2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 05:12   
Kedves Krisz, mással is megesik... Kigyomláltad az ál-paprikát?

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-24 23:58   
33 fok van.
Reggel es este is öntözni kell.
A paprika palantaimrol kiderült, hogy gyom.
A ferjem meg is jegyezte, hogy ez nem szep dolog egy magyartol.
Nem is tudom, sirjak vagy nevessek.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 19:12   
Az utolsó napokban az átlagos hömérséklet (24 órai átlag) több napon szépen 0 fok fölött volt, felébredt a természet, egyik napról a másikra. Mindig tavasszal csodálom azt a gyorsaságot amivel az itteni természet a hosszú tél után ébred és lendülettel zöldül. Majdnem fél napokként lehet látni a változást. Reggel a nyírfák csak rügyeznek, másnap egy meleg éjszaka után és a reggeli meleg esö után (+12 fok) és a fákon kis levelek vannak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 19:09   
Kösz, fiúk. Gondolkodom a fikuszon, remélem, a macskám nem fogja megtámadni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 18:36   
2007-05-15 15:45, Ferencz Zsuzsanna:
-
A fíkuszt ajánlom én is, nagyon szerényen megél félárnyékos helyen, egyszer a héten elég locsolni de kibírja két hétig is. Lassan nö, nem nö ki a lakásból, ami sokszor problémás Ha nem tetszik a formája, vagy valami ága útban van, lehet szabadon vágogatni addig, amíg megtalálod neked megfelelö formáját.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 18:12   
2007-05-15 15:45, Ferencz Zsuzsanna:

Apró és nagylevelű fikusz, mindenféle páfrányok (magas páratartalom kell), a fás hibiszkusz (kínai rózsa), a tévesen majomkenyérfának nevezett pozsgás bokornövény (a levele is könnyen gyökeresedik), a pletykafélék (indás kúszónövények), stb.
Hűvös sötét lakásban ritkán öntözni, de ha napfényre kerülnek, vagy melegebb helyre, az öntözést sűríteni kell.
Tápanyagok közül a nitrogén a vegetatív (zöld) növekedést, a foszpor (P) a virágzást, míg a kálium (K) a szárerősságet, tartaléktápanyagok beépülését segíti elő. A mikroelemes műtrágyáknak különösen ott van jelentőségük, amikor az átültetést nem tudjuk minden évben végrehajtani.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 15:45   
Kedves mindenki, tudtok-e olyan növényt, amely szereti a napfény és világosság hiányát?
Nyaranta egyre kevesebb a fény a lakásomban, az ablak előtt terebélyesedő hársfák miatt...

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 14:06   
Ibolya es arvacska szamomra ket különbözö fogalom.
Egy csaladbol szarmaznak es hasonloak is, de ibolya csak tavasszal van. Kek, feher, lilla szinekben.
Az arvacska sok valtozatban vadon es nemesitva is megtalalhato. Ezerfele szinben tavasztol kesö öszig pompazik.

Na, de ne a neveken lovagoljunk!
Szep es szeretjük, thema fertig

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 13:56   
Ibolya vs árvácska:
Ma reggel utánanéztem a dolognak és megtudtam, hogy az árvácskának is van egy az itteni természetben vadon elö fajtája, a "keto-orvokki" amiböl a mai árvácskák lettek nemesítve.

Egy másik (nyelvi) különlegesség. A finn nyelvben nincs szó a meggyfára, azt itt cseresznyefának nevezik. A hosszú és hideg tél miatt a cseresznye itt viszont nem él meg, de meggyfákat néha láttam itt a környéken.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 23:13   
2007-05-14 22:06, Valeria:
-

Kedves Valeria,
növények, fák, madarak neveivel sokszor nehézségeim vannak. Az igaz, hogy ami kertemben nö, tavasszal kék-fehéren virágzik a kert különbözö helyein, vadon.

De milyen hasonló virágok az árvácskák, amelyeket több szinü virágokkal élvezhetünk. Itt megint a furcsa nyelv okozott gondokat. A vad ibolya finnül "pelto-orvokki", de a kertészetben nemesített virágok "árvácskák" neve finnül megint csak "orvokki".

Köszi a segítséget.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 22:06   
Kedves Tihi, en azt hiszem, hogy te az arvacskakrol beszelsz nem ibolyakrol. Azok csak kekben es feherben vannak es csak tavasszal. Viszont az arvacskak egesz evben nyilnak es kulonbozo szinekben tundokolnek a kertben.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 21:40   
Kellemes meleg tavaszi nap volt ma itt és délután a kertben dolgozgattam. Elkészítettem a futóbabok helyét, szépen virágoznak 4-5 hét múlva piros-fehér virággal és felnönek a tetöre is a nyár folyamán. A babok ehetök, de nem fó ízüek, viráguk viszont szemnek valók. A naposabb helyre vajbabot ültettem, esetleg sikerül zöldbablevest abból csinálni.

Különben, mivel szeretem az ibolyákat, az eddigi citrom sárgák mellé naranycssárgákat ültettem. Késöbb a nyár folyamán jönnek majd aztán a kék és lila változatok is.

Jelenleg az ibolyákat nagy agyag edényekbe ültetem. Évekig probálkoztam ültetni az ibolyákat az udvarra több helyre és mindig ugyanaz történt. Egy-két hét folyamán kis kukacok elrágták a gyökereit és a szép virág elhervadt, könnyen ki lehetett emelni a földböl, a gyökereit a kukacok elrágták.

Ibolyákról még annyit, hogy ha jö lendületben nönek a nyár elején, megéri erösen visszavágni "öket" , utána egész nyáron, öszig virágoznak.

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 15:12   
Sziasztok!

Most hallottam, hogy a tavaly egesz Europan vegigsöprö paradicsomfertözes - vagy nem is tudom minek nevezzem - benne marad a földben, es ujra fertöz.
Tehat, akinek tavaly tönkretette az egesz termest, azoknak most sincs semmi eselyük.

Tudd erröl valaki? Mennyire biztos ez?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-08 21:15   
2007-05-08 17:51, egyedls:

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-08 17:51   
2007-05-07 18:27, Tihi:
Kedves bovi, tihi!
Távol állt tőlem a kritika, ellenkezőleg, ironizálni próbáltam, aminek az alábbi vicc lett volna a forrása:
Két "papa" sakkozgat egyikük lakásának tornácán. A házigazda így szól:
- Megkínálhatlak valamivel? Bort, sört, egyebet?
- Igen, köszönöm, egy nagyfröccsöt elfogadnék! - feleli a vendég.
- Te! - szól ismét a háziúr suttogva. - Mi is az a koratavaszi lila kis kerti virág? Tudod, aminek van illatos és illatmentes változata is? Naaa?
- Ibolya?
- Igen, köszönöm - feleli a házigazda és bekiált a konyhába: IBOLYAAAA!! Légy szives egy nagyfröccsöt és egy kis szódát nekünk!!!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 18:27   
2007-05-07 12:32, egyedls:
-
De ha én "öket" nagyon szeretem és önfejü vagyok, akkor így írom minden vélemény ellenére is, de az ibolyát kis "i"-vel írom.

Különben megjegyzem a javítást, a javításokból csak tanulni lehet, néha másnap csodálkozok, hogy mit is írtam a MON-ra az elözönapon, néha javítom, vagy ha nagyon hülyeség, akkor újra beírom.

Amikor annakidején finnül tanultam a legjobb tanítóm a saját lányom volt. Már 3 éves korában, ha valamit rosszul vagy furcsán mondtam, rögtön kijavított. Én meg olvastam neki meséket, történeteket, késöbb a Kalevala egyszerüsített kiadását is. Mindketten sokat tanultunk így együtt.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 13:58   
2007-05-07 12:32, egyedls:

És kik ők? A nagymama, nagynéni, esetleg az unokákat is Ibolyának hívják??
-
Kedves fórumtársunk!
Ne legyél velünk - évtizedek óta külföldön élö magyarokkal- annyira szigorú.
Ha beszélsz a magyaron kivül is egy nyelvet perfekt, akkor tudhatod, hogy miért nevezi Tihi az ibolyát is ök-nek!!!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 12:32   
2007-05-06 20:14, Tihi:
-
"Az udvarra egyelöre csak ibolyákat mertem ültetni, ök nagyon jól bírják az északi fagyokat. Napközben süt a nap, akkor felélénkednek, a havas esöt általában élvezik és ha a hó elovad, mosolyognak ibolyákként."

- És kik ők? A nagymama, nagynéni, esetleg az unokákat is Ibolyának hívják??

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 20:14   
A hosszú tél után lassan zöldül a fű.
Az udvarra egyelöre csak ibolyákat mertem ültetni, ök nagyon jól bírják az északi fagyokat. Napközben süt a nap, akkor felélénkednek, a havas esöt általában élvezik és ha a hó elovad, mosolyognak ibolyákként.

Ma kellemes meleg nap volt délután, élveztem sapka, sál és kesztyű nélkül, egy kicsit gerebléztem az udvaron, összeszedtem a lehullott fenyötobozokat, egy talicska tele lett, hát betolom a közeli erdöbe, mert nem szemét, az erdöbe való. Ha minden jól megy, két hét mulva füvet kell vágnom.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 08:50   
Rég nem kertészkedünk, de most eszembe jutott ez a rovat.
Egy kecskeméti oldalon pont most láttam, hogy tegnap délután galambtojás nagyságú jég esett.
Oda van minden szépség a kerteben szegényeknek

Remélem nincs köztünk hasonló bajokat szenvedö

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 14:27   
Sziasztok!

A sparga tök hosszukas, feher szinü es nagyra megnö. Termesi idejeben minden gyerek fözelekundort kap. Erröl lehet megismerni
Nekem mar szepen nönek a paradicsompalantaim. Kicsit tartok töle, mert tavaly itt is vegig söpört valami betegseg, es mind kipusztult.
A paprikak meg nem akarnak elöbujni.
Ültetek meg salátát, retket, babot, borsot es dugatok zöldhagymat is.
Összel telepitettem malnat, ribizlit es ültettem par fat.
Hat majd kiderül, hogy milyen sikerrel...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 04:54   
Kedves Mary, mijazaspárgatök?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 22:37   
2007-03-16 19:09, bovi:

Aranyos Bovi!

Küldjek néhány spárgatök-magot?
Nincsen hiányérzeted?

Asszem, összel felpakolok a postára néhány tököt, ha nevetségesnek is tünik. Hogy kiegyenlítse a megszokott termést.

UPS-el küldjem?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 19:09   
Kedves kerttulajdonosok, ne feledjétek a madárodukat kitenni, vagy esetleg kitakaritani!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 18:58   
2007-03-15 04:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
Bovikám, a kapor és a tök gyomlálás nélkül is nő...

De elöbb el kell ültetni, illetve szórni a magot és utána locsolgatni
Nálam soha nem jött ki a kapor egyik évröl a másikra, mint soknál. Minden évbe szórtam és csak imitt-amott lett valami
Nem gatyázok tovább, csak füvet nyirok és virágokat szimatolok
Ma minden készen lett és nagyon élvezem, hogy szép!
Kár, hogy az idö ujra elront mindent

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 04:25   
Bovikám, a kapor és a tök gyomlálás nélkül is nő...

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 08:23   
2007-03-14 06:18, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Bovi, lehet tévedek, de mintha tavaly azt mondtad volna: befejezed a kertészkedést.

Nem tévedsz kedves Zsuzsa, de csak a konyhakertészkedést!
Helyébe fü lett és körül diszkert.
Ez már jóval kevesebb munka!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 06:18   
Kedves Bovi, lehet tévedek, de mintha tavaly azt mondtad volna: befejezed a kertészkedést.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 19:03   
Ma félholtra dolgoztam magam a kertben!

Az öszön új füvesités, annak körberakása kövekkel, hogy könnyebb legyen a fü nyirása.
Most itt volt az elsö nyirás ideje, nagyon szuper igy a géppel portyázni
Maradt a fü körüli diszkert, amit elökészitettem ma különbözö disznövények ültetésére.
Felástam, elgerebléztem végül eljutottam még a kertészhez is, de a vett növényeket képtelen voltam elültetni.
Ùgy érzem magam, mint akit a mángorlón átengedtek
Remélem marad a jó idö, hogy tudjam holnap folytatni, feltéve ha lábra tudok állni!
Ez a hirtelen szépidöérem másik oldala

sislak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 21:50   
2007-03-09 19:59, egyedls:
-
Ha bonzai lenne, akkor még lenne valami formája is. Ez csak egy egyenes vesszö.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó