2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-04 20:43   
Kedves Mrs. Wasorr,

kovászos uborkám most öt napos és napközben napon van, jelenleg szép napos idök vannak itt, nap, nap, nap, milyen sok nap van ebben a mondatban.

Lenne viszont még egy kérésem, tessék szivesen megjósolni, mikor lesz kész kovász uborkám. Válaszát elöre is köszönöm.

üdv.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-28 17:21   
Kedves Mrs. Wasorr,

köszönöm kedves válaszát, érdemes tehát egy jósdában tanácsot kérni. Válasz mindig jön.

Hát igen, a kovász nagyon is fontos, én is gondoltam rá de nem voltam biztos, hogy a kovász magyarul kovász. A közelmúltban voltam egy Kovaszna nevü megyében (Erdélyben), és ott hallottam, hogy a szó szláv eredetü. Ez tett bizonytalanna, és csak töprengtem, hogy a savanyító valami az kovász, vagy nem.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-27 23:36   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Tihi

(Na végre egy férfi is be meri tenni a lábát a jósdámba, bátor ember, brrravo.
Meg is kapja a választ izibe.)

Szépen leírta a hozzávalókat, de a két legfontosabb dolgot bizony kihagyta. Naja, még jó, hogy nem az uborkát feledte el. Szóval kimaradt a mindennapi kenyerünk. Abból jön a kovász, a nevezetes uborka nevezete. Ezt kell a tetejére tenni, az üveg nyakához. Legjobb a sercli, vagyis a kenyér vége, ez szépen illeszkedik a likba és leszorítja az uborkákat, ne jöhessenek fel a felszínre levegőért.
Aztán ugye kimaradt a só. Egy nagy üvegre két evőkanállal számítson. Számítson rá, hogy ha a melegben forrni kezd, a leve kiszaladhat. Tehát ajtót, kaput tartson csukva.
Ha nagy a meleg, tűző napra ne tegye, megfőne menten. Aztán főhetne a feje, mire megint nekiállna a kovászolásnak.
De ha hűvösek az éjszakák, jó gazdi módjára vigye be az üveget a meleg szobába. A paplant nem kell megosztania vele!

És persze - ha sokan ellenzik is - tehet bele néhány gerezd fokhagymát. Sokat javít az ízén. Izé, hogy is mondjam, a kísérteteket, trollokat is távol tarthatja a háztól.
Sok sikert a kísértethez, izé kísérlethez.
Ha megkóstolta, és jó lett, beíratkozhat a pártba.
Még egy jó tanács: ha Ön rövidlátó, a munka végeztével azért számolja meg a papagájokat!

Több nap, mint kovász!!!

Mrs. Wasorr pártfőtitkárnő, receptfelelős

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-27 20:46   
Kedves Mrs. Wasorr

Belépnék én is ebbe a pártba, mert megkivántam a kovászos uborkát. Valahogy megúntam az ecetsavos uborkakonzerveket, így kérem segítségét.

Hogyan kell kovászos uborkát csinálni? Azt tudom, hogy uborka kell, meg kapor és víz na meg meleg napsütés, de továbbra nem jutok fontolásommal, így kedves segítségét kérem. Hogy lesz uborkából kovászos uborka, ez a kérdés.

üdv. Tihi

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-21 16:04   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Meleg üdvözletét köszönettel vettem, ha nemünk nem egyezne, akár forró csókkal is viszonozhatnám.
Így azonban elégedjen meg egy langyos kézfogással.
Mivel jelenleg vakációzom, a boltom zárva tart. De az ember, ha igazán a hivatása magaslatán áll, semmilyen körülmények között sem tagadhatja meg segítségét, tanácsait a rászorulóktól. Erre egyébként is letettem a hipokritászi esküt. Szóval máris jövök az első segéllyel. Bár ami azt illeti, nekem is (m)elegem van ám.

Az előrejelzésem szerint hamarosan mérséklődik majd a hőmérséklet, de ennek nem sokáig örülhetünk. Szaggat a derekam, jelzi, hogy jön még kutyára kánikula. Sőt, biztos forrásból tudom, hogy jövőre is lesz nyár és meleg, ideje lesz tehát hozzászokni a klimaktérikus klímához. Ebben segít néhány sebtében felsorolt tanácsom.

Mint az ismeretes, télen nem lehet hólapátot kapni, most pedig tetemes hiány mutatkozik a ventillátor-ellátásban. Ha Ön eddig még nem szerzett be ilyesmit, de szándékában áll, gondosan válassza ki a megfelelő típust, mert néhány olcsó, papírból készült kínai modell már egy duci pillangó súlyától is tönkremegy. A Médea Márkában kapható fajtával viszont más probléma van. Egy sportos tornádó erejével rendelkezik, s ha Ön vigyázatlan, nem csak a ráncait, de műszempilláit, frizuráját, sminkjét is a hatodik szomszéd kertjéből kell visszaszereznie.

Az idei legjobb ajánlattal egy dán cég rukkolt elő, a Wasserlátor fantázianevű szerkezet ügyesen ötvözi egy szobai ventillátor és egy nyilvános strand minden előnyös tulajdonságát. Igaz, hogy kissé helyigényes és drága, de szerintem mégis megéri. Ilyen nagy beruházást nem kell elszeleskedni, hideg fejjel számítson.

Ha mégsem sikerül mechanikus úton hűtőznie, ne feledje, hogy kánikulában sokat kell inni. Na nem szeszet, hanem főleg vizet, de azt is csak tiszta forrásból!! Ha nem elég hideg, tegyen bele jégkockát, itt van egy szekszi példány kölcsönbe.

Vizet nem csak belsőleg alkalmazhat hűtésre, meg is mártózhat benne. Persze ez a kézenfekvő ötlet ilyenkor másoknak is eszébe jut, ezért ne feledjen magával vinni néhány vödör vizet, ha strandra megy.

Elege van már a vízből? Nem oltja a szomját semmi? Egyen dinnyét! Üdít, tisztítja a vesét, méregtelenít, és fogyaszt, hiszen egy méretes 15 kilóssal mire felér a negyedik emeletre... Aztán ugye le is kéne hűteni, de minden ajtónyitásnál kigörög a hűtőből őkelme. Semmi vész, szerencsére az élelmes japánok már kitalálták és termesztik is a kockadinnyét. Szabvány méret, csinos, helytakarékos, és ha csíkok helyett pöttyöket növesztenek rá, délutáni társasjátékhoz is alkalmas.

A könyörtelenül tűző nap ellen védekezhet ezzel a túlélő-napszemüveggel. Eredeti svájci gyártmány, drágább példányainak belső felére ügyes pingáló asszonyok tengerpartot, pálmafát, Niagara-zuhatagot festettek.

Egy jó napernyőnek is biztosan hasznát veszi, ebben a pokoli melegben még a szentek is paraszollal járnak. Nem kedves, ez nem a paraszolvencia kisfia, ez umbrella, ezt a szót biztosan ismeri minapi utazása idejéről.
Végezetül sort kerítenék rám vonatkozó magánjellegű kérdésére. Kedves, hogy hogylétemről érdeklődik. A meleget bizony én is sokallom, hagyományos öltözékem sem azbesztből van. Ezért, ha tehetem, ilyenkor helyszínt és járművet váltok!

Mrs. Wasorr a Melegfront rádió hő sugárzója. Vessenek rám, kérem, egy hűvös pillantást!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-19 23:06   
Melegen üdvözlöm miszisz…
Úgy tartom R-kölcsös dolognak hogy néha jelentkezzek, akkor is ha nincs is mondanivalóm. Problémáim ugyan vannak, de azokkal már sem Önt sem magamat nem terhelném, elég nekünk a magunk súlya.
Mivel én is a hőre lágyuló fajtábul származom ezért kendnek már igen nagy hiányát éreztem, azonkívül a nemlétező hócipőm is tele van a kánikulával...szóval itt az alkalom hogy beszólhassak magának egyet: Ha látja még a jövőt kedves, akkor mondja mán meg mikor lesz vége ennek a pokoli melegnek. Maga hogy bír mindig hosszú feketében járni? Mivel védekezzem? Na nem úgy.... amúgy!
Már félbehagytam a pulóverkötést is, úgysem lesz az idén sose hideg

Üdítő válaszát egy tonic, egy napernyő és egy ventillátor társaságában várja egy hőséges olvasója:
Rzsike

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-09 23:05   
Nem kedves Zsuzsa, ők a pártkassza. A szegénysorsú uborkátlanok megsegítésére.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-07 04:32   
Kedves Wassorr, ez már döfi!
Az uborkák is milyen szép egyenesen állnak!
Apropó: ők a tagok?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-06 21:33   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves FZs alapító tag

A párt alapítása jól halad, jelenleg a pártkassza feltöltésén fáradozom. Lehet segíteni!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-06 05:04   
Szerda van, de még nincs fél kilenc. Mégis elindítom a postagalambot a Jósda fele, hiszen hosszú az út.
Azt kérdezném főideológusunktól: Hello, mi lesz a Kovászos Uborka Párttal?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-05 16:44   

ITT A DELFIN JÓSDA

Itt vagyok kérem, várom a kunchaftokat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-05 06:06   
Kedves Madám Wassorr!
A két hét régen lejárt.
Jósolja már meg: mikor tér vissza?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-12 08:06   
Tisztelt érdeklődők. Orgonavirágzás, tavaszi nagytakaritás és távol keleti utazás miatt két hétig zárva lesz a jósda!
Visszatérésem után szivesen látom a jósoltatni vágyókat.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 13:29   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Per(e)c

Önnek mindent. Tessék, visszakapja a teljes tegnapi napot.

De vigyázzon, minden per(e)c, amit a múltban tölt, az a jelenből fogy el. Mert az idő nem vész el, csak átlényegül...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 11:21   
Kedves Mrs W., sajnos lekéstem a szomszédasszonya születésnapját!
Nem tudna véletlenül valami idő-visszaforgató csodát művelni, és továbbítani neki ezt az apróságot úgy, hogy még időben megkapja?
Nagyon megköszönném.
Tisztelője,
Perc

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 06:41   
Frau Waschohr, a pártgyűléseket itt folytatjuk, vagy a Főzöcske topikban? Vagy esetleg nyitna egy új topikot?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 17:15   
A macskák kandúrok.....voltak. És hevesen elleneznek minden növényi eredetű táplálékot, az uborkát is ideértve.
Őket majd az Európai Egerészpártba íratom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 11:26   
Kedves Wassorr, rendben, oki, a fokhagymát elnézzük magának.
Más: a macskáid kandúrok? Őket is beíratod?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 11:03   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kérdések és válaszok FZS-nek

1. Ki a KUKK ideológusa?

Természetesen a szomszédasszony, hiszen az ő fejéből pattant ki az 5let.

2. Nem mondana erről valamivel többet?
Nem a vörösségre vagyok kíváncsi, hanem a jelentésére.

Mondanék, de nem sokat, és csak óvatosan. Szóval a k*t az, ami van nekem, és van Önnek, de nincsen Mr. Wasorrnak se a macskáimnak.

3. Ugyanakkor hiányolom, hogy nem szögezte le világosan: a mi célunk (a világ megmentése mellett) ROPOGÓS, nem pedig puhány uborkák készítése.

Se szögem, se kalapácsom. Egyébként a képről nyilván mindenki látja, hogy az én uborkám kemény és nem puhány!

4. A legjobb kovászos uborka fűszere: a kapor és a csombor.Elítélem azokat, akik fokhagymával ízesítenek. Nem foglalna állást ebben a kérdésben?

Foglalok, bár inkább ülést, mert fájnak már a lábaim. Szóval lehet, hogy máris pártszakadásra kerül sor, mert én biza a fokhagymára voksolok. Tudja, pont a temetővel átellenben lakom, és ha nem tennék még a tejbegrízbe is fokhagymát, mozdulni se tudnék a sok kísértettől. Csomborom viszont nincs, borsikafűvel tudnám pótolni.

5. Javasolom, hogy válasszunk logót (nem lógót). Demokratikusan kijelentem: nekem leginkább az uborka és a kalapács tetszene.

Megvalósítottam, ilyen lett az uborkalapács.

Megkérem a tagságot, szavazzon, melyik tetszik jobban, az én lánykám az uborkával, vagy ez a szúrós nyelű szerszám?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 00:56   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves erre járók

Nemrég kísértem ki legkedvesebb hollandus szomszédasszonyomat Poe-t, aki azt pletykálta, hogy megirigyelték néhányan a Zöldboszi Párt tavalyi politológiás sikerét, és ők is pártlapításra adnák a fejüket. Ehhez kérte segítségemet. Hamarosan nyakunkon a nyári uborkaszezon, így a kérdés több, mint aktuális, bár a programok és célkitűzések legfontosabb célkitűzése éppen abban rejlik, hogy évszaktól és időjárástól függetlenné tegyék működésüket. Ehhez minden titkos fortélyt és középkori praktikát bevetnek, úgymint lavórban lábvíz, kovászlémaradék, cserépedény.
Mivel szervezetek megszervezésében több évtizedes tapasztalattal rendelkezem, gyorsan átbeszéltük a lényeges pontokat, és örömmel jelenthetem, hogy minden készen áll a megalakuláshoz. Persze a siker érdekében apróbb módosításokat hajtottam végre az eredeti terven, úgymint:

Névválasztás
A javasolt nevek nem jöhetnek számításba, mert a Kovászos Uborkát Télennyáron rövidítése éppen hollandul meglehetősen erotikus tartalmat hordozna, és bizton számíthatnának a cenzor vörös plajbajszára. Ugyanezen okból vetettem el a Kovászos Uborka Pártot is, gondoljanak bele, már a KUP is rémes, de ha valamelyik csintalan kedvű ellenlábas még egy –i raggal is megtoldja, hát az a tevékenység már sehogy nem fér bele az egyesület profiljába. A harmadik javaslat a Kovászos Uborka Fogyasztói, röviden KUF megint csak lehetetlen, nekem erről mindjárt egy nagy kuffer jutott eszembe. Egy szónak is száz a vége, a társaságot bejegyeztettem már a civil szervezetekhez ezen a néven: Kovászos Uborka Kedvelők Klubja, röviden KUKK.
Azt hiszem, mindenkinek tetszeni fog és elfeledni se lehet egyhamar.
Szabályzat
Minden egyesületnek, gyülekezetnek, pártnak és klubnak szüksége van alapszabályra, ez segít a tagoknak a tevékenységek koordinálásában, a hagyományok megteremtésében vagy megőrzésében és a vitás kérdések eldöntésében. Hat pontba foglaltam a legfontosabb követelményeket. Ez igazán nem sok a 10 parancsolathoz, vagy az úttörők 12 pontjához képest. Mivel magam fogalmaztam őket, így abszolút demokratikus és liberális.
Tagdíj
A tagdíj évente 5 kiló uborka, családoknak 20% kedvezmény. Tíz éven aluli gyermekek ingyenesen kovászolhatnak. A befolyt uborkákat a uborkában szegény országok megsegítésére valamint egy nemesfémből készült uborkaszobor felállítására fordítjuk.
Lógó
Manapság már minden eseménynek és csoportosulásnak van kabalája, figurája, de legalább egy avitt avatarja, terveztem hát én is egy szimpatikus lánykát a klubnak, mivel az eddigi tagok döntő többsége nőnemű. Figyelmes szemlélőnek azért talán feltűnik, hogy a férfiakról sem feledkeztem meg.
A köszöntésre is gondoltam, a bányászoknál a Szerencse fel!, tengerészkörökben a Jó szelet! zöld társaságban a Hajrá Fradi! járja, a mi klubunk tagjai a “Több nap, mint kovász!” jelmondattal üdvözölhetik egymást.
Itt láthatják a belépési formanyomtatványt, lehet terjeszteni, sokasodjunk. Minden új tag egy üres uborkásüveget kap ajándékba.

Mrs. Wasorr, a KUKK ügyvezető jegyzőkönyvvezető-helyettese

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-12 10:04   
Mönözsök.
Rekcah a.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 22:19   
Tessék:

Egyébként akkor nyomozok, amikor bokros teendőim engedik. Az adminisztrációt azonban rendszeresen éji órán végzem. Remélem, nincs ellene kifogása!

Mrs.W.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 06:34   
Kedves Wassorr asszonyság,
nem tudtam, hogy a nyomozásokat éjfél után 52 perccel kell folytatni.
Mindazonáltal megköszönöm, bár kissé felületes: elfelejtkezett a Libatop, Libabőr és Libapezsgő nevű bűnözőkről,no meg a Libán hegyről, ott Székelyudvarhely körül.
Küldje el a bankkontójának a számát, hogy átutalhassam a liba tojta aranytojást.
Tisztelettel, F.Zs. (hacker)

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 00:52   

ITT A DELFIN JÓSDA

Tisztelt olvasóm, Ferencz Zsuzsanna kérésére az elmúlt ünnepekben ellátogattam a Rátóti Bűnügyi Törvényszék háziállateltulajdonító részlegének irattárába, hogy tájékoztathassam az érdeklődő lakosságot a szóban forgó libakötőkről. Sajnos, oknyomozó riporterünk ismét a legrosszabb időpontban vette ki a szabadságát, így magam jártam utána a bűnesetnek.

Mint bizonyára Önök is értesültek a különböző médiumoktól és médiáktól, Rátót vonzáskörzetében hónapok óta egy fiatalkorú bűnbanda garázdálkodott. A társaság “Rátóti legények” néven szerzett kétes hírnevet. A tévénézők segítségével nemrégiben sikerült elfogni a tetteseket és felgöngyölíteni az évszázad bűnügyét. Igyekszem a realitásoknak megfelelően időrendben rekonstruálni a történteket.

Az elmúlt év novemberében, Márton-nap táján érkezett az első bejelentés a bűnüldöző szervekhez, miszerint egy Rátót külterületén elterülő libatermelőtől, név szerint Labagyin Libussától ismeretlen tettesek az éj leple alatt elemeltek egy, azaz egy darab tojó nemű ludat. A nyomozók libasorban keresték a forró nyomot, amit vezetőjük, Derék felügyelő aztán bottal üthetett.
Alig csillapultak le a kedélyek, midőn újabb rémes eset borzolta a környék lakóinak hátán a szőrt. Gáspár Gerzson alvégi korcsmáros Ludmilla nevű leányának a ruhaszárító kötélre facsipesszel rögzített szárnyasbetétjét fújták meg. A lábnyomokból ítélve legalább hárman voltak az elkövetők. Egyikük bal lába erősen lúdtalpas.
A városon rémület ült, az emberek riasztóberendezéseket szereltettek a baromfiólakra, infravörös kamerákkal látták el a szalmakazlakat és a harci kutyák ára is az egekbe szökött.

A rátóti polgárok körében mindenféle mendemondák kaptak szárnyra, egyesek tudni vélték, hogy egy szerencsétlenül járt ufo legénysége gyűjtöget, mások szerint a Párnaszusz csúcsára törekvő ÍróTízek tesznek szert íly galád módon a napi tintábavalójukra. A helyi újság azonban mindkét hírt kacsának minősítette.

A rendőrség tehetetlen volt a láthatatlan tolvajokkal szemben, amikor egy szép tavaszi délelőttön a kisbíró megállt a törvény háza előtt és kidobolta a legújabb esetet: közös fürdőzés közben! fényes nappal! a Tisza habjai közül! szőrén-szálán! eltűnt egy leányka Gigi nevű libusa. A rend- és csendőrök egy emberként esküdtek bosszút az elkövetőkre. Éjt nappallá téve keresték őket, minden bokor civilruhás nyomozót rejtett, a hurok egyre szorult a tettesek nyaka körül, és végre, végre meg is lett az eredménye a hajszának, a négytagú bűnbanda kézre került. Ismerkedjenek meg velük.

Üregi Gergő rátóti ürgepásztor nem ismeretlen rendőri berkekben. Ő volt az, aki egyszer a vég kolbászt, amit álmodott, felkötötte a füstre, mellé akasztott egy másik álmából egy kabátot, majd elszaladt. Tehát mind a éjjeli bujkálásban, mind a menekülésben gyakorlata van. Tettestársa Lúdas Mátyás hírhedt álorcás, aki előszeretettel adja ki magát külföldi építészmérnöknek, orvosnak, és agresszív viselkedésével már háromszor okozott 8 napon túl gyógyuló altáji kellemetlenséget Rátót polgármesterének Döbrögi Donátnak.
Féltestvére Töhötöm részmunkaidős libatömőként dolgozott az első áldozat tanyáján, alkalmi keresetét általában libatepertőre költötte, és reggelenként szeretett sokáig tollászkodni. A negyedik libakötőt, Kefekötő Kázmért a tavalyi búcsún nyert bugylibicskája miatt testőrként vették be a bandába, hiszen mégsem járhattak fegyver nélkül a sötét rátóti éjszakákban. De sajnos befürödtek vele, mert Kázmér nevéhez illő módon vedelt, így buktak le végül Gerzson bácsi kocsmájában.
A tettesek első kihallgatásuk, és az óvadékként letett 4 pár cipő hátrahagyása után mezítlábon védekezhettek. Ügyvédjük, a minden libahájjal megkent Patvarszky Pál optimistán tekintett a tárgyalások elé. Mint mondotta, a közismerten szigorú szentistváni törvények egy tyúkban határozták meg a büntetendő értéket, itt négy elkövetőre jut két kis termetű liba és egy tangábavaló.
A per érdekessége, hogy a tárgyalás teljes időtartama alatt az igazságügyi palota előtt tüntettek a rátóti libák. A karácsony tájékán elkövetett tömegmészárlások elleni tiltakozásul emelték fel szavukat és tábláikat.

Időközben kiszabadult a túszként fogva tartott két liba is, egyikük a nyomravezető Szimat felügyelőnek tett a legényekre terhelő vallomást. Ebben elmesélte, hogy Üregi egy szelet libazsíros kenyérrel csalta ki őt éjféltájban a gúnárja mellől, majd egy jobb élet ígéretével láncolta magához. Csak később értesült róla a hírekből, hogy az így lóvá tett libákból általában ludaskása lett egy németországi étterem konyháján. Szárnyalni tudna a megkönnyebbüléstől, amiért megmenekült az étlapról, és bekerülhetett a tanúvédelmi fogyókúrás programba.

1.sz tárgyi bizonyíték
2.sz tárgyi bizonyíték

A tárgyalás során a tettesek ellentmondásba keveredtek. Egyikük azzal védekezett, hogy Libussa rosszul bánt a baromfiaival, ezért ők, mint az Állatvédő Liba tagjai csupán kiszabadították a sínylődő szárnyast sanyarú rabságából. Másikuk inkontinenciát szimulált, ezzel próbálva mentséget kreálni a szárnyasbetét eltulajdonításának sürgető szükségességére. Töhötöm ezzel szemben Gigi tulajdonosát hibáztatta, és rendőri túlkapást is emlegetett. A károsult ugyanis Bíró Marcsa volt, akinek a libája belement a Tiszába. Kettőt lépett utána, kilátszott a Bíró Marcsa piros alsó szoknyája. Töhötöm szerint ez oly mértékben izgalomba hozta őket, hogy befolyásolta józan ítélőképességüket. Vagyis nem tudták, mit cselekszenek, mikor Gigi nyakát, a nyakát, sej a nyakát megfogták. Hát tessék mondani, elítélhető-e a bika, ha az ingerlésre válaszul megökleli a torreádor veres posztóját?! Ő egyébként is azt hitte, hogy barátja butuska, ám kikapós feleségét vitték haza a fürdésből.
Kefekötő, akit tiltott fegyvertartásért is perbe fognak fogni, és aki a tárgyaláson elvonási tünetektől szenvedett, egyik igazmondási rohamában elárulta a titokzatos libaszerzési akciók indítékát. Hallották, hogy Rátóton egy aranytojást tojó lúd született, ezt a szárnyast szerették volna megkaparintani a legények.
Nos a történetnek ez a része igaz. A múlt században Rátótot a természeti csodának számító csikótojás emelte a tudományos világ figyelmének középpontjába, alig száz év múlva az inkább gazdasági mint biológiai hungarikumnak örülhetnek a rátótiak. A csodaludat azonban biztos helyen, hét lakat alatt őrzik a városatyák, a napi termés betakarítását nemzetközi bizottság felügyeli és rovancsolja. Az eddig eladott aranytojások árából már megrendelték a város nagy fiától, Döbrögi polgármester unokájától a főtérre szánt réz emlékművet. A háromalakos szoborral szeretnének méltó emléket állítani a házi tűzhelyek ünnepi oltárán megáldozott libáknak.

A perben közben megszületett az ítélet. A négy orvmadarászt fejenként 32 hónap krumpliföldön letöltendő kényszermunkára kötelezte a bíróság. A védő enyhítésért, a vád és a károsultak súlyosbításért fellebbeztek.

Mrs. Wasorr törvényszéli ülnökhelyettes és a bűn esküdt ellensége

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 09:45   
Mrs. Wassorr, kedves boszorka,
mondja meg már nekem: mi történt a rátóti legényekkel, a libát lopó szegényekkel? Bezárták őket?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 00:01   
10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 -MOST!!! 5 ÉVES A MON

ÜNNEPI JÖVŐBENÉZŐ

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasók

F.Zs kedves kérésének is eleget téve ma ünnepi jóslatot vehetnek kezükbe, melyben kerek évfordulót köszönthetek. Illetve hát félkereket.
Jelentem, az első ötéves terven sikeresen túljutott a Mon. Ilyenkor zárszámadást illik csinálni, visszatekinteni a kezdetekre és felvázolni a második ötéves terv koeficienseit.
Hogy is kezdődött? Sok bába bábáskodott anno a vajúdáskor, bár egynek sem volt vasorra. Viszont hárommillió potenciális szülő vallhatta hirtelen magáénak a kicsit rácos, kicsit fogatlan, kopaszka és vörös bébit. A postásgólya több fordulóban hozta az üdvözlő táviratokat, amikben az újszülöttnek csupa nagyszerű dolgot kívántak: legyen szép, okos, erős, jó - és hosszúéletű. Na ebből a hosszúból az első 5 év már eltelt.

Mennyiben más a mai Mon, mint az 5 évvel ezelőtti? Hát mennyire hasonlít egy nagycsoportos óvodás egy pólyásbabához?
A mai Mon először is nagyobb. No meg többen is ismerik. Élete első hónapjában 79 látogatója volt, a mai születésnapra 9504, illetve 9505, ja nem, 9507, vagyis 9508 személy kapott meghívót. Néhányan már meg is érkeztek a zsúrra.
Aztán ugye szebb is lett azóta ez a gyerek, bár állítólag ezt még lehet fokozni. Néhány masszőr, kozmetikus, gyógytornász, fodrász és stylist évek óta éjt nappallá téve robotol, hogy ebből a kócos, maszatos kölyökből komoly, csinos, iskolaérett mintagyereket faragjon. Az eredményre még várnunk kell.

Az okosodásra azonban már nem kell várni. Bár reklámok már a kezdet kezdetén ott virítottak alul-felül, akkoriban ez még pusztán érdekes színfoltokat jelentett a Mon köntösén, de semmit sem hozott a konyhára. Mára ebben a kérdésben is nagy előrelépés történt, de azért van még hová fejlődni. Én, mint a reklámszakma öreg rókánéja néhány ötletet szeretnék adni, mi mindent lehetne még hirdetni.

Ha már van autókölcsönzési reklám, a guminak is szentelhetnénk egy kis figyelmet. Fórumunk vidám színfoltja lehetne a Michelin-baba.Ugye milyen édes? Persze egy ilyen gyerek létrehozásához be kell dobni apait-anyait, és még azt sem árt megtámogatni némi gyógyászati segédlettel. Ez a tablettát a török kereskedők dobták piacra. A nyaralók kosárszám veszik. A tengerparton persze más dolgokra is szükségük van a turistáknak. Például búvárfelszerelésre
Ez a csinos modell szívesen segít a palackok felcsatolásában és szükség esetén be is mutatja a készülék használatát.

Végül, de egyáltalán nem utolsóként magam is szeretném reklámozni szerény vállalkozásomat. Azt hiszem, az örök adóstól jogosan kérhetem, hogy Jósdám körül némi világhírverést csapjon. A plakátot már elkészítettem, csak ki kellene belőle ragasztgatni párszáz darabot.
Gazdaságossági tanácsaim maximális figyelembe vételével a Mon fórumnak így kellene kinézni:

Ez azonban csak az érem egyik oldala. Mert nem csak a Monon kell mindenfélét reklámozni, de a Mont is hirdetni kell szerte a világon. Például Pekingben
Hiszen Kína hatalmas felvevő piac lehetne, ha minden városban nyílna legalább egy magyar nyelviskola.
Aztán ott van az amerikai kontinens. Egy ismerősöm nemrég készítette ezt a képet San Francisco utcáin.
Itt Európában az autópályák melletti óriásplakátokat ajánlanám.

Hogy ez mind drága? Hja, a hirdetés nem olcsó mulatság, de megéri. De van énnekem a tarsolyomban olcsóbb megoldás is, és legalább olyan hatásos. Szinte a semmiből, akár házilag is előállítható a reklámtáska.

Ha már textil, tudok még izgalmasabbat. Talán kevesebben látnák, de biztosan senki nem felejtené el ezen a keszkenői felületen feltűnő reklámot. Garantálom, hogy a legtöbb férfi, és egynéhány nő is ráharapna erre a csalétekre.
Ezek a jawaslatok ha nem is drágák, de mégis költségekkel járnának. Az alább következő azonban nem vinné, de hozná a pénzt. És jön a nyár, most lenne rá kereslet.

Szóval melléküzemágként egy tetováló szalont kellene nyitni, ahol – bármit választana is a kedves kunchaft - ezt az ábrát böködné a szadomester a szépülni vágyók koponyájára. Elvégre hátul úgysincs szemük.

Lehetne még persze az újságokban is hirdetni, akár kölcsönösségi alapon. Itt egy mintapéldány
No és a legmodernebb, leghatásosabb módszer, az sms. Naponta akár százezer spamet is szét lehet küldeni a világba.

Egy különleges, épp ezért szinte feledhetetlen reklámfelület a térkép.

Páratlan ötleteimet ha nem is olcsón, de mindenesetre jutányosan bocsátom az érdeklődők rendelkezésére. Minden felhasznált jawaslat 30 garas, ennyit csak megér nem??

És végül térjünk rá összejövetelünk lényegére, befutott végre a céges kisautó, jól megpakolva ajándékokkal és jókívánságokkal.
Magam is sietek egy puszit lehelni az ötéves ünnepelt izgalomtól kipirult pofijára és egy szép és értékes, valódi marokenbe kötött könyvvel kívánok boldog születésnapot. Nagyra nőj gyerek!

Mrs. Wasorr születésnapi reklám- és partyszervező

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 10:13   
Kedves Wassorr és - fül!

Látom, mostanában a cégek is jósoltatnak magiknak.
Gondoltam, megkérem: most, az ötödik évforduló küszöbén jósóljon már valamit a MON dícsőséges jövőjéről...
Természetesen nem kívánom ingen.
Hunor majd kifizeti a mellényzsebéből, ha marad pénze a MON-átalakítás után. Vagy ha sokat keres majd a BUMM! nevű cégével.
Szóval elvárm a komoly munkát.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 17:43   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Senki

Hát ez azért nem ilyen egyszerű. Tudja, én senki két szép szeméért nem dolgozom ingyen, és hogy csak így ismeretlenül beesett
ide hozzám, a senki földjéről, és mindjárt walaki akar lenni, hát ki garantálja nekem, hogy megfizeti majd a jóslatot? És miből? És mikor?
Kössünk egyezményes kompromisszumot, velem lehet alkudni. Bár nem a garasokból!

KÉRDŐÍV

A kérdező neve: (jelige, név, álnév, csúfnév, apja leánykori neve)
A kérdező kora: (ded, ifjú, közép, változó, hajlott, esetleg kortalan)
A kérdező neme: (hím, nő, semleges, nemes, nemtelen vagy szemtelen)
A kérdező születési időpontja: (évhónap, órapercmásodperc, de legalább körülbelül)
A kérdező lakhelye: (a hosszúsági és szélességi körök metszéspontja + irányító- és titkos telefonszám)
A kérdező családi állapota: (házas, házatlan, reménybeli, reménytelen, nevelő vagy neveletlen)
A kérdező anyagi helyzete: (van-e fedezet az 50 garasos tiszteletdíjamra?!)
A kérdés mibenléte: (szerelem, utazás, lottó, költözködés, gyermekáldás, papiáldás,háziáldás)

A fenti kérdőívet kéretik pontosan kitölteni, az 50 garast postára tenni, és személyemben garantálom a gyors, pontos, részletes
szak–, nagy- és egyszerű, valamint teljesen kimerítő választ.

Mrs. Wasorr a bizonytalan kérdezőbiztos

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 22:36   
2007-03-04 23:58, Mrs. Wasorr:
-
Senkinek nem akarok a szavába vágni, de most Ön nyert! Micsoda fafej voltam amikor azt hittem hogy kifog magán a kérdésem! Fogalmazhatnék úgy is, hogy megnyerte a fog adást.
Köszi a tanácsot, majd küldöm a fogadott kistestvéremet Aladárt is, a frog(atlant)

senki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 15:46   
Kedves Mrs. Wasorr, a jovo titkai nagyon erdekelnek;tobbek kozott azt szeretnem tudni, mikor lesz a "senki"-bol 'valaki". Tisztelettel "senki"

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó