2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 13:35   
2005-03-15 19:13, andi_usa:

Köszi Andrea, ma folytatom, ismerve a mondást, hogy kutyaharapást a szörével gyógyitsak!
Van ám olyan izomlázam, hogy....jaj nekem!

Különben a mult héten volt nekem is egy élvezetes munkám, mint neked a himzés.
Szabadsági képekeböl Fotoshow-t csináltam, feliratokkal, zenével. Ùgy élveztem az eredményt, hogy nemtudtam abbahagyni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 19:13   
2005-03-15 18:16, bovi:
-
Gratula a szorgalmadhoz, nekem is kellene még gazt irtani, csak a felével vagyok készen.

Legszivesebben a varrogépemmel játszanék, de hiv a kötelesség, muszály lessz a honlapomat csinálni a PayPal gombokkal US és CAN Dollár árakkal ellátni, hogy végre árulhassam megin az Astro22-öt ami valamennyire financirozza a Bernina költségeket.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 18:16   
Jaj, de fáj a derekam!
Az idén az elsö kertészkedö napom volt:
Rózsákat visszavágni, körülkapálgatni, mütrágyázni.
Ültettem a bejárathoz primulákat 3 vájúcserépbe. Nagyon aranyosak az üde szinükkel, majd idekerülnek a muskátlik, ha ezek elvirágoztak.
Ma nagyon szép volt az idö, kár lett volna benn tölteni a napot

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 17:46   
2005-03-15 17:07, Margit:
-
Jaj de gyünyürüek! Régen nem láttam!

Margit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 17:07   
Hurrá!!!
Nyílik a hóvirágom!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 23:58   
2005-03-14 23:04, ibolyai:
-
Kedves Ibolya,

sok szerencsét a gyümölcsfával, én is hamarosan utra kelek keresni, mert szeretnék valami uj gyümölcsfát ültetni.

Üdv., Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 23:56   
2005-03-14 17:29, Tessényi Györgyi:
-
Nekem eddig sokkal jobb tapasztalataim voltak nagy üzletekben vett dolgokkal mint a Home Depot vagy Sam's Club ahol sokat adnak el mint a kis kertészetekben vett növényekkel. A citromfa egy nagy zöld plasztik tartályban jött, nem is tudom hány gallonos, itt csak a rozsákat láttam néha plasztikban lepakolva a gyökérnél, ha le volt vagdalva és nem volt levél sem rajta. Viszont azokbol eddig egy sem jött helyre, mind kihalt!

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 23:04   
Kedves Andi_USA es kedves Gyorgyi:

koszonom szepen a tanacsot, batoritast! Majd beszamolok a kertem fejlodeserol es ha termes lesz, szivesen latlak benneteket gyumolcsszedesre! Jovo hetvegen szandekozok ultetni, remelem jo ido lesz.

Udv., Ibolya

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 17:29   
2005-03-14 13:25, ibolyai:
Nyugodtan ültethetsz most tavasszal gyümölcsfàt, hisz bizonyàra ott is egy földdel töltött plasztikzsàkban àruljàk.Jo levàgni kicsit a végekböl, és mielött a rügyek kinyilnak a kertbe ültetni, elötte a kiàsott gödörbe humuszos puha talaj adjon àteresztö környezetet a fiatal fànak, természetes alaposan el kell vizzel àrasztani. De a kertészetek àltalàban tudnak tanàcsot adni, legalàbbis igy tapasztaltam. Màsutt meg nem érdemes venni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 17:03   
2005-03-14 13:42, Margit:
-
Szia Margit,

jaj de szép! Ilyet legfeljebb fent a hegyen Big Bearben vagy Mt. Baldy Villageben lehetne látni nálunk.

A cserepes virág nevét még nem találtam meg az Interneten, majd belenézek férjem vastag kertész könyvébe, hátha megtalálom ott.

Külömben átváltoztattam az elöbbi üzeneteimben a linkeket hogy ne töltödjön ez az oldal olyan lassan. Most kattintani kell rá.

Üdv.: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 16:57   
2005-03-14 13:25, ibolyai:
-
Szerintem akkor szokták árusitani a dolgokat amikor az idö alkalmas rá. Ugy vettem annak idején a tartályban lévö törpe citromfát ami most magasabb mint a Gazebo. 5 évig tartott amig az elsö citrom termett rajta miután férjem a földbe ültette, s akkor még kicsi volt. A Home Depotban szoktak tanácsot is adni, van nekik sok kis brossura is mindenben, de online is meg lehet nézni.

4 éve én a Sam's Clubban vettem 2 csomag virághagymát és rögtön elültettem, az februárban lehetett mielött Svájcba utaztam, szép virágoskert volt itt márciusban indulásom elött.

Viszont még kinö késöbb is, mert most szintén tavasszal vettem, lányom mikor juniusba ültetett belölük, nagy dobozzal volt, nem nöttek ki, én oktoberben ültettem ki a többit és azok szépen nönek most ki! Viszont le kellett takarni mert férjem 2 kintélö macskája kezdte ott kikaparni a földet, erre letakartattam férjemmel egy régi kapuráccsal igy meg lettek mentve.

Margit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 13:42   
Szia Andi!
Megpróbálok egy képet a mi teraszunkról küldeni Neked! Nálunk még ilyen idő van...

Üdv.: Margit

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 13:25   
Mikor jobb gyumolcsfat ultetni (mersekelt ovezetben) - tavasszal vagy osszel? Ha a Home Depot-ban gyumolcsfakat latok az azt jelenti hogy az ido alkalmas arra hogy kiultetve legyenek? Egy par cseresznyefat szeretnek ultetni ...

Hat szolotovet, azt mikor jo? A hetvegen bevasaroltam a Home Depotban malna, blueberry, szolo toveket, gondolom, ha arusitottak az azt jelenti, ultetesre alkalmasak ... ?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 12:17   
Mult héten került sor a gyümölcsfàk nyesésére, ami kitünö idözités volt, mert ezen a héten egyértelmüen tavasz lett! A füvet ugyan még ho boritja, de a fàk körül màr körben semmi!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 08:36   
2005-03-14 07:58, bovi:
-
Köszönöm Bovi, nagyon élvezem az uj digital fényképezögépemet amit páromtol karácsonyra kaptam.

Nagyon szeretem az itteni klimát, az egyedüli amit hiányolok a meleg tenger, ami Mauinál van. Viszont látod, nem hinném hogy szereti a klimát itt a havasi gyopár de talán a szép Enzian sem ami miatt annyira irigyeltelek Téged! Férjem mondja mindig, bele kell nyugodni, hogy itt az nö ami akar, illetve ami az itteni idöjáráshoz passzol. Viszont tetszik, hogy egész évben van valami a kertben, ami virágzik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 08:29   
2005-03-14 06:44, Margit:
-
Szia Margit,

nekem is mindig nagyon tetszett ez a virág, itt láttam elöször férjemnél cserépben kint, de ö sem tudja a nevét, majd megprobálom megkeresni az Interneten.

Nekünk egy nagyon csodás öszibarackfánk volt, de férjem szerint tönkre ment, (széthasadt) és azért kivágta 2 éve, még most is gyászolom, mert imádtam az izét. Van még eltéve a mélyhütöben kint amiböl még néha elöszedek. A kis fa a fal mellett nem sokat termett eddig és másféle fajta is, az inkább az europaira hasonlit.Azt hiszem adok neki valami tápanyagot hátha attol jobban nöni fog. Az amit annyira szerettem az a narancssárga fajta ami tipikus Kaliforniára és konzervben is árulják.

Ma este itt is elkezdett gyengén esni az esö, igy a narancs elöl még nöni fog, remélem talán még kinö az ibolya is amit Bovitol kaptam.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 07:58   
2005-03-13 03:41, andi_usa:

Andrea, szépek a képeid!

Nagyon becsülöm benned, hogy tudod is értékelni, azt a csodálatos klimát!
Sajnos nekünk sak ez jutott

Margit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 06:44   
Szia Andi!
Nagyon szép ez a piros virág is! Mi a neve?
Nekünk is van öszibarackfánk, de sajnos az még csak nem, is bimbós..
Remélem, hogy most már lassan jön a tavasz,és beindul az élet a kertben is.

Üdv.: Margit

-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 03:41   
Ma késö délután fényképeztem, akkor vettem észre hogy a hátso kertben virágzik a kis öszibarackfa:
Image hosted by Photobucket.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 01:01   
2005-03-10 14:01, Margit:
-
Szia Margit, elöl a teraszon most ez nyilik cserépben:
Image hosted by Photobucket.com

Margit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 14:01   
Szia Andika! Végignéztem a képeket, melyeket beraktál, csodálastosan szépek!
Én is nagyon szeretem a kertet, a növényeket!
Üdv.: Margit.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 07:53   
Andika)

Te lassan már "gazolsz" a kertben,itt meg fagyos minden.(
Gratulálok a citromhoz,ekkora nagyot!A narancs sem rossz...)Boltba ezért nem kell menned.)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-08 10:22   
2005-03-08 09:37, Balu:
-
Balukám,

nekem a hegyek igy havasan tetszenek, olyan szépek a kék éggel, napsütéssel! Ho nélkül barnák mert elég kopárak és ha szárazság van, nem igen nö ott semmi. A kertünk is szép zöld most a sok esötöl, majd kell mennem gazt tépni a kis kertben mert az is megnött hiába rakott lányom olyan gazirto szert is oda.

A citromok annyira megnöttek a fán hogy az egyik ágat le is huzta kettö, letéptem egyet és lemértem, 20dkg! Ilyen citrom termésem még sosem volt! A narancsok elöl lassan érnek de nönek a fán.

Ma viszont kissé elszomoritott az hogy párom egyszerüen lenyirt mindent odébb ahol szintén virág magokat ültettem és kezdett kinöni hiába van téglaperemmel elkeritve! Csak a kis pálma maradt meg amit lányom hozott el mert nála betegeskedett s oda lett ültetve és az a furcsa lilás levelü növény amit mult havi ünnepünkre kaptam férjemtöl és oda ültette ki. Siralmas látvány volt!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-08 09:37   
Andika)

Zoom-mal vagy anélkül de csodálatos képek.Olyan szívmelengető.)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 21:21   
Március 6, 2005 a balkonrol zoom-al:
http://img.photobucket.com/albums/v140/andi_usa/havashegyek.jpg

A hátso kert zoom nélkül:
http://img.photobucket.com/albums/v140/andi_usa/kertmarcius.jpg

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 17:13   
2005-03-06 09:50, poesje:
-
Köszönöm szépen, remélem, meg tudom jegyezni. Mosolyogtam a virágzási idön amit irtak, itt mindig virágzott, ha jol meg volt locsolva.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 09:50   
andi_usa 2005-03-06 01:11

Petúnia a növényed neve, van álló és futó is belöle
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=rtermek&t_id=1103

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 05:22   
2005-03-06 01:17, Mary:
-
Kedves Mary,

nem felejtettem el hogy 4 éve mikor Svájcban voltam, Nagy Pénteken esett ott a ho! Igaz elötte egy héttel napsütés és 20-24 fok volt és anyámék rohantak ki sétálni, engem nem izgatott, hisz itt az normális jelenség.

Talán az idén több esö esett le itt egyszerre de jo a hegyeknek, kerteknek. Viszont normális hogy esös februaár és március de az is hogy hirtelen jön a Santa Ana szél és hozza a meleget pár napig a sivatagbol ami lehet január elsejétöl májusig.

A hegyek viszont szép havasak, majd holnap ha a felhök netán eltünnek teljesen, lefényképezem.

Lányunk beszaladt délután és megcsodálta a sok virágzást a kis kertrészen amit ö ültetett, mondtam olyan dusan nö most minden mint Mauiban. Férjem viszont morog hogy sokat kell füvet vágnia!

Köszi hogy eszembe juttattad, én is akartam paradicsomot és zöldpaprikát ültetni az idén. Sajnos az ibolya nem jött februárra.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 01:17   
Kedves Andi!

Nekünk a 29 Celsius majd nyáron lesz, most reggelenként mínusz 16 Celsius van ( nem tudom, Fahrenheitban mennyi). Mindenesetre, csikorgó hideg. Recseg-ropog rajtam a farmer, ha mozgok. Nagymamám jelenti, nála mínusz 28 fok van (Celsius). Ez Székelyországra érvényes.

Visszatérve a kertészethez: paradicsom-, eper- és paprikamagjaim szépen hajtanak. Várjuk a tavaszt. Nálatok már az van, vagy?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 01:11   
2005-02-27 14:28, bovi:

"Andrea, a gardeniának nagyon erös, jellegzetes illata van, mig a kameliának semilyen!

Igazad van, Bovi, nekem is van Gardenia szobanövényem és ezt a parfümöt is használom. Nagyon jellegzetes, kellemes illat (legalábbis nekem). Nemrég a fogászaton volt kis szünet emiatt, mindenki tudni akarta, mégis milyen illatom van. Azóta mindenki megvásárolta ugyanazt az illatot.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó