2018. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 11:14   
Köszönöm kedves Mrs Wasorr most mar vegkepp megnyugtatott mar a labamrol is ragom a körmömet Holnap majd jelentkezem ha massal nem keppel a karomrol

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 01:57   
bobe 2005-03019 09:37
Kedves Mrs Wasorr
Nem nezne bele a gömbjebe es keresne meg mit irnak a csillagok az idei evröl ? Mint tudja kés ala kerulök es bizony kezd reszketni a nadragom ahogyan az idö közeledik. 300 garast lehet majd szemelyesen adom at
bobe 87 eves hajadon

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóm K. Böbe
Közeledik a nagy nap, és én szeretném megszolgálni az átutalt 300 garast, így éjféltájt belenéztem a kristálygömbbe. Csupa pozitív dolgot láttam, kivéve a laboratóriumi teszteket, azok ugye mind negatívak. Megnyugtatására közlöm, hogy derült jövő várható, szórványos fogcsikorgatással. Barátok és barátnők kötelességüknek érzik majd az együttérző körömrágást, mely tevékenység szerdán éri el tetőpontját. Ifjabbik macskám külön szolidaritást vállal majd Önnel a nehéz órákban.
íme a szerelőbrigád:

és a létfontosságú, életet jelentő folyadék

Végezetül néhány jó tanács. Indulás előtt egy tükör, egy fényképezőgép és esetleg egy röntgenkészülék segítségével készítsen leltárt, hogy a nevezetes szerelési munkálatok végeztével ellenőrizhesse az alkatrészeinek meglétét és számát. Így elkerülheti a kellemetlen meglepetéseket

Mint láthatja, sosem árt, ha van kézzelfogható bizonyíték a markában, akkor nem intézhetik el egy kézlegyintéssel, hiszen kéz kezet mos, és minden szentnek maga felé hajlanak a kezei. Bár ennyi kéznek jó hasznát tudná venni kézimunkázáskor. Shívának is sok van, mégsem panaszkodik.
Legyen tehát szemfüles

szemesnek áll a világ, de a szemtelen szemenszedett hazugságnak mondaná, amit a képen lát. Mondhatom, több szem többet lát ezen a szemrevaló leányon. Még a szeme se áll jól, pedig mindene megvan , amit szeme-szája megkíván. Mégis egyik szeme sír, a másik három nevet. Nekem bezzeg szemem se rebben, amikor sasszemmel figyelem a gömbömet.

Ha tanácsaimat megfogadja, nagy baj nem lehet. Mihelyt a szerelési munkálatokkal végeznek, a vizsgáztatás és a garancialevél is elkészül, remélem, mihamarabb körünkben üdvözölhetjük ismét. A csíki polgárok nevében:

Mrs Wasorr, okleveles főhoroszkópikus doktorandusz

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 01:53   
Kedves Oknyomozó Bedolgozó Kollégám Tisztelt Perec!

Végre. Meg kell mondjam, kissé hosszúra sikerült ez a kiküldetése, ha mindössze egy zsiráfnyelv méricskélése szerepelt a programban. Itt Csíkiben közben zajlott a nagybetűs élet, mint azt Ön is láthatja.
Remélem, mostantól számíthatok szíves közreműködésére és okos tanácsaira, amit hetek óta nélkülözni voltam kénytelen.
A húsvét előtti tojásmizériára példának okáért azóta sem találok magyarázatot. Hátha Ön, mint oknyomozó, ki tudja nyomozni az okot, vagyis a helyet, hová lettek a tojások? (a fészek helyett, mert ott nem voltak)

Szóval üdvözlöm Önt újra körünkben és némi akklimatizálódás után várom jelentkezését.

A Miszisz

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 01:43   
Errol az allatrol van szo?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 00:35   
Drága Missziz, legutóbbi magánnyomozói utam véget ért, így most ismét jelentkezem.
Elmondhatom, hogy számos értékes információval gazdagodtam. Többek között sikerült megtudnom, hogy a zsiráf nyelve 45 cm hosszúra is megnő. Gondolta volna?
Barátsággal üdvözli,
Perec

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 21:23   
Nektek a tehenekről a titkárnők jutnak az eszetekbe? Kikérem magamnak!

Vagy a delfinekhez van valami közük?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 14:54   
Ilyen szemuvege volt Arnoldnak a Terminator 3 -ban biztosan ettöl a bocitol kölcsönözte

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 02:02   
A titkarnovel en is talalkoztam , eppen munkaba igyekezett , de az aktataskajat nem vitte magaval . Biztosan olvasta az Ubuge beirasat ...
Image hosted by Photobucket.com
amikor megszolitottam , feltette a napszemuveget es kijelentette , hogy nem ad interjut , nem hagyja magat kikerdezni.
Image hosted by Photobucket.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 15:28   
Zuloaga 2005-03-30 10:56

Mivel az adatot egy mezőgazdasági oldalon néztem, feltételezem, hogy 4 lábú teheneket vettek számba, míg a kétlábúakat figyelmen kívül hagyták.

Bocsánat én azt hittem, ő a mezőgazdasági miniszter titkárnője

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 15:21   
2005-03-30 15:16, poesje:
-

Kedves W. asszonyság, a homoródszentpéteri tehenek nem esznek aktatáskát. Lehet, hogy az útjukba parkolt autóról lelegelik az oldaltükröt, de ennél többre nem vetemednek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 15:16   
Őt beszámoltátok valahová?

-------
poe

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 11:11   
2005-03-30 11:03, Ferencz Zsuzsanna:
tavaly a tehenek száma 112 volt.

- név szerint?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 11:03   
Kedves Zuló, kösz a tájékoztatást.
Homoródszentpéter Autonóm Székely Faluban tavaly a tehenek száma 112 volt.
Rövidesen megszámolom őket újra.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 10:56   
2005-03-30 03:10, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa, ha jól megfigyeled a beírásom, abban a baszk tehén, mint általános fogalom szerepel, az egyes és kettes megjelöléssel tehát nem a tehenek számát, hanem a szalagon egymás után következő tetrabrikeket jelöltem.
Egyébként fogalmam sincs hány baszk tehén van ezért felhívtam a baszk statisztikai hivatalt, ahol azt válaszolták kérdésemre, hogy "ez nem a sóhivatal".
Kénytelen voltam magam utána járni a dolognak és bebarangoltam, ha nem is Baszkföldet, hanem néhány honlapot, de sajnos csak 1999-es adatot találtam, mely szerint akkor pontosan 9699 tehén volt a Baszk Autonóm Közösség területén. Mivel az adatot egy mezőgazdasági oldalon néztem, feltételezem, hogy 4 lábú teheneket vettek számba, míg a kétlábúakat figyelmen kívül hagyták.

És Homoródszentpéterváron, vagyis Homoródszentpéteren hány tehén van?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 05:00   
Meg mindeg nem tudjatok, hogy, "A gyertyak csonkig egnek"?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 03:44   
2005-03-29 13:29, poesje:
Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus az viaszból készült nagy Sztearin-díj várományosa és gyertyaügyi főelőadó

Kedves Mrs. Wasorr !
Mint Gyertyaügyi főelőadónak és szakertonek szeretnem figyelmebe ajanlani , hogy a gyertyak akkor sem egnek es olvadnak egyforma hosszusagura , ha a magaslaton lettek meggyujtva ...Ime a bizonyitek :Image hosted by Photobucket.com
Udv: Katicabogar

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 03:10   
Kedves Zuló, nagyon szép az elmefuttatásod. (A Poesjéé szintén). Viszont meg kell kérdeznem: mi történt a baszk tehén3 tejével? Vagy a baszkoknak csak két tehenük van?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 15:55   
2005-03-29 13:29, poesje:

Kedves Vasorr, izé, bocsánat, nem tudom honnan ez a berögződés, szóval újra kezdem tisztelettel...

Kedves Wasorr, köszönöm lenyűgöző és illusztrált válaszát, azt hiszem osztom véleményét. Mivel nincs két egyforma ember, így két egyforma tárgy sem, pedig ez utóbbiak gyártása könnyű lenne szériában, az azonosság azonban hiszem, hogy mégis nehezen kivitelezhető.
A gépsoron is másodpercek leforgása alatt történnek/történhetnek fizikai változások, melyek befolyásolják a termékek azonosságát. Egy nagyon primitív példa: a szalagon futó tetrabrikbe öntött tej (nevezzük baszk tehén teje 1) és az azt követő tetrabrikbe öntött tej (nevezzük baszk tehén teje 2) között pár másodperc eltelik. Ez idő alatt a szalagon dolgozó ellenőrző munkás trüsszenthet (hiába maszk), akár szellenthet is (szintém hiába a "maszk"), valamint a teremben levő fények szöge és műszakváltásból eredő egyéb mozgásfolyamatok, nem beszélve a csarnokajtó nyitogatásából eredő léghuzatról etc... nagymértékben befolyásolhatják, hogy ugyanazon termék mégse legyen ugyanaz. Ezt személyesen tapasztaltam, ha nem is baszk, hanem a híres (pénzügyi tranzakcióitól pedig hírhedt) nem nevezem meg gyár olaszországi üzemében tett látogatásom során.
Nos, a léghuzatot nem véletlen említettem. Ez kérdésére válaszom:
mivel égéskor oxigén szabadul fel (mellesleg ez pszichológialiag abszurdum-->égni kell, hogy levegőnk legyen? s talán innen a sok kiégett, depresszív, szorongó egyed...) bátorkodom megjegyezni, hogy a jelzett 5 (és bocsánat nem 4) gyertyából a nyitott bukóablak huzata melleti volt képes erre a gyors égésre, míg a többi hozzánk, emberekhez közeli viaszok csak békésen percegtek holmi bágyadt, kába, humánus lélegzetvételek folyamatában.

Maradok további tisztelettel:
hm

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 13:29   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóm Zuloaga ( továbbiakban HM vagy hm?)

Roppant izgalmas kérdést feszeget , hosszasan töprengtem a válaszon. Belenéztem a gömbbe, tanácsot kértem az éjszaka árnyaitól, és a következő konklúziós megállapításokat vontam le az elém tárt szituációs helyzetből. Mint ahogy mi kedves emberek nem vagyunk egyformák, ugyanúgy a tárgyak sem. Még az egy műhelyben, ugyanabban az időben azonos kezek által készült iker jellegű tárgyak sem. Eszerint tehát ahány gyertya, annyiféle. Különbözhetnek színben és formában:

méretben:

funkcióban:

családi állapotuk sem egyforma

céljuk, menetirányuk akár ellentétes is lehet

némelyik mindig tudja, merről fúj a szél

a másik a sebesség őrültje

vagy éppen mindkét végéről égeti a gyertyát.

Javaslatom, legközelebb egyet vegyen, de rendeset

Egyébként visszakérdeznék, Ön mint realista, materialista, paci-fista , azaz a lóerők között is otthonosan mozgó fehérszemély mit gondol, 4 tökéletesen egyforma, egyszerre gyártott , egyszerre üzembe helyezett gyertya közül miért csak egy mondja fel a szolgálatot?

Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus az viaszból készült nagy Sztearin-díj várományosa és gyertyaügyi főelőadó

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 01:35   
Tisztelt Mrs Vasorr ... pardon ... Wasorr ... hm ..., nem azért pontozok mert vak vagyok, hanem mert alig látok itt így éjnek idején, hisz gyertyáim alig pislákolnak már.
Kérdésem is viaszból fakad: 5 egyforma gyertyából az egyik fele annyi idő alatt égett el, mint a többi. Bizony isten nem a körmenetről hoztam őket. Akkor mi a ... ütött abba az egybe?

Válaszát, amit türelmetlenül várok, előre is köszönöm!
hm

(ez nem hümmögés, hanem a névjegyem)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-26 00:43   
Kedves Olvasóim

Képzeljék, mi történt velem. Kimentem a tyúkólba tegnap, hogy a közelgő ünnepre összeszedjem a szükséges tojásokat. Az összes sárga tyúk fészkébe bekukkantottam, ám egy fia tojás nem sok, annyit sem leltem. Mi lelte ezeket a madarakat? morfondíroztam magamban. Pont most hagynak cserben, mikor legnagyobb az ínség?

Végül okos kismacskám megsúgta, hogy a szakajtó alatt lapul egy fura tojás. Odalopakodtam, alákotortam óvatosan, kissé félve, hogy mit találok. Hát tojás biza, de milyen? Tényleg fura, súlyos, nehéz vaspántokkal megerősített holmi

Mi lesz ebből, mondok? Mindenesetre nem hagytam kinn a talált tikmonyt, bevittem a meleg konyhába további tanulmányozásra, de sikeresen megfeledkeztem róla. Ma reggel aztán éktelen lármára riadtam. Kitekintettem az ablakon, hát uramfia, mit látok. Családi háborúság a baromfiudvarban. A hajnali órát kihasználva a kotlósom belopózott a konyhába, hogy visszaszerezze tojadékát. Kifelé igyekezvén megbotlott a küszöbben, elejtette a tojást, az megrepedt, és íme az eredmény:

Ez a rejtély hát megoldódott, de vajon hol a többi tojás?

Minden kedves olvasónak, megrendelőnek, bérlettulajdonosnak, kellemes, tojásban gazdag húsvéti ünnepet kíván

Mrs. W. okuló kisállattenyésztő

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 00:52   
Én nem is vagyok paparazzi, én herendi vagyok, de azért kösssz...., befaltam az összes piros pöttyös rudit.

Makogok tisztelettel: Darwinka

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 00:20   

Kedves Olvasóm R-zsike

Nagy megdöbbenéssel láttam a frissen tatarozott házam elejéről készült fénykép nyilvános közzétételét. Kicsit utánanyomoztam a kristálygömb és a segéderők segítségével, ki tört be a magán szféráimba. A szomszédok nagyon jó személyleírást adtak az elkövetőről, így könnyedén megállapíthattam, hogy a paparazzi senki más, mint Darvin. Íme a bizonyíték ( amikor a hóhért akasztják, avagy a lesifotóst lelesifotózzák)

Nem tudom, hol tett szert erre a drága digitális gépre, amivel néhány perc múlva berohant a szomszédos utcában lévő internetcaféba

és egy kis apró garas ellenében a Photoshop program segítségével odaillesztette-biggyesztette légbőlkapott repülősfotómat a ház frissen meszelt falára

Fáradtan de elégedetten dőlt hátra a nagy munka után, azt latolgatva, vajon melyik – a Kurjantó számára konkurrenciát jelentő – lap fizetne többet a ritka képért.

Nem tudom, kedves R-zsike, Ön hogyan , vagy mennyiért jutott a képhez , de megköszönöm, hogy ide a mi szerkesztőségünkbe szaladt vele, és nem valamelyik pletykamagazinhoz.
Ezért jutalmul 1 alkalommal ingyen kérdezhet.
Darvinkának pedig kérem adja oda a raktáron maradt Túrórudikat. Így nem mondhatja, hogy potyára dolgozott.

Maradok tisztelt
Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus
a címet már tudják, ezentúl óvatosabb leszek

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 22:16   
2005-03-21 10:26, poesje:
-
mostanában fellendült az üzletmenet, számláim kifizetve, nyugodtan várhatom a nyulat.

Látom hogy nagyon megszaladt anyagilag, szépen ki is meszeltette a Rezeda utcai banyatanya homlokzatát Húsvét tiszteletére. De ha javasolhatnám, legközelebb mikor a maestro a falat meszeli, ne álljon annyira a sarkában, illetve legalábbis ne a fal mellől mustrálja közvetlenül a művet, mert ettől ugyan kellőképpen dörzsölt lesz, valamint elkerüli a körberöhögés veszélyét is, de a végén Önből nem miszisz W. hanem meszes W. lesz, mint a mellékelt photografia is szemlélteti:

Miszisz Ön is várja a locsolókat? Mint tapasztalt tojásszakértő, mit jósol magának, kik fognak az idén elmerészkedni "bűbájos" otthonába húsvéti varázsigéket kántálni és harmatvizet szórni? Javasolhatnám, hogy mostanában Ön se az ördögöt fesse, hanem a hímestojásokat szorgalmasan. A nyúlhájpakolást pedig felejtse el néhány hétre.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 16:58   
Melyen tisztelt nagyon kedves Mrs Wasorr nagyon köszönöm a vigasztalo josolast es kapasböol erre a himzesre gondoltam :

Habar arra is gondoltam mi lenne tetovaltatnam magam akkor nem latszananak a mutet nyomai erre gondoltam ez ugy talal a szemelyiseghez

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 10:26   
Kedves Bogár Olvasóm
Igen, mostanában fellendült az üzletmenet, számláim kifizetve, nyugodtan várhatom a nyulat.
Ez részben Önnek is köszönhető. És nyilván a tavaszi pezsgésnek is. No meg a nyári terveknek. Meg...
Kellemes hetet kívánok Önnek és minden kedves olvasónak, bérletesnek és leendő tanácskérőnek.

Mrs. W

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 03:19   
Kedves Mrs. Wasorr !
Hazafele jovet mellettem suhant el egy legiseprun valaki (vajon Tessenyi Gyorgyi lett volna az ujdonsult seprujen ? ) Image hosted by Photobucket.com ez eszembe juttatta a Delfin Josdat es gondoltam , bekopogtatok , bar kesore jar . Latom , On faradhatatlan , nem csoda hisz nagy lett a forgalom a Delfin Josdaban . Lattam , hogy eppen szeanszot tartott ... Image hosted by Photobucket.comIgy hat nem is zavartam ... Orulok , hogy fellendult az uzlet . Es azt is latom , hogy nemcsak en kertem ki tanacsat utazasi ugyben . Ismeroseim es barataim koreben is melegen ajanlottam szakertelmet utazassal es minden egyebbel kapcsolatosan es olvasvan a nekem szant jovendolest , ok is elismertek , hogy magas foku kepzettseget erdemes igenybe venni . Kerem , ne csodalkozzek , ha ujabb kuncsaftokat sikerul toboroznom .
Udv: Katicabogar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 19:35   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves évek óta 87 éves Böbe

Ez a hétvége is elmúlt, tehát újra felveszem a munka fonalát. Először is prezentálnám a bérletét, tessék :

És hogy mindjárt ki is használja az első kedvezményes tanácsadási lehetőséget, íme a válaszom:

Nadrágjának semmi oka a reszketésre. A gömbben rákerestem a kérdéses divatszalonra, és láttam, hogy csupa magasan kvalifikált szabót és varrót alkalmaznak. A vágás megkezdése előtt néhány katalógust bocsátanak a t. ügyfél rendelkezésére, ahol kiválaszthatja a kívánt színeket,

öltésmintákat , úgymint

és motívumokat. Ha honleány az a nadrág, vagy hazafiú, természetesen kokárdát választ dekorálásra

ha polgári ízlése van, a boldogság kék madarát

ha a népiest jobban kedveli, akkor matyó vagy kalocsai hímzést.

Tudom, nem könnyű a döntés, de aki szereti a szépet, becsüli a kézimunkát, szívesen varr és hímez, az értékelni tudja majd saját anyagán is az ilyesmit.
Amint látom, technikai felkészültségük is magas színvonalú, a legmodernebb digitális számológépes eszközökkel rendelkeznek

annak a bizonyos reszkető ruhadarabnak tehát semmi oka nincs a bizonytalanságra.
Várva további érdeklődését és megbízásait, maradok az Ön feltétlen híve

Tisztelettel Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és nadrág- valamint hímvarrásügyi előadó
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 01:12   
2005-03-20 00:51, poesje:
-
Rendben, köszönöm ígérem elkerülöm azokat a fajta Rudikat, amik pöttyösek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 00:51   
Kedves Bérletes R-zsike

Megvan, végre megtaláltam tüneteinek okát és okozóját. Íme a tettes

Javaslom, azonnali hatállyal szüntesse be Rudi fogyasztását. Onnan vannak a pöttyök.

Mrs. W. kiütésügyi főelőadó

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó