2018. május 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:13   
2003-07-28 19:05, Zsu:

Zsu kedves, orchideák ezerszámra találhatók. Két nagy csoportra lehet osztani öket:föld-orchideák és epiphyták, ezek léggyökerek segítségével táplálkoznak, kosarakban tartják öket. Az orchideák már évszázadok óta izgatták az embereket és az 1800-as években Angliában csak a gazdagok tudták megengedni öket maguknak.

Egy cserép orcidea ára = 3 virágcsokor ára, de évekig lehet örömed belöle. Ha veszel, jó, ha tudod, mit veszel és az amit vettél mit igényel? A Rigo által leírt és képen bemutatott Phalaenopsis orchideákkal tele vannak az üzletek. Vannak olyan fajták, amik nem birják ki a központifütéses, száraz lakásokat,és vannak olyanok is, amik az ablakpárkányokon évekig szépen fejlödnek. Manapság általában csak hybrideket árulnak, a természetben növö orchideákat nem szabad " rablógazadaság"-szerüen letépni és eladni, a legtöbbjük védett növény. Ha elkap az " orchidea-láz" akkor nem szabadulsz attól.
Szeretettel üdvözöl: Etelka

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 19:05   
2003-07-28 18:04, etelka:
-
Etelka, orulok, hogy irsz az orchideakrol, mar regota szerettem volna - de nem volt batorsagom hozza - na meg informaciom.

Kb ket hete latogattam meg egy ismerosomet, neki sok van, es ugy mondta, hogy "egyszeru" a gondozasa - miert tunik nekem ugy, hogy nem az?

Az egyik kolleganomnek az asztalan van egy mar evek ota, es nem tudom mit csinal vele - de csodalatos!!!

Mennyi napot igenyelnek?

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 18:04   
2003-07-28 17:17, rigojanos:

Rigó!
A szorgalmas házikertészek túlöntözik az orchideákat és a gyökerek akkor elrothadnak. Mivel az orchideádnak viszonylag vastag levelei vannak, azokban táplálék és viz gyülik fel és úgy kell öntözni, hogy nyirkos legyen, de semmiképp se locsogjon. A leveleken megálló víz elrothasztja a leveleket. Vannak akik un. meritös öntözést alkalmaznak, egyszer egy héten megmeritik az egész cserepet vizbe, kb 5 percre. Én kétszer locsolok egy héten, mindig ugyanaznap, akkor nem felejtödik el, szerdán és vasárnap.
Az, hogy ez az orchidea könnyü azt jelenti, hogy nem kell neki csontszáraz pihenési idöszak, vagy hideg hömérséklet ahoz, hogy virágozzon. Van egy érdekes könyv. Dr.Makara György: orchideák és bromeliák magyarul de orchideákra vonatkozóan rengeteg irodalom van angolul, csak kukkants be a google:ba, ha érdekelnek jobban az orchideák. Vagy az American Orchid Society honlapjára. Üdv.Etelka

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 17:17   
2003-07-28 10:49, etelka:

Szia Etelka

Nagyon koszonom a segitseget, meg is vizsgalgattam az en orchideamat a leirtak alapjan. Igy fogok tenni, ahogyan tanacsoltatok

"A legtöbb orchideát a szorgalmas házikertészek ölték meg.Ez az orchidea az egyike a legkönnyebbeknek ."

Ez erdekes, errol irnal bovebben?

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 10:49   
2003-07-27 23:44, Kertészlány:
-
2003-07-11 18:08, rigojanos:
-
Tudja valaki, hogy az orchideaval mit kell csinalni, hogy jovore is viragozzon?

Erre gombolok:

-Remélem még nem vágtad le az elvirágzott virágszárat. Ezután se tedd, mert az fogja neked megmutatni, hol kell majd levágni ahhoz, hogy 3 hónap mulva ugyanez az ág ujra virágozzon. Addig fog leszáradni és csak addig szabad majd levágni.
Tudom, hogy ez így körülményes kissé, de így igaz. )

A képen ábrázolt orchidea egy Phalaenopsis hybrid. Un. melegházi föld-orchidea, azaz nem léggyökerekkel táplálkozó ún. epiphyta fajta. Állandó nedvességet igényel, de úgy kell locsolni ( kb. 2 x hetente) hogy a levelek tövébene álljon meg a víz. Németül: Elefántfülorchidea a neve= Elephantenohrenorchidee,hívják pillangó orchideának is. A virágszárat ne vágdd le. Lehet, hogy annak a végén uj kis palánta fejlödik , léggyökerekkel. Ha igen, akkor azt levághatod és elültetheted. Ha nem, akkor a szár vagy lassan leszárad tövig, vagy nem, kiszámíthatatlan.Semmi garancia nincs arra, hogy 3 hónap mulva virágzik, kiszámíthatatlan az ujabb virágzása.
Meleg szobában szeret lenni, de nem tüzö napfényben, hanem kissé árnyékoltan, de azért világos helyen!
Más: az orchidea"föld" minden, csak nem föld: fakéreg, styrox,moha,vizátteresztö anyag. Van egy Greenmix nevü "orchideaföld" is ,nem tudom hol vagy és kapható-e az Nálad.A jó ápolás jele az, hogy nem ápolod túl! A legtöbb orchideát a szorgalmas házikertészek ölték meg.Ez az orchidea az egyike a legkönnyebbeknek .
Sok sikert! Etelka

-

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:40   
Hat akkor kerteszkedek egyet.

Tavaly rengeteg bajom volt a rozsabogarakkal, meg a "black spot"-tal, ami egy gombas betegseg, ha nem tudod megallitani, a rozsabokor egy-ket szobol levetkozi a leveleit.

Iden meg vannak bokraim, levelekkel. Meg viragzik is, igaz, a viragok nem a legnagyobbak, de egszsegesnek latszanak.

De a rozsabogarak. . .mult hetvegen adtam nekik a Sevinnel. Ezen a hetvegen is (szegeny bokrok feherek a sok permettol) - es a rozsabokor csapdam is tele van szerelmeskedo bogarakkal. . . El vagyok szanva a jovo heti permetezesre is

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:36   
2003-07-28 00:33, rigojanos:
-
Jajj de szegyenlem magam. . .. jajj de bocsanatot kerek. . .

Az utilapu miert nem???

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:33   
2003-07-28 00:17, Zsu:
-
Szia Zsu!

Ne offolj! Itt csak novenyekrol lehet beszelgetni. Meg utilapurol sem!

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:17   
2003-07-28 00:14, rigojanos:
-
Szia Rigo!

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:16   
-
Szia Kerteszlany!!! Vegre valaki, aki tud orchideaul. . .

Mar regota nezegetem oket, de mindig meggyozom magamat arrol, hogy tul komplikalt az nekem. . . Pedig nagyon szeretnek!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 00:14   
-

Szia Kerteszlany

Nagyon koszonom a tanacsot, meg nem vagtam le semmit. Tehat varjam meg, mig leszarad valameddig, es aztan addig vagjam le. Ertem. Es utana varjak, amig beindul megint valami? Nem fog tovabb szaradni?

P.S.: Bocs a hulye kerdesekert, annyit ertek a novenyekhez, mint az elektronikahoz

Koszonom szepen meg egyszer!

Lesznek meg ilyen kerdeseim azert, ugyhogy ne menj messzire

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-27 23:44   
2003-07-11 18:08, rigojanos:
-

Erre gombolok:

-Remélem még nem vágtad le az elvirágzott virágszárat. Ezután se tedd, mert az fogja neked megmutatni, hol kell majd levágni ahhoz, hogy 3 hónap mulva ugyanez az ág ujra virágozzon. Addig fog leszáradni és csak addig szabad majd levágni.
Tudom, hogy ez így körülményes kissé, de így igaz. )

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-11 18:08   

Erre gombolok:

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-21 10:03   
Megfáztak a féltve nevelgetett muskátlijaim!
Szomorú vagyok!!!! Virág nincs, viszont a levelek pirosban pompáznak!

Lehet, hogy a 25 m2-nyi kertecskémet be kellene borítani üvegtetôvel?????

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 16:19   
2002-11-11 18:48, Calyx:
-
http://www.glassgardendesign.com/

ott:->"gallery" es "projects"

-

Maya,

Zen kerttel kapcsolatban eszembe jutott.
Szeretem az uveget :-)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 04:27   
Nem Merkaptan, hanem zold gaz TE rigo, mindjart meg kereslek

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 04:13   
2003-04-02 21:58, bimbi:
-
Mit tesztek orizitek meg tobb ideig ne bujon ki a gaz?
-

En el szoktam zarni a tuzhelyen.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-03 04:12   
2003-04-02 17:33, kaytee:
-
Rigó, Bostonban termelted ezt a mandarint?
-

Igen, itt az uveghazamban.

Csak eszembe jutott, es ereztem a szamban az izet....

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 21:58   
Ma gyomlaltam , utalom ezt a dolgot csinalni de azert szerettem ha rend van a bokrok korul,viragos kertbe.Mit tesztek orizitek meg tobb ideig ne bujon ki a gaz?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 17:33   
Rigó, Bostonban termelted ezt a mandarint?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 04:53   

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 12:41   
Itt a tavasz!!! De az ejjel meg fagyott.
Tervek? Ahogy lehet kitakaritani a kertet, tele van ag darabokkal, meg van egy par fa olyan kicsi tuskes labdacsa termessel, ami most teljesen beboritotta a kertet, azokat kell osszeszedni.
Szeretnek egy kis zoldseges kertet - csak egy pici sarkor, uborkanak, paradicsomnak, azokat szeretem nagyon, ha frissek, es nem sok munka. Csak keves a napos resz a kertben.
Keresek egy fajta futo rozsat, vana egy kis lejtos resz, amit szeretnek betakarni vele. Egyebkent eleg sok a a bajom a rozsaval, sok a "fekete folt", nagyon paras a nyar. Remelem sikerul idoben kezdeni a megelozo permetezest - ami tavaly keson jott - es az attelelt betegsegek nem fognak kart okozni iden.
Tavaly tavasszal sok-sok levendulat ultettem a rozsakhoz, azt mondjak, tavol tartja abogarakat, , ,meglatjuk.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-13 09:39   
Itt a tavasz (mar akinel) miljen tervekel es gondolatokal indultok kertettek fele az iden?
Nekem nincs csak egy cserepes kaktuszom es egy levegon elo kaktuszom.De ara gondoltam keresek kerteszt kezelje oket

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 15:52   
Szia Anri!

Azert vegyel a kedves kerteszismerösödtöl mégnövénykéket, hátha mégsem válik be a muskátli-buli! Ha beválik, mondd meg neki, hogy beveszed a buliba!!!!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 14:22   
OMGI nagyon köszönöm a tippet kifogom probalni es ha jövöre a kertesz mar nemköszön mesziröl sikerült
Majd megirom

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-09 18:29   
Nos, kedveseim!
Rég nem volt nyitva ez a topik. A minap a Chat-szobában a muskátli teleltetés ill. a szaporítás került szóba. Megígértem, megírom, hogy én mit mûvelek velük.

Van tövem, amelyik több mint 10 éves, ez egy jó erôs, "béketûrô" darab. Ennek van számtalan csemetéje, de persze közel nem annyi, amennyit próbáltam szaporítani.

A legerôsebbek azok, amelyeket nyáron kiültetek a "kertbe", ami kb. 2 m2, de napos, és ebben a hideg országban szélvédett helyen van. A méreteit persze legutóbb erôsen rosszirányba befolyásolta, hogy drága párom -villanyszerelés közben- "félrelépett", és teljes fenekestül beleült a közepébe. A letört ágak közül is java megfogott, gyökeret engedett.

Szóval, bármikor, ha letörik, vagy levágunk egy ágat, akár jó földbe dugva, akár vízben jól meggyökeresedik, aztán csak ültetni kell.
Ôsszel, amikor beszedem ôket, (remekül kibirják még az 1-2 fokot fagyokat is!!) kiszedem a cserépbôl, de földdel együtt, egyenként újságpapírba csomagolom, és egymás mellé egy nagy müanyagtasak aljába helyezem.
Mielôtt egy hûvös, majdnem sötét pincébe tesszük le telelni, lazán meglocsolom. Nem nagyon, hogy ne rothadjon el a papir. A szárakon a levelek visszaszáradnak, a tápanyag visszamegy a gyökerekbe és a szárakba. November elején vittem le a tárolóba, most hoztam fel, két hete.
Ilyenkor megnézem melyiknek él a szára,ez jól látszik! Ha megfeketedett, elszáradt, akkor minél lejjebb el kell vágni.
én ilyenkor még nem szoktam átültetni, hiszen itt még min. 2 hónapig tart a tél, de hetenként egyszer a régi földben tápot adok.

2-3 hét múlva pici hajtások indulnak, ekkor újra lehet a fölöslegeseket levágni, nem érdemes túl hosszan hagyni.

A legjobb telelési hômérséklet mindenképpen +10 fok alatti, -nekem ez vált be.

Próbáljátok ki.

Saját honlap -és kellô tudás hiányában- még mindíg nem tudok képeket feltenni nektek, így nélkülöznötök kell az ismertetô képeket.

Jó tavaszi foglalatosságot mndenkinek!!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-15 16:36   
2002-11-15 06:26, bimbi:
-
Bimbi ez a csoport Kaliforniaban dolgozik,ott ha voltam is parszor de nem eltem ,nem tudom,hogy milyen surun ha egyaltalan kapnak jegesot pl. Palm Springben.
OOOooopsi? :D
Azt hiszem vagyis tudom,hogy Ooopsi van egy regular kerttel is ha jegeso van,pl osszel es leveri az oszes falevelet a faagakkal egyutt,akkor nem hinnem hogy kevesebb dolgod lenne a takaritassal,mint a feltett kepen.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-15 06:26   
Calyx ez mind nagyon szep de mi tortennik egy ilyen kertel ha lesz egy jeg eso?

OOOooopsi?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-11 18:48   
2002-11-11 18:18, etelka:
-
Gyerekek, az African violet magyarul = fokföldi ibolya!

-
Bocs !,persze hogy az.Ossze-vissza beszelunk :(

Etelka,ha latnad milyen szepek az amarylliszeim :) (ezt igy irjak magyarul ?)

Tegnap lanyom elvitt jo par cserepet tolem :)

Van nekem gyonyoru uveg darabok,nem tudom hogy kell irni,de hadd irjam le korulbelul,uveg darabok,mint kavicsok,na a cserepeimet azokkal is feldiszitettem korbe,ra a foldre,hat olyan szep,hogy a lelkem nagyon boldog :)

Van itt felenk (nem itt, hanem Kaliforniaban) akik uvegkerteket szoktak csinalni.
Nagyon tetszik nekem !

Nezheted itt Te is:
http://www.glassgardendesign.com/

ott:->"gallery" es "projects"

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-11 18:18   
Gyerekek, az African violet magyarul = fokföldi ibolya!
Szeretettel:Etelka

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó