2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Bécsi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 mihu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-08 11:34   
2007-06-14 21:22, Erika44:
-

Szia!

En most jottem Becsbe - egy hete, de mar halalra untam magam - es inkabb a tarsasag hianyzik, programok azok boven vannak... en Becsben lakom, 21 eves srac vagyok, es egy szot sem beszelek nemetul... meg.

Szia.
mihucza_KUKAC_freemail.hu

Zsebparduc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-15 15:22   
Sziasztok!

lassan 2 honapja elek Becsben, szobalanykent dolgozom a 23. kerületben. Most elöször latogattam el erre az oldalra, nagyon tetszik, nem is gondoltam eddig ra, hogy ily modon is lenet itt ismeretsegeket kötni...
szeptemberig tuti maradok, marmint szept. vegeig...utana nem tudom, mi lesz.
Söt, hogy a helyzet tovabb bonyolodjon, lehet, hogy a Magyarorszagon elö parom is befejezne az otthoni megelhetesert valo kinlodast - egyebkent mindketten pedagogusok vagyunk, nekem 1, paromnak 2 diplomaja van -, csak munka nelkül nem mer... a nemet pedig meg nem megy neki annyira. Par jo tanacsert a "fel eletemet" adnam.
Ha van kedvetek, akkor rajta, varom a leveleket, az uj ismerösöket - hazam fiat, lanyait:-) ! üdv: Tündi

Zsebparduc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-15 14:57   
Szia!

Eppen ezen az oldalon tekeregtem, eletemben elöször. En lassan 2 honapja elek Becsben, talan sikerül tovabb is maradnom. Ha meg nem sikerült elegendö ismeröst szerezned itt, akkor szivesen vennem a valaszodat.
Ügyes vagy, nem volt sok hibad a szövegben.
En Magyarorszagon magyar tanar vagyok.
szia

baguette  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-20 18:45   
Sziasztok!

Bécsi munkavállalásom miatt érettségi előtt álló fiamnak szeptember végétől, október elejétől Bécsben élő matematikatanárt keresek, aki vállalja felkészítését a jövő májusi érettségire. A gyermek jóeszű, de mivel magántanuló lesz Pesten, és a matek érettségitől fél(ünk) a legjobban, szeretnénk ha valaki gyakorolna vele évközben. Telefon 36-20-20-35956 v 699-1022-9180, email: taragui kukac interware pont hu

Szimen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-20 14:45   
Sziasztok! A Bécsi Magyar Iskolának müködik a honlapja.
Minden magyarul tanulni vágyó gyereket szerettel várunk!
www.becsimagyariskola.at
Kérlek adjátok tovább!
Szimen

queller  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-31 19:12   
Sziasztok!

36 eves szlovakiai magyar vagyok Becsben, szeretnek megismerkedni magyar leannyal, aki itt el.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-23 21:46   
MAGYARTANULAS ÜZENETE:

Sziasztok! 27 éves lány vagyok és keresek a kapcsolatot Bécsben élö magyarokkal.
Szeretek a barátaimmal kávézni (a Starbucksban) és mindenröl beszélgetni. Az anyanyelveim angolul és németül akkor bocs ha hibáztam .
Ha van kedvetek irjatok nekem - nagyon örülnék.

kibic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-14 22:46   
A viennahu yahoos levelezölista neve és címe megváltozott! A lista a régi!
Az új cím:
becsi_szalon@yahoogroups.com

ùj hely a yahoo-n:
http://groups.yahoo.com/group/becsi_szalon

saci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-08 13:04   
A Collegium Hungaricum-nak van egy jól látogatott üzenötáblája, ahol regisztrálás nélkül is lehet írni:

http://www.collegium-hungaricum.at/index2.jsp?HomeID=2&lang=HUN&std_func=MSG

Übersetzungsbüro BUDAPEST-TRANSLATIONS: Sprachenservice für Ungarisch
Tel/Fax: 01-944-9910 | Mail: office@budapest-translations.at | Web: www.budapest-translations.at

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-22 10:32   
Tomazs, Gabros kérdéseit, valamint Frédi válaszát átmásoltam a Segítség, információkérés c. topikba:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2202&forum=31&325

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-16 07:06   
nem tudom, mennyire aktuális, de szerintem jobban jársz, gyorsabban találsz valamit, ha az iwiwen az Ausztriában élök és dolgozóknál keresel albit, elég sokat szoktak hirdetni...
üdViktória

Gyorgy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-07 19:29   
Sziasztok!
Január 15-én utazok Bécsbe (A Wienna Bio Centerben fogok dolgozni) és szeretném a segítségetek kérni. Lakásra (vagy egy szobára) lenne szükségem, lehetőség szerinte a 3. kerületben hosszabb távra. (min. 2 év, max.300 Euróig) Ha tudtok kérlek segítsetek.
email címem: bailini79@yahoo.com
Előre is köszönöm!
Minden jót!

TIMO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-30 22:32   
Szia Timi, és a többieknek is szól!

Az én férjem is guntramsdorfi, mi a szomszédos faluban, Möllersdorfban lakunk. Van egy 2 éves kisfiam, és egy 17 éves nagyfiam. Szeretném felvenni magyarokkal a kapcsolatot, címem: ildiko.csomor@aon.at

Üdv.
Ildiko

bibor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-20 18:29   
Sziasztok!

Lanyomnak, aki most töltötte a 3 evet, keresek jatszotarsat. Leti mar szeptembertöl ovodaba jar, de meg nem beszel nemetül, nekem pedig fontos lenne, ha magyar baratai, baratnöi is lennenek. Mi most elutazunk a hegyekbe, de jan.elejen mar ujra Becsben vagyunk, az 5 kerületben, es varjuk a jelentkezöket.
Kellemes ünnepeket!

Pepe26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-05 23:11   
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Bécsben milyen kereseti lehetőségei vannak egy magyar mérnöknek. Mindenképpen szeretnék legalább hozzávetőleg tájékozódni, hogy mennyit is lehet keresni nettóban. Két diplomával (műszaki informatika és minőségügyi szakmérnök), két és fél év ledolgozott gyakorlattal, és tárgyalóképes német nyelvtudással rendelkezem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tuta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 20:55   
2007-10-16 20:58, domi9:
-

Hát igen nem igazán a hazamenekülés a legjobb dolog. ha sikerül barátokat ismerősöket szerezni, akkor minden könnyebb azután.
Persze hogy nosztalgiázik az ember. Akár csak én. De hát tudjátok valamikor én is azt mondtam fiatal tinédzser koromban hogy engem a szülőfalumból csak a halottaskocsi fog kivinni.
És mi a helyzet ma? Az hogy tizenhét éve nem élek Nagytarcsán. És így is van élet. Tudom hogy az elején kicsit nehéz volt, de ma már minden gond nélkül költöznék akár évente is. Pedig gyerekkoromban még az egyhetes táborban is honvágyam volt.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 23:09   
3 nap után honvágy?
Haza kell menni! Ne kínozd magad.

domi9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-16 20:58   
sziasztok!

én 2000 óta élek Ausztriában, az elsö pár hónapot én is nagyon megszenvedtem. Aztán lett munkahelyem, kollégák és szép lassan kialakultak barátságok is... De ha Magyarországon vagyok, néha elgondolkozom rajta, hogy jó lenne ismét otthon élni, a család és a régi barátok közelében.
Szerintem sokunkat érint ez a fajta honvágy, de nem biztos, hogy az a megoldás, hogy haza "menekülünk". Talán ide is érvényes, hogy mindig arra vágyunk, amit nem kaphatunk meg...
Nekem a család a barátok és ismerösök hiányoznak, na meg az igazi pöttyös túrórudi, és a TESCO, ahová vasárnap is el lehet szaladni, ha elfogyott a tej

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-16 17:27   
sziasztok,
szerintem csak akkor lehet legyözni a honvágyat, ha találtok itt is barátokat. Nem egyszerü, de azeért korántsem lehetetlen.Az tuti, hogy keményen kell dolgozni az ügyön... Mi hiányzik nektek leginkább otthonról?
üdViktória

KoVee84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-10 15:45   
Sziasztok!
Én 3 napja dolgozom Bécsben és már most olyan honvágyam van, hogy legszívesebben hagynám az egészet a sunyiba. Pedig voltam anno Németországban is fél évet ösztöndíjjal, viszont kollégiumban, így ott elég jól elfoglaltam magam
Itt viszont megörülök egyedül, pedig csak 4 napot vagyok kint hetente!!! Mit tegyek?

gto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-10 11:14   
Sziasztok becsi magyarok!

En 99. ota dolgozom Ausztriaban, az elsö 4 evben minden hetvegen hazamentem (Budapest mellett van kis hazam), hetfön hajnalban keltem es 7 orakor mar Becsben dolgoztam. Aztan magyar lanyt vettem el itt, es masodik fiam is itt született. Egyre nehezebben birom, allando honvagyam van, ahogy szabadidöm van, megyek haza. Ismerösök vannak itt is, de baratok csak otthon, utobbi idöben egyre többet gondolok arra, hogy itt abbahagyom, es hazamegyek. Kivancsi lennek a velemenyetekre, ti hogyan ereztek?

Zoli

tamasp  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-28 17:40   

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-27 08:39   
Szia, a reptérröl közvetlen busz visz Wien Westbahnhofra, 6 Euroba kerül, Schnellbahnnal Wien Mitte metromegállóig lehet jönni (kb. 5 Euro) Wien Mittetöl tovább metróval Westbahnhofig (U3; 1,7 Euro). Westbahnhofról Budapestig a legolcsóbb jegy az ún Fortuna jegy, kb. 18 Euro, ezt idöben meg kell venni, vonatonként pár hely van csak ugyanis hozzárendelve... Vannak mindenféle Euregio jegyek is Györig, vagy Mosonmagyaróvárig, vagy Sopronig, de ezek árait nem tudom. talán itt:www.oebb.at
üdViktória

dulberger  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-19 18:12   
Sziasztok!
Tudna valaki tippet adni, hogy lehet a legolcsóbban Bécsből Budapestre, vagy legalább Magyarországra jutni? Germanwingsnél vettem olcsó repjegyet Bécsig (10 euro oda vissza), na de onnan még valahogy Mo-ra kell jutni.
A vasútállomás könnyen elérhető a Wien reptérről?

tkati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-30 16:39   
Sziasztok,

a Schneckenhaus szeptembertől magyar baba-mama klubot indít.

Jelentkezni Melczer Krisztinánal lehet, melkriszti@hotmail.com

Időpont :
Szeptemeber 4.-e 15h-tol

Beugró: 8 euro
Hely:1090 Wien Mauthner Gasse 4/4
Kindergruppe Schneckenhaus
web: http://members.chello.at/schneckenhaus

mehringer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-17 23:20   
Sziasztok!

Én Bécsben a 21.kerületben lakom. Van egy 22 hónapos kislányom. Ha van valakinek kedve velünk találkozni. és a szabadidönket együtt eltölteni, jelentkezzen.

Üdv,
Zsu

Molnar Agnes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-19 11:34   
Nektek is fontos a mozgás, a friss levegö és az érintetlen természet?
Látogassatok el Semmeringre!

Szivesen eltöltünk veletek egy napot, megmutatjuk nektek ezt a csodálatos környéket, s közben új kapcsolatokat tudunk kialakitani.
Fiam 9 éves, sportos, magyarul-németül tökéletesen beszél.
Èn özvegy vagyok, pillanatnyilag nem dolgozom, tehát sok idöm van.

Hozzátok a nagymamát is, hisz anyukám is szivesen megismerkedne a környéken élö, magyarul beszélö 70 év körüli hölgyekkel.

Várom érdeklödéseteket.

Molnár Àgi
0664 4031672

Erika44  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-14 21:22   
Sziasztok! Most jöttem Becsbe par hete, es nem sok emberet ismerek itt. Igazabol Becs mellett lakom, Neulegebachban. Ha esetleg valaki a környeken tartozkodik, irjon, jo lenne beszelgetni valakivel. Egyebkent 25 eves lany vagyok.

domi9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-24 22:55   
2007-05-11 00:57, Ani/Arwen:
-
Szia Ani,

mi is kb.13 km-re lakunk Badentól, csak a másik irányba... Guntramsdorfban. Kisfiam most lesz 9 hónapos, nem tudom, hogy kislányod mit szól a korkülönbséghez ? Magyarul, németül tudok, angolul csak szeretnék tudni... Mindenesetre én is keresem a hasonló "bébi"cipöben járók társaságát.

Üdv
Timi

Ani/Arwen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 00:57   
Nem csak Bettynek!
2 éves kislányom mellé keresek játszótársat a környékünkön. Mi Berndorfban lakunk, Badentől kb. 13 km-re. Olyan kismamák, kisbabák jelentkezését, barátságát szeretnénk, akik magyarul vagy angolul beszélnek, illetve beszélni tanulnak.
Jelentkezéseteket előre is köszönjük és igen nagyon értékelnénk!

Üdv.: Ani

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó