2019. október 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 22:34   
2003-08-06 20:14, etelka:
-
Majd informallak a beteg allapotarol

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 22:32   
2003-08-06 19:43, kaytee:
-
Lehet en is jobban jarnek ha muviragokat vennek. . .legalabb is ami a szobanovenyeket illeti.
Kinnt a kertben minden rendben van, de a lakasban sorra gyilkolom szegenyeket. Mi a csuda bajuk van?!?!? Nyarra kiteszem oket a kertbe, akkor rendbejonnek mint a betegek a szanatoriumban - aztan amikor beviszem oket, jon az elmulas. . .
Egyedul egy yucca-m van, ami tobb evet megelt, annak ellenere, hogy idonkent "szetultetes" cimen brutalisan feldarabolom. . .
Most, a borostyanom szedi ossze magat, igaz meg kozelebe sem jon a "hajdani" allapotanak, de remenykedek. . .

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 20:14   
Zsu, OK:wait and see
Kaytee: olyan árért bizonyára élöt és nem müvirágot vettél, nem igaz?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 19:43   
Vessetek meg. Amikor nem tudtam egy cserép gyönyörü orchideáról megállapitani, hogy igazi-e vagy nem, 3o dollárért megvettem.
Már több mint egy éve virágzik, és még mindig csodálkozom, mennyire élethü.
Annyi élő növényünk van, illetve főleg volt és lesz, hogy "elcsúszik" köztük.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 19:37   
2003-08-06 09:16, etelka:
-
Phalaenopsis hybrid.
Mindent ugy csinaltam ahogy a boltban mondtak - biztonsagul elolvastam a linkeket is amiket betettel a multkor - most akkor varom mi lesz. Talaltam egy helyet ahol nem tul sok a feny - es remelem nem is tul keves. Nem ultettem at - most csak a locsolasra figyelek, mert a hazunk meglehetosen szaraz - de telen. Most nem jellemzo paras mint a tropuson.
Nagyon kivancsi vagyok, mi lesz belole! Kolleganomnek volt egy az iroasztalan, hosszu hetekig gyonyorkodtunk benne, es letszolag semmikt sem csinalt vele - de azt nagyon jol - mert a viragok gyonyoruek voltak!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 09:16   
2003-08-05 20:35, Zsu:

Zsu és milyen fajta az uj orchideád?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 20:35   
2003-07-28 19:13, etelka:
-
Etelka, nem hiszed el - raszantam magamat, orchidea tulajdonos lettem. Vettem egy elviragzottat - amugy egeszseges, szep noveny. Meglatjuk mi lesz belole!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 00:58   
2003-08-02 15:19, Valeria:
-

Akkor en is a vietnami manikuros szavara adok!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-02 18:30   
Mai képek a citromfámrol: és a lassan érö ujabb citromokrol A fa kb. fele ekkora volt, mikor vettem.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-02 15:19   
Rigoka:

"Ennek az alja/gyokerei vizben kell, hogy alljon? "

A Vietnami manikurosomnel egy ugyan ilyen bambusz vizben all, (hydroponic) es gyonyoru. Viszont nekem volt egy pici amit csak locsoltam es sajnos elszaradt. Tehat, a vietnamiak jobban tudjak mit kell tenni a bambusszal.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-02 09:10   
szia Zsizel,

ha minden rendben van, akar egy honap mulva ismet vehetem birtokba a beoltott mandarinfakat. Egyebkent en is a magot a foldbe tettem, az hajtott ki, tehat erdemes igy is probalkozni. Ha minden jol megy, egy-masfel honapon belul kihajt.

Udv,

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 22:54   
Szia Kerteszlany,

Igen jottek tanacsok szep szammal.

Koszonom Neked is es mindenkinek!

Bambusz-kerdesem is van am!

Ennek az alja/gyokerei vizben kell, hogy alljon?

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 22:45   
Aha megvan rigojanos-nak küldtem az alanti üzenetet. Elnézést, de ezt a fórumot még meg kell szoknom.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 22:36   
2003-08-01 22:24, Kertészlány:
-

Hat mindenkinek

Irj a viragaidrol!

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 22:24   
Ha tudnám kinek címezzem, jó lenne.)

Itt vagyok ismét, nyaraltam kicsit, látom szépen megindult az eszmecsere és közben másik orchideához értőtől kaptál tanácsot.
Nekem hidegházam van cattleya, cymbi, stb.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 17:25   
Kedves Zsizel,

a citromfám az egyetlen, ami sikerrel nö eddig. De fiatal kis törpe citromfát vettem kb. 1m lehetett, 4-5 év volt amig megnött valamennyire és kezdett teremni. Most kb. 2m magas.

Férjem unokaöccse mikor itt volt, elkezdett nekem Avocado magbol növényt, mikor csirázott, el lett ültetve, 1 évig bent volt, mikor elég nagy lett kikerült a kertbe, ott kb. 2 méteres fa lett belöle de sajnos akkor megrágták a gopherek a gyökereit és kihalt. Helyette vett férjem oda egy Magnolia fát mely szépen megnött és virágzik.

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 17:03   
Hallo kedves Hunor,
mi van a mandarin fácskáddal? Irtad valamikor, hogy viszed kertészhez beoltatni, hogy teremjen is. Számolj be, nagyon érdekel. Látod, mégha csak ilyen hosszú idö után jut is rá idöm, hogy kérdezzek erröl! - Én citrommagokat dugdosok földbe, hogy végre legyen kis citromfám. Eddig még inkább kevesebb mint több sikerrel.
Szeretettel üdvözöllek
Zsizel

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 16:49   
Hü de szép az orchideád Valika!!!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 08:12   
Valeria!
Az ismert tény, hogy a Phalaenopsis orchideák virágszárai ujabb kis növényeket fejleszthetnek , ezeknek léggyökerei lesznek és ha szerencséd van- mint Neked volt is- az ujabb fióka is virágzik. Ha hosszú virágszáron fejlödött ki akkor megpróbálhatod úgy átültetni, hogy levágod az eredeti virágszárról és mohába és fakéregkeverékbe ülteted a kis növényt, így a léggyökerekböl " rendes" gyökerek lesznek.Nedvesen kell tartani, mert ennek az orchideának vastag levelei vannak és ha azok elkókadnak, akkor az arra utal, hogy kiszáradt a növény. Az elsö idöben az elültetett kis uj növénytg beteheted cserepestöl egy fényt áteresztö müanyag zacskóba is, amiben ugye fokozott lesz a nedvesség, azaz a páratartalom, megakadályozva a levelek kiszáradását, de nagyon óvatosan kell ezt csinálni, mert könnyen elrothadnak a levelek, ha most csinálnád elöször, akkor nem ajánlom. Nem biztos, hogy sikerül, de sokaknak sikerült már. Ha van a környékeden kertészet, vidd el oda a cserepet és kérdd meg öket, hogy válasszák le neked az uj kis növényt.
Ha nagyon hosszú száron fejlödött ki az uj növény, akkor azt is kipróbálhatod, hogy lehajlitod a szárat egy másik cseréphez, abba elülteted a kis növényt és csak akkor vágod le a " köldökzsinórt" azaz a régi virágszárat, amikor már látod, hogy a kis növény fejlödik. Good luck!
Szeretettel üdvözöl. Etelka

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 05:31   
Valikám,

gratulálok a sikeres orchidea tenyésztéshez! Nekem eddig nem sikerült a Plumeria projektemböl egyik sem. Hoztam kétszer Mauibol gyökeret, egy kinött de azt hiszem tul korán ültettük ki a kertbe. Tavaly szülinapomra kaptam egy virágzo kis növényt, de télen mikor jött az esö talán tul sok lett neki s tönkre ment. Talán veszek megin egyet de kinyomtatok egy gondozo leirást a webröl.

Imádom Mauin a Plumeria fákat illatukkal együtt!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 01:30   
Az orchideaimrol meg csak annyit, hogy marciusban vettem oket a Costcoban es csak most kezdenek hervadozni. Nagyon sajnalom oket. Majd ha a viragok lehullanak visszavagom a szarat kb. ket arasznyira a vegetol. Ezt irta az orchidea szakkonyv.

Viszont megkerdeznelek Etelka, hogy van egy orchideam amit evekkel ezelott kaptam, nem vagtam vissza, meghagytam a virag szarat, es nott ra egy masik orchidea bokor amin mar masodszor erednek viragok. Hosszu gyokereket eresztett es nem merem atultetni, de szeretnem. Most is van rajta harom virag. Hogy ultessem at amikor elviragzott?

Elore is koszonom a jotanacsot.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 01:00   
2003-07-30 17:09, bimbi:
-

Jaj,de jó! Most már tudom, hogy Valéria-virágot kaptam a múltkor. Ugye, ha fehér, akkor is Valéria?

Az alábbiak szerint van esély, hogy még az én általában mostoha kezelésem ellenére is hosszú életű lesz. Nálam ugyanis csak az ellenálló növények bírják ki.

Úgy vagyok vele, mint az unokasógornőm, akit 4 hetes nyaralása előtt egyszer megkérdeztem, hogy mi lesz a lakásban lévő zöldségekkel. Válasz:
"Mielőtt elmegyek, alaposan meglocsolom őket, aztán osszák be maguknak."

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 19:43   
Szép a kép, Valeria. Hasonló Phalaenopsis hybrid mint aminek az ápolásáról itt már az alábbiakban beszélgettünk.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 19:39   
Bimbikem:

Koszonom, hogy beraktad az orchideamat. Egyszer jo volna nekem is megtanulni, hogy hogyan kell kepeket berakni a forumba.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 17:09   
Ezen a kepen a Valeria Orchideaja lesz

http://f1.pg.photos.yahoo.com/bc/gabicacs/vwp?.dir=/KEPEK&.src=ph&.dnm=Valeria+Orchidja.jpg&.view=t

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 15:07   
2003-07-29 10:19, bobe:
-
Nem en semmit, teljes "nemtörödömseggel" kezelem a lanyaim nevetnek is es mondjak csoda törtent a maminak sikerult egy növenyt egy evig eletben tartania.
Tanacsokat kerek mert most mar csak azert is meg akarom mutatni nekik hogy igenis sikerulni fog
-
Az orchideák azok közé a ritka növények közé tartoznak, amik rengeteget kibirnak. A jó ápolás nem abban mutatkozik, hogy még egyszer ujra nyilnak, hanem abban ha a 2. évben is ujra kinyilnak. Sok sikert! Etelka

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 10:19   
Nem en semmit, teljes "nemtörödömseggel" kezelem a lanyaim nevetnek is es mondjak csoda törtent a maminak sikerult egy növenyt egy evig eletben tartania.
Tanacsokat kerek mert most mar csak azert is meg akarom mutatni nekik hogy igenis sikerulni fog

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 08:24   
2003-07-28 20:47, bobe:
-
Etelka nekem is pont egy ilyen orchideam van es az iden ujra viragzott. En hetente csak egyszer locsoltam es ele g volt neki az iden ujra viragba borult es nagyon remelem hogy tovabb el. At kell ultetni? vagy csak potolni a földet?
-
Szerbusz!
Az orchideák a szük cserepeket szeretik. Átültetni általában csak 2-3 évenként kell, de akkor is csak "egy számmal" nagyobb cserépbe. Elég az ültetöközeg pótlása, készakarva nem írom, hogy föld. Én mohát szoktam tenni a cserép tetejére. Adsz-e neki valamilyen mütágyát , ha igen mit?
Üdv.Etelka

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 22:24   
Nezd csak rigoka meg ezeket a web oldalokat

http://www.orchid.org.uk/contents.htm

http://www.orchidlady.com/

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 20:47   
Etelka nekem is pont egy ilyen orchideam van es az iden ujra viragzott. En hetente csak egyszer locsoltam es ele g volt neki az iden ujra viragba borult es nagyon remelem hogy tovabb el. At kell ultetni? vagy csak potolni a földet?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó