2020. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 22:55   
2004-09-12 22:38, Gagy:

-
Hat valoszinu , hogy bort is ivott , de attol meg nem lett kolto ...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 21:53   
2004-09-12 21:41, Fredi:
-

De nem addig ameddig beledoglik !

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 21:41   
Ej de rosszmájúak vagytok, hát a gödény is iszik!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 17:19   
2004-09-12 14:47, Gagy:

-
Ez igaz ! MINDIG ivott , mar a '60-as evekben is ...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 04:57   
2004-09-12 04:52, Ferencz Zsuzsanna:
-

Lehet-e tudni , hogy mi okozta a halalat ? Nem hiszem , hogy tobb lehetett 60 evesnel ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 04:52   
Bukarestben tegnap temették Dan Spataru énekest.
Hatalmas temetés volt.
Eszembe jutott egy egykori riportalanyom, tizenéves kolozsvári kislány, akitől megkérdeztem, mi az élete nagy vágya. Azt felelte:
- Fagylatot enni Dan Spataruval a Sétatéren.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 02:17   
2004-09-08 00:36, Cseko:
-
a legtobb haverem ott jart ...Deak Zoli...Kovacs Pisti( Bobe ferje)Miszjak Jancsi...Losonczi Gyuri( Isten nyugtassa bekeben)Bogdanovics Andy ... Valendorfian Juli...Koble Feri ...Garda Peti (szenator az RMDSZ-be)...Donogany Karcsi ...
Eljen a Kiraly
-
Ezek MIND az en osztalytarsaim voltak , sokan masodik osztalytol erettsegiig . Es Deak Zolitol tudok a szabadsagrol is .
Udv: fellegvar

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 00:36   
En nem ott vegeztem hanem a 16 osba a Mehes utcaba.Megis a legtobb haverem ott jart vegyem sorrba Deak Zoli( most latogattam meg Swedbe egy honapja)Kovacs Pist( Bobe ferje)Miszjak Jancsi( meg mindig Kolozsvaron van)hozzatennem Julikat a hugat.Losonczi Gyuri( Isten nyugtassa bekeben)Bogdanovics Andy (Tatabanyan el)
Valendorfian Juli(egyutt atletizaltam vele jo csaj volt )Koble Feri (ajanlom neked Gagyi Malmobe el rendes gyerek)Garda Peti (szenator az RMDSZ-be).
Maskulonben en is Amerikaba elek Pennsylvaniaba aki erre jar szivesen van latva.Maskulonben Donogany Karcsi is itt van neha osszefutunk pl nemreg az unokam keresztelojen Volt egy buli nalam amikor Deak Zoli es Bogdanovics Andiek itt voltak latogatoba kb 40 kolozsvari volt a bulin.
Eljen a Kiraly

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 17:47   
2004-09-07 15:06, Gagy:

Amerikaban vagyunk...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 08:42   
sziasztok!

Hopp, en irtam felreerthetoen - nem onmagaban a kiralyt Matyiztak le, hanem a rola elnevezett szobrot, azt a teret hallottam Matyi terkent, Matyi szoborkent emlegetni. Talan van egy hajszalnyi kulonbseg, es talan Matyi ter talan elfogadhatobb, mint Matyas kiraly Matyikent. De visszaterve - en mindenkitol igy hallottam, eloszor en is furcsalltam, de ha igy emlegeti a koznyelv, hat ez van. Tiszteletlensegnek azonban nem tudom erezni. Kivancsisagbol ma rakerestem a google-n, lassuk, van-e a neten olyan forras, ahol irasban is igy szerepel. Volt. Peldaul a Szabadsag napilapban is szerepelt igy, ime, idezet az 1999. januar 29.-en megjelent lapszambol: "Ott van még a Fô (ismertebb nevén Matyi) tér." De igerem, akkor en soha nem fogom ezt igy hasznalni.

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 00:21   
2004-09-06 23:36, Cseko:
-
ok sem Matyiztak,tiszteltuk a KIRALYT
-
Ezt meg az Ipar utcai iskolaban sem merte volna senki ... Igaz ?
Udv:fellegvar

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 23:36   
Meg arra is kiváncsi volnék, melyik kolozsvári képes Mátyás királyt Matyinak nevezni… ( erre en is kivancsi lennek Gagyi)
-

18 eve leptem le Kolozsvarrol de addig soha nem hallottam hogy valaki Matyinak nevezze Matyas Kiralyt,pedig tosgyokeres kolozsvari vagany voltam.
Ismertem Pajzs Mikitol,,Szep Joskatol,Bretescuig mindegyik vaganyt.Nem tartoztam kozejuk mert sokkal fiatalabb voltam mint ok,de ok sem Matyiztak,tiszteltuk a KIRALYT.Ritkan fogok tollat hogy ide beirjak pedig eleg gyakran elolvasom a "kolozsvariak ide"forumot .A gyokerek megmaradnak amig elek es talan az is hogy ott kovettem el a legnagyobb bunt " OTT VOLTAM FIATAL"

Elvezettel olvasom ha valaki a regi helyekrol ir,eszembe jutnak a szep lanyok es a megbonthatatlan baratsagok,most is tudom ha kell megkapom a havereket akarhol is vannak a Vilagba szamithatok rajuk es ok is tudjak hogy szamithatnak ram.
Erdekes honvagyam soha nem volt csak a havereket hianyoltam a romanokat soha ,ha hazamegyek mindig szorongas fogja el a gyomromat korbejarok a foteren sehol egy regi haver,de a roman zsaru pofara ugyanaz csak oregebb.
Matyas Kiraly is ugyanaz csak el van hanyagolva balakanizalodott mint a kincses varos.
udv cseko

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 09:53   
2004-09-06 09:31, Gagy:

Kedves Gagy!

"Ha nem tárgyalnánk meg Kolozsvár mindennapjait, a friss eseményeket és holnapi kilátásait, akkor ez a fórum olyan nosztalgizáló semmiségekre korlátozódna, mint hogy rendőrt hívtak a buli miatt, jártunk a helyi éttermekben és hogy voltunk sörfesztiválon."

Elismerem, hogy ebben reszben igazad lehet! De szamomra Kolozsvaron ez volt aktualis, igy ezt tudtam leirni, hogy elkezdodjon egy beszelgetes. A Szabadsag napilapot olvassuk mindnyajan, igy olyat szandekoztam irni, mely nem talalhato ott, hatha elindul egy beszelgetes is.

"Meg arra is kiváncsi volnék, melyik kolozsvári képes Mátyás királyt Matyinak nevezni…"

Hm, gyakori latogatasaim soran csupan en, es par idosebb (50+) helyi lakos nevezte Matyas ternek a Matyas teret, mastol csak Matyi terkent, Matyi szobornak hallottam. Mivel en mindenkitol igy hallottam, ezert nem erzem annak sulyosnak, hogy igy neveztek.

"Ezért találom tévesnek Hunor véleményét, miszerint minket Funár és a román-magyar együttélés problémái kötnének össze. Hát mi más ?"

Ez kerdes volt reszemrol, nem kijelentes. Valo igaz, mint kolozsvari, azert ebben a topikban tulzottank ereztem az o jelenletuket. Funar szerintem tulsagosan megbelyegezte Kolozsvart, annyira, hogy talan a cimerbe is fel lehetne mar ot venni. Jo, ez csak vicc, de en tulzasnak erzem, hogy meg Kolozsvar es Funar meg ma is szinte osszefuggo fogalmak. Ugyanakkor az egyutteles problemai - nem feltetelen hiszem, hogy a jelenleg ott elo magyar lakossag koreben is ennyire jelentkezne ez a kerdes (legalabbis napjainkban!).

Szoval irasom (mellyel lehet egyeterteni, vagy nem, illetve lehet kiegesziteni, kritizalni is ) egy beszelgetes elinditasat szolgalta, mely talan meg a nem kolozsvariak szamara is lehet erdekes, az ujsagok hireinel tobbet mondo, es elo, szemelyes!

Barati udvozlettel,

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 06:45   
Kedves Hunor,

örömmel olvastam kolozsvári "hűségnyilatkozatodat". Az általad felsorolt kedves helyeket én is megtoldanám egy néhánnyal: botanikus kert (sehol nem esett olyan jól a csokolozás mint itten), Fellegvár, a strand, a Babes-park, a rengeteg kirándulóhely, mint a Hoja, Szénarét, Bácsi-torok, Szentpéteri-kut, Gorbo-völgy, de megemlithetek néhány remek kerthelyiséget is, mint a Szenegyház-utcait, vagy a Györgyfalvi vámnál levőt - a neveikre sajnos már nem emlékezem.
Nos ki folytatja a listát?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 22:16   
2004-09-05 21:45, hunor:
- ebben a topikban mi kot ossze minket? -

Kedves Hunor !
Azt irod , hogy 3 eves voltal amikor elkoltoztetek Kolozsvarrol . En 33 eves voltam ... RENGETEG emlekem van . Nekem kedvesek , de kit erdekelne az , hogy 23 evvel ezelott mi VOLT Kolozsvaron ? Sajnos , azota csak egyszer sikerult haza mennem az Edesapam temetesere es nem volt alkalmam meglatogatni a szamomra oly kedves helyeket . Mi maradt hat ? Nem hiszem , hogy egyeduli lennek ... Olvassuk az erdelyi es kolozsvari lapokat , mert erdekel , hogy mi lett es lesz Kincses Kolozsvarbol . Ha kozelebb elnek , konnyu lenne sajat szemmel , fullel tapasztalt dolgokrol beszamolni . Nem akarom a tagsagot nosztalgiaval terhelni , MINDEN kulfoldre szakadt kolozsvari halalaig kolozsvari marad es erdekli MINDEN hir , amely Kolozsvarral kapcsolatos . Adna a jo Isten , hogy mindnyajan CSAK jo hireket irhassunk Kolozsvarrol.
Udv: fellegvar

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 21:45   
Hm, lassan ket mar letezik a topik, es a MONon is sok kolozsvari szarmazasu van. Megis, ebben a topikban mi kot ossze minket? Funar, a romanok-magyarok egyuttelesenek problemai, Kolozsvar kozigazgatasi helyzete, es s Szabadsag napilap? Tobbszor gondoltam erre, amikor vegigolvastam a topikot - es ezt csak azert irom, hatha eszunkbe jutnak mas dolgok, ami talan meg jobban osszekot. En haromeves koromban koltoztem el Kolozsvarrol, utana par nyaron keresztul mentem oda nagyszulokhoz, majd pedig kesobb, az ottani egyemeteken tanulo barataimhoz. Buliztunk ugy, hogy a harom emelettel alattunk levo szomszed erkezett meg rendor kisereteben, jartunk helyi ettermekben, a Bukkben levo teraszos vendeglobe, talalkozgattunk ismerosokkel a Matyas (helyi magyarok altal Matyikent emlitett) szobor elott, voltunk sorfesztivalon, csonakaztattam ejszaka (feketen) lanyokat a helyi toban, gyalogoltam a Hajnal negyedbol az allomasig, jartam be egyetemi eloadasra eloadast tartani egy alkalommal, bentlakasokba, voltam szolot szedni a gyorfalvi negyedben a nagyszuloi hazban, ultem a Banffy palota udvaran, voltunk a Hazsongardi temeto egyik kriptajaban, stb. - szamomra ez Kolozsvar, es egy vonzalom, melyet nem tudok megmagyarazni, de odakot. Funar, romanok es magyarok viszalyai, minden hasonlo tema csak mellekes, vagy eszembe se jut. Kolozsvaron a legkevesebbet laktam eletemben, de talan az az egyetlen hely, ahol tobbe-kevesbbe otthon erzem magam.

Hunor

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 08:09   
A templom körül zajlott az élet tegnap Széken: Szent Bertalan napján az 1717-es véres tatárdúlásra emlékeztek. 1717. augusztus 24-én, Szent Bertalan napján a tatárok megtámadták Szék városát, kirabolták a templomot, a kajáni gát felé menekülôk nagy részét — mintegy hatszáz embert — lemészárolták; férfiakat, nôket, gyermekeket vittek magukkal Máramarosba, ahonnan nagyon kevesen szabadultak meg. Abban az évben igen nagy szárazság uralkodott, pusztított a pestis. 1717-ben a széki egyháznak három papja halt meg. A tanúk azt vallják, hogy alig maradt Széken száz lélek életben, gyermekekkel és asszonyokkal együtt. Szék megmaradt népe akkor fogadalmat tett, hogy a település fennmaradásáért, a szomorú eseményekre való emlékezésképpen Szent Bertalan napján a falu népe szigorú böjttel és háromszori istentisztelettel adózik, az idôk végezetéig.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 02:05   
Talan megis csak jo utra tert a kolozsvari uj vezetoseg ... Es ez most csak egy hir... politika nelkul !!

Szent István-napi néptánctalálkozó zajlott Kolozsváron
http://www.hhrf.org/nepujsag/frisslap.htm#E14E12

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 21:42   
Szia Bobe
Vannak Tajak , Emberek, Tapasztalatok amiket ha az ember akarja akkor sem tud elfelejteni. Az emlekek mindig ujbol elojonnek. Hogy ne emlekeznenk, hiszen az a kep elemhozza gyermekkoromat, fiatalsagomat, sok kellemes emleket. Koszonom, hogy kuldted
Udv Tony

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 15:36   
Tony!
erre emlekszel ?

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 17:01   
2004-08-21 15:01, Gagy:
-
Valami mégis elindult ?
-
Adja Isten, hogy e kerdesedre IGEN legyen a valasz.

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 07:14   
Bocsanat Hunor, nem szandekoztam politizalni, maskor elkerulom hogy ilyesmihez hozzaszoljak Udvozlettel, Tony

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 21:43   
2004-08-12 09:27, bobe:
-
Hallo bobe. Kosz a valaszt, Az Biztos, hogy a memoria chipsed jol mukodik. az enyemnek elegge megartott a N.Y ban eltoltott 25 ev nedvessege, viszont itt Salt Lake ben remelem kiszarad es jobban fog mukodni. Az arcokrol tudom, hogy ki kicsoda, de a nevekkel bajban vagyok. Udv.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 02:00   
Elfogadták a lej átértékelési törvényt

A hivatalos közlönyben megjelent a 2004/664-es számû törvény, amely szerint 2005. július 1-jétôl 10000 beváltott lej 1 új lejt fog érni. Az új bankjegyek forgalomba hozása 2009. december 31-ig tart, a régi lejeket pedig 2006. december 31-ig lehet érvényesíteni. 2005. március 1-jétôl az áruk és szolgáltatások árait kötelezô módon régi és új lejben egyaránt fel kell tüntetni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 09:27   
Tony kedves apropo volt. tudom hogy 87 vagyok de a memoria chipsem meg mukodik Igen odajartam en is harom elsö evet es a tanitonenimet: Jancso Gabriellanak hivtak, azt meg csak priviben irom meg hogy hanyban. Meg egy szalacska , abban az idöben mikor odajartam nyilt az Unioutcai kavezo a Zöld cukraszda mellett. A mamam ott dolgozott

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 05:00   
2004-08-07 11:08, bobe:
-

UDVOZLET BOBE. Erdekes, hogy egy par oraval ezelott beszelgettunk, most pedig latom, hogy mindketten a Bob utcai iskolaba jartunk elemibe. Ha nem jut eszedbe,hogy ki vagyok, csak annyit, hogy a Turr Istvanba laktam .

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 12:03   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 03:16   
Igen, kedves Annita, sok baj van még. Kolozsváron is.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 07:41   
" Nem lehet gyümölcsözô üzleti kapcsolatokat teremteni egy globális világban, ha etnikai konfliktusok terhelnek egy bizonyos várost vagy régiót - jelentette ki pénteken Kolozsváron Jack Dyer Crouch II, az Egyesült Államok bukaresti nagykövete. "

..na ugye, hogy meg mindig bajok vagynak!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 11:08   
A kismester vagy Bob utcaaz parhuzamos a volt December 30.utcaval ott ahol van a Zöld cukraszda. Jobban mondva :
a Jokai es a Dec. 30 utca között :
http://www.kolozsvar.com/town/index.html
A Bob utcaba jartam elemi iskolaba

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó