2018. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 13:22   
Kedves. K.E. Böbe nyugdíjas hajadon

A neszeszer a-val nem publikus, tehát kerülendő az ilyen frekventált helyeken, mert jő a cenzor az ő veres plajbászával.
Akinek e lent emlegetett tárgyakból nem található 4-5 darab a garderobijában, annak is van jelleme de férfias.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 13:14   
Mit tegyen az akinek nincs taskaja, szütyüje,ridikülje, neszeszerje(lehet ezt a-val is)?
Annak nincs jelleme?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 11:39   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves hűséges bérletesem R-zsike

Milyen furcsa véletlenek vannak...Képzelje, tegnap itt üldögéltem magányosan az irodámban, megrendelőkre, jósoltatni vágyókra, jövőkutatókra várakozva őröltem unalmas munkaidőmet, közben a szegedi rádiót néztem. Na csak ne tessék kinevetni a szegény öregasszonyt, jóóó?? Nem hibbantam meg a magányban. A szegedi rádiót a világpókhálón kerestem meg, és ott ugyebár lehetséges online kukkolni, mi történik a stúdióban. Tehát "néztem" a rádióadást.
Na visszatérve a véletlenre, a stúdióban a férfizsebek kerültek terítékre, mivelhogy a teremtés koronái táskát csak a szemük alatt hordanak, esetleg túrós-lekváros kivitelben fogyasztják. Mit ne mondjak, ismét kiderült, hogy e szerzeteknek egy csepp fantáziájuk sincsen. Mi került elő a zsebek rejtekéből: minden esetben kulcs, mobiltelefon (egészen apró, hiszen a férfiak ebben az egy dologban a lehető legkissebbel szeretnek dicsekedni) irattárca, aprópénz, öngyújtó. Kész. Illetve egyikük zsebében bujkált egy anya is. Na nem szülőjét hordta magával kengurumódra, mindössze egy aprócska "vaslédi" volt nála, egy anyacsavar.
Mennyivel izgalmasabb egy női táska. Már a nevei is: ridikül, retikül, tarisznya, szütyő, batyu, neszeszer e-vel. Hát még ha a hölgy elhúzza a cipzárt, mi minden kerül elő a nyilvános és titkos rekeszekből. Valóban árulkodik a táska tartalma az illető női hölgy személyiségéről.

Miután diszkréciómat kérte, kizárólag nyolcszemközt elemzem e bazár jelentését. Ne rémüljön meg , a többi négy csak macskaszem. És a macskanyelvről még nem hallottam, hogy pletykálkodna.
Lássuk tehát :
Az összes itt szereplő tárgyról elmondhatjuk, hogy többfunkciós és számos dolgot jelképezhet. Vegyük példának okáért az egészséget. Felületesen szemlélve pusztán a levélnyi aszpirin tartozik ide, de jobban belegondolva a zsebkendő, a fogkefe, a kiskanál, a szőlőzsír és a körömreszelő is a test rendes működésének fenntartását szolgálja. A centi a csípő- és derékbőség rendszeres kontrollálásához szükségeltetik.
Ámde a Tű-gyűszű-szabócenti-gomb együttese az Ön háziasságát, pedantériáját is dicsérheti. Ön már az iskolában is gondosan bestoppolta a lyukas órát és az ementáli sajtot.

Avagy vegyük az Ön anyagias állapotját. Első helyen a kissé lapos pénztárca húzódozik, és a lottószelvények azt jelzik, Ön Fortunától vár segítséget. Ez esetben a zsebkendő más értelmet kap, az örömkönnyek felitatására fog szolgálni. A ruhacsipesz jelezheti, hogy Ön kerékpárral közlekedik, amikoris ez aprócska segédeszköz a nadrágja szárát óvja a becsípéstől. Nem az alkoholos befolyásoltság állapotáról beszélek, hanem a bicikliláncról, ami hajlamos bekapni a közelébe kerülő textilneműeket.

Vagy vegyük - hiszen magunk vagyunk - az Ön szerelmi életét, ennek legtöbb jelét látom e rakásban. A varrókészlet egyértelműen erre utal (talán hallotta, hogy a hollandusok a varrni igével mely tevékenységet jelölnek még), de ide sorolnám a fogkefét, a kanalat (mézesbödön összefüggésben), a magnószalagot, amennyiben egy borostás nőnevű fickó dalolgat rajta, a centissel sok mindennek a hosszúsága mérhető, hogy a makkról már ne is beszéljek, ami központi helyet kapott a csendéletben. A rúzs alakjánál fogva illik a képbe, a ruhacsipesz bizonyára az elő(szoba)játékban használatos, a mackó gyengéd becenevet jelez. A kép bal felső sarkában egy fehér neműt látok, melynek nemét nem sikerült meghatároznom. A nagy piros gomb a közmondást juttatta eszembe: Mihelyt gondol, mindjárt gombol.

Végül a szellemi munkás létére utaló apróságok: kettő darab íróeszköz, biztos ami zicher alapon, egy aprócska izzó, amellyel bevilágíthatja a sötétebb fejeket, a tabletta, ami lehet Cavinton is, a szalagon a nyelvtudományi egyetem eszperente tanszékének vizsgaanyaga, a lottószelvényen pedig a világtörténelem legfontosabb dátumait ikszelte be. A kulcs a helyi könyvtár ajtaját nyitja.

És hogy mi hiányzik innen? Sorolom:
1 pár kézibilincs, riasztópisztoly, rágógumi vagy savajújcukor, zsebszámológép, olvasnivaló, szemüveg tokostól, uzsonnára banán szintén tokban, elsősegélynyújtó eszközök, elemes porszívó, tartalék hólánc és harisnya, sonkás zsemle, váltócipő, tulipánhagyma, egérfogó, bikini, és svájci bicska, az a hatlövetű. Más minden megvan.
Mit hagynék ki belőle: a szőlőzsírt, mert nagy a koleszterintartalma, és a telefont, mert nem szeretem, ha pórázra kötnek.

Mint láthatja a fenti elemzésből, a jellemmeghatározás rendkívül bonyolult tudomány. Kellett volna hozzá a csillagok mai állásának állása is, de sajnos napok óta borult az ég és a kedélyem, így lehetséges, hogy árnyalatokban melléfogtam picit, de a fő vonalak biztosan pontosan tükrözik az Ön jellemének jellemes vonásait.
Remélem, kis analizisem (ez nem trágár szó, ne tessék cenzú-rázni a fejét) segíteni fog a jobb önmegismerésben.

Maradok szolgálatrakész jövőügyi szolgáltatója:
Mrs Wasorr, Freud-díjas lélekelemző pszichoszomatikus

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 02:33   
Emberek merre mentetek el? (Hú megmérgeződtem ) Mostmár biztos vagyok benne hogy Bak vagyok!
Böbe néni még mindig az iszapban áztatja fáradt lábait, se légyzümmögés, se Katica szárnycsapkodás. A többi bérletes sincs sehol, pedig nem jár erre még a madár sem, nem hogy az ellenőr. Remélem Önt itthon találom.
Hajaj, újabb problémáim adódtak kedves miszisz. Eljöttem, mert kíváncsi vagyok egy szakawatott mester ember, akarom mondani jawas asszony véleményére.

Mivelhogy harmadszori felszólításra beköszöntött végre a tavasz hozzánk is, kiürítettem női retikülnek nevezett alkalmatosságom tartalmát, hogy ruhatáramhoz illőre cseréljem az eddigi bőrönd nagyságú szütyüt. Na ebben a dologban, ill. szemétkupacban kérném szíves véleményét.

A minap a televíziónak felmagasztalt médiadobozt néztem fél szemmel – a másikkal a rántást lestem hogy oda ne égjen – látom, hogy a magyar sztárhölgyeményekkel pakoltatja ki a riporter a táskájuk tartalmát. Miután ez megtörtént, közölte hogy a női kézitáska tartalmának elemzéséből meg lehet állapítani, hogy ki milyen személyiség, mi a fontos és kevésbé lényeges neki a hétköznapok folyamán, egyszóval milyen egyéniségek ők, a nők.
Hoztam egy fényképet is magammal, - kérem szigorúan négyszemközt nézze meg - a kiborított retikülöm tartalmának 3/4-ed részéről, mert az egynegyede már nem fért bele a keretbe.

Az a kérésem: ugyan elemezzen már ki engem is walaki! Ha kell beleteszek még egy-két dolgot amit Ön tanácsol, de ha úgy gondolja kiveszem belőle a felesleges dolgokat. Szeretném megtudni én is milyen ember ill. emberné vagyok.

Válaszát várom, addig is hordom vállamon zsákom.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 20:53   
Drága Böbe néni

Ha tanácsolhatom, ebbe az iszapba ne dugja semmijét, mert a gyönyörű metálbordó színű autó is hogy elszíneződött. Na most képzelje el ezt az árnyalatot magán?!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 17:19   
2005-04-16 11:00, bobe:
megyunk kirandulni..

Iszappakolás.... az jó, dugd bele a karodat is bobe

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 11:00   
megyunk kirandulni aztan majd valaszolok a provokaciora

Image hosted by Photobucket.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 10:47   
Már klónozással is foglalkoznak? Engedély van rá?
Darwin 1. nem szereti a hardrockot,
Darvin 2. nem akar horrorfilmet nézni,
Darwin 3. most kapta be az utolsó pralinét.
Mindig csak a léha szórakozás....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 10:19   
R-zsike azt hiszem ez lesz a legjobb ha mi is igy teszunk
Image hosted by Photobucket.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 09:49   
A Miszisz nem lesz mísz, mindig örülök, ha az ügyfeleim a váróhelyiségben kellemesen töltik az időt, tessék csak bátran darwinkodni, de ....trágárkodás, meztelenkedés kizárva. Nehogy az erkölcsrendészet becsukja a boltomat! Miből élnék meg akkor?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 08:53   
Dehogy öreg, csak tenyeres talpas. Ruha nélkül nem az erotikus topikban lenne a helye? Nézd meg milyen dögös lett, csak rá kell dobni egy jó cuccot.... alá meg két kereket, akarom mondani gurigát.

Na de eltolom innen mert a miszisz mísz lesz a sok majomkodástól.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 21:41   
En latom jol
nem illetlen csak öregecske es tamaszkodik a balkezevel
itt egy masik darwinka:

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 20:57   
2005-04-14 11:23, bobe:
-
Nem tudom bobe, talán megunta a várakozást, mert nem látom. Vagy nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal?

Megnézetem Mrs. W-ral, ő nem csak jövőbe, de a fal mögé látó is, és ha valami illetlen helyen van, kimoderáltatom Hunorral

Vagy már meg is történt?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 11:23   
Nos mit gondolsz Erzsike ? Mit csinal Darwinka?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:23   
2005-04-10 23:04, bobe:
-
Ez nem Darwinka? Hová lett a bal keze?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 23:04   
sok szeretettel bobetöl

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 09:34   
Kedves aggódók és érdeklődők és jóakarók és kíváncsiak. Mint a mellékelt autentikus fotón is láthatják, ha éjszakánként kinéznek a holdfénybe, csapatostól láthatják a boszorkákat, wiccéket repkedni. És ez nem wicc.

Persze minél nagyobb a forgalom, annál nagyobb az esély rá, hogy walaki pórul jár. De az a walaki, sőt waksi walaki nem mindig én vagyok ám! Wannak más waksi wasorrúak is a wilágon!
Azért mégiscsak nagyon köszönöm, hogy ennyit törődnek szerény személyiségem tepsi épségével.

Egy épkézláb Mrs. Wasorr

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 04:33   
2005-04-09 17:04, poesje:
Addig maradok a régi seprűn is az Ön és a nagyon tisztelt olvasók szolgálatára
________

Tisztelt Mrs.Wasorr !
Csak nem tortent valami baj , hogy ilyen sebesseggel szaguldott el felettunk ma este , es meg raadasul a szemuvege sem volt az orran ... Jo lesz vigyazni , a sepru mar sokszor veszelyesnek bizonyult ...Image hosted by Photobucket.com Joakaroja,Katicabogar

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 00:04   

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 23:50   
2005-04-09 22:29, bobe:
-
Lehet hogy kéne egy szemüveg is Mrs W-nek, mert a söprűje helyett a partfist kapta a lába közé, ...
... meg az oszlopot.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 22:29   
Csak nem vilagitott a lampas kedves Mrs Wasorr

Ha igy öltözne kedves Mrs akkor a fiuk lennenek felragadva az oszlopra:

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 17:04   

Kedves olvasóm R-zsike

Köszönöm, hogy aggódik értem, megtisztelő számomra az érdeklődése. Vagy csak a bérletébe fektetett garasok mián az aggodalom?
Akár így, akár úgy, örülök a tanácsainak. Na de képzelje, milyen ez a mai világ. Újkorában ez az én járgányom föl volt ám szerelve mindennel, ahogyan az dukál. Aztán persze kölcsönadtam egy Wiccának, tönkrement legott a rádió, most dudorászhatok magamban, meg fütyül a szél a fülembe. Másik alkalommal szintén egy sietős szomszéd pattant a söprűmre, másnap két utcával arrébb, a jakuzzi körüli bokrokban akadtam rá nagy nehezen, persze a visszapillantó tükör meg valakinek a fürdőszobáját ékesíti biztosan. Rémes, hogy mik történnek, ugye? Szóval addig-addig jószívűsködtem, míg ez maradt a söprűmből

Mint láthatja Ön is és az igen tisztelt olvasók is, lába kelt az extráknak, hogy a fullról ne is beszéljek. Néha a motor is lefull-ad. Még jó, hogy a lámpa megvan, anélkül csak fényes nappal mozdulhatnék ki a házból.
Végső ideje lenne már, hogy rendeljek egy új közlekedési eszközt magamnak, ha kicsit jobban menne a bolt, tudnám én, mit vegyek. Nézze csak, egy katalógusban mit találtam:

Ez kéne nekem. De először majd gondoskodom garázsról, mert ezt a járgányt vétek lenne a tornácon parkolni, sőt a füzfa alatt se lenne biztonságban. Azt a fűzfánfütyülőjét a sok fűzfapoétának álcázott furikázni akarónak. Na de ha egyszer teljesül a vágyam, csak az oldalkocsiba szerelt anyósülésre ülhet bárki is. És oda se mindenki, és oda se akármikor.
Csak olyan drága ne volna ez a gyönyörű masina. Még érdeklődöm a hitelfeltételekről hiteles forrásból a Csíki Bankban, hátha....
Addig maradok a régi seprűn is az Ön és a nagyon tisztelt olvasók szolgálatára

Tisztelettel Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és egy régi, rossz söprű tulajdonosa
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 13:13   
2005-04-07 23:48, poesje:
-
Én is hoztam valamit Önnek cserébe, az információcsere jegyében, azért ez se kutya....vagy mégis?

Drága W-né, köszönöm a csereinformációt. Sajnos azt kell mondanom, hogy igen, mégis kutya egy látvány. Még szerencse, hogy már ebédeltem, mielőtt a képet megnéztem, különben könnyen lehet, hogy elment volna az étvágyam. A zsiráf nyelve ehhez képest úgy nézett ki, mint maga a megtestesült jóízlés.
Amúgy maradok tisztelettel,
Perec

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 01:57   
Hahó! Hahó Miszisz hall engem?

Hallja! Hogy micsoda állatsereglet van belül a házában!
Ön most kiszorult, vagy beszorult? Ha megengedi, én is nyelvelnék itt egy kicsit, bár úgy látom, nemigen tud ellene semmit tenni:

Fenti állapotáról ugyan vannak elképzeléseim, és a hideg is kiver ha arra gondolok, hogy a múltkori házfelújítását esetleg a Kőmíves Kelemen mesteremberrel végeztette el.
Aztán megfordult abban kétlábú titkárnői agyamban az is, hogy netán most gyakorolja a falon átrepülés művészetét, és a technikáját még tökéletesíteni kell. Ha ilyen jellegű a probléma, javaslom forduljon bizalommal poesje nevű tagunkhoz, aki nagy mestere az egyik szobából a másikba repkedésnek - évszaktól és napszaktól függetlenül – és még nemigen sikerült senkinek őt falba, falhoz- , vagy sarokba szorítani.

Amennyiben fentiek közül egyik sem magyarázata jelenlegi állapotának, akkor javaslom hogy mielőbb szerezzen be a söprűre egy visszapillantó tükröt hogy a tolatásnál máskor ilyen malör ne fordulhasson elő.

Szlogen: Ne csak a jövőbe, a hátad mögé is tekints néha.

Na Isten áldja, ezt a kendőt meg ne vegye le magáról legalább nem ismerik fel, és éjszakára hideget is mondanak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 23:48   
2005-04-05 00:35, Perec:
Többek között sikerült megtudnom, hogy a zsiráf nyelve 45 cm hosszúra is megnő. Gondolta volna?

Kedves Perec, nem, ilyesmire gondolni sem mertem. Szép, szép, ellenben egy zsiráfnyelv hosszának pontos megmérésére csak tériszonymentes személy vállalkozhat.
Az értékes információt köszönettel eltároltam a wincseszteremen (belevéstem a puskatusba természetesen).
Én is hoztam valamit Önnek cserébe, az információcsere jegyében, azért ez se kutya....vagy mégis?

Mrs. W.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 17:47   
Kedves Okos Nyomozóm Perec

Mint látom, máris munkába lendült. Az Ecetes tojás receptjét köszönöm, három tyúkom három tojása ezek szerint megkerült. A negyediket megtaláltam a szomszédasszonynál, sajnos már lágytojásként lefejezve. Mindent a művészetekért, tehát ezennel felajánlást teszek, íme a most talált tojásokat ünnepélyesen felajánlom csendéletek nemes céljára, bármelyik foto- avagy festő- avagy szoborművésznek

Tisztelettel Mrs W. képzőművészeti tojásfelajánló

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 11:41   
2005-04-05 01:53, poesje:
-
Hátha Ön, mint oknyomozó, ki tudja nyomozni az okot, vagyis a helyet, hová lettek a tojások? (a fészek helyett, mert ott nem voltak)

Kedves Missziz, a tippem az lenne, hogy talán érdeklődje meg Ecet fórumtag fotográfus úrtól, nem kölcsönzött-e néhány tojást mostanában készült csendéleteihez?

Nézze csak meg az első és második oldalt ebben az albumban:
http://www.photopoints.com/main/photos/showauthor.aspx?txtHiddenAuthorID=7922

Ha valóban kölcsönvétel történt, szerintem nem kár a tojásokért, sőt, nagyon jó célra lettek felhasználva.

Tisztelettel,
Perec
okny. bed.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 08:22   
2005-04-05 15:04, Ferencz Zsuzsanna:

Kösz az infót, úgy tudom hamarosan mész feléjük. A rokonomat külön üdvözlöm, kérlek add át neki.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 21:24   
2005-04-05 15:04, Ferencz Zsuzsanna:
-

A fiú-tehenek nevét diszkrécióból nem árulom el.
-
A fiutehen nem bika veletlenul ?
egyik nyaron meg ifjumunkas koromban epitötaborban voltunk es az insztruktorunk is felhajtott egy tehenet hogy tejet igyunk mi fiatalok aztan mikor meg akarta fejni kisult hogy nem ötujjas kesztyu volt alul a
" tehennek" hanem egy ujjas

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 15:04   
Sajnos, vissza kell térnem a tehenekhez, mivel nem válaszoltam Zuló egykori kérdésére, miszerint hogyan hívják a homoródszentpéteri teheneket.
Kedves Zuló, nem ismerem mindeniket személyesen, de azt tudom, hogy közülük huszonhetet Zsuzsának neveznek. Van egy Mónika is.
A fiú-tehenek nevét diszkrécióból nem árulom el.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó