2018. október 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-07 13:44   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Köszönöm a birfiolt, tessék mondani, ebből pulóver is készül?
Megtisztelő éRdeklődésére, s ha nem is willámsebesen, de még idejében válaszolok, hogy karácsonyi meglepetéseit legyen ideje beszeRezni a nagy hajsza előtt.
Látom, felebarátait már feliben-harmadában elintézte, bár csak félmunkát végzett, mert az ajándékok közül kifelejtette a felesborsót és a fél pár kesztyűt (biztosan félálomban írta levelét!).

Lássuk hát a maradékot, azaz a legközelebbieket, vagyis a családi kört.
Mivel nem jelölte meg az ajándék anyagi vonzatát, ezért személyenként legalább két jawaslattal kedveskedek Önnek, gazdaságos és krőzusos árfekvésben. Tessék választani

A szakácsnak, aki nem szak-ács, ajánlok egy fedőt, egy fejfedőt. Amennyiben nem kopasz az illető, akkor fontos szempont, hogy haj ne kerüljön a terítékre, mert akkor hajaj. Vegye meg neki ezt a sapkát, aki ezt felteszi, mindjárt okos embernek látszik. S ha nem tetszik neki, akkor sincs baj, elkészítheti rántott velőnek, sült krumplival, tartárral.
A drágább ajánlat pedig egy professzionális kés-szet, ami egyben sportolási lehetőség is. A vörös márvány állvány igen dekoratív, minden berendezéshez illik. A titániumból készült nemes vágó- és szúrószerszámok egyaránt alkalmasak hagymaszeletelésre és cirkuszi késdobáló mutatványhoz.

Kedves neje kaphatna meseszép karácsonyi mintás műkörmöket, amíg ezt viseli, sem varrnia, sem mosogatnia nem kell. Tehát az apró ajándékkal legalább két hét szabadságot vásárol neki. Kihagyhatatlan ajánlat, nem?
Az exkluzív ajándék szerintem egy szép új próbababa lehetne. Ugye gyönyörű darab? Ám ha fél, hogy fejetlenséget eredményez a szabóműhelyben, akkor itt egy naprakész modell a legfrissebb képes tudósításokkal takarózik. Amúgy kifizetődőbb lenne, ha az illető hölgy kabátok gyártása helyett profilt váltana, és tetoválással foglalkozna. Ezt is tűvel csinálják, kreatív, és még sokáig lesz rá kereslet.

Most jőjjék a gyermek. Egy fiatalember sok mindennek tud örülni, nézze csak például ezt a CD-lejátszóval egybeépített futócipőt. Zeneszóra mindjárt könnyebb a testgyakorlás. Persze egy ilyen cipőben lehet sétálni, sőt akár táncolni is. Elem nélkül, mozgási, azaz kinetikus energiával működik. Persze hogy kínai. Na és? Mit akar azért az ezresért?
Ha drágább ajándékkal szeretné meglepni szívéről szakasztott magzatát, ajánlom ezt a hordozható számítógépet. Igazi léptop. A futócipővel is kombinálhatja, és még kötnie sem kell, hiszen ezekkel a csodás ajándékokkal egy időre leköti magát.

Darvinkának fizessen be a Mindentudás Egyetemén egy evolúciós tanfolyamot.
Így összekötheti a kellemest a hasznossal. Ha Ön mostanában nyert a lottón, akkor pedig vegye meg neki a legújabb plazmatévét a régi Orion helyett.

Utoljára hagytam a gurigás kedvest. Olcsó megoldásként a mai üzemanyagárakra tekintettel egy pólót ajánlok, és mivel a gurigások szeretik a helyes kis plüss állatkákat a kabinban, vegyen mellé egy macit is.
Ha vastagabb a pénztárcája, akkor egy jól felszerelt akváriummal lepje meg. Úgy tudom, nagy hoho. Botja, kukaca van neki, de ez a téli halkaland az újdonság varázsával 66, azaz hathat.

Hát ennyi. Remélem, segítettem kicsit. Ezúton ragadnám meg az alkalmat, hogy Öntől és a többi kedves olwasótól egy kis adományt kérjek egy nehézsorsú közös ismerősünk kiszabadítására.

Szegényt még júliusban tartóztatták le közszeméremsértésért, mert nyilvános helyen sapka nélkül mutatkozott. Az ezer garasos büntetést csak úgy tudná kifizetni, ha nem késné le az idei szezont. Dobjuk össze neki az óvadék összegét. Adományaikat szívesen fogadom a Csíki Banknál lévő, és Önök előtt már régóta ismeretes folyószámlámra.

Mrs. Wasorr a csíkszentmiklósi Nyári Mikulástábor szervezője és pénztárosa, a Mikulásfelszabadítási Szervezet soros elnöke

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 23:16   
Drága Wasorrné!

Köszönettel vettem wélekedését, amit az általam alább elpanaszolt bajaimra jawasolt. Örömmel konstatálom, hogy rátaláltam a megoldásra, mondhatnám úgyis hogy alternatívát leltem pregnáns dilemmámra (Grétsy tanár úr majd magyarít ha gondolja). Itt a megoldás, a BIRFIOL nevű páros ujjú patás, a genetika csodája, a birka és a karfiol keveréke, valamint az én diétám megmentője! Ettől aztán sem kergemarha-, de még kergebirka kórt sem lehet kapni, s nem fenyeget ezt bekebelezve, errefele elterjedt pelyhes veszedelem sem Esetleg néhány levéltetű, de az még a salátában is megtalálható. Lesse meg, s eledelbe ezt keverje bele!

De elmondom jövetelem igazi okát, nehogy ügyem hiányában még okafogyott is legyek:

Közeleg szent karácsony ünnepe, és mint a MON-on is tudvalévő, ilyenkor megajándékozzuk rokonainkat, egész- és felebarátainkat. Az idő egyre fogy, ezért fordulok kegyedhez tanácsért, megelőzve a többieket, hogy ajándékaim még mikulásra, de ha nem megoldható, legkésőbb karácsonyra célba érjenek.

Felebarátaim ajándékaival nincs gondom, hisz 100 forintnak 50 a fele, ezért tökéletes ajándéknak tartom a „A félelem bére", a "A félhold árnyékában” , a "Kilenc és fél hét" , a "A lustaság fél egészség" valamint a „Jobb félni mint megijedni" című ön- és közveszélyes műveket. Félreértés kizárva, szánom bánom, de ezeket elpostázom.

Azonban fontos gondom most mondom:
Családtagjaim ajándékával az idén is meggyűlik a bajom. Igaz, tavaly karácsonykor írtam egy listát, hogy mik azok a dolgok, amire a kapott ajándékok helyett inkább szükségük lett volna, de bevallom őszintén, nyáron tapétáztunk... és éppen elég lett a tekercs. Ezért kérem tanácsát hogy sógoromnak aki szakács (nem tévesztendő össze a szakképzett áccsal), mit vegyek.Felesége – nem szakmabeli de – hivatásos...(nehogy rosszra gondoljon) ..tehát hivatásos anya, és warrónő. Dupla W-vel, ugyanis dupla béléses kabátokat warr wirradatig, mondhatnám úgyis hogy látástól mikulásig.

Fiamat és páromat nem kell Önnek bemutatni (nem is tudnám, hisz nincsenek itthon sosem), az ő ajándékuk is rejtély nekem. Mit lehet venni egy gurigásnak, aki állandóan úton van? Fizessek elő mobil internetre?
Vándormadár csemetémnek, gondoltam kötök valamit... sálat, sapkát, esetleg zoknit a talpára.

Nahát ezekben a dolgokban szeretném ha segítségemre lenne. Wárom wálaszát, nem kell willámgyorsan, mert türelmes wagyok hisz tudom a türelem rózsát terem.

Megyek is már, de maradok hív-e nem-e de őszinte...szeretettel: R

Ps: Jajj, és majdnem megfeledkeztem Darwinkáról...őt sem hagyhatom ki, hisz mostanában oly bánatos szegény, ki tudja miért.

Állandóan a falu végi "KURTA" kocsmában énekel bánatában. Hol ezt, hol azt. Neki vajon mire lenne szüksége?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 12:55   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Második Bérletesem Katicabogár

Bizonyára nem ismerhetett föl, hiszen én mostanában egy kölcsönkapott járgánnyal közlekedem, és a menetszél ellen sállal védekezem.

Régen láttam Önt a jósdámban, remélem, nem anyagi megfontolásokból! Hiszen Önnek van még bónusza az idei esztendőre.

Itt szeretném megragadni az alkalom üstökét, hogy egy meghívást eszközöljek.

Meghívó

Szeretettel várok mindenkit ma éjfélkor egy boszorkányszombati Hallóvén-partira.
A bárban (hombárban) mindenki talál majd hamuból sült pogácsát, kígyórétest, kormos-lángost, folyékony holdvilágot, kakastejet, békavért. Aki dietetikai okokból ezeket nem fogyasztja, az hozzon magával .....nekünk is valami finomat. A 20 garasos belépődíjban a fogyasztás benne foglaltatik. A diéta nem!

Az éj folyamán összegyűlt kávézaccot és teafüvet a szegénysorsú boszorkák kapjá meg üzletmenetük fellendítésére.

Remélem, idetalálnak, tudják, Rezeda utca 66, ott a lila-zöld postaláda mellett

Mrs. W.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 03:42   
Kedves Mrs.Wasorr !
Elsuhanni lattam Ont a hazunk felett ma este es integettem is , de mivel nem intett vissza , elbizonytalanodtam kisse . Talan megsem On volt az , hanem a Haloweenre gyakorolnak a kolleginak ?
Image hosted by Photobucket.com
Meg jo , hogy nem kerdeztem meg ettol az idegentol , hogy vajon a jovo heten mino "iteletet" mond ki felettem az orvos . Talan On mar sejti ?
Masodik berletese:
Katicabogar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 12:04   

ITT A DELFIN JÓSDA

Drága legeslegelső béRletesem R!

Csak hogy megkeRült. VégRe. Az se baj, ha kissé kergén. Hát mondja, hol tekeRgett szivem?
Azt mondja, balul ütött ki a fogyókúra? Ugye mondtam, hogy ne vigye túlzásba! Most aztán csak árnyéka önmagának. Hát igen, egyszer hopp, máskor kopp. Azt jawaslom, sürgősen hagyjon fel a kopplalással, különben hamarosan láthatatlanná válik.

Ön kedvesem itt nagy titokban 150 százalékban vegetariánus lett, nem csak eszi, hanem beszéli is a zöldségeket. Pedig a sok gizgaznak okosabb felhasználási módja is van, ami az Ön szépségét, fiatalságát hivatott visszaadni, sőt fokozni. A növényi pakolásokra gondolok, igen. Nézze csak például ezt a gusztusos káposztafejet. Ajánlom melegen....jaj mit is beszélek, szóval
erősen ajánlom e célra az uborkát is, csak előtte gondosan hámozza meg, mert ez a növény ifjú korában meglehetősen borostás.
A sárgarépából csak a nőstényeket használja, a hímek túl sok feromont tartalmaznak, attól kinőhet a bajusza.

A sok mindenféle pakolás után nem árt egy kis szolíd smink

Na drágám mutassa csak a tenyereit. Köszönöm.

Mennyi vonal, te szent szalmazsák! No lássuk csak. Szép hosszú életvonalat látok, bár nagyon kacskaringós. Tenyerei közepén csigaház, ez az édes otthont jelképezi. Bal ujjain sinek futnak, ez közeli utazást jelent. Sok virágot is látok, ezt névnapjára fogja kapni. Jobb tenyerében egy boszorkánysüveg a közelgő hallóvén partyra enged következtetni. A fenyőtüskék pedig azt mutatják,
hogy Ön benevezett a MON karácsonyi ajándék-akciójára. Ez csupa nagyszerű hír, egyértelműen pozitív a jövő. Az egyetlen negatívum,ami miatt a rajzolatok ily sötétek, az, hogy a vándormadarak ismét útra keltek. De hát ilyen a jómadár. Költöző. Ne aggódjon, mindig visszajárnak a fészekre.

E visszajárás miatt, no meg hogy kicsit Ön is összeszedje magát, vegye föl a kapcsolatot a legközelebbi mekivel. Ez a mekegő tápláléklánc a bak jegyűek kedvenc találkahelye. Rendeljen eszperente nyelven, s nyeljen, egyen eleget, kenyeret s benne meleg szeletet. Lefetyeljen erre fekete levet, mely pezseg. Azt mondja, hogy a hambuci egészségtelen? Csak jobb, mint egy náthás kendermagos nem? Pláne, ha tényleg kendermaggal hizlalták. Hogy mégse essen át a ló tulsó oldalára, pirítósát csak vékonyan vajazza

Ennyi elég is mára a tanácsokból, hiszen a jó is megárt a sokból. A továbbiakban is állok szolgálatára úgy Önnek mint a többi kedves bérletesnek, olwasónak.

Mrs Wasorr homeoapatikus patikus és kozmopolitikus kozmetikológus
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 03:46   
2005-10-25 00:17, Rzsike:
megkerültem.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 00:17   
Erőt, egészséget a ház feltöltődött wastartalmú asszonyának, megkergültem, akarom mondani megkerültem.

Most nézem csak… hát nem megállt ez a fránya ketyerém? Már egy jó hónapja is van, hogy én nem járok sehová...csak a lélek jár hálni belém. Azt hiszem valami baj van velem. Eléggé bizonytalan vagyok mostanában…….. vagy talán mégsem?

Mostanában csak irígykedem is a többiekre, akik velem ellentétben hosszú túrákat tettek hosszú kúrák helyett. Olvasom például hogy kedves aranytollú ismerőse poe, sikeresen kiáztatta magából a kórságot, köszvényt, mérgező- és kevésbé mérgező bőrgombáit, valamint összes nyavajáját. (Pontos „j”-vel írom direkt, mert így nem fertőz).
A nagyhatású csodavíznek én is utánanéztem a www.parajdonlájn oldalon, de sokkra nem jutottam, csak dűlőre, meg maradra. Marad-donna lettem, sajnálatosan olasz beütés nélküli (bocs, ez még szakállas viccnek sem jó – legfeljebb borostásnak)

Úgy döntöttem, felrúgom az eddigi életformám, ideje hogy a romlás útjára lépjek, mielőtt engem esz meg a penész, és ezután úgy élek mint a hal a gyógyvízben, mert a fogyásra hiába várok… egy dolog fogyott el: a türelmem. Nincs szívem ezt tovább folytatni magammal, elvégre én is embe-R vagyok. Ide jöttem hogy walaki kihúzzon a csávából, osszon nekem is egy kis észt, ne vegetáljak itt magamban addig míg lehullanak a leveleim!
Na tessék miket beszélek már teljesen az agyamra ment a diéta amit az orvos javasolt!
Azt mondta egyek sok zöldséget, gyümölcsöt mert az szépít és jót tesz a bőrnek, valamint méregtelenít. De kérem szépen nézzen rám! Szépülök én??? Bár igaz ami igaz, szép narancsbőrös lettem a gerezdes déligyümölcstől, ráadásul kevertem egy kis kék szilvával… így most hogy költői névvel éljek - Lilla lettem - mint a vöröskáposzta. A sok répától nem a kedvem, a füleim kezdtek el nőni, bár hozzáteszem a fogaim viszont azóta rendesen lekoptak. Az arcomon lévő grimaszt nem önnek szánom csak savanyú uborkába haraptam. Csúnya lettem mondom, ezért sokat vagyok a pincében, de ott meg rögtön csírázni kezd a krumpli orrom, a füleim meg kirügyeznek, miközben folyamatosan átható hagymaillat leng körül. Még hogy méregtelenít a zöldféle!!!! Én most olyan mérges vagyok, hogy harapni tudnék, de már lassan csak legelni tudok Pedig a wasszöget is megenném, olyan éhes vagyok.

Na befejezem, nem beszélek több zöldséget. Hoztam magammal Önnek egy vastag könyvet ajándékba (néhány lap saláta benne), a macskájának meg egy doboz tartós tejet. Nekem már úgysincs szükségem ezekre a dolgokra. Ja meg itt van egy hólapát is – ha a tiszteletdíjából nem is, de legalább a kunyhóból ki tudjon jönni úgy december eleje táján ha esetleg addig nem fut belém repkedés közben. Vigyázat nem összekeverendő a seprűvel!

Mivel mostanában csak árnyéka vagyok magamnak, szíves tájékoztatására csatolom saját árnyékomat, amitől mostanában gyakran még magam is megijedek. Mivel az Ön éles szemének nincsen párja, talán ki tudja olvasni belőle borús vagy derűs jövőmet. Illetve, hogy egyáltalán lesz-e nekem olyanom. Mondja kérem: jó az egyáltalán ha valakinek van árnyéka? És ha van, milyennek kell hogy legyen?

Árnyék-, szék-, és szagértői véleményét a látottakról és az előlről nem láthatóakról is várom.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:29   
Köszönöm Mrs W, hogy megtalálta a Boulanger Béla-beli emlékeket őrző tablónkat. Remélem Ridley Scott nem jár éppen most erre, képzelje milyen konkurenciával kellene megküzdenem, hány Perec tagozatos diák!

Kíváncsi vagyok , mi történik, amikor tablók találkoznak. Farkasszem-nézési versenyen vesznek részt?

Kérdésem: Pléjbosz nem csupán egy sziget megnevezése (ld. még Lezbosz stb.)? Mert ha igen, akkor mitől lenne félnivalója?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 13:19   
Kedves Kollégám Perec

Örömmel vettem találkozási tényközlő tájékoztatóját. Bár Ön az okos nyomozó, a tabló rejtélyét nekem sikerült megoldanom. Rossz helyen keresték, ennyi az egész.

Érettségi csoportos képük tagja az Európai Tablók Jobb Megismeréséért Nonprofit Szervezettnek, és ennek következtében ezen az autóbuszon normandiai tablóknál járt látogatóban. Legközelebb időben értesítsék jövetelükről.

Mrs.W

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 13:10   
Kedves K.Böbe

Vajon hol akadhatott rá titkos fényképeimre? Remélem, a Pléjboszi című pikánsnak joggal nevezhető folyó iratot nem járatja? S ha mégis, mit kér érte, hogy ne tegye közkinccsé??? Psssssszt!!!!
Mrs. Nóném

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 11:21   
Witch Cauldron Witch

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 23:24   

ITT A DELFIN JÓSDA

Tisztelt Elveszett Bérletesem Berlin

Valóban régen járt a jósdámban, bár az egyetlenegyszer, nos az egy kicsit túlzás. Irodám fennállása óta mintegy tizennégy esetben látogatott be szerény intézményembe, igaz, ebből megközelítőleg hat esetben tanácsért.
No de ami késik, az is elmúlik, mondja a mondás, lássuk, miből élünk. Még csak októbert írunk, a szabadságolásoknak régen vége, mostantól gyakrabban bekukkanthat hozzám. Vagy Önnek sosincs semmi gondja? Kérdése se? Ön sosem tanácstalan?
Bérlete egyébként nem annyira időintervallumos, mint amennyire darabszámos, azaz 25 alkalomra szól. Ám vegye tekintetbe, hogy egy teljeskörű jóslat sokkal többet ér, mint egy gyors kérdés-felelet jellegű tanácsadás, így a kétszeri jövőbelátás és a háromszori kérdezősködés után már csak 12-1 bónusza maradt. Azt hiszem, ezt már nem lesz nehéz elköltenie év végéig.

A tervezett vendéglátó kisipari tevékenységgel kapcsolatban a következőket tudom jawasorrolni. De aztán meg ne orroljon rám, ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeit. Szóval, igenis érdemes lenne egy passzió-panziót nyitnia Berlinben. Márcsak azért is, mert ott mindig kék az ég. Tódulni fognak a turisták, némelyik tán fizetni is.

Hogy kikre lehet bazírozni?
- akik nem trabanttal jönnek

-akik nyugodt ám mégis színes egyéniségek
-akik nem egyenruhában érkeznek
-akik nem tevén utaznak.

Egy kis segítség:
itt ellenőrizheti kit honnan és mikorra vár

Vállalkozásához sokk sikkert kíván
Mrs Wasorr wállalkozásügyi felelős főszakértő és idegen forgalomirodafőnök

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 21:30   
2005-09-27 13:07, poe:
-
Kedves Mrs W Kolléganő!

Jogosan tette szóvá a minap, hogy nem siettem beszámolómmal ama jeles érettségi találkozóról, pedig még jótanáccsal is ellátott, a hamubasült kecskebékafarokról nem is beszélve.

Nos, az ön által javasolt névfelismerő ketyerét sajnos nem volt alkalmam használni, ugyanis az érettségi tablónk eltűnt a megszokott helyéről! Többen azonnal konspirációt, korrupciót, konstirpációt és hasonló rémségeket kezdtek el kiáltozni, de valószínű, hogy csak másik épületbe (esetleg a pincébe) került a mondott tárgy. De sebaj, többnyire még működő memóriám felismerte osztályunk megjelent tagjainak többségét. Teljesen igaza volt: a szerves anyag nem veszett el, csak némely esetben átrendeződött, például haj helyett kezdődő pocakká.

Számokban kifejezve: az osztály kb. kétharmada megjelent, a volt tanárok közül pedig egyjegyű számmal kifejezhető nagyságrendben. Először számot adtunk gyermekekről, válásokról, munkahelyekről, majd áttértünk a féldecik, sörösüvegek, valamint csirkecombok, hússzeletek, régi emlékek (ki kivel hol merre meddig), majd a számla összegének számolgatására. A végső összeadás, osztás- szorzás eredménye: 42.

Jó volt látni a régi osztálytársakat. Még élünk mindannyian. Azért már ez is valami.

Szeretettel üdvözli:

Perec
okleveles bedolgozó

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 21:04   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Megrendelőm Mary

Megértéssel konstatálom, hogy Ön nem a négyes számú gyorsreagálású hadtest távírdásza, mint Ön is írja, fáziskésése a hármas pozitúrából fakad. Csak a cenzor meg a főszerk. kisasszonyság meg ne lássa ezt a szókapcsolatot, mert nem hinném, hogy valami trágárság ne jutna eszükbe róla. Ahogy egyébként pozícióit összeszámláltam, hatig jutottam, és még a bajadérról szó sem volt.

Más. A járása nemes lett, azt látom, aranyoskám. Fürge lépteivel zarándokoljon el a Csíki Bankba, ott váltják át a teuroját garasokra. Egy ötvenes lesz eddig, de ha sokat kérdezősködik, mindjárt tegyen hozzá még egyet. Nem kell kétszer fáradnia.

Más. A minden alkalomra illő kis feketét K. Böbe néninél vásárolhatja meg, neki van egy kis butikja itt a szuterénban, amit én reklámozok, cserébe mindig szól, ha új talárok jönnek.

A tervezett koncerthez a magam részéről egy mikrofonnal járulok hozzá, innen választhat. Cserébe kérnék egy tiszteletjegyet, valamelyik páholyba. Akár a szabadkőműves páholy is megfelel. Természetesen szedjen belépődíjat, és a bevételt jótékony célra fordíthatja, így nem kell adóznia utána. Adakozhat például az épülő boszorkaképzőre vagy a kávézacctermelők munkakörülményeinek javítására.

Sok sikert kívánok új pozitúrájában

Mrs Wasorr impresszionista impressziona

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 16:49   
Tisztelt Mrs. Szebbjövő!

Megdöbbenéssel tapasztaltam a mai napon, hogy - valószínűleg feledékenység miatt - az éves bérletemet eddig a startjóslatot kivéve még nem vettem igénybe. Szeretném megtudni, hogy milyen módon juthatok a kedvezmény kihasználásához:

a.) a jövőben heti jóslat az érvényesség végéig
b.) bérlethosszabbítás
c.) anyagi kártésítés (ezt csak mint elvi lehetőséget vetem fel, nem szándékom a nyerészkedés)

És ha már így alakult, sürgős állásfoglalást kérek arra vonatkozóan, hogy kezdjek-e újabb üzleti vállalkozásba a berlini vendéglátás területén. (Eddigi tapasztalataim számosak, de nem jövedelmezőek.)

Válaszát várom

egy majdnem elfelejtett ősbérletes

Mottó: Jobb ma egy egészséges túzok, mint holnap egy influenzás tyúk!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 02:00   
2005-09-26 19:03, poe:

Kedves Mrs. Wasorr,

meglepetéssel észleltem, hogy sürgös kérelmem ilyen gyors meghallgatásra talált. Kissé késön reagálok, mint mindig (amit a varázsgömb elfelejtett megmondani); hajszolt hármas "pozitúrámból" eredendöen. Mivel én dolgozó nö vagyok, azonkívül háziasszony, anyuka, építkezési szakember és, hopplá, majd' elfelejtém, feleség is. (vagy ez most hány funkció is? ) Emiatt és akut fuzsitusság miatt nem észleltem eddig a választ. Ezer bocsánat!

"Remélem, elromlott bokáját is ilyen sebesen, szakszerűen és garanciálisan javították meg."

Így igaz, nemesfémet tettek bele, nagyon kackiásan járok mostanában.

A garasokat melyik malackába kell dobni? Vagy az egy csiki bank közül melyik vesz át fizetéseket?

"Barátságos kép, középpontban Ön és a kedves, kicsit távolabb a nagy-és a kiskorú."

Huhhh, nagy megkönnyebbülés, már azt hittem, hármat tetszik majd látni.

Lelkem mélyén böngészett Mrs. Wasorr, mert minek elkoptatni a szép cipök sarkát, amikor vitethetem is magam? A hittérítök pedig nemsokára elölem szaladnak majd, hajukat tépve. Tehát a gömb igazat mond.

"Ön már másodszor is elérte nagykorúságát"

Sajnos, Mrs. Wasorr, mindannyiunk fölött eljár az idö, de ezt nem kellene a nyilvánosság elött taglalni. Tizenéves olvasóink már gyújtogatják a gyertyákat lelkiüdvünkért.

"Éppen most nyílik soha vissza nem térő alkalma rá, hogy egy merész húzással profilt váltson."

És mit húzzak merészen? Csíkot?

Fodrász már nem leszek, habár az itt látott frizura hasonlatosságot mutat saját fodrász technikámmal és stílusommal. Ilyen kívánságokkal rendelkezö kuncsaftokat kérem átírányítani a szalonomba, majd én gondoskodom róluk.

"vagy megjelenik a Csiki Digitál Zenei Kiadóvállalat tehetségkutató meghallgatásán. "

Aujaahhhh! Hadd forogjanak élö és megholt müvészek sírboltjukban!

"A főbába segítő kezét nyújtja Ön felé, ne utasítsa el."

Elcky föbába kezét sose fogom elutasítani, legyen bármi bizonytalanság a világon, ez az egy dolog biztos. Csak kár, hogy nem hallott engem káricsolni, mert akkor segítö kezét nagy sebességgel vonná vissza répanadrágja zsebébe.

"Teljesen ingyen segítek Önnek megtervezni művészi személyiségét, imidzsét, hogy ezzel a szakszóval éljek. Minden készen van már, az ünnepi öltözék , az a bizonyos minden alkalomra illő"

Erre visszatérünk a megfelelö pillanatban. (Mennyibe kerül a kis fekete?)

"Önnek csak a kurázsit kell magával vinni a nagy napon."

Mivel egyéb nincsen, azt fogom vinni.

"Ha habozna kissé, figyelmébe ajánlom egy csíkcsütörtöki székely leány mon-dását : "édes fiam, nyugodtan kilóghatsz a sorból, nem kell mindig a csordával menjél!"

Erösen ismerös a mondás, de nem tudom, hol olvastam. A kend gömbje mindentudó ám!

"A próbaéneklésen pedig teljes létszámban ott lesz a rokonság, hogy vastapsával támogassa Önt."

A MON-rokonság biztosan ott lesz, tehát igaz a jövendölés. Beléptit szedjek, Mrs. Wasorr, vagy legyen gratis a koncert, mit szól ön?

Ha majd a világot jelentö deszkákra lépni kívánkozok (valamikor, valahol), akkor garantáltan Önhöz fordulok az "agent" feladatok elvégzésére. De addig még sokat fogunk aludni, mert a recsegös mikrofonomat nem fedezte fel a varázsgömb.

Elfelejtettem megemlíteni, hogy beajánlottam magácskát a helyi, csíki nábobhoz. Ö majd tesz önnek olyan ajánlatot,aminek nem tud ellenállni.

Mivel testvéri szeretet szálai füznek a Csiki Kurjantóhoz, ajánlani fogom Önt, Mrs. Wasorr mint házi javasasszonyt (természetesen honoráriummal).

Tisztelettel:
Mary

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:28   
Hűha, lesz itt akkor a télen seance!
Asztaltáncoltatásra is számithatunk?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:11   

Örömmel hozom tudomásukra tisztelt olwasóimnak, hogy leszüreteltem a téli lámpásnakvalókat.
a bájitalokhoz való növények is szépen csokorba kötve száradnak már a padláson

Tele a kamra, a kandalló mellé bekészítve az égetnivaló, jöhet a tél.

Mrs W.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 23:22   
2005-09-27 13:07, poe:
-
Drága Wasorrné!

Nagyon köszönöm a fantasztikus jóslatot. Tudom is, mit fogok csinálni: szivárványszínű keretbe foglalom jóslatát, pontosabban a filmszerepről szóló részét, és már meg is van oldva a téli búskomorság. Már csak arra kell vigyáznom, hogy a kellő formátumot felvegyem jövő nyárra, nem bírnám, ha M. Boulanger (vagy Ridley Scott) véletlenül engem is baguette-nek nézne!

Külön örülök, hogy hírt adott a fantom-masina létezéséről. Mégis azt hiszem, csak akkor fogom magammal vinni, ha segítségével tényleg útnak engedhetek egy-két gömbvillámot az érettségi találkozón . Hasznos is lenne, legalább nem kellene a fényképezőgép elemét vakura pocsékolni. Sőt, felteszem az ijedelemtől a megjelentek nagyrésze nevét és egyéb személyi jegyeit (fiú-lány) is elfelejtené, s így aztán az sem számítana, hogy én emlékszem-e.

Baráti üdvözlettel:
Perec
megújuló energia szolgáltató (fejlesztés alatt)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 13:07   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Oknyomozó Kollégám Perec

Jelentem, kinn vagyok a …kátyúból, mint azt Ön is látja. És máris a rendelkezésére állok, mert végtelenül megtisztelt, hogy izgalmas kérdéseivel hozzám fordult. Ezúton szeretném megköszönni, hogy a minapi finn-magyar szemtorna szünetében szinkrontolmácsként közreműködött. Sietek is viszonozni kedvességét.

Ad 1.
Érettségi találkozó alkalmával miként érhető el, hogy az ember azonnal, látható erölködés nélkül képes legyen nevükön szólítani a megjelenteket?

Ön mint okos nyomozó a yardon könnyűszerrel hozzájuthat egy ügyes kis programhoz, amivel a keresett bűnözők régi (fantom)képeit aktualizálják. E programba betáplálja az érettségi tablóját, amin a dátum is rajta van, tehát a továbbiakban minden automatikusan működik. A gép zúgni kezd, majd néhány gömbvillám és füstpamacs kiséretében kiköpi a megoldást, a tabló mai változatát. Egyszerű mint a pofon, ugye? Önnek nincs más dolga, mint a képeket átmenteni a mobiltelefonjába, ahonnan a kérdéses napon feltűnésmentesen puskázhat. Amennyiben az osztálytársak is kézben tartják a marokketyerét, úgy nekik is megvan ez a segédprogram.
Egyébként a tablókon látható, hogy a világ egyensúlyban van. Ami hiány mutatkozik hajban és fogakban, az megvan kilókban és ráncokban. Semmi nem vész el, csak átalakul.

Ad 2.
Tudna-e valamilyen csodaszert ajánlani depresszió ellen a hosszú téli hónapokra?

Hogyne tudnék. Az egész depresszió egy nagy humbug, minden a színeken múlik. Télen kevés a fény, minden szürke, bánatos. Dobja fel! Először is tegye fel a rózsaszín szemellenzőt. Egészen más színben fogja látni a világot. Télire festesse otthonát rózsaszínűre. Hallgassa Pink Floyd örökbecsű nótáját, a Riszálom úgyisúgyis címűt. Nézze a Pink Panther folytatásos képregényt. Látogassa meg az állatkertben a rózsaszínű flamingót. Csináljon málnapudingot. Na és egy új frizura sem árt.
Mire mindezzel végez, vége a télnek, nyakán a húsvét, és Ön kezdheti ugyanezt sárgában.

Ad 3.
Várható-e, hogy Ridley Scott felkér a közeljövőben egy filmszerepre? (Ez utóbbi azért is fontos, mert jövő évi szabadságomat eszerint kell intéznem.)

Nos, bár nem szabadna, de elárulom Önnek, mit sikerült megtudnom ez ügyben. A Hannibál és a Gladiátor című nagy sikerű filmek után a rendező jelenleg egy új forgatókönyvet forgat a fejében. Egy francia pékmester, Möszjö Boulanger életét viszi filmre. Boulanger úr már elmúlt 50 és még mindig agglegény. Egész életében hosszú és unalmas baguetteket sütött csupán, amikor egy verőfényes nyári napon elbámészkodott kissé, és kemencéjéből hamarosan egy pufók, pirospozsgás perec került elő. A szezámmagos sütemény bekopogtatott Boulanger úr megkérgesedett szívének rácsos kapuján: “szézám tárulj” suttogta. És a pékmester elveszett. A bonyodalom akkor indul útjára, mikor a kemencéből előbukkan még egy perec….
Többet nem árulhatok el a történetről, mert az olwasók megköveznének. Ellenben kerek-perec kijelenthetem, hogy a kettős női főszerepet egyenesen Önnek írták. Hamarosan számíthat tehát a felkérésre, ez azonban nyári programját nem veszélyezteti, mert a forgatás helyszíne egy kis normandiai falu péksége.
Itt alant láthatja a film plakátját, bár nem tudom, a cenzúra átengedi-e, mivel az egyik alak rajta ruhátlan.

Jó utat, kellemes találkozót, vidám téli depressziót és sikeres filmforgatást kíván Önnek nagyrabecsült kollégája Mrs.Wasorr programfelelős, lélekbúvár és filmesztéta

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-26 19:03   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Jövőváró Olvasóm Mary

Örömmel jelentem, hogy délutánra betömték a lukat a szerkesztőség előtt, így a bejárat mostantól minden korosztály számára biztonságosan megközelíthető. Dicséret illeti a kátyúkarbantartókat, mert nem csak gyorsan dolgoztak, de esztétikusan is.

Remélem, elromlott bokáját is ilyen sebesen, szakszerűen és garanciálisan javították meg.

Mint új megrendelőt, ezúttal tájékoztatom a jövőszolgáltatás jelenlegi tarifájáról.

Egy kérdés-egy válasz …………………………………………………10 garas
Teljes körű jövendőmondás……………………………………………50 garas
Éves bérlet…………………………………………………………… 300 garas
(Az árváltoztatás jogát intézményünk fenntartja)
Időnként mint a kereskedelem bármely más ágazatában rendkívüli kiárusítást is tartok, ilyenkor kedvezményesen juthat leértékelt jövőhöz.

És most térjünk a tárgyra ami jelen esetben az Ön jövője a szilveszterig visszamaradt 3/12 évre.
Beletekintettem a gömbbe, és láttam az Ön családi helyzetét. Barátságos kép, középpontban Ön és a kedves, kicsit távolabb a nagy-és a kiskorú. Rajtuk kívül a nagyvilág. Mint láthatja, derűs, napfényes időszak várható.

Tanulmányozva vásárlási és közlekedési szokásait, az Ön számára legmegfelelőbbnek ezt a járművet találom. Napi használatával megszabadul mind a cipővásárlás procedúrájától, mind a metrón ólálkodó lélekkufároktól.

És most rátérnék a karrierre. Ön már másodszor is elérte nagykorúságát, és ez, bár az öregedéstől még messze van, de mindenképpen változásokat kell, hogy hozzon az életében. Éppen most nyílik soha vissza nem térő alkalma rá, hogy egy merész húzással profilt váltson. Két projekt áll Ön előtt, vagy fodrásznak áll, melyre predesztinálja majd 20 éves gyakorlata és elégedett, bár türelmetlen kunstschaftjai, vagy megjelenik a Csiki Digitál Zenei Kiadóvállalat tehetségkutató meghallgatásán. Ez a cég eddig is felkarolta az ifjú tehetségeket és sok szép művészi karrier első lépéseinél bábáskodott. A főbába segítő kezét nyújtja Ön felé, ne utasítsa el.
Teljesen ingyen segítek Önnek megtervezni művészi személyiségét, imidzsét, hogy ezzel a szakszóval éljek. Minden készen van már, az ünnepi öltözék , az a bizonyos minden alkalomra illő kis fekete, a smink, a cipő és a táska.

Önnek csak a kurázsit kell magával vinni a nagy napon. Ha habozna kissé, figyelmébe ajánlom egy csíkcsütörtöki székely leány mon-dását : "édes fiam, nyugodtan kilóghatsz a sorból, nem kell mindig a csordával menjél!"

A próbaéneklésen pedig teljes létszámban ott lesz a rokonság, hogy vastapsával támogassa Önt.

Új pályáján kívánok én is sok sikert, ha megjelenik az első cédéje, ne feledjen el egy tiszteletpéldányt címemre elküldeni.
Mrs. Wasorr főzeneművészeti alimpresszárió-helyettes

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 18:34   
Kedves Mrs W,
ha majd sikerült a kátyúból kikecmeregnie, belekukkantana-e varázsgömbjébe, hogy az alábbi égetően fontos kérdésekre választ találjon? Mint már említettem, az oknyomozás a múltba tekint, de a jövőbelátáshoz ez még nem egészen elég.

Tehát:
- Érettségi találkozó alkalmával miként érhető el, hogy az ember azonnal, látható erölködés nélkül képes legyen nevükön szólítani a megjelenteket?
- Tudna-e valamilyen csodaszert ajánlani depresszió ellen a hosszú téli hónapokra?
- Várható-e, hogy Ridley Scott felkér a közeljövőben egy filmszerepre? (Ez utóbbi azért is fontos, mert jövő évi szabadságomat eszerint kell intéznem.)

Kollegiális üdvözlettel:
Peretz,

kiegészítő tevékenységként oknyomozást ellátó multitradicionális bedolgozó

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 14:56   
En el katyuba

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 12:24   
Tisztelt Üzletfelem!

Elfogadom a 9 %-ot és a minden egyes alkalomra külön hozott! (kristály)poharat, melyből, először felhörpintheti pezsgőjét, majd beteheti a vitrinbe.
A bérletet természetesen a jósdába küldöm, de nem teszem nyílvánossá a neten, esetleges kopírozás elkerülése végett.

Maradok szivélyes üdvözlettel:

Zuloaga
(Jakuzzi kft. ügyvezető ig.)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 12:15   

Kedves Mary Megrendelő

Ma délelőtt be akartam menni az irodába, remélve, hogy a vasárnapi munkáért 200%-os fizetés jár, de egy kéttagú kátyúbizottság :az útfalbontásügyi miniszter és a kátyúkarbantartási főosztályvezető elállta az utamat. Felmérték a szerkesztőség előtti lyuk állapotát, és amennyiben nem nyilvánítják műemlékké, a világörökség részévé, akkor hamarosan, azaz napokon belül betömik. Addig a következő tábla ékeskedik előtte:

A jelentése: útjavítási munkálatok, belépés csak 60 éven felülieknek. Szóval a 87 éves K. Böbe néni bemehet, nekünk, többieknek várni kell 1-2 napot. Remélem, nem a saját szabadságom terhére. Talán a vezetőség kiutalja majd a kieső jövedelmet úti költség címen
Legyen türelemmel kérem, megrendelését iktattam, hamarosan érdemi választ kap.

Tisztelettel: Mrs. Wasorr gödörőr

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 11:58   
Kedves Señora Jakuzzi ( nem jakuza ennek a nőneme?)

Ajánlatát majdnem méltányosnak tartom. Egyezzünk ki 9%-ban és látogatásonként 1 pohár pezsgőben (a poharat én viszem!) és mindketten jól járunk.
A bérletet kérem a magánjósdámba küldeni, nehogy a főszerk. kisasszony megvesztegethetőség miatt a fejemre koppintson.

Köszönettel a fürdőruhás Mrs.W

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 10:40   
Kedves Duplavvéé!

Egyáltalán nem feledkeztem meg az anyagi vonzatról, valószínűleg már postaládájában az az általam küldött boríték, mely tartalmazza honoráriumával. Arról azonban nem tehetek, hogy a postás éjszaka nem dolgozik.

Ami pedig üzleti ajánlatát illeti, természetesen átnyújtok Önnek egy egy éves jakuzzi bérletet, amit nyitástól zárásig korlátlan használhat kötelezően fürdőruhában és seprű nélkül! (vigyázzon, ki ne ázzon a ... a bőre ), viszont olyan feltétellel tenném meg, ha a fürdőmben szerzett kuncsaftjai után behajtott gázsijából 10 % engem illet.
Nos?

Üdvözletem:
Zuloaga

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 01:07   
Kedves Zuloaga

Köszönöm a szép szavakat, de azért nem adnak semmit a piacon. Megfeledkezett a csekkről kedvesem. Mivel Ön is vállalkozó, és élményfürdője itt van a közelben, 50 garas helyett beérném egy éves bérlettel a jakuzziba. Látogatott hely, talán több megrendelőm is kerülne. Fontolja meg az ajánlatomat kérem!
Önnek is nyugodalmas álmokat.
Mrs. W.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 00:09   
2005-09-24 23:28, poe:

Kedves W.Orr! Mesterien csűri, csavarja és lopja a dolgaim. Eszméletlen, ahogyan egymás mellé rakosgatja az információkat. Félek, hogy teljesen belém lát. (Lekapcsolom inkább a villanyt. )
A mutató nélküli órát külön köszönöm. Rámfér.
(Már írtam erről, de ezt nem találta meg! Ha,ha )

Egyszerűen nem tértem napirendre még képességei felett. Megemelem baszk sapkám. Mondjuk a pirosat! Zorinak! (Gratulálok!)
És eskerrik asko! (köszönöm szépen!)
Valamint ... gabon! Azaz, szép éjt!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 23:37   
Kedves Mrs. Wasorr!

Megbíznám, a csillagokból kiolvasni, mi a teendöm ebben az évben - ami hátravan. Van-e? Hány fitying a díj? Fontos, sürgös, tessék forgatni a varázsgömböt.
(Mellesleg, az asztrológiai intézete elötti gödröt be kellene tömetni, mihamarabb. Nemrég ott "rontottam" el a bokámat. )

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó