2018. október 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 22:36   
2006-10-13 22:20, poe:

kinek van kedve felkelni, ha fél nyolckor még sötét van?

Máskülönben nincs nagy hatásköröm, de ezügyben intézkedtem: okt.29-én 1 órával hamarabb lesz világos

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 22:20   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

A kanpánycsend mint olyan, valóban elmúlt már, de ne feledje, fogunk mi még választani, hiszen mások, máskor, máshol még uralják az urnákat. Nem dehogy, nem a hallóvén-napi kísértetjárás ihletett meg. Csupán arra a földrajzi tényre kívántam rávilágítani, hogy erre napnyugaton későbben setétedik.
Mivel alig két napja még én is a keleti végeken végeztem dolgaimat, most az átállással vagyok elfoglalva. Nem, kedwesem, nem politizálok, nem jobbról-balra avagy alulról felfelé. A dolog sokkal prózaibb. Először is hiányolom a napot. Nem aaaazt! Ma itt is péntek volt. Tizenharmadika. Az égitestre gondoltam, amit a sietős csomagolásban úgy tűnik, otthon felejtettem. Hol otthon? Nem itthon, otthon. Ez csak világos nem?
Aztán persze gondom van a világossággal. Nem az örökkel, a napival. A fenébe is, kinek van kedve felkelni, ha fél nyolckor még sötét van? Este persze ugyanez fordítva, azt hiszem, nyitva még az üzlet, hiszen világos van. Pech. Bemenés kizárva, az ajtó bezárva.
Na de nem siránkozok, nem illik az hozzám. Egy kellemes hét van megettem, mit jóanyám főzött, mind megettem. A kenyerem javát is, honnan tudja?
Jut eszembe, az egyik zöldségesnél összefutottam szomszédjával, Darwinkával. Hol is? Ja tudom már, a Banánköztársaság téren. Vele volt két barátja, míg vártunk a sorunkra, megtanították nekem a túlélés tuti receptjét.

Hogyhogy mi ez? Nem érti? Melyiket?
„No comment. Én nem láttam semmit. Ez hallatlan!”

Hát igen. Van még mit tanulni őseink kultúrájából.

Képzelje, nőtt egy bibircsók a nyakamon. A szomszédasszony azzal ijesztget, hogy washiányos vagyok.

Mrs. Wasorr a napnyugati boszorkánypárt sörös ülnöke

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 09:59   
2006-10-11 00:44, Rzsike:
-
Erre csak azt tudom reagálni, hogy mi az, ami a tetőn mászkál, zöld és fütyül???
(Grün, a cserepes)

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 00:44   
Psssszt tojik a pók

Miért kell csendben lenni mrs? Elmúlt már a kampánycsend.
Viszont tudja mit? Én tudom hogy Ön tudja amit mások is tudnak, de nekem nem mondják, s én tudatlan ezt nem tudom. Maguk tudnak valamit amit én nem tudok. Tudhatná hogy talán más tudatlanok is tudják, vagy gondolják hogy Ön tudja amit én nem tudok. Tudja meg, én tudom hogy maguk mit tudnak és Ön nem tudja hogy ők mit tudnak. Viszont ha ha sokan tudják amit mi tudunk, akkor már nem csak mi tudjuk. Tehát a többieknek nem kell tudniuk, amit mi tudunk, hiszen akkor már nem csak mi tudjuk, hanem õk is tudni fogják ugye? Tudja mit? Fütyüljön rá!

Üdvözli Önt a ladár, a fütyülő békeharcos bakkecskebéka.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 10:37   
2006-10-02 22:12, poe:
-
Pssszt!

Kedves Mrs Vasorr!
Hogy találtál gyorsan egy ilyen jó képet?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 22:12   

Pssszt!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-27 01:00   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Hol jár mindig, hogy ilyen sokáig nem látom? Isten hozta a bari-kád eme oldalán. Örülök, hogy bokros teendői közepette is kitüntetett a figyelmével. Már csak azért is, mert megtörve bár, de fogyva nem, én továbbra is szolgálok és védek. Mit? Mivel? Mit mivel? Kellemes jövővel és rontás ellen.

Utólagos engedelmével megvizsgáltam a jövő évi konvergenciaprogramját, és láttam, hogy alaposan összehúzta a nadrágszíjat.

"

Ez már derék! Azt pletykálták, tegnap is Norbival ebédelt. Tja így könnyű, na de pont most, amikor már a divatbemutatók kifutóin is egy a jelszó: hátrább az agarakkal?

A spórolást nem kell azonban túlzásba vinni. Helyes, hogy elkezdett dunsztolni, na de ha dunsztja sincs róla, hogyan kell ezt csinálni, akkor inkább bízza szakértőkre a télirevaló csomagterve végrehajtását, hisz látja, mit csinált!

Szegény Aladár! Hogy nem maga volt? Hát ki? Naneeeee! Ezt nem veszem be. Mindegy most már, a baj megvan. Öszöd, nem öszöd, nem kapsz mást. Elénekelheti hogyaszongya: Kecskebéka felmászott a kerítésre. Illetve a körítésre, pedig nem is vagyunk Szëgeden.

Persze nem elég csak a kiadásokat csökkenteni, a bevételeket is növelni kell. Jawaslom, hogy felesleges garasain alapítson fapados légiközlekedési vállalatot. Ez ma nagy divat, és alig van benne kockázat. Hallott már maga olyan repülőről, amelyik fönnmaradt? Naugye. Nincs benne bukta.
Persze mégis lehet, ha lekváros buktát szolgál fel a fedélzeten, biztosan tódulni fognak az utasok. Sok.

Egyébként örülök is, hogy bezörgetett ezen a jeles napon. Hogyan? Pont Ön nem tudja, mit ünnepel? Jeles persze, épp most jelzem, hogy ma van kerek 623 napja, hogy először beszólt. Beszélt. Töretlen hüségéért, az elszámolásokban feltüntetett jelentős befizetéseiért Ön ma kitüntetést vehet át.

Na tüntesse el hamar a táskájában, nehogy a többi kuncsaft megneszelje és irigykedni kezdjen. Még csak az kéne. Békétlenséget szítani a várakozó ügyfelek között. Hogy mérgükben összetörjék a tévémet! Igaz, nem egy mai darab, de akkor is. Amíg nem emelhetem a szolgáltatás díját, nekem nem telik kereskedelmi televízióra.

Mint látom, Önnek is feltűnt, hogy eltűnt mindannyiunk kedves Böbe nénije, elhúzott délre. Ne aggódjon, hamarosan körünkben üdvözölhetjük megint. Honnan tudom? Hát csak egy tekercs wc-papírt vitt.

Na eltűnök én is, kellemes tűnődést.

Mrs. Wasorr a Harcosok a békáért lapítvány kitüntetésügyi reszortosa

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-26 20:33   
Tüntetőleg én is beszólnék egy kurtát ide (nem nagyot, kicsit) ha megengedi kedwes Orrné asszony:

Örülök hogy K-né szül. Sárkány Böbe itthagyott csapot-papot, füles sapkát. Füles azóta is egyfolytában a mennyekben érzi magát a boldogságtól. Különben is így a legjobb, mert így legalább Böbe nénénknek se fülese, se farka se, mondhatnám úgy is, hogy nincs vesztenivalója se az úton. Spanyol náthát meg reméljük csak nem szed össze sapka nélkül sem, hisz pánia meleg még ilyenkor.
Kívánom neki, hogy ha a spanyol viaszt nem is, de magát találja fel a gyönyörű tájékon. Amint visszatérni látom, több társammal egyetemben örömmel zárom majd karramba.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 15:57   
Kedves Mrs Wasorr köszönöm hogy megnyugtatott, ki is veszem a böröndömböl a fülessapkamat ,habar azt mindenhova viszem maskulonben, de ide talan nem kell.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 15:31   

ITT A DELFIN JÓSDA

Jövök már, jövök, csak megkóstoltam előbb ezt a sok finomságot, hiszen nekem is jár a fizetett ebédidő, vagy nem??!! A jawasipari dolgozók szagszervezete még a tizenkilencedik század negyedik harmadában, hetekig tartó tüntetéssel, demonstrumációval és ovációval vívta ki eme jogomat. Szóval most leültem ide sziesztázni, egyben megragadom az alkalom üstökét, hogy megnyugtassam legidősebb kedves bérletesemet. Ön nem csak legkorosabb, de legnyughatatlanabb is kedves K.B. Mondja csak, hányadszor csomagolta be idén úti batyuját? Most meg pláne irigy vagyok, hogy a gólyákat követve dél felé indul. Én bezzeg ülhetek itt a porosch irodámban és bámulhatok a gömbe. A gömbbe na.
Nade térjünk vissza az Ön jogos igényeire. Szóval jó időt szeretne, és pont 10 napig. Tudja, hogy számomra nincs lehetetlen, mert nem vagyok egy tehetetlen. Íme itt a gyorssegély.

Gordonnal, Helénával nem fog találkozni, és a napszemüvegre mindenképpen szüksége lesz. Remélem, az ismerkedési estre szánt ruhát becsomagolta!

A bikafuttatáson nem tanácsolnám, hogy részt vegyen Hispániában, hisz pánikba eshet. A bika.

Viszont feltétlenül vigyen magával pár tucat napelemet, ezeket töltse fel, meglátja, milyen jól fognak majd a skandináv télben.

De most már iparkodjon, az emeletes busz már a parkolóban áll.

Remélem nem hasztalan várom vissza! Hasztalaviszta!
Jó utazást és szerencsés visszatérést kíván Önnek:
Mrs. Wasorr a Meteomágiai Elörejtjelezési Intézet hétvégi ügyeshetese

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 12:51   
Kedves Mrs Wasorr?
Oriasi keresem lenne. Nem tud beleszolni egy kicsit az eljövendö 12 nap idöjarasaba? Nem maradok adosa önnek termeszetben fizetek :

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 21:23   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Mary bérletesem

Először azt hittem, a szemem kopog, mert kissé későn lett ma ebéd. Ne aggódjon, a zörgés ingyenes. Ha nincs kérdése mellé.

Örülök, hogy visszatért a monarszhiába. Remélem, problémáival továbbra is hozzám fordul.

Szállok rendelkezésére!

Mrs.W.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 20:51   
Kedves Misziz Wasorr, itt kopogok üdvözlés céljából (remélem, nem kell emiatt megspórolt garasaimat az asztalra letenni.) Bizony, már az én látásom is gyengül, csak másodszori odanézésre vettem észre a kedves üdvözlö sorokat. Nagy sajnálatomra meg kell mondjam, hogy a közeljövöben nem megyek szabadságra és betámasztottam a seprüt az ajtó mögé. Így hát többször is elöfordulok majd és ha nemsokára "levágom" a porcelánmalacot, benne a garasokkal, akkor benézek a csíki irodájába egy megrendeléssel.

Tisztelettel,

Mary (nem a Poppins!)

blog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 13:38   
2006-09-10 10:32, Zuloaga:
-
<<< Pezsgő mellé kitünő a kecskesajt! >>>

Mikor lesz a kostolo???

Benèztem a kèptàradba...szuperrrrrrrr!!!!!!
Elvagyok varàzsolva...imàdom a kèpeket...
Szeretek fotozni,de nagyon amatör vagyok ebben a "szakmàban"...

Ezt a fotot èn kaptam lencsevègre...megörökitve vele a tèl
varàzsköpenyèt:
http://i7.photobucket.com/albums/y266/Xara24/DSCN3259.jpg -

blog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 13:37   
2006-09-10 01:34, poe:
-
Igen Tisztelt Seprüforgato,

Nem csoda hogy összekeveredetèl hiszen màgneses vihar volt,gondolom jol megtekergetett az orrodnàl fogva.

Köszönöm hogy igy töviröl-hegyire elmagyaràzta mihez tartsam magam.
A ragasztora nem lesz szüksèg,mert a vihar ota rengeteg levelet kapok... todul az együttèrzès mint a nyü...a vilàg nègysarkàbul.
Tudod,csak azt az egyet nem èrtem honnan tudja ez a sok ember az e-mail cimemet...???
Meglepö a figyelmessèg...
De ne aggodj! Ügyelek èn arra, hogy ne kapjon el a "STAR" allüre.
Azt irod jobb ha a kaptafànàl maradok! Hàt legyen!
Ôssze is hoztam sebtibe egy verset,melyet eszperente helyen meglelsz.
Versem egy Hex-et jellemez.
Fèlreèrtès elkerülèse vègett!!!
A vers a boszàrkànyrol szol...de nem Poe-hoz
irtam,mert en is hasonlo fàbol faragtattam mint ö,hanem àltalàban a boszorkànyokrol...
Az olyan igazi boszorkànyos boszorkànyokrol...
-

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 10:32   
... kecskeügyben ajánlom családi vállalkozásomat...

http://www.transycan.net/cafe/index.php?topgroupid=1&groupid=1&subgroupid=&contentid=2655

Pezsgő mellé kitünő a kecskesajt!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-10 01:34   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves új megrendelőm, mevrouw Blog.

Bevallom, háromszor is átolvastam kétségbeesett kérvényét, mindhiába. Semmi jóval nem bíztathatom. Ön összehordott itt hetet-hatot, még jó, hogy szeptember van, különben már a hólapátot is keresgethetném. Bár szemre blogikus, amit írt, csak nem találom a vezérfonalat.
Vegyük csak sorjában. Saját állítása szerint szorgalmas. Ezt magam is láttam, kertészkedett, szelet vetett, vihart aratott. Naja, nem ártana, ha munka előtt belelapozna egy szakkönyvbe, így nem fordulna elő, hogy összetéveszti az erica caniculatát a mimosa pudicával.
De ha már megtörtént a baj, nem kell mindjárt lucifert rántani anélkül is tudja mindenki, hogy tűzrőlpattant fehérnép. Angyalka ugyan nem lett, de talán nem is baj, hiszen minél magasabbra kapaszkodik valaki, annál nagyobbat lehet zuhanni. Nincs sajnálnivalóbb egy bukott angyalnál

Viszont nagyot téved, ha azt hiszi, hogy az angyalok kesztyűbe dudálnak. Fúvós hangszerük van, az igaz, de rézből, és harsonának hívják. Esetleg fanfárnak. Az ítéletnapig még ráér megtanulni a kezelését, négy csinos, kiváló tanár közül válogathat

Testi épségére ne legyen gondja, feleslegesen aggódik. Minden rendben lesz Ragasztgassa csak lelkének repedezett szélű cserepeit.

De vigyázzon! Szigorúan csak külsőleg! Itt tilos a szipuzás!

Utoljára térnék ki az ominózus találmányára, a törött patkóra. Hallottam, hogy egyesek nem átallják azt a babonát terjeszteni, hogy a lópatkó szerencsét hoz. Szerencsétlenek, nem tudják, mit beszélnek. Mert járatlanok a történelemben. Bezzeg én, én tudom, amit tudok. Most megosztom Önnel is, okuljon.

A szög miatt a patkó elveszett
A patkó miatt a ló elveszett
A ló miatt a lovas elveszett
A lovas miatt a csata elveszett
A csata miatt az ország elveszett
Máskor verd be jól a patkószeget!

Látja már, micsoda világvégét okozhat egy elveszett patkó? Tehát sürgősen keresse meg a hozzá tartozó lovat, és ha már úgyis kezében a pillanatragasztó, ragadja meg. Egyik kezével a lovat, másikkal a patkót, harmadikkal a ragasztót. Egy pillanat műve az egész. Na de most hogy veszi le a tenyeréről azt a herélt pejt??? Azt hiszi, én tettem lóvá? Dehogy. Pillanat. Na megvan. Tűvé tettem az irodámat, de megtaláltam az oldószert. Ezúttal feloldozást nyer. Oldott légkörben ér véget a szeánsz.
Tudja mit? Foglalkozzon inkább kecskékkel, kisebbek is, patkó se kell rájuk, mekegni pedig már Mekk Mestertől kiválóan megtanult.

(E szerkesztett jegyzetemet nem veheted el, mert nem tetted kezembe egy hetes keresetedet. Nekem legyen hetvenezer centem, veled meg legyen szerencse, gyermekem!)

Mrs. Wasorr fitozoológus és csatabárdos

blog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-09 22:54   
Kedves Wasorr,

Mondanom sem kell,Te ne tudnàd...hàt szoval èn sem lettem angyalka ...azt azonban magad is làthatod szorgalmas ember vagyok,ennek köszönhetöen sikerült is rövid idö alatt kihuznom a gyufàt...
Gondoltam hozzàd fordulok segitsègèrt mèg mielött megtanitanànak kesztyübe dudàlni...
A zene ugyan nem zavar de tehetsèg hijàn nem sokra vinnèm...jobb ha màs huzza el a notàmat...
Aggodalmam nagy mert fèltem èp testemet...a lelkem màr ugyis elèggè töredezett...
Tudod, tegnap munkàba menvèn a jàrda peremèn talàltam egy törött patkot...meglepett az eset, patkot talalni errefelè ahol mèg a madàr sem jàr nemhogy lo !!...szoval ez a külônleges darad remènnyel töltött el hàtha jora fordulnak a dolgok...
wil je me een betrouwbaare raadgeven a.u.b.?

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-09 15:08   
2006-09-06 18:52, poe:
Màr sok szàmlaszàm került a szemem elé, de ilyen megfejteni valo még sosem! Gratula! Ön Wasorru asszonysàg nem fogad el akàrkitöl garasokat, csak egy bizonyos müveltségi szint igazolàsa utàn! Az az érzésem, hogy ez az üzleti forgalmàt nem serkenti, söt!
A tizes szàmrendszer reciprok ismerete mellett jo az ellenpàrok Yin-Yang szimbolum ismerete, vagyis annak tudata, hogy az ellentéteknek egymàsra szükségük van és csak együtt tökéletesek.Ezt bölcsen mindjàrt meg is duplàzta: "6699" az érthetöség kedvéért!A pénztàrca fogsort meg azt hiszem hasznàlni fogom: a som magja veszélyes lehet kompotban!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-06 18:52   
Tessék:

Mrs. W.

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 12:36   
2006-09-05 10:22, poe:
Kedves Elsödleges Gazdasàgi Ügyintézöm,
hàt azt gondolja egy ilyen finom börkesztyü ingyen van? Hogy a fogorvosrol ne is beszéljek! Attol félek aztàn igazàn, nem annyira a foghuzàs, de a bukszàm kiüritése miatt! De higyje el, sikeresen megmozgatta a fantàziàmat! A phobiàmat sem kell màr a lélekdoktornàl reparàltatnom! Csàrdàst tàncolok én azon a bugyellàrison, csak kerüljön a szemem elé! Aztàn màr csak a szàmlaszàmàt tudassa, ahova a lyukas garasokat àtutalhatom!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 10:22   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Artemis

Dehogy hagyta el a bukszáját, csak fél tőle. Az Önnel egy fedél alatt élő hímnemű költekezésgátló zippzárral látta el az erszényt, ezért nem mer belenyúlni. Talán menjen vele fogorvoshoz, vagy vegyen egy pár jó minőségű kesztyűt. Utána jöhet majd a bérletéért.

Mrs. Wasorr a másodlagos gazdaság elsődleges tanácsadója

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-05 05:24   
2006-09-04 22:32, poe:
-
Kedves Tenyérbemàszoan kàrtyaveti asszonysàg, hogyne lenne kérdésem, de az ezerböl még nem tudtam kibogozni a legfontosabbat. Okvetlen kérek egy bérletet Önnél. De a pénztàrcàm valahol eltünt! Tudom, csak a gömböt kell megforgatnia, mélyen belenéznie (az okulàrét kérem tegye fel elötte!), és màris tudja hol hagytam el azt a frànya kézitàskatartozékot!A munkàban igy érdekelt most, bökezüen kifizetek jo vàlaszàért még talàloi jutalmat is!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 22:32   
Kedves Artemisz

Kérdése nincs? Ez itt egy jósda. És mivel Ön még új kuncsaft, talán nem is tudja a tarifát. 50 garas egy jóslat, de 300-ért válthat bérletet is.

Mrs. W tenyérbemászóan kártyaveti zaccleolvasó

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-03 08:25   
2006-09-02 23:58, bobe:
-

Persze, hogy nem volt ismeretlen a magas Akropoliszon a hideg, de az istenek ismerték a tüzet, ismered milyen sorsra jutott, aki ellopta, az emberekkel valo együttérzésében!

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-03 06:49   
2006-09-02 23:48, poe:
Nagyszerü vàlaszànak értékét kedves Wasorru nem csökkenti, ha kivàncsi kérdezöje valami igen fontosat elnézett bemutatkozàsom szövegében!
-
"hogy tudjàtok ki nem vagyok. Nem vagyok a születés és a vadàllatok istennöje, Zeus és Leto lànya, nem én vàltoztattam szarvassà Aktaiont tolakodo szemtelenségéért."

Bölcsességét bizonyitja tiszteletremélto Wasorru az is, hogy figyelmeztette kivàncsi megrendelöjét a rohamos öregedés veszélyeire!
Nem volt igazàn nemes vonàs, hogy engem az idös hülgy egyrészt kedvesen üdvözölt, màsrészt itt Önnek bevallotta , hogy tulajdonképpen csak a szép Apollot vàrta itt sorainkban! A költészet tündöklö fiàt keresse csak ö maga!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-02 23:58   
Nem faztak ezek az istenek? vagy akkor nem volt hideg?
Köszönöm kedves Mrs Wasorr kimeritö valaszat

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-02 23:48   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves K.-né sz. Sárkány Böbe

Kávézacc, kártyák, kristálygömb nélkül is megállapítottam, hogy Ön nagyon kíváncsi nőszemély. Ez ugyan ártalmatlan tulajdonság – nekünk – de annál ártalmasabb Önre nézve. Aki kíváncsi, az hamar megöregszik, szól a szólás, vagy mondja a mondás. Persze tudom, hogy ez ma még szinte hihetetlen az Ön számára, hiszen Ön még csak 87 éves, de ez a sok érdeklődés, kukucskálás és hallgatózás nem vezethet jóra és nem múlik el nyomtalan. Nyomatékosan figyelmeztetem, ha így folytatja, még az idén betölti majd a 88-at, sőt akár a 89-et is. Aztán majd jól megnézheti magát!

Ne mondja, hogy nem szóltam előre!
De a munka az munka, azért természetesen megválaszolom ám a kérdését.

Szóval a kérdéses Artemisz álnév csupán, egy Diána nevű hölgy művészneve. És hogy miért kell álruhába bújnia? Hát mert meztelen. Így mégsem mutatkozhat jobb társaságban, Éva-kosztümben, egy szál gyöngysorral, az is a markában. Gondoljon csak bele! Az álnév a mez, amit viselhet.
Bár szó mi szó (nem szolmizálok, van is nekem kedvem most énekelni, szombat este van és én dolgozom!) szóval ha kicsit tovább töri a fejét a kedves ismeretlen, talán jobb nevet is találhatott volna. No nem mintha az Artemisz rosszul csengene. Van ebben minden, art isz meg misz isz.
Akitől a nevét kölcsönözte, elég belevaló leányzó volt. Az erdőben élt, csak nők és nimfák között, így persze könnyű megőrizni a szüzességet. Már háromévesen rövid tunikát kért az apjától, tehát a kacérság azért nem idegen a természetétől. Íja és kutyája nélkül egy lépést sem tett soha, nyílvesszeje tévedhetetlenül célba talált.
Természetében mindhárom nőtípus megtalálható, a naív szűz az áldozatkész anya és a kegyetlen banya is. A penészes krónikák őrzői azt pletykálják, ő tette el el láb alól Ariadnét...
Ha gondolja, gombolyítsa tovább a fonalat

Ikertestvéréről Apollóról elég, ha annyit mondok, hogy ő is szeret meztelenkedni, íja és vesszeje is van, ám valószínűleg már nem szűz. Viszont mindketten kapcsolatban vannak a holddal.

Remélem, kíváncsisága kielégült, az oldala sem lett lyukas. Ha mégis, keressen fel, bestoppolom. Üdvözli:

Mrs.Wasorr okl. elő-és utónévkutató, családfaiskolai pedagógus és antik vár

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-31 14:39   
Kedves Mrs Wasorr mit tudna meselni ön uj tagunkrol Artemisröl no meg ikertestvereröl? Hogy öszinte legyek inkabb ikertestverkere vagyok kivancsi, mert nem szeretem a vadaszatot meg a fegyvert. Eddig annyit tudtam meg hogy Artemisz szuz es nagy vadasz (jaj)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-30 22:19   

Tisztelt hölgyem

Kritikáját emelt fővel fogadom, de higgye el, nem rajtam múlott a végeredmény. Először egy gyermekeknek való szótár került a kezembe, ebben persze nem találtam a szükséges kifejezéseket. Elmentem hát egy könyvtárba, ahol egy szimpatikus hídalgó tárt elém egy fóliánst, de abból meg az egerek harapdálták ki az engem érdeklő szavakat.
Harmadik próbálkozásom sikerrel járt ugyan, de annak a könyvnek a felén meg ült walaki
Így történhetett meg a megbocsáthatatlan, bár ha meggondolom, a polgármesteri hivatalban is szolgáltatást végeznek, sőt takarítani is szoktak.

Még egy utólagos csomagolástechnikai jótanácsot adnék Önnek. Legközelebb Maruszja márkanevű bőröndöket vigyen magával.

Ennek a tipusnak az előnye, hogy egymásba illeszthetők, így kis helyen elférnek és csak egy csomagot kell szemmel tartani. A reptéri alkalmazottak munkáját is megkönnyíti ezzel.

Sok sikert a munkához.

Mrs. W. sorgin

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó