàzsban hagytam ahol kevesebb a fény! Nem locsoltam mert a vett viràgföld elég nedves! Csak màr mikor làtszott hogy a bimbo bujik kifelé!
Akkor ujra kezdtem a locsolàst! Kihoztam a verandàba (ahol se tul meleg se tul hideg nincs télen). És làm évröl évre szebb!
Csak most a tavasz jött ide tul hamar és mivel egy pàr napig kint is 17 fok körül volt a veradàban felfülledt a levegö igy az viràgamim idö elött kezdenek hervadni...

Majd teszek rolluk fotokat!

Egyelöre a kertemben kell szorgoskodjak mert itt idö elött és hirtelen lett tavasz! Rà fogunk fizetni!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 00:10   
Kaytee, ne vegyel orgonabokrot, nem szereti floridai klimat. Ha meg is marad, a meleg miatt egy nap alatt elviragzik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 18:50   
Kaytee,

anyosomnak volt egy orgona bokra ami nehezen nött de ök direkt a tengerparton éltek s ott nedvesebb, hüvösebb volt és ködös is.

Nálunk ia tele van virággal elöl a narancsfa most, ami még a narancsültetvényböl maradt meg söt a ringlo fa is virágzik most elöl.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 17:29   
2004-03-10 22:07, andi_usa:
A napokban láttam egy kertészeri kis reklámban orgona bokrocskát, jo drágán adják, $ 24.99, tünödöm költsek-e annyit egy bizonytalan jövöjére? ...

Andi, nekünk Virginiában volt egy francia duplaorgonánk és egy echte magyar lila.Azok is kb. húsz dollárba kerültek, csemetékként. A francia orgonabokor jobban bevált, nagyon szépen, sokat virágzott. Ha lehetne, itt Floridában is ültetnék, de ezt a klimát már nem birja.
Viszont képzeljétek, ma reggel fantasztikus narancsvirágillatra ébredtünk. A narancsligetek minimum 1o kilométerre vannak, idáig hozta a szél a finom illatot.
-

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 10:46   
Mindennek megvan a hàtrànya és az elönye!
Itt Belgiumban is nagyon késön veteményezek! Viszont mikor julius végén hazatérünk erdélyböl nekem akkor a legszebb a kertem! Erdélyben màr minden lesült, leérett...

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 09:00   
Március 8-án vagy 15-én szoktam veteményezni az első zöldségmagokat.
Ebben az évben legalább két héttel később kerülhetnek földbe. Hideg még nagyon a föld.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 06:15   
2004-03-10 21:16, bovi:
-

Bovi!
Nem tudom, mert én már nem ismerem a Közép-Europai lehetöségeket. Nálunk per pillanat még fél m a hó és a talajmenti fagy legkorábban májusban ereszt fel! Most márc 14.-én 8 fok hideg van ( minusz Celsiusban!) Itt nálunk jun 9 elött nem szabad semmit kipalántázni és én még Délfinnországban vagyok ! A Te helyedbe bemennék egy német kertészetbe és megkérdezném ott a kertészt! Etelka

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 04:26   
Andi ibolyat lehet talalni a Home depot-ba es a Lowee's ba is.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó