2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 22:50   
2005-03-18 01:57, poesje:
-
Látja kedves miszisz fellendült az üzlet! Tök jó hogy lámpást gyújtott!
Tájékoztatom a javasolt terápiájának eredményéről, bár lehet hogy egyáltalán nem is kíváncsi rá, de higgye el nem poennak szánom:
Ahogy javaskodta nekem, kimentem a helyi „Alibi-Ebihal”névre keresztelkedett horgásztóra békalencse kúrára. Bekentem az egész ábrázatomat vastagon. A hatás nem maradt el! Legalábbis a közeli horgászok félholtra röhögték magukat rajtam, még a giliszták is vonaglottak. De ez még nem volt elég, a nagy mozgolódásra az egész tó szunnyadó szúnyoghada riadót fújt ellenem és támadásba lendültek. Néhány perc múlva egész testem homogén lett, egyszóval mindenütt tele lettem piros kiütésekkel. Így már az arcomon fel sem tűnik az a néhány Ha ezt az oldalát nézem, akkor a kezelés tényleg hatásos!
Hogy teljesen tisztában legyen jelenlegi állapotommal, még elmekegem, vagy brekegem, hogy művelődés és piros-pöttyös tojásfestés helyett, ma egész nap ablakmosással foglalkoztam. Már úszóhártya nőtt az ujjaim közé a pancsolástól. És így most már a piros kiütésekkel, plusz az uszihártyával egyre jobban kezdek hasonlítani szegény Aladárra. Lehet, hogy belölem most bakkecske-béka lesz ezután? Pedig mindent elkövettem még békazenét is hallgattam javaslatára mint láthatja.

Lehet hogy mégis ellátogatok a csokoládé topikba csorgatni egy kis békanyálat…

Ui: Látom bobe néni fekszik a kés alá… szegény….. de remélem nem a nyelvét vágatja még feljebb!

Tiszteletem ön felé ad infinitum: R-zsike.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 18:27   
Kedves 88 éves K. Böbe

Megrendelését köszönettel vettem. Mivel ma szombat van, másirányú elfoglaltságaim nem teszik lehetővé , hogy érdemben válaszoljak kérdéseire. Hétfőn kakaskukorékoláskor azonban átveheti éves bérletét és a válaszokat is. Korára való tekintettel kedvezményes árat fizet, mindössze 299 garast, amit a Csíki Bankba kérek befizetni a 666 999 666 számlaszámra.

Kedves Perec magánoknyomozó

Köszönöm megtisztelő érdeklődését, az üzletmenet valóban fellendült, melyhez hasonló sikereket Önnek is kívánok. Remélem, utazása kellemesen hasznos lesz, és szerencsés visszaérkezése után olvashatjuk sokrétű tapasztalásait.

A mélyen tisztelt főszerkesztő kisasszony csőre nyomát is mintha láttam volna, átrepült a Jósda felett és bepottyantotta véleményét. Úgy tűnik, átváltott az egysorosakra, nyilván a tavaszi fészek- és tojásrakás miatt nincs ideje hosszabb pottyantásokra.

Kellemetes tavaszváró hétvégét kívánok mindenkinek

Mrs W

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 17:17   
Bobem, csak arra vigyazz, hogy nehogy megforditva rakjak fel Neked, mint ahogy a csomagban lathato

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 16:23   
2005-03-19 14:18, rigojanos:
-
2005-03-19 09:37, bobe:
-

Bobe a te korodban mar tulzas a nagy szilikonmell nem?

-
gondoltam kissebbre formaltatom :

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 15:31   
Drága Missziz,
Örömmel látom, hogy nem adta fel, rendületlenül előre nézett, s lám, a tavaszi pezsgéssel a kuncsaftok jósoltató kedve is felélénkült.

Azt hiszem, ez egyben választ ad korábbi kérdéseire is, miszerint a dizájnon, csomagoláson, szállításon kellene-e változtatnia, hogy fellendüljön a forgalom. Nem kell változtatni, hiszen a szolgáltatás minősége, és nem a díszes csomagolópapír zörgése (vagy a fényesre vikszolt boszorkányüst csillogása) vonzza a jövőjük titkaiba bepillantani vágyókat.

Sürgős nyomozati teendőim egy időre másfelé szólítanak, de remélem, mikor visszajövök, a jósdában még ugyanígy zajlik az élet, mint most.

Szeretettel üdvözli:
Perec
(elvileg még most is) oknyomozó bedolgozó

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 14:18   
2005-03-19 09:37, bobe:
-

Bobe a te korodban mar tulzas a nagy szilikonmell nem?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 09:37   
Kedves Mrs Wasorr!
Nem nezne bele a gömbjebe es keresne meg mit irnak a csillagok az idei evröl ? Mint tudja kés ala kerulök es bizony kezd reszketni a nadragom ahogyan az idö közeledik. 300 garast lehet majd szemelyesen adom at
bobe 87 eves hajadon

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 07:24   
2005-03-19 01:35, poesje:
Végtelenül tisztelt Mrs.Wasorr,
nagyszerü javaslatain elgondolkodtam, a TESS AIR-t màr csak a szép cica embléma miatt is jo lenne a köztudatba vinni, bàr itt a nagykutyàk màr csak keddig vàrnak a papirok alàiràsàval, ezért a hatàridö szorosnak làtszik. A Tess taxi is jolhangzik, bàr 1000km röl ugy hallottam elég problémàs a zsurban lenni szülöföldem aktualitàsaival! Marad az utolso javaslat, bevallom régota kacérkodok vele, söt a garàzsban màr àll egy vadonatuj söprü gyakorlàs céljàbol. A tanuloi megjelölést hàtul felraktam, nehogy kontàrnak titulàljon egy pàr kritikus szellem.Köszönöm szives utmutatàsàt, a bérlet màris gyümölcsözött! Pedig még csak tavasz uszik a levegöben!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 01:35   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóm és Megrendelőm Tessényi Györgyi ( továbbiakban a nyomdaköltség megtakarítása érdekében Tess)

Ime, kihasználom jósdám hirtelen fellendülését, már prezentálom is éves bérletét, és várom szíves átutalását.

Alább leírt aggodalmait tökéletesen megértem , bár nem osztom, hiszen csak az történik, ami évtízezredek folyamán mindig és mindenhol. Mindig az erősebb kutya eszik. A nagyhal mindig megeszi a kishalat, ezt már Károly bácsi (a Marksz) is megmondta. Tudom, Ön nosztalgikus alkat, és hiányolni fogja a megszokott színeket, emblémákat, söt talán a mosolyokat is, de az élet gördül, suhan, röppen tovább. Hogy a továbbiakban semmi ilyen keserves csalódás ne érhesse, javaslom a következőt. Fölös garasait fektesse be példának okáért egy saját légitársaságba. Így biztos lehet abban, hogy jó társasággal utazik

Ha még mindig marad valami a malacpersely fenekén, alapítson taxivállalatot, így ajtótól-ajtóig biztosítva lesz a kellemetlen meglepetések ellen.

Vadonatúj cégeit vigye rögvest a tőzsdére, Csíki–Csuki Bőrze(ke) Bróker utca 185 és azt követően már sínen van...illetve az a vasúttársaság, szóval jó úton jár amikor ... na mindegy.
Amennyiben a fenti út mégsem járható, akkor csak egy lehetőség marad: szerezze meg a söprűjártassági igazolványt

A továbbiakban kellemes utazást és madárdalos tavaszi nagytakarítást kíván

Tisztelettel Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és légitársaságügyi előadó
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 18:14   
Igen tisztelt Mrs.Wasorr okkultista fühoroszkopikus!
A hihetetlen husvéti 300garast boldogan felàldozom,mert Önnél jo helyen van, ez az év csupa kérdésfeltevés!
A maradék két garas elég lesz a husvéti tojàsra.
Több nem kell, mert utazàs elött nem jo a teli has, és a kételyek màr most gyomorfàjàst okoznak. Bizonnyal tudja, hogy a Lufthansa milyen éhes, ha lenyeli a SWISS-t, akkor én két repülö hasàban utazok? Nem tulzàs ez?
Ha ez most igy trendy, akkor szeretett szülövàrosomban esetleg egy lenyelt gyüjtötaxi vàr, és nem ismerem meg?
Segitsen bölcs Mrs. Wasorr, egyedül nem megy!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 14:54   
Na, ez ma a postai küldemények napja. A megrendelt orvosi könyvek után megjött a jósdabérletem is. Az esedéket átutaltam azonnali hatállyal. (Milyen jó, hogy újabban az EU-n belül lehet online-banking rendszerben utálni. Kár, hogy a költségek kicsit nagyobbak, mint az összeg, de még nincs hóvége, ezért siettem intézkedni.)

A tartalmat még tanulmányozom. Az érintettekkel is ismertetni fogom. Hogy mi válik be belőle, arről később tájékoztatás jellegű folyt.köv.

Hálás köszönettel

Egy Berlin-Budapest-Szentpéter háromszögű anya

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 12:10   

ITT A DELFIN JÓSDA

Tisztelt Olvasóm és Megrendelőm Pompéry Berlin
(utóbbi nyilván a keresztneve, bár a Ladó-féle nagy utónévkönyvben nem sikerült ráakadnom.

Örömmel jelentem, hogy bérlete elkészült, máris átveheti. A húsvéti ünnepekre és az üzletmenetre való tekintettel jelentős engedményt is adok, gyári áron, a hihetetlen 300 garasért kapja.

Mint látható, a bérlet 25 alkalommal jogosítja fel Önt szolgáltatásaim igénybevételére.

És most jöjjenek a válaszok a kérdésekre, valamint a megrendelt pozitívumok.

1) Időjárás: Berlin felett kék az ég, ám ez nem jelenti feltétlenül, hogy Cirillia Pityervárosában is olyan. Ez ügyben tanácsolnám, hogy indulás előtt hívja fel a város névadóját, aki legpontosabban tájékoztathatja Önt a pillanatnyi és várható időjárási helyzetképről. Azt hiszem azonban, hogy The day after tomorrow zegernyéje és zimankója sem tudná Önt a tervezett látogatásban megakadályozni.
Egyébként ne aggódjon, ha a hűvös idöjárásban fel találna fázni, a patinás város jól el van látva nyilvános illemhelyekkel.

2) Helyesírás: tanácsom, hogy Szentpétervár nevét soha de SOHA ne írja külön, még szó tagolás esetén sem. A szónak ugyanis hatalma van. Ez a szómágia, ami nem tévesztendő össze a szómánia nevű betegséggel.

3) Anyai szív: bár egyedi belső szervét ezúttal bankjegybe kívánja csomagolni, ez az álruha nem téveszt meg senkit. A szükséges és hiányolt pénzmagot ugyanis a menetrendszerű nyúllal is elküldhetné. Vígasztalja a tudat, hogy mirelit gyümölcse szintén hevesen várja a bekövetkezendő látogatást bár lehetséges, hogy az ő részéről is némi álcázó csomagolás történik. Mint a képen látja, már fölmászott a város legmagasabb és legfényesebb tornyára,onnan lesi, mikor jön már a felmentő sereg

4) Mi sül ki ebből a félévböl, amiből már eltelt ugye másfél hónap ? Hát mi sülne ki más, mint ribizlitorta

5) Amennyiben azonban a hátramaradottak nem képesek elviselni a hátramaradott 4 és ½ hónap magányosságot, erre nézvést is van egy korszakalkotóan forradalmian új javaslatom – hiszen azért vagyok javasasszony –íme

Tegye ribizlijét jól záródó üvegbe, az üveget állítsa a vitrin csipketerítőjére, és időnként törölje le róla a port. Bár attól tartok, hamar kinőné az új lakást. Az élet már csak ilyen, nemcsak a berlinek de a ribizlik is felnőnek.

Remélem, kellően pozitív voltam, mint egy Katód. (Nem tegeztem kérem, ez egy + jelű sarok, mindjárt az Anód utca mellett) Ne feledje kérem járandóságomat a Csíki Bankban folyó számlámra átutálni.

Tisztelettel Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és ribizliügyi előadó

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 01:57   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Megrendelőm Bérletes R-zsike

Bíztató és vígasztaló szavait köszönöm. Mécsesem ugyan nincs de meggyújtottam a Hallóvénről ittfeledett töklámpást, így némi fény lopózott sötét gondolataim közé.
Sajnos talpraesett javaslataival nem élhetek, légifolyosósöprögetésre nincs megfelelő szakképesítésem, a söprűtánciskola izgalmas lenne , ha a légibalettet az ejtőernyősök nem sajátították volna ki maguknak. Tehát a Delfin Jósdából és a szeánszokból kell előteremtenem a napi betevőt.
És most lássuk a kérdéseit.
Először a kiütések: erre nézvést két elképzelésem van, mindkettő puszi eredetű allergia. Az egyik borostás , a másik aladár jellegű

Zeneterápiát illetve békalencseborogatást ajánlok rá.Ha nem segít, látogasson be újabb tanácsért a csokoládés topikba, néhanapján ott is előfordulok.

A közelgő húsvéti ünnepeket részint művelődéssel

majd holdfényes , romantikus szerelmes estével tölti

végezetül pedig hétfőn a locsolókat várja majd maga festette pirostojásokkal

Félve föltett kérdésére határozottan megnyugtató választ adhatok. Valaha az ősidőkben talán történtek ilyen barbár cselekedetek, de manapság már a szombat épp olyan békés napja a boszorkáknak, mint a többi. Sőt a kecskebak a férfivarázslók körében nagyon kedvelt volt mint közlekedési eszköz, őnekik ugyanis derogál a söprűhasználat. (valószínűbbnek tartom, hogy inkább a szrvkormány nyerte el a tetszésüket, néhány kupica elfogyasztása után biztonságosabb fogódzkodást tesz lehetővé, no meg a bakkecske magától is hazatalál)

Innen eredt az európaszerte ismert nevük: baklovagok. Tehát bátran jöjjön továbbra is a hét bármelyik napján

Tisztelettel Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és bakkecskeügyi előadó

Kedves PB megrendelőmtől kis türelmet kérek, bérletét megrendeltem már a nyomdában.
Mrs.W

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 00:33   
Már hosszabb ideje hezitálok, írjak-é vagy csak írjak. Ugyanis sürgősen szükségem lenne valami pozitív jövőre. Tessék mondani, lehet még bérletet kapni? Ha igen, mennyiért?

Ugyanis m.o-i üzleteink tartós vesztesége mellett még a szebb jövőbe is nehezen ruházok be, de aminek meg kell lenni, annak megkell.

Érdekelne továbbá a szentpétervárott várható időjárás húsvétkor. Mármint a mi húsvétunkkor. Ugyanis rokonlátogatóba igyekszünk. Ribizli kifogyott a pénzéből, ill. kizárta magát a bankkártyájából - így jár az, aki összetéveszti a mobilja és a bankkártya titkos kódjait -, szóval azzal álcázzuk szülői hiányérzetünket, hogy pénz/új kártya kell a gyereknek.

Egyáltalán, mi fog kisülni ebből a pityeri félévből? Továbbá velünk mi lesz, elárvult hátramaradottakkal?

Szóval, kérdésem lenne. Ha abbahagyta a légifolyosók söprését, szánjon már meg engem, kedves Ms. Wasorr, kéremszépen, ha lehet!?!?!?!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 23:16   
Szabad bejönni? Jó estét kívánok…. de nagy változások történtek amióta nem voltam. Elmúlt a tél, végetértek a mézeshetek, mert kiürült a mézesbödön, nekem már csak a kanál maradt Meg közben elhúzták a nótámat is..
Végre elolvadt a hó és megtaláltam a bérletem. De hát mi történt itt az elmúlt időben? Látom a Jósda megújult, átalakult, MON-dom de fel nem foghatom a miszisz sirámait az üzlet és a megrendelők pangásával kapcsolatban. Persze hogy sötéten látja a dolgokat…..gyújtson mécsest! Kérem, ahogy látom semmiféle ármánykodás nem forog fenn, az ellenség keze nem a lábát tette be, hanem a macskáját. Vagy ez már az első Ibéj csomag lenne?

Az üzlet pangását sajnálom én is de nem gondolt még rá, hogy esetleg másodállásban az Ön szakterületéhez és adottságaihoz közelálló munkát vállaljon; pl: seprű-tánciskolát nyitni, légifolyosót sepregetni, esetleg tudna talán lyukat beszélni a mások hasába, vagy elhúzni a nótájukat? A Kurjantoban a főszerkesztő asszonyság is dolgozik már, bármennyire is nem látszik. Lassú munkához idő kell! Az írógép kopogása nem hallatszik mert a hírek igen titkosak, ezért füstjelekkel kommunikálnak. Perec bedolgozó nem tájékoztatta erről?

A tél legyengítette ugyan pénztárcánkat, és látom szegény Katica bérletes társam lelki állapota is megrendült, melyet Ön sikeresen helyretett.

Na de nem szaporítom a szót, kérem nézzen bele mélyen üveggömbjébe és járjon utána a következő bajomnak: úgy három héttel ezelőtt apró pici piros kiütések lettek az arcomon. Pont fordítva, mint Katica bérletesnek, mert őneki fekete kiütései vannak és hát a hátán. Lehet azért mert a Bak jegyében születtem, vagy valami más oka van?
A következő kérdést félve teszem fel, de azért megreszkírozom: a boszorkányok a boszorkányszombatokon tényleg egy bak beléből jósolnak? Ha ez így van, akkor csak vasárnap fogok legközelebb erre látogatni, addig is kérem Önt jósolja meg nekem hogy én, mint Bak jegyű női egyed mire számíthatok a hamarosan beköszöntő Húsvéti Ünnepeken?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 02:44   
Igen Tisztelt Mrs.Wasorr !
Nagyon elegedett vagyok melyrehato elemzesevel . Koszonom a jo tanacsokat es figyelmezteteseket , eppen jol jonnek .
Remelem , hogy masok is igenybe veszik hamarosan szolgalatait , nem hiszem , hogy valakinek is artana , ha feny derulne a jovojere .
Maradok oszinte hive ,
Katicabogar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 00:55   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Megrendelőm Bérletes Katica

Kérdéseire a válasz az akváriumban rejtőzik, ahol természetes szimbiózisban él együtt a rák a halakkal. Mindkettő vizes jegy, mindkettő érzékeny, otthonához ragaszkodó, családszerető. Vagyis jól megvannak együtt minden lében. Mivel rák létére ön a
házias, a takarékos, a gondoskodó, így hiányozni fog a halnak. Egyébként is a maradónak lassabban múlik az idő, mint az
utazónak. De a távollét jót tesz minden kapcsolatnak, ezért érdemes bizonyos időt eltölteni az akvárium falán kívül.
A hal nem teheti, de a rák kimehet a partra.

Íme tehát a válaszok:

a) A változásokat jól fogja bírni. Olyan ez, mint a fogorvos, a várakozás sokkal nehezebb, mint a kezelés. Amikor már benne van az ember, akkor rohan az idő, és utána büszkén villog majd az új mosolyával.
b) Gézengúznak nagyobb hiányérzete lesz, de Ön fog jobban aggódni. Szerencsére Graham Bell már feltalálta a távolbabeszélő készüléket. E modern köldökzsinór megoldja a problémát.
c) Természetesen vissza fog kívánkozni, hiszen rák. Elég sokáig megállta, hogy ne menjen hátrafelé.
d) A honvágy homeopátiával gyógyítható, vagyis hasonlót a hasonlóval. Egy hét után garantáltan honvágya lesz az otthona után, és ezzel megismeri a kétlaki élet szépségét, melynek mottója: Otthonról haza.

És most lássuk, mit talál otthon.
Légi úton érkezik majd , és mivel söprűjártassági engedélye nincs így a Tárom tárja majd a múlt székelykapuját szélesre Ön előtt.
Ez lesz az első amit majd megpillant

és ebből a távolságból minden olyan felemelő, szinte tökéletes. Aztán jönnek a meglepetések. Ön 100 éve nem járt azon a tájékon, készüljön fel rá lélekben, hogy azóta szülővárosa legalább annyit változott mint Ön. Ezt már hiába keresi :

a ghézesu már régóta nem zakatol a főtt téren, és remélem, nem rémül majd halálra a helyén dübörgő sárga , szikrát szóró vasszörnyetegektől

Bizony, a modernizáció a világ keleti fertályaira is betolakodott, elsöpörve a nosztalgikus, idillikus, jószagú sőt olykor lószagú múltat. A házakból eltűntek a kemencék, a lócák, a petróleumlámpák, helyükön terpeszkedik a DVD, video, hifi, midi, a családias kis vendéglők helyén internetcafé riszálja magát, és a hamburgert, kólát sem kell hiányolnia.
De azért ne keseredjen el egészen. Jártában-keltében ki-kivillan a város modern jelmeze mögül a nagymamától örökölt színehagyott csipkés alsószoknya. Az Ipar utcán végigsétálva újra érzi majd a felelés izgalmát, a líceum ablakán ma is kitekingetnek a diákok, és lehántva az elmúlt évek hagymahéjait rátalál a sutbadobott ifjúságra.

A korzón ma is csak úgy sétálnak karonfogva, mint anno, csak az évszakok változásai adnak más-más ruhát a díszőrségben álló fákra.
A botanikus kert kínai pagodájában ma is csak úgy ízlik a titkos csók, mint hajdanában

és persze a szerelmesek örök találkahelye is a régi. Idehallik a harangszó, a város mormolása, mégis csend van, halk nesszel ereszkednek majd vállára az emlékek.
Ugye nem feledte el? Ugye ismerős itt minden füszál, minden bokor. A házak ott messzebb talán változtak, de a fellegvár, és a fűben 25 év óta Önre váró férfi mozdulatlan.

Itt megállt az idő, mint hajdan Csiperke Róza kastélyában. Ne féljen hát , az ismeretlen tulajdonképpen ismerős. Kalandra fel, ez egy társasjáték csupán, a neve : emlékvadászat.

Ui: A Csíki Kurjantó főszerkesztőségét , mint helyi nevezetességet el ne feledje felkeresni!

Tisztelettel: Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és múltkutató előadó

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 01:12   
Kedves Mrs.Wasorr !
Tudom zarora van mar , de itt hagyom a postaladaban a keresemet ( ha meg emlekezik ra : berletes vagyok ) igy a fizetes most nem gond es , talan fellendithetem az uzletet is , ha a kivancsiskodok az ablaka ele todulnak majd .
Emlekeztetoul , habar tudom , hogy fajlom van a Delfin Josdaban, Rak vagyok ... Image hosted by Photobucket.com es a fedelet , a kenyeremet es minden egyebet egy Gezenguzzal osztok meg hosszu evek ota : Image hosted by Photobucket.com
Kerdesem :
23 ev ota ELOSZOR fogok hazamenni es Gezenguz nelkul ...
a) hogy fogom kibirni a sok valtozast ?
b) ki fog aggodni jobban a masikert ? Gezenguz vagy en ?
c) Vissza fogok-e kivankozni a jovo evi erettsegi talalkozomra ezek utan , vagy soha sem fogok ujra vissza menni ?
d) Kigyogyulok-e a honvagybol ?
Izgatottan varom valaszat , remelem pozitivan fogja befolyasolni az utamat .
Maradok oszinte hive,
Fellegvar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 23:26   
Kedves Perec, elnézést hogy víkendes szóló tojástáncában megháborgattam.

Valóban igaza van, előre nézek én is és elöl nem látom a megrendelőket. Nem is aggódnék, ha nem kellene valami ármányt gyanítanom.
De attól tartok, az ellenség keze betette a lábát ide is, globalizációnak álcázva magát.

Az Íbéj ötletét köszönöm, lenne esetleg javaslata a termékem csomagolására és szállítására? Kössek szerződést a Fedex-szel vagy a HUpsszal? Esetleg van valami ismerőse, akihez eme elementáris kérdésekben fordulhatnék? Aki megtervezné a dizájnomat, hogy bekerülhessek az interperszonális online jövendőmondás és markectanácsadás körforgalmába?

Gyors reagálását köszönöm, azért ha kiderít valamit, nem leszek hálátlan

Tiszteletes kolleginája Mrs. W

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 22:49   
Már itt is vagyok. Sajnos az előbb még végig kellett próbálni mindegyik borfajtát, vajon tojásfehérjézve volt-e vagy sem. Ezt elsőrendű nyomozói feladatomnak tekintettem.

Nos, kedves Mrs Wasorr, míg a borozóban nyomozgattam, támadt egy ötletem. Mi lenne, ha az ebay-en is hirdetné szolgáltatásait? Emellett megpróbálhatna talán ilyesmit is: "Ebay tanácsadás - szeretné tudni, megnyeri-e az Ön által óhajtott tárgyat?"

Nos, mit szól, kedves Missziz? Persze ha igazán azt óhajtja, elmegyek kinyomozni, miért nem jönnek a kuncsaftok, de gondoltam, jobb előre nézni, mint hátra.

Üzvödli,
Perec

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 18:38   
2005-03-13 18:34, poesje:

Kedves Olvasóm és Olvasóim. Ha látják Perec oknyomozati bedolgozót,

láttam az imént a Borozóban, ha állapota engedi, átküldöm azonnal

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 18:34   
Kedves Olvasóm Valéria

Köszönöm mélyreható érdeklődését irántam és intézményem iránt.

Nem kérem, nem vagyok szabadságon, itt ülök félhomályos irodámban, hallgatom a macskák dorombolását, és várom a megrendelőket. Sajnos, az emberek manapság csak a mának élnek, és a holnap, pláne a holnapután titkai nem foglalkoztatják őket. Micsoda bűnös felelőtlenség.
Az elmúlt időszakban sem kérdés, sem jóslatmegrendelés nem érkezett hozzám.
Több dologra tudok ez ügyben gondolni, mert hogy a szolgáltatásommal ne lennének megelégedve, azt én szokott szerénységemmel még csak elképzelni sem tudom.

Na tehát az okok:

1) pénzhiány -jelenleg nincs akciós termék a jósda kínálatában ugyebár
2) érdektelenség a jövendő iránt - lásd feljebb
3) másirányú elfoglaltság - úgymint heves tavaszvárás, ezzel összefüggésben szerelem, varrás-hímezés, fiatalító és soványító kúrák, vírusellenes küzdelmek, etc. stb. usw. enz. and so on szóval ilyesmik.
4) a Kurjantó szerkesztőbizottságának munkalassító sztrájkja, amellyel ki akarják kényszeríteni a Mon-archiától az új nyomdagépek vásárlását és a legteljesebb, mind külső alakzatban mind belső tartalmasságokban bekövetkezendő megújulási chatbulit. Ez a sztrájk már annyira elfajult, hogy minden másnap új szám jelenik meg ( t.i. karácsony másnap és húsvét másnap)
5) valaki puszta féltékenységből vagy kenyéririgységből elsinkófálja a postámat, így a kedves reménybeli megrendelők megrendelései nem jutnak el rendeltetési helyükre, azaz hozzám.

Gondoltam, felkérem a Kurjantó oknyomozó száguldó Perecriporterét, hátha utánanézne üzletem pangásának mibenlétéből fakadó valószínűségének, de nem tudom, mennyit kérne vajon okos nyomozása fejében. És hogy egyáltalán szabad-e nekem a Kurjantó munkatársát privát és magánjellegű nyomozással megbíznom. Ez fogas kérdés, bár a jósdám sikeres működése szoros összefüggésben van a Csíkiban félévente megjelenő folyó irat felemelkedésének és hanyatlásának hullámvasútjával.

Kedves Olvasóm és Olvasóim. Ha látják Perec oknyomozati bedolgozót, kérem , kérjék fel a nevemben az összefogásra. Egységben az erő, bár én most kétségben vagyok.

Tisztelettel : Mrs. W

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 17:13   
Misszisz Wasorr talan szabadsagon van? Mar nagyon regen lattuk a megszokott helyen

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 11:28   
A boszorkányoknak évszázadokig elég rossz volt a sajtójuk. Az emberek féltek tőlük, csak végszükségben fordultak hozzájuk. E félelemnek az volt az alapja , hogy ezek az asszonyok általában magányosan laktak valami félreeső helyen, különös ruhákban jártak, fura tevékenységet folytattak.

A babona szerint a boszorkány , ha kést ütött egy száraz fába, azon keresztül megfejte a falu teheneit. Ha valakire megharagudott, arra rángógörcsöt ( vitustánc, epilepszia) vagy hexensusszt (lumbágó) küldött, esetleg csomóra kötötte a beleit (kólika). A boszorkány éjfélkor keresi fel áldozatait, felkantározza, meglovagolja őket (lóvá teszi) esetleg megátkozza (kígyót-békát kiált rá)
Az időnként jelentkező természeti katasztrófákat, járványokat, háztüzeket, sőt néhol a napfogyatkozást is nekik tulajdonították, illetve férfi társaiknak, a baklovagoknak, garabonciásoknak.

A boszorkányokat nem volt könnyű felismerni, egyik módja a Luca-szék, vagy ing készítése. Luca napján kell kezdeni a faragását illetve a szövését, 13 fajta fából , cérnából. Karácsonyra készül el , és az éjféli misén aki a székre feláll illetve az inget viseli, meglátja a boszorkányt, mert az háttal fordul az oltárnak és szrvai is vannak.
A boszorkánytól megszabadulni nehéz, ha forgószélbe sarlót, kaszát vetnek, van rá esély, hogy eltalálják, megsebesítik.
Védekezni ellene azonban sokféleképpen lehet. Már az ajtónál föltartóztathatjuk a küszöbre szegezett talált lópatkóval, vagy kilöttyintett tejjel, a küszöb alá elásott békával, fokhagymafejjel, az ajtófélfára szegezett piros posztóval, a küszöbön keresztbe tett söprűvel. A kulcslyukba nyúlhájat kell dugni, a kilincset gatyamadzaggal bekötni, ezek mind áthághatatlan akadályok a boszorkák számára.Apró magokból varázskört lehet szórni a ház köré, ez feltartóztatja a vajákost, mert szemenként kell neki mindet összeszednie. Az évenkénti házszentelés is a gonosz erők távoltartására van.
A szemmelverés ellen különösen a kisbabákat védték, ma is szokás még piros szalagot kötni az újszülött csuklójára, a bölcső, kiságy rácsai közé. A piros szín odavonzza az ártó pillantást, a boszorka nem tud máshová nézni.

Manapság reneszánszát látszik élni a boszorkányság. Az újságokban egyre-másra horoszkópokba ütközünk, Írországban, Ausztriában 3 éves varázslóképző iskola nyílt, szerte a világban indulnak Wicca tanfolyamok a leendő boszorkáknak, boltok nőnek ki gombamód, ahol minden kellék beszerezhető, és van már Magyar Boszorkányszövetség is. Sztrájkot még nem hirdettek, de lehet, ez is csak idő kérdése. A modern boszorkányok már központifűtéses lakótelepi lakásban keverik a kártyát, turista gázfőzőn olvasztják a viaszt, hifi toronyból lopakodik elő a sejtelmes zene. Ez azonban mit sem von le a jóslatok hiteléből.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 01:12   
Kedves R-zsike

Aggódása megható. Mint a mellékelt képen láthatja, Aladár jól érzi magát nálam.

Amióta megkaparintotta a rádiót, óránként meghallgatja az időjárásjelentést, így a munkában nem erőlteti meg magát. A fennmaradó idejében tánczenét hallgat illetve békaügetésben körbejárja a házat, hogy megőrizze kondícióját. Nem hiszem, hogy jelenlegi állását akár egy királysággal fölcserélné.

Tisztelettel: Mrs. W. próba idős időjóstulajdonos.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 21:32   
2005-02-22 15:20, poesje:
Az elmondások szerint Miskolcon nagyon sok fogadóban és pincében történt hasonló eset, előfordult a 18.-19.században éppúgy, mint a 20.század Korona Szállójában.....
-
Kedves Poe hozzászóló köszönöm a szíves utánajárást, látom Ön igen érdeklődik a brekkencsek iránt. Tájékoztatom Mrs. Wasorrt is erről a szenvedélyéről, hátha le tud vonni valami konzek W.enciát. Az elmondások szerint akkor már nem csak a 20-ik, hanem a 21. században is előfordulnak efféle események velem..... például
Amennyiben a breki mégis zavart keltene a Miszisz-nél kérem mondja meg neki, hogy postázza vissza részemre, mert Fellegvár megindító szavai nagyon meghatottak, megsajnáltam szegényt és inkább megtartom, visszafogadom, minthogy a gardróbba, vagy a spejzba zárva kelljen tudnom őt. Majd legfeljebb átmegyünk az időjárásos topikba.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 15:20   
A miskolci kocsonyatörténet eredetijét Dobrossy István történész A miskolci fogadók és a vendéglátás története című könyvében írja le. Egy felső-gömöri tót fuvaros a "Magyar huszárba" tért be napszálltakor. Vacsorát kért a kocsmárosnétól, mégpedig kocsonyát. Az asszonyka, akit a nép fantáziája bizonyos Potyka Katiként őrzött meg, a ház alatti pincéből fel is hozott egy tányérral és a vendég elé tette. A tót atyafi nekilátott. Egyszercsak ijedten elejtette a villát és felkiáltott: Jaj, jaj, kocsmárosné, ennek a kocsonyának szeme van!
Potyka Kati asszony elhűlve konstatálta, hogy igazat szólt a vendég: valóban egy béka volt a kocsonyába fagyva.
Az elmondások szerint Miskolcon nagyon sok fogadóban és pincében történt hasonló eset, előfordult a 18.-19.században éppúgy, mint a 20.század Korona Szállójában.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-20 23:25   
2005-02-20 20:38, poesje:
Végezetül egy kérdés: Kedves R-zsike, Ön vajon hogy nem tett próbát Aladárnál egy forró csókkal?
-

Aladár??? Nekem Jenőnek mutatkozott be

Bevallom próbálkoztam és mihelyt csókot nyomtam a rücskös pofájára, átváltozott és azt mondta: "Na asszony mire hazajövök a kocsmából addigra legyen megfőzve, kivasalva, a chatre pedig meg ne próbálj felmenni!"

Ekkor dugtam vissza gyorsan a kocsonyába és vittem el Önnek kedves. Jó helye lesz ott a befőttesüvegben. Csak vigyázzon, mindig csak vizet öntsön alá, egyéb alkoholos folyadékkal ne próbálkozzon.
Önt csókoltatom, de békát nem.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-20 22:28   
Hat teged miert zartak ki ? Kire varsz ? Azt mondod , R-zsikere ? Azt mondod , meg remenykedsz ? Igerem , ha talalkozom vele , szolok neki !

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-20 20:38   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves hű olvasóm R-zsike

Elöljáróban szeretném megköszönni Önnek a hideg főttételt és azt, hogy jártában-keltében eszébe jutottam. Itt nálunk újra harap a tél wasfoga , reszketek a hidegtől, mint a miskolci kocsonya.
Köszönetem mellé szeretném szíves tudomására hozni, hogy mifelénk Csikiban, és különösen a Rezeda utcában a kocsonya a disznóságok népes családjába tartozik, és bár hidegen fogyasztandó, az Ön által prezentált hidegvérű hüllőhöz semmilyen vélt vagy valós rokonság nem fűzi.
Azonban mivel állatbarát vagyok, ha keblemen nem is szándékozom melengetni őkegyelmét, de a téli hidegbe sem volt szívem kitenni. Elfér a háznál, talán még hasznát is vehetem, gondoltam. Mivel ma Álmos napja van, így a brekusz az Aladár nevet kapta . Ámde nem tudtam, mit idézek a fejemre ezzel a szamáritánus cselekedettel. Nézze csak mi történt.
Első nekifutásra a varangy megtámadta a varázsgömbömet.

Nem tudom, minek vélte, és hogy bántani vagy csókolni akarta-e, mindenesetre ifjabbik macskám jogos felháborodásában megkísérelte jobb belátásra bírni őhüllőségét, a heves harc közben a gömb elgurult és egy tétova transzformációs bűbáj eltalálta a küzdő feleket. Íme az eredmény:

Mire varázspálcára kaptam és visszaállítottam a jószágok eredeti állapotát, Aladár kissé zilált lelki állapotba került, majd rövid időre eltűnt szem elől. Későn vettem észre, hogy az ajtócsengőn húzta meg magát, és kisvártatva heves és szűnni nem akaró kolompolásba kezdett

Mivel az esemény a délutáni szieszta idején történt, a szomszédok értesítették a csíki csendőrséget a csendnek megháborításáról, akik rögtön ki is szálltak teljes fegyverzetben és éktelen szirénázással, hogy visszaállítsák és őrizzék a csendet. Addigra azonban Aladár beszökve a könyvtárba megkaparintotta a varázsigegyűjteményemet , és jó fiú módjára körbeültetve a hirtelenjében összetrombitált fajtársakat felolvasóestet rögtönzött.

Elkoboztam tőle a becses, iniciálékkal díszített , kutyabőrbe kötött kötetet, és hogy ne csinálhasson több kárt, a gardróbba zártam. Azt hittem, nyugtom lesz végre, ám Aladár megtalálta az ünneplő kalapomat, és a fejére is biggyesztette.

Nagy nehezen visszaszereztem tőle a legutóbbi divatbemutatón drága pénzen vásárolt fejfedőt, és mivel vacsorafőzés közben a kamrában jártam, rátaláltam az ideális megoldásra, amelyik megfelelő lakhelyet, nyugdíjas állást és sikerélményt is nyújt Aladárnak.

Azt hiszem, mint meteorológus, megállja majd a helyét.
Végezetül egy kérdés: Kedves R-zsike, Ön vajon hogy nem tett próbát Aladárnál egy forró csókkal?

Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és békaügyi előadó

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó