2019. november 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 17:06   
2004-06-03 17:03, bobe:
-
Nekem is tetszik.
Hogyan kell fényképet fölgyugni a forrumba bele?!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 17:03   
Es itt a haz elejen az orognabokor meg a nap ez is este 10 ora

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 17:02   
Kedves George itt a kisfenyö amiröl kerdezösködtel .Ezt vasarnap este 10 -kor fenykepeztem le

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 11:19   
2004-06-02 00:48, szigy:
-
Kedves Espa!

Mosogatni, sajnos, nem tudok. Ügyetlen vagyok, még eltörnék valamit.

Ennél elképesztőbb kifogást még nem hallottam!!! -de ezt sajnos elégszer -

Mi az, hogy nem tudtok mosogatni????
Ez csak egy ócska, gyenge kifogás. Nem akartok, és ez mindjárt más!!

A cserebogarakról. Láttam ilyen tatárdúlásszerű rohamot, egy hét alatt lepusztították a vajai kastély parkjának minden vadgesztenyefáját. Lehet ellenük permetezni, valami irgalmatlan hosszú csővel művelték, de szerintem jót tesz a füst is. Csakhogy akkor másra másznak a nyomorultak, és azt pusztítják. Csak a permetezést tudom ellenszerként ajánlani.
De ez fontos, mert - nem tudom, hogyan csinálják - ahol egyszer jót zabáltak, a következő generáció simán visszatalál oda.

Köszi, jól megvigasztaltál! Annál is inkább, mert egy öreg diófa igen termetes méretű és magasságu, azt lehtetlen permetezni. Marad a füstölés, de azt jövőre beiktatjuk, ha ezek tényleg visszatalálnak

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 11:13   
2004-06-03 07:33, espa:
-
-
Kedves Espa!

A korona nem dolgozik, neki a ragyogás a feladata. Amikor pedig főzök, a párom ideget kap, hogy KÉPZELI, mennyi edényt kentem össze. Nem többet, mint ő, de az más. Mosogatni, sajnos, nem tudok. Ügyetlen vagyok, még eltörnék valamit.

A cserebogarakról. Láttam ilyen tatárdúlásszerű rohamot, egy hét alatt lepusztították a vajai kastély parkjának minden vadgesztenyefáját. Lehet ellenük permetezni, valami irgalmatlan hosszú csővel művelték, de szerintem jót tesz a füst is. Csakhogy akkor másra másznak a nyomorultak, és azt pusztítják. Csak a permetezést tudom ellenszerként ajánlani.
De ez fontos, mert - nem tudom, hogyan csinálják - ahol egyszer jót zabáltak, a következő generáció simán visszatalál oda.

Szeretettel: szigy

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 11:05   
2004-06-03 08:50, bobe:
-
Cserebogarat nem lattam 15 eve !!!!!
-
Ha hiányzik, jövő tavasszal küldök egy zsákkal, jó?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 08:50   
Cserebogarat nem lattam 15 eve !!!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 07:39   
2004-06-02 07:17, zitazita:
-
Drága SZIGY!
Most úgy megijedtem,tényleg hallottam,ha kivágunk egy diófát,meghal valaki

Jaj ne!!!
Nekünk is van egy öreg diófánk, ki kellene vágni, ráadásul utban van, és sajnos nem szép már az öregsége miatt.
Eddig lustaságból nem vágtuk ki, mert sok munka van az eltüntetésével. De most azt hiszem marad.
Pedig az idén képzeljétek el a cserebogarak szó szernt leették a tetejét! Szinte fekete volt a rengeteg cserebogártól, el sem mozdultak hetekig és a tetején semmi levél nem maradt!
Ezt most láttam először, nem tudom tudjátok-e ilyenkor mi a teendő ?
Hiszen olyan magasan van, oda sehogyan sem lehet felmenni, vagy egyáltalán el sem tudom képzelni mit lehet csinálni. ?
Tanácsa van valakinek a jövőre vonatkozóan?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 07:33   
-
az ember őszidőn üldögél öreg diófája alatt, bicskával nyitogatja és eszegeti a diót, közben meg-meghúzza a pálinkás butykost, míg vele vénült párja ki nem szól, hogy lehet vacsorázni.

Jellemző!! Férfiak!!
És ti hányszor szóltok ki, hogy lehet vacsorázni ???
Mi is szeretnénk (ha nem is pálinkás butykost huzogatni) de elüldögélni valahol, mig a teremtés koronája a vacsorát (reggelit, ebédet) késziti, aztán odaülünk az asztalhoz, majd megjegyezzük, hogy kicsit sós, (édes, svanyú, egyébként finom) aztán felállunk, megköszönjük, majd bekapcsoljuk a TV-t, mertugye kezdődik a hiradó, vagy elővesszük az ujságot, mert a hirek persze fontosak, és a mosatlan meg elmulik egyszerűen, hiszen a párunk ragyogó konyhát varázsol.
Most ébredhetünk fel arra, hogy bilibe lóg a kezünk ugye

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 15:38   
2004-06-02 14:44, zitazita:
-

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 14:44   
felviditottál/nincs hosszú iiiiiiiim/
József Attila

Kertész leszek

Kertész leszek,fát nevelek,
kelő nappal én is kelek,
nem törődök semmi mással,
csak a beojtott virággal.

Kell ez nagyon,igen nagyon,
napkeleten,napnyugaton-
ha már elpusztul a világ,
legyen a sirjára virág.

előtte 2 versszak,de most nincs időm......le az Önkormányzattal!!!!!!

szeretettel

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 10:51   
2004-06-02 07:17, zitazita:
-
Drága Zita!

Édesanyád vétlen az ügyben, rá nem vonatkozhat a természet egyetlen tündérének vagy manójának átka sem.
A tanácsra azonban igen.
Meg is döglik, az lesz a vége. Pláne, ha rá tudod venni, hogy az indokként felhasznált vezetéket megmarkolják.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 07:29   
2004-06-01 17:59, nyanyabandi:
-
Valikam ismerem a pitypangsalatat,-annyit tudok rola hogy a leveleben es a gyokereben inzulin van.....
-
Én ugy tuom hogy a gyökere mérges és azzal lehet szemölcsöt irtani.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 07:17   
Drága SZIGY!
Most úgy megijedtem,tényleg hallottam,ha kivágunk egy diófát,meghal valaki........tavaly édesanyámnál vágtak ki egy diófát,de már nagyon öreg volt és más vágta ki ugye neeeeem........
most volt elsején Édesanyám szülinapja 1926.-ban született......na rá ugye nem vonatkozik!!!!!!!

az én kertemben is 2 diófa van 1 pedig az utcán,amit a tanács ki akar vágatni,mert eléri a vezetéket,de nem hagyom,csak a tetejét engedem levágni.

Na most babonás lettem
......
szeretettel

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 00:48   
2004-06-01 18:20, zitazita:
-
Drága Zita!

Köszönöm a kiigazítást. Önálló komcsi ötlet amúgy sincs, még a Zsigulit is csak szerezték, hogy a Moszkvics összelopott formájáról, részeiről stb. ne beszéljek.

Kiváltképpen arról ne, hogy a Watt-féle gőzgépet Iván Ivanovics Polzunov találta fel, mint tanultam, mivel náluk a konyhában a gőz ledobta a fedőt.

Na, most égek.
De nem baj, a természet nálunk 200 négyszögölön csodásan működik, bár az egyik szomszéd követeli, hogy az öreg diófát vágjuk ki, mert szerinte öreg, és ezáltal csúnya.

Jó, hogy a párom hallotta, hogy aholo kivágnak egy diófát, hamarosan meghal valaki. Ebbe nem szólok bele, de a diót nem adom.

Egy költő barátommal megállapodtunk abban, hogy az öregség szép voltának netovábbja, hogy az ember őszidőn üldögél öreg diófája alatt, bicskával nyitogatja és eszegeti a diót, közben meg-meghúzza a pálinkás butykost, míg vele vénült párja ki nem szól, hogy lehet vacsorázni.

Azóta szeretnék egy ködmönt, ami itthon már nincs, vagy nem került a szemem elé, és emberibb nyugdíjat, hogy legalább műanyag lélekmelegítőmben kiülhessek a sámlira, megmaradt egyetlen ebemmel diót falatozzam, és jusson zimankó elleni pálinkára is.

A költő közben Balassi-kardot kapott, de egy kritikusnak az a legmagasabb kitüntetés, hogy a költő leülne vele a diófa alá kvaterkázni.

Wo sind die schönen alten Zeiten, amikor ugyanez a költő karcsún és ifjan azt javasolta, ne szívjak Munkás nevű cigarettát (2 Ft/ 25 darabos csomag), mert az impotenciát okoz, szívjak inkább 3 Ft-ért Kossuthot, tapasztalatból tudja, hogy attól nem lesz az ember impotens?

Az öreg kornak is megvannak a maga szépségei. Impotencia? Hol van az már!?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 20:34   
Valikám,

reuma ellen jo. Itt lehet minden health food storeban kapni száritva, teának. Salátát belöle Svájcban ettem.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 18:20   
Drága Szigy!!!!!
a "Tiszta udvar,rendes ház" TÁBLÁT nem a komcsik találták ki,hanem a Vöröskereszt.
a falvakban volt is értelme,egymással versenyeztek,stb......sajnos a komcsik később rátették a mancsukat utánna már nem is forszirozták.

olyan szép a jázminbokrom,isteni illata van,most nyilik
magról neveltem avokádót,már kb.30 cm,szerintetek mi lesz belőle___??????
-____

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 17:59   
Valikam ismerem a pitypangsalatat,-annyit tudok rola hogy a leveleben es a gyokereben inzulin van.....

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 17:18   
Kedves Szigy:

Kuldd mar ide a Gida nevu ebet, hogy irtsa itt is ki a pockokat. Rengeteg van beloluk es csinalhatok barmit, nem mennek el. Minden novenynek megeszik a gyokeret. Az iden nem ultettem semmit, mert mar unom a vagyonokat kolteni a pici kertemre, hogy masnapra minden ki legyen dolve.

A Gida, ha akarja, meg is eheti oket!!!!! Elore koszonom.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 17:15   
Kedves Nyanya:

Tudod, hogy a pitypang levele eheto es finom salata van belole? Teanak is hasznaljak leforrazva a levelet. Hogy mire jo nem tudom.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 17:11   
Hat ez szepen lett leirva....

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 16:00   
2004-06-01 15:34, nyanyabandi:
-
Ez az én idegölő mániám is, és igenis van pitypang, akinek nem tetszik, elköltözhet. És van leesett dióból is jó nagy diófa, és megvan a vén diófa is, aKinek a diójából több fiatal fa is van. 10 éves lehettem, amikor utoljára láttam fecskefarkú lepkét, itt van az is, szarvasbogár is, meg nappali és éjjeli pávaszem is, de a párom időnként eltéveszti a mértéket, és megtépázza a füvet. Itt az egész kert szeretne olyan lenni, mint Szuzié hátul, ahol senki sem látja, de a párom néha nekibuzdul, és marcangolja. A mogyoró is úgy nő idén, ahogy akar (én nem metszem, mert ügyetlen vagyok), és van almánk, szilvánk, ringlónk, cseresznyénk és meggyünk, meg valami keveredés révén cseresznyemeggyünk, földieprünk, van fügénk, de mire a gyümölcse ehető lenne, lefagy, mert jön a tél, azonban PERMETEZŐNK NINCS.
Nekünk van a kertben nagy fakopáncsunk, harkályunk, rigónk, kerti rozsdafarkúnk, verebünk, télen gerlénk, cinkénk, meggyvágónk, északi süvöltőnk és néhány, aminek a nevét nem tudom megtanulni. Ezek megeszik a magokat (napraforgó és késsel hasogatott dió) és a faggyút, nyáron pedig a kártevőket.
Volt a kertben pocok, de Gida nevű eb kiásta, és reggelente szépen kiterítve ott voltak az ajtó előtt, mert ő hozzájárul a vacsorához, de elfogytak a pockok, és volt vakond is, de mivbel kitúrt mindent, a párom szerzett növényt, amitől elmenekültek. Van csiga is, giliszta is. Minden van, védett állatok és növények, és eszemben sincs, hogy megmérgezzem őket.

Volt barackunk is, de megvénültek, egy év különbséggel kipusztult mind a kettő. És volt konyhakertünk, de aki építette a házat, minden szemetet elásott a kertben, a párom nem győzte hordani a legelőről a trágyát, végül olyan csúf dolgokat mondott, amiket e társaságban csak én értenék, és többé nem termel, pedig nem marhaság, amikor az ember kiszalad egy kis paprikáért, paradicsomért, hagymáért, és friss lecsót főz pillanatok alatt. Fokhagymánk is volt, meg sütőtök, és benőtte a fél kertet, és télen az is közel és ingyen volt, de most csak virágok vannak, és egy kevés egres is, de se málnával, se PERMETEZÉSSEL nem próbálkoztunk.
A gyümölcsöket mindenki irigyli, de mi sosem fogjuk megkapni a "TISZTA UDVAR, RENDES HÁZ" táblát az önkormányzattól, amit még a komcsik vezettek be, mert szerették vállonveregetni azokat, akik természetellenesre faragták a kertjüket.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 15:34   
Az agyonnyirt kertektol all egnek a hajam szala, -igaz hogy nalam erdo van a kert vegeben, ezek a szazados tolgyfak kulonben sem hagynak magukat csak ugy nyirogatni,-es kulonben is az en termeszetbarat szememnek igy a kedves,-kusza bokrok, csak a zavaro agak vannak eltavolitva,-a fuvet is hagyom nagyobbra noni legalabbis hatul ahol nem latjak....Amitol viszont minden ismerosom es szomszedom agybajt kap az hogy a pitypangokat sem irtom,-arra vigyazok hogy ha mar elviragzott akkor levagjam a fejuket nehogy az utcaban szertevigye a szel a magokat,-mivel igenis en szeretem oket....az en szamomra az az igazi tavasz amikor latom azt a sok sarga fejecsket a fu kozott,-csodas szinkeveredes...Az hogy a tiszta zold fu csak a divatos...? Kit erdekel......ezert a hazert en fizettem, azt csinalok vele amit akarok....szoval csak mosolyogva nezem az ismerosok legyinteseit......Kulonben az is lehet hogy megszallta oket az irigyseg szelleme is mert en nem hasznalok tapsot, permetezot, ilyen -olyan vackokat csak level kompasztot hozok fel az erdobol es szetteritem....talan ettol van hogy a legvadabb melegben mindenkinel kieg a fu,-nalam csodas zold pedig alig locsoljuk pedig a szomszedoknal rajta a vizszoro orakon at......szoval akkor erzem magamat ha iranyitatlan termeszetben vagy kertben vagyok............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 10:07   
2004-06-01 04:16, nyanyabandi:
-
Az elsö kavicsos kertet Northridgeben láttam egy ismerösnél, ott szép fehér kavicsok voltak ami egész jol mutatott a pool és a jacuzzi körül, jobban mintha szélesebb beton lett volna lerakva. Elönye és oka az volt, hogy kevesebb levél essen bele a vizbe és könnyebb legyen tisztitani. A nagyobb kökert amit láttam Pasadenában volt a Huntington Library területén, mintásan kirakott Zen kert. Szerintem a kö magába szivja a meleget és ki is engedi igy nem hinném hogy hütö hatása van, jobb annál az árnyékos fa.

Nem hinném hogy Palm Springs környékén több viz lenne vagy nedvesebb klima, mégis kiokosodtak speciális viz terveket és sok szép zöld golfpálya is van ott. Talán az Arizonai nem törödik vele azért teszik?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 09:59   
2004-06-01 06:39, espa:
-
Veled érzek a kocka ellenes véleményeddel. Nálunk a nagy bokor az ebédlö ablaknál csak akkor lessz lenyirva, ha tul sötét lett töle bent, ott zavar.

Nekem tetszik a természetes, dzsungel kertünk, az oleander ami a tetöig ér, tele van most fehér virággal, igy marad öszig, sok bokornak én sem tudom a nevét, de fö hogy szép.

Nagyon tetszik, ha virágzik a Yucca teteje olyan mint az oriás harangvirág, egyszer kértek tölünk azt mondták, Mexikoban azt eszik!

Persze ök eszik a kaktusz gyümölcsöt is, egyszer kostoltam (olyat amit üzletben is láttam) de nem izlett. A Tequila is kaktuszbol van. Egy kedvenc kaktuszom van, ami csak éjjel virágzik, szép nagy virágja van. Mindig harcoltam a kaktuszok ellen amiket férjem ültetett mert sokszor belement a börömbe és nehéz kiszedni.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 06:59   
Espa kedves latod ezt elfelejtettuk hogy annak a bekanak nemi szoktatasra lesz szuksege.....Ha javasolhatnek valamit az az lenne hogy 2 naponta rakjal be neki egy zold leveles faagat hogy lassa hogy az mi/ ha elfelejtette volna/,-egy marek fuvet, naponta.....akkor vegyetek ki amikor esik az eso es nincs nap,-egyreszt vegre lemosodik a bore masreszt amire kisut a nap addigra megszokja a fenyt,-igy fogja tudni a fuvet/ vizezd be/,-nem lesz meglepetes a bokor nem fogja olyan idegenul erzezni magat........de ne este eresszetek el,-kell hogy tajekozodjon,-szigytol is kerdezd meg o nagy allatbarat es ert is hozza......Szoval en ugy erzem esoben,-/nem zivatarban, talan keszithetsz neki egy ajto nelkuli kunyhocskat hogy ha akar menjen ki, es vissza is mehet....azt a papir vagy akarmibol kunyhocskat le is teheted neki fuvel egyutt elore hogy megszokja.......csak lennek ott de tudnam....szoval szoljatok hozza emberek...........

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 06:39   
Egyébként érdekelne, hogy ki melyen kertet alakitott ki, illetve milyen a kedvence ,

A helyzet az, hogy mi itthon (Pesten) egy 3 lakásos társasházban lakunk közös kerttel. Namármost a szomszédom kockamániás, ettől az itthoni kertünk egyszerűen borzalmas. Minden sarkosra van nyirva. Másoknak ez lehet, hogy gyönyörű, nekem siralmas. Tele van a kertünk örökzöldekkel, de mind kocka alaku!!! Ettől és frászt kapok.

sokkal jobban kedvelem a dzsungel tipusu kertet. Emiatt a telkünkön ( és Norvégiában is) majdnem semmi sincs nyirva. A fű persze nyirott, de a rengeteg bokor nem nagyon. Imádom ! Természetesen azért nem rendetlen, de nincs kocka! Azokat nyirjuk, amelyeknek direkt jót tesz a nyirás, attól jobban fejlődik. De azokat sem sarkosra.

És a május maga elképesztő! Nem tudom a pontos neveket, de most minden virágzik!!
A fehér akác, a lila akác és a sárga akác (ezeket biztos nem igy hivják csak én neveztem el) A pünkösdi rózsa, a labda rózsa, a futó rózsa, a midenféle rózsa, a bodza,(micsoda szörp készül belőle!!) a pipacs!!! a gesztenye (éppen befejezte) a hárs (ez most kezdi) és a vadvirágok tömege.

Néha azt gondolom, lehetne statisztikát késziteni arról, hogy májusban kevesebben halnak-e meg. szerintem igen. Nekem legalábbis akkora erőt ad a tobzódó természet!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 06:22   
Ezennel értesitem a Greenpeace összes aktivistáját, hogy a békamentő akció kicsit késik....
A teremtés koronája azt mondta, hogy ha egy élőlény (lásd jelen esetben egy varangyos béka 5 évig volt a vizóra aknában, akkor sokkot kap a hirtelen napfénytől, és a melegtől. Miután én, mint szerény nőnemű ezzel csipőből nem tudtam vitatkozni, igy meg kell kérdeznem az állatkertet, mi a jobb védencünknek. Erre a napokban sor kerül.
Anyway az inkognitóban lévő királyfi vizet ujfent kapott, beszélgettem vele kicsit, kérdeztem kér-e feleségnek valót, azt mondta nem bánná, mert már lassan elfelejti milyen a nemi élet. Most aztán a kérdés az, hogy a királyfi jön ki, vagy a feleség megy le.
Ujabb hirig a Társaság türelmét kérjük

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 06:15   
2004-06-01 01:25, Valeria:
-

Mit csinálnátok a művirággal ha poros lesz?

Hajszaritoval lefujod rola a port!!!!!

Én a csap alá tartom. Semmi baja nem lesz. a port viszont garantáltan leviszi a viz.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 04:16   
Lattam Arizonat filmeken, almomban sem szeretnek ott lakni....Mutattak egy ures telket egy hazzal es azt hogy hogyan fogjak megcsinalni a kertet,-kerteszek segitsegevel,-nagyon jo kert tervezovel.....Eloszor is kiastak egy csomo kovet-kavicsot, abbol csinaltak valami kodombot mintha nem lett volna eleg csak kibamulni tul a kerten.....utana godroket amibe foldet raktak bele igazan semmirekelo novenyeket/alig kulombet mint amit szinten a kerten tulra bamulva latni lehetett/- talan 2 to pirosviragu valamit ami meg valahogy mutatott de szinben sem illett oda,-vilagosabb piros oldotta volna fel azt a szurkeseget, volt valami viragtalan bokor, valami pampafu szeru es slussz.....a kertben csinaltak egy tipego utat,-vagyis lapos nagy darab kovek lefektetve, bele a kavicsok koze, egy jokora sziklat tettek az egyik sarkaba, olyan betonfalszerut 3 oldalrol,-volt egy asztal 4 szekkel egy hintaagy es valami gyertyatartok itt ott hogy este lehet benne gyertyat gyujtani, hangulatozni.....remuletesen nezett ki. Megengedem hogy a tervezoje arizonai tajat akart csinalni,- de odakinnt nehany meterre is az volt,-mi ebben a plane? Inkabb azt kellett volna bemutatni hogy azon a szaraz levegoju helyen keves vizzel hogy lehet paradicsomot csinalni.....nem igaz hogy nem lehetett volna. Es meg csak egy medencecske sem jelezte hogy vendegul tudna latni egy bekat vagy valami ott elo vizigenyes allatkat..............

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó