2019. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 14:27   
Bovikam azert megprobalnam azt a kukacviragot, van itt egy tenyernyi napfenyes helyem,-tudok erte kuldeni kaktuszmagot vagy masfelet amit a boltban arulnak......koszi-koszi az ajanlatot....

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 13:32   
Etelka,itt is csak nappal már amikor van 30 fok.Ma ennyi van reggel meg hideg.Kötöztem a szőlőt de hogy lesz-e belőle édes szőlő,azt mondják nem.(

A Balaton-felvidéket elrágták a hernyók:nagyon szomorú képeket láttam:(Elfeledtek időben permetezni és egészen a lakóházak falára is rámentek,elleték a hernyók és rágtak-rágtak-rágtak mindent.Kopaszak a fák.(

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 13:09   
Bovikám!
Szivesen kipróbálnám itt a kukacvirágot, szóval szedd a magot szorgalmasan. Az én kertem kicsi, de nagyon napos, egyenesen déli irányba néz. Majd cserébe ujabb büdöskemagokat kapsz. Egyenlöre nálam még nem virágzik a büdöske, de sok a bimbó, majd csak lesz valami. ITT ma még csak + 14 fok van, szinte állandóan felhöszakadások vannak és erös északi szél fuj.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 16:26   
2004-06-16 15:16, anri:
Kaytee-féle, garanciális csupaszcsigaeltávolitó módszer:
Kis edényeket - legalkalmasabbak a macskakaják konzervdobozai - 3/4-ig megtöltünk sörrel. Nem kell márkás sörnek lennie, csak szesztartalma ne legyen minimális. A fennmaradó 1/4 helyet a részeg mámorukba belefulladt csigák fogják kitölteni.
Viccen kivül: tényleg döglenek a sörért. Nekünk is igy sikerült kiirtani őket. Eltart egy pár hétig, de azalatt már kevesebbet ártanak a kertben.
A söröspitliket a csigák kedvenc növényei alá/köré kell helyezni.
Magam is az internetről tanultam a módszert, egy new yorki asszonytól, akinek a felhőkarcoló tetőteraszán nevelt virágait pusztitották ezek a dögök! Vajon liften mentek fel olyan magasra? vagy a spájzukkal egyött jöttek?

gyöngyver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 16:18   

-

En szerintem, a meztelen csigak peldajat kovetve: a meztelen csigakat kell megzabaltatni )) es akkor minden problema meg van oldva.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 15:27   
-
En csak hazas csigak teren vagyok szakerto.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 15:16   
Nekem egy allati problemam lenne tud valaki segiteni vegyszer nelkül hogyan lehet a meztelen csigakat eltavolitani nalam mindent lezabaltak. Egynahyany dolgot mar kiprobaltam eredmeny nelkül.

anri

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 23:28   
2004-06-15 14:23, nyanyabandi:

Sajnos a kukacvirág csak a napos kertben él meg! Amint irtam, olyan évben, amikor kevés itt is a napos idö, elfelejt kibujni.

Az Olah Werát nem ismerem személyesen

Nincs tapasztalatom a kédezett növényröl.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:52   
2004-06-15 18:08, rigojanos:
-
Szagerto velemenyt varok
-
Bovi erre a szakértö. Ahogy olvastam, van valami 400 fajta Aloe Vera, az enyém a kertben alacsony. Cserépben vettem és kiültettem, pár éve nö de nem lett magas.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:40   
2004-06-15 18:14, elckerlyck:
-

Ez kodolt izenet elcky?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:31   
Kaytee,

a vadnarancsfával én is csak a mi kertünkben találkoztam eddig, szép formája van, kellemes árnyékot ad de sajnos a termését mindig össze kell gereblyézni és kidobni. Igen, a Jacaranda-t láttad ami nálunk downtown is szépen virágzik, mindig terveztem hogy veszek egyet a kertünkbe de eddig még nem került rá sor.

A pink grapefruit a kedvencem, nagyon érettet lehet kapni swap meeteken is vagy nyitott zöldség piacokon.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:14   
http://www.theskincarecenter.com/bodymoiststtropez.htm

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:08   
Nekem is van egy "vad" kerdesem. Az egesz francia riviera tele van valami sziklafalon kinovo novennyel, ami ugyanolyan, mint az aloe vera, de mindegyik minimum egy meter magas volt, es ugyanilyen szeles. A kerdesem, hogy nem tudja valaki, hogy az tenyleg aloe-e? En meg eddig csak 20-30 centiseket lattam, cserepben, de szabadon noni soha, es nem tom, hogy tenyleg megno-e akkorara.

Szagerto velemenyt varok

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 18:02   
A vadnarancsfáról megvan a véleményem. Egy olaszországi utunk alkalmával a hotel kertjében egy ilyen gyönyörüséges fa alatt találtam magam. Csak úgy roskadozott a terméstől. Hogy ezek milyen hülyék, hagyják a narancsot elrohadni jelszóval egyet menten leszakitottam, félig meghámoztam és beleharaptam. Elképesztően borzasztó ize volt.
Ami viszont nagyon finom, az a túlérett grapefruit. Sokkal édesebb, mint amilyen keserü.
Andi, azt hiszem, választ adtál egy még fel se tett kérdésemre
San Diegoban láttam rengeteg lilavirágos fát. Szóval azok voltak a jacarandák? Nagyon szépek.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 14:23   
Bovikam felarnyekos helyen megel? Mert akkor igen orulnek neki....lehet hogy itt van amerikaban am en megcsak nem is lattam pedig otthon szerettem......

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 14:09   
2004-06-15 09:54, bovi:
-
Már rég akarom kérdezni, hogy ismeritek e a kukacvirágot?

Nalam van kukac is meg virag is.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 09:54   
Már rég akarom kérdezni, hogy ismeritek e a kukacvirágot? Ez a kérdés persze a nem Magyarországon élöknek szól.
Éveken keresztül próbáltam meghonositeni a kertemben és csak a tavalyi nagyon meleg nyár hozott sikert.
Most örömömre már annyi van, hogy lehet rirkitani, ugyanis a veteményes kerben nem kell
Szedhetek magot amikor kinyillik, ha valaki
kér.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 09:20   
Kedves Szuzi,

a vadnarancs az olyan fa, ami magrol nott, es nem volt beoltva. Elvileg azok is teremnek, kb. tiz ev utan, de gyumolcsuk satnya, kicsi. Ahhoz, hogy termo legyen egy citrusfele, be kell oltani a magrol kikelt fat, vagy pedig nem magrol, hanem hajtasbol kell ultetni. Hogy telen nem ment jol neki - ez termeszetes, hiszen o is telel. Idealis korulmeny szamara telen egy 3-8 fok (Celsius) kozotti helyisegben tartani, es nagyon keves, eppencsak nedvesito ontozes. Tavasztol kezdve pedig bo, tapanyagos ontozes szukseges.

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 05:58   
2004-06-05 00:33, nyanyabandi:
-
Az mi hogy vadnarancs? Azert van rajta eheto gyumolcs, ne haragudj az idetlen kerdesert de keveset tudok a delszaki novenyekrol........

A vadnaracs ehetö, egyszer be lett oltva rendes narancsal de nem türte, még mindig borzalmasan savanyu! Persze az olyan mint a kumquat, van aki szereti. De mindenki aki hallja hogy vadnarancs, meg akarja azért kostolni!

Es a borsfa? Az amit beleteszunk az etelbe olyan bors?

Sose fürkésztem utána, férjem hivja borsfának.

Egyaltalan mekkora a kerted es hany fajta bokor es fa van rajta?

A telkünk párom szerint 90x160 de sose számoltuk meg a fákat, bokrokat sem hogy hány fajta van. Némelyik fának és bokornak nem is tudom a nevét. Ugy mint a datolya pálma amiröl párom se tudta hogy mi terem rajta. Megprobálom felsorolni, kumquat, narancs, citrom, ringlo, öszibarack, oliva, ciprus, fenyö, yucca, pálma, bors, magnolia, camelia, bird of paradise, ivy, oleander, succulus, buxus. Nem tudom mi a neve a sárga virágos bokornak elöl, sem annak amit a mutkor az ebédlö ablaknál nyirbáltam. Nem tudom milyen fajta fa a két magas nagyon dus a ház keleti oldalán, se az amit párom vett a Chinese Elm helyett ami kihalt a nyugati oldalon, de az még nagyon kicsi és nehezen nö. A hátso kert az északi oldal, elöl a bejárat a déli oldal.

Nem ismerem a lángfát, ha képet látnék talán meg tudnám mondani. Nekem nagyon tetszenek a Jacaranda fák, most virágzanak lila virágok, az nekünk nincs.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 05:03   
En nem akarok deligyumolcsfat tartani mert eleg sotet a lakasunk, az ablakok eszaki iranyba vannak.....egy arva kis torpenarancsfacska van ami telen itt haldoklott, uj erore kapott kinnt a napfenyen....de Floridaban mindig teleszivom magamat a palmak, citrusfak latvanyaval.....es szeretek minden kepet ahol ilyenek vannak,-Key Westen lattam a langfakat, o de szepek voltak.........van olyan feletek Andi?........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 03:22   
2004-06-05 00:34, nyanyabandi:
-
Drága Szuzi!

Időnként itthon (Pesten, a Múzeum körúton) is lehet ládába ültetett, termő narancs- és citromfát kapni. Becsszó küldenék, kb. belefér fietőképességembe, de nem létezik, hogy kibírja odáig az utat.
Ugyanezért nincs itthon sem.
A párom megpróbálta, hogy a szentföldi eredetű yukkák kibírja-e a hazai telet, hiába beszéltem neki, hogy a szentföldi száraz és enyhe télhez képest itt nedves és -20 C alatti az idő. Lusta volt levinni a a pincébe, ahol eddig átteleltek, én pedig - kivételesen nem ügyetlenség miatt - nem tudtam levinni helyette.
Volt banánuk, az még napfényes szobában sem bírta ki.
A kaktuszok, szegények, persze kibírják, mert azokat a fagy előtt mégis csak be lehet cipelni. Bár volt egy iszonyú nagy, 31 éves brazil, annak csak egy darabkája maradt meg, de legalább abból van egy kicsi. Volt néhány ritka különlegesség is, de a párom megszerelte őket.
A Kanáriról hozottaknak nyomukat sem találom, de van még egy kis üveg ottani homokom.
A kert talán civilizált lesz, de nem azért, mert a párom nyugdíjba jön, hanem azért, mert a fiúk kihaltak, és - mert nincs, aki letapossa - újra nő a fű. És természetesen a tarack. (A barack, mint említettem, már nem. A párom ezért nem enged semmit ültetni, inkább költözni akar. Hogy honnan van erre pénze, és egyáltalán van-e, elképzelni sem tudom.

Szeretettel: szigy

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 00:34   
Az mi hogy vadnarancs? Azert van rajta eheto gyumolcs, ne haragudj az idetlen kerdesert de keveset tudok a delszaki novenyekrol........Es a borsfa? Az amit beleteszunk az etelbe olyan bors? Egyaltalan mekkora a kerted es hany fajta bokor es fa van rajta? Floridaban lattam egyszer mandarinfat, meg zold volt a termese de en meg annyi gyomolcsot fan nem lattam mint ott,-pedig nem volt nagy fa........

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-05 00:13   
2004-06-04 23:57, nyanyabandi:
-
Az ott narancsfa lenne Andi?.....az a jobboldali....az istenert mutassatok nekem vigasznak ero naranccsal teli fat hogy a kepzeletem belekapaszkodhasson......
-
Az vadnarancsfa ott, igen, hátul pedig borsfa, a fehér virágu nagy bokor oleander.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 23:57   
Az ott narancsfa lenne Andi?.....az a jobboldali....az istenert mutassatok nekem vigasznak ero naranccsal teli fat hogy a kepzeletem belekapaszkodhasson......

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 23:12   
Szuzi, ma kora délutáni kép a hátso kertröl ahol a kocsimat parkolom le:

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 01:22   
2004-06-03 23:10, Valeria:
-
Ne haragudj, hogy beleszólok, de egyszer velem is előfordult, hogy két nap után 12 percet volt időm aludni. Drága anyám ült a lábamnál, és fölkeltett, hogy menjek. Így elértem a következő randit.
Ne kérdezd, hány éve volt!
Ez volt az első eszetlen teljesítményem. De hogy a Nap nevű kicsiny csillagnak mire jó a 12 perces éjszaka, amikor talán vénebb, mint én, föl nem foghatom.

Szeretettel: szigy

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 23:10   
Amikor Fairbanks, Alaszkaban voltam ket eve, csak 12 percre ment le a nap. Ejjel nappal vilagos volt, nagyon erdekes. Oriasi szunyogok is voltak. Nalatok is vannak ezek az oriasi szunyogok ilyenkor Bobe?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 21:18   
Majus közepetöl augusztus közepeig tart .Akkor kezd rohamosan rövidulni a nap.Most meg nem is megy le kesön a nap. Junius vegen csak vagy ket orat lesz sötet. De akkor sincs teljesen mert az eg alja vilagos

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 20:59   
Kedves Bobe:

Gyonyoruek az orgonaid na meg a feher ejszaka is. Meddig tart? Marmint a feher ejszaka?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 17:49   
Böbe, nagyon szép az orgona, mindig jobban meglep, hogy ott milyen jó idö tud lenni!
Kar, hogy nincs jól besosztva, télen egy kicsit tovább világos és ilyenkor cserébe hamarabb sötétedne

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó