2018. május 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 14:29   
Kedves MON-társak!
Ki tudná megmondani ennek a fának a nevét?
Bükfürdöben a hotel parkjában láttuk, de még az ottdolgozó kertészek sem tudtak más nevet mondani, mint, életfa.
Ez persze nem lehet az eredeti neve, mivel az életfa, a tujafa.
Amit a képen láttok, egy nagyon szépen nött, ernyöforma növésü és a virága ami lenyügözö. Most szeptemberben úgy néz ki, mintha a tavsz kezdödne! Kosárszerüen nönek a virágok csoportosan, vagyis fürtökben és töben egybenöve. Kb.tenyényi nagysagú egy.egy fürt, fehér, azaz halvány rózsaszin és az illata mirtuszra emlékeztetö.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:36   

A kertemben évek óta nem ültetek paradicsomot, mégis minden évben rengeteg terem. Így állok az uborkával is, sőt lepotyogott babom és borsóm is kiállja a telet, amikor tavasszal kedvezőnek ítéli meg a hőmérsékletet, akkor kibújik és elkezdi föld feletti életét.
Ezek a növények úgy tudom, melegkedvelők. Mi lehet a magyarázat? Pedig télen semmi takarás, ősszel felássuk a földet, néha a virágágyásban is paradicsom bújik tavasszal.
Helyszín Budapest.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 23:30   
espa köszi az ötletet, de nem engedik a fiuk ilyen célra használni azt a drága fújókát.
Marad az olló!

Az éjjel is félig megrágtak 6 szem epret, kinek kell az az undormány már utánuk? Pedig gyümölcstortára szántam, csak a fele maradt meg, tehetek rá kopaszbarackot is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 23:29   
Kis kerti örömöm van, a multkor találtam kedvenc thrift store-omban egy csomagban lepakolva "Grow your own Herbes de Provence" kit-et. Volt benne egy bádog tálca és 3 bádog cserép, ráfestve a belevalo, Thyme, Parsley, Rosemary. Volt benne 3 zacsko mag és valami kerek földszinü nagy pasztillák amiket forro vizzel kellett feloldani. De dagadás után is csak félig töltötték meg a kis tartályokat, igy tettem rá zacskobol termö földet. A védettebb nyitott folyoso párkányra tettem öket mivel itt még mindig jo meleg van, és tegnap láttam, hogy a thimián kezdett kinöni!

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 23:25   
kaytee
De ennyi törött üvegcserép között hogy lehet pl. gyomlálni? ha csak egy-egy nővény, de ezek lezabálnak minden kis fiatal termést

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 23:22   
Koborlo 2004-08-22 09:23

Nem, sajnos csak szép bugyirózsaszínű granulátumot lehet kapni, ami nedvesség hatására teljesen elveszti a hatását.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 21:40   
Kertészlány! mi lett a rozsdaoldóval? Müködik?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 19:09   
Olvastam, meztelen csigák nem szeretnek éles dolgokon átmászni. Törött cserép vagy tojáshéj a növények tövében - talán megteszi. Olló nálam nem müködik.
Én még ilyen undordögöt se tudok megölni s.k.
Férjem az agyonszúrásra esküszik. Ezért volt sör is, és nyársalás is.
Megyek a "Háziállatokba" - nem fogjátok elhinni, ki a legújabb háziállatom.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 09:23   
2004-08-14 17:09, espa:
-
2004-08-14 16:44, Kertészlány:
-
Valami kiszórom és megdöglik a fránya jószág, olyat nem tudsz? de jó lenne.

Itt a Garden centerben lehet kapni irtot ellenuk. Nagyon hat rajuk.
Csak ki kell szorni.
Locsolas es eso utan is hat.

Ott nem lehet kapni?

Skype ID: Koborlo64

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 17:22   
2004-08-14 17:09, espa:
-
Hű, de bíztató! Köszi! Akkor ezt este kipróbálom. Megyek a fiuműhelybe, remélem van itthon ilyen fújóka.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 17:09   
2004-08-14 16:44, Kertészlány:
-

Ha az ugyanaz, amit én tegnap láttam a kertben (undoritásban vetekszik a varangyos békával) akkor én a következőt csináltam. Mert más nem volt kéznél. Zárlazitó (rozsdaoldó) spray. Undoromban jó sok. Hát megadták magukat annyi szent.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 16:44   
Bovi!
Köszönöm, én ezt éjjel is szoktam játszani, elemlámpával.
Meg van ugye a sörcsapda, amiből a párom sajnálja a sört.
Tegnap éjjel, a cseresznyefa törzsén két ilyen jószág gondolom éppen párzott én meg elnyisszantottam őket, nem szeretnék szaporulatot, sok az is, ami már van.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 16:27   
2004-08-14 16:16, Kertészlány:

Tudom a legbiztosabb módszert ellenük.
Egy öreg nagyollóval megyek reggel a kertbe és gyors nyisszel végzek velük. Igy nem szenvednek, mert a sót meg minden más lassanható szereket elitélem.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 16:16   
Szervusztok!

Látom, a békakaland véget ért.
Nekem más gondjaim vannak. A meztelen csigák. Randa nyálas jószágok, éjjel csúsznak-másznak és rágják a virágok bimbóit, a még zsenge uborkát, paradicsomot. Tud valaki ellenük valamilyen környezetbarát módszert? Vizesrongy, mész, kilőve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 09:21   
2004-08-12 22:01, kaytee:
-
Sőt, lehet, hogy most mérges, amiért a jó kis kéglijéből kitessékelték.
-
Szegény, öregségére hontalan lett?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 08:31   
A varangyos béka még annál is rondább! Annyira ronda, hogy azt leirni nem lehet.
Méltó a nevéhez.

Valószinű nem vak, mert láthatta, amikor a lapáttal közeledek feléje, azonnal duplájára fujta magát. ez az egész cirkusz egy nagy diófa alatt történt, tehát elég árnyékos helyen, és a drótkerités kb fél méterre volt, amin azonnal át is ugrándozott. Remélem már árkon bokron tul jár!
Az aknába vissza soha, lakattal zártam le!

Most felhő van, elég hűvös, és fúj a szél. Eső is lehetséges. Remélem jól van, hamár ilyen hős voltam.

Emlékeztek az állatkerti békaügyi szakértő azt mondta, hogy elengedhetem, de maradhat is. Hát most szabad az út, úgyis annyira irtóztam tőle mindig, amikor a vizet kellet kinyitni , vagy elzárni.

Na. Fátylat rá!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 22:01   
2004-08-12 21:58, bovi:
Sőt, lehet, hogy most mérges, amiért a jó kis kéglijéből kitessékelték. Még vissza is ugrándozhat az aknába!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 21:58   
Örülök én is, hogy megoldódott a bákaügy!
Sajnáltam, de ki tudja mi jó neki? Valószinü már vak is, mi lesz, ha mégsem megy el

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 21:38   
Nem gondoltam, hogy olyan ronda volt a varangyosbékád, hogy még a körülötted férfiaknak se volt gusztusa foglalkozni vele.
Tényeg egy hős vagy, hogy kiszabaditottad.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 21:00   
2004-08-12 19:40, espa:
-
Gratulálok a höstettedhez, megértelek, én is irtoztam volna!!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 20:16   
Espa már keresem a sajt-torta receficéket.
Más: nekem van a kertbe egy kis madáritató medencém, amibe tavaly összel ki akartam cserélni a vizet. Észrevettem egy nagy követ a fenekén- kb 60 cm mély- és ki akartam dobni. Amikor felvettem a kezembe, kiderült, hogy egy varangyosbéka volt. Teljesen megértlek, csak Rigot nem értem a maszkkal. Talán félsz Rigókám a békapuszitól??
Más: képzeldd el micsoda élmény a békának a szabad természet öt év magánzárka után. Ha ember lett volna már rég bedilizett volna.
Viszlát szeptemberig!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 20:11   
Béka:
Tudtátok, hogy a békák nemcsak undokul brekegnek, hanem sírni is tudnak???
Nálunk a kis elôkkertben van egy kövekkel teli "sziklakert", valószínüleg ott lakik egy brekus.
Este, amikor az itteni idôjárás engedi, kint üldögélünk, csendben beszélgetünk, s ÔFELSÈGE egyszercsak megjelenik.

Egyik nap korábban jött elö, és betappancsolt a kerti hintám alá. Hogy nehogy a lábammal eltapossam, párom megpróbálta egy seprûvel jobb belátásra, ill. helyváltoztatásra bírni.
Nem fogjátok elhinni, f e l s i r t, de nem mozdult.
Mit gondoltok, mi történt????
(abbahagytuk a kintlétet és hagytuk ôt békében elvonulni. Azóta is hálásan itt lakik a kertben. )

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 19:58   
2004-08-12 19:52, rigojanos:
-
En is csak egy nagyon hosszu bottal piszkalnam meg. Es kesztyuben. Es maszkban. Es ugy, hogy az auto mar be lenne inditva, hogy masodpercek alatt el lehessen hagyni a helyszint veszely esten.
----------------------------------

Köszi a lojalitást Rigókám! Ez jólesett!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 19:52   
2004-08-12 19:40, espa:
-
En is csak egy nagyon hosszu bottal piszkalnam meg. Es kesztyuben. Es maszkban. Es ugy, hogy az auto mar be lenne inditva, hogy masodpercek alatt el lehessen hagyni a helyszint veszely esten.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 19:40   
Na. Kimenekitettem azt a fránya békát
De ha mégegyszer egy béka beteszi a lábát, rendőrt hivok.

Szóval: lefényképeztem lent a gödörben is. Aztán megpróbáltam, hogy ugorjon rá a lapátra. Nem tette, viszont jól fefújta magát. Ekkor ugy gondoltam lesz ami lesz, ha a Greenpeace börtönbe csukat is, engem nem érdekel, otthagyom. akárhányszor közelitettem felé, mindig felfujta magát.
Majd frászt kaptam.

(Mellesleg nem irom ide, hogy mit gondoltam családom férfitagjai - kedvenc férjem és mégkedvencebb fiam - hozzáállásáról. Nem szalonképes.) Ugyanis a férjem "nem ért rá" (kacagnom kell), a fiam egyszerűen közölte, hogy ő ugyan nem.

Majdan - vagy ért a szóból, tehát királyfi, vagy nem látta a lapátot - ráugrott. Eddig ugy 20 percet képzeljetek el. Ekkor elkezdtem emelni a lapátot, és hurrráááá! kint volt. Hát nagyobb mint gondoltam! Fénykép készült. Kettő is. Aztán azonnal elbujt a gazban. Van bőven. Egy hónapja semmi nem történt a kertben. A többit a fantáziátokra bizom.
Még azt is megtettem, hogy lelocsoltam a környéket vízzel. Hőgutát nem kap, akkora a gaz a kertben. És ma éjszakára esőt és lehűlést mondanak.

Nem tudom milyen lesz a fénykép, ugyanis vélhetően lent nem napozott, emiatt elég fakó. Pont olyan mint a föld volt körülötte. De mekkora! Annyira irtóztam tőle, mert ahogy a lapát billegett, egyensulyát vesztette és kiterjesztette mind a négy lábát. Brrrrrrr. Ettől akkora lett!!

Remélem van a fórumon valaki aki megért.

Utálom és irtózom. Azt remélem még hogy elmegy jó messze.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 16:15   
2004-08-10 15:09, Valeria:
-
Lanyok, koszonom, akkor mar tudom, angolul "grubs", nem lehet (vagy nem tudom) kiirtani oket.
-

Hajlakkal mar probalkoztal?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 15:47   
2004-08-10 07:27, bovi:
-

Igazad van, en rosszul tudtam, kozben mas is mondta.

Beszelek itt ossze-vissza kerteszkedesrol

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 15:09   
Lanyok, koszonom, akkor mar tudom, angolul "grubs", nem lehet (vagy nem tudom) kiirtani oket.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 07:27   
Nem akarlak kijavitani, de sajnos nagyon jól tudom, nem kukac a pajor: a cserebogár lárvája, amit a földbe helyez el és több hónapon át ott élösködik a mi palánáink, fáink gyökerén. Felénk rengeteg kárt okoznak!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 23:56   
2004-08-09 23:29, Valeria:
-
Mi az a "pajor"?
-

Kukac

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó