2018. október 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-09 20:11   
Sajnos nem olyan egyszerü egy varázspálcát kölcsönözni, használatához varázsolni is kellene tudni, az üzenetben csak egy kis piros kereszt látható, a kép nem jelenik meg. Tehát nem vagyok alkalmas varázslatokra.

Egy másik megoldást fontolom, úgy csinálom mint a tengerészek, amit már sokszor is láttam, a hosszú úton unatkozó tengerészeknek adnak egy vödör fehér festéket és azok nap mint nap vidáman kenik a festéket a rozsdára. Hát én is így fogom csinálni.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-09 12:44   
Kedves Mrs W, köszönöm ajánlatát, a munka érdekelne, az se baj, ha szék sincs.
Ha gondolja, közös üzletről tárgyalhatunk, de gyakornoknak nem megyek. Ez ellen a pénztárcámban található molyok is tiltakoztak.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-08 12:39   
Kedves Tihi

Mivel jelenleg vakációzom, kölcsönadom a varázspálcámat egy délutánra. Csak óvatosan vele, mert veszélyes szerszám!!!

Kedves Zsuzsa

Belőlem csak egy van, azt hiszem, olykor tán az is több az elégnél. Kettőslátásával keresse fel szemészét, gyógytornászát.

Kedves Perec

Molyügyi értekezését köszönöm, bugyellárisomat szellőztetem, tanácsadói iroda megnyitását fontolgatom. Mondja csak, érdekelné egy gyakornoki állás? Mert székem csak egy van, azon a macska ül.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-08 11:37   
Nem könnyű egy több hétig tartó kopácsolást elviselni, így hát megértem az aggodalmadat, de jelen esetben nincs rá ok: jósnő csak egy van, és annyi is marad.
Az összefüggések kereséséig az oknyomozás révén jutottam el. Mint alább meg is jegyeztem, szemlélet kérdése, ez meddig tekinthető még oknyomozásnak, és mettől kezdve jövőbelátásnak. Talán Mrs W majd alkalomadtán elmeséli, ő ezt miként is látja.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-07 15:21   
Megőrültem vagy duplán látok? Két jósnőnk van?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-07 13:14   

Az oknyomozóknál általában hasznos tulajdonság, ha a tényeknél maradnak, de ezúttal megkockáztatok egy "globálisabb", ám spekulatívabb összefüggést. Meglehet, a molyok kirepülése a pénzpiac általános felbolydulását, s egyben a jól menő üzlet színfalai mögötti gyanús praktikákat jelképezi. Az Ön személyes üzletpolitiájára nézve pedig talán az lehet a következtetés, hogy néha ki kell nyitni a bugyelláris zsinórját, nem lehet mindig csak kuporgatni. Mit szólna egy profil-bővítéshez, mondjuk kezdhetne pénzügyi tanácsadásba (is)? Ahogy a jelenlegi helyzet is mutatja, az Ön előrejelzései legalább annyira beválnának, mint a sok consulting szakértőé.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-07 05:12   
Kedves Mrs. Wassorr, hozzám is jöhetnek...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-06 21:33   
Sajnos ez így nem müködik, a kis kerti padot a rozsdák évtizedekig még rágnák és évekig mindig jól éreznék magukat. Nincs más megoldás mint elvarázsolni a rozsdát, vagy ha az nem lehetséges, hagyatékosan a homokkal nagy erösségi levegövel lefújni a rozsdát. A rozsda tisztítása majdnem varázslat, ha gondolok arra, hogy nehéz munkával több órán kersztul kapargatnám a padot drótkefével, mert nincs homokfúvó berendezésem. Nem lenne mégis egyszerübben varázsolni, kérdezem én, egy egyszerüen gondolgató hontárs a MONon.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-05 09:32   
Kedves Ferencz Zsuzsanna:

Szabadságot. Biztosan találnak majd egy naftalinmentes átmeneti (szállást) kabátot, de ha nem, bármikor visszafogadom őket.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-05 09:02   
Igen tisztelt Mrs. Wassorr,
szeretném megkérdezni: mit jósol a pénztárcából kiszálló molylepkéknek?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-04 21:49   
Kedves Tihi

Egyszerűbb megoldást jawasolok. Adja a régi padot a rozsdának, és vegyen egy újat, rozsdamentes acélból. Mi célból? Üldögélhet rajta reggeltől estig, a rozsdának nem lesz esélye a támadásra. Igaz, amúgy is jól lesz lakva a régivel.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-04 21:05   
Kedves Mrs. Wasorr!

Köszönöm kedves tanácsát, de az nekem így nem segít. Ha csak szúkok lennének, azokat könnyü lenne sokakra varázsolni, a szúkok megennék a kispadot és nekem nem kellene festeni.

Sajnos kis kerti padom fémböl van, egy igazi "was-pad" az és évtizedek folyamán a rozsda fogai megrágták, és már nagyon csúnya rozsdafoltos lett. Ez nagy probléma, mert a rozsdát nem lehet elvarázsolni, azt homokozni kell. Èrthetöbben: nagyon finom homokkal és préselt levegövel le kell fújni a kis padot és eltávolítani a rozsdát. A speciális homokot a Szaharából, vagy Marokkóból lehetne hozatni, ez nem probléma, hoznak ide macska-homokot is Egyiptomból.

Tessék elvarázsolni a rozsdát kis kerti padomról, és én rögtön nekiállok újra befesteni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-04 17:23   

ITT A DELFIN JÓSDA

No, nézd csak, hogy összefutottak hirtelen. Látom, mégiscsak jószívű népek laknak erre, megsajnálták a szegény munkanélküli jawasasszonyt. Válaszolok is menten, nehogy megint szétszéledjenek.

Kedves Perec munkanélküli oknyomozó riportőr. A molylepkék és a bugyellárisok ok-okozati összefüggéseinek tényfeltáró dokumentációját Öntől vártam, de ha nem, hát nem. Kénytelen vagyok önellátásra és önámításra berendezkedni. Tehát megállapítom, hogy ha molylepke-családok találnak otthonra az ember bukszájában, az annak a jele, hogy az illető nagy állatbarát, szívén viseli a hajléktalan molyok sorsát. Ez ügyben felkérem Tihi nevű kedves kuncsaftomat, hogy a kerti pad lefestésekor ügyeljen a szúkra is. A padon napozó hétpettyes Katicát sem kellene zöldre mázolni ám! A zöldek politikai csoportosulása nem ezt tűzte ki célul.

Kedves 87 éves Ego Böbe néni. Örömmel üdvözlöm ismét a jövőre várók sorában. Ön, mint (sokat) tapasztalt olwasó, tudja, hogy a fény és az árnyék mindig kézen fogva jár. Egyébként is, nem minden arany ám, ami fénylik. A sok fényesség árt a szemnek, elvakít. És a szarka is mindjárt megjelenik, hogy elemelje, ami fényes. Érje be tehát kevés csillogással, és értékelje többre a szürke hétköznapokat. Azoknak is megvan a varázsa. A mi korunkban az is áldás már, ha néhány napig semmi se történik. S a többit fedje jótékony félhomály. Azért jövő ügyben belenéztem ám a gömbbe, ezt láttam benne.

Az emlegetett pasast nem láttam, de nem hiszem, hogy visszasírás esete a következő 100 évben fennforogna. Legyenek mindannyian nyugodtak, mire az olajár elérné a csillagos eget, autóink, gépezeteink, erőműveink mind vízzel fognak működni. Olcsó lesz majd az olaj….de méregdrága a víz.

Mrs. Wasorr, a vízben oldódó olajos molylepke feltalálója

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-03 11:16   
En egoista modra csak magammal törödöm, a sajat "fenyes" jövömre lennek kivancsi, vajon 10 ev mulva rosszabb lesz?
Visszasirom-e majd a Ceausescu-korszakot?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-03 05:14   
Engem pedig az, hogy Tihi lefesti-e a kispadot?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 21:22   
-
"A napokban kinyitottam, és kirepült belőle két molylepke."
-
És ebből mit olvasott ki a jövőjére nézve, kedves Mrs W?

Engem az (is) foglalkoztat mostanában, milyen lesz az élet mondjuk öt vagy tíz év múlva, ha az olajárak így folytatják a felfelé iramlást?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 21:04   
Kedves Tihi

Még tart a tulipánszezon, ilyenkor igazán nem nehéz a varázslat. Köszönöm, hogy erre járva leporolta a kilincset. Bízom benne, régi megrendelőim csak nem hagyják, hogy küszöbömet fölverje a gaz. A pénztárcámról nem is beszélve. A napokban kinyitottam, és kirepült belőle két molylepke.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 20:43   
Kedves Mrs. Wasorr!
Csoda történt. Panaszkodni akartam, hogy az Alvar Aalto vázából valaki kilopta a tulipánokat. Be kell vallanom, hogy Ön, kedves Mrs. Wasorr, sokkal ravaszabb mint gondolhatni lehet és egyböl visszavarázsolta a szép tulipáncsokort a vázába. Ahogy most odamentem megnézni a vázát, minden rendben volt.

Nagyon szépen köszönöm kedves segítségét.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-12 14:18   

Kedves Wasorr, teljes mellszélességemmel és tömegemmel kívánok csatlakozni az általad meghirdetett mágusmentő szervezethez, az aláírásgyüjtést vállalom, de a hűséggyűrűt felajánlom nemesebb célokra!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-12 08:41   
Mrs.Wassorr, csatlakozom. Nem lehetne egyesíteni a szervezetet a Kovászos Uborka Párttal?
A népszavazást Magyarországon tarjuk?

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-12 07:46   

Ej, ejnye-bejnye! Azt hiszed, hogy kakaóbiztos gépem van? Olvasás közben kilötyögtettem az egész kávét a röhögéstől!
Máskor ne hajnalban írjál ilyeneket!?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-11 23:38   

ITT A DELFIN JÓSDA

Fel vagyok háborodva!
Azt írja a mágusmédia, hogy a duma durva, kirekesztő intézkedéseket fontolgat ellenünk. Az orosz boszorkák, varázslók, és egyéb bűbájos személyek többé nem reklámozhatnák magukat a sajtóban, mert a törvénykezők szerint egy jó csodatévőnek nem kell reklám. Hát ne legyek ideges?!
Ad egy: a közmondásban eredetileg mintha bor szerepelt volna.
Ad kettő: nekünk kéne a médiát perelni, mert minden sarlatán varázsszereket reklámoz, mosószert, kozmetikumokat, vitamint és ablakpucolót, amiktől sokkal fiatalabb lesz az üveg, egészségesebb a pulóver, tisztább a lelkiismeret, és fényesebb a wasorr. Mennyi hazugság marad büntetlen naponta? Vegyék már le rólunk végre a hitelrontást!
Ad négy: a duma csak ne dumáljon, ki fogja kártalanítani azt a kereken százezer orosz vajákost a kiesett jövedelemért?

Mi? Hogy hol a három? Milyen három? Adhárom? Hát nem elég ez a sok baj, amit felsoroltam? Még három is kéne? Mi nem kéne még?! Ne bosszantsanak kérem!
Ha ott elkezdik a boszorkányüldözést, elég egy gyenge fuvallat kelet felől, és máris átterjedhet ez a rettenetes példa az egész kontinensre. Még jó, hogy nem mindjárt a máglyarakással kezdik. Bár ami azt illeti, ilyen gázárak mellett talán megfontolandó lenne
a fafűtés.

Fiatalabb cicám is egész nap csak a neten lóg, felvette a kapcsolatot az orosz macskákkal, ők is szervezkednek.

Felkérem a tisztelt olwasókat és régi, hűséges kunchaftjaimat, hogy teljes mellszélességgel álljanak ki mellettünk. Hisz soha, egyetlen történelmi korban sem volt még nagyobb igény és szükség a szolgálatainkra. Kérem, lépjenek be minél tömegesebben (akinek kicsi a tömege, a szomszédját is hozza magával!) most alakuló nonprofil mágusmentő szervezetünkbe, melynek neve Eurázsiói Antiboszorkányüldözésellenes Térdekvédelmi Szövetkezet. Ha kellő számú aláírást sikerül összegyűjteni, kiharcolhatjuk a népszavazást. Akarja-e ön megtudni a jövőjét? Nem? És a múltját?! Na ugye.
A legtöbb aláírást gyűjtő szövetkezeti tagok hűséggyűrűt kapnak ajándékba.

Csatlakozásukat előre is köszönöm

Mrs. Wasorr a mágusok megmentője

calinagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 21:33   
Köszönöm az élményt, amit kaptam. A 6. születésnapotok alkalmából irott irások szivemből szóltak.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 16:09   
Kedves Mrs. Vasorr!

Ezen a szép ünnepen MON-dom, hogy én is szeretnék gratulálni, először a jeles 6. évfordulóhoz, majd az ünnepi beszédedhez, úgyMONd írásodhoz, mely nagyon tetszik. Remélem a "boszikollegina" én vagyok és mint régi gyógyfű-gyűjtő az ünnep alkalmából most unicumot hoztam a bulira!
Boldog születésnapot!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 06:35   
Kedves mrs Washorr, kösz, hogy riportkocsit is bocsátottál a rendelkezésemre, ha ugyan én vagyok a FZS. Mivel ugye Hunor eltűnt eme emlékezetes évforduló alkalmából, s kocsival mehetek a keresésére.

Kedves mrs. Wassorr, nem nézné meg a kristálygömbben, merre császkál a főnök?

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 01:46   

ITT A DELFIN JÓSDA

Hosszú kihagyás után újra itt vagyok. Betegeskedtem kissé, na meg dolgom is volt, tán téli álmot is aludtam. Ma azonban ünnep van, nem is akármilyen. Mindannyiunk kedves gyermeke, a Mon hat éves lett. Erre már minden medvének elő kell bújni a barlangjából, és sorbaállni, hogy felköszöntse ezt a nagy legényt.

Az iskolatáskát én vettem neki, skót kockás, ugye csinoska? Szeptembertől együtt járnak majd a MONtessori iskolába.
Nagyon szép péntek ez a mai. A gyermek tavaly óta annyit nőtt, hogy lassan már kilóg a könyöke is a kabátból. Büszke édesapja talán ráér egyszer, hogy elmenjen vele, és felruházza. Jó nagy göncöket vegyen neki, ne kelljen havonta cserélni. Ha már megemlítettem a boldog szerkesztőatyát, adnék neki egy teljesen grátisz tanácsot. Belenéztem a gömbbe, mert kíváncsi voltam, miért is húzódik oly nagyon röneszansz korszaka. És akkor megláttam. De meg ám. Na ne tessék félni, nem mutogatom nyilvánosan ezt a kis libát, akarom mondani hibát. Csak így magunk közt. Mindenkivel megeshet hasonló dolog. A kristálygömbben jól látható, hogy két kedvenc tojása, amin oly régóta kotlik már, a fészek szélére keveredett valahogy. Ki is hültek ebben a hosszú télben. Lökdösse őket kicsit beljebb kedves, meglátja, még az idén kikelnek!

Néhány csíki polgár már beadta hozzám az ajándékát, el is dugtam reggelig. Böbe néni sietett, mert sült a kenyere. Az unokája dominókészletét hozta el titokban. Igaz, hogy leginkább csak hatosok vannak benne, de az szerencsés szám. Aki hatost dob, újra dobhat. "Ott, ahol a hatos megáll"....dúdolom, de a macskáim felborzolt szőrrel, szemrehányóan merednek rám, így abbahagyom.
Né milyen helyes kis mici. Ezt biztosan Perec nevű titkos ügynökünk hagyta itt a srácnak, ő mindig hasznos ajándékot hoz. Egyébként Perecünk annyira titkosított lett, hogy legtöbbször nem is találjuk. Már száz éve is lehet, hogy utoljára a jósdámban járt. Talán elégedetlen volt a szolgálataimmal, vagy drágállotta? Ki tudja.
Hát ezt a démont, akarom mondani cé-mont vajon ki hagyta itt? Rzsikére gyanakszom, a gyanuszkópom hallgatott, hát csak jóbarát lehetett. Menyecske, merre tekeregsz? Helyes ez a kék izé, de miért tátja úgy a száját? Éhes? Szomjas? Vagy danol?
Valéria egy doboz bonbonnal akarja kényeztetni közös kedvencünket. Remélem, majd a fogorvoshoz is elmegy vele.

FZS mint sajtókörökben bennfentes, megszervezte, hogy kijöjjön a MON TV és megörökítse a hetedhét országra szóló bulit. Ki tudja, talán még egy willáminterjúra is sor kerülhet.
Bovi már napok óta a konyhában sürög, süt-főz. Balu és a kávézó vendégei, köztük egy kedves boszikollegina, kivel hajdan együtt jártunk gyógyfüveket szedni, takarítanak, díszítenek, kávét, teát kínálnak. Hubánk Amadeussal a zenéről, Frédi az irodalmi műsorról gondoskodik. Zuló segít nekik, lefényképez néhány szép verset, nótát. Talán még majd a Rigó is befütyül a nyitott ablakon. Pompéry megnyitja szalonját a vendégsereg előtt, ott mindannyian elférünk. Lepu és társai vállalták, hogy gondoskodnak léggömbökről és bűvészekről, az ünnepi gyerekzsúrról. Remélem, a többiek is összejönnek estére, hiszen hétvége lesz. Hagyják a dagadt ruhát másra, jöjjenek hamar a padlásra. Keressük elő a zsúrkocsit, kukoricapattogtatót, kasztanyettet. Ünnepeljünk együtt, mert We are the world.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-13 13:44   

Minden rosszmájuságot félretéve, azon gondolkodom, hogylehet egy ilyen köszöntöt szónélkül hagyni

Talán unalmas már Hunornak, hogy minden évben, ujra és ujra szülinapja van???

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-20 23:59   

ITT A DELFIN JÓSDA

Megint eltelt egy év. Hunornak ismét születésnapja van. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan öregszik ez a fiatalember.
Nem félve attól, hogy hamar megöregszem, kíváncsi voltam megtudni a sorsát. Kristálygömb, kávézacc, csirkebél unalmas már egy kicsit, de a napokban kézen-közön szert tettem egy pakli eredeti cigánykártyára. (Szabad ezt még így mondani? Nehogy a kisebbségügyi ombuciman rámpirítson. Mióta a négercsók nevű édességet cocomlistára tették, én már semmin sem csodálkozom.)

Na ezt a vadonatúj kártyát vettem most elő az ünnepelt tiszteletére. Meggyújtottam pár gyertyát, füstölőt és kivetettem a jövőjét. Nem, nem az ablakon, a kerek asztal sarkán.

Ez volt az első kártya, a gondolat. Azt gondolom, nem árt gondolkodni, naponta többször is, és különösen minden döntés előtt. Utána már minek? A gondolkodás sebességére jó hatással van a friss levegő, bár a padon üldögélést az évszakra való tekintettel talán mellőzze. És a szivarfüstöt is, attól ködösek lesznek a gondolatok és fátyolos a szem.

Pénz beszél, kutya ugat, a karaván meg halad. Ez a következő kártya jelentése. Nem csak a pénztárcába kell ám belenézni, hanem olykor a bankszámlába, titkos dobozokba, sőt hónap végén akár a tavaszi kabát zsebe is sorra kerülhet. Hiába, egy karaván költséges dolog. Hát még kettő. Persze a tevék a púpjukból is kitelelnek, de a hajcsárok és a tevegelő turisták picit többet igényelnek. Tervezze meg legalább a kiadásait. Januárban ne kezdjen új életet, egyszerűen csak folytassa a régit. Haladjon a kitaposott ösvényen.

Végezetül a harmadik, a legfontosabb kártya, az utazás. Ez mind igazándiból, mind elvontan bekövetkezhet, bár a felemás színű lovakból nem tudom, léteznek-e fapados példányok? A kocsi ablakában valami kalapos dámát látok, útitársnak megjárja, de vigyázzon, ez nem Wash and Go, mindennapi használatra! A kalapról, és a sok csomagról ítélve drága mulatság lenne. A bajuszos fickó, aki a lovakat hajtja, remélem elég megbízható? Mert vannak az út mellett szakadékok.

Egy biztos, ha elindul nyugat felé, és elég kitartó, egyszercsak azt veszi észre majd, hogy újra hazaérkezett. Csak el ne feledje a pontos címet addig. Ha mégis visszafordulna félúton, a balszerencsét megelőzendő, jobb válla felett köpjön háromszor a szélbe, és mondja gyorsan: Google! Go to GoGlobe too.

Kellemes társaságban eltöltött vidám születésnapot kíván Önnek
Mrs. Wasorr, a Nasivasi Hamiskártyás Klub keddi krupiéja.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-20 23:44   
Az egyiknek az volt a kívánsága, hogy házibulit rendezhessen. A másikat befizettem egy tánctanfolyamra

Már kezdhetem törni a fejem, mi legyen egy év múlva?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-20 19:33   
Helló Miszisz!

A háziállataink topicban keresgéltem, írtak-e élménybeszámolót a cicái a fekete macska nap élményeiről és az ajándékról. ..de sem ott, sem itt, sőt még az abszurdum rovatban sem találok semmit! A macska rúgja meg! Árulja el végre, kaptak a cicvarekek meglepkét?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó