2018. november 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 04:54   
Kedves Ms. Waschorr,

Koszonom szepen a szuletesnapi INGYENES (!!!) joslatot. Igyexek minel tobb alkalmat adni, hogy ezt megismetelhesse.

A jotanacsokkal kapcsolatban lenne nehany kerdesem. On ezt javasolja:

"Költözködés kezdetén és végén a gyerekeket ajánlatos megszámolni."

Nos, szeretnem tudni, hogy ezzel mit teccik sugallani? Tan a koltozkodes adja a legkedvezobb lehetoseget a gyermekek szamanak gyarapitasahoz?

"a poharakba mosatlan zoknigombócokat kell tenni, biztos védelem töréskár ellen"

Ezzel a modszerrel nyugodtan lehet a poharakat falhozvagni?

"a hasznavehetetlen holmit tanácsos antikvitás gyanánt gálánsan az új lakónak ajándékozni"

Igen, mi is sok ilyen galans ajandekot kaptunk mar. Az uj hazban talalhato ujabb galans ajandekokkal nyithatok-e uzletet az e-Bayn?

"a számítógépet tanácsos legfelülre tenni"

Muszaj a kemeny tetejere tenni, vagy jo valahol a hazteton is?

"galiba esetén az esedékes átkokat a négy égtáj felé a szélbe szórni"

Ezt feltetlenul megmondom a felesegemnek es akkor majd nem nekem kell hallgatni...

"az új háznál rontás ellen az ajtófélfát megpatkolni"

Sajnos a kornyekunkon nem lehet lovat tartani . Vigyem az ajtofelfat a kovacshoz vagy az is eleg rontas ellen ha a kutya lelocsolja?

"első este a szoba sarkait megszámlálni"

Ha masnapra is ugyanannyi sarok marad, attol lehet meg alkudni a haz arabol?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 02:54   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Netfelem Cassiopea

Egy kedves pettyes béRletes elutazása előtt megrendelt egy ajándék jóslatot Önnek, amit most a nagy nap hajnalán prezentálnék saját jókívánságaimmal egyetemben.

Beletekintettem a gömbbe, és láttam. Láttam egy házat, előtte tábla: Ezaházeladó. Láttam egy házatlan párt bemenni kisvártatva egy házas párt kijönni. Ni. Nini, eltűnt a tábla.
Láttam. Láttam egy szervezett egyletet, eperlevet, kenderlevet, szeszeket lefetyeltek, rendezkedtek, fecsegtek, nevettek.
Láttam dobozokat, zsákokat, majd egy naaaagy kamiont, ami mindezt elnyelte, meg a szekrényt meg az ágyat, mega mega. Mentek, mendegéltek, míg egy házhoz értek. Láttam. Láttam Önt és Önéit, festettek, meszeltek, a kertben nyesegettek, berendezkedtek, elhelyezkedtek. Helyben vagyunk, mondták. Mindennek lett helye. Helyes. Ezt láttam a gömbben.

Néhány jó tanács, amit nem árt megfogadni.

-Költözködés kezdetén és végén a gyerekeket ajánlatos megszámolni.
-a poharakba mosatlan zoknigombócokat kell tenni, biztos védelem töréskár ellen
-a hasznavehetetlen holmit tanácsos antikvitás gyanánt gálánsan az új lakónak ajándékozni
-a számítógépet tanácsos legfelülre tenni
-galiba esetén az esedékes átkokat a négy égtáj felé a szélbe szórni
-az új háznál rontás ellen az ajtófélfát megpatkolni
-első este a szoba sarkait megszámlálni

több nincs, de ezek elengedhetetlenek.

Kedves Cassiopea
Születésnapi jóslatához minden jót kívánva magam is csatlakozom

Mrs Wasorr A Mobilizációs Főegyetem Kötözködési Tanszékének székfoglalója

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 20:09   
® -re gondolt kedves? R-endben, áll az alku, természetesen a muskátlikkal együtt értendő

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 17:52   
Kedves R-zsike,
úgyis mint a béRlet feltalálója.

Fenti feltalálását hajlandó vagyok akceptálni, azonban a panaszkönyv feltalálása teljes mértékben az én érdemem. Először is egyedül találtam fel a padlásra, ami egy ilyen szegény öregasszonynak a Jákob lajtorjáján nem is olyan kis feladat ám. Aztán a padláson felhalmozott ezernyi kacat, száradó gyógy-és varázsfű között, lyukas boszorkányüstök, muzeális korú seprűk, poros-dohos mágiakönyvek társaságában, alvó denevérek és baglyok mellett a gerenda alá dugva megleltem azt a fránya panaszkönyvet. Nézze csak, hol volt:

http://www.kujlaki.com/kepek/3/padlas2.jpg

Egy órámba telt, míg eltüntettem róla az egerek láb-és egyéb nyomait. Ezért tehát Önnek nem hiszem, hogy bármiféle ellenszolgáltatás járna.
Na de maradjunk akkor a jogos igényénél. Első javaslatát méltányosnak tartom, a második már egy kicsit sokk lenne a jóból. Megint pang az üzlet, pénzt nem kínálhatok, ezt Ön is beláthatja szemmelverés nélkül is ugyebár?

Tehát ezennel ünnepélyesen felajánlom, hogy mostantól kezdve minden új béRlet után választhat magának egy azaz 1 cserép virágot innen:

Ez az ajánlat természetesen nem visszamenőleges hatályú, mert ami sok, az nem kevés. Ha pedig már nem lesz szüksége több virágra, van egy reklámajánlatom az Ön számára. Minden béRletet ellátnék az Ön védjegyével: R. Mint tudja, a reklámnak óriási értéke van, talán 2 cserép muskátlitól is több. Szóval, jól gondolja meg...

Tisztelettel: Mrs W. muskátlitulajdonos panaszkönyvfeltaláló

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 16:23   
Kedves Miszisz! (Esetleg: feje nyele edzett)

Igazán örwendek, hogy a padlásra nem csak a mosott ruhákért megy és elővarázsolta a panaszkönyvét. Igazándiból nem is panasszal szeretnék élni azok után, miután elolvastam a fejlécen lévő nyílt fenyegetést, hanem jogos ítvány helyett jogos igényt szeretnék érvényesíteni intézménye felé. Na kérem, akkor belekezdek:

Szíveskedjék Warorrúságodnak visszatekinteni a közeli múltba. Ez gondolom nem olyan nehéz, és nem kell hozzá visszapillantó tükör sem. A tényálladék a következő: a bérletet – mint hasznos fizetőeszközt, Önnek pedig jelentős bevételi forrást jelentő iratot – szerény, illetve szegény személyem találta ki, tehát szellemi apportként kezelendő a Delfin jósda könyvelésében. Ez teljesen bizonyított tény, hisz az okirat közepébe rejtettem és mindenki láthatja levédett névjegyemet, úgymint: béRlet. A szerzői jogaimat érvényesítendő, a következő finanszírozási lehetőségekre gondoltam mellyel engem kárpótolni, illetve honorálni lehetne: Tudomásomra jutott hogy a napokban nagy muskátlivásáron vett részt, és felújított háza a pincétől a padlásig tele van virágokkal. Ráadásul az árust meg szemmel verte, így szinte ingyen jutott a fent nevezett futkosó növényekhez. Ez adta az öt(de lehet tíz is)letet arra, hogy minden egyes jóslása után részesedhetnék 1-1 cserép növénnyel, hogy ne csak a kedvem legyen virágos, hanem jusson az erkélyemre is.

Amennyiben Önnek ez nem megfelelő másik javaslatom már nem a virágait, hanem a pénztárcáját érintené: Minden egyes jóslása, illetve kiállított bérlet ellenértékének negyedrésze engem illetne meg, mint feltalálót. (és akkor még a panaszkönyv feltalálásáról nem is beszélek).

Mivel a panaszkönyvben igen kevés hely van, (lehet nem véletlenül) fentiekben írtam le észrevételemet. Az űrlapot Mágiaügyi Minisztérium hivatalos kohau rongo-rongo nyelvén kitöltöttem, mely fenti panaszokat ecseteli. Kérem csatolni levelemhez.

Remélem nem jött ki a békatűrésből

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 10:28   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R-zsike

Íme kérésére előkotortam a padlásról a panaszkönyvet, ezzel azt is elárultam ugye, hogy eddig nem nagyon kérték a kedves megrendelők és ügyes felek. De ha Önnek pont ez kellett, hát ne mondja senki, hogy nálam nincs ilyesmi. Itt kérem szabad véleménynyilvánítás van. Mindig szabadon kinyilvánítom a véleményemet.
Bárki megteheti, ha van benne kurázsi. Civil.

Mrs. Wasorr kontinens-szerte elismert legkitűnőbb béketűrő békatranszformáló pókuszhóp

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 02:52   
Tisztelt Sokcímzetes Mrs W!
Tessék mondani tart Ön vendégkönyvet, vagy panaszkönyvet, amibe esetleg egy-két észrevételt beírhatnék? Tollat hozok én, de nem a hátamról.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 02:01   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Boots Retek alias Kábeles Kandúr

Elnézést a késedelemért ezennel prezentálom az éves bérletét

használja egészséggel. És ha már posta, bélyegspórolás okán ugyanebben a borítékban küldöm a meghosszabbított jogos ítványát, ahogy kérte, jogos igényeinek megfelelően után futós seprűhasználatra.

Remélem, minden megfelel? 2017-ig érvényes, akkor majd jöjjön vissza vele.
Jogos járandóságomat, 350 garast + a postaköltséget kérem a folyosószámlámra minél sürgősebben befizetni, mert ugye pénz beszél, a karaván meg halad.

Vezessen óvatosan, néha az őrangyaloknak is van szabadnapjuk.

Tisztelettel:
Mrs. Wasorr közlekedésügyi államtitkárnő

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 18:51   
Nem a 87 éveseknek szólnak Böbe... hanem akik az idén töltik a 89-et, csak kettőt letagadnak belőle
Torokreszelésre pedig lejobb a Negro, majd hozok azt is bulira.
néni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 08:35   
2005-04-27 01:52, R-zsike:
-
2005-04-23 00:52, poesje:
-
És szükségeltetik még nagyothalló készülék is idősebb vendégek részére....

khm,khm khm(ez torokreszeles)
kinek szolnak ezek az apropok, csak nem a 87 evesekröl beszelsz ?
meghallom en amit akarok
kislany

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 02:47   
2005-04-27 01:52, R-zsike:
A keresztelő batyu bulihoz szeretnék chat-lakozni néhány "képtelen" ötlettel
-------
Bamulom a szervezoi-rendezoi tehetsegedet
Igazan MINDEN fontos kellekre gondoltal . Milyen kar , hogy ezuttal sem vehetek reszt a rendezvenyen

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 01:52   
-
Lehet csatlakozni az ajánlatokkal.....

A keresztelő batyu bulihoz szeretnék chat-lakozni néhány "képtelen" ötlettel, ha még nem ajánlottak fel hasonló haszontalan dolgokat. Sorolnám: álarcot hozok (vékonyabb és vastagabb fajtát is), meg néhány álnevet is a tarsolyomban, mert úgy veszem észre, sokan szívesen használják a chaten, továbbá néhány krumpliorrot is ha esetleg valaki bohócot akarna csinálni magából, vagy másból. A kézimunka topikból a lányoktól kölcsönkérek varrógép tűket, hogy egyesek tudjanak hímezni, akarom mondani hámozni. Egy darab csúcsos varázslókalpagot is beszereztem, jó hegyeset, hátha szemet szúr valakinek És szükségeltetik még nagyothalló készülék is idősebb vendégek részére.... esetleg tetszés szerint kiosztható azoknak akik nem reagálnak a mások kérdéseire. Gondolkodtam nagyotmondó készülék beszerzésén is, de úgy hiszem azt nem viszek, lesz ott elég másoknál. És végül kell még petárda hogy szét lehessen robbantani a társaságot záráskor, meg konfetti is, úgysem én leszek az utolsó akinek takarítania kell. Pláne ha ezt elolvassátok..... engem fogtok legelőször kirúgni a hámból.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 20:23   
Erzsike, szellemes

Kedves Wasorr,

Koszonom a berletet, tallerokkal fizetek.
Az utanfoto a fuggelekek, ugy mint porontyok szallitasara szolgal. 12 ev alatt szigoruan potulessel.

Tisztelettel
Kabeles Retek
de leginkabb kand ur

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 17:27   
A vezeték neve = kábel

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 00:04   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Boots Retek
(csak tudnám, melyik a vezetékneve)

Valóban a bérlet a legjobb megoldás azok számára, akik nem szeretnek teli pénztárcával, vagy duzzadó nadrágzsebbel mászkálni. Sőt azoknak is, akik gyakran tanácstalanok és rendszeresen szeretnék igénybe venni rendkívül magas színvonalú szolgáltatásaimat. Sajnos a Csíki Nyomda ördöge sztrájkol jelenleg, valami átszervezés van folyamatban, ezért most csak betűket sorakoztathatok sűrűn egymás mellé, képeket nem tanácsos használnom. Remélem, Ön, kedves megrendelő nem csak a képeskönyvet nézegeti szívesen, hanem megbirkózik a hosszabb szövegeléssel is.

Mihelyt a nyomda nyomdakész, legott szállítom a bérletét is, 5 garast elengedek az árból e kellemetlen késedelem miatt. (majd levonom tőlük reklámköltség fejében)

Szóval visszatérve az elejére, ahová most megérkeztünk mielőtt elindultunk volna, Ön jogosítvány hosszabbítása ügyében fordult hozzám.
Mondanám, hogy legkönnyebben ott szerezhet, ahol előszörre is megkapta, de úgy láttam a gömbben, hogy az a cég már nem létezik, leszerelték, mert elfogytak a baromfik és a gránátalmafa is kiszáradt.
Jogutódja ugyan van, de ha oda belép, felhagyhat a reménnyel, mert biztosan nem Budavárba, hanem valamelyik másik kontinensre repül hamarost.
A közlekedésrendészetet nem ajánlom, mert ott vagy nem elég gyors vagy nagyon lassú a kiszolgálás, ráadásul drágák is.

Nem marad más hátra, mint a magánerős kezdeményezés, ez úgyis divat manapság, privatizáljunk. Adja be a papírjait reggel munkába menet, majd én meghosszabbítom, mire végez. Kutyanyelv formátumra gondoltam, arra lejjebb valahol lóg egy mintapéldány belőle, megtekintheti, a színe megfelel, a hossza kb. 20 évre elég. Mire jön, előkészítem a pecséteket is, spenót tükörtojással és egy kávéfolt éppen jó lesz.
Az árát majd megbeszéljük, beszámítom a bérletébe, ha Önnek is megfelel.

Most már csak egy tisztázatlan kérdés maradt, mit akar a futóval utána? Csak nem sakkozni?

Tisztelettel Mrs Wasorr a Söprűhasználati Minisztérium mellett üzemelő zughosszabbító kisiparos

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 02:16   
Kedves Was rr!

Szeretnék jósdájába bérletet váltani, mert hallom gazdaságosabb így a jósoltatás. Most megint jeggyel fizetek.

Kérem segítsen, lejárt a jogosítványom a seprûmre. A seregben szereztem újonc koromban. Mit gömbjébõl tudja, a slusszkulcs az elsõ eldobott gránát biztosító szege, amit csirkereptetésre használunk, ahonnan a párnába a tollat szerezzük. Szóval a gondom nagy, mert a jogsi nélkül nem hajthatok Buda várba. Hol és hogyan intézhetem gyorsan az ügyemet? Profi jogsi kellene, utánfutós seprûre.

Tisztelettel
Retek

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 01:55   
Kedves Útrakészülő Bérletesem

A rám bízott megtisztelő feladatnak igyekszem tisztelettel eleget tenni.

De mondja csak, minek egy Katicabogárnak a repüléshez seprű?

Járjon szerencsével, és a jósdabérletét el ne veszítse valahol! Vakáció után is szüksége lehet még rá.
Mrs. W.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 23:56   
Kedves Mrs. Wasorr !
Mint regi berletes Delfin Josda tag , egy nagy keressel fordulok Onhoz . Par napon belul gepmadaron atrepulom az Operencias tengert ( azert gepmadaron , mert soha sem sikerult megszereznem a hajtasi jogositvanyt a seprure ... szegyenszemre tobbszor is elvagtak a vizsgan es mint visszaeso bunost , mar nem is vesznek fel a jelentkezok nevsoraba )
Ket hetes tavolletem alatti idoszakra elofizetnek az On kovetkezo szolgalatara ( vagy vegyuk szivessegnek ? )
Megkernem , hogy szuletesnapi ajandekkent majus 2.-an a Lencse Mesternek Image hosted by Photobucket.com es majus 10.-en Az Egerek Rettegett Fejedelmenek Image hosted by Photobucket.com
josolja meg ez evre a jovendojet es adja nekik ajandekul az en nevemben . Remelem , orulni fognak neki .
A szamlat , kerem , kuldje a cimemre , mely a berletes nyilvantartasban szerepel .
Maradok oszinte hive ,
Katicabogar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 19:05   
Kedves Bovi.

Rég láttam Önt a jósdámban. Mióta visszatért a téli nyaralásból, nincs már szüksége jó tanácsokra? Vagy elköltötte a pozitív jövendőre valót?
Ámde legalább a kérdésével fölkeresett ezen a szép virágillatú vasárnapon. Meg is felelek rá izibe:
Nem fönixre gondoltam, az a madár támad új életre hamvaiból. A sültgalamb sokkal prózaibb szárnyas, és azért a hamu, mert nyílt tűz fölött nyárson pirulna el szégyenében.
Ön mit hozna a batyubálra?

Mrs. W.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 18:44   

Én hoznék hamuban sültgalambot, meg pár gyertyát a hangulatsötétítéshez.

A kérdésem csak az, hogy a hamu az a boszorkányégetés terméke lenne

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-23 00:52   
Tisztelt Csizmás Úr!
(Dúr? az egy mély férfias hangnem nem?)

A keresztelő ügyében előbb meg kell várnunk , hogy világra jöjjön a kicsike, aztán majd igyekszem rábeszélni az örömszülőt egy ünnepélyes csetbulira. Nem kerül sokba az ilyesmi, batyubál, vagy piknik alapon összedobunk ételt-italt. Én hoznék hamuban sültgalambot, meg pár gyertyát a hangulatsötétítéshez. Lehet csatlakozni az ajánlatokkal.....

Mrs W.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 20:41   
Kedves F.ZS

Amennyiben Ön fog bábáskodni, kérem, vigyázzon a fejére. Nem a sajátjára hanem a babáéra. Nem, nem a bábáéra! Igaz, arra sem árt vigyázni, nehogy a mértéktelenül fogyasztott paradicsomlé megártson, és véletlenül kiöntözze a fürdővízzel a gyermeket. És a köldökzsinór átvágása is nagy feladat ám, nehogy összetévesszék a telefonzsinórral, vagy az internetkábellel, mert akkor sosem kapunk hírt az örvendetes szaporulatról.
Szóval csak óvatosan, ha kérhetem.

Mrs W. a Wasorrú Bába

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 18:59   
Kedveseim, tik még nem tudjátok, de a gyerek Bukarestben jön a világra, nem hiszitek, de így lesz.
Itten fog vodkázni Hunor. Vagy paradicsomlézni.
És közben a világra hozza Őt.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 15:49   
Kedves Wasorr!

Sok szepet es jot hallottunk a szuletendo gyermekrol, ajanlatos lenne tartani egy keresztelot is ahol a nagy csalad osszejonne. Tudomanyat latba vetve kerem irja meg van-e remeny arra, hogy a keresztelon letrjejojjon, es hogy mi lenne a legalkalmasabb hely erre az unnepsegre?

Tisztelettel
Csizmas Kan D. Ur

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 11:10   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves FerenczZSuzsanna

Köszönöm megtisztelő bizalmát, hogy az oly sokakat oly régóta foglalkoztató oly fontos kérdéssel megtisztelte szerény jósdám bizalmát.
Egy gyermek születése mindig nagy és fontos esemény, egy szellemi gyermeké nemkülönben, még akkor is, ha olyan népes családba érkezik, mint a MON. Fontos tehát,hogy már születése előtt meghatározzuk a csillagképletek állása alapján a horoszkópja állását.
Ez elég nehéz feladat, mert a leendő gyermeknek csak apja van, aki egyben anyja is.

Ime a várandós papamama, Hunor. Kissé gondterhesnek látszik, és igen régóta vajúdik a második gyermekével. Az ikrek fiú fele már régebben világra jött és a kereszvíz alatt az utazasforum.net hangzatos nevet kapta. Születése óta rengeteget gyarapodott a kicsi és csinosan néz ki. Kishúga a napokban várható, neve már régóta ismeretes, magyaronline.net, és reméljük, ugyanolyan szép lesz sárgában, mint a bátyja kékben.

A születendő baba nagy valószínűséggel bika jegyű lesz, ami nagyszerű jegy elsősorban azért, mert nagyon sok híres ember volt bika. Másodsorban azért, mert én is az vagyok. A bikák mindig két lábbal állnak az édes anyaföldön, élvezik az életet, vidámak, és ami a fő, hűségesek.

http://www.archer.hu/toletek/kepek/kep33/bika.jpg

Remélem, a sok bába közt nem fog elveszni szegény kicsike, és hamarosan őszinte örömmel szoríthatunk kezet szülője mindkét kezével.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 11:05   

Kedves R-zsike

igen, pontosan ilyesmire gondoltam, kitűnő önvédelmi fegyverre tett szert. Csajkovszkij névre hallgat ez a farkas?

Mrs.W.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 05:27   
Kedves Wassorr Dáma,
kérném, bozgonyálja meg már nekem is a Nagy Kérdésemet: Milyen lesz az új MON?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 01:40   
Kedves Wasorrok Fejedelme

Beszereztem a dió, illetve mogyorótörőt is. Itt, ha felveszi a szemüvegét megtekintheti, mert félős szegény, és lehet hogy a képét elriasztaná főMONoszkópusunk Hu... csak a farka ne lógna ki a ridikülből.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 01:14   

Kedvesem R-zsike

Örvendek, hogy jawaslataimat így megszívlelte, Önnek érdemes tanácsot adni. Ámde igazán felesleges terhes szamárral közlekednie a technika mai vívmányai mellett. Nézze csak, mi minden fér el kis helyen.

Egy univerzális kéziszerszám, ami egyetlen női kézitáskából sem hiányozhat ma, a modern amazonok és emezenek alapfelszereltségéhez tartozik

És a zsebszámológép, ami ellen olyan hevesen tiltakozott, szintén a harmadik évezred fantasztikus találmánya. Nem baj, hogy nincs mit számoljon, de ha majd lesz... képzelje el, hogy nyerni fog a lottón...na? mivel számolja össze a nyereményt és az utána fizetendő adót? Ugyehogyugye? Na itt van, hoztam magának egyet kölcsönbe

Elsősegélydobozként én erre gondoltam, láthatja ott van rajta a kereszt. Igaz, nem vörös, de hát az utóbbi években annyi mindennek és mindenkinek változott már a színe, ez most is kétszínű, piros/fehér. Feltehetőleg fertőtlenítőként és védőitalként unicum van benne. Bár ennek az ebnek a szeme sem áll jól, lehet, hogy zugivó?

Még valami: ha már riasztópisztoly és korbács nincs magánál, a mostani vészterhes közbiztonságban - amit méltán nevezhetnénk közbizonytalanságnak is - szóval könyörgöm, legalább egy diótörőt hordjon magával. Az végszükség esetén a mogyorót is szétroppantja.

Maradok Mrs W.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 23:54   
2005-04-19 11:39, poesje:
-
hogy a makkról már ne is beszéljek...

Nem makk az földim!….. mogyoró!
Bár nem esik messze a makk, akarom mondani … az alma a fájától!

Majdnem mindent beszereztem jawaslata alapján, bár most egy kicsit úgy tűnök mint egy málhás szamár nem? De mivel a jó jellem fő, nem sül, ezért nem égetem magam hiányosságom miatt. Jellemem immár tök-életes!

Az Ön által felsorolt hiányosságok közül a savanyú cukor helyett mostanában inkább savanyú pofát vágok, az ingyen van. Másodsorban: elsősegélynyújtó dobozra nem tudtam szert tenni, mert bármelyik dobozt kérdeztem, azt válaszolta hogy nem én vagyok neki az első. Zsebszámológépet nem tartom praktikus dolognak, mert nem tudok a zsebemben számolni, ugyanis nincs mit
A svájci bicska azonban kinyílik a zsebemben magától, tehát ezt praktikusnak tartom. LMS porszívót szintén nem vettem, szívok anélkül is eleget. A hólánc nem volt probléma, gurigás szerszámosládájában találtam egyet, az üres mézesbödön mellett. Tulipánhagymára és váltócipőre azonban szükségem lenne. Vagy inkább nyúlcipőt vegyek, az most úgy is aktuális, merre kenyeremet keresem.

A bilincsvásárlásnál kisebb attrocitások értek, de megvan végre az is. Ugyanis mikor bementem az erre kijelölt SHOP-ba, az eladó csitrik élemedett kinézetem miatt, az előre köszönés helyett előbb megmosolyogtak, utána sejtelmesen megkérdezték, hogy mit is szeretnék. Mikor mondtam, hogy bilincset vásárolnék, megkérdezték hogy a szegecseset, bőrt, vagy az eszterláncosat szeretem. Erre én: mindegy csak könnyű legyen, mert a jellemem hiányossága miatt van rá szükségem. Az egyik kislány két röhögörcs között tárcsázni kezdte a 911-et, közben megnyugtatóan közölte velem, hogy szerinte nem a jellememben, hanem egész máshol vannak hiányosságaim. Forduljak esetleg a sarkon lévő egészségügyi intézménybe, ahol majd szintén lebilincselően fognak velem bánni.

Hát nehéz eset vagyok tudom, de azért köszönöm az igen mélyreható elemzést.. És hogy hálámat kifejezzem, állandó bérletem mellé ajándékozok Önnek egy praktikus szerkezetet hogy mindig tudja merről fúj a szél:

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó