2018. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 06:02   
Valikám,

én is évekig harcoltam gopherek ellen, mikor kinyirták a szép kis avocado fámat, megették a szépen kinött paradicsom palántáimat is, végül vettem gopher gasser-t s azzal ugy látszik sikerült megszabadulnom tölük! De utána pár évig nekem is elment a kedvem a kinti ültetgetésektöl.

Majd meglátjuk mi lessz most, mert lányom vett nekem most egy paradicsomot is és szépen elültette.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 03:56   
En feladtam a kerteszkedest, ugyanis a foldben lakik egy vakond szeru allat (vole) ami mindennek megeszi a gyokeret. Reggel elultettem es masnap reggelre mar leragta a gyokeret, dobhatom el a draga viragot. Harom evig harcoltam vele, de most mar feladtam. Nem etetem, igy nem ultettem az iden semmit. Mar probalkoztam mindennel, hogy elmenjen, de semmi eredmeny. Tettem be ragogumit, riaszto keszuleket, petardakat, amit akarsz, mindent, de semmi eredmeny. O nyert!!!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:55   
Kedves Györgyi,

sok munka van a kerttel, de szeretjük mindannyian. Lányom tegnap kész lett az uj kis elkeritett kertrészemmel hátul,a megmaradt tiger lilly hagymákat oda elöre ülteti a kertbe a kumquat fa közelébe pénteken, ha ismét lessz ideje.

Még a kis konyhaablakomba is tett virágokat, csak keresek majd egy szebb tartájt mert most zöld plasztikba tette ami volt itthon arra hogy Nüssli Salat-ot tegyek bele. Amiota árulja itt a Trader Joe's azota nem probálkozok.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 17:01   
2004-05-23 23:17, andi_usa:
Olyan szépek a képek, hogy mégjobban megértem, miért irtad: ott vagy igazàn otthon!!!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 16:57   
2004-05-23 21:26, espa:
-

Viszont csináltathatsz belőle gyönyrű bútort

Fiam màr mondta ezügyben, mit hogyan kell csinälni, hogy ez igy is legyen!!!!!!

de hàny fiatal gondol igazàn arra, hogy amit elkezd, annak nagy következményei lesznek???

Ez nagyon nagy igazság !

-Egyre bölcsebbek leszünk igaz ))))))

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 23:17   
Miki "Ki merre járt a nagyvilágban" Korfui beszámolojában olvastam ezt:

Különlegesség persze itt is kerül: a kumquátból készült tényleg finom likőr és pálinkaszerűség. A gyümölcs maga olyan, mint egy diónyi mini narancs, az íze pedig először savanykás, de ahogy rágjuk, úgy válik egyre édesebbé a szájban. Begyűjteni valószínűleg óvodások szokták, mert a terebélyes fa, amin terem, cserépben is elfér és nem magasabb egy méternél.

Erre tettem be a képeimet. Nálunk a kumquat fa kb. 3 méter magas:

Ilyenek a gyümölcsei:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 21:48   
Nagy meglepetésben volt ma részem, lányom elment bevásárolni mert ma be akarja ültetni a régen igért kis kertrészemet. Haza jött nem csak uj zacsko földekkel, de egy nagy rozsaszinü rozsabokorral és több cserép virággal, van közte egy nagy kerek is többfajta nyilo virággal benne! Persze elülteti a nagy doboz tiger lily hagymát is amit én vettem és a magokat.

Az idö ideális erre, borus, hüvösebb nap van ma.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 21:26   
2004-05-23 21:05, Tessényi Györgyi:

-

Sajnos a vàgàst nem türi, ebben is nagyon akaratos.

Hát sajnálom szegényt
Viszont csináltathatsz belőle gyönyrű bútort

de hàny fiatal gondol igazàn arra, hogy amit elkezd, annak nagy következményei lesznek???

Ez nagyon nagy igazság !

-

-

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 21:05   
2004-05-23 20:25, espa:
-
2004-05-23 20:01, Tessényi Györgyi:
-

Biztos meg van az oka, amiért ki kell vágni, de meg lehet tudni? Elmondod?

Igen, nagyon szivesen.
A diofa elnyom minden màs életet, annyira dominàl és a kert egész egyszerüen kicsi lett neki...Sajnos a vàgàst nem türi, ebben is nagyon akaratos.
Tudhattuk volna 20 éve

-

-

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 20:25   
2004-05-23 20:01, Tessényi Györgyi:
-
bizony ki kell vàgni, a màsik oldalon elterebélyesedett cseresznyefàval együtt. Az erdésszel màr beszéltünk,a szörnyüség majd télen lesz elkövetve, ha alszanak a fàk, de màr most is nagyon bànatos vagyok. Ismeritek ezt?

Biztos meg van az oka, amiért ki kell vágni, de meg lehet tudni? Elmondod?

Nem lehet csak mondjuk félbevágni? Kihajt szépen és lesz belőle egy kisebb fa, és ujabb 20 év mig ilyen nagy lesz!

Nem lehet?

-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 20:17   
Kedves Györgyi,

sajnos ismerem, nagyon szomoru voltam mikor az avocado fa ami magbol lett növesztve s bent babusgattam amig nem mertem kiültetni, kb. 2m magasra nött kin mikor egy gopher elrágta gyökereit s meghalt!

A másik nagy szomoruság akkor ért mikor hátul a nagy narancsfa halt ki s férjem kiszedte, a harmadik pedig tavaly amikor a kedvenc öszibarackfának lett az a sorsa, az hozta a legfinomabb öszibarackokat melyeket valaha is ettem! Van egy másik kis öszibarack fa, de nehezen nö a ház fala közelében.

Üdvözlettel, Andrea

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 20:01   
Kedves Mindannyian,
olvastam,milyen szeretettel tàrgyaltok meg mindent, akàr ciklàmenröl akàr békàrol van szo.Talàn tudtok az én bànatomhoz is egy jo szot, tapasztalatbol.Mikor több, mint 20 éve itt beköltöztünk, semmi sem volt a kertben, mint a teremtés elötti napon, ugy nézett ki.
Kamaszkoru fiammal nekilàttunk szorgalmasan,nagyon lelkesen az ültetésnek,még egy kis tavacskàra is jutott az also szögletben, ahova a hatàros patak szolgàltatja a friss vizet.
Azota eltelt 20 év, fiambol csalàdapa lett, a kertböl kisebbfajta öserdö. A diofa, amit a vàllàn hozott a gyermek, most nagyobb , mint a hàz és bizony ki kell vàgni, a màsik oldalon elterebélyesedett cseresznyefàval együtt. Az erdésszel màr beszéltünk,a szörnyüség majd télen lesz elkövetve, ha alszanak a fàk, de màr most is nagyon bànatos vagyok. Ismeritek ezt?
Üdvözlettel
Györgyi

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 08:20   
2004-05-23 03:22, nyanyabandi:

A napot nem birja a ciklámen, de a sok vizet sem. A legjobb helye kinn fa alatt van, persze Espa is jól tippel, valami féreg elrágta a gyökerét. Sajnálom szivböl!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 06:41   
2004-05-23 03:22, nyanyabandi:
-
Valami földalatti rágcsáló a kertben esetleg? Ami megsértette a gyökerét...

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 03:22   
Bovikam hirtelenul 1 nap alatt elhervadt es teljes pusztuloban van 2 ciklamen.....az istenert mi baja lett? Szetrothadtak a szarai hirtelenul....gondolod a ok eso artott meg? A kertem buszkesegei voltak......

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:22   
2004-05-22 19:19, bovi:
-
Kedves Bovi,

Tenyleg nem tudtam, hogy mi a kaspo, meg magyarul sem. De most mar tudom. Furas, stb. ok lenne, de talan megsem jo megoldas, ha az espa altal emlitett hatasok jonnek elo.

Kedves Espa,

koszonom.

Udv,

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:21   
Engem vizsgáztat!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:19   
Hunor, ne tetesd magad, vagy tényleg nem tudod minek az Übertopf? (kaspo)
Föleg annak, hogy a növényeknek lehet alulról is vizet adni, vagy a felsleges viz oda folyik. Ha lyukat fúrsz bele, akkor kell még egy edény, ami ezt a vizet felfogja!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:17   
Jól elvagyunk, már meg magánban válaszoltam!

De ott azt hiszem megmagyaráztam.
Ne furjál lyukat, ez az edény csak disz. A műanyag virágcserépben legyen a virág (és a föld)

www.bartaimpex. hu van bőven kaspó, és egyéb cserépedény

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:13   
2004-05-22 19:10, espa:
-

Ezt ertem. Kozben rajottem arra is, a kasponak nincsen lyuk az aljan. Namarmost - ha nekem jobban tetszik egy keramiakaspo, mint mas edeny, es abba szeretnem tenni a novenyt, valamint lyukat is furok az aljaba valamikeppen - akkor ez jo lesz?

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:10   
Nem Hunor félreértetted! Ebbe cserepestül kerül a növény. Tehát vn a virágföld (és persze a virág) valamiben ami rendszerint műanyag és barna, és ezt tesszük a kaspóba. ami persze szép, mert mi választjuk. És cserép többnyire, mert a müanyagot nem szeretjük általában.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:07   
Ahan, koszonom. Nekem is szebbnek tunt, mint par mas cserepedeny, kerdes - erdemes-e abbatenni a novenyt? Rendeltem, egy het mulva kellene elmeletileg Budapesten kiszallitani, amikor ott leszek, de meg nem is valaszoltak a mailemre attol a multkori cegtol.

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:05   

ime egy kaspó.
Egyébként cserépedény, ami rendszerint szebb, mint amiben a virágföld van.
vagy nem szebb...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 18:54   
Mi az az ugynevezett "kaspó"? Most olvastam egy kerteszeti honlapon errol.

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 22:12   
Sok bekat kell megpuszilni mire sikerul vegre egy kiralyfira ratalalni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 21:02   

george itt a kert tavasszal

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 19:03   
Boldognak néz ki a béka. Lehet, hogy nem is akar másutt élni?
Ismeritek a viccet a szovjet vakondról? Kisvakond életében először felássa magát a felszinre a mamával.
Csodálkozik az új világon.
"Mi ez a finom puha a lábunk alatt, mama?
A fü.
És ami cirógatja az arcomat?
A szellő.
És az a gyönyörü fényesség fölöttünk?
A csillagos ég.
Mondd, mama, ha ilyen szép itt fenn, miért élünk mi a föld alatt abban a csúnya sötétségben?
MERT AZ A MI HAZÁNK!"

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 18:32   
Rigo! Beka ragu? Mama igen jo hangulatban lehetsz ahogy a tobbi topikot olvasom..........lehet hogy pokkal almodni jot jelent?....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 17:14   
2004-05-21 16:15, espa:
-
És sikerült képet másolni! bingo Ügyi vagyok!
-
Gratulálok a képmásoláshoz!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 17:01   
A Csiki Multimedia teves stabja biztosan szivesen kivonulna a mentest rogziteni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó