2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 01:25   

Balu | 2004-05-29 15:57

bovi:))

Mit csinálnátok a művirággal ha poros lesz?

Hajszaritoval lefujod rola a port!!!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 01:21   
2004-05-31 08:24, bovi:
-
Másra nem kellene.
-
Persze nálatok locsolja az esö, nem szoktál tápanyagot spriccelni a füre, növényekre? Nekem csak arra kell. Csak egyszer volt csiga a locsolocsö körül de azokat meghintettem csiga elleni szerrel, egyszer 26 évben nem zavart.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 08:24   
2004-05-30 22:45, andi_usa:

Nincs Nálatok valami hasonlo?

Ha a készülék lenne is,,de ki tudja hol árulják az ahhoz szükséges vegyszereket?
Maradok a megszokottnál, nem sokat kell, csak néha van a rózsán levéltetü. Másra nem kellene.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-30 22:45   
Bovi,

Nincs Nálatok valami hasonlo? Itt láttam több cégtöl ilyeneket, szerintem praktikus, mert nem nehéz és keveri vizzel a vizcsöre csavarva, semmi pumpálás, semmi erölködés. Az enyémnek nem kerek a vége csak széles sugárban spricceli a vizet a tápanyag keverékkel.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-30 22:40   
Andrea!
Hát igen, ez Amerika!!!
Nekem is van egy 2 l-es permetezöm, amibe elöször a vizet, aztán a mérget öntöm és jól felpunpálom, csak ezután tudok permetezni. De nagyon kiadós, sokat lehet 2 l-el permetezni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-30 20:46   
Balu,

szerintem ott is van hasonlo:

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-30 20:16   
Andrea:)

Ezt nevezem kertápolásnak,nagyon szimpatikus megoldás és nagyon hasznos.Nekem ilyen egyenlőre nem lesz..vagy mégis?Honnan szerezzek ilyet Andrea?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-30 16:43   
Balu

az egyedüli amit permetezek a Miracle Grow tartállyal ami növényi tápanyag, hozzá csavarom a permetetö csöhöz, vizzel keveri.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 21:04   
Megvigasztaltatok, maradok itt a zöldelö erdök közelében!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 20:57   
Ne is mondd Bovi, Edith lehangolva él Arizonában, nekik nagyon szép kertjük volt itt, ö rengeteget kertészkedett és ügyes volt! Ott csak pár tartályos növénye van a kövek között, nincs igazi kertje. Mikor láttam egy ingatlan TV müsort Arizonábol pár hete, engem is megdöbbentett ott hogy élnek, a házak körül kavics volt disznek lerakva és közte itt-ott edényben valami zöld!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 20:51   
Szuzi,

az a sárga a bokron virág, mikor fényképeztem, akkor láttam hogy ujra virágzik, legalább kétszer évente. A fehér virágzo fa a Plumeria, a kedvenc Hawaii virágom, többször vettem kis gyökeret, utoljára egy cserépben virágzo kicsit kaptam ($ 30.- egy olyan!), a kép rola még megvan, sajnos a Plumeria kimult! Csoda jo illata van! A Grand Champions bejáratánál sok Plumeria fa volt, abbol készitik a nyakba valo lei koszorukat.

Itt a kertünkben ténleg egész évben virágzik valami.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 15:57   
bovi:))

Mit csinálnátok a művirággal ha poros lesz?...Várj egy picit:az nem egy gatya hogy leporolod és mégy tovább:))

Irány a kertészet vagy kérni kell Anditól!:))

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 14:22   
Szuzi mennyünk egy helyre, ahol jó meleg van egész éveben. Ha nem esik az esö, veszünk müvirágokat

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 13:57   
Mi az a sarga a bokron Andi? Virag? Igen az ember ilyenkor tud bevadulni amikor tropikus kertet lat....telen meg fokent ne mutogasd.....depresszioba kergetsz mindenkit....van az a feher viragu hawaii virag, nem tudom mi a neve olyan nincs neked?
Aruljak novenykatalogusok hogy cserepben is megvan es gyonyoru,-biztosan az de az en nyugati eszaki ablakaimban nem sokaig elne meg virag nelkul sem.......tenyleg le fogok koltozni valahova delre mihelyt tehetem....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 10:12   
Bovi,

látod, nálunk viszont nem nö az Enzian, se Wacholder, se Loorbeer. Volt régen egy kis europai fenyönk a hátso kertben, kb. 1 méteres volt csak, az is kimult. Láttam már beteges orgonát itt a tengerparton (ahol hüvösebb és nedvesebb a klima) amit anyosom probált és egyszer pünkösdi rozsát is nála de az is elég kicsi maradt.

Ma egész nap borus volt, Los Angelesben esett az esö is, itt nem, hátha ez jot tesz az uj ültetvényeinknek. Türelmetlenül várom a soskát!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 08:35   
Andrea, már többször irtam, a klimátokat irigylem!!!
Micsoda növényitek vannak, mig itt egy pár unalmas fenyö, tuja, wacholder, lorbeer, nem is sorolom tovább...
Egyedüli szépség a rózsa, ami most kezd nyilni és pont a nem túl meleg idö miatt, egész októberig tart.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 07:17   
Andrea:)

Ó de gyönyörűek,vigyázz nehogy permetezz a környékükön sem mert leégeted a levelüket!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 00:21   
Férjem azt mondja mindig, az nö, ami akar! Emlékszem mikor kihalt elöl a szép dus bokor a veranda elött, késöbb párom vett 3 ujat, kettöt oda ültetett egyet a sarokhoz. Nem nöttek ki ott ahol szerettük volna, de a másik ahol nem volt annyira szükséges szép dus nagy bokor lett! Most fényképeztem le:

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 15:39   
diolevel.lap.hu

nagyon sok jó dolog van itt

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 10:20   
Balu,

nekünk sajnos csak egyszer termett a szöllö mikor férjem felkötözte s futott fel a balkonra, de akkor versenyeztünk a madarakkal, ki eszi meg elöbb.

Ma én is ástam, voltam a 99 Cent üzletben, ahol vettem egy megvagdalt rozsatönköt is, remélem kinö, vettem pár cserepet is és több fajta virághagymát mivel megmaradt az oriási nagy zacsko föld amit vettem s lányom nem akarta használni mert a cserepes edénybe valo, elment venni másikat ami kerti föld! Itthon aztán mindent szépen elültettem s jol meglocsoltam utána a füvel együtt, az is kapott tápanayagos permetezést, mert kezdett sárgulni.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 07:49   
Megyek szőlőt kötözni.Az idén megint gyönyörű lesz a termés:)Délután meg permetezés..ezt nagyon nem szeretem...Amikor szedem le ősszel a fürtöket a kenyerem mellé-ej de finom!-akkor elfeledem hogy picit permetezték.))

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 13:25   
Ha kesz leszek feltetlenul......

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 05:32   
Szuzikám,

mikor kapunk képeket? Nagyon izgalmasnak hangzik amit készitesz!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 04:59   
Megkezdtem az olasz kertreszlet epiteset, -most rakom le a koburkolatot, egesz szepen halad.....ferjem remenykedik hogy nem talalok ki mast.....nem egyelore nem,-de ha belegondolok otletem az lenne....na eloszor befejezem ezt.......legalabb 1 honapos munka a kofalak miatt es azt nem is hiszem hogy magam csinalni merem mert nem is lattam ilyet hogy hogy kell...ide komuvest hozok azt hiszem....kerdes mit ker erte, lehet hogy az arajanlatnal fogom felfedezni hogy megis ertek hozza....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 22:04   
Valikám,

még mindig szomoru vagyok az avocado fa miatt, amit férjem unokatestvére kezdett nekem avocado magböl el, s utasitásai szerint neveltem elöbb bent amig ki nem ültettem, és kint is babusgattam amig kb. 2 méter magas volt, s akkor nyirták ki a gopherek! Ugyanugy a paradicsomokat is babusgattam és boldog voltam mikor kinöttek szépen és azokat is megették a gophereak alulurol!

Fütyülök a szomszédra, nem az ö kertje!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 21:28   
Koszonom szepen Andikam, majd megveszem. Csak a szomszed ne vegye eszre, hogy irtom a faunat

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 21:09   
Valikám,

Gopher Gasser volt a neve, nem tudom már hol vettem, vagy drug storeban, vagy Home Depotban vagy az akkori Home Baseben. Régen volt ahogy irtam, nem tudom, most mit árulnak azota.

Megnéztem a weben: http://www.bonide.com/solutions/products/molegopher.htm

http://www.diynet.com/diy/hi_indoor_pests/article/0,2037,DIY_13924_2269833,00.html

De tudom hogy pl. hogy a hangya irto még mindig van, amit 26 éve vettem elöször mikor nyitva volt a konyha ablak. Ott hagytam ételt, elmentünk valahova, s jövet haza szép csikban jöttek be az ételre a hangyák! Soha életemben nem tapasztaltam ilyet! Akkor találtam azt a metall hangya irtot amit a földbe kell leszurni, de én akkor tettem az ablakpárkányra is s azota nem jött be hangya a nyitott konyha ablakomon!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 20:46   
Milyen gaz bomba Andikam?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 20:32   
zita,

nem tudok arrol hogy a szomszédba ment volna, mert szerintem megölte a gáz amit a gáz bomba a lukakba fujt. Bele kell nyomni, kinyitni s hamar betakarni hogy befelé menjen. Évek ota nem láttam gophert pedig azota ültettem mindenfélét.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 20:19   
először a pucok kupacokba schlaggal vizet önteni,majd a lyukakba sörös üveget tenni.............garantáltan átmegy a pocok a szomszédba...........és káromkodik a szomszéd........majd tanácsot adsz neki......örül,hogy a második szomszéd is elkezd káromkodni.......igy megy tovább,fél évig örülsz,hogy megszabadultál,majd jön a tél és újból kezdődik elölről.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó