2018. október 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Burgenlandi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 16:22   
Igen, már ismerem ezeket az oldalakat.Sokat lapozok ugyanugy a kovetkezo oldalakon.
http://www.avar.lap.hu/
http://www.szkita.lap.hu/
http://www.regeszet.lap.hu/
http://www.etruszk.lap.hu/
http://www.kitalaltkozepkor.hu/
Mindegyiken boven van olvasnivalo annak, aki ezekrol akar olvasni.
Sokszor csak ezek miatt ülok a gép elé

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 16:40   
Ezzel a témával kapscolatban van egy jo oldal http://arpad.org/
Lehet,hogy mar ismered.Ha nem, nézd meg!
http://www.szent-korona.hu/magyar.htm
Itt meg találsz egy csomo könyvet ezekröl a témákrol.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 19:41   
Helloka! Most a fiam gépérol irok,sajnos ezen nem ismerem ki magamat,foleg az ékezetek irása okoz fejtorést Fiokám a gépem felújitásán dolgozik, igy most pár napig kivételesen abban a megtiszteltetésben lehet részem, hogy a "hétkulcsrazártgépét" használhatom

Nálunk is hasonlo az ido, tegnap már azt hittem végre kellemesebb napok jonnek, de sajnos szomoruan kellett tapasztalnom, hogy bizony a télnek még nem lesz vége olyan egyhamar pedig olyan jó volt az a tegnapi kis NAPSÜTÈS!
Szinte a hangulata is más volt az embernek.

Hugicám nem itt, hanem a Felvidéken lakik, ugy kb. másfél óra alatt ott vagyunk nála.
Kezdetben gyakran volt nálunk, de amiota kisunokaja lett, minden szabadidejét neki áldozza, igy mi járunk hozzá, ha idonk engedi. Bár most legutóbb bejelentettem neki, hogy a nyáron legalább 1 hetet nálam fog tolteni, akár tetszik, akár nem a lányának (unokahugomnak)

Kérded,hol tartok az eredet kutatással.
Olvasgatok..., Prof.Badinyi, Bobula Ida, Torma Zsofia, Zajty és sorolhatnám sok más hasonlo szerzok konyveit. Gyorott a Püskinél vesszük a konyveket. Tudom jól, sokan támadják, voltak akik délibábosnak titulálták oket, pedig hát Bobula Idat valamikor ki is tüntette a Magyar Tudományos Akadémia ezért a munkájáért, majd késobb, szépen "támadta" is ot az MTA ugyanezért a munkájáért.
Fura egy világ!
Én akkor is szeretem olvasni ezeket az irásokat. Novérem szintén "falja" ezeket, hugom már kevésbé érdeklodik iránta, mindenkinek más az izlése, érdeklodési világa.
Ugy 30 évvel ezelott hivta fel a figyelmünket, egy USA-ban élo ismerosunk ezekre a konyvekre, azota vásároljuk.
Kezdetben csak az o konyveit olvastuk, mikor már nálunk is, még ha ritkán is, de kaphato volt, megvásároltuk. Drága édesanyám mindig kétségbe esett, mikor látta mennyi pénzt adtunk ki konyvekre. Egyszerüen nem tudtunk ellenállni.
Megláttuk és megszerettük.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 08:59   
Itt lakik a hugod is Ausztriában?
Nálunk itt olyan csúf idö van.Köd,csuszos meg hideg is van.Ma a hirekben hallottam,hogy Velencéban már 10 fok van.
Már alig várom,hogy szebb idö legyen!!!!
Lassan megfájdul a depressziom !!!

Hol tartasz az eredet kutatással?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 21:03   
Sajnos, de igy van, ahogy mondod.Tolvaj mindenhol akad böven. Szomoru csak az, hogy ha ezt nem idevalosi csinálja, akkor bizonyos személyek élesebben reagálnak, és nem az a bizonyos személy ellen irányul haraguk, hanem a nemzet ellen.

Nekem is jól eltelt a hétvége a hugicámnál.
Jól kibeszélgettük magunkat, bizony éjfél után 3 órakor feküdtünk le. Párocskám akit sikerült akaratlanul felébresztenem, be is jelentette: "ti nem vagytok normálisak , látszik, hogy nök vagytok, hogy ennyit tudtok dumálni! "
Szuper jó idöt fogtunk ki, igaz hideg volt, de távolról sem volt olyan hideg mint amit az utobbi napokban átéltünk.
Elugrottam meglátogatni keresztgyermekeimet is, van 3 belölük. Igy aztán nagyon gyorsan eltelt az a kurta hétvége.
Ma már dolgoztam, össze-vissza ölelgettek a lakok, már hiányoztam nekik - mondták. Kellemesen telt a nap, estére el is fáradtam. Ugy látszik, a sok pihenés is ártalmas lehet.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 10:29   
Sziasztok!!!

Tolvajbanda van mindenütt. Egy bécsi ismerösünknek egy kinai férfi a függönyét lopta le az ablakrol. Tudni kell, hogy az ismerös a földszinten lakik. Nyaron az ablak nyitva. A kinai meg egy hosszu bottal levezette szépen a függönyt a karnisrol. Ott is szomszéd vette észre. Àllitolag egy egész függönyraktárat talált a rendörség a házában.
Rettenetes! A férjem is mindig mondja mindent elzárni, bezárni. Az autoba se hagyjak semmit!

Köszi a jokivánságokat! Meggyogyult a kisosztrák. Szombaton már vidáman ugri-bugrizott a szülinapi partiján.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 20:40   
Kedves Loki, én még nem vagyok olyan rég itt, Burgenladban. Nagyon sokáig a német határ mellett laktam a családommal.Ott is nagyon jól éreztük magunkat,sok barátra leltünk. Mivel ezt az országot mi választottuk, igy hát nekünk kellett alkalmazkodnunk az itteni szokásokhoz, életmódhoz. Nem várhattuk el, hogy majd ök fognak alkalmazkodni hozzánk.Ha az ember ezt tudatositja, és elfogadja, akkor mindenhol jól érezheti magát.
Burgenland kicsit más, mint felsöausztria volt, mások a szokások, más a tájszólásuk, más a vidék tájjellege,de meg lehet szokni, és meg lehet szeretni.
Ott hegyekkel,tavakkal voltunk körülvéve,alig kellett 15-20km-t utazni ha sielni,vagy fürödni akart a "banda". Gyönyörü táj volt, csak sajnos "nagyon messze" a szülöföldtöl.Igaz az a 4-500 km nem volt távolság, de ritkábban tudtuk a családot odahaza látogatni.Onnan kellett már 3 nap szabad, ha utra keltünk, innen ha reggel elmegyünk, este vissza is jöhetünk ha a kedvünk ugy akarja.
Kivánom hogy vágyatok teljesüljön,mi is 1 évig csak nézelödtünk.
A munkalehetöség nem a legjobb, nagyon sokat ismerek, akik also- vagy felsöausztriába járnak dolgozni.Naponta 100 kmt vagy még többet utaznak.
Ez hosszu távon fárasztó lehet.

kapuimonika, üdvözöllek én is a "burgenlandiak" körében. Burgenland melyik részen élsz?
Sajnos, amiota a határokat megnyitották növekedett a bünesetek száma.
Szégyenkezem nemzetem miatt,ha azt hallom "megint elkaptak egy tolvajt-magyar volt". Nagyon nem jó fényt vetit ez a magyarságra. Most decemberben egymásután több rablás is volt, egy fegyveres is ahol sulyosan megsérült egy fiatal fiu. Az egyiknél szintén magyarok voltak a tettesek.
Ilyen nagyon dühiteni tud.
A szombatokon pedig járják magyarországról jövö romák a házokat, szedik össze amit tudnak, kiabálnak már kora reggel.
Az egyik ismerösömnek a bevásárlását vitték el a kapun belülröl. A férjének tovább kellett mennie az autoval, és csak kirakták a kapun belülre a táskákat.mivel hogy egyszerre nem tudta bevinni, hát térült-fordult, és mire visszament, a táskáknak hült helye volt . Szerencsére a szomszédja észre vette, és utánnuk szaladt.
Még a tolvaj banda volt megsértödve.Ugyhogy szombaton lehetöleg még lelakatolva se hagy semmit a ház elött

kapuimonika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 17:03   
Olyan jó olvasni titeket (Osztrák, Dido). Olyan békés a hangulat, a mindennapi normális életről szól. Állitom, hogy nincs még egy ilyen jó forum, mint a Mon. Mi is a határ mellett lakunk, de ez a környék egészen más, mint az ország beljebb. Pest mellől költöztünk fel másfél éve a gyerekeimmel, de egyáltalán nem bántam meg. Remélem még sok szép év vár ránk itt. (Bár a mai nap ez alól kivétel, ma lopták el a lezárt udvarból az ugyancsak lezárt biciklijeinket). Ettől függetlenül szeretem ezt a környéket, Burgenland gyönyörű, érdemes megnézni, mindenkinek ajánlom.

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 15:05   
Bekapcsolódok én is kicsit a beszélgetésbe. Jó látni, hogy milyen békés itt a hangulat. Több, mint fél éve írtam, hogy szeretnénk Burgenlandba költözni. No, a tervünk továbbra sem változott. Nézelôdünk, keresgetünk. Nem eszeveszetten, csak ügyesen. Ti milyennek találjátok Burgenlandot?

Üdv, Loki

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-26 17:48   
Gyogyulást kivánok, engem is az egyik nap behivtak éjjelest csinálni, mert az éjszakás lány virusos betegséget kapott.
Hasmenés, hányás stb.
Igy megszakadt ugyan a szabim, de sok a túlórám, hát most azt épitem le. A jövö héten már kezdek.
Nekem is elmentek a vendégek, jó volt kicsit kikapcsolodni velük.
Sokat csavarogtunk a városban, szuper idöt fogtak ki Igaz hideg az volt, de se szél, se hó, se esö. A nagy hideg azután jött, hogy épp utra keltek. Olyan hovihar kerekedett, hogy biz megijedtünk.
Kivánok kislányodnak a szülinapjához sok boldogságot. Bulizzatok jól
Holnap hugomékhoz látogatunk, igy csak vasárnap kerülök gép mellé.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-26 08:31   
Az én jobbik felem is 50. De ö is klasszul néz ki a korához. Talán ez az évjárat szerencsés. Nemcsak a borban számit ezek szerint.
Pfu de betegek voltunk. Valami virust bekaptunk. Az egész famili. Hányás, hasmenés... Na rettenetes volt. Ès ahogy jött, ugy el is mult. Legalább egy kicsit lefogytam.
Szombaton elmegyünk Wr.Neustadtba. A kicsi lányomnak ajándékot venni, 6 éves lesz a hétvégén. Hogy ezek a gyerekek, hogy öregszenek.
Most megyek gyorsan. Elkezdem a rizseshust ebédre csinálni.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 18:30   
2006-01-20 19:51, Osztrak:
-
ez évben leszek 50. Bár azt mondjak nem látszik, de lehet csak udvariasságból bókolnak. Mindenesetre nem érzem még magam túl "öregnek" de hát sajnos fiatal sem vagyok

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 19:51   
Dido,mennyi idös vagy?
Ha szabad kérdeznem.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 12:08   
Felnézegetek oda is. Természetesen, van hogy elkapok magamnak valamit, dehát sajna nem a fiatal korosztályhoz tartozom, igy ritkán akadok valami nekem valóra.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 17:31   
Nemcsak a csöppségekre. Áz én gyerekeim nagyon szeretik. Ès fent az emeleten nekünk valo dolgok is vannak.Nem néztél ott körül?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 15:06   
El tudom képzelni milyen fárasztó lehet neki, hisz ez Eisenstadtol távolabbra fekszik Oberpullendorf. Fiam is sokszor fáradtan jön haza, igaz elötte ö még fitnessbe megy W.Neustadtba de ö még fiatalka, birja szusszal és energiával.
Ez a hét nekem szabi, na és a jövö hét is, igy itthon vagyok. Sajnos le kell épitenem a szabadságot, tul sok felhalmozodott majdnem 100 nap az ez évivel , igy hát kényszerszabadságra küldtek. Nem is bántam, mivel most az egyszer nagyon jól jön, mert vendégek igérkeztek, féjem tesoja a feleségével, és a lányuk a férjével. Voltak tavaly nálunk, de sajna akkor végigdolgoztam az egész idöt, alig volt modom rá foglalkozni velük. Most bepótolom, de duplán.
Ma beugrottam a városba is, hugim megkért vegyek a kisunokájának aki most 1 éves, kisruhákat. A H&M- nél elcsiptem egykét aranyos dolgot a csöppségre, majd küldöm neki a sogortól, ha hazafele mennek majd.
Ezekre a csöppségekre cuki kis dolgokat kapni ott.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 09:21   
Az én férjem is mindennap ide oda autozik. Gondolhatod milyen fáradt mikor haza ér. Neha már a Zeit im Bilden is alszik.
Ha egyaltalán hazaér arra.
A kisebbik, kislány még ovis, majd szeptembertöl megy suliba. A fiam pedig negyedik osztályos.
Nem, nincs velük sok gond. Ellenkezöleg! A kislányom már most sokat segit.
Lekopogom! Szerintem majd késöbb...

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-12 19:12   
Hát akkor tényleg fiatalka vagy még:)a keresztlányom hasonlo korú mint te.
Lehet sok gondod a gyerköcökkel:) Mindkettö már iskolás vagy még ovis a kisebbik? Én tul vagyok már az élet ezen pontján a fiam 23 éves nagyfiu.Ö is nemrég fejezte be az tanulmányait,Bécsben dolgozik, naponta autozik oda és vissza.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-12 10:50   
Igen, 30 km-re lakom Szombathelytöl. Minden héten hazamegyünk. Legalábbis megprobálok. Nem mindig sikerül, ha a fiamnak sok hazifeledata van.
Én 35 éves vagyok. A férjem 50. Ö belsöépitész. Bécsben van egy üzlete. Én pedig háziasszony vagyok. Nekem semmi gondom nem volt a beilleszkedéssel. Szerencsere!Igaz, németül már elötte is beszéltem. Pincérnöként dolgoztam. Ott kellett sokat németül beszélni.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-10 20:56   
2006-01-10 19:45, Osztrak:

-
Én 1989-ben jöttem ide a családommal a Felvidékröl.Fiam akkor 6 éves volt.
1975-ben érettségiztem (Jézusom már 31 éve:)ennek!),majd az otthoni egyetemi korház szemészeti klinikáján dolgoztam fiam megszületéséig. Ezután a nögyógyászaton, amig kislányom meg nem született. Sajnos ö 3 évesen meghalt orvosi mühiba következtében. Ezutan hagytuk el az országot. Felsö-Ausztriában laktunk a német határnál.
A nostrifikatioig házvezetönöként dolgoztam egy idös hölgynél. Nehéz volt a kezdet, de megszoktuk. :) A Nostr.vizsga letétele után kerültem a Korházba mint dipl. növér.
Jól éreztük magunkat ott, csak az a huncut honvágy ne lett volna olyan nagy! 6-10 órás ut várt ránk, ha családlátogatásra mentünk.Férjem szülei kicsit távolabb laktak az én szüleimtöl.Úgy döntöttünk, hogy a lakás vásárlásnál közelebb megyünk a határhoz.Igy a fiunk is fogja tudni tartani a kapcsolatot az unokatesojaival.
Itt nehezebb volt munkát találni, de sikerült , bár ha kicsit más is, mint amit azelött csinált az ember.
Dehát ne legyünk olyan válogatósak, nem igaz?
A fontos, hogy ha lassan is, de beleszokunk az itteni életbe.
Akkor te még nagyon fiatal lehetsz. Hogy sikerül megszoknod az itteni életet? Igaz,Szombathely nincs a világ végén,igy gondolom gyakran hazalátogatsz.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-10 19:45   
Èrtem. Biztos nagyon nehéz a régi megszokott helyröl, otthonbol eljönni. Föleg ha idösek és egyedül vannak. De talán egy otthonban uj barátokra találnak...

Te honnan jöttél Ausztriaba? A te férjed is osztrak?
Én szombathelyi vagyok. 10 éve jöttemm ide férjhez. Van kettö kis osztrakom , 10 és 6 évesek.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 20:40   
Mielött idejöttünk Eisenstadtba akkor korházban dolgoztam Felsöausztriaban
(Augen-HNO). Itt a korházban is kérvényeztem de nem kaptam helyet (meglehet a korom miatt:) ). Most egy nyugdijas otthonban dolgozom. Nagyon jo a "csapat" öröm velük dolgozni, és a lakok is nagyon aranyosak. Szó se róla, nagyon más mint a korházi munka és hát egy ideig eltartott amig ebbe beleszoktam, de nem bánom hogy elvállaltam ezt a munkát.
A korházban váltották egymást a betegek, voltak visszajárók ugyan, de itt az otthonban, valahogy mégis az ember más kapcsolatot alakit ki a lakokkal.
Igaz vannak itt is kivételek. Sokan vannak azok, akik nem önszántukból jönnek az otthonba, és ezek a lakok nehezebben alkalmazkodnak.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-08 17:54   
Az Eisenstadti kòrházban dolgozol? A férjem lánya is ott van szülésznö.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 20:25   
2006-01-07 19:36, Osztrak:

Valójában még nem nagyon ismerem Burgenlandot. Észak-Burgenlandot ugy ahogy már ismerem Mattersburgig. Az annál lejjebbi részt csak mint egyszeri átutazó láttam, amikor Grazba kellett Hyg. Seminarra utaznom. Igy hát sajnos még Oberpullendorfban sem voltam.
Amikor ide költöztünk pár éve, a lakás felujítása, berendezése elvette minden szabadidönket. Terveztük, hogy a nyáron útra kelünk, és végre körbejárjuk Burgenlandot de valahogy az idöjárás nem kedvezett. Amikor szabad hétvégém volt, akkor az esö esett, amokor jó idö lett volna hozzá, akkor meg éppen hétvégi szolgálatom volt - vagy nappalos, vagy éjszakás.
Bizom benne, hogy ez a nyár kicsit kiméletesebb lesz hozzánk, és sikerülni fog végre amit tavaly elterveztünk.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 19:36   
Èn is szeretem Eisenstadtot. Adventkor is a Kastélyban voltunk a gyerekekkel. Olyan jo kis programjaik vannak. Majdnem sikerült egy kávehazat berelnünk a Domplatzon. Illetve egy pékség és egy kávézo.
A H&M pedig a gyerekek kedvence.
Ismered Oberpullendorfot?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 21:45   
Minden kedves forumozonak B.U.E.K!!!

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 21:44   
2005-12-27 19:15, Osztrak:
Hello,en Eisenstadti vagyok, lassan megszokom az itteni eletet.Nyugodt varoska Kismarton, bar az utobbi napokban ez az egymasutani rablasok kicsit felkavartak az itteni nyugalmat.Sajnos egyre gyakoribbak az ilyen esemenyek:-(
Ez nagyon elszomorito.

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 19:35   
Az nagyon szép lehet a vizparton szabadtéri szinpadon egy jó fergeteges operett! Hát nem semmi ahogy mondani szokás nálunk.
Pedig a Kálmán Imre, Lehár Ferenc, stb. operettjei szinte világhirüek. Én magam is nagyon szeretem ezt a müfajt. Nálam a feleségem is partner ebben.
Nem is kell leszokni erröl a műélvezetről.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 19:15   
Szio!!
Igen ,benéztem a chatre,de nagyon hallgatag volt mindenki.Azért gyorsan mentem is.Hát bizony. Nyáron a Neusiedler see fergeteges.Minden évben elmegyünk Mörbischre.Az operett szinhazba.Egyszerüen fantasztikus.A vizre van épitve a szinpad.Tényleg nagyon szép.
A férjem nem nagy operett kedvelö,de én nagyon szeretem.Föleg a Kálmán operetteket.

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 08:19   
Kedvas Osztrák barátom!
Akkor te csak Felsőpulyán lakhatsz magyarul.Szép hely.Én Pesten lakom tegnap a chaten láttalak este.
két hete jártam a hazádban Kismartonban és Ruszton.Egy hétvégi kirándulásként voltam odaát.Kismarton nagyon kedves kis város.De Ruszt az ilyenkor télen nagyon csendes és kihalt.Gondolom nyáron sokkal jobb ott.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó