2018. október 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 13:38   
2006-05-17 13:05, perec:

Azt hiszem, ez vagy a Playgirl, vagy a nagyothalló készülék.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 13:05   
2006-05-17 12:52, bobe:
-
A nyulat miért kell elvinni nyaralni, Böbenéni? Vagyonőrző lesz, vagy szükség esetén vacsora?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 12:52   
Kedves Mrs Wasorr megköszönöm a jo tanacsait . Azokat a dolgokat csomagolom be amiket ön felsorolt:

http://www.kossan.se/roliga/lostandersomarh/lostander_som_ar_hemmagjorda.htm

Csak egy dolog amiben nem igazan ertek önnel egyet a szep cipellöimet muszaj magammal vinnem. Azokat becsomagolom:

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 02:12   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Mrs. Forger, mindannyiunk Böbe nénije

Önnek nem kell ám ilyen hangosan Cavintonért kiabálni. Egyrészt az életkora indolkolja a szórakozottságot, hiszen Ön még öregedni is elfelejt, mióta hozzám jár, mindig 87 éves. Másrészt a neve is oka lehet a feledékenységnek, cserélje csak ki a szóvégi er-t egy té-re! Na ugye, Miszisz Feledés.

Látom, megszépült, megfiatalodott. Azért nem árt ellenőrizni, hasonlít-e még egy kicsikét az útlevélképére?!

Kedwesem, olwastam a kérését, bele is néztem a csodálatos kristálygömbbe. Meg kell mondjam, szépet, vidámat láttam. A bőrönd becsomagolva vígan mosolyog, de azért 4 szemmel figyeli a fejleményeket. Ez a gyanakodás nem is árt, mert a múltba visszatekintve láttam ám, hogy Ön régi csomagolós familiából származik, és szinte az anyatejjel szívta magába a ki-berakodás csodálatos művészetét.

Az óperenciás tengeren túlra is így kerültek, ki tudja, talán a Fedex csomagküldő szolgálattal, dobozolva

Gyakorlat teszi a kovácsmestert, így hát nem is csoda, hogy akár 2-3 héttel utazás előtt mindig mindennel elkészül. A könnyebb áttekinthetőség kedvéért Mr. És Mrs. Forger holmijai különböző színű bőröndökbe kerülnek. Hát igen, nem árt mindenre felkészülni, de ez azért mégiscsak sok lesz, nem? Az úr igazán otthon hagyhatná a fúrógépet, és talán a csavarhúzókészletre sem lesz szükség. Asszonyom, tegye csak ki a kompit is, azt a pár napot igazán kibírja montalanként.
Nemnem, a virágokat sem kell magukkal vinni, jobb, ha rábízza az öntözést valamelyik szomszédra.
A bundára, síbakancsra nem hiszem, hogy szükség lesz, és a dinamóbugyikat is otthon hagyhatja.
Nem árt tudni, hogy ha egy bőrönd tele van, hát tele van!

No látja, hogy megfogyatkozott a bagázs. Mondja csak, a nagyothalló készüléket a tartalék elemekkel betette? És a műfogsorhoz a ragasztót? Pótszemüveg? Hajfixáló, szőrtelenítő, szemöldökcsipesz, kontaktlencse, műkonty, lúdtalpbetét, körömolló, szúnyogűző, masszírozógép, vérnyomásmérő? Megvan? Ha kitenné azt a halom Playgirl magazint, annak a helyére éppen beférne az iszappakolós készlet meg a hajcsavarók. Mondja, minek 12 pár cipő, 5 pár papucs meg hét darab szandál? Mi maga százlábú?? Akkor semmi baj, nem kell túlsúlyt fizetni, vegye fel mindet. Mire is jutna nélkülem? Bizony, ebek harmincadjára.

Úgy tűnik, minden rendben. Most még írjon egy leltárt a becsomagolt dolgokról, nehogy elvesszen valami. Ehhez persze megint ki kell szedni mindent, de az nem baj. Mire negyvenhetedszer pakolja vissza, a dolgok már maguktól is megtalálják a helyüket.
A legfontosabb, hogy ezt a táskát ne veszítse szem elől. A többi mind pótolható.

Jó utat, kellemes találkozásokat kíván Csikiban

Mrs. Wasorr a Pakkhelyzet fedőnevű csomagolástechnikai vegyesbizottság ügyvivője

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 21:37   
2006-05-15 00:24, poe:
-
Köszönöm hogy centralizáltan analizálta krónikus demenciámra utaló absztrakciós képességeim abnormális redukálódását...

Egyszóval egy jót röhögtem, s olyan hosszú volt, hogy mire a végére értem az elejét már el is felejtettem

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 15:42   
Tisztelt Mrs Wasorr !
Közeledik az ujabb kirandulas !
Mit lat Ön erröl a szep kristaly micsodajaban? bocsanat gömbjeben
Kerem segitsen mert en mar azt sem tudom hol a fejem mit is csomagoljak hova is dugtam az ajandekokat? Kis cavinton nekem sem artana.

Köszönöm elöre is hogy faradozik a garasokat atutalom postagalambbal

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 00:24   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Rég nem járt már nálam, látja a rendszertelenség megbosszulja magát. Magát elég szertelennek ismerem, de ez még nem ok arra, hogy így el legyen keseredve egy bog miatt. No most már minden rendben van, itt vagyok a vígasszal, tanáccsal és ellenszerekkel. Törölje meg szépen a szemeit. Nem, ne azzal, itt egy másik zsebkendő. Persze hogy tiszta, esetleg pár macskaszőr lehet rajta. Vagy morzsányi bosszantópor.
Nem tudom kedvesem, mi ez a nagy riadalom, magácska már benne jár a korban, hát nem csoda, ha ezt-azt néha elfelejt. Megesik ez a fiatalokkal is. Van, akinek 3 csomó is díszeleg a zsebbéli fejkendőjén, pedig néhány évvel fiatalabb Önnél. Na ugye, mindjárt jobban érzi magát, ha tudja, hogy szimpatikus és paraszimpatikus szimptómáival nincs egyedül. Ez olyannyira igaz, hogy feledékenyebb országokban már csomóklubok is alakultak, ahol az emberek megpróbálnak együtt élni saját és mások görcseivel. Csomókötészeti versenyeket is rendeznek, íme a győztesnek járó aranyérem

Remélem, sikerült kicsit megvígasztalnom. Manapság az élet nehéz, bizony kötélidegek kellenek hozzá.

Most pedig térjünk át a gyakorlati tanácsokra, hiszen nem csak igével él az ember, kell néhány főnév és határozott határozószó is.
Első tanácsom afféle gyorssegélyként magára az emlegetett, jobb sorsra érdemes ám csomót szenvedett tárgyra, az Ön kockás keszkenőjére vonatkozik. Soha, de soha ne kössön rá bogot. Erről ugyanis semmi más nem juthat eszébe, mint hogy ki kellene fújni az orrát. Használjon inkább papírzsebkendőt, akkor nem kerülhet ilyen nehéz helyzetbe, hiszen arra nehéz bogot kötni.
Csomót mindig arra a tárgyra kössön, amit nem szabad elfelednie. Egyszerű, mint a pofon, nem? Nézzünk pár példát:
Tisztítóba kell vinnie a ruhákat: csomó a blúzon.
Holnap délutánra bejelentkezett a fodrászhoz: csomók a hajban.
Ha ezt látja, menten az eszébe jut, hogy szombatra spagettit akart főzni.
Csomót kötött igazgyöngy nyakékére? Meg kell néznie, kikeltek-e már a gyöngycsirkék a baromfiólban.
Egy izgalmas bog, jelentése: jelenése van a varrónőnél, az új tavaszi kiskosztüm főpróbáján.
Egy csomó a házikedvencen : tavaly kölcsönadta a szomszédnak a kerti locsolót, ideje visszakérni.
Apropó kert, ha egy ilyet lát, kérje számon állandó jellegű tettestársától a gyümölcsfák esedékes metszését.
Az ötletek tárháza kimeríthetetlen, nézze csak például ezt, ugye rögtön tudta, hogy most kell megrendelnie a téli tűzrevalót?
Ez a sétáló csomó pedig azt jelenti, hogy már megint a kutyát felejtette otthon

Az ember azt hinné, hogy csak a nők rohannak, kapkodnak mindig, csak ők feledékenyek és indiszponáltak, ámde ez nem igaz. Még azok a férfiak is, akikbe tenger ész szorult, még ők is összegubancolják időnként a dolgokat
Szóval megesik ám az ilyesmi a teremtés koronáival is, hiába a fejlett technikai érzék, a műszaki irányultság, a feledékenység, szórakozottság nem csak a hölgyek kiváltsága.

Apropó kiváltság, váltsa már ki a tavaly felíratott Cavintont, aztán kössön csomót a báli topánjára és menjen el egy koncertre. Nem, ezúttal nem a borostás úrra gondolok, hanem egy másikra. Szintén zenész, de egy kicsit rugalmasabb, flexibilisebb, forradalmian új hangszerkezelésének csodájára járnak. Vajon mire emlékezteti ez a görcs? Talán arra, hogy a kottát megint a kandallópárkányon hagyta....

Slusszpoénként egy versikével búcsúzom Öntöl és a többi feledékeny olwasótól

Mrs. Wasorr a Memorandevú Emlékezetfejlesztési Tanácsadó Szolgálat ügyeletes nefelejcse

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-14 19:35   
2006-05-14 00:19, SOM:
-

Som, és ha már az egészségem sem a régi, akkor jön a végkifejlet: A teljes megboldogulás!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-14 00:19   
Zsike asszonyság, csomós "R" nélküli,

Sose búsuld a memóriádat!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 22:34   
Kedves asszonyom...Mrs...hmmm...Hogyishívják?

A Talált Tárgyak Osztályát kerestem igazándiból, ugyanis elveszítettem az emlékezőtehetségemet, és a görcs álljon belém elfelejtettem az odavezető utat. Azt hiszem gordiusi csomópontnál kellett volna jobbra fordulnom egy sima és egy fordított kanyar után.
Sebaj, hamár idevetődtem mondja: nem vajákolna össze nekem kenőcsöt vagy cseppeket a bajomra? Várjon, mindjárt eszembe jut mi kéne ha vóna...

Megvan! Azaz nics meg...azért jöttem, mert ha megyek, egyre távolabb kerülök a Rezeda utcától ahol oldódnak a görcsök és a problémák.

Elmondom gyorsan a bajom, mielőtt elfelejtem:
Itt van nálam ez a zsebkendő nézze csak! Vagy én vagy a természet, de nagyon csúnyán elbánt vele.

Természetemből adódóan feltételezem hogy én kényszerítettem erre a nyakatekert tornamutatványra a szegény kockás szövetdarabot, de hogy miért cselekedtem már nem tudom. Csomó indokom lehetett rá, mert mostanában minden elfelejtek. Amit mondanak az az egyik fülemen be, a másikon ki. Szóval minél jobban görcsölök annál inkább nem jut eszembe hogy miért is köthettem rá. Már egy csomó kézikönyvet is átnéztem, de abba is belebonyolódtam.
Görcsbe rándul a gyomrom a gondolatra, hogy amit ma meg kellett volna tennem, arra holnap is lusta leszek.

Ha legalább nem a zsepin hanem a kákán lenne a csomó, legalább jól járnék, mert ugye kereshetnék rajta egy csomót. De így mihaszna: kereslet lenne, káka nincs, csomó van!

Higgye el a saját feledékenységem miatt már néha én is nevetőgörcsöt kapok magamtól.

Még az a szerencse hogy családom megértő velem szemben. Kizárólag a hátam mögött mernek nevetni. Anyáknapjára szép virágot is kaptam. A csokor csodálatos rózsaszín görccsel volt körbekötve, és egy doboz No-Spa volt a ráadás.

Szóval arra kérem a tisztelt nemzetis asszonyt oldódjon meg a nyelve, ossza meg velem gondolatait és görcsoldó ötleteit. Mit kéne feledékenység ellen szednem? Mit tegyek hogy megoldódjon a csomó rejtélye, mi a csomóra akarom mondani csodára kellene hogy emlékeztessen? Valamit találjon ki, s tálaljon ki! Hiszen önbe tengernyi ész szorult, s mint tudjuk a tengerésztől nem állnak messze a csomók!

Nem kuszálom tovább a mondatokat, maradok tisztelettel:
R (vajon ezen a betűn nem egy csomó van?)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-28 13:09   
2006-04-26 15:57, poe:
ha kérhetném, postafordultával fizessen be a csíki bankba 50 garasnak megfelelő t.eurot.

Mrs. Wasorr az orrhorgászok nemzetközi kutató intézetének titokban, azaz orvul kinevetett osztályvezető-helyettese

Igen tisztelt Asszonyom,

a mai napon megtörtént az átutalás, bár ez nem rizikómentes, ugyanis kérelmem végrehajtása, még a fellegekben van.

Az Ön helyében elfogadtam volna a fenti masina szabadkezü használatát, nekem az a mottom:ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!
Bevallom öszintén, eddig többet futottam, mint elfogadtam, de ne legyünk elégedetlenek, hisz soha nem tudjuk melyik jobb megoldás.

Mély tisztelöje:
Frau Fischer, született Bovariné

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 15:57   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Frau Fischer született Bováriné

Tisztelt érdeklődésére belenéztem a kristálygömbbe, és beszéltem a Halászati, Vadászati és Madarászati Minisztérium ez ügyben illetékes szóvivőjével, Wassermann Wels Wolframmal is, aki megnyugtatóan válaszolt minden feltett kérdésre. Máris továbbítom Önnek a 176 oldalas mentegetőzés rövid kivonatát.

1.) Természetesen van remény a pecahelyre. Mert mint Ön is tudja, a remény hal meg utoljára. Na ezt a halat még nem fogták ki.

2.) Önök jól kifogták, mikor igényeljenek pecahelyet. A vízügyesek ügyesen szem előtt tartva a lakosság kukacosabb rétegeinek igényeit, egyéni horgásztavakat alakítanak ki, ahol nem kell osztozkodni, mert mint azt Önök is tudják, közös halnak tejfölös a háta. Vagy túros? Valami fehér, és ehető volt, de már nem emlékszem.

3.) A project még tervezés alatt van, tehát türelem, halat terem. Nehéz feladattal kell megbirkózniuk, hiszen a törvény elírásai szerint az egy négyzetméteren ülő horgászok száma nem haladhatja meg a három főt, és a felajzott botok közül legalább egynek mindig állnia kell.

4.) A Becsalihoz címzett csalibolt már elkészült ugyan, de most folyik a készletek feltöltése.

5.) Herr Karpfen a jövő héten nagy leleplezésre készül, a nemzetközi média kereszttüzében ünnepélyes keretek között fogja átvágni az ismeretlen horgászt. Illetve a szobrát. Vagyis a szobrán a szalagot. (Na így már jó lesz, azt hiszem. Fene ebbe a nyaka-tekerten bürokratikusan akadémikus magyarázkodásba.)

6.) A pecahelyek régesrégen elkészültek, de sajnos már birtokba is vették őket a kétlábú és szőrös orvhorgászok. A felügyelők rendszeresen bejárják a terepet, és megpróbálják rávenni az illegalitásban működő egyéneket napijegy vagy egy éves horgászengedély kiváltására. A kiváltságosoknak persze ilyesmire nincs szükségük.

7.) A helyi sörkert már megnyílt, de a névreszóló márkájú söröket gyártó gyár költségmegtakarítás miatt Malajziába költözött, ezért mostanáig csak a sörösüvegek cimkéje készült el. Jön a meleg, szükség van a védőitalra.

Mihelyt folyamatos lesz a sárga folyadék szállítása, máris megnyithatja nem létező kapuit a horgászparadicsom.

8.) A horgásztársadalom minél igényesebb szórakoztatásáról is gondoskodtak az üzemeltetők, szerződtettek néhány ledér öltözetű sellőt, de sajnos ezzel sem volt szerencséjük. A próbaüzemelésnél egyik minőségi ellenőr szúrópróba–szerű ellenőrzést tartott, ám italközi állapotban megfeledkezett magáról és félredobva minden jó ízlést és modort, 8 napon túl gyógyuló sérelmeket okozott. A szirének perelnek, az ügyvédeket halpénzzel fizetik, tehát hosszadalmas eljárásra számíthatnak. Addig is egy keményebb fából faragott, dús kecsekkel megáldott vízileány képviseli majd a nívós művészeti élvezeteket az éhes szúnyogok és vehemens ellenőrök nagy meglepetésére.

Ajánlatosnak tartanám emiatt, ha Fischerné is rendszeres gyakorisággal elkísérné párját a halszerző foglalkozásokra. Akkor legalább együtt énekelhetik Vámosi/Zárai örökbecsű dalát, hogyaszongyahogy: Csitt csak most maradj csendben!

....Csitt csak most maradj csendben,
Most az én úszóm remeg
Kifogom a LochNess-i szörnyet,
Szerintem egy méretes keszeg

Hallgass már csitt,az égszerelmére,
Rég nem volt már ilyen jó kapás
Rántott szörnyet sütök ma ebédre,
Vagy ha nem hát majd valami mást

Húsz éve múlt mégcsak,hogy, veled vagyok
Volt részünk bőven jóban halban
Csak az a bánatom,hogy sokat hallgatok,
Sosem beszéltem ki magam

Hát csitt, csak most maradj csendben
Figyeld ezt az őrült rángatást
Fárasztassz a szövegeddel engem,
Elszalasztom ezt a jó fogást

Emlékszem rég másként beszéltél,
Én voltam az igazi nagy fogás
Hogy is mondtad amikor megkértél:
Csak Te kellesz Ugye? Vagy valaki más !

Ha jól megfigyelte a Delfin Jósda kereken másfél éves és egy hetes működését, láthatta, hogy nálam csak pozitív kimenetelek vannak, így biztosíthatom magamnak a pozitív bejöveteleket is. Illetve bevételeket. Sajnos, Ön hiába ad nekem szabad kezet, a Mrs. jelzőről tudhatja, hogy kezem már régen nem szabad. Ezért ha kérhetném, postafordultával fizessen be a csíki bankba 50 garasnak megfelelő t.eurot.

Mrs. Wasorr az orrhorgászok nemzetközi kutató intézetének titokban, azaz orvul kinevetett osztályvezető-helyettese

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-25 08:27   
Igen tisztel Mrs Wasorr jósnö!

Nagy gondom van, drága párommal:
Igértek neki egy pecahelyet, de amit egy kézzel adtak azt utána kettvöl vettek el
Csalódása felmérhetetlen!
Kérem sziveskedjen a gömbe nézni, hogy van e még remény ez ügyben
Amannyiben joslata pozitiv kimenetelü lenne, szabad kezet adok Önnek e masina használatához!!!
Image hosting by Photobucket
Mérhetetlen tisztelöje:bovi

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-25 02:53   
2006-04-24 00:55, poe:
A halak ezidő alatt vígan úsznak az árral a kényelmes, tágas akváriumban.
_________
Kedves Mrs.Wasorr!
Mindig tudtam,hogy On a jawasasszonyok gyongye es nem is csalatkoztam ezuttal sem . Halam jeleul itt is hagyok valami borravalot,mert nagyon megvagyok elegedve a joslataval. Image hosting by Photobucket
Hasznos tanacsait meg is szivlelem es azok szerint fogom a szabadsagomat tolteni.
Egyetlen egy dologban nem volt egeszen pontos : a Hal nem lesz egyedul a tagas akvariumban , hanem tarsasagban lesz o is . Image hosting by Photobucket Ugyanis egy hettel a Pettyes talalkozo utan Hal talalkozo is lesz (elarulom , de csak Onnek: egy iskolaban vegeztunk ) . Gondolhatja , milyen dinom-danom lesz ott majd
Maradok oszinte csodaloja:
Pettyes

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-24 00:55   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Pettyes

Itthagyott ibrikjét megtaláltam, és úgy zaccolom, hogy Ön már túl van a fekete levesen, vagyis kávéja javát már megitta. Méghozzá jó társaságban
Lehetséges azonban, hogy összecserélték a kávésbögréiket a nagy kapkodásban, mintha ez lenne az Öné, nem?

Most pedig jósolni fogok a kávémaradványból, azaz a zaccból. De több szem többet lát, nekem is elkel már egy pár pótszem.
Az idei nyár hallatlanul izgalmas lesz a rák jegyűeknek, visszafelé araszolnak majd az időben, nem is keveset. A halak ezidő alatt vígan úsznak az árral a kényelmes, tágas akváriumban.

A Napisten havában, júniusban felkeresi fiatalsága színhelyét, és diákkori csinyjeinek tetthelyét. A kórus eldalolhatja a De nehéz az iskolatáska című áriát.
Az osztályfőnöki óra után sofőr várja majd a limuzinnal, hogy az esti mulatságba vigye.

A báli ruhájához stílszerűen jawasolnám a kávécserje virágát, azonban a termés fogyasztásával legyen mértékletes. Az úti izgalmak és a múltidéző kalandok mellé igazán nem kell ajzószereket fogyasztani. Tudom, hogy fából nem lesz waskarika, mégis a koffeinadag csökkentésére ezt az iparművész által formatervezett csészét ajánlanám, sose fogy ki belőle a kávé.

Csak arra vigyázzon, nehogy szálka menjen a nyelvébe.

Kellemes wakációt kíwán Önnek
Mrs. Wasorr kofferinológus és találkozási szakasszony

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-22 23:54   
2006-04-22 21:23, poe:
nyitva a jósda, csak tessék, tessék.
________
Elnezest , hogy szeansz kozben zavarok ... Image hosting by Photobucket ... khmmmm ... nyitva volt az ajto ... Itt hagyom a kaves cseszemet ... Image hosting by Photobucket
Mrs.Wasorr ... a cimemet tudja ... Kerem , ha ideje megengedi, nezzen bele es mondja meg , hogy mit lat ?
Koszonettel:
Berletese , Pettyes

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-22 21:23   

ITT A DELFIN JÓSDA

Ismét nyitva a jósda, csak tessék, tessék.

Egyébként szeretném tudni, ki hagyta az ajtóm előtt a tojásait? Majdnem beleléptem. Az egyik még szőrös is! Megmondanák, mihez kezdjek velük?
Mrs. W

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-13 23:15   
Jó utazást Mrs. Wasorr és vigyázzon, merre repdes összkomfortos seprüjén, mert olyasmit pletykálnak, hogy Harry Potter is úton van, méghozzá kissé bedrogozva. Ezért mindig figyeljen a kanyarokban, nehogy összecsattanjanak valahol.

Idöközben eszembe jutott egy üzleti tipp Mrs. Wasorrnak: miért nem hajtja be ilyenkor, húsvét táján, az adósságokat tojás formájában? Még mindig jobb, mint a semmi vagy a vatikáni valuta.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 23:00   

ITT A DELFIN JÓSDA

Tisztelt ügyfeleim

A közelgő nyúlinvázió miatt a Delfin Jósda 8 napig zárva lesz.

De túl a bezárt ajtón lassú léptekkel settenkedik már végre a tavasz. Mire feltörik az utolsó pirostojást, garantáltan nyugdíjba mehet a nagykabát.

Akinek sürgős jósoltatnivalója van, forduljon a macskáimhoz, ők itthon maradnak. Ha nem annyira sürgős, dobják a postaládába - abba a naaaaagy zöld/lilába - postafordultával megwálaszolom majd.

Kellemes ünnepeket kíván Önöknek a

Tojásgyűjtő körúton lévő nyúlvadász Mrs Wasorr

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 20:53   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Mindig-adós de nem Mindenhol-adós S.H.

Láthatja a keletről – na nem a napkeletről, hanem levelem keltéről – hogy nem kapkodtam el a választ. Először meg akartam várni, hogy a Bolondok Nemzetközi Ünnepe, azaz Áprilili elmúljon. Aztán meg napokig rágtam a problémát, forgattam jobbra-balra, hogy lehetne ezt a dilemmát megoldani úgy, hogy se én ne járjak rosszul se Ön jól?
Többféle projektet is kidolgoztam.

Projekt 1. Lízing

Ön nem megvásárolja, csak lízingeli a jövőt. Ez persze nem olcsóbb de olyan nagymenősen hangzik. Időnként, mikor ráun a jóslatra, vagy az amortizálódik, eljön vele és becseréljük egy újabbra (esetleg second hand is lehet)

ЛИЗИНГ LIZING ITT TESSÉK ÉRDEKLŐDNI

Projekt 2. Piramis-játék

Ön – terjedelmes fekete és fehér listáira, valamint tengernyi ismeretségi körére támaszkodva - új ügyfeleket, megrendelőket, jövőre várókat hoz, a régieket újabb megrendelésekre noszogatja. Ennek fejében ingyen jóslat nem jár ugyan de a bevételből piramis módjára emelkedő százalékot kaphat. Vagyis az első után sokat, aztán egyre kevesebbet.
Csatolom az előszerződést, ha ezt választja, csak alá kell írnia
És itt az ábra is, hogy jobban el tudja képzelni az elképzelést működés közben.

Projekt 3. Dologház

Ebben a prodzsektben egy régi népszokást elevenítenénk fel, amennyiben az adósok pénz hiányában ledolgozzák hátralékukat. Önnek tetemes adósságot sikerült felhalmoznia, és úgy vettem ki szavaiból, hogy további tervei is vannak ez ügyben.
Nézzük hát a tarifát:

Egyszerű, egykérdéses tanácsadás…………………………mosogatás
Bonyolult problémamegoldás………………………..sütés-főzés
Rövidtávú jövőbelátás……………………………….ablaktisztítás
Teljeskörű elemzés……………………………………..mosás-vasalás

Azért a macskámat nem kellett volna a mosógépben felejteni!

Hosszútávú horoszpók………………………………. nagytakarítás

A fenébe, hát nem kidobta a tavaly vett gyönyörű, dögkeselyűtollas kalapomat? Na menjen, keresse meg hamar! Ha tönkrement, levonom a következő jóslatából!

Többszemélyes, családi jóslat………………………kerti munka
Már megint mit csinált, mondja! Mi baja a cicáimmal? Nem szereti az állatokat? Mi? Hogy csak a halakat meg a madarakat, mert szőrallergiája van? Miért nem mondta hamarabb? Most mit kezdjek magával? Megvan. Bérbeadom a szomszédos autómosóba. De aztán nehogy szégyent hozzon rám!

Mrs. Wasorr a kétbalkezesek európai szövetségének képviselőségi munkaközvetítője

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 02:58   
2006-03-31 15:19, poe:
-

Juteszembe, Boszorkafalván előre fizetjük az adót és másfél év múlva visszaigényelhetjük annak a 40 százalékát, amennyivel többet fizettünk be. Ez egy jól működő rendszer, ajánlanám a juharleveles társadalom anyagi viszonyainak fellendítésére.

Ez itt is ilyenszerűen müxik, mint ott Boszorkafalván. Csakhogy azt a 40 %-ot egy éven át az állambácsi kamatoztatja magamagának, ugyi?? Namármost, én nyugdijasként aszontam (ezt csak akkor az első lépésnél tehettem), hogy izé... adják csak kezembe.. bankomba.. az egész "nagy" nyegdijat, s majd amikor annak ott lesz a törvényes ideje, akkor én majd letejelek, leadózom. Kapis? Igy én kamatoztatom a ládafiámat egy éven át, nem állambácsi. Ö úgy is kap eleget...
Megsúgom: kb. egy havi nyegdijat fizettem most vissza. Sok.. kevés más társadalmakhoz viszonyitva.. találgathatom (?!)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 02:07   
Kedves Mrs. Wasorr a távolkeleti harc-és iparmüvészetek kabbalisztikus és ballisztikus szakszervezetének szakoktatója,

Vettem és megszakértettem szakértését. A kabbala ezenonnéttől velem lesz útjaimon, a púpomon, vagy parókám alatt..

A szivem-lelkemet sorvasztó gondom jóslatával szintehogy párhuzamos időben meg is oldódott. Álmot láttam ugyanis. .

Pacifikus üdvözlettel, som

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 15:19   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves aranyo-SOM

A fizetséget aranyban megkaptam, erre a félévre rendben vagyunk. Persze semmi közöm hozzá, de mondja, miért nem vált bérletet? Úgy mégiscsak jutányosabb lenne nem? Ma-holnap törzsvásárlónak számít nálam.
Legutóbbi megrendelése azonban nem volt elég világos. Ügyében tanácskoztam két kolléganőmmel, Ezot Erikával és Vica Versával is, de sajnos egy hajszállal se tudtak előbbre segíteni. Ezért saját magam tudományával próbálom meg jogos-jawas igényét kielégíteni. Vajon kabbalára gondolt, kabalára, vagy a kábelinternetes kapcsolásra?

1. Ezért most elsősorban kap egy kabbalát. Ez az ősi varázslat a mai modern időkben mint felhasználóbarát eljárás jelentkezik, ami sikeresen ötvözi a pszichoszomatikus terápiát, a vízalatti mézes masszázst, és a tájcsit, tehát a test a szellem és a lélek egyaránt megkapja a magáét. Remélem okkult belőle.

2. Ha mégis inkább kabalára vágyna, az úgy a leghatásosabb, ha maga készíti el magának. Fontos, hogy teliholdkor kezdje és részleges napfogyatkozásra végezze be. Vagy ki. Mi? Hogy nem tudja, hogyan kell? Na hát miért nem ezzel kezdte. Vegyen egy valódi bolhabőrből varrt zacskót.. Legjobb ha a bolhát maga fogja, a bőrt is maga nyúzza, cserzi és varrja. Díszítse saját jelével. Ha kész, tegyen bele néhány szépen megmunkált kavicsot. Ez most épp időszerű, így húsvét tájékán. A kavicsok közét töltse ki hajjal, szerezzen néhány lehetőleg vörös tincset egy szép nő fejéről.. A hajat öntse le némi bálnazsírral. Tegyen a zacskóba egy székely rovásírással díszített, nátha ellen beoltott főtt tojást.

Ne feledkezzen meg az írás angol és eszperente fordításáról sem. Ne sóhajtozzon, mindjárt készen vagyunk. Már csak a sziámi ikrek levágott körme kell. Megvan? Leírt mindent? Ki ne felejtsen valamit az istenért, mert az első kakaskukorékolásra kökénnyé változhat. Aztán megnézheti magát. Ha harmadszor is leellenőrizte, mi van benne, akkor, de csak akkor kösse be a száját. Nem a magáét, a zacskóét. Rázza meg kicsikét a zacskót, a bolhabőrből valót! és a nadrágja korcába kötve mindenhová hordja magával. Ez a kabala megóvja Önt nemcsak a rontástól, de a rántástól is. Védelmet nyújt a túlzott költekezés ellen, szélviharban nehezékként szolgál, de bőrszíjánál megforgatva fegyverként is használhatja. Univerzális darab, ne sajnálja az időt az elkészítésére.

3. A kábeles internet-csatlakozást ugyanolyan ügyesen meg tudja s.k. oldani, mint a kabalazacskókészítést. Szolgálja ki magát a készletemből. Szüksége lesz még harapó-, csípő- és egérfogóra, néminemű szigetelőszalagra, és egy asszisztensre, aki a műtét során ezeket a műszereket sterilizálja és kézbe adogatja. Sok sikert, majd értesítsen az eredményről.

Juteszembe, Boszorkafalván előre fizetjük az adót és másfél év múlva visszaigényelhetjük annak a 40 százalékát, amennyivel többet fizettünk be. Ez egy jól működő rendszer, ajánlanám a juharleveles társadalom anyagi viszonyainak fellendítésére.

Mrs. Wasorr a távolkeleti harc-és iparmüvészetek kabbalisztikus és ballisztikus szakszervezetének szakoktatója

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 13:11   
2006-03-29 18:58, poe:
-

Kedves Jawasasszony,

koszonom az ujabb joslatokat, azonban eddig - eloszor tevekenysege alatt - nem sikerult eltalalnia, mert az emlitett szemelyek vagy mar kitarulkoztak, vagy meg a varolistan vannak.

Fizetseg: gondolkodom valamilyen reszletfizetesi konstrukcion, van Onnek ehhez jawaslata?

Vagy hozzak ugyfeleket, es csereben tovabbra is ingyen (hitelre) jutok ertekes jovendolesekhez?

Hunor, aki mindig ados (de nem mindenhol azert )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-30 11:29   
Kedves Som en tenyleg sarkany vagyok , haziasitott es "csak" 87 nem 100. Fiatal sarkany vagyok en

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-30 02:47   
Böbike, Néniséged - ki mondta, hogy "sárkány"?- 100 évesnek igazán csinos, szemüvegestül, mindenestül. Vagy csak 87, de nem-e mindegy? Mégegyszer ennyit!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 22:54   
Nagyon tetszik az uj szemuvegem

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 21:38   
My beloved Mrs. Wassorr!

Tudna nekem ma-, holnapra valami nagyon okosat kiolvasni abból a csuda gömbjéből. Igen-igen megbokrosodott az árvalányhajparókám a tökfejemen.. Valami "izés" igéret-féleség sorvasztja szivem-lelkem. Itt nyekegek hol angolul, hol magyarul, s -urambocsás'!- román vegyületek is mutatkoznak lombikjaimban.. csak ki ne csapodjék onnét valamiféle ártalmas molekula.. Naaa, ESZEMTOKJA! Ugy kell nekem!! De ejsze csakis azért eshetett meg az eset, methogy nincsen egy saját-bejárású fékgömböm, amit itt tartogathatnék a billentyüzetemen. Sebaj, majd most miután a 2005-ös adómat leizzadom állambácsinak, rögvest varázsgömböt veszek. Istenuccse, a köv. havi nyegdijamból olyat veszek amelyikben mobil száj-lakatok vannak - akarom mondani ujj-lakatok, méginkább billentyűzet-lakatok. Tudja mán Nagysád mire gondolok? Ön a mindentudónk, kell tudnia.
My beloved , szánjon meg engem, esendőt, és egy express kukkintással varázsoljon ki onnét a gömbjéből valami jó kis kabalát .. nem is tudom ez a szó jó-e ide, de ugyis mindegy mán ennyi nyeletlenség után.

Hálámhoz mellékelem a garasokat . Csupa arany!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 18:58   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Duplaadós Szerk. Úr

Szomorúan látom, hogy Ön részletletagadásra dolgoztat. Tessék mán mondani, nem folyik az Ön ereiben egy csepp skót nedű sem? Nem, nem whiskyre gondoltam! Vérre. Ez a takarékosság már vérre megy, illetve vért kíván. Egy hadseregnyi szúnyogot fogok Önre uszítani, ha továbbra is elszabotálja a szolgáltatásom árát.

Most az egyszer még kisegítem, remélve a mihamarabbi átutalását. Bár személyesen is beugorhat vele, ha éppen itthon talál. Legalább befogom ablakot pucolni, igazán segíthet kicsit egy szegény öregasszonynak.

Szóval a Kurjantó. Hogy ki lesz az új interjúalany? Szabad találgatni ugye? Mennyit? Hármat? Mert egyenlőtlen ám a küzdelem, ha én Á-t mondok, Ön esetleg Bé-t, így csak veszíthetek, aztán majd azért tagadja meg jogos járandóságomat. De háromból csak több esélyem van. Lássuk a három portrét.

Első tippem Kovács Pistike

Ez a kiskölyök már hónapok óta többször szemérmetlenül felkínálkozott nekem, hogy a barátom akar lenni. Úgy látszik, nem tanították meg a szülei, hogy idegenekkel ismerkedni veszélyes. Én óvatos természet vagyok, talán kicsit gyanakodó is. Lehet, hogy csak a mézeskalács-házikómból akarna falni egy darabkát? Vagy a megtakarított garaskáimra fáj a foga? No tőlem esetleg egy szem gumimacit kaphat, rágódjon rajta, míg leérettségizik.
Ám az lehetséges, hogy a Kurjantó szerkesztősége kihasználta a rendkívüli alkalmat, és barátjává fogadta Pistikét. Ezzel lehetősége nyílhatott rá, hogy zaftos pletykákat szerezzen a szülők folyamatban lévő válóperéről, a család kifizetetlen adóhátralékáról, és a nagyobbik lány szerelmi viszonyáról. (De pssszt, itt tilos a p betűs szavak használata).
Szegény gyerek, mi lesz így belőle? Lesír róla, mi a véleménye rólunk felnőttekről. Fuj.

Második tippem: Kovács Böbe

Az idős csíki matróna a nagy idők nagy tanúja. Történelmi riportsorozat keretében mesél azokról az évekről, amikor a sokszorosan körözött U. T még kisfiú volt, és a nagyapja gumicsizmájával a lábán összemászkálta az akkor harmincas éveit taposó kackiás menyecske veteményeskertjét. Sokáig álldogált a nyitott ablak alatt, éhes szemmel leskelődve, de bekopogni nem mert soha. A második részben Böbe néni a trójai háborút eleveníti föl, hiszen szép Helénával jó barátságban volt akkoriban. Majd egy nagy ugrással a közelmúltba röpít bennünket, bemutatja, szép új szemüvegét, a tűsarkain hintázó riporterhölgy vizespoharában mosolygó tartalék fogsorát, és az otthonkája titkos zsebében féltve őrzött hallókészülékét. A riport végén a fentemlített Kovács Pistike hatalmas, tavaszi virágokból összeállított csokrot nyújt át az idős asszonynak, aki fiatalos fürgeséggel kapja le fejkendőjét és rak boglyát a szénanáthájából a feje tetején.

Harmadik tippem: Remek Elek

Remek Elek, csont-és hályogKovács, pálpusztai lakost 61. születésnapján keresi majd fel a Kurjantó stábja. A készülő riport bemutatja, hogyan lett a tözegbányászból számító gépesített programozó mellett kifutófiú. Amikor kiöregedett a futkosásból, nyugalmasabb de jövedelmező tevékenységet keresett magának. Így lett népi gyógyító. Feleségén és anyósán kisérletezte ki a technikákat, majd miután megnyitotta rendelőjét, harmadszor is megnősült. Eleinte csak a falubeliek jártak hozzá, de ma már messze földről zarándokolnak keze alá a reménykedők. Az alternatív testkovács kézrátétellel gyógyít szürke, zöld, lila és citromsárga hályogot, ha kell, vályogot is. Érzéstelenítés nélkül amputál kezet, lábat, a feleslegessé vált darabokat kezeslábasként értékesíti. Altatás nélkül hipnotizél, már ha valaki igényt tart ilyen úri huncutságra.

Vajon melyik lesz az igazi?

Mrs Wasorr háromszoros udwari portréfestö

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 22:35   
2006-03-27 19:22, poe:
-

Kedves Jawasasszony,

koszonom ezt az ujabb remekbe sikerult jawaslatot. Kerem feltetlenul megemelni a berlet arat, mert mindenkeppen megeri, legalabb a duplajara novelnem az adossagom.

Es rogton es dupla aras kerdesem: mit gondol, ki lesz a Csiki Kurjanto kovetkezo interjualanya

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó