2018. október 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Den Haag, Rotterdam, Hoogvliet környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 honffy.sisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 19:54   
2005-08-11 16:53, v.edit:
-

Szia Edit, engem Szilvinek hivnak. Nagyon orulok, hogy raakadtam erre az oldalra, kb. egy eve elunk itt westlandon,Kwintsheulban a kedvesemmel, en 22 eves vagyok, a Csabi 26. Mi is szivesen ismerkednenk, mert meg itt keves baratunk van, iiiiirrrrrjjjjjj
c.s.services@wanadoo.nl

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 18:04   
Kösz Virág, tervben van

Kisvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 17:20   
Kedves Poe!
Itt vagyok, mindig elolvasom amiket írtok, csak nem mindig szólok hozzá. Tényleg, most jutott eszembe egy téma, ha esetleg érdekel, a gyönyörű leveleidhez!Hollandok és a vitorlázás, hajózás. Ez is tipikus holland, legalábbis szerintem. Az, hogy már 1-2 évesen a szülők viszik vitorlázni a gyerekeket, ilyesmik.
Üdv,

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 15:51   
szia Virág de rég láttalak erre

Kisvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 15:14   
Hello!

Delft nekem is nagyon tetszett amikor először voltam ott, és ráadásul nem sokkal azelőtt láttam a Girl with the pearl earring c. filmet, ahol úgy éreztem, hogy Delftnek kicsit Velencés a hangulata, és aztán élőben láttam, hogy a film készítői nem álltak messze a valóságtól!
Üdv,
Virág

kisvirag@gmail.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 12:23   
Még nem nyaraltunk, talán majd augusztus végén.

Az jó, ha vannak körülötted magyarok. Ha legközelebb erre jársz, szóljál, Maastrichtban is sok magyar van.

v.edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 11:29   
Ismerek néhány magyart itt, egy párral tartjuk is a kapcsolatot. Pl. a főnököm is magyar . Maastricht tényleg messze van, egy pár hete jártam arra kirándulni. Az amszterdami dolognak majd utánanézek, köszi. Már voltam nyaralni, sajnos az idén nem sikerült túl jól, személyes problémák miatt. Te nyaraltál már?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 10:52   
Találkoztál Delftben magyarokkal? Itt lejjebb találtam egy 25 éves lányt szintén delfti.
Én Maastricht közelében lakom, jó messzire töled.
Amsterdamban sok magyar van, a klubba is elnézhetsz, ha nem nehézkes az odautazás. A programokról az amsterdami topikban szokott lenni értesítés, bár most még tart a nyári uborkaszezon. Te voltál mát nyaralni?

v.edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 10:19   
PhD hallgató vagyok. Tulajdonképpen ezért jöttem ide. Delft tényleg gyönyörű, teljesen le voltam nyűgözve, mikor először megláttam.
Egyébként valaki nyitott egy topikot az origo-n Magyarok Hollandiában címmel, eddig nem túl nagy sikerrel (Topikok >> Otthon >> Európa).

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 22:57   
Szia Edit

Gyönyörü kisváros Delft, hát még a porcelánjai....
Mit dolgozol az egyetemen?

v.edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 16:53   
Sziasztok!
Edit vagyok, 26 éves és lassan két éve élek Delftben, itt is dolgozom az egyetemen. Szívesen leveleznék, esetleg találkoznék is magyar emberekkel.

bambola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-27 14:55   
Szia Kinga,
nagyon szivesen ismerkednek meg hozzam hasonlo koru fiatalokkal, igy ha van kedved irj nekem nyugodtan: agnes.szikora@gmail.com En pillanatnyilag Leidenben vagyok julius 11-dikejig, utana visszautazom Romaba, hogy befejezzem az utolso vizsgaimat, de szeptembertol ujra itt leszek, Rotterdamban az allomas mellett egy piackutato cegnel leszek gyakornok. Varom a leveled, meg nem neztem meg a terkepen mennyire van messze Denvert Leidentol, de akar talalkozhatunk is:)

safranyedit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 16:04   
Szia Kinga!
Én is nemrég jöttem Hollandiába (Jún.20-án). Schiedamban dolgozom, 24 éves vagyok. Szeretnék én is megismerkedni emberekkel. írj, ha van kedved.
Nem véletlenül a JUNO au pairs irodán keresztül jöttél ki (mert én a JUNO-nál dolgozom és a munkatársam közvetített egy Kinga nevű lányt Deventerbe)?
Én is szeretnék nyelviskolába járni, de azt hiszem csak szeptembertől indulnak kurzusok. Ha van valami jó tipped ezzel kapcsolatban, szívesen venném.
írj és minden jót. Edit
Emailezhetünk is ha gondolod. Az én címem: safranyedit@freemail.hu

safranyedit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 15:56   
Szia Ági!
Edit vagyok. Múlt hétfő óta vagyok Schiedamban, ahol adminisztrátorként dolgozom. Nincs semmi ismeretségem a környéken, szeretnék néhány emberrel összeismerkedni. 24 éves vagyok, most fejeztem be a főiskolát, angol nyelvtanár szakon Szegeden.
Ha van kedved írj.
Szia: Edit

kingaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 15:23   
Szia Agi!

En nemreg erkeztem Deventerbe.21 eves vagyok es nannykent dolgozom.Ha van kedved en nagyon orulnek ha irnal!
Udv:
Kinga

bambola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 15:04   
Sziasztok,
a nevem Agi. Mar irtam egyszer a forumnak de valahogy senki sem reagalt, lehet hogy mivel egybeesett a rotterdami repulos show-val. En 23 eves vagyok es tanulok. Szeptembertol Rotterdamban lesz gyakorlati munkam, most pillanatnyilag Leidenben vagyok a baratomnal es probalok egy kis hollandot felszedni.Egy kicsit meg furcsa minden. Az elmult het evben Olaszorszagban eltem igy az eszaki mentalitas (foleg a boltok nyitvatartasa meg kicsit uj) Am kellemesen meglepett hogy igenis van itt is strandido. Ha barkinek van kedve, kerlek regaljatok

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 12:37   
Hello Kinga

Egy hét alatt még nem sokat láthattál Hollandiából, megszokni pedig hosszú idö kell. Nyáron valóban nincs nyelviskola, söt más se nagyon. De ez nem is baj, addig akklimatizálódsz. Az interneten rengeteg Hollandiával foglalkozó honlap van, használd ki az idöt addig is, tudj meg róla minél többet, akkor nem lesz olyan idegen.
Biztosan vannak Deventerben is magyarok, annakidején én a telefonkönyvet böngésztem végig, és úgy örültem, mikor magyar neveket láttam. Neked is lesznek majd ismeröseid.
Nézz be esténként a chatre, ott is megfordulnak itteni magyarok, de ha nem az se baj, kellemesen el lehet beszélgetni más országban élökkel vagy az otthonmaradottakkal is.
És írjál minél többet magadról, a városról, ahol laksz, és arról, milyennek látod te a hollandokat.
Kellemes hétvégét

kingaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 10:38   
Sziasztok!

En nannynek jottem ki es egy hete erkeztem ide Deventerbe.21 eves vagyok es meg tanulok!Csak meg nagyon furcsa itt mivel nem ismerek itt kint senkit es nem is tudom igazan hogy hol lehetne, mivel nyaron nics nyelviskola sem semmilyen mas ilyenfajta lehetoseg!Vagy igen?
Udv: Kinga

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 13:57   
Szia Kinga

Mi az a nemrég? Mióta vagy itt? És mit csinálsz Hollandiában? Tanulsz, dolgozol, esetleg szerelem hozott erre?
Eleinte igencsak idegen itt minden, de hamarosan megszokod. Itt vagyunk mi példának ennyien.
Ha bármiben segíthetünk csak szólj bátran.
Magánüzenetet is küldhetsz, vagy mailt.
Örülünk neked, írjál kicsit többet, hogy megismerhessünk.

kingaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 13:07   
Szia!

En nem reg erkeztem Hollandiaba es szeretnem felvenni a kapcsolatot Hollandiaban elo Magyarokkal,mivel ez egy kicsit idegenebb mint gondoltam. Nagyon orulnek ha irnal. Koszi: Kinga

Kisvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 01:15   
Kedves Poe!
Igen, hallottam az extra tűzijáték-tervről!És szerintem is helyesen cselekedtek a rendőrök! Remélhetően jövőre is megrendezik.
A méretekről pedig annyit, hogy én ismerem a Pétert, és ő annyira megszállott, hogy bárhol, bármin keresztül átrepül, és szerintem a többiek is legalább ennyire megszállottak! Ez a banda versenyez egymással, egymás ellen évek óta, mindent tudnak egymásról, csak a helyszínek és a feladatok mások, na persze a gépek is!
Üdv,
Virág

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 10:54   
Szia Kisvirág

Nos, feltételezésem szerint az illetékesek azért ódzkodtak az engedély megadásától, mert a helyszín egy rövidke partszakasz két híd között, köröskörül a kikötő hatalmas darui, tízemeletes lakóházak, magas szálloda, Tengerészeti Múzeum és hasonlók.

A gépeknek zsebkendőnyi területen kellett forgolódniuk, és mivel ekkora volt a zsúfoltság, egy esetleges baleset rettenetes nagy emberáldozattal járt volna.
Nem tudom, hallottad-e, hogy pár nappal a légibemutató előtt a rendőrség bejelentést kapott, hogy az internet egyik fórumán pár kamasz tervezgette, hogy tüzijáték-rakétákkal elvakítják valamelyik pilótát. A rendőrség terrorveszélyt kiáltva kinyomozta a srácokat, házkutatáskor elő is került néhány tüzijáték-rakéta. A fiúk természetesen a kóterben töltötték a hétvégét. Emiatt ugyan ügyvédjeik hevesen tiltakoztak, magam helyeslem, ebben a melegben nem ártott nekik egy kis hűsölés.
Ez okozta, hogy elég nagy volt a rendőri jelenlét, lovas, motoros, biciklis és gyalogos egyenruhások árgus szemekkel figyeltek.

A helyszínhez legközelebb eső metróállomást teljesen lezárták, így sokat kellett gyalogolni. Végül is szerencsésen elmúlt a nap, különösebb incidens nélkül.

Ezt a két képet mi csináltuk a helyszínen, nem látványosak, de illusztrálják a szituációt.

Kisvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 14:57   
Én is láttam a tvben, sőt azt is hallottam, hogy a rotterdami önkormányzat vagy mi alig ment bele az elején, esetleg meg tudnátok mondani, hogy miért nem?
Tényleg őrület lehetett ott, a pasim pont ott lakik, ahol a legnagyobb zsúfoltság volt, de éppen itt volt nálam bp.-en,de azt is hallottam, hogy azért annyira nem reklámozták halálra a dolgot, vagy ez így ebben a formában nem igaz?
Üdv,
Virág

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-15 21:56   
Ne sajnáld Zsuzsi, elég rémes volt
A szervezők kb. százezer nézőt vártak, ehhez képest hétszázezren jöttünk óssze. Mindenki a másik lábán állt, és nyújtogatta a nyakát, hátha látna valamit. Ez a rengeteg ember két híd között a rakparton zsúfolódott össze. A hídra föltett képernyőn láttam ezt-azt, és persze drukkoltunk Besenyei Péternek. Aztán itthon a híradóban megnéztük az egészet.

Aki ott sem látta, annak ajánlom a két honlapot, az egyik Besenyei honlapja magyarul, a másik a Red Bull Air Race csapat programja, sok-sok képpel hollandul vagy angolul.
http://www.besenyeipeter.hu/
http://www.redbullairrace.com/

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-15 21:01   
2005-06-12 10:26, poe:
-

Jaj, de kar, hogy keson szoltal. En is csak a magyar tv-n lattam este, hogy mi volt Rotterdamban.
Ha valaki esetleg tud olyan sportesemenyekrol ahol magyarok is vannak, az szoljon legyenszives. Sakk is erdekelne, sot!

bambola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-12 16:13   
Sziasztok, a nevem Agi. 23 eves vagyok es Olaszorszagban elek. Hollandiaba jovok gyakorlati munkara junius 17 tol, Leidenban fogok lakni de a munkahelyem Rotterdamban lesz. Nem igen ismerek senkit ezekben a varosokban, ugyhogy orulnek ha megismerhetnek par magyart!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-12 10:26   
Tudom, hogy rémesen késön szólok, de én se tudtam hamarabb
Ma Rotterdamban, az Erasmusbrug felett magyar szervezésben légibemutató lesz. Bessenyei Péter neve fémjelzi a Red Bull Air Race programját, ami délután 14-kor kezdödik.

Belyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-19 23:26   
Szioka!

Bocsi,hogy sokaig nem reagaltam, de nem nezek be olyan surun a forumra mostansag, mert epp nagy koltozkodesben vagyunk a baratommal. Jo otlet a talalka. Ird meg, hogy mit szeretnel csinalni es majd kitalalunk egy idopontot. Megadom az e-mail cimemet, az e-mailjeimet minden nap tutira elolvasom. belyus0205@yahoo.com
Udv: Belyus

Ananda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 12:04   
2004-12-17 22:06, Belyus:

Szia Belyus, en Kati(25) vagyok es Delftben elek. Egyelore munka nelkul. Ha te is idomilliomos vagy meg mindig, akkor talan osszehozhatnank egy traccs-partit. Mit szolsz?!

flow  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-24 11:58   
szia,

még semmi konkrét nincsen, én szeretnék a szakmámban elhelyezkedni, de nem tudom, mennyire lehet ez sikeres. próbálkozok még valamilyen önkéntes munkával is, hogy egyelöre az is megteszi, mégha nem is lehet vele keresni. de télleg nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó