2019. november 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 20:37   
2006-11-10 18:49, bovi:
-
Az elökertben az utca felé nemes szibériai fenyök vannak, gyorsan nönek az itteni klímában és kellemes öket megsimogatni, mert tüjei nem szúrosak, hanem puhák. Tegnap nekifogtam kiásni az alsó ágait a nedves, fagyos hóból, hogy nehogy alsó ágai letörjenek. Csizmával, lapáttal felszerelve megtettem, de nagyon is megizzadtam a munkában, de megérte.

Majdenm minden orgonabokor ága is hó alatt volt legörbülve, a nedves hó az ágakra ragadt és utána az erös északi szél ledöntötte bokrok ágait. Ezeket is mentettem. Az orgonabokor ágaira faggyúgombócokat tettünk és a konyhai ablakból figyeljük a cinegéket, a mókusokat, eggyes más madarakot is, akik vidáman étkezésre jönnek.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 20:07   
2006-11-10 18:15, Krisz11:
-
Én is az ajánlom mint Bovi, nedvesség igen, de nem túl sok. Most nálunk is 2 ciklám van a lakásban, egyelöre jól érzik magukat. Csak 3-4 naponként adok vizet, tehát nem áll állandóan vízben, egy kis tányéron vannak. Ha úgy tünik, hogy a földje fent már majdenm száraz beemelem egy vizes edénybe kb 30..45 percre, utána vissza a helyére. Szobai hömérsékletünk az egész lakásban + 21 fok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 18:59   
2006-11-10 18:15, Krisz11:

Nem biztos amit ajánlok, de ne tedd nagyon világosra, fölerg a nap ne érj, csak hüvöset igényel. Igen, csak alulrol szabad locsolni, de keveset. Nyugodtam hagyhatod egy kicsit kiszáradni, a levél sárgulás a sok viz jele, kivéve, ha tetves. Azt megnézheted a levelek hátulján.
Szeretem én is a ciklament, de mivel csak a hálószobánkat tudja elviselni, igy nem veszek. a nappaliban, ahol láthatnám, örülhetnék neki, ott túl meleg van. Ott viszont, szeret az orchidea

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 18:49   
2006-11-02 21:25, Tihi:
Bizony kedves Tihi, a növények megszenvedik a nehéz havat, nekünk is már hasadt ketté egy eibe bokor. Mi is az magyarul?
Közben megnéztem a szótárban: tiszafa.
Csak rázogasd mindig, ahogy hullik rá:-)

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 18:15   
Sziasztok.

Tudna valaki segiteni?
Szeretem nagyon a ciklameneket. Sajnos, azonban nagyon gyorsan tönkremennek nalam. Meg tele van viraggal, de mar sargul es lekonyul. Üzletben kaphato szobai verziorol van szo. Azt tudom, hogy mindig nedvesen kell tartani a földjet, es csak alulrol kaphat vizet, de hol a problema?

Krisz

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-02 21:25   
Harmadik nap, hogy havazik, lassan már 50 cm hó van. Délután megint a havat takarítottam és este még eröm volt kiásni a hóbol a taxusomat, nehogy a nehéz hó sülyétöl megsérüljön.

Photobucket - Video and Image Hosting

Most így néz ki és élvezi létét, én meg élvezem látását.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 22:09   
2006-11-01 21:30, hajnalkaszl:
-
A múlt héten nagyjából összegerebléztük a hullott leveleket, egy részét egy komposztorketrecbe tettem, a többit feltalicskázom a dombra az erdöbe és vékonyan elszórom ott tápanyagnak.

A nyírfák, orgonák, egyes más fák, bokrok is (amiknek magyar nevét nem tudom) lehullatták leveleiket, csak a jazmínbokrok nem, na majd tél folyamán. A jazmin itt ép-hogy megél északon, júliusban szépen virágzik mindennek ellenére.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 21:30   
Tihi, tegnap én még fuvet nyirtam, de nem csak én, hanem az egész kornyék ! olyan funyiro koncert volt egész délutàn ! s ha szàraz ido lesz, még végig megyek a kerten a funyiroval, hogy osszeszedjem a lehullott faleveleket ! A diofa még tele van levelekkel !

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 18:46   
A szép japánfenyö Taxus már így néz ki. Holnap lelapátolom róla a havat, mert az már nagyon nehéz, nehogy letörjön vastag ágai, amik alá is vannak támasztva, de ilyen súlyt nem bír el.

A taxusbokor kb egy méter magas, 4 évenként vágom, hogy ne magasra nöjjön, hanem egy szép kerek bokor legyen az ablak elött.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-25 22:18   
Erdekes, Bovi, az én kertemben is rengeteg katicabogàr van.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-25 22:09   
2006-10-25 20:58, hajnalkaszl:

Nemcsak a virágokat keveri össze ez az enyhe idö, itt megjelentek a katicabogarak is

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-25 20:58   
Viràgzik a kertemben a Jàzmin (j.nudiflorum), màrciusban szokott viràgzani a csupasz àgakon, de a nyàron augusztusban, viràgzott a Hamamélis is (Varàzsmogyoro), s ez mindig februàrban viràgzott! Kivàncsi vagyok, hogy lesz-e viràg rajtuk februàr és màrciusban? Gondolom, ez az idonként furcsa idojàràsnak koszonheto.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 12:53   
2006-10-03 12:27, Mary:
-
Kedves Mary! A sütőpor valamivel hatékonyabb, mint pl. a ráolvasás, a dobbantás, az ima és egyéb korszakalkotó módszerek. Mégis az alábbiakat javaslom:
- ne hagyd az előző kulturnövények elszáradt részeit (szalma, kukoricatő, tökszár, stb.) a talaj felszínén a betakarítás után, mert a hangyák többsége (nem tudom, melyik földrész kozmopolitáiról, vagy bennszülötteiről beszélünk?) a korhadó növényekben él, táplálkozik és gyarapszik.
- Ha veteményeskertről van szó, akkor egy insecticides talajfertőtlenítés kell kora ősszel, v. késő tavasszal, amikor a rovarok még aktívak a talajban (+12 C foknál nem alacsonyabb a talajhőmérséklet). Vigyázz, az ilyen talajfertőtlenítőszerek élelmezés-egészségügyi várakozási ideje nagy határok között változhat (3 nap - 3 hónap), ezért olvasd el a csomagolóburkolaton lévő használati utasítást!
- a harmadik módszer, amit az egereknél alkalmazhatunk inkább: nagyon nem szeretik, ha visszafelé simogatjuk a szőrüket
Laci

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 12:27   
Itt is megkérdezem a kertészeti szakértöktöl, hogy milyen módszerrel lehet a leghatékonyabban kiirtani a hangyákat a kertböl? Ugyanis elrágják mindennek a gyökerét, alagutakat fúrtak az ágyásokban, söt, a járólapok között is feltúrtak mindent.

A tippet a sütoporral megkaptam, de sajnos nem segít, a tavaly már annyit elhasználtam, hogy ha azzal sütit készítettem volna, már benne lennék a Guiness Rekordok könyvében.

Itt nagyon szívós hangyákról van szó, akik ellen már bevetettem az üzleti hangyairtószert is - minden eredmény nélkül.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 12:24   
2006-10-03 09:05, egyedls:
-
A kisérőm ugyanis a humor és ott nem mindig van annak helye
-
Egy kis humor elkel mindenhol. Kivéve, ha éppen vakbélgyulladásról van szó.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 09:05   
2006-10-03 08:40, hunor:
-
Hunor, igazán hatékony segítség vagy. Bár, már nézegettem az általad javasolt csoportokat is, de ott előbb tájékozódnom kell, mielőtt hozzászólok. A kisérőm ugyanis a humor és ott nem mindig van annak helye
Laci

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 08:40   
2006-10-02 21:09, egyedls:
-

Szivesen.
Egyebkent hasznalati utasitas, tippek, stb. itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=70&6

Hunor

PS: alkalomadtan benezhetnel a Magyar Vilagkapcsolat temakorbe is, ott szamos aktualis es erdekes vitatema olvashato.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 21:09   
2006-10-02 13:54, hunor:
-
Kedves HUNOR!
Köszönöm a hónom alá nyúlást! Csak így tovább, majd' csak belejövök!
Üdv
Laci

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 13:54   
Kedves Laszlo,

cimet maganuzenetben erdemes megadni, kattintas adott felhasznalo profiljara, es ugy megtalalod a maganuzenet kuldesi lehetoseget.

Hunor

* ha a valasz erre funkciot hasznalod, akkor erdemes csak a szerzo/ datum reszt, es egy elvalaszto vonalat meghagyni, maskulonben a ket uzenet osszekeveredik.

Udv,

Hunor

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 13:36   
Hello Laci, én tiz évig csinàltam a kertem, van Koreai fenyo, Gingko Biloba is a kertemben, s rengeteg féle évelo viràg. Majd adjàl cimet és szivesen kuldok magokat. A Koreai fenyot felajànlottam a vàrosnak a karàcsonyi diszitésre ( tobb mint 3 m magas), dec. elején ki lesz vàgva.
udv. Hajnalka

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 11:31   
Kedves világpolgárok! Ezt a jó alkalmat szeretném felhasználni kérgetésre! Öreg napjaimra elkezdtem egy - nagyzolóan - angol parknak titulált ligetet telepíteni a házam körül. Az itteni éghajlatot elviselő egzotikus fenyőfélékkel tervezem betelepíteni: páfrányfenyő (Ginko biloba), kínai mammut fenyő, koreai jegenyefenyő, stb. Ha növényegészségügyi, politikai, anyagi, érzelmi, vagy más akadályokba nem ütközik, szivesen vennék bárhonnan fenyőmagot némi botanikai ismertetővel. Az első beküldőnek felajánlok egy 50 filléres fagyit!
Üdv, Laci

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-30 19:34   
Nekem is ilyen problémàm volt a paradicsommal, abba is hagytam. Csak olyan paradicsomot ultetek cserépbe, a meleghàzba, ami egész pici paradicsomokat ad, ezekkel nincs probléma, az idén volt jo sok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-30 17:08   
2006-09-30 00:13, Mary:

Nemakarok vészmadár lenni, de ahova lehullott ez a beteg paradicsom, beszivódott a földbe, ez megfertözi a kerted
Ez egy bizonyos penész betegség, mondta a kertész és az utóbbi években nagyon elterjedt.
Akinek üvegháza van, nincs gondjuk, mivel a szél is hordja a fertözést. Itt a környéken sajnos nagyon elterjedt az utóbbi években.
Ilyen volt az idén

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-30 17:03   
2006-09-29 23:05, Tihi:

Igazad van Tihi, nincs rossz idö, csak helytelen öltözködés!
Imádom a nyarat, amikor egy szál rongyban lehet lenni!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-30 00:13   
2006-09-28 20:49, bovi:

Nekem csak a tavaly és az idén voltak ilyen barna paradicsomok, a hosszú esözések miatt (amikor éppen napsütés kellett volna). De tényleg megfertözi a földet? Nekem sok palánta kihajtott, ahol nem is ültettem semmit; valószínüleg a tavaly lehullottak bekerültek a földbe és a magok tavasszal kihajtottak. Mindenesetre nöttek, mint a burján.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 23:05   
Normális életet élünk mi itt, élvezem a négy évszak változásait, csak az a különbség, hogy a nyár,ösz és a tavasz itt rövidebb, a tél viszont hosszú, ehez egyszerüen alkalmazkodni kell. Minden nap normális életet élek, az idöjárás ami van, az csak a öltözködés kérdése.

Ha nyáron 30 fok meleg van, akkor inkább az árnyékban maradok, ha télen -30 fok hideg van, jól felöltözök és elöveszem gyalogoló botaimat és lendülettel elindulok, 500 méter után már izzadok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 22:05   
2006-09-29 19:52, Tihi:
Hozzá kell alkalmazódni a természethez, a földgolyón megtekintve Finnország déli része Alaszka északi magasságánál található.
Kedves Tihi!
Megborzongok már, amint ezt olvasom, én nyárimádó vagyok!
Nö létemre, kényszerböl ugyis sokat cipelek, azt tudom, hogy nem telelek ezért át virágokat, ami itt nem él meg a szabadban, az nincs és kész!
Egyszer vittem le mind a 40 muskátlit a pincébe, de soha többé.
A kertészeknek is kell élni!
Tudod mit? Elöbb várjuk meg a tavaszt, aztán látjuk tovább

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 19:52   
2006-09-28 20:49, bovi:

Sokszor ültettünk ibolyákat a kertbe, de mindig csalódtunk. Egy-két hétig szépen fejlödtek, de utána sárgultak a leveleik és az egész virágot könnyen ki lehetett emelni, a virág gyökereit valami kukac elrágta.

Azóta az ibolyákat nagy agyagcserépbe ültetem, mindig friss fertözetlen földet töltök az edénybe és igy sikerül, szépen virágoznak még most is szeptember végén.

Már május elején négy-öt ibolya palántát ültetek a cserépbe, 3 hét után már lendületesen fejlödnek, akkor erösen visszavágom öket és utána késö öszig szépen virágzanak.

Egy másik edényben törpe-napraforgók vannak, jelenleg a cinegék járnak oda és eszik az érett napraforgó magokat. Május elején kiültetem, általában szép meleg idö szokott akkor lenni, de jön még a hideg hullám, és tapasztalataim szerint az minden évben jön és akkor egy-két napra a szomszédom segítségével beleemelem egy talicskába a nehéz edényt és melegbe viszem az éjelre egy-két napra.

Hozzá kell alkalmazódni a természethez, a földgolyón megtekintve Finnország déli része Alaszka északi magasságánál található.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-28 20:49   
2006-09-27 13:57, Mary:
tavaly és az idén is barna foltok keletkeztek rajtuk és sok lehullt emiatt.

Sajnos nálunk is igy kezdödött pár éve és azóta minden évben beteg volt a paradicsom.

Àllitólag megfertözi a földet is az a betegség.
Nekem elég volt a kertböl, majd úgy csinálok, mint kedves Tihi társunk, cserépbe ültetek és a napos oldalon nevelem

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-27 19:29   
Jönnek itt már az éjjeli fagyok és bementettem a konyhánkba egy üveges ajtó elé, szép nézni, enni kevésbé, mert olyan csípösek, még nekem is.
A lányom nevelte palántából egy vörös téglafal elött, ahova egész nap sütött a nap.
Csak egyet-kettöt kóstoltunk, de nagyon erös, inkább nézzük, olyan mint egy csokor virág.

Jelenleg is 15 paprika van rajta, hát lesz a gulyáslevesbe füszer is. Egy kedves MON-tag gulyáspartit rendez és megörült, hogy felajánlottam, hogy lesz ízesítö a levesbe.
Agódott, honnan szerez itt ízes paprikát, amit itt üzletben lehet kapni, annak csak a neve paprika. Eddig ennyit

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó