2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-20 14:31   
Espa, szia!
Az utolsó békabejegyzés óta 18 nap telt el.
Mi van a brekuccal?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 20:32   
2004-07-16 13:10, nyanyabandi:
-
a szokokuttal de inkabb vizkopovel es sehol sem latok olyat ami megfelelne, illetve annyit nem adok erte amit kernenek.....lassan kell hozza vadasznom a hozzavalokat de ha kesz lesz teszek fel rola kepet......ja meg kell egy kovacsoltvas asztalka 2 kis vasszekkel..............
-
Mult héten láttam a Big Lotsban nálunk zöld kovácsoltvas székeket asztalkával leárazva $ 49.99-ért.

A szökökuttal ugy kellene kifognod mint nekünk, ingyen kaptuk a szomszéd öregotthontol.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 13:10   
Keszen lenne az altalam olasz kertnek nevezett resz vegre....a falak felhuzva, befestve, iszonyu nagy munka volt nem kezdenem el megegyszer de nagyon szep.....ez csak az alap, most jonne a berendezese szobrokkal,a szokokuttal de inkabb vizkopovel es sehol sem latok olyat ami megfelelne, illetve annyit nem adok erte amit kernenek.....lassan kell hozza vadasznom a hozzavalokat de ha kesz lesz teszek fel rola kepet......ja meg kell egy kovacsoltvas asztalka 2 kis vasszekkel..............

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-04 04:26   
Szigykem megerett mar a cseresznye? Mit szoktatok vele csinalni, mind megeszitek,tartositjatok.....?

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 14:08   
2004-07-01 20:07, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Kedves Mária!

Gondolom, élvezted a holnapra talán valóban végetérő időjárási cirkuszt.

Két nap alatt illik az időnek naposnak lennie, a hőmérsékletnek pedig visszaugrania 32 C fokra, legalábbis a meterológusok ezt írták elő.
Nekem lassan mindegy volna, csak álljon már le valamelyik ponton, mert ez se a szíveseknek, se a gépjárművezetőknek nem jó.

Pillanatnyilag süt a nap, és fúj a szél. Árnyékban hideg, napsütésben a szél ellenére forróság van. Ez itt a mikroklíma. Kis ország, kis mikroklíma, kis választék: szinte mindenütt ilyen az idő, megyek aludni egy kicsit, úgy hamarabb lesz meleg.

Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 05:31   
2004-07-01 23:23, rigojanos:
-
En meg jo, hogy kentem be vele magam.
-
Nem hinném hogy ártana, ma félfüllel hallottam a kocsirádioban hogy Tequila készül belöle, akkor mégsem lehet káros.

Itt van: http://www.ianchadwick.com/tequila/production.html The blue agave was classified by German botanist F. Weber in 1905. It's commonly - and mistakenly - called a cactus, but it is really a succulent that belongs to the lily (amaryllis) family."

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 13:27   
2004-07-02 12:38, nyanyabandi:
-
Drága Nyanyabandi!

Igérem neked mindent nagyon óvatosan csinálok! (csinálunk) habár a ház ura egészen Norvégiáig futott, hogy ne kelljen benne részt venni

És fénykép is készül, igérem! és fel is rakom nektek

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 12:38   
Espa alig varjuk a bekamentest.....langyos vizzel permetezzetek is meg egy kicsit....nem tudnad olyan helyre vinni ahol neha utananezhetnel hogy esetleg latod-e....ha van idotok akkor nem tudnatok raszanni egy kicsit figyelni hogy mit csinal es fenykepezni had lassuk?
Azzal az alatolt lapattal vigyazzatok meg ne seruljon a talpa.....jobb lenne egy puha ruhat boritani ra es ugy megfogni, bele egy sotetebb dobozba es vinni ki olyan helyre ahol nem banthatja senki......kicsit biztosan meg lesz zavarodva eloszor.....

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 10:21   
2004-07-01 16:24, etelka:
-
Espa, szia, itt a békák barátnöje jelentkezik. Mi van a brekucival?
-------------------------------

Kedves Etelka és minden békabarátnő!

Szóval beszéltem szagértővel az állatkertben.

Annyira tetszett neki, hogy a béka 5 éve jól van a vizóraaknában
Sokat beszéltünk róla, mekkora, mit csinál, ogy néz ki, szóval jól kitárgyaltuk.
Azt tanácsolta, hogy tegyek saját belátásom szerint. A béka maradhat, ha jól érzi magát, de ki is vehetem, ha sok a békamentő körülöttem
Azt tanácsolta, hogy egy befőttesüveggel boritsam le, és egy lapáttal nyuljak alá és egy borongós napon , vagy szürkületben nyugodtan elengedhetem.
De meg is foghatom ha nagyon akarom

majdnem eljött megnézni, de azt mondta, annyit nem utazik.

Szóval akció indulhat. (hétvégén szerintem)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 03:16   
2004-07-01 23:20, Pompéry Berlin:
-
Büntudatból ezennel visszavonom a szagértelmet.
-
Azt hittem én vagyok itt a leglaikusabb kerti dolgokban. De az agavet még Europábol ismertem déli nyaralásaimbol aztán mikor idejöttem, láttam hogy itt nöttek a kertben is. Férjem mutatott régi fényképeket amikor még nem adta oda a kert részt oldalt hogy utcát épithessenek, akkor keritésnek használta azokat, nincs velük gond és nem igen vágtat senki át rajtuk. Aloét csak pár éve vettem magamnak amikor divatba jött.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 23:23   
2004-07-01 23:20, Pompéry Berlin:
-
En meg jo, hogy kentem be vele magam.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 23:20   
2004-07-01 19:27, andi_usa:
-
Belegondolván a dologba, Andrea, igazad van: nem aloé, hanem agávé. Van aloé is, de az kevésbé szúr, nem nö akkorára. A képen agávé látható, az általam lirtak is arra vonatkoznak.

Büntudatból ezennel visszavonom a szagértelmet.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 20:07   
Kedves Szigy,
éppen most érkezett fölénk a randa sötét felhő, ami viharos erejű széllel és lehűléssel párosult. Ezért most kikapcsolom a számítógépet.
Szeretettel üdvözöllek.
Mária

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 19:54   
2004-06-19 05:20, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Ma komoly kánikula volt, de 1-2 órán belül ide érkezik a hideg front, 10 fokot zuhan a maihoz képest, de utána kitör a kánikula. Ha ez most Neked is beüt az ottani eréllyel, lélekben Veled kínlódom majd. És ha nem felejtem el, bendítom a ventillációt. Itt már fuldokolni lehet. Lélekben ott vagyok,
szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 19:27   
2004-07-01 14:15, rigojanos:
-
Erre gomboltam, mikor kerdeztem, hogy ez vajon aloe-e. Legalabb masfel meter magas es szeles, es a levelek 8-10 centi vastagok. Csak szagertok hozzaszolasat varom
-
Ilyenek nekünk is vannak a kertben s tudtommal Agave a neve, nem Aloe.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 19:10   
2004-07-01 18:55, Pompéry Berlin:
-

Tisztelt szagember!

Koszonom, hogy valaszolt olvasoi levelemre.

Úgy nő, mint a gyom, egy idő után kiszorít a saját lakásodból.

Azt nalam nem erik meg, mert altalaban magamra kenem oket. Marmint a leveluk tartalmat.

Amúgy főleg szúr, ritkán virágzik (nálam eddig 23 év alatt egyszer sem), viszont igénytelen. Sem különösebb locsolást, sem foglalkozást, (személyes rábeszélést, éneklést vagy egyéb személyi kultuszra utaló bánásmódot) nem igényel.

En is ritkan locsolom meg, akkor is inkabb buntudatbol, nem igazan azert, mert ugy nez ki mintha hianyozna neki.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 18:55   
2004-07-01 14:15, rigojanos:
-
Tulajdonosi és önkénytelen tenyésztői jogon szagembernek vélvén magam ezennel visszaigazolom, hogy aloé.

Úgy nő, mint a gyom, egy idő után kiszorít a saját lakásodból. Amelyiknek másfél méter hosszú a levele/ága, az sajnos maga 3m átmérőjű dög. A mínuszt nem kedvelvén a mi magaslatunkon télen be kell vinni a házba, üvegházba, télikertbe - kinek mije van. Ez utóbbi körülmény az aloé tartását városi viszonyok között költségessé teszi. Mármint, ha nincs ekkora télikert. Amúgy főleg szúr, ritkán virágzik (nálam eddig 23 év alatt egyszer sem), viszont igénytelen. Sem különösebb locsolást, sem foglalkozást, (személyes rábeszélést, éneklést vagy egyéb személyi kultuszra utaló bánásmódot) nem igényel. Ez annál is inkábbb így van, mert különben a mi családi légkörünkben - sose beszélgetek a zöldségeimmel - nem élnék túl a bánásmódot. Legjobban a kaktuszok bírják nálunk. Az aloé nekem szintén ebbe a kategóriába tartozik, akár igaz ez a feltevésem biológiailag, akár nem.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 16:24   
Espa, szia, itt a békák barátnöje jelentkezik. Mi van a brekucival?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 14:56   
2004-07-01 14:46, bobe:
-

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 14:46   
Miert nem törtel le egy darabot belöle es dörzsölted az arcodhoz? akkor most tudnad

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 14:15   
Erre gomboltam, mikor kerdeztem, hogy ez vajon aloe-e. Legalabb masfel meter magas es szeles, es a levelek 8-10 centi vastagok. Csak szagertok hozzaszolasat varom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 05:20   
Kedves szigy!

talán megvigasztal Téged az, ha ott lessz olyan idö mint itt most, akkor nálunk jön a melegebb és akkor keressük a lehülést, árnyékot.

Minden résznek meg vannak az elönyei, növényekben is. Itt ez van, ezt kell szeretni, és nem vágyodni azok után, amik itt nem nönek.

Sovárogtam Bovi Enzianjaiért, de megvigasztalt ez a kis kék futo ami hasonlo szép szinü csak más formáju.

Ma azt hiszem megértettem azt amit a Fényképezés rubrikában kérdeztem, a szinek másak estefelé itt, az erös napsugárban készült képek lesznek másak.

Szeretettel: Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 04:51   
2004-06-19 03:01, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Örömmel és szeretettel látlak viszont. A képeid olyanok, hogy menten elvágyódom innen, bár az a nyártavasz, ami éppen a fejünket fájdítja, szintén nem semmi. Csak egy igazi bajom van vele: hogy bizonyos higiéniai eltérések miatt civilizatórikus averzióim vannak a honnak állapotjának ellenében.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 03:01   
Ma este 6-kor a hátso kertben:

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 08:14   
2004-06-17 16:31, etelka:
-
Espa, Mi van a békával?
Etelka

Tudod Etelka vendégeim voltak
A kétféle smile nem véletlen..
Tényleg igy gondolom.
Össze is csaptak a fejem fölött a hullámok, de szerdán minden gép felszállt (és szerencsésen le is) most éppen nézek szét a közvetlen környzetemben éppen...
Képzelheted mi van itt...

Hétvégén a béka ügy is megoldódik.. Csak előbb még fel kell hivnom az állatkertet.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 05:31   
2004-06-17 14:33, anri:
-
Ne csináld már ezt a sörös dolgot! Én kitaláltam egy receptet, és sörben főzöm a csigát. Megyek aludni, mielőtt rámtör az éhség!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 21:58   

Kedves Anri! A csigákat én is "imádom" Nagyollóval sétálok a kertben és nyisz, ha látok egyet!
Szórtam nemrég csigairtót, de felszedték a szarkák, azóta nem szórok többet, mert féltem öket, olyna szépen rikácsolnak!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 17:23   
Lehet, hogy a csodamódszerem csak az amerikai meztelen csigákra hat?
Ez fel se vetődött bennem. Nincs más megoldás, szerezz be néhány gólyamadarat. Vagy egy francia szakácsot.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 16:31   
Espa, Mi van a békával?
Etelka

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 14:33   
Draga Kaytee a sörös csiga irtast mar kiprobaltam hisz minden evben ujra es ujra felmerül a problema.
Eleinte en is egy nagyon sikeres lahetösegnek lattam de sajnos hire ment a csigak között hogy nalunk sörös csiga bucsu van es eziden az az erzesem hogy minden szomszedos kertböl ide zarandokolnak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó