2020. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-19 00:43   
2006-06-15 12:00, Ferencz Zsuzsanna:
...Ilyen az, amikor két szűkszavú kolozsvári
beszélget...

Muszáj kiadni magamból ezt az édes székely viccet, mer' a Böbe bőbeszédűségéről jutott eszembe

- Áron bátyám! Osztán tud-e még?
- Hát hogyne tudnék, fiam!? Csak... má nem bírok...

Böbike én mintha láttam volna a könyvesboltban nálunk ilyen könyvet! Megnézzem? Tényleg kell?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-18 20:55   
Photobucket - Video and Image Hosting
Kedves Kolozsvariak !
Udvozletet hoztam Nektek Kolozsvarrol ! A Fellegvar tovebol... Photobucket - Video and Image Hosting ... a Seta-terrol... Photobucket - Video and Image Hosting ...
felejthetetlen elmenyekkel gazdagabban erkeztunk vissza az O-hazabol. Elso utunk Kolozsvarra vezetett , ahol reszt vettunk 2 erettsegi talalkozon. Utana elmentunk a Gyalui havasokba is egy napra es egyszer Szentlaszlora , ahol talaltunk egy szep, magyar vendeglot , magyaros hangulattal, muzsikaval es peldas kiszolgalassal. Photobucket - Video and Image Hosting
A Kiralyhago most is olyan gyonyoru , mint volt.
A tobbnyire hideg, esos ido ellenere is , jo volt ujra otthon lenni , bar Kolozsvar mostani arculata nagyon megvaltozott ... Azokat a kepeket nem mutatom meg Nektek ... Eleg, ha minket elszomoritott . Baratokkal, ismerosokkel, rokonokkal talalkoztunk sok ev utan.Egy napot a Donath uton toltottunk ferjem egyik osztalytarsanak meghivottjakent.Az alabbi fenykep ismeros lesz nemelyiketeknek .
Photobucket - Video and Image Hosting
Udv. Mindenkinek:
fellegvar

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-15 15:12   
Ja.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-15 14:25   
nem is tudom kepes kronika a regmult idökröl. Gyönyöru kepek es rövid bemutato arrol amit lathatunk a kepeken. nem tudom minek nevezzem. Az elöszoban képeskönyvnek nevezik. Legyen hat az . Eleg bobeszedü voltam ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-15 12:00   
Hát még minek?
...Ilyen az, amikor két szűkszavú kolozsvári
beszélget...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-15 10:50   
Annak is nevezhetjuk

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-15 08:49   
Böbe, ez fotóalbum?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-14 13:23   
Gyönyöru könyvet kaptam ajandekba, a cime: Èdes Erdély - Barangolás a végeken. Aki hozzajut es teheti, vegye meg, esetleg nezzen bele. Probaltam a fokuszon keresni, meg az exlibrin, mert bizony szep ajandek lenne a gyerekeimnek is. Sajnos nem talalom, csak egy erdelyi online aruhazban, es ök nem szallitanak kulföldre.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 20:13   
2006-06-11 18:48, Andu:
-
Kepeket tennek fel
de sok van, talan azzal tudnek meselni.

ilyen ellentétek vannak a városban

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 18:48   
Mesélj Böbe többet légyszives!

apropó ezt ismeritek? http://www.greentransylvania.ro/

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 18:43   
Böbe kedves,
én szivesen olvastam az otthoni utatokról, tudod, én majd'mindenkit, aki beir ide, haza-, és elkisérek gondolatban..
Bölcs élettapasztalatból tudnod kell, hogy nemcsak öröm, hanem olykor üröm is az élet. Néha megesik, hogy igen nagy tandijakat fizetünk, aztán mégis megy az élet tovább.. ez a sora..
Lényeg, hogy a rokoni látogatások, valamint osztály-találkozóitok jól sikerültek. Ezek a maradandó emlékek, a többi idővel feledésbe merül.
Köszönet a képes beszámolódért.
üdvözlettel, som

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 17:53   
Hazamentünk.

Kalandosan indultunk útnak, ugyanis kedves barátunknak súlyos balesete volt, és nem tudott elénk jönni a reptérre, de így is csodálatosan megoldották hazautunkat. Szóval megérkeztünk Kolozsvárra és nagyon intenzív programunk volt. Többek között találkoztam U.T. – ral. Erről remélhetőleg majd ő is beszámol, már csak azért is hogy Rigojánosnak örömet szerezzünk.
Az osztálytalálkozók (mert kettő volt) nagyon jól sikerültek.

Sok ismerőssel és rokonnal találkoztunk, de a városban csalódtunk. Nem lett szebb, sőt. Van néhány modern épület, de a régiek rogyadoznak, és azok a színek, amilyenre néhányat lefestettek, brrrrrrrrr. Színvak az az építész.

Az időjárás sem volt jó, mindennap esett, hideg volt. A pozitívum ebben a rövid szabadságban a két találkozó, és az ismerősök, rokonok akiket hosszú idő után újra láthattunk. Fényképeket is készítettünk: a Mátyás szoborról, Kolozsvárról és a vonatból útban Magyarország felé.

Két kalandom volt, jobban mondva kalandunk , amit most szeretnék elmesélni nektek, elgondolkoztatónak ajánlom. Kolozsváron rengeteget taxiztunk, az eső miatt, no meg annyira olcsó volt. Szóval egyik találkozóra igyekeztem, és a mobiltelefonom amit nemrég vásároltam( Sony Ericsson K750i) kicsúszott a zsebemből. Csak rá 15 percre vettem észre, hogy nincs meg. Keresztet is vetettünk rá, de aztán jött a kellemes meglepetés, a taxisofőr visszahozta. Hihetetlenül örvendtünk és nagy pluszt kapott tőlünk a taxis társaság.
Néhány nap múlva Budapestre érkeztünk, ahol a vonatról lesegített egy idősebb férfi, aki azon nyomban felajánlotta a taxiját. Mit mondjak, nagyon örültem ,no meg a férjem is. Az öröm hamarosan ürömmé változott, amikor megérkezve megláttuk a taxiórát.
17000 forintot mutatott! Két éve nem voltunk Magyarországon és nem ismertük az árakat. Nagy nehezen lealkudtunk 2000-et, de a többit mi balfácánok kifizettük.
A panzióban, ahol megszálltunk, felvilágosítottak mekkora ökrök voltunk. Nem volt olcsó tandíj, de elment a kedvünk Magyarországtól. Eddig rengeteg svédnek ajánlottam, mint turistacélt, de ezután meggondolom, és felhívom a figyelmüket a taxisokra. Nagyon jó panzióban laktunk, aki repülőn közlekedik és szállásra van szüksége, tartsa észben : Irini panzió , XVIII. kerület Ferenc u. 51. A panziótól 50 méterre nagyon jó kis vendéglő van, a Kakas étterem. Ez pozitív volt. Végül, de nem utolsó sorban találkoztam Rzsikével, akit régi ismeretlen ismerősként öleltem meg.
Lassan végéhez ért a kirándulás , indultunk hazafele. Út közben nézzétek mit találtam , a Monhoz vezető utat :

A tábla kinagyitva:

Ennyi a rövid beszámoló. Kérdezzetek, szívesen válaszolok.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-08 21:12   
A múltkori tordai magyar iskolai osztály ügye, amikor a Tanács-beli vitában e helyi unitárius lelkész is elhunyt, most az ENSZ elé került. Részletek a mai Szabadságban.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 12:41   
Nagyon rendes tőlük, hogy emiatt nem bontották le a Magyar Színházat!
(Remélem ezt nem olvassák, hogy innen merítsenek ötletet)

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-10 12:36   
2006-05-10 02:04, SOM:
-

Reklám.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-10 02:04   
Kolozsvár első igazán érdekes köztéri szobra

Kellemes pop artos fordulat tett pontot a kolozsvári szoborháború végére. A hatalmas piros telefon a magyar opera mellett van felállítva. Oldenburg hatalmas műanyag hamburgerei és tortaszeleteinek méltó utódjáról van szó, ez elég jól lejön a mellékelt képől. Az avatáson nem lehettünk ott, annyi biztos, ezen a szobron a felirat nem Mátyásról szól. A Sárga tengeralattjáró elkötelezett híveként szorgalmaznék egy hatalmas fogkefét a Béke térre, egy gigantikus csigát a Sapi elé és egy óriásmurkot a polgármesteri hivatal közbetlen közelében.

transindex.ro / 2006. május 9.

Vajon ez komoly?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-14 02:40   
2006-04-13 14:03, Gagy:
-
Minden kolozsvárinak kellemes húsvéti ünnepeket kívánok !
_____
Csatlakozom en is : Mindnyajatoknak kellemes husveti unnepeket kivanok.
Szeretettel: fellegvar
Image hosting by Photobucket

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-13 14:03   
Minden kolozsvárinak kellemes húsvéti ünnepeket kívánok !

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-12 04:01   
Vagyis: Jön a Halálkanyar! Maradj életben!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 12:48   
A mai Szabadságból: Figyelmeztetés a Feleki-tetőn:

Image hosting by Photobucket

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 06:00   
http://www.hhrf.org/szabadsag/uj/index.php
Érdemes belenézni! Egyí szép fotó van a Tordai-hasadékról benne.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 11:24   
Tegnap búcsúztatták hívei, hozzátartozói és a tordai magyarság jelentős része a helyi unitárius templomban Kiss László unitárius lelkészt, aki február 28-án, kedden hunyt el nem sokkal azután, hogy a helyi önkormányzati ülésen minősíthetetlen módon kitámadták a tordai városi tanács nagyromániás képviselői.
Az önkormányzati ülésen egy magyar tannyelvű osztály indításáról volt szó.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 20:47   
Itt tekinthetô meg az észak-erdélyi autópálya nyomvonalának térképe (Brassó-Kolozsvár-Bors): http://autopalya.adatbank.transindex.ro/

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-25 04:31   
2006-02-24 13:26, bobe:
a kamera körbeforog es en meg az anyam hazat is lattam.
_________

Koszi szepen, Bobe! Sajnos ejszaka nem sokat lattam es talalgatni kellett, de meg fogom holnap nezni napvilagnal.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-24 13:26   
Legujabb felfedezesem:

http://cam.utcluj.ro/
Erdemes tiz percet szanni ra, es jol felnagyitani, ugyanis a kamera körbeforog es en meg az anyam hazat is lattam.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 10:33   
Túl hamar örvendeztünk. Kutyából nem lesz szalonna ! Néhány mondat a mai Szabadságból:
- Nemcsak Funar székét, hanem retorikáját is örökölte Emil Boc – jelentette ki Markó Béla a demokrata politikus azon kijelentésére válaszolva, miszerint az RMDSZ vagy lojális a koalícióhoz, vagy lépjen ki a korményból. Boc Frunda Györgynek az ETKP-ból való visszavonását követeli az RMDSZ-től.
- Boc szerint Frunda György kijelentése „az utolsó csepp volt a pohárban".
- Válaszában Markó Béla úgy vélekedett: Emil Boc sokkolni kívánja a közvéleményt az ehhez hasonló kijelentésekkel.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 00:34   
Köszi a hirt, Gagy.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 11:12   
Idézet a mai Szabadságból:

Ismét van Belvedere Szálloda

Image hosted by Photobucket.com

Ismét régi nevét viseli a Fellegvár madártávlatában magasló legnagyobb kolozsvári szálloda. Újból, hiszen eredeti, 1975-ös felépülésekor kapott elnevezését rövid időn belül, 1988-ban Transilvaniára változtatta az akkori pártállami hatalom, mondván, hogy politikai bakit kell jóvátennie. A név a román nacionalista szempontból rosszemlékű bécsi döntést eleveníti fel, mivel 1940. augusztus 30-án az ottani Belvedere palotában írták alá, hitleri nyomásra, az Észak-Erdélyről való lemondás szerződését.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 01:50   
2005-12-31 10:00, Fredi:

BUEK !!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 10:00   
A Szabadságból vett idézettel kívánok minden kolozsvárinak és Kolozsvárt kedvelőnek boldog új esztendőt!

Az égi banknál a 2006-os számú számládra átutaltam 365 nap szerencsét, szeretetet, egészséget és jókedvet. Sok bölcsességet az „elköltéséhez"!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó