2019. augusztus 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-31 19:50   
2014-05-30 20:12, Tihi:

Akkor ezt tisztátzuk

Nagyon szép virág a jácint, de szobában, ahol valaki alszik, nem ajálatos.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-30 20:12   
Igazad van kedves Bovi,

a jácint tényleg a "die Hyazinthe" németül. A jácint általában téli virágok, rózsa, kék és fehér változatban, jó hangulatot csinálnak a lakásban.

Van viszont egy kertben is növelhetö változata, ez most fehér és tavasszal nagyon is méltóságosak a kertben mert jó nagyra megnönek ha kedvezö az idöjárás.

üdv.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-29 14:51   
2014-05-26 19:16, Tihi:

Ügyes megoldás Tihi
Nyelvtörö neve van ennek a fehér virágnak, nem ez lenne a jácint magyarul??
Nevethettek, a koromhoz mérten nem vagyok jó kertész

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-26 19:16   
2014-05-25 18:47, bovi:
-
2014-05-11 21:37,

Kedves Bovi!
A nyulak nem csinálnak semmi más kárt az udvaron, de szeretik a krókuszok virágait lerágni. A védekezés nagyon egyszerü, 10 fehér hiaszinta hagymát ültettem a közelbe és ez megvédi a szép krókusz virágaimat, egyszerü a védekezés és a hiaszint is egy szép virág, azokat is gyönyörlöm.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-25 18:47   
2014-05-11 21:37,

Hallo Thi!
Nem sokan olvasnak itt bennünket

A virágaid biztosan szépek. Nem tudsz egy kis keritést húzni a kerted köré, hogy ne rágják le a nyulak a virágokat?

Itt már nyár van, a napokban 30 fok is volt!
Persze minden gyorsan elvirágzik ilyenkor, de nagyon örülünk a jó meleg idönek!
Ma, már beállt a normális nyáreleje. Minden zöld és tele virággal. Ehhez elég a 20-23 fok is.
A teraszon lehet már ebédelni, heverészni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-11 21:37   
Lassan beköszönt a tavasz itt északon is.
Április közerpén az enyhe tél után a tavasz gyönyörü. Az elöudvaron virágoznak a krókuszok, egy sárga világ van ott. Körüluk fehér hiaszintokat ültettem, ezek védig a krókusz virágait a nyulaktól. A nyulak tudják, hogy az mérges és meghagyják a virágokat nekem nézegetni.

Próbálok berakni egy képet is a fehér hiaszintokról, de nehézségeim vannak a képtár Photobucket-tel. Mindig a facebookra irányít és ez nekem nem jó, egyszerüen nem érdekel a Facebook.

Idöközben párom is jelentkezik, hoz egy pohár vörösbort, hogy eltudjak aludni. Ez inkább a normális élet mint a Facebokk és Twitter furcsa világa.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-10 20:39   
Hibiszkusaim idöközben megint szépen virágoztak, egy új teljesítmény ez, télen február-március folyamán virágozni. Mivel februárban kevés napsütés volt egy virág félig megnyílt és napokig csak várta a napsütést. Amikor megjött a napsütés rögtön teljesen kinyílt és élvezte saját szépségét.

Kint a kertben a krókuszok lassan elvirágoztak de jönnek a narszissszok, azok kezdenek most virágozni. Az erdei myulak is meghagyták krókuszomait, nem rágták le a virágokat, jól müködik a védelem, fehér hiaszintokat ültettem a krókuszok mellé ami távoltartja a nyulakat.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-15 23:21   
Ildiko, en is szappanos vizet ajanlottam volna, es olyasmit is hallottam, hogy egy par cigarettacsikket kell beaztatni vizbe es azzal kell a novenyt mosni. En nem hasznaltam, de ezt ajalottak!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-15 22:00   
2012-02-15 20:59, Tihi:

Az erös mérgek általában több kárt mint hasznot okoznak a növényeknek, a lakásban különben is óvatosan kell kezelni mérgezö anyagokat.

Kedves Tihi, telitalálat minden szavad.
Van egy virágom ami a plafonról lóg egy tartóban. Múltkor befújtam tetűirtóval. A tetvek megmaradtak, én három napig rosszul voltam. Azóta nem használok vegyszert.
Ahhoz képest, hogy mióta élsz külföldön, nagyon jó a helyesírásod.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-15 20:59   
A "piszkos" tetük félnek tehát a mosástól. Én szappanos vizet ajánlottam volna. amibe esetleg egy-pár csepp toluént is lehetne beletenni. Az erös mérgek általában több kárt mint hasznot okoznak a növényeknek, a lakásban különben is óvatosan kell kezelni mérgezö anyagokat.

ps elöször "Szappanyos vizet" akartam írni, de fülem valahogy figyelmeztetett, hogy az hibás. Sajnos ilyen bizonytalan vagyok már a nyelvben, szerencsére "jó füleim" vannak.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-14 21:45   
2012-02-14 21:05, Tihi:
-

Nagyon gondosan kezeled a növényeket.
Egyszer a csomagolt virágföldtől mentek tönkre az átültetett virágaim. A meleg szobában a tetvek is szeretik a növényeket, most az orchideámon is van. Gondoltam egyet, és jó meleg vízzel lemostam a leveleket, mintha használt volna a meleg fürdő.
Az árvácskákat én is szeretem. Az egyik téren decemberben is pompáztak a kis virágok.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-14 21:05   
2012-02-14 01:02, boszildi:
-
A hibiszkusz mindig tetves lett, így felhagytam vele, pedig szépek amikor virágoznak.

Kedves Ildi, nagyon óvatos vagyok a benti növényekkel. A cserepeket, edényeket mindig gondosan vízzel kimosom és csak csomagolt vírágföldet használok az ültetésben.

A kerti tavaszi munkák május elején kezdödnek. Árvácskákat szoktam nagy agyagedényekbe ültetni az udvaron´és megint csak csomagolt virágföldet használok. Ha kiültetem az árvácskákat a kerti földbe, 2 hét után kis kukacok mindig elrágják a virág gyökereit.

Egy másik ok meg az, hogy az árvácskák nagyon bírják a hideget, májusban sokszor még éjjeli fagyok vannak itt és azok -3 vagy -4 fokot is kibírnak.

Na meg szeretem az árvácskákat.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-12 15:31   
Télen én is csak bent kertészkedek.
Beteszek egy képet. A jobboldali fácskát már 40 éve nevelem, a balodali az eredeti növedéke. Szépen virágoznak, néha nyáron néha télen.

Január folyamán szoktam erösen visszavágni az ágait, így lassan törpefa lett belölük. A
mediterráni országokban nagy fák és másként nem férnének be szobámba.

A nagy kaktusz meg már több mint 50 éves, feleségem hozta magával amikor közös otthont sikerült alapítanunk.

(Hibiscus rosa-sinensis)
Photobucket

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-12 10:03   
2012-02-10 17:48, Valeria:
-

A virágok szerintem nagyon fontosak egy lakásban is. Én kicsit túlzásba viszem a 90 cseréppel, még a locsolás is legalább másfél óra, de szeretek bennük gyönyörködni.
Valika, itt most kicsit hidegebb van. Még az orrom is fázik amikor kibújok a lakásból. Az időjósok szerint 1987-ben volt utoljára ennyire hideg.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-12 09:59   
2012-02-10 15:43, Tihi:
-

Majd májusban kezdem a kertészkedést, itt most még kemény tél van.
Kedves Tihi, itt is, de milyen jó érzés az orchideákban gyönyörködni, míg kint havas a táj. Igaz, a kertészkedés nekem a szobanövényekre és az erkélyládákra korlátozódik. Ez nem panasz, mert így is van mit csinálnom a 90 cserép virággal.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-10 17:48   
2012-02-10 15:43, Tihi:
-
Igaz, aki a viragot szereti rossz ember nem lehet. Nagyon szeretem a viragot es az allatokat. Bar nincs hazi kedvencem mert sokat vagyok tavol, de szeretem mindenkiet.

Tihi gondolom, hogy nalatok meg nagy hideg van. Nalunk mar sok helyen elobujtak a narciszok, pedig nincs meg itt az ideje, de ki tud beszelni veluk, akkor jonnek elo amikor kedvuk tartja. Felek, hogy elfagy minden jovoheten amikor hidegebbet jeleznek. Most +1C van, holnapra hidegebb lesz! -

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-10 15:43   
2012-02-09 22:35, boszildi:
-
2012-02-09 00:41, Valeria:
Szerintem ki a virágot szereti....... ....az rossz ember nem lehet.

Majd májusban kezdem a kertészkedést, itt most még kemény tél van.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-09 22:35   
2012-02-09 00:41, Valeria:
-

Valika, jól tetted, hogy átköltöztél a témával.

Nagyon szeretem a virágokat. Az ibolyák is szeretnek nálam lenni, évente többször virágoznak. Újat nem veszek, hanem levágok pár levelet a meglévőkről, és ledugom a földbe. Mindig alulról locsolom az ibolyákat, és kis idő múlva kiöntöm a tálkából a vizet, amit nem szívtak fel. Az ibolyákat is az ablakban tartom, mert szeretik a fényt. Szerintem ki a virágot szereti...)

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-09 00:41   
Ildiko, athoztam ide az orchidea ugyemet, mert feltem, hogy kizavarnak a "mit foztunk ma" topikbol. En is beszelgetek veluk es simogatom is oket, megdicserem, hogy milyen szepek. Van ket fokfoldi ibolyam,azok ugyanigy viselkednek, amikor vettem oket mindketto viragzott, elviragoztak, eddig csak az egyik hozott uj viragot a masik nem, pedig taplalom is, locsolom is mindkettot egyforman. Simogatas es beszelgetes kijut mindkettonek! Remelem, hogy nekem sincs bajom ::)

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-06 14:18   
Németül Maiglöckchen a neve, de itt csak június elején virágoznak a hosszú tél miatt. Idén nagyon szépen virágoznak, esetleg a múlt tél nagyon kedvezö volt, korai tél volt sok hóval és hosszabb olvadási szakaszok sem voltak. A hó április elején kezdett olvadni.

Vadon nönek a hátsó kertben a nagy fák alatt. Már ott voltak amikor annakidején épitkeztünk, a gondozás csak annyi, hogy nem hagyom bebokrosodni a területet és mindig bizonyos ösvényeket használunk a közlekedésre, nem tapossuk le, hanem hagyjuk a gyöngyvirágokat békében létezni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-05 23:28   
Gyonyoruek Tihi. Nekem is van gyongyviragom a kertben, de mar egy jo honapja elnyiltak. Mi mar rozsaknal tartunk

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-05 20:33   
A mai csokor a saját kertböl

Photobucket

Nefelejts és gyöngyvirág (most tudom a virágok magyar neveit is )

Photobucket

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-03 15:12   
2011-06-03 15:03, Katinka 2:
-
Sajnos nem megy. Nekem saját gépen vannak mappázva a képek.
-
Csak képtároló adatbázisok használatával lehet képeket egy internetes fórumra, mint a MON, feltenni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-03 15:08   
2011-06-03 02:51, Valeria:
-
Finnul es latinul nem tudom.
Én sem, de legyenek akkor nefelejcsek

Különben érdekes, hogy évente vándorolnak az udvaron és néha egész más helyen jelennek meg. A föld nagyon szegényes, semmiféle mütrágyát nem használok. Viszont ennek az is az elönye, hogy a fü lassan nö és nem kell hetente vágni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-03 02:51   
A kek viragaid nagyon szepek, azt hiszem, hogy nefelejcsek. Angolul "forget-me-nots". Finnul es latinul nem tudom.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-02 23:23   
Tavasszal késön szoktam vágni a gyepet, megvárom, hogy hol virágoznak szép vadvirágok. Ezeket a helyeket nem nyírom, hanem hagyom virágozni. Kertemben inkább a természet kertészkedik mint én, én csak néha vágom a füvet meg ösz idejében összegereblézem a lehulladt leveleket.

Photobucket

A virágok neveit nem tudom, a páromat kellene kérdezni, ö nagyon ismeri a természetben vadon élö növényeket, de a kép többet mond mint a virág finn, vagy latin neve, magyarul úgysem tudom.

Ma napi sétájáról egy ilyen csokorral jött haza.

Photobucket

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-02 17:06   
Végre volt nálunk is eső. Nem sok, de kezd a sárga fü zöldülni
Ilyen viszályos időjárásnál örülök, hogy már nincs veteményes kertünk, pedig valamikor nagy élvezet volt a sajáttermett.
Itt egy kis emlék a szép időkböl:
a volt kert

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-27 11:49   
Egy zacskóból sóskamagot vetettem a virágládába. Kikelt két szál petrezselyem

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-16 13:04   
2011-05-16 10:15, poe:
-
Mrs. Wasorr csődöt jelentett

Nagy kar Gondolom masnak is hianyzik, nem csak nekem
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-16 10:15   
2011-05-15 23:45, Valeria:

Mrs. Wasorr csődöt jelentett és becsukta a boltját. Kevés volt a kuncsaft, azok se fizettek, már az adóra sem tellett

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó