2020. november 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 23:57   
Kedves Kolozsvariak !
Orommel tapasztaltam sajat szememmel az elmult par nap alatt , hogy a Fellegvar ennyi ev utan meg mindig a regi helyen all es , hogy a Foteri godrok kozul az egyiket lassan elkezdtek betomni ( lassan azert , mert egy "regesz" pereskedni akar , allitolag o meg most is remeli , hogy a Foteren dak csontokra bukkannak majd .) Ettol fuggetlenul , bar a Matyas szobrot tatarozni keszulnek , a szobor , hala Istennek , meg eddig a regi helyen all mindenki oromere . Image hosted by Photobucket.com
Amilyen nagy sovargassal es ugyanakkor rettegessel vartam a 23 ev utani talalkozot Kolozsvarral , ugyanolyan gyorsan el is telt az a rovid ido , amelyrol evek ota almodoztam . Nem terveztem talalkozokat , sem latogatasokat … Kizarolag a szuk csaladi korre korlatozodott a talalkozas ott letem alatt . Ehelyett gyalogoltam esoben , szelben , hidegben es felkerestem Kolozsvaron minden kis zugot , amely valamilyen kis emleket rejtegetett szamomra . Balzsam volt sajgo lelkemnek es egy idore meggyogyultam . Jo volt "otthon" lenni es (bar mas szemmel neztem es lattam mindent ) legorgetni azt a nehez kovet , amely lelkemre nehezedett az evek hosszu soran … Gyogyultan jottem vissza … legalabbis egyelore .
A magamfajtanak konnyu eltevedni Kolozsvaron . A sok regi , patinas epulet koze beepitett uj epulet "koltemenyek" elkeseritoek . Sok helyen nehez volt a tajekozodas . Orakig gyalogoltam es magyar szo nem utotte meg a fulemet . Nemcsak en hagytam ott Kolozsvart ... ugy latszik , sokan masok is . Lelkiismeret furdalas gyotort , es csak egy mentseget talaltam : ahol most elek , nem baj , ha magyarul beszelek ...

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 09:58   
2005-03-22 04:11, Ferencz Zsuzsanna:
-
" Este csak taxival közlekedj.
Ez különben olyan tanács, amely Románia minden városára érvényes,"

Szerintem ez egy kicsit durva. Lehet hogy igaz ha az ember valahova a déli városokba megy esetleg Bukarestbe, de azért én bármikor nyugadtan megindulok este is Vásárhelyen gyalog. Gondolom azért Kolozsváron se sokkal rosszabb.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 12:39   
2005-03-30 12:05, Fredi:
-
Transindex-hír.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 12:05   
Hallottátok a jó hírt? Àllittólag már a héten megkezdik a fötéri gödrök betömését.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 17:18   
Zsuzsa en is igy vagyok vele, mikor egy kis adrenalinra van szukseg akkor benezek ide jol felhuzom magam a cukrom is rendbe jön

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 12:09   
Kedves Böbe,
megnéztem a képeket, nagy élmény volt, aztán elolvastam, miket irkáltak abba a Fórumba a románok a régi Kolozsvárról meg a magyarokról, és elment a kedvem.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 11:08   
Ird a kep szamat es gyere probaljuk meg egyutt
itt van több is roman nyelven :
http://www.cluj.info/poze-cluj/

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 00:31   
Ezt a weboldalt talaltam kolozsvari fenykepekkel , de nem mindegyiket sikerul azonositani .
http://www.troniu.dk/index.php?b=29

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 15:06   
2005-03-22 04:11, Ferencz Zsuzsanna:
ne félj a találkozástól: még a Fellegvár is a helyén áll.
_____
Kedves Zsuzsa !
Koszonom a biztatast es a jo tanacsokat !
Az meg kulon megnyugtat , hogy a Fellegvar is a helyen all .

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 04:11   
Kedves Fellegvár,
ne félj a találkozástól: még a Fellegvár is a helyén áll.
Magam úgy évente egyszer utazom haza, egy-két napra, tehát mondjuk folyamatos kapcsolatban vagyok a Várossal.
Böbe tanácsai kiválóak, a zsebmetszőkre tényleg ügyelj. Este csak taxival közlekedj.
Ez különben olyan tanács, amely Románia minden városára érvényes,főleg ha hölgy az ember.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 02:30   
2005-03-21 23:21, bobe:
En nem ismertem ra az utcara ahol laktam pedig "csak " 8 evig nem voltam ott.
_______
Arra ra vagyok keszulve , hogy nem fogok sok helyet felismerni , hiszen meg ha kepeket nezegetek , akkor is kell gondolkozzak , hogy vajon hol is van az . Meg az utca nevekkel is gondom van ... Es szeretnek gyalogolni sokat , hogy tobbet lathassak ... Nem tudom , hogy hogy fog sikerulni ... Hallom , hogy az utcakon nem is lehet ismeros arcot felfedezni . Nemcsak megoregedtek ( mint mi is ) hanem ki is cserelodott a lakossag . Hat valahogy lesz ... remelem , hogy jo lesz

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 23:21   
Lehet es lehet hogy nem fogsz kiborulni mert annyi lesz a fonaksag a megszokott eletedhez kepest hogy nem lesz idöd erre majd meglatod. Meg aztan egy csomo uj is van a regi varos mellett . En nem ismertem ra az utcara ahol laktam pedig "csak " 8 evig nem voltam ott.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 22:52   
2005-03-21 16:19, bobe:
Mitöl felsz Fellegvar?
________
Sajat magamtol es az erzelmeimtol felek , Bobe draga ! Erzem , hogy ki fogok borulni ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 16:19   
Mitöl felsz Fellegvar?
Nem olyan veszelyes hidd el. Penzt aranyat ne sokat hordjal magadnal es magadon. A taxi nagyon olcso tehat azzal utazz ne busszal meg villamossal . A taxisoförnek mondd meg hogy kolozsvari vagy ne verjen at varosnezessel. En a tavaly majusban otthon coltam es nem lett semmi baj. A varos nem olyan mint23 evvel ezelött de meg mindig a helyen all.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 15:17   
2005-03-21 07:52, ubuge:
Ma leszek Kolozsváron röpke egy órát.
________
Egy picit irigyellek ! De avval vigasztalom magam , hogy 6 het mulva en is megyek 23 ev ota eloszor ... Bevallom : orulok es felek is ...

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 07:52   
2005-03-21 04:12, fellegvar:
-

Ma leszek Kolozsváron röpke egy órát. Nem hiszem, hogy sokmindernől be tudok majd számolni, mert munkaügyben megyek, tehát körülnézni nem lesz időm...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 04:12   
Helloooooooooooooooooo ! Van itt valaki ???
Image hosted by Photobucket.com

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 19:08   
2005-01-15 17:22, bobe:
-

Pedig olyan jó volt nézelődni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 17:22   
Ez igy van azota sem mukodik a webkamera azt hiszem elromlott

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 12:23   
Most megint néztem volna, a webkamerán keresztűl mi történik Kolozsváron a Katedrális közelében..nem tudtam megnézni...

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 12:18   
2005-01-14 18:41, Fredi:
-

Szi, szia Fredi!
A szíki és a decsi táncegyütteseket a Budai Várban fotóztam le...mi Magyarországon élünk, az iker unokáim népviselete nagy mértékben autentikus, ugyanis a hagyományörző együttes készíti..gyöngyfűzés, hímzés..stb..mind mind kézimunka...Decs Tolna megyében van, ott laknak, a lányom, vejem unokáim.

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 12:14   
2005-01-14 17:01, bobe:
-

Szia, szia..Böbe!
Szuper vagy!..igen, ez az az épűlet...ott kell bemeni az internetkávézóba, ahol a kék kis reklám van a kapu fölött...köszike, hogy ennyire pontosan kiegészítetted a képet!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 18:47   
2005-01-14 17:01, bobe:
Ott valami bank epult fel mert Kolozsvaron rengeteg bank meg templom epult epul vagy van felbemaradva
________
Istenem , de nagyon furcsa ! Mennyire megvaltozik minden ...es mindenki ... (En is )
Igazan nem tudom eldonteni , hogy a honvagyam nagyobb vagy a felelmem attol , hogy hogy fogok reagalni mindezekre .

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 18:41   
Kedves Kékibolya,

köszönet a fototechnikailag kifogástalan felvételeidért. Aztán köszönet a sziki táncosokat bemutató, nálam nosztalgikus hangulatot ébresztő fényképedért. Az unokáddal készült fotó is nagyon jó és jó, hogy vannak ilyen lelkes fiatalok még kolozsváron és környékén, de ami a viseletüket illeti, az sajnos nem autentikus népviselet, ami nem is csoda, ki tudná azt ma megfizetni?
Mindenképpen hipp-hipp-hurrá Nektek!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 15:32   
2005-01-14 08:18, Kékibolya:
szépek, ügyesek voltak...meghatódva tapsoltuk őket..lefotóztam
A sziki lanyok -fiuk gyulekezo helye valoban a Posta hata mogott volt . Amirol en beszeltem az egy viragagyasokkal ovezett parkolo volt kozvetlen a Divathaz mellett . Ugy latszik az mar be lett epitve , ha Te nem lathattad .
Te is kolozsvari szarmazasu vagy ?

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 08:28   
Borfesztíválon...háttal, piros és sötétkék szoknyában, az iker unokáim... Decsi Csillagrózsa tánceggyűttes szerintem legszebb rózsái...

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 08:18   
Kedves Fellegvár!
Sajnos én a parkféleségre nem emlékszem már a Malom utcában...vagyis a Posta mellett volt parkféleség, arra gondoltál netalán?...húúú, most jút eszembe, valamikot ott gyülekeztek a sziki lányok, fiúk..ott volt a "cselédvásár" is...vagyis, mai nevén, háztartási alkalmazottakat onnan lehetett felfogadni....meg szabadnapjukon, ha jól emlékszem, csütörtöki napokon, ott énekeltek, táncoltak...
Erről jút eszembe, tavaly augusztusban, a Budai Várban, a Borfesztiválon, a szíkiek is előadták műsorukat, meghívták őket is...körmenettel kezdődött, az utcán táncoltak sok más népi együttessel felváltva...nagyon szépek, ügyesek voltak...meghatódva tapsoltuk őket..lefotóztam

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 08:07   
2005-01-13 15:46, bobe:
-

Szia Böbe!
Jó volt nézni webkamerán keresztűl Kolozsvárt, vagyis egy kis részt belőle..a havazást, a forgalmat az utcán...megnézegettem a fotókat is...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 16:09   
2005-01-13 15:46, bobe:
http://www.cluj.info/general/webcam.php
az oldalon baloldalt lennebb kepeket is talaltok nezzetek meg öket erdemes

________
Koszonom szepen !!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 15:46   
http://www.cluj.info/general/webcam.php
az oldalon baloldalt lennebb kepeket is talaltok nezzetek meg öket erdemes

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó