2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Bécsi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:23   
2005-01-07 19:15, manoka:
-
Hm.
En most teszteltem, vagyis beleptem a chatre, mukodott, vannak rajta, minden rendben ott.
Probaltad a Java-t, megnezted?
Ime, egy topik - MIRC-el is lehet a chatre menni, ha ertesz hozza, itt lesz leiras:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1521&forum=77&27
(Ebben mar en nem fogok tudni tanacsot adni, en nem hasznalom ezt a lehetoseget, de sokan vannak, akik igen, tehat abban a topikban kerdezhetsz toluk is.)

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:17   
Huha, akkor tevedtem. Manoka, adjal helyzetjelentest, vagy van tobb chat kapcsan letezo topik is, ird be oda is reszletesen a hiba leirasat, hatha mas okosabbat mond.

Etelka, pedig eppen Toled vettem ezt, Te irtad mintha a Tisztelt Szerk. alatt, hogy amikor letiltottad az ablakot, nem ment a belepes sem. De akkor ezek szerint nem ez okozza a gondot.

Udv,

Hunor

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:15   
Hunor
Már a popup blockert is kikapcsoltam, de sajnos mégsem müködik. Nekem nem csak az internet explorer, hanem a Mozilla firefox is a gépen van, de egyikkel sem müködik.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:14   
Hunor ez nem lehet igaz, mert a pop-up nálam tilos és mégis be tudok menni a
chatra - ha akarok

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:02   
Beirod a nevet, es kattintasz a Bejelentkezesre (kattintas, nem enter!), es nem nyilik meg egy uj ablak? Nem lehet, hogy Nalad le van tiltva a popup ablakok megjelenese? Mert a chat ablaka is az, lehet ez okozza akkor a hibat.

Hunor

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 18:59   
Szia Hunor!
A hiba: hiába nyomom meg a bejelentkezést, sajnos nem történik semmi.
Üdv.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 18:57   
Kedves Vénember!
Kérdésedre megtaláltam a választ.
http://www.net.hu/szentistvan/
A címük: 1070 Wien, Döblergasse 2/30 B. Postai címük: 1011 Wien, Pf.: 841
Tel./fax: 01/525-49-72
Itt találhatod meg a cserkészcsapatot is.
Üdv.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 18:52   
Kedves Manoka,

melyek a hiba "tunetei"?

Kerlek, ird le reszletesen, hogy segitsek. Elvileg a Java program hianya szokott hibat okozni (szurke ablak jelenik meg), de azt letoltheted pl. innen:
http://www.java.com/en/download/windows_automatic.jsp

Es ugyanakkor gyere, nezz be a forum tobbi temakorehez is, sok helyen folyik elenk cseveges.

Hunor

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 18:45   
Szia "Osztrak"!
Mentem a Chat-re, de sajnos nem müködik.
Szia

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 18:20   
Szia Manoka!
Én 12 éve élek Ausztriában.Igaz nem Becsben,Burgenlandban.
Sokat jarok viszont Becsbe.A ferjemnek ott van üzlete.
Örülök,hogy itt üdvözölhetünk.Gyere a Chatre is. Nagyon klassz csapat.
osztrak

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 16:05   
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt az oldalt.
Tizenöt éve élek Ausztriában /Bécsben/. Aki szeretné, hogy segítsek, szívesen megteszem. Tudom milyen érzés a ..."kezdet"..
Ciao!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 10:38   

Szia Janka,

igaz nem könyvelő, de hátha segít: http://www.help.gv.at/Content.Node/hu/Seite.8005000.html

Vénember  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 20:25   
Kedves bécsi magyarok!

Néztem a Duna TV-n a külhoni magyaroknak szóló müsort, amiben a Szent István egyletrQl és a Széchenyi István cserkészcsapatról volt szó. Meg tudná valaki adni az elérhetQségüket vagy a telefonszámunkat, esetleg hogy kit kell keresni?

Elöre is köszönöm.

janka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 22:02   
Sziasztok! Szeretnék vállakozást indítani, de még nem beszélek jól németül, csak tanulom. Tudtok esetleg egy Steuerberatert vagy könyvelQt ajánlani, aki tud magyarul és tud segíteni? Nagyon megköszönném!!!

Janka

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 12:24   
Szia Vénember!

Azt hiszem, hogy egy pár bejegyzéssel lejebb megtalod a választ, pont ezért hoztuk létre a honlapot és indult anno a levlista.
De ha megmondod, milyen társaságra gondolsz, lehet, hogy meg tudnám mondani, mikor, hol lehet kapcsolatba lépni a csapattal.
Továbbá ajánlanám figyelmedbe azt a hírlevelet, amelyik az ausztriai magyar vonatkozású rendezvényekröl tudósít. megrendelés:
puma_szt@eunet.at
Elég, ha egy pár sorban megírod, hogy kéred a müsorösszesítöt.
Alternatív megoldás még a:
http://www.viennahu.com/Puma/Musorosszesites.pdf
Ez ugyan azt a müsorösszesítöt tartalmazza, amit a hírlevél, csak interneten elérhetö formában. Valamint a már említett honlap "Eseménynaptár" része is hasznos lehet.
Biztos vagyok benne, hogy megtalálod az érdeklödésednek megfelö társaságot.

Legyél "jó"!

Vénember  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 10:57   

Mindenkinek, aki olvassa! Segítsetek!!!
Szeptemberben költöztem ki Bécsbe a családommal. Azóta próbálok magyar klubot, társaságot keresni, de nem találok sehol. Akivel eddig találkoztam, az nem tudott segíteni. Mi itt szeretnénk élni, beilleszkedni, de a nyelvet még nem beszéljük jól. A 8 éves fiamnak viszont meg akarunk adni mindent. Jöjjön már valaki, aki önzetlenül tud segíteni, és Olyan tanácsot tud adni, amit fel is tudok használni. Segítsetek!!!

Imre

kamilo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 21:52   
2004-11-08 12:08, EdinaBécs:

Szia Edina!
Èp baráti kapcsolatot kerestem az interneten mikor rábukantam erre a honlapra.
Én is itt élek Bécsben, inkább mellette. A barátnôm Osztrák és hozzá költöztem ki.Szívesen ismerkednék itt élô magyarokkal.

illesgitarre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 22:16   
szia gina!
találtál már lakást? én tudok egy viszonylag olcsó lehetöséget, ha érdekel jelentkezz nálam. én is magyar vagyok, de bécsben élek.
szia(sztok)
orsi
www.musikallegre.com

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 23:08   
Sziasztok!

A viennahu - Bécsi Magyar Szalon honlapon és levelezölistán böven akadhattok ausztriai magyarokra, müsorokra, egyesületekre, találkozókra, bulikra.
Ez most nem konkurencia akar lenni, mert nagyon jól együttmüködünk Hunorral és a MON-al, csak egy tipp. Látjátok, jómagam is itt csavargok néha, mert többek közt a fórum világbajnoki (igaz csak ritkán szólok hozzá)!
Nézzetek be a lapra onnan eljuthattok a levelezölistára is.
Cím:
http://www.viennahu.com
A levlista politika és hitéletmentes, továbbá hírlevelek bemásolása mellözendö.

Legyetek "jók"!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 11:14   
2004-11-22 12:39, Viktoria:
Szia Viktória!
Nálad is "exhumálnom" kell magam. de sajnos nem tudtam neked válaszolni.
Bécsi magyarokat nem kerestem (amíg ott éltem, eszembe se jutott ) de sok fiatal tanul az UNIN és mellette pincérkednek. (Ott ahol laktunk / lakunk (Neustift am Walde, sok a Heuriger, és legalább 2-ben dolgoznak magyarok. Egyikben idősebb nénike, gondolom nem rá vágysz, a másikban a Tóninál (Frieseurmüller) 2 magyar egyetemista srác váltja egymást. Lehet, hogy ők többet tudnak segíteni. A Coll.Hung. egyszer pontosan a kedvenc Heurigerünkben tartotta az egyik rendezvényét. Hááát, nem tudom. Nem voltak túl kedvesek, pedig próbálkoztam nyaknyújtogatástól kezdve, hangos magyar beszéddel is, nem érdekeltem őket. Meg olyan kicsit furi volt a csapatuk, nem tudom, nem akarok rosszat írni róluk, nem is ismerem őket. Mivel tudtam, hogy jönnek, arra számítottam, hogy vidám, jókedvű emberkék szállingóznak majd be, de nem ez történt. Annyit sem rötyögtek mint mi a Nürnbergi találkozón, pedig mi nem is ismertük egymást!! Olyan szakszervezetis találkozónak tűnt. ))
Valamilyen magyar iskolába járnak a Malek Andi gyerekei, de hogy ez hol van, látod nem tudom! Lehet, hogy itt vannak egyéb társaságok is, meg kéne próbálni!
Na szia: Andi

EdinaBécs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 09:55   
Hahóóóó, ennyi magyar van itt összesen?

Viktoria: megkaptad a levelemet?

Üdv:Edina

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 20:25   
Köszi Pago, megfogadom a tanacsot, mar röppenek is!
üdViktoria

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 16:03   
Szia Viktória!

A nők lapja cafe Divat-karrier rovatában az Ausztria topicra nézz be, az ottaniak rendszeresen találkoznak, kérhetsz tőlük segítséget.

Üdv: pago

EdinaBécs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 09:58   
Sziasztok!

Viktória: nem tűntem el, bocsánat, nem volt időm jönni, de minden bizonnyal mostmár időmilliomos vagyok. A válaszlevelem a postaládádban.

Sziasztok!

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 12:45   
Hello Gina!
Lakast keresel, vagy alberletbe is betarsulnal? Az egyetemi hirdetest probaltad mar? Vagy -nem tudom mennyi idös vagy- a Burgringen van egy ifjusagi informacios iroda, altalaban koncertjegyekert jarnak oda, de vannak mindenfele egyeb infoik is, ami egy fiatalt erinthet, peel hogyan talaljunk alberletet, estebe. Szerintem nezz be oda, hatha bejön!
Ehhez is, es amunkakereseshez is sok sikert, en is epp ez utobbival küzdök lelkesen! üdViktoria

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 12:39   
Szia Andu!
Igen, eddig en is ezt hittem - hogy majd itt Dunat lehet rekeszteni a magyarokkal, de az ittenni tapasztalatok szerint valami törtenhetett... Raadasul Edina is eltünt, es meg az emilje sem müxik.Hajjajajaj... Arra nincs valami tutti tipped, hogy ha itt nem, hat hol lehetne becsi magyarokra akadni? Olvastam valahol, hogy volt regebben egy sörözö, amit egy magyar srac berelt, es ott voltak neha összejövetelek... vannak meg ilyenek? Vagy tenyleg az egyetlen eselyem, ha elmegyek az egyetem nyelvi tanszekenek elöadasaira, stb.? (Collegicum Hung.ot mar ismerem)
üdViktoria

..Gina...  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 16:32   
Sziasztok!

Véletlenül tévedtem ide, remélem, valaki tud tippet adni, vagy segíteni. Vendéglátós vagyok, 2 hónapja járok ki Bécsbe, de csak beugrósként dolgozom, most keresek új melót.
Ami még sűrgősebb, lakást. Eddig egy ismerős lakásában laktam, de neki sajnos a jövő héttől kell, ezért nagyon sűrgősen kell keresnem.
Hol érdemes keresni? Újságban nem találok, vagy csak nagyon drágát és nem tudok ablöse-t fizetni.
Ha valaki tud tippet adni, kérem, írjon emailt.
Előre is köszönöm!
További jó chatelést kivánok!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 16:41   
2004-11-12 21:03, Viktoria
Szia!
Hát sokat vacilláltam, hogy írjak-e nektek. ) Az az oka, hogy már fél lábbal Nürnbergben vagyok, de Bécsbe rendszeresen visszajárunk.
Szerintem csak Bécsben egyedül több magyar él, mint Magyarországon, meglep, hogy nem írnak ide többen. A lakásunk a 19.kerületben van ott ismerem ki magam egy kicsit jobban. Szóval ott már tudom azt is, hogy merre járok, nem csak azt, hogy merre kell mennem! ) Ha valamiben segíthetek, írjatok! Bécs az szuper!
Andi

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 21:03   
Klasz, azert csak gyarapodunk! Az idö... hat igen, az mindenkinek alig, no de azert szerintem hihetünk joanyamnak, amikor azt mondja, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja... mondjuk ide irogatni is Nezegettem itt erre-arra, mint jo ujoncnak illik, lattam igencsak aktiv vagy! Jövö heten kezdödik, vagy talan mar most, de mindenesetre akkor meg biztosan lesz egy eleg erdekesnek hangzo kiallitas a "hungarian design" jegyeben, itt Becsben. Reszletek vannak a Collegicum Hungaricum honlapjan... fogalmam sincs milyen lehet, de nekem jol hangzik, ugyhogy el is hataroztam, hogy egy danul tanulo baratnömmel szepen meg is nezzük. Ti? Huuu, ugy tünik mara lehuzom a rolot, mert egy-ket oraja begipszeltek jobbik kacsomat, es ez a klaviatura-klampirozas igy azert kevesbe jo moka.... jo ejt!
üdViktoria

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 21:59   
Sziasztok,

én is Bécsben élek a párommal, és a jó társaságot is szeretem. A gond csak az, hogy az időm elég kevés, de az ötlet alapjában véve jó!
Ha van kedvetek valami közös programhoz akkor maj csak találunk rá alkalmat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó