2018. október 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Bécsi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 20:19   
Gasometer uzenete:

sziasztok Magyarok!!!!!
szeretnem megkerdezni töletek, hogy tudtok-e magyar rendezvenyekröl, talalkozokrol ami Becsben van. Magyarnyelvü ovoda, iskola van Becsben, kisgyerekeknek babszinhaz meg hasonlo dolgok.
Nagyon örülnek neki ha segitenetek ebben az ügyben, elöre is köszönöm. Tünde

gasometer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 19:58   
Szia Edina ,most talaltam az oldalra,
meg en sem ismerek olyan sok mindenkit egy evig itt eltem senkit nem ismertem csak az osztrak ferjem csaladjat,nagyon el voltam keseredve de az elsö kislanyom születese utan mar egyszerübb volt az ismerkedes.keves magyar ismerösöm van,
negy eve elek itt, erdelyböl jöttem.üdv. Tünde

gasometer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 19:49   
Szia Timea
négy éve élek Bécsben a férjem is osztrák.
Van ket kislanyom a nagyobbik majdnem harom eves ö minket nyelven beszel, de meg nem sokat viszont erti mindkettöt, a masik lanyom 5 honapos.
A ferjed csaladja könnyen befogadott teged, nalam reszben. üdv. Tünde

gasometer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 19:36   
Sziasztok,
négy éve élek Bécsben, most találtam az oldalra nagyon örültem neki, Erdélyböl vagyok. Erzsébet, ha olvasod az üzenetemet válaszolj, a telefonszamod nem jo, mert mar regota proballak elerni. Anitatol tudom, hogy dolgozol, öt egy hete ismertem meg véletlenül, a baba mar meg van öt honapos. Ha felhivlak mindig a benzinkutnal veszik fel. Akinek van kedve irjon. Tünde

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 21:39   
én nem tüntem el,csak arra várok,hogy más írjon:)
a kérdésedre válaszolva Viki,mi nem vagyunk ilyen merészek.nem hiszem,hogy valaha is kipróbálnánk a repülöböl kiugrást.bár ki tudja lehet hogy tévedek és ez a titkos vágya a páromnak.
képzeld lehet,hogy nyáron Kínába megyünk!mert a férjem egy kínai tudománnyal is foglalkozik és ez a nagy vágya.
és találtam ajándékot,lehet hogy nem fantáziadús,de egy nagyon szép könyv.az a címe,hogy Meyers Grosses Länderlexikon.még nem vettem meg,hátha eszembe jut valami jobb ötlet.inget,ruhát nem akarok venni,mert azt amugy is szoktam,ha nincs szülinapja.ja és persze elviszem egy japán étterembe,amit sokaktól hallottam,hogy fantasztikusan jó.majd megírom milyen volt. Jo éjszakát magyarok!

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 08:25   
Na haliho!
Mi törtent itt, mindenki eltünt!?
Hm..hm...
üdViktoria

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 14:41   
2005-05-19 21:20, timea26:
Ezzel a sörös temaval en is hasonlokeppen jartam... egeszen ket evvel ezelöttig ki nem allhattam - olyannyira, hogy meg a paromtol sem viseltem el, hogy sörözzön, ha velem van! Ez am aztan a beteges, nem? NA, aztan egyszercsak amint egy belga etteremben vacsoraztunk, a pincer valahogy megiscsak radumalt egy malnas sörre... aztan egy meggyesre... aztan megkostoltam egy barnat is ... Azota en is szeretem!
A ferjem egyebkent mult hetvegen volt eppen 30. Ö meglepetespartyt es estet , biciklisturat, karaoke DVDket, hatizsakot, Ikea utalvanyt es hasonlo dolgokat kapott... Nagyon emlekezetes egy nap volt neki, az tuti. Eleinte "kiugorhatsz egy repülöböl"-t, vagy vadvizi evezest akartam-unk, de aztan rajöttünk, hogy mire annyira klasz lesz az idö, hogy ezekkel a lehetösegekkel elni is tud majd, mar reg elfelejti azt is, hogy szülinapja volt. Szoval maradtunk a fentebbieknel... A te ferjed szeret ilyeneket csinalni?
37-es nöi cipö???! ... hmmmm...
üdViktoria

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 21:20   
Sziasztok. Nagyon szép volt Prága,bár néha esett az esö,olyankor beültünk egy kávézóba,merthogy Bécshez képest nagyon olcsó minden.Képzeljétek én eddig utáltam a sört, ott viszont a barna sört nagyon megszerettem:) Rengeteg magyar volt. Prágát be lehet járni gyalog,nem kell se auto, se buszjegy,olyan közel vannak a látnivalók egymáshoz.Legérdekesebb a zsidó temetö volt.nem tudom miért engem egy idegen városban mindig érdekelnek a temetök (egy pszichiáter biztos nekrofilnak nevezne)
Ami nem tetszett,hogy mindenért fizetni kell.olcsón ehetsz,de külön felszámolnak´terítéket,kiszolgálást,söt néhol ülöhely-díjat is! és az már szinte hobbijuk a pincéreknek,hogy át akarnak vágni.
Viki,értem miért mondod Pozsonyt depresszívnek,egyszer voltunk ott,igaz csak egy napot,elég kihalt város.Hány éves a férjed?az enyém most lesz 29. mit vegyek szülinapjára,nincs ötletem.mindene megvan,lehet kap egy pár szép 37-es nöi cipöt..

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 11:33   
Tud valaki valamit Mezdiröl? Volt privat levelvaltasunk, aztan azóta sehun sámli!
Minden rendben?
Andi

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 21:28   
Sziasztok,
igen Tiema26nak igaza van, en is igy ertesültem anno a kerületi "hirmondobol". Timea! Milyen volt Praga? Kepzeld, a vegen aztan mi sem maradtunk Becsben, mert -parom szerint- olyan sovarogva mondtam neki, hogy hogy irigyellek benneteket, hogy aztan vegül mi meg gyorsan kineztünk egy vonatot, meg egy hotelt, es a hosszuhetveget Pozsonyban töltöttük! Nagyon klasz volt!!! Bar en egy kicsit elgondolkodtam: valahogy olyan depresszivnek hat nekem ez a Pozsony... eddig csak kisebb falvakban es a hegyekben voltam Szlovakiaban, annak teljesen mas hangulata volt. No, de azert a sörük meg mindig nagyon jo! Es kepzeljetek, hol kötöttünk ki elsö ebedünkre: hat termeszetesen egy magyar kerthelyisegben a belvaros közepen... hihetetlen
üdViktoria

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 21:25   
2005-05-17 21:12, timea26:
Timea szivem!! Hát sag´ich doch!
Most mondom, hogy a néni!!!

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 21:12   
Andu,nem a Hawelka bácsi halt meg,hanem a felesége!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 10:28   
2005-05-14 22:45, Loki:
Szia Loki!
Persze igazad van, nálunk soha nincs felelöse semminek! )

Nem vagyok ámitógépes szagember, de valahogy én is igy kepzelem el a védelmet!! Miért van az, hogy egyszerü emberek erre már rájöttek? Az ügyvédnénim is 2 géppel dolgozik. Egyik netes, másik "tiszta" !!

Neked, nektek is szép Pünkösdöt!
Andi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 10:23   
"Megöl" az irigység. Egyik barátunk tegnap elött golfozni ment. Tudjátok kivel?!? Wolferl-lel!! A piszok, mázlista!
èn annyira, de annyira imádom a zenéjét!!
Andi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 10:20   
Jaj már akartam írni, tudjátok-e, hogy meghalt szegény Havelka bácsi. (talán 1 hónapja)
Van egy filmem róluk, bemutatj´k a kávéházukat hogy élnek, dolgoznak. Két aranyos kis öreg!
Azt tudtátok, hogy ponsotan negyed´rával 10 uta´n (este!) mindig friss bukta volt Havelkánál!! A néni készítette!
Hát megint egy legendaval kevesebb. Sajnos.
Andi

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 22:45   
Halihó!

Nem akarom én senkinek a fejét venni. ))) De szerintem a dolog elég nagy horderejû ahhoz, hogy a miniszter neve is szóba kerüljön. A Lajtától nyugatra igen gyakori, hogy levonva a konzekvenciát, a felelôsök távoznak. Kishazánkban leginkább ezt nem teszik meg. Kár.
Van ám egy nagyon egyszerû megoldás a hackerek ellen, ha már minden gép a neten "szájadzik". Ki kell húzni az internetes kábelt a gépbôl. Elhihetitek, ennél jobb megoldás nincs, szakember vagyok. ))))))

Szép Pünkösdöt Mindenkinek!
Loki

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 14:38   
Es egy kis programajanlo:
vasarnap Schloß Belvedere Open Air koncert jazztöl kezdve mindenfele müfajban egesz nap. Mi megyünk!
üdViktoria

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 14:34   
Timea26:
Szia, igy külön is Irigyellek nagyon a Praga miatt!!!!!!! Emlitettem a ferjemnek a tied altal felvetetteket, ö is tamogatja az 5letet! Csak nehogy aztan a vegen mi "magyar felesegek" jarjunk rosszul! Leejtettem a telefonom, ugyhogy most teljesen elerhetetlen vagyok ebben a formaban, de ma megyünk szervizezni, remelem jövö heten mar okes lesz. Ha visszajöttetek Pragabol jelentkezz, es hozzuk össze a "randinkat"
üdViktoria

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 14:28   
Sziasztok!
Huuu, de felforrosodott itt a hangulat! Erdekes olvasnom az eszreveteleiteket az erettsegis üggyel kapcsolatban... Jomagam tagja vagyok ket tanacsado testületnek is a területen, ami megbizatas egyebkent teljesen független a politikatol, szervezetek delegaltak, es tagja voltam az elözö miniszter idejen is ezeknek. En azt gondolom, hogy egy miniszter ugyan nyilvanvaloan felelösseggel tartozik a miniszteriumaert, de azert en ezt a balhet nem varrnam az ö nyakaba. Sokkal inkabb nezem a dolgot a "problemamegoldas" aspektusabol. Azzal, ha lemond nem oldodik meg semmi. Szoval ez szerintem csak egy tökeletes vakvagany, felszines (egesz mas okbol fakado) indulatok levezetese lenne csak, a politikailag masik oldalon allast foglalok szamara. Inkabb az a kerdes, ami itt is felvetödött, hogy hogyan lehet az ilyen jellegü adatokat biztonsagosabban tarolni. Egyebkent meg azzal kapcs, h. halozatos-e a gep... manapsag mar minden az. Enelkül nem is lehetne müködni. Ugyanigy vannak ezzel a bankok, korhazak, az összes szolgaltato... hallottunk mar mas biztonsagi rendszerek feltöreseröl is, ezek szerint tehat ezzel barmilyen temaban szamolni kell, es nem lehet olyan vedelmet kitalalni, ami mindig es mindörökke 100%osan megved a hasonlo esetektöl. Ha nem igy lenne, akkor nem lenne szükseg a vilagon egy csomo ilyen temara specializalodott vedelmi szervezetre. Szoval ilyen, es hasonlo eset barmikor, barkivel, barmilyen temaban megtörtenhet. Internetes cyber-korunk atka. Ez van. Bünözök, hackerek vannak, voltak, lesznek. A kerdes, hogy hogyan lehet az ilyen helyzeteket ugy megoldani, hogy akiknek valoban a "börere megy a jatek", azok a legkevesbe szenvedjenek töle. Jelen esetben a diakok. Nehez kerdes... + nem lenyegtelen, hogy hogyan lehet innen tovabblepni, mit lehet tanulni a szitubol, hogyan lehet tovabbfejleszteni a rendszert.
üdViktoria

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 11:27   
2005-05-13 12:57, Loki:
Tudok a témáról, az anyu is mesélte telefonon, és többek között az origon is foglalkoznak vele.

En csak azon mosolygog, hogy te egyböl lefejeztetned a Bálintot. Öméltoságának nevezed-
Kédezlek, ha nem ö ülne abban a bársonyszékben, akkor is egyszemélyes felelöst ´látnál az aktualis elvtársban?
A gyerekeknek pedig ez valóban egy tragédia. Mint a halálraitélt, akinek mindig felfüggesztik a kivegzését!
Andi

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:57   
2005-05-13 12:43, Andu:
-
Nem tudom, mit tuidsz a témáról, de nem a korrupt emberek voltak a hibásak. Nagyon egyszerûen: a neten hackerek feltörték a biztonsági rendszerüket, s megszerezték a tételeket. Magyarul: simán "besétáltak" az interneten a tételeket tároló gépbe.
A lemondással kapcsolatban: Minden vezetô és igazgató felelôsséggel tartozik a beosztottjai munkájáért. Ez esetben ôméltósága is.

További szép napot, Loki

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:43   
2005-05-13 12:26, Loki:
Hát Loki, szerintem nem Bálint bátyónál volt az iroasztal kulcsa! Rúgják ki azt, aki ezt elkövette.

Korrupt, tisztességtelen emberek mindig is voltak (sajnos),´szintén párttól függetlenül.

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:26   
2005-05-13 11:19, timea26:

Halika!
Mit lehetne szólni hozzá!? Tipikus magyar. No de hát amíg ilyen a miniszter, ne is várjunk tôle sokat. Itt most nem a pártállására gondolok, hanem a kvalitására. Ilyen gyengék a minisztérium informatikusai, hogy online-os gépen tárolják a feladatokat? És most az ô hibájukból 10ezrek írhatták újra az emelt matek érettségit. Itt megint a gyerekekre nem gondolt senki. Épp elég nyomás alatt vannak az érettségi miatt, nemhogy még egy plusz matek! Szóval téboly. Ahogy mondtam, tipikusa magyar! Ismét a köznép szív a fejesek hibájából. No persze Bálint báttyó nem mond le, minek is, ez nem szokás Magyarországon.

Felhôtlenebb érettségit a következô generációknak1

Loki

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:19   
Sziasztok,na mit szóltok az érettségi botrányhoz?Amikor én fiatal voltam még nem fordulhatott elö ilyesmi... mert nem is volt internet.Mindenesetre mi is elöre tudtuk a tételeket matekból,igaz 10 perccel elöbb,ami nem sokat segített.
Holnap megyünk Prágába!
Viki,a férjem már féltékeny, hogy ö is akar valakit megismerni aki osztrák és magyar felesége van.Mert akkor megbeszélhetné vele,hohy milyen nehéz is egy magyar növel.. Szép,hosszu hétvégét mindenkinek!

evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 09:56   
Loki:
Nem haragudtam meg, én is hallottam már ilyen esetről, enyhén ciki.
Viktória:
Hát nagyon jól sikerült! Ahogy elterveztem! 3-an mentünk, ahogy szó volt róla, torta is volt, gyertyát is sikerült meggyújtani mire jött. Nyílt az ajtó (és egyedül volt Loki ), elkiáltottuk magunkat, hogy boldog szülinapot! És ahogy számítottam rá, tök megijedt, persze ez csak az első pillanat volt. Nagyon örült, olyan jókat nevetett, mikor kiderült számára, hogy még a két kollégája is mindenről tudott. (Mondta, hogy szól nekik, hogy itt vagyunk, de felvilágosítottam, hogy mindenről tudnak.)Úgyhogy a kollégáknak is szóltunk, jöttek tortázni, ott voltunk kicsit, aztán haza. Anyósék nem akartak kint aludni.
Viki, nálatok mi volt? Sokan voltatok, vagy ti is csak kis családi bulit csaptatok?

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 08:05   
evus27:

Haliho! Na, milyen volt? Nalunk vasarnap volt majdnem hasonlo party, mert az en ferjemnek meg akkor volt szülinapja Nalunk nagyon jol sikerült a meglepi! Es veletek?
üdViktoria

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 09:44   
2005-05-03 08:25, evus27:
-
Már alig várom, szerintem infarktust fog kapni, amikor benyit és ott állunk hárman. Ja, meg a torta. Már úgy izgulok. ))

Nagyon kedves, csak nehogy Ti kapjatok infarktust, amikor ô odaér, s nem egyedül. Történt már így, hogy a visszájára sült el a dolog. ))))))
Ez csak vicc volt, meg ne haragudj!
Loki

evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 08:25   
Hát sziasztok.
Képzeljétek, holnap lesz a párom szülinapja. És leszerveztem anyósékkal, hogy kimegyünk és meglepjük. (Ugyanis nem tud szabira jönni.) Szóval beszerveztem a kollégáját és kolléganőjét is, hogy csalják haza. Nehogy ott üljünk éjfélig, amíg ő beül valahova megünnepelni a szülinapját. Viszünk tortát, ajándékot, mindent. És semmit sem gyanít!!! )) Már alig várom, szerintem infarktust fog kapni, amikor benyit és ott állunk hárman. Ja, meg a torta. Már úgy izgulok. ))
Tímea: Sajna a végzettségem egyelőre tökmindegy micsoda, mivelhogy alig gagyogok vmit németül. Úgyhogy indításnak mindenféleképpen vmi gyerekvigyázós, takarításos munkakört kell elvállalnom. Ha esetleg vki tud ilyet, kiabáljon!
Viki, azt hiszem igénybe veszem a segítséged, tudod, könyv stb., neki állok önszorgalomból tanulni. Sulit melyiket ajánlanád?

diesel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 10:41   
Sziasztok!
Nem biztos, hogy sokäig Becsben tudok maradni, de most itt lakom (1,5 honapja), aki a közelben lakik, es bärmikor van kedve tärsulni, jo idöben majdnem mindig a Wienerberger See partän napozok es a közepfoku nemetemet fejlesztgetem. En amugy a Belgradplatz-on berelek szobät.
Gabor vagyok (24)
0676/4716067

rannan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 20:12   
Sziasztok!
Mi Becsben lakunk a 10. kerületben. Van egy 3 eves kislanyunk. Anyukakat keresnek, akikkel tudnank jatszoterre menni jatszani. Egyedül olyan unalmas, meg olyan sok a török, igy eleg nehez nemetül beszelökkel talalkozni. Magyar szot mar hallottam, de en utalok csak ugy embereket megszolitani.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó