2018. október 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-30 02:49   
Kedves Missis:

Jo szorakozast kivanok a Parlevufranszeban es kivanok onnek es a tobbi josnonek, nagyon Boldog Ujevet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-30 01:02   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Ügyfelek

A jövő átmenetileg zárva. Az esztendő garanciális cseréje miatt Parlevufranszéba utazom, a nemzetközi időközpontba. Mihelyt az új évet beüzemelik, ismét állok rendelkezésükre.
Kellemes újévvárást, malacfarok-tekergetést, lencseevést és trombitálást kivánok.

Mrs. Wasorr + 2 chatnoir

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-29 04:30   
Ugyanakkor azt is megkérdezném: hát a kecskék mikor szabadulnak meg tőlem?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-29 04:20   
Kedves Bába, tovább tart kecskék általi üldöztetésem. Mostan népi hacukába felöltözve járkálnak az utcán, muzsikálnak és énekelnek is.
Románul kápra a nevük, hozzátartoznak a(jelen esetben EU-nélküli) óév búcsúztatásához.
Meddig kell még menekülnöm a kecskék elől? És hova?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-24 11:21   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóim, Megrendelőim, Bérleteseim.
Házamat és szívemet az ünnepre feldíszítettem. Jancsika és Juliska még nem jött.

Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok mindnyájunknak.

Mrs. Wasorr

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 07:04   
Kedves Joshné,
kösz, maradok a fészekrakó kecskéknél.
Nagyon tetszenek.
Felveszem a motivumot a nemesi címerembe.Kegyedet is, a kristálygömbjével.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 00:22   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Somom

Persze hogy bejöhet, miféle kérdés ez? A jósda az egészen ritka munkaszüneti napokat kivéve mindig nyitva áll a kedves kuncsaftok előtt.

Irodalmi és képzőművészeti intarziáít, valamint a közelgő ünnepekre szánt jókívánságait szívből köszönöm. Remélem borongása időközben kiderült. Ha erre jár, ugorjon be egy kis friss mézeskalácsra meg egy kupa fűszeres forralt borra. Az garantáltan minden kesergést megédesít.

Mrs. W.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 00:09   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Kecskétlen F.Zs.

Elnézését kell kérnem a megkésett válaszért, de tudja, mostanában mézeskalács házikót építek, mint afféle régimódi boszorka. A nagy munkában még a kristálygömbömet is úgy elpakoltam, alig találtam meg. Aztán meg tele volt – ki tudja honnak – csokis meg tojásos ujjlenyomatokkal. Na de csak ha meglett. Bele is tekintettem, de nem leltem feleletet kecskeügyi problémájára. Nézze, ha a wasmacska egy hasznos állat, bár nem dorombol, akkor a bronzkecske se lehet rossz. Egyébként is ki látta? Ön? Biztos ez?

Többféle lehetőség kínálkozik.
1. Önnek hiányosak az állattani ismeretei, és az ajtóban nem egy kecske, hanem egy, a helyiségből nemrégiben kiakolbólított részeg disznó állt, állapotának függvényében természetesen négy lábon.
2. A szoborba öntött kecske egy Olaszhonban dolgozó román vendégmunkás ajándéka szülővárosának, aki Capri szigetén egy kapribogyóültetvényen dolgozik, és ott ismerkedett meg A vaskecske című olasz népmesével. "Én vagyok a rettenetes vaskecske, ha belépsz, miszlikre aprítalak" - a történet visszatérő refrénje.
3. A kecske, úgyis mint bak, figyelmeztetés, hogy Ön még nem végzett a kecskékkel. Jobb ma egy kecske, mint holnap egy fecske, mondják a bölcs öregek, mikor bakot lőnek. Biztosan igazuk van.
4. A bejáratnál álló kecske egy különleges fajta egyede, a fészekrakó kecskéké. Azért áll ott, hogy Önt, mint társadalmilag érzékeny lelkületű tollnokot megnyerje a hajléktalan kecskék ügyének.
5. Végül az utolsó lehetőség: Mekk Elek a Kecske Kupa nyertese. Ő tudta a legtöbb kupa bort meginni a győztes meccs után. Most csuklik. Össze.
Válassza ki az Önnek tetsző alternatívát.

Mrs.Wasorr mézeskalácsházmester

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-16 09:16   
Kopp-kopp.. Delfin Jósda! Bejöhetek?
Ugyanis, emlegetve érzem magamat.

Oh, drága Misziiiz, hogy kiskegyednek mennyire igaza vagyon. Aldja meg Természetanyánk Nagyhatalmúja éleslátásáért. Van ám a somfának jellege, fiús is meg jányos is.
De van ám annak romantikája is. Ékesebb példa arra nem is kelletik, mint a nagy Petőfinké, aki a hires-nevezetes koltói somfa alatti kőasztalon írta örök szép verseit, számszerint is 28-at, amikoris Juliskájával ott Koltón, a Teleki kastélyban töltötték mézesheteiket. (A kép: Gy. Szabó Béla fametszete)

Különben pedig, testőrként testőrködtem önmagam felett; mert úgy alakitgatta itt ki azt a múltba-hullló helyzet... - szóval, ez som.

(tetszem?)

Visszatérve pedig a somfa általi ihletettségre, most egy picit Aprily Lajos verse felett borongok én, rázogatom aranyfoltjaimat. S tünödöm azon, milyen is lesz, ha már csak somfa-csonk leszek, ha nem nyerek elfogadtatást igy, amilyenné lettem.. Tél van most is.

Aprily Lajos: A somfa-csonk

A somfát fenn a bükkcserjés alatt
télen kivágták, csak a csonk maradt.

Aki fejszét fogott rá, bárki volt,
tavaszi aranyamtól megrabolt.

A nap szeme keletről odalát,
keresi a sárgavirágu fát.

Nagy messzeségből egy madár suhan
s nézi: tavalyi fája merre van?

Néhány kört ír a puszta csonk körül
s a hangja sír, mikor továbbrepül...

Az a kegyetlen téli fejsze ölt:
Egy aranyfolttal szegényebb a föld.

Végül pedig megragadom az alkalmat, és MON-baráti szeretettel kivánok Misziiizségednek nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket, valamint békés, boldog új esztendöt.

som, a vidáman kesergö somfa-csonk.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-16 04:27   
Kedves Wasspoe!
Kérem tisztelettel, parányit egészítse ki a jóslatát!
Tegnap estefele betértem az írók kocsmájába,(természetesen azzal a céllal, hogy megbeszéljük a könyvek jövőjét és a kultúrát) s hát a bejáratnál életnagyságú bronz kecske meredt rám! Megérdeklődtem, s azt a választ kaptam: pont aznap tették oda, amikor én befejeztem a kecskés könyvet!
Lehet, hogy saját hősömmel találkoztam?
De akkor nekem is bronzból kellene lennem...
Mit mond a kristálygömbje, asszonyom?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-14 03:51   
Kedves Waschohr!
Kösz.
Ami a fizetést illeti: száz forintnak ötven a fele.
Tudatom, hogy a kecskés mérnökkel elhagytuk egymást, épp idejében, mert már kecskékkel álmodtam.
Ezentúl kísértsenek benneteket a kecskék...
én megkecskétlenesedtem.Mostan csak macskás vagyok.
Magam is belenéztem a kristálygömbbe, elég sürűn. Vodkát láttam benne.
No meg azt, hogy kiskegyed még nem készült el a lambériával...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-14 02:32   

ITT A DELFIN JÓSDA

Itt vagyok már hölgyeim, elnézést a késedelmeskedésért. Tudják, nyakig, sőt torkig vagyok a karácsonyi nagytakarításban, sütés-főzésben. Maguk is? Akkor jó, akkor bizonyára megértenek. Most azonban csapot-papot hátrahagyva állok rendelkezésükre.

Kedves Perec

A zajgenerátort köszönettel vettem, amennyiben a szomszédban egyszercsak csend lesz, nagy hasznát fogom venni. A Mikulást is elküldtem végre, mivel úgyis fázott, hát melegebb vidékre. Jótett helyébe jót várj, tudom én azt, szóval csak szóljon bátran, ha gondja van, viszonzásra bizton számíthat.

Kedves Lebenkanal van Bovi

A megtévesztés nem igazán sikerült, mert bár a mi Somunk mint somfa, kétségtelenül hordoz némi férfias jelleget, különösen ha a somfabotra gondolok, de a somfa virága az már csak eléggé nőies nem? Azt hiszem, ő is, mint mi valahányan, kétarcú Janusként hord nőt és férfit is magában.

Kedves Ferencz Zsuzsanna

Nemes megrendelését köszönöm, a fizetséget azonban Öntől is kompatibilis garasban kérem. Nem haragszik, ugye, de holmi jónás, jános vagy júdás nevű gyomnövényfélében nincs bizodalmam. Mi van, ha elhervad a hosszú átutalásban? És egyáltalán, mennyi annak a gaznak a hivatalos árfolyama? Szóval látja már, mindkettőnknek jobb, ha megmaradunk a jól bevált cserearányoknál. 50 garas és az Öné a jóslat.

A kérdéses úrral találkoztam a gömbben, éppen farkasszemet nézett egy kecskével. Sajnos nem tudtam eldönteni, melyikük Ábel, bár csak az egyiknek volt szakálla. B. Á úr a Kecske utcában született, a Bak jegyében. Anyja káposztalevélen nevelgette, így a gyermek később is a flórát részesítette előnyben a fauna rovására. Így lett belőle mára kecskelábú faun, aki 55 évesen is szívesen nyalogatta még a sót. A sok só azonban megártott a fogainak.

Kamaszéveiben Ábelben erős lett a csordaszellem, nem bírt a vérével, kereste a veszélyt, hasonlóan forrófejű de éretlen társaival naponta kijárt a város határában lévő használaton kívüli kecskebőrgyárba, ahol titkos nyilvános ház működött. Mulatságos bakugrásaival és 22 centis szarvával kiérdemelte a “Legjobbak legjobb bakja” címet. Utolsó garasain intim testrészébe piercinget tétetett és tetováltatta a bőrét. Családja ekkor kitagadta. Ő lett a familiában a fekete kecske.
Később, az iparosítás szele őt is megcsapta, és egy utcai automatából nőstény kecskét vásárolt, így végre önellátó lett.
- Csak jobb a háztáji! - sóhajtotta elégedetten, a kecsketej habját nyalogatva a bajuszáról.
De nem sokáig volt ám elégedett őkelme. Feladtak neki egy rebust, amit sehogy sem tudott megfejteni. Mérgében megevett 60 szilvásgombócot, megivott rá egy liter szilvapálinkát, a szilvalekvárral meg vastagon bekente a rebust. Szirénázó szénásszekéren vitték szegényt a megyei ispotályba, ahol tenyeres-talpas, bajuszos ápolónők vették kezelésbe és olykor lábalásba.
-Neked Ábelke, mostan kampec. – gondolta, de néhány nap múlva megismerkedett a szomszéd szobában nyögő betegtárssal, és azontúl elválhatatlanok lettek.

Látom a jövőjét is ennek a szegény Ábelnek. Mikor majd megcsömörlik a sok kalandtól, az élet habzsolásától, a csavargástól, visszaköltözik hegyi tanyájára, és maradék éveit a kerge zergék megszelidítésének szenteli. A nagysziklánál felállított kereszt tövében gyapjút és sajtot áldozik a kecskék istenének, és elnyeri érte méltó jutalmát.

Mrs. Wasorr Bak térítő

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-09 13:21   
Mélyen tiszetelt Jósasszony!

Kisebb lemaradásom az olvasásban bepótolva, szomorúan veszem észre, hogy SOM társunk beirása: 2006.10.21-én önt megtévesztésre kényszeritette! SOM-a SOM-árum:
A képen férfiként ült az aszal elé és Ön ezt nem fedezte fel a gömbjében, hogy az ö neme másnemü
Ezt nemzetközi hirszolgálatom eredményeként közlöm most itt Önnel.

Hüséges olvasója:
A minden lében kanál,bovi

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 11:35   
2006-12-08 00:02, poe:
-
Kedves W-né, köszönöm, hogy utánanézett az ügynek, megnyugvással hallom, hogy szomszédasszonya nem adta búskomorságra a fejét, sőt! Mondja, nem találta kicsit gyanúsnak, hogy két hétig sikált a fúró-faragó munkások megérkezése előtt? És azt sem, hogy az öreget átküldte Önhöz, míg a fiatalabbakat magánál tartotta? Kalapálás zajt nagyon könnyen lehet teremteni, például így.

Mikulást szerintem küldje el üdülni, erre már van jól bevált precedens. A szomszédasszonya biztosan kifizeti a költségeket, ennyit csak megtehet a sok fúrás-faragásért cserébe?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 07:35   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 06:17   
Kedves bábaorrú Wasspoe!
Van egy közeli ismerősöm, székely, állatnemesítési mérnök, leginkább kecskékkel foglalkozik.
Megkérnélek szépen, nézz a gömbödbe...
Júdáspénzzel fizetek... arra a szép növényre célzok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 00:02   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Perec

Máris jelentkezik a megbízható forrás. Öntsünk hát tiszta forrásvizet a pohárba. Magam is aggódtam kicsit az emlegetett asszonyság miatt, hiszen nem láttam, de hallottam. Mindig motozott valamit a fal túloldalán. Hetek óta súrolt, takarított, két napot szánt csak a lábbelik kifényesítésére. A négyesben lakó nyugdíjas, mellesleg igen kíváncsi satrafa azt pletykálta, azért olyan szép fényesek a szomszédasszony cipői, mert jól megköpködi őket, aztán a kötényével hosszan dörzsöli. Hiszi a piszi, én tudom, hogy varjúhájat használ, hiszen tőlem veszi.

Szóval nagy volt a készülődés a szomszédban. De meg is haragudtam rá kicsit. Képzelje, mi történt. Jött ám a Mikulás, ahogy az dukál, fehér lovon, három szerecsen kisérte nagy csinnadrattával. Alig tudta becibálni a nagy pocakját meg a teli zacskóit. Mi volt benne mi nem, én nem tudom, de egy halom parkettát, meg a hosszan kilógó lambériákat azt láttam ám. Még a gangra is kiálltak fényképezkedni, akkor láttam a szomszédasszonyt, milyen kacér. Azért az ő korában már nem kéne piros göncben járni nem? Most mondja, hát hova ez a rongyrázás?
Erre mi történt? Alig fél óra múltán átküldte hozzám az öreget a nagy szakállával, meg a fehér lovával koszt-kvártélyra. Üres zsákkal!!!! Hát mondja kedvesem, illik ez? Nem hiába mondják, hogy rossz szomszédság török átok, átkozódom is azóta, carramba. Ja, ez nem törökül volt, azt hiszem. Donnerwetter, ilyet tenni énvelem. Most itt ül nálam ez a Santa, - mellesleg sánta is, mert feltörte a csizma a sarkát - , élvezi a fűtött szobát, a kiszolgálást. Szerencsétlen macskáim már az idegösszeroppanás szélén állnak, mert ugye a kutyája is itt van Miklós bá’nak.

Bezzeg a három fiatal szerecsen meg ott maradt a szomszédban, hangos volt a ház a fúrás-faragástól, a kalapálástól. Aztán végre csend lett, no de csak egy kis ideig, míg megették a vacsorát. Azóta meg a jól végzett munka örömére dáridóznak, mulatnak..

Már a Télpapa is sokallja a lármát, pedig ő jócskán nagyothall. Egyre mondja nekik, pssssszta, pssssszt, de hiába. Ágyúra nem lehet verébbel lőni.

Ez mind nem is lenne baj, illetve lenne, de nem akkora, azonban a legrémesebbet, a legbosszantóbbat még nem is mondtam. Képzelje, ez a nyughatatlan vénember, míg én a varázsgömbben leskelődtem, hát nem megtalálta az új boszorkasüvegemet? Legott fel is tette a piros sityak helyébe, és most sört vedel és texasi dalokat ordít, azt mondja, ő a Country Claus.

Mondja kedves oknyomozóm, mit csináljak vele? Attól tartok a nyakamon marad jövő ilyenkorig. Legalább kicserélhetném a három fiatalemberre, itt is elkelne pár dolgos kéz.

Na megyek, megnézem, mit csinál a “vendégem”. A kérdésére megnyugtatásul közölhetem, hogy Poe asszony egy vadonatúj tintenkulit kap tőlem karácsonyra. Hadd irkáljon, ha akad, aki olwassa.

Mrs. Wasorr , a Hajléktalan Mikulások Ideiglenes Matrónája. (ez a patróna nőneme ugye?)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 14:49   
Kedves W-né asszony, úgy éreztem, aggodalmammal Önhöz kell fordulnom. Annál is inkább, mivel Önnek nemcsak mindentlátó varázsgömbje van, de térbelileg is jól van elhelyezve ahhoz, hogy információt adjon egy bizonyos hollandiai szomszédasszonyáról.

Nos, ez az asszony levelezős típus volt, minden hónapban, méghozzá annak minden nemtudomhanyadik csütörtökjén postázta levelét Hollandiából. Igaz, már elejétől fogva picikét képletes volt az alapállás, ugyanis "otthonról" íródtak ezek a levelek "haza" (emlékszik a Milne-versre amiben János király magának küldi el karácsonyi kívánságlistáját?), de ettől eltekintve lelkiismeretes és sokoldalú levelező volt az asszony.

Legutóbbi levele október elején íródott. Így utólag mintha egy közelgő vihar jelei meg is jelennének a soraiban: másfelé kalandozik, mint amiről eredetileg írni szándékozott, égő házakat említ, sebesülteket és egyéb szörnyűségeket. Azóta aztán nincs több levél.

Kedves W-né, megtenné, hogy utánanéz, mi történt levelező szomszédasszonyával? Bár remélem, csak a Mikulás illendő várása kötötte le túlságosan, ebben csak akkor lehet biztos az ember, ha megbízható forrásból tudja.

Maradok őszinte tisztelője,
perec

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 10:53   
2006-11-21 00:01, poe:

-

Komolyan felmerul bennem, hogy illene teritest is a biztositani a jawaslasert.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 00:01   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Háromnevű Úr, az a mindig adós

(Nem kérem, nem a Tamásgáspármiklósra gondoltam! Hova gondolnak!)

Akár már hagyománynak is nevezhetném, hogy évről-évre megörvendeztetem Önt Olivér napján egy majdnem ingyenes személyiségvizsgálattal és jövőképpel. Persze biztosan nem örül, hogy felhívom a figyelmet lassú, ámde annál biztosabb öregedésére, de hát ajándék bábának ne nézze a fogsorát.
Képzelje, hollandus szomszédasszonyom pár hete keleten járt, és azzal a pletykával tért vissza, hogy találkozott Önnel valami belvárosi mulatóban. Hiszi a piszi – feleltem én, de az a fortélyos nőszemély fényképet is mutogatott. Na hallja, mióta láttam, megértem, miért nem tud fizetni a jósdámban.

Az eredeti képen persze nyúzottabb, borostás arcot, tivornyázástól pirosló nyusziszemeket, az üres borospohárba révedő üres tekintetet viselt. Nem vitt rá a lélek, hogy azt mutassam meg olwasóimnak, hiszen elvétve ugyan, de gyengébb idegzetűek és kiskorúak is megfordulhatnak ehejt. Elmormoltam hát egy varázsigét, volt benne vagy három főnév és egynehány indulatszó is, és Ön legott megszépült, megelevenedett. Sajnos a fájdalmas kifejezést, melyet a hasán taposó 44-es fűzős csizma okozott, semmiféle mormogás nem tudta elűzni. Ugyanilyen eltávolíthatatlannak bizonyult a kép jobb oldalán libegő barna hajfürt. Viszont még a mindent látó varázsgömb segítségével sem tudtam nyomára akadni a két kezének. Roppant gyanús, hogy egyik sem látható.

Ne tegye kockára, amit eddig elért. Megkockáztatnám, hogy a sok éjszakázás kockafejűséget okozhat, és a hasa is elég kockás már. Franciakockás. Nyugodtan tehet tehát a levesébe pirított kenyérkockát, utána fogyasszon káposztás kockát. Hát uram, akárhonnan nézem, a kocka el van vetve.

Ha már az egészségénél tartunk, felhívnám a figyelmét, hogy a sok agyonfinomított nyugati vacak helyett csak minőségi dohánnyal kényeztesse magát. Ebből pöfékeljen el naponta hármat. A dobozokról vágja ki a Hunor feliratot, gyűjtse össze, ha kétezret beküld a szerkesztőségbe, kap egy könyvet ajándékba. Olvasson el esténként belőle egy fejezetet. Egyet-egyet, ne mindig ugyanazt!!!

Apropó könyv, manapság divatja van a visszaemlékezéseknek. Míg régebben kizárólag 70 év körüliek írták memoárjaikat, manapság már a tinik is nehéz korszakokat tudnak maguk mögött, amit okvetlenül érdemes az utókorra hagyni. Hosszas keresés eredményeképpen megtaláltam az Ön ifjúkori vadásznaplóját is. Először azt hittem, a lányok körében aratott sikereiről számol be, de belelapozva valóban vadásztörténeteket leltem. No meg képeket a trófeákról, úgymint medvebunda, nyúlszőr kalap, szarvasagancs, és borjúbőr táska. Ez utóbbi a kakukktojás, de hát biztosan elcsatangolt szegény marha, így kerülhetett terítékre.

És hogy egy kicsit a távolabbi jövőbe is pillantsunk, ezt láttam még a gömbben.

Ez nagyon szép kilátás, de ha jawasolhatnám, Magor helyett keressen inkább valaki nőneműt. Dehogy vagyok homofób, mernék én az lenni az én pozíciómban? Hiszen azonnal felmondanának. De mégis, mit mond majd azoknak az unokáknak? Szóval jobb időben gondolni az ilyesmire. Nem elég ám, ha csak a becsületes nevét és az Önről elnevezett szállodaláncot hagyja rájuk! Mint tudja, a pénz nem boldogít. De azért jó, ha van. Legalább ki tudja fizetni az adósságát, mert azóta már annak is unokái vannak ám. Tudja, nem csak a pénz szaporodik, a tartozás is. De nem rontom a hangulatát ma ezzel, tartozni mindenkinek kell. Valahová.
Szóval kedves Hunor, csak előre a megkezdett úton. Aztán majd csak lesz valahogy.

Sikeresen boldog további öregedést kívánva maradok Önnel továbbra is tiszteletlen:

Mrs. Wasorr, a Hunor-Monor-net ktsz és szállodalánc tiszteletdíjas reklám-manegyere

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-30 16:10   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves hűséges olvasóim. Így Halloween tájékán, amit tarthatunk tökös avagy tökkelütött ünnepnek, kies kis lakomban összegyűlnek mindazok, akik egész évben segítenek az Önök minél pontosabb, gyorsabb, minőségesebb kiszolgálásában. A fogasabb, avagy fogósabb? kérdéseknél konziliumot tartanak. Ők a láthatatlan hadseregem. Itt az ideje, hogy végre méltó elismerésben részesüljenek, de legalábbis bemutassam őket Önöknek. Bízom benne, hogy nem fognak kijátszani, és továbbra is megmaradnak vevőkörömben. Foggal-körömmel harcolok a kuncsaftokért, hisz nem könnyű manapság a sok konkurrencia között talpon maradni a magamfajta szegény jawasasszonynak.
Persze fényképet is készítettünk, egészen friss, szinte még meleg. Ismerkedjenek hát meg a wasorr-brigáddal.

Két éve karácsony tájékán jelent meg nálam először a kanadai Madame Mardigras-Sorciére(a képen jobbszélen áll). Ontarióból származik, kerek holdvilágképével, lila huncutkáival kedélyes asszonyság benyomását kelti. Kétmotoros seprűjén kedvenc tarantuláját is magával hozta. Kalapján a fogyó hold nem a termetére utal. Fekete köpönyege alatt vidám ruhákat hord, az ünnepi öltözéke kis kisértetekkel van tele.

Mellette a holland Truus Koperneus egyenesen Ouderwaterből érkezett. Diplomáját is ott kapta épp háromszáz esztendeje. Szikár, száraz öreglány, komoly, ezt az öltözéke, hajviselete is elárulja. Dísztelen fekete süvege alól szürke haj kandikál elő, fekete koktéltalárján néhány arany csillag, de köpenyén eltűr némi flitteres csillogást. Hideg kék szemével mindent észrevesz. Egy alsó és egy felső foga van, és bár a kondérnyi békabecsinált a fél fogára sem volt elég, alakja nem szorul semmiféle diétára. Keveset szól, de kisujjában van a mágia csinja-bínja.

Előttük, a tűz közelében álldogál Björn és Britta Bakasson a svédországi Jönköpingből. Kicsiny termetük ellenére hatalmas szívük van. Szélesvásznú mosolyuk el nem fogy soha, és bár a hajuk már galambősz, bősz lelkük fiatal marad. Minden kópéságra készek. Most is lám, mit csináltak. Alighogy megérkeztek, feldíszítették a kiskertemet az ünnepre.

Nem csak a kertemre viselnek ám gondot, öltözéküknek is megadták a módját. Björn egy tiroli bőrnadrág és egy bébinapozó házasságából származó darabot visel pókhálószerű trikóval. Bakancsa saját találmány, baloldali szellőzőnyílással. Ez nem politikai nézeteit tükrözi. Britta bordó szoknyát vett fel, fűzöld foltokkal, fekete blúza, fehér csipkés szürke köténye teszi alkalmi viseletté. A házaspár összetartozását legjobban kifejezi a toboz alakú szürke fülönfüggők megosztása. Björn jobb fülében az egyik, párja bal cimpáján a függő párja csüng. Britta hajában tavaszi virágkoszorú. Mindig optimista. Jóslataim látványfelelősei ők, a színek, formák, képek szakértői.

A gömb felett épp landolni készülő kis wicca csapatunk legfiatalabb tagja, Bába Szabina a magyarországi Bősárkány falu lakója. Augusztus óta gyakornokként tevékenykedik, mondhatom, nagy reményeket fűzünk ígéretes tehetségéhez. Neki köszönhetjük a jobboldalt világító hatalmas töklámpást. Viselete a szegény falusi lányoké, kukoricaháncsból készült. Söprűje is csak egyszerű cirok, bár nyolcsebességes. Karcsú lábai facipőkbe bújtatva, barna haját kendő takarja. Fiatalsága, szépsége átragyog a rojtokon. Boszorkányünnepen ő a zászlóvivőnk. Mivel ügyesen csűri-csavarja a szót, rövidesen talán szóvivővé nőheti ki magát. Ki tudja manapság, miből lesz a cserebogár?

Csapatunk tagja még a bal szélen álló Frau Frida Fledermaus Németországból. Ő a Schlafende Hexe a Wiesener tálban, amikor éppen ébren van, kisegítő munkát végez nálam. Vagyis besegít. Hosszú kék haja térden alul ér, mint jeges folyó, hullámzik zsákruháján. Az ünnepet egy hevenyében magára kapott szivecskés pruszlik jelzi nála, valamint az orra hegyére nőtt szívforma bibircsók. Körmei feketére lakkozva, két foga kifényesítve, szeme fiatalosan villog. Ma nem álmos úgy látszik. A fotózáskor zavarában kislányosan vihog, de ez ne tévesszen meg senkit. Kiváló ismerője a gyógyfüveknek, mérgeknek.

A vendégeknek tortát is sütöttem, édes, rumos töklével koccintottunk utána. Három napig tart majd a party.
Persze mindent csak mértékkel, mert a macskajaj rémes egy állapot.

Halloweeni üdvözletüket küldik a wasorr-brigád tagjai minden kedves kuncsaftnak és megrendelőnek

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-28 10:11   
2006-10-23 01:20, poe:
-
Ezer bocsánat, Miszizzz, a nagy késedelemért.
A jóslata megér egy verset, hehe, az a 2010-es év!! Nacsak! Igen élveztem. A nyolcadiknál kissé megráztam magam (brr..), de a kilencedik, mármint a pontokba szedett kilencedik pont, feltette az i-re a pontot.

Készségesen töltetem fel hát a kasszáját - futárommal - jól kiérdemelt pénz-maggal.
Nézze: ez mind az Öné...

Tuggya, ezer gondom akadt, amióta utoljára itt jártam. Az pediglen akkor vala, amikor meglepö jóslatát elolvastam. Mindent megértettem a "before" & "after"-böl, -röl, -töl... Maga Gabriel Garcia Marquez is megirigyelhetne ezért a metamorphozisért. Na de gondolatnyi száz év alatt sokminden megeshet, nemde? Kibújunk meg bebújunk. A börünkbe. Ja, és hogy melyikünket kellene irigyelnie Margueznek? Tán mindkettönket. Asszonyom jóslata nélkül magam semmire nem mentem volna...

Szép az új arcom. Tetszik. Mióta megláttam új magamat, azóta ruhatár után lótok-futok.... EZERT is NINCSEN idöm itt lacafacázni. Megmutatnám Kegyednek is a választmányaimat (nem politikait!). Képzelje, az elején még ott mocorgott a kérdés agyacskámban, hogy vajon melyiket is tegyem magamévá...? _
Oszt gondoltam, üsse kö, s megvettem mindhármat. Túl adok rajtuk, ha netántán egy újabb nadrágos idöszakban leledzenék majd. Hát nem igaz?

Most mennem kell. Majd lábbelis és retikülös kalandjaimról beszámolok. Persze, ha ideérek idöben. Es térben.

Ja, a nickem? Ha Asszonyságodnak nem tetszik az "ita", akkor marad a SOM.

Hódolója, SOM, a kanadai somfáról.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-23 01:20   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Somom

Mosom kezeimet, de legújabb nickel névtáblája nem nyerte meg a tetszésemet. Som-ita, kicsit latínóra sikeredett nem? Latinóra, francialecke, angol hidegvér. De sebaj, legközelebbi megfiatalodása alkalmával majd szebbet választ. Apropó, megújhodás.
Belenéztem ám a gömbbe, s mit látok? Arcát liften felvitték a sokadik emeletre, Önt pedig a deresre fektették és jól megkenték botoxxal. Majd egy tekenőnyi szamártejben két órán át feredőzött, amit a sziciliai Lupo úr 20000 euróért bocsát az ifjodni vágyók rendelkezésére (szóval innen az olasz beütés!). De meg is látszik az eredménye, megtérült a befektetett költség és fáradság. Ilyen volt, voilá...

....ilyen lett. Perfekt. Ez ám a varázslat.
Ez volt itt a reklám helye.

Na de hogy rátérjek kérdésére, erre a hétvégére konzíliumot hívtam össze. El is jöttek a kollégák, meghánytuk-vetettük a közeljövőt. Itt lentebb olvashatja a közös közleményt. Én mint szóvivő hoztam a szót. Sajnos, ezek még nem hallottak a közteherviselésről.

Eszerint az Önt izgató 2010-es esztendőben:

1) Kínában 61 millióan játszanak majd online, Sanghajban pedig világkiállítást tartanak. Új szelek fújnak kelet felől.

2) Európa kultúrális fővárosa Potsdam és Pécs leszen.

3) A Margit-híd közepénél egy pók üvegszemében fogunk koffeinmentes kávét inni, persze cukor nélkül, mellé buboréktalan ásványvizet fogyasztunk, mert az fogyaszt. Jól kirúgunk a hámból.

4) Lehet, hogy egymáshoz képest csúsztatott idősíkban, de azonos helyszínen, és talán párosan gyönyörködünk majd a páratlan kilátásban.

5) Olyan 5 euróssal fizetünk, aminek a hátlapján Liszt Ferenc van.

6) Ön ezzel a légibálnával utazik oda, majd integessen, mikor felettem repül. Én maradok a jól bevált seprűmnél.

7) Úgy hírlik, a robotoknak addigra már mesterséges idegrendszere lesz. Csak tudnám, mit csinálnak majd a természetessel??

8.) Böszme Fegya pirosbetűs ciklusa is addig tart, ha el nem vérzik közben.

9) És persze a téli olimpia extra Önnek, oda. Van Couver? Hogyne lenne.

Ezek az előrejelzések a kérdéses évre, kérem, ne vegye túlzottan a szívére. A jóslatok hibaszázaléka az európai normák tűréshatára között mozog, de egyénileg ez akár 100% is lehet. Ez persze nem von le semmit az értékéből, Ön ugyanúgy 50 garast fizet, mint más. Itt nincs diszkrimináció vagy protekcionizmus, kérem, itt mindenki egyenlő. Vagy egyenlőbb.

Mrs. Wasorr Egyenlőségügyi álomtitkár és jövőre is miniszter

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-21 23:00   

Ez a jósda, minden-jósdák jósdája is, tessék már mondani?

Vajha, a mi Tisztelt Jósnönk meg tudná-e überelni egy másik jós jóslatát? Merthogy az a másik jós azt jósolja, hogy 2010-ben be fogom látni mai kishitűségemet; én is, mások is! Akár milliónyian is számithatunk eme felemelő felismerésre..! 2010! − De távol vagy, és mégis oly közel! Repülnek az évek! Csak megjegyzem: éppen akkor lesz itt minálunk a téli Olimpia!

Ó, élvezetek halmazásának éve, jöjj, siess!

Drága Misziiiz, Megbizhatók legmegbizhatóbbik Jósasszonya, mit szól Ön mindehhez? Mit mond jeles gömbje a kerek évszámról? S mit mutat arról, hogy vajon az a másik jós, mély emberi meggyözödésének tudatában keresztelget "ma" bennünket kishitüeknek. Megint és újból. Ambár voltam én már csak úgy, külsö meggyözés nélkül is kishitü, olykor. De az más volt. Ezt most állitják rólam. Ezért lettem most egyböl kiváncsibb, hogy vajon biza beteljesedhet a jóslat? Mert az a 23 milliós jóslat is csak amolyan légbölkapott volt.. akár mintegy kisded böszmeség. S ez, hogy hirtelen összehasonlitási alapom akadt, ez jócskán meg is vigasztalt!! Fel is hajtok a garatra egy gyüszünyi gyomorkeserüt.

KEDVES, ha válaszra érdemesitene, úgy máris teszek egy engedményt: csak amit a nyomdafesték elbir, csakis annyit tegyen közzé jósdai esszéjéböl, ezen az oldalon. A többit odagondolom(juk).

Alázatos szolgája
Somita (nem tévedés ez a "ita" adalék, nem; − imigyen óhajtom érzékeltetni a közelmúltban tett fiatalitó kúram eredményét. )

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-19 06:23   
2006-10-18 22:44, poe:
-

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-19 00:08   
2006-10-18 22:44, poe:
Az ottani főnök, Türkménbasi újított, a hónapokat saját magáról és az ő jó mamájáról nevezve el.

Bevallom, az itteni főnököt és a mamáját mi is emlegetjük sokat. Remélem hónapokig azért nem kell

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-18 22:44   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Hálával telten olwastam segítőkész jawaslatait, és diagonális diagnosztifikáló képességei menten rabul ejtettek. Vándorveséről, vándorsólyomról és vándorzászlóról már hallottam, de vándorszemölcs? Ez valami modern úri huncutság lehet. És ma már egyenesen a könyökömön jön ki. De ne aggódjon, nem őszi légy ez, hogy csak úgy elkapja. Pláne ingyen.
Gyógyírjaitól ihletet kaptam, és mivel még mindig nincs egy vasam se, magam is megpróbálkoztam mindenféle praktikákkal. A Praktikerben a vénasszonyok nyara alkalmából kiárusítást rendeztek, én is vettem egy jópofa asztali naptárt, amiben minden nap vasárnap van.

Igaz, kétezerhatos, de sebaj, hát úgyis minden évben ugyanazok a napok, hónapok jönnek elő. Bezzeg Türkmenisztánban! Az ottani főnök, Türkménbasi újított, a hónapokat saját magáról és az ő jó mamájáról nevezve el. De ez még semmi, törvényerejű rendelettel kitiltotta a betegségeket az országából. Na ott se lennék szemölcs. És milyen egyszerű, olcsó megoldással élt: bezáratta az összes kórházat. Nincs kórház-nincs beteg! Hisz ez Kolumbusz tojása.
Na de térjünk vissza a vasra. Nem az avasra! Szóval ha a heti hét vasárnap nem lenne elég, szóba jöhetne még a vasököl is. Vagy inkább vasmarok? Döntse el maga, melyik a szimpatikusabb. Esetleg kérdezze meg patikusát. Azt az apatikusát!

Ebben már csak elég vas van? Ott áll egy úr talpig vasban. És milyen sportos, csak az a kár, hogy bőrfejű. Igaz, a laszti is az. Kosarat kapnak. Mindketten.

Mielőtt még vasra vernének, inkább elpályázok a vasúton. Ha egy mágnes magához nem ránt, hamarosan megsímogatom a vasmacskáimat.

Vaskalapos üdvözletemet küldöm Önnek: Mrs. W. Vasas-drukker

Bovi kedves olwasómnak előre is köszönöm a hatáskörét és a megrendelt világosságot.
K. Böbe nénivel mélyen együtt érzek. Egyszer egy szivacsot hazavittem a tengerpartról, és rémes szaga volt, pedig angolul se tudott.
A Laci nevű egyedtől pedig valami fehéret is kérnék a piros traktoron száguldozó Grün nevű bádogos mellé. Már csak a közelgő ünnepre valló tekintettel is. Köszönöm.

Mrs. Wasorr, a Wasipari Minisztérium üdülési felelőse, Was-willatulajdonos

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-17 22:28   
2006-10-13 22:20, poe:
Képzelje, nőtt egy bibircsók a nyakamon. A szomszédasszony azzal ijesztget, hogy washiányos vagyok.

Mármint hogy bibircsók??? Az a szemölcs ugye?
Na, jókor mondja hallja! Ez nem fer magától, hanem fertőző! Nesze neked kávé, krémes, hisz ez rémes! Ha tudtam volna zoknit húzok

De hogy egyik szavamat a másikba ne ölcsem, megállapítom gyorsan és bölcsen:
Felállítottam, és eldöntöttem. Szóval üljön le kedvesem, én majd addig diagnosztizállok itt maga mellett. Hagy’lám, hol van, mutassa csak! ... Hát a nyakán nincs, az biztos! A feje tetején sem jön ki, és a háta közepe sem kívánja, úgy látom! Eltünt! Lehet elment wasat keresni helyettem, mert én már arra sem vagyok képes mostanában. E kórkép tudatában értem már miért járkált Ön annyit ebben az időben múltidőben! Magának vándorszemölcse van kedvesem, ráadásul a futósabb fajtábul! Ezért futja ilyen kiruccanásokra, mondhatnám azt is: de megszaladt!

Ha nagyon műveltnek akarnék mutatkozni, akkor szemölcse kapcsán normal papilloma fertőzés esetét is emlegethetném, de mivel szemölcsének nincsen kapcsa, azon kívül műveltnek sem érzem magam, mostanában pedig még mutatkozni sincs kedvem, ezért ami tőlem telik a washiányára javasolnék néhány gyógyírt:

Ad. 1. Önnek sok waskos könyvet kell olwasnia továbbra is, lehetőleg olyanokat, amiket már megrágott az idő wasfoga. Elsősorban is jawaslom elolvasásra a kitűnő Sam Ealch írónő : Ki kivel van c. elbeszélő költeményét melyből a jelenlegi belMONdó és külpolitikai helyzetet ki tudja hámozni, vagy bogozni. Apropó: hámozáshoz jawaslom a Mit főztünk ma, mit főzzek holnap, bogozáshoz pedig a Kézimunka topikot szíves tanulmányozásra. Szóba jöhet esetleg még köztiszteletben álló S. K. Böbe nénénk is, akitől horgolás és más téren is van még mit tanulnia a fiatalságnak.

Ad 2. A wasalás is jótékony hatással lehet Önre, a kedwes ruhatáráról nem is beszélve. Hisz ismeri az adóhatóság régóta bevált közmondását : Amit ma bewasalhatsz ne halaszd holnapra!

Ad 3. Kitűnő gyógyír lehet a wastaps, mely szolgáltatás nyújtásához én is kérem a kedves fórumtagok közreműködését.

Egyszóval vigyázzon magára és a szemölcsére, ne futkározzanak túl sokat együtt, hisz nem kilóméterre fizetnek itt. Helyezzen nagy súlyt mondanivalójának még akkor is, ha néha - mint már tapasztalta hiábavaló - mert az embert hun megértik, hun nem.

És végül, hogy lássa mennyire szívemen viselem a sorsát, Önnek s a szemölcsének futkosás helyett ajánlok egy energiatakarékosabb szerkentyűt, mely manapság igen nagy népszerűségnek örvend. Íme a cipő és a bicikli szerelmeseinek álma, a fuszikli.Ha kilyukad a gumija semmi baj, nem salleroztatni, hanem sarkaltatni kell. Ez az egyik sarkalatos érv amiért ezt ajánlom, a többiről nem is beszélve. Az ára jelenleg magas, felelősség viszont nincs, és aki jól pedálozik rajta, annak nem marad el a jutalma.

Amennyiben fenti gyógymódok nem segítenének Önön, nem marad más hátra mint előre! Nyissa ki a száját, s ha mást nem is, legalább ezt vegye be.

Mielőbbi gyógyulást kívánok egy cuppanós bib ír csókkal:

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 08:25   
2006-10-13 22:20, poe:
-
"A szomszédasszony azzal ijesztget, hogy washiányos vagyok."

Tudod mi az? Nagy, piros és rengeteg vasat tartalmaz?
-
-
-
-
-
-
(traktor...)

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 23:41   
Kedves Mrs Wasorr! Köszönöm igy utolag is a kedvesseget jo idöt josolt, "intezett" nekunk Calellaban. Bikat nem lattunk, annal több madarat, papagajokat, es sok szivacsot angolul beszelöt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó