2019. augusztus 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 09:38   
2005-06-01 22:43, ibolyai:

Vegyszerezed a kertet?

Nem!!!
Az idén kaptam egy kis lóistáló- trágyát. Igy több a gaz, de mégis szerves trágya.
Itt május közepe a fagyos éjszakák ideje, után lehet babot ültetni, ami nagyon gyorsan kikel. Nem szabad mélyre tenni! Otthon azt mondták, a babot csak annyira a fölbe tenni, hogy még hallják a harangszót ))
Itt a legnagyobb kárt a pajor okozza. Ez a cserebogár lárvája. Semmivel nem lehet ellene védekezni sajnos.
Ami a locsolást illeti, a mult héten volt 30 fok meleg, ha reggel locsolnák, egy óra mulva nincs semmi értelme, elpárolog. Tehát mi este locsolunk. Különben ritka a nagy meleg, inkább hüvös, esös a nyár.
A zöldborsót kilehet vetni már, amint a föld felengedett. Nem árt neki a hideg, se a fagy. az enyém már nagyban virágzik.
A paprikával itt nincs jó kilátás, de minden évben megpróbáljuk, az igazi magyar, csipös fajtát nem árulják, igy a palántát is magam nevelem. Majd valamikor aug.végén talán lesz valami, mert annak éjjel is 20 fok kellene, ami itt alig fordul elö.
Most ennyit irhatok az én tapasztalatomrol. Különben, nem vagyok szivvel-lélekkel kertész, csak csinálom, mert van egy kis kertecske a házhoz.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 06:08   
2005-06-02 03:46, rigojanos:
kasnyi volt belőle

- A korànkelö merészségével vàlaszolok, pedig nem engem kérdeztél:
egy kasra valo=kasnyi
azt talàn tudod, mi az a kas?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 03:46   
2005-06-01 23:14, perec:
-
Jelentem, nálunk beérett az őszi karfiol, kasnyi volt belőle, természetesen mind egyszerre. (Zöldhagymán kívül semmi más idei ehető növény nincs még, hideg volt a tavasz itt a szigeten is.)

Mi az a "kasnyi"?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 23:14   
2005-06-01 22:43, ibolyai:
-

Félelmetes, amikor már azt sem lehet leírni, hogy 'paprikaszár' anélkül, hogy a szemérmetes szoftver ki ne gyomlálná.

Jelentem, nálunk beérett az őszi karfiol, kasnyi volt belőle, természetesen mind egyszerre. (Zöldhagymán kívül semmi más idei ehető növény nincs még, hideg volt a tavasz itt a szigeten is.)

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 22:43   
Szia, Bovi,

Washington DC kornyeken elek, itt melegebb van mint otthon, noha itt is van tel.

A te zoldbabod es uborkad joval elobbre van ez enyeimeknel. Mikor ultetted oket? Az itteni kerteszkonyvek mindent a tavaszi fagy datumahoz mernek, ez Majus 1 Washingtonban. Szerintuk csak ez a datum utan szabad babot, uborkat ultetni - en megkestem mindkettovel de konyv szerint ez nem baj mert ezeket kesobb, folyamatosan is lehet ultetni egesz nyar allatt (ket honappal a fagy datum elott az utolsot).

A konyvek szerint sosem szabad este ontozni mert peneszt okoz - reggel kell hogy legyen a novenyeknek idejuk megszaradni napkozben. Tudtad? A paradicsom, paprika szrat karton gyuruvel vedem a hernyok ellen igy egyet sem ragott meg semmi. Vegyszerezed a kertet?

Irj te is tippeket, orulok mindennek,

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 22:26   
2005-05-31 17:41, ibolyai:

Nagyon más lehet az éghajlat ott, ahol mindezt termeled.
Nálunk, Németo.ban a zöldborsó virágzik, a paprika 20cm nagy, a paradicsom valamivel nagyobb és virágzik, de azt a kertésztöl vettem, (7 tö) az eper csak az üzlettekeben pirosodik Szabadföldön talán egy hónap mulva érik.
A züldbab szépnek mutatkozik, de még nincs vrág rajta, az uborka már fut, ha a csigák benem érik )) A zöldséget harmadszor szórtam el, mivel nem kelt ki
Kész kinlódás itt a kertészet, de minden évben ujra kezdem, mert a ház nem ház, kert nélkül! (30 négyzet méter)
Ha van minderre jó tanácsod, szivesen fogadom.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 17:41   
A mult heten a negy to brokkolibol haromnak lecsiptem a fejet. Azt irja a kertesz konyv, hogy ezutan 4-5 hajtas fog elagazni a fo tobol es ujabb brokkoli fejek fejlodnek majd. Majd beszamolok rola. A karfiolbol a legelso mar oklomnyi, 8 to van.

A borso termes kozepen vagyok, sajnos tudatlan fejjel tul keves borsot vetettem, jovoben legalabb otszoroset fogom. A salatak gyonyoruek. A zoldhagyma virul.

Az eper pirosodik, mar az elso gyumolcsoket szedni lehet. A malnan meg csak most mutatkoznak az elso kis viragok. A gyumolcsfak fiatalok, mindeniket 1 - max 8 gyumolcs van, kiveve az almafat aki egyedul valo szomorkodasaban egy gyumolcsot sem termett. Jovore part kap.

A paradicsom eszeveszettul no, 28 to van. Alig gyozom visszatorni a mostoha hajtasokat hogy ne szana-szet hanem rendezetten fejlodjenek.

A paprika szomorkodik, szerintem tobb napsutesre lett volna szuksege. Jovoben jobb helyre ultetem. A padlizsan a paprika utan iranyodott.

Uborkat csak par napja vetettem, igazsag szerint ket honapon belul termesnek kellene lenni.

Hat, roviden ennyi. Barkit erdekel a par honapos mely tapasztalatomat szivesen megosztom. Cheers,

A viragokrol maskor.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-26 08:32   
Most aztán mosolyognak a muskátlik
Örülnek a gyönyörü idönek, remélem nem kiabálom el.
Minden feléledtt a sok esö után, mára 30-ot igérnek!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 23:20   
Kedves MOn tagok,

Keresek egy receptet anit gyerekkoromban készitettünk tavaszal köhögés ellen. Fenyö szirupnak neveztük. Tavaszal szedtük a friss fenyö rügyeket és abbol készitettünk télire egy szirupot. Most jutott eszemben hogy jo lenne ujra rügyeket szedni mert most lenne ez aktuális.
-
A Természetgyógyászat 2. topikjában is "jelentkeztem" evel a témával de ott még senki sem válaszolt, remélem hogy itt több szerencsém lesz

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 01:06   
Szia:)
Biztos hogy nem gerbera..azt felismerem mert van a kertunkben:)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 15:48   
2005-05-21 14:58, barabera:

Ez a sárga szépség úgy néz ki, mint egy gerbara, de körülöte levö levelek tesznek bizonytalanná.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 15:00   
es ha esetleg meg valaki tudna zt is,hogy ez milyen novenynek a termese,halas lennek.Ezt is en fotoztam tegnap,ugyanott:

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 14:58   
Udvozletem:)
Hoztam egy szep viragos kepet,tegnap sikerult fotoznom ezt a viragot a spanish pointon.Valaki tudja mi a neve?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 10:57   
Muskátli téma engem is érdekel
Volt egy alkalom, hogy én is lehordtam mind a 9 ládát a pincébe áltelelteni.
Ahogy irjátok, annyi szemét és mindig gondolni rá, meg a pince tényleg nem elég hüvös ilyesmire. A krumpli is gyorsan kihajt, igy veszem minden évben a muskátlit, mégpadig már 3. éve az ALDI-nál.
Nem reklámot akarok csinálni, a földet is ott veszem hozzá, amiben van Dauerdünger. Magyarul mütrágya, ami hosszan tart.
Ezek, a nemvalami erös palánták ára 60 Cent
a föd 99 Cent 20 liter. Mivel jó 40 db kell, bizony érdemes!
Annak dacára, hogy a teraszunk eléggé huzatos, eddig nagyon jól sikerültek.
Persze egyszerübb volt azelött, leadtam a ládákat a kertésznél és ö készen felaggatta a helyére, de annak megvolt az ára is!
Remélem az idén is lesz szerencsém, minden az idötöl függ. A muskátli nagyon szereti a napot és a sok vizet. Van olyan meleg nap, hogy reggel és este kell locsolni, de nagyon szép kinn ülni a virágzó növényk között!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 01:43   
2005-05-19 22:33, R-zsike:
Azt hiszem azt én muskátlijaim az idén egy Mrs-nél Wészelik át a telet...
-------
Berleteseknek lehet ? En is az vagyok !

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 22:33   
2005-05-19 21:09, fellegvar:
Arra nem gondoltál hogy másnál teleltesd ki?
Azt hiszem azt én muskátlijaim az idén egy Mrs-nél Wészelik át a telet...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 21:09   
Kedves Espa es Gyorgyi !
Koszonom a jo tanacsot . Ugy latszik nalam sem fog ez bevalni , mert a pince egyaltalan nem huvos

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 20:52   
2005-05-19 20:32, Tessényi Györgyi:
Ja hát 27 muskátli az már tényleg mennyiség!
nekem 10 van. Ezt kibirom.
Inkább, mint megvegyem

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 20:32   
2005-05-19 20:19, espa:
-
Bocs, hogy közbeszolok,a pincének hidegnek kell lenni, de nem fagyosnak. Aztàn a rengeteg làdàbol a rengeteg levelet leszedni, nem valami élvezet!
En addig vàrok, mig mindenki elviszi a dràga viràgzo muskàtlikat és olyat veszek, amit a kertészet àtteleltetett. Ma épp 27 ilyen kisebbfajta palàntàt vettem, ebböl pàr hét alatt lesz szép erös viràgzo növény, eddig ugyis veszélyes volt kinn, mert még ho is volt a közelben. Làtod espa, a magyaràzatra mindent elöhozok, mert az àtteleltetéssel tele volt a pincém, és azt mondtam soha többé.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 20:19   
2005-05-19 20:05, fellegvar:
-
Hogy tortenik az "atteleltetes" ? En is megprobalnam ... Eddig , minden evben vasaroltam ujat .
-------------------

Kétféleképpen, attól függ, cserépben volt a nyáron, vagy olyan erkélyládában ami nem mozditható.

Ha cserépben, akkor egyszerűen leteszem a pincébe.
Ha virágládában, akkor kihúzom a földből és egy kartondobozban egymás mellé rakom őket. A gyökerek szabadon vannak, nem kell a föld.
Tavasszal bizony jön a szemetelés, mert még ott a pincében mindent leszedek róla (szárazlevél maradék föld) és megmetszem minden szárnak a hegyét kicsit.
És beültetem. És kész.
Gyönyörűen kitartanak több éve.
Kicsit korábban ki lehet ültetni, hogy kihajtson időben. Fagyokra vigyázni kell, különben nem nagyon kényes.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 20:05   
2005-05-19 19:45, espa:
én át szoktam teleltetni, mert iy olcsóbb .
És remekül müködik. Már gyönyörűek a muskátlijaim (milyen furcsa szó ) virágzanak.

--------
Hogy tortenik az "atteleltetes" ? En is megprobalnam ... Eddig , minden evben vasaroltam ujat .

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 19:45   
2005-05-19 12:24, Tessényi Györgyi:
-

Az àtteleltetés meg bizonytalan és elég piszkos dolog,
------------------
A száraz levelek stimmel, de én át szoktam teleltetni, mert iy olcsóbb .
És remekül müködik. Már gyönyörűek a muskátlijaim (milyen furcsa szó ) virágzanak.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 14:49   
2005-05-19 13:53, poe:

Kényszeritesz pontossàgra és igazad van
Ha màr az àrakat extra miattad Eurora àtszàmitottam, ne nagyvonaluskodjak itt a kanyarokkal!!!
Mert a Hegynek fel utca utàn van a kanyar és a Juharfa utca ott kezdödik a mi hàzunkkal,ami szintén aprocska zsàkutca (nem vagyunk Los Angelesben!!!) és az utolso 2 hàz elött tesz egy nagyon merész derékszögü kanyart északra!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 13:53   
Tessényi Györgyi 2005-05-19 12:24

a nyár a Tölgyfa utcában is megkezdödött, ez olyan rövid utca, hogy még kanyar sincs benne

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 12:24   
2005-05-18 11:19, poe:
-
Ma megvettem a muskàtlikat, és Euroban csak 0,75- ért, ahogy elképzeltem, hisz ugyis attol lesz szép, hogy kap tàpanyagot, és nem volt kedvem 3x annyit fizetni.Az àtteleltetés meg bizonytalan és elég piszkos dolog, mindenütt a szàraz levelek.Ma kiültetem a balkonra öket, a nyàr ezzel megkezdödött! Legalàbbis a Juharfa utcàban a kanyar utàn jobbra!
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 11:19   
ha csak 2-3 van egy helyen, akár meg is hagyhatod, de szebben fejlödik, ha ritkább. Inkább az a baj vele, hogy ahová a magja le fog hullani, ott minden évben kihajt, rátekeredik más növényekre is, és nehezen lehet megszabadulni töle A futórózsáim álltak harcban a hajnalkával, az utóbbit végre megfutamítottam

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 11:04   

Ilyen virágot (Hajnalka)vetettem virágládába, tudja-e valaki, hoy ha 3-4 db kibujt egy helyen, azt ki kell-e ritkitani, vagy maradhat. futtatni akarom a zsalugáterre, és nem bánnám, ha maradhatna mert dusabb lenne a lugas. De ha magmaradnak egymás mellett, akkor nem fejlődnek?
Okos kertészkedők válaszoljatok lécci
Köszönöm.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 19:56   
Közben rájöttem, hogy nem olvastam el figyelmesen az üzenetedet, megtaláltam az e-mail címedet, és azt is elfogadom, hogy akár magam tegyem fel a képeket.

Annál is inkább, mert annyi fényképem van ( más jellegű, turisztikai is ) hogy már régóta készültem egy képregény topik beindítására. Ha magam, is kezelem majd a képeket, lehet, hogy csak belekezdek.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 19:51   
2005-04-24 19:42, Lacoka:
-
Mond, hogy hol talátom az e-mail címedet és már jönnek is a képek.

Lacoka, itt feletted van egy olyan, hogy Magánüzenetek, ott megláthatod a cimem!

Máskülönben, ha egy hetet vársz a képekkel, akkor magad is feltudod rakni, a megújult fórumra, mondja Hunor

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 19:42   
Mond, hogy hol talátom az e-mail címedet és már jönnek is a képek.

2005-04-24 17:44, bovi:
-
2005-04-24 15:54, Lacoka:

Nagyon szivesen felrakom a képeid, ha elküldöd az email cimemre.
Cimem a magánban irom.

-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó