2019. május 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Bécsi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 kapuimonika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 16:53   
Szervusz Andrea!

Bár én nem Bécsben élek, de a mindennapjaimat ott töltöm. Sopronból járok minden nap át, ott dolgozunk. Nem tudom hogy te hány éves vagy, én most leszek 34. Igaz, németül elég keveset beszélek, de szeretem a kiállitásokat, érdekelnek a koncertek (könnyűzenei ugyanúgy, mint a komolyzenei). Van két lányom (9, 13), de ők Sopronban járnak iskolába. Sajnos nemsokára már elmondhatom, hogy egyedül élek - velük.

Kérlek, amennyiben úgy gondolod, hogy koromait illetve bemutatkozásomat tekintve érdekes és szórakoztató társ lennék a mindennapok egy-egy programján, szivesen veszem, ha irsz.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 10:57   
Nem értem, hogy mi nem világos?
Az idézeted vége: "...kivétel a külföldröl származó német anyanyelvüek. Ők meg rögtön megkapják az összes német jogokat és az állampolgárságot is."

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 15:56   
2005-12-06 20:39, Ibolya:

Ugyanaz a helyzet Németországban is. Elvileg három év után meg lehet kérvényezni az állampolgárságot. A kezelési idö meg két évben is kerülhet, azután meg nyelvvizsga. Le kell mondani az régi állampolgárságról, ami több mind egy évben telik (a román állampolgárságrol van szó), Németország nem ismeri el a két állampolgárságot, kivétel a külföldröl származó német anyanyelvüek. Ők meg rögtön megkapják az összes német jogokat és az állampolgárságot is.

Lehet, hogy nemn ismeri el a kettôs állampolgárságot N.ország, ennek ellenére a fiam magyar és német állampolgár is egyben. Magyarországon született, magyar állampolgár, ennek ellenére a német nagykövetségen zokszó nélkül megkapta német útlevelet az anyja jogán. no most akkor mi is van a kettôs állampolgársággal?

Loki

Andrea5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-26 15:10   
Sziasztok!

Kapcsolatot keresek magyar emberekkel, akik szivesen járnak mindenféle kulturális eseményre, mozi, szinház, kiállitások, koncert Bécsben, hiszen hasonló a hasonlónak örvend! Irjatok, vagy üzenjetek! Üdv! Rozmán Andrea
Tel.: 0650-8617463

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 13:54   
Sziasztok, látom az idöjárással együtt Ti is befagytattok! Nem ír senki, én is lusta vagyok...
Viki, megyek Kínába! áprilisban egy akupunktúra tanfolyamra. Ugy örülök neki, teljesen odavagyok ezért az országért. Üdv mindenkinek.

asy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 13:18   
Klárinak: Szia jó hogy látlak.

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-12 09:37   
Hello Timea26!
A repjegyet a ceg intezte, mit ahogyan a vizumot is -tiszta jo, van egy soha nem hasznalt kinai vizumom az utlevelemben... -, ugyhogy ök buktak a bulit. Lassacskan kezd visszaallni az eletünk a normalis kerekvagasba ezutan a kis "kiterö" utan, es mostmar aztan tenyleg egyeltalan nem kar erte, hogy nem mentünk. Veled mizu?
üdViktoria

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-10 09:49   
Sziasztok! Nahát Viki, már kezdtelek sajnálni, hogy Kínában -30 fokban egy "istenhátamögötti" kis faluban elzárva a világtól Internet nélkül kell átvészelned a telet! Azért a repülöjegyért kár..
Én is BUEK mindenkinek! Én Bécsben szilvesztereztem, és nagyon hiányzott a Himnusz!

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 08:47   
Köszi
Poe! Hát de kalsszul indul ez a nap! Ugyanilyet kívánok neked is!
üdViktória

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-06 10:12   
Szia Viki
Mi mindenképpen jobban jártunk, hogy Mon-közelben maradtál
BUÉk

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-06 08:51   
Sziasztok,
nem mentünk Kínába (rövid leírás a Kína rovatban, ha valakit érdekel), úgyhogy újra a fedélzeten. Itt is megkérdezem: hogy indult az évetek?
üdViktória

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 20:40   
Manoka, rég nem jelentkeztél. Rendben van minden?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 20:39   
2005-12-06 20:27, manoka:
-
A legrövidebb idö öt év volt. Öt évig kellett legálisan Ausztriában élni ahhoz, hogy az ember megkaphassa az állampolgárságot. Ezt az idöt most emelték fel 7, ill. 10 évre. Minden külföldinek kell egy alapfokú nyelvvizsgát tenni. (Ez alól kivétel, ha osztrákhoz mész férjhez, vagy nösülsz.)
-

Ugyanaz a helyzet Németországban is. Elvileg három év után meg lehet kérvényezni az állampolgárságot. A kezelési idö meg két évben is kerülhet, azután meg nyelvvizsga. Le kell mondani az régi állampolgárságról, ami több mind egy évben telik (a román állampolgárságrol van szó), Németország nem ismeri el a két állampolgárságot, kivétel a külföldröl származó német anyanyelvüek. Ők meg rögtön megkapják az összes német jogokat és az állampolgárságot is.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 20:27   

-

rannan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 19:03   
Szia Jody,

Mi is Becsben lakunk a 10.kerületben. Ha akarsz irjal, de a magancimemre. Akkor szivesen valaszolok. Nekem sajnos nincs sok magyar ismerösöm itt. Örülnek, ha meg tudnak valakivel ismerkedni.
annalaaberg@yahoo.at
Anna

Jody  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 15:10   
Sziasztok Bécsben élö magyarok!

Csak most vergödtem ide a fórumba... örülök, hogy rátaláltam. Egyébként én is Bécsben élek, idestova 7 éve a negyedik kerületben.
Szeretnék kapcsolatot tartani az itt élö magyarokkal. Van olyan hely ahol összeültök egy egy beszélgetésre? Szívesen csatlakoznék.
Üdvözöllek benneteket, Jody

Jody  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 14:23   
2005-11-16 15:33, csynszka:
-

Szia!
Úgy tudom, hogy 3 év Ausztriában bejelentett állandó lakcím (Meldezettel) és két év házasság után már be lehet nyújtani a kérvényt. De több lehetséges kitétel van, nézd meg a hivatalos oldalon: http://www.wien.gv.at/ma61/staat/rechtsan.htm Üdv, Jody

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-24 11:02   
2005-11-21 08:53, Viktoria:
Ujjé, Viktória messzebb nem volt már hely? Te sem maradhatsz Bécsben? Èn a helyedben maradnék!

Hétfön voltam Bécsben, gyerekek gyönyörü!! Fuhr-Gassel Huberne´l ittam egy isteni Traubensaft-ot (mert a must már elfogyott, ugye nov. 11-tö´l már újbor, azaz Heuriger van) és melegedtem egy jót.
Körbevettek az emlékek.

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 08:53   
Sziasztok,
Andu: természetesen otthon felejtettük a gépünket, úgyhogy nem csináltunk képeket... no comment
Megint nem írtam egy ideje, és most is csak búcsúzkodni jöttem egy kicsit. Nagy hirtelenjében kiderült, hogy jövő héttől egy évig Kínában leszünk elérhetőek a férjecskémmel, úgyhogy maximum nosztalgiázni jövök ide majd, mint Andu... Mindenesetre biztosan látogatom majd a fórumot, és kértem Hunort is, hogy ha lehet csináljunk egy Kína rovatot is a MON-on, mert akkor majd oda írkálok valami élménybeszámoló-félét. Ha valakit érdekel, vagy csak írna, én örülnék nagyon!
Na, addig is minden jót nektek!
üdViktória

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-20 21:30   
Kedves Stelakry,

szerencsed van! Nemcsak, mert sikeres egyetemista vagy, es a MONra talaltal, hanem mert Becsben egy jol mukodo diakegyesulet is letezik - lasd jelen temakor Magyar Diakok Egyesülete c. topik. Ott talalsz hasznos infokat, es irsz - hamarosan valaszol az inditoja (automatikusan ertesitest kap uj uzenetrol).

Hunor

stelakry  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-20 14:33   
Sziasztok!

Most regisztráltam fel. SEGÍTSETEK!! Képzeljétek, bementem a TU-Wien-re érdeklődni, hogy hogyan működik a felvételi itt Bécsben. Erre azonnal felvettek az Informatikára, arra sem volt időm, hogy végiggondoljam a dolgot. Most itt állok friss egyetemistaként, németül még nem beszélek jól, és tévelygek az egyetem labirintusában. Segítsetek valakit találni, akivel erről beszélni tudok, esetleg tud nekem segíteni az eligazodásban. Minden lehetőségnek örülnék, és előre is köszi.

Stelakry

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 15:33   
Sziasztok!

Azt hallottam ma, hogy 6 ev hazassag /osztrak allampolgarral/ utan lehet megigenyelni az allampolgarsagot. Ez igaz lehet? Tud vki erröl vmit mondani?
Köszi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 11:35   
´Hát merre jártok bécsikéim?
Nem csináltatok képeket a találkozón?

Jut eszembe, tudjátok melyik helyet szerettük még? a "Bamkraxler-t" ) http://www.bamkraxler.at
Nyáron isteni a kerthelységben üldögélni, van játszótér a gyerekeknek, és ami a legfontosabb saját sörfözdéjük van!!
Voltunk ott bábelöadáson is (Kasperl meg a Petzi! Érdekes itt Nürnbergben, más a kutyus neve és a Kasperlt se olyan szépen ejtik mind Bécsben! Itt Kaspele. ) Apropó, az Urániába mindenképpen el kell mennetek!! A bábszínházba gyerköccel, az valami csoda. A Schwedenplatz-tól nem messze van, könnyü oda eljutni.
A Schwedenplatz még eszembe juttatja, a Hundertwasser hajóutat. Ha a kicsire mentek, akkor a Mexiko Platz-na´l ér véget az út. Mi ezt tettük meg, hát isteni. A csatornán megy a hajó és a (ha jól emlékszem) Nußdorf mögötti "slojzin" keresztül a nagy-Dunára. Nagy élmény, felnötteknek is!
Andi

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 13:26   
Szia.

Az interneten: http://www.wien.gv.at/ma61 röviden ha a férjed nem osztrák akkor 10év ittartózkodás után,és van egy egyszerü vizsga nyelvböl és államismeretböl. Ez új! (végre)
Ha komolyan érdekel a dolog el kell menned a Rathausba,ott áttörnöd magad a turbános,fejkendös sokaságon (akik lobogtatják a frissen kapott Staatsbürgerschaftsnachweisukat de elolvasni nem tudják) és ha még ezek után sem ment el a kedved leadni magyarságodat akkor kapsz egy számot majd szólítanak, és megbeszélik Veled hogy mi a teendöd.
Üdv

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-01 16:41   
Sziasztok!

Szeretnem a segitsegeteket kerni OSZTRAK ALLAMPOLGARSAG kapcsan. Hol tudok utananezni, kell-e valamilyen vizsgat tenni, mennyi idö mulva kapja/ igenyelheti meg az ember, ilyesmi.

Köszönöm.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-27 14:32   
Miért éppen München? Bécs is nagyon drága, de Müchen egy katasztrófa. Ezzel tisztában vagytok?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 17:05   
2005-10-26 14:43, Giu:
Hát dzsudzsenek (majd megnézem hogyan pontosan winerischül írni ) mindenhol vannak, és nem is kevesen!

Én személy szerint itt jobban szeretek, de Bécs szebb!

Nagyváros-szindróma, igazad van. Nem nekem való.

Giu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 14:43   
2005-10-26 10:32, Andu:
Jó ötlet, így a fűtésszámla is kisebb lesz )

A németeknél mit tapasztalsz idegen téren? Mert előfordulhat, hogy továbbállunk Münchenbe. A turbános vendégmunkások náluk vannak a legtöbben nem?

Amúgy szerintem a nagyváros általában "embertelenebb" minden szempontból, bárhova megy az ember. Én bp-i vagyok, de nem mondhatnám h szeretek ott lakni, viszont el nem tudnám képzelni, hogy 10-20 percnyi útra ne legyen tőlem nagyváros, akkor vhogy az az érzésem lenne h istenhátamögött lakom

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 10:32   
2005-10-25 17:00, Giu:
Szia Giu,
wienerischül szerinem nem is fogsz soha, erre születni kell. )) Gyönyörü dialekt, nekem nagyon tetszik, lassan beszélnek, dallamosan. (eh´kloar! )
Járj Heurigerbe minnél többet, ott össze lehet melegedni velük. (a bor is füt belülröl )

A lenézéstöl, lekezeléstöl én személy szerint többször szenvedtem, de nem magyarságomnak szólt, hanem külföldiségemnek. Valahol meg tudom érteni az osztrákokat, hogy kezdik (hmmm..., hogy finoman fogalmazzak) "utálni" a kialakult helyzetet. Tul sok a külföldi és nagy számban nem agysebészek.
Kivánom neked, hogy negatív élményekben ne legyen részed!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 10:21   
2005-10-21 15:28, timea26:
Na akkor képben vagy! ) Hát igen a 19.kerület messze van hála isten a Favorittól. ))

Salmansdorf-´ból hordtam nyuszkót az oviba. Egyszerü volt, le Neutstiften, aztán át az Agnes-Gassén, már ott is voltam a Sieveringi utcában. De!!! Ha nem volt autóm, vagy más gond volt télen, akkor egy valóságos körutazáson vehettem rész! 35A-val elmentem a (jézusom elfelejtettem az utca nevét! ) addig a megállóig, ahol a 38-as Bimm is megáll. Futás át a másik oldalra, a Grinzing felé menöre. Aztán leszállás róla a Sieveringi utca környékén. Onnan futás a 39A-ig (ha jól emlékszem a számra) és az egészen az oviig vitt. Másfél óra! )))
èn is szeretem Bécset, az utcáit, imádok mindent, de nem szerettem ott élni. Ellentmondás igaz? A bécsieknek köszönhetem.

Múlt héten voltunk ám ott!! Mentünk haza, de éhesek voltunk és ugye-ugye, a Práter útba esik! Ebböl egyenesen következik a Stelzen a Schweizerhausban! Párom lelkibeteg, annyira szeretne visszamenni, Bécsbe, ami az ö városa.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó