2018. június 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Magyarok Münchenben
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 16:08   
Etap. Mondjuk az igénytelenség megtestesülése.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 14:26   
2006-08-08 12:38, Lepu:
aha, sejtettem, hogy ilyen lehetöségek vannak már csak.
Nem nekem lesz, hanem egy ismerösnek otthonról, nemtom milyen igenyeik vannak 50-70 Eurot gondolom kitudnak köhögni valahogy egy par napra.
van valami tipped? Esetleg panzio város szélén meg ilyenek.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 14:09   
2006-08-08 12:35, melindalaczay:

Olcsó szállást ilyen kevéssel a Wiese előtt nem fogsz találni. Azokat már rég lefoglalták. Ha pl. egy sátorban helyet akarnál foglaltatni, hogy biztos bejuss, azt is februárban kell megtenni....

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 12:38   
kocsiban, sátorban, napközben a padon. Sok olcsó lehetöség van.
Amúgy mi az az olcsó? Meg milyen igényekkel?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 12:35   
Sziasztok Müncheniek!
Olcsó szállás keresek oktoberfest-re, van valami ötletetek?

nagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-02 18:12   
2006-08-01 21:01, hunor:

Hm, ha a sarga/ szurke csik tovabbra is megmarad, akkor nem sokkal szebb (legalabbis szamomra).

Engem a szépség abszolút nem érdekel, ha szöveges böngészöben olvasnám az egészet, az is megfelel. A lényeg, hogy utálom a reklámot és nem szeretem, ha egy rakás maszlag közül kell kihalászni az információt (ez persze nem a mon-ra vonatkozik, itt nincs olyan sok).

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-02 17:38   
2006-08-02 09:34, fodorerika:

Na ez a Sommerpartyn is volt rendesen (ez most nem panasz)
Ès tökre tetszett ott, hogy 5-6 éves kiskölkök a sötétben zseblámpával rohangáltak, és megvilágítva az állatokat próbálták kitalálni, hogy az most kutya, macska, vagy tehén

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-02 09:34   
2006-08-01 19:26, nagyi:
-
TEHÉNTRÁGYA szag jön be.
-
ezt en is mindig erzem. tavasszal a legintenzivebb, de tegnap is durva volt...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 21:01   
2006-08-01 19:07, nagyi:
-

Nálam így néz ki a mon:

http://www.nagyi.de/mon.gif
-

Hm, ha a sarga/ szurke csik tovabbra is megmarad, akkor nem sokkal szebb (legalabbis szamomra). Koszi a kepet, magyarazatot.

Mas - korabbi uzenetedben irtad:

"persze, hogy olvasok, majdnem minden nap benézek, hátha van valami érdekes"

Mindenevo vagy, vagy csak a muncheni topikot latogatod? Ha van kedved, nezz korul mashol is, vannak szakmai topikok (pl. Computer a Csalad, szabadido, erdekessegek alatt), vagy ha valamilyen tema kulonosebben erdekel, belinkelem.

Hunor

nagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 19:26   
Éppen be kellett csukjam az ablakom, mert TEHÉNTRÁGYA szag jön be. Ezek után mondja még valaki, hogy München nem egy falu!

nagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 19:07   
2006-08-01 18:42, hunor:
IE eseten is van megoldas? Egyebkent a kerdesem okairol itt olvashatsz tobbet (Leszakad a pofam c. topik):

Internyet Expandert már régen nem használok, valahogy nem tetszenek az activex meg 1 millió biztonsági hibák által nyitott kapuk... Itt talán a Proxomitron nevü program segíthet, de az nem olyan kényelmes, mint az Adblock (legalábbis mikor évekkel ezelött használtam, nem volt, ki tudja mit fejlödött azóta).

Ami a "firewall" programokat illeti beépített "reklámszürövel", én még egyet sem ismerek, amelyik tényleg jó volna. Legtöbbször több gondot okoznak, mit használnak (már ami a szüröket illeti).
Nálam így néz ki a mon:

http://www.nagyi.de/mon.gif (a link már nem él)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 18:42   
2006-08-01 18:37, nagyi:
-

"Több lehetöség is van a bannerek szürésére, de ha elárulom, akkor megint itt fognak virítani az orrom elött "

Nem, nem szurok ki Veled.

"Azzal azért nem árulok el titkot, hogy a Firefoxhoz van egy Adblock nevü plugin, ez legtöbbször igen jó szolgálatot tesz."

IE eseten is van megoldas? Egyebkent a kerdesem okairol itt olvashatsz tobbet (Leszakad a pofam c. topik):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1045&forum=23&2651

Hunor

nagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 18:37   
2006-08-01 11:14, hunor:
-
Kedves Nagyi,

olvasol meg? Irtad egyik uzenetedben, hogy Nalad letiltottak a bannerek... leirod a modszert?

Hunor

-

Szia Hunor,

persze, hogy olvasok, majdnem minden nap benézek, hátha van valami érdekes
Több lehetöség is van a bannerek szürésére, de ha elárulom, akkor megint itt fognak virítani az orrom elött Azzal azért nem árulok el titkot, hogy a Firefoxhoz van egy Adblock nevü plugin, ez legtöbbször igen jó szolgálatot tesz.

Üdv,

Nagyi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 11:14   
Kedves Nagyi,

olvasol meg? Irtad egyik uzenetedben, hogy Nalad letiltottak a bannerek... leirod a modszert?

Hunor

DJ München  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-28 00:34   
Kedves Lafre

Köszönöm a beszámolód, még én is érdekesnek találtam pedig én tényleg ott voltam a közepében Örülök hogy a rendezveny azt érte el amire hivatott volt: Összehozni a magyarokat egy kellemes talakozora, egy darab "otthont" teremteni itt külhonban. Már több visszajelzest is kaptam amiben mindenki megelégedésének adott hangot, bar tudjuk hogy van még min csiszolgatnunk.
Köszönjük hogy velünk voltatok, és hozzájárultatok ahoz, hogy az a bizonyos HANGULAT mindenkire átragadjon.
Most egy kicsit kipihenem magam és utana nekiállok a Sommer-Party 2007 szervezésének

Üdvözlettel
Béla (az almafás)

Képeket a party-ról a
www.Hungarian-Dance-Night.de
oldalon láthattok

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-26 15:46   
http://www.sueddeutsche.de/muenchen/spiele/perstest/24/79944/1/?action=reset

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 22:51   
II. Sommerparty Vaterstetten

a höség már hanyatlóban volt mikor megérkeztünk, mindenhol piros-fehér-zöld magyar táblák jelezték utunkat, nem tévedtünk el – hála a szervezés gondosságának.
a helyszín, mint ahogy meghirdetve, egy bauernhof valódi nagyságában. kérdésünkre hogy hol lehet sátrazni, Bélához irányítottak, aki kezet fogott (!) és üdvözölt (!) minket, valamint személyesen kiutalt nekünk egy almafát a kecskék és három szalmabála társaságában. egy gyors sör, sátorépítés és kis átöltözés, strand-klottgatyában mégse megyünk bauernhof-discóba!
belépéskor viccesen megkérdeztem hogy a „kicsiknek“ (éppen tizennégy éves lyányaimnak) is fizetni kell, de nem kellett. +++
az éhségtöl hajtva meggusztáltuk a készülö kinálatot, kétféle grill sülthús, kolbászfélék, gulyásleves, háromféle rétes, húskenyér stb.
hogy ne érezzük magunkat idegennek, rögtön valaki meg is szólított, egy asztalhoz invitált és bemutatott néhány embernek - rögtön nem éreztük magunkat idegennek...
mivel belsö énem nem keltett jóllakott benyomást, így kiválasztottam egy terjedelmesebb húst burgonya/krumplisalátával és némi mustárral körítve (3,50 €), valóban laktató volt.
közben feltámadt a zene is a magtárban, a vetítö ugyan nem állt a helyzet magaslatán, de nem is állt az érdeklödés középpontjában. az elözenekar fellépéséig egy-két sör (3,20 €) némi tánci-tánci és beszélgetés kötetlen hangulatban.
mivel nem voltak szinpadi kontrollhangfalak, a gitáros magafelé fordította az elsö hangfalat hogy hallja a saját hangját, de ezzel felborult a maradék akusztikai egyensúly is, és jimmy hendrix kissé torzan mászott elö a hátsó hangfalakból. ez persze csak a magamfajta vájottfülüeknek tünt fel, legtöbben talán észre sem vették.
ezek után jól összeválogatott disco-program következett, meglepö volt a kitartó táncakarás még azokban is akikröl szolidabb mozgáskultúrát lehetett volna feltételezni.
egy óra után megkerült a kerozin is, meg kell gyónnom hogy én nem ismertem öket, így kissé meglepett hogy ketten (szinte) minden szerelés nélkül, csak egy elektrobassz és mikroval felfegyverkezve szálltak szembe az ujjongató közönséggel, viszont a show amit lenyomtak, rögtön gyakorlott profikra vallott.
lehet ugyan vitatkozni a zeneirányzatok és izlések pofonegyszerü találkájáról, mindenesetre az élözene (már amennyire ezt élönek lehet nevezni) sziklakemény meghatározó tényezö és cd-n a mini sem hat már úgy mint élöben.
pozitív benyomásokkal térültünk sátrunk bejárata felé, összegezve a látottakat és hallottakat jó volt ennyi magyart egykupacban látni, sok fiatal is volt és sok aki annak érezte magát, nem a lakodalmas volt a gyöztes zenei irányzat és volt HANGULAT.
apró hibák ugyan itt is elöfordultak, de az vesse az elsö követ, aki ekkora bulit már minden csorba nélkül megszervezett.

-lf-

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 21:42   
2006-07-25 21:23, hunor:
-
2006-07-25 18:05, lafre:

Várjuk!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 21:23   
2006-07-25 18:05, lafre:
-

/folyt. köv./

-

Varom.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 18:05   
I. Puchersee

unalmas hétvégénk felfrissítése céljából felvásároltunk egy "akciós" sátrat két hálózsákkal és két aluminiumtükrös alátéttel együtt 32 €-ért (!) a Praktikerben és irány elsö állomásunk: a Puchersee!
koránkelö = koránérkezöként már hajnali fél tizenegykor elfoglaltuk egy magányos fenyöfa tövét – figyelembevéve az árnyékvándorlás és a nap kölcsönhatását is.
a tó optimálisan egy kis völgyben fekszik, így a víz egész idö alatt nem folyt el...
kicsit irígyen vetettük be magunkat a kellöképpen temperált és átlátszó (!) vízbe, vajon a mi környékünkön miért nincs ilyen, talán nem megfelelö városba költöztünk?
a világítótorony megtekintése volt következö kötelezö programunk. a „torony“ elnevezés inkább kinevezésnek tünt számunkra – kb. feleakkora volt mint az udvarunkban a gesztenyefa - de ez azért nem kicsinyített az értékén.
a hangulatkarbantartókkal, akik éppen pavilonok építésével voltak elfoglalva, elsö kapcsolatfelvételünk nem sikerült kielégítöen, kérdésemre hogy milyen programok lesznek és mikor, spártai egyszerüséggel csak annyi választ kaptam: a mai nap folyamán lesz valami.
a Budapest Rádió helyi kiküldött képviselöjével viszont sikerült folyamatos beszélgetésbe elegyni, töle kaptunk némi barátságos információt is aláfestö jó zene kiséretében.
déltájban az ember hasa nándorfehérvár felé kondul, így elindultunk megkeresni a meghirdetett bográcsozás-grillezést. leki szemeim elött nagy darab grillezett tarja lebegett, tudjátok az a fajta, amelyik nyerskorában finom zsírerekkel van átszöve és kisülve szaftosan fekszik tányérod nagyobb felét elfoglalva. tarja nincs, de van a magyar sátornál sötétpiros gulasch nagykondérban, kapod viszont kistányérban zsömlével (4,50 €), továbbá lángos (2,50 €), palacsinta 2 db (2,50 €), így a kioszk felé kergetett inkább az éhség, ahol mohóságom büntetésére amolyan vegetáriánus görög(?) saláta szerüt rendeltünk, amely szerényen meghúzódott a tányérunkon jó magyar szokás szerint arra várva hogy ö itt csak „kisérö“. a hukapálcika-nyárson a hús viszont eléggé vegyesen volt átsülve és rágós maradt ahogy általában az olcsó húsokra jellemzö.
nos a „torony“ árnyékában egy tópanorámával összekötött kávézás volt hivatott helyrebillenteni az ebéd viszontagságait. én egy duplaespressót kértem, feleségem hosszúkávét, két lyányom eiskaffét. a szimpatikus kiszolgálófiú a kávémegrendeléseket még akceptálta, az eiskafféra (3,50 €),“nagyon sokat kell várni, mert nincs aki mosogasson“ – mondta, de mosolyogva elutasította ajánlatunkat hogy fizetés helyett átvállaljuk a mosogatás maceráját...
nem baj, ráérünk, megvárjuk. kb. húszperces várakozás után lyányaim is megkapták az eiskaffét, a nagyobbiknak volt több szerencséje, az ö poharában nem volt hajszál sem és és a kávézaccot is megúszta.
a müsorról szeretnék még szót ejteni, elöször operett-összeállítás volt a soron, nem mondom hogy abszolút profi szinten, de lelkesedéssel és mosolyogva (itt teszem hozzá hogy ez sokszor többet ér) táncoltak-énekeltek a lányok és fiúk vastagon népviselösbe öltözve a harmincnéhányfokos melegben. JÓ VOLT ! késöbb keybord-hegedü páros következményzett túlnyomórészt lakodalmas nótákkat, amelyektöl már tisztességes távolságot tartottam.
összességében a kirándulás megérte a kilométereket, hiányoltam (vagy csak elmulasztottam?) a megigért közös vetélkedöt, játékokat és egyáltalán a közösségi családi hangulatot, ha ugyan a strandbárnál a közös piálást nem soroljuk bele.
fél hét felé sorakozó, összepakolás, irány a kettesszámú célpont: Vaterstetten.

/folyt. köv./

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 16:05   
Ès mi volt a Hangulatkarbantartóknál? Mesél valaki?
Béla, Te nem voltál?

Amúgy tuti megoldás találtam ki. Szerintem mindig csak különbözö idöpontokra szervezzetek bulit, és mindig menjetek el arra amit a másik csinál. Ès vigyétek magatokkal az egész bandát. Tiszta brazilparty lenne az életetek!

DJ München  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-24 03:25   
Sommerparty 2006 Juli.22.

Nagy sikerrel lezajlott a Party.

Kereken 400 vendég (számozott csukló szalag látogatta meg rendezvényünket, ahol a meghivott vendégek, programok es a jo ételek kiváló hangulatot teremtettek.

Mire sztárvendégünk a “Kerozin” szinpadra lepett, már “forró volt a levegö” igy a fiúknak nem volt nehéz dolguk a közönséget bevonni hangulatos, bulizos, jo szinvonalu programjukba. Alex és csapata – egy órán keresztül – olyan ismert számokkal énekeltette meg a “nagyérdemüt” mint a : Kismalac, Nelly néni, Halál a májra, Azzuro, stb. Igy nem volt véletlen hogy a rendkivül szimpatikus együtesnek ráadást is kellett játszaniuk.

A tombolán kisorsolásra kerültek (35 kissebb nyeremény mellett) Sponzoraink födijai is:

3. Dij: Kétszemélyes kozmetikai kezelés (pedikür, manikür (ritikül J)

Mészáros Iréntöl

2. Dij: Kétszemélyes Schwarzwaldi hétvége

V.O.B biztositó

1. Dij: Kétszemélyes teljes ellátásos hétvégi utazás Prágába

Euroline Nemzetközi Buszjárat

Sponzorainknak köszönjük a támogatást, a nyerteseknek pedig gratulálunk.

Itt szeretnék köszönetet mondani a sok “önkéntes” segitö kéznek is, akik egy két “meleg” pillanatban besegitettek a Party Team munkájába.

Végezetül – de nem utolsó sorban – személyes köszönetem annak a kis huncut társaságnak akik abban a felejthetetlen élmenyben részesitettek, hogy a szinpadon, a “Kerozin” együtes társaságában fogadhattam születésnapi jókivánságaitokat (mindjárt elbögöm magam

Üdv
Béla

Peter1970  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 14:52   
Sziasztok Forumolvasok,

Holnap, julius 14-en penteken delutan indulok haza kocsival, Budapestig.
Ha valaki szivesen hazalatogatna hetvegere, csatlakozzon nyugodtan, egyelore meg van 3 szabad hely.

Hetfon jovok vissza !

Udv,

Peter

Hangulatkarbantartó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-12 18:14   
2006-07-12 00:18, jegyzö:
-
a magyarok jól ülik a lovaikat és hátrafelé is nyilazni tudnak - de összetartásban nem dobogósak...

-
De igen,de csak akkor ha van KIVEL összetartani!
A.

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-12 11:55   
2006-07-12 00:18, jegyzö:
-
kedves jegyzö

ezt most miért jegyezted meg így

van valami alapja, vagy az alábbi vitából jutottál erre a következtetésre

e.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-12 11:21   
2006-07-10 18:17, nagyi:
-
Miért kérded?

Ugy emlekeztem egy korabbi hozzaszolasbol.

Hunor

jegyzö  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-12 00:18   
a magyarok jól ülik a lovaikat és hátrafelé is nyilazni tudnak - de összetartásban nem dobogósak...

nagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-10 18:17   
2006-07-07 16:16, hunor:
-
Mas - Te mivel foglalkozol? Weboldalak keszitese?

Én amolyan programozó volnék, de a html+php-hez is értek egy kicsit. Miért kérded?

Hangulatkarbantartó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-09 11:28   
2006-07-09 10:25, fodorerika:

Azért nekem hiányozni fogsz

Pusssssz Angi.

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-09 10:25   
2006-07-07 16:16, hunor:
-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó