2020. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-04 10:46   
Nekem nem volt soha honvagyam epp ezert mert sajnos en ezeket a dolgokat nem tudom elfelejteni s meg nehanyat ami talan szemelyes ,de azt hiszem aki felnöttkent hagyta el az orszagot , mindenkinek vannak emlekei. En szerencsere megtalaltam helyemet uj hazamban es boldog vagyok hogy legalabb fele életemet emberi modon tudom leelni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-04 08:07   
Kedves Bobe,
ilyesmikre emlékezni a legjóbb gyógyszer honvágy ellen.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 21:48   
Ilyen örömeink voltak. No meg az hogy neha volt villany meg melegviz. Aztan mikor kivettuk a porciot es kaptunk mindent akkor mar dühöngeni lehetett az örömtöl. Ti még emlékeztek erre is? Vagy : csak a szepre emlekzünk....

Gagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 21:44   
2003-05-03 14:33, Kisherceg9:
-
Mi a Bükkbe jártunk
-
Bocs, Bükköt akartam írni. Már kora d.u. kimentünk, behúztunk két sört a "Kabanában", meccs után pedig gyalog ereszkedtünk le a városba, megvitatva a látottakat. Olyan sok autós indult el egyszerre lefele, hogy úgy nézett ki a Tordai út, mint a temetô világitáskor. Szép idôk voltak.
Gagyi

Kisherceg9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 14:33   
Felekre nem jártunk az egy kicsit messze lett volna. Mi a Bükkbe jártunk és az egész Kolozsvár odajárt sőt még a Székelyföldről is nagyon sokan jöttek, mikor fontos tétt mérközés volt. Valoban volt egy idöszak mikor házhoz jártunk és csakugyan 5 lejért lehetett mecset nézni késöbb már 10 lej volt a belépő. De egyre többen jöttek autóval és Sport Tv-vel akkor odálltál egy kocihoz és megnézted ingyen a mecset.

Gagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 10:59   
A Felekre jártatok-e meccset nézni ? Emlékszem, a paraszt udvarában felállított tévén az elején 5 lejért végig lehetett nézni a magyar forduló rangadóját.

Kisherceg9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 12:26   
Üdv Kolozsváriak!
Én is kolozsvári vagyok, és ott laktam 1991-ig.
Nagyon sokat jártam a Mamaia kávézóba meg Toscaba. De szó se róla, hogy csak Dózsa szurkolók jártak oda az Orientet meg az Aromát a legtöbb magyar, ha tehette elkerülte!
Az Unió utcában a cukrászdát neveztük "Zöldnek" és nem a kávézót. A Mamaiába vloban megtárgyaltuk a foci eseményeket függetlenül, hogy ki kinek szurkolt. Én Dózsás voltam de nagyon sok haverom Fradis volt és közösen örültünk a Magyar válogatott sikerein vagy búsultunk kudarcain de nagyon jól megvoltunk egymás mellett. Nagyon közel laktam a Tordai úthoz és sok ismerősöm volt ott: Bálint Tibor az író, az öcsse Bálint Öcsi ö szabó volt sajnos már egyik se él, huguk Lenke. Ipó Árpi ő is szabó volt. Zsuzsa te ismerted őket!
A Dosztjevszki utcának az eredeti neve: Zápolya utca. Én Attila vagyok a 3-asba jártam. Még írok.

ennci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 19:46   
Te is kolozsvari szarmazasu vagy? Meselj.

Szia HUNOR!

Nekem szól a kérdés vagy Gagyinak?
Ha nekem szólt, a válasz IGEN, ott születtem és ott éltem 14 éves koromig. Esztergomban lakom a családommal és van egy tündéri 11 hónapos kisbabám.
Szeretném megtanulni a Fórumba írás tudományát, de még gyerekcipőben járok... mint látod..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 22:16   
szia

Te is kolozsvari szarmazasu vagy? Meselj.

Hunor

ennci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 21:39   
Köszi.

Gagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 21:01   
- Sajnos én sem tudom, miként kell csinálni.
Ötlet: Kérdezd med a Szerkesztôséget: Bejelentkezés/Forum/Irjon nekünk link legalul.

ennci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 17:45   
Az első lépés sikerült.. Gagyi, segíts kérlek, hogy lehet képet beilleszteni az üzenet alá? Köszike.

A Smilies beillesztése sem megy valami jól...

Gagyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 03:55   
Na, és megy ?

ennci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-22 12:25   
Sziasztok!

Csak kipróbálom, hogy megy-e az üzenetküldés...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 19:53   
2003-02-25 03:44, Ferencz Zsuzsanna:
-
2003-02-12 16:18, Gagy:
-
Nem tudtam, bár miért is ne lehetett volna ? A Mamaia kávézóba jártál-e ? Mi annakidején szurkoltunk különbözô magyar focicsapatnak. A Mamaia-ba az Újpesti Dózsások jártak, a Honvéd szurkolók pedig az Orient nevûbe (a Postakert utca - Gyôzelem tér sarkán. Aztán hétfôn megvitattuk az eredményeket a Széchenyi téri Aromában.

-
Kedves Gagy, a Mamaiába is jártam, viszont be kell be kell vallanom:sose voltam szurkoló.Jártam még a Kaffába vagyu Kofferbe, a Filológiától nem messze, a szemközti oldalon.
-
edesanyam a Mamaiaban dolgozott jo par evig de en arrol hogy oda focidrukkerek jartak meg nem hallottam biztosan edesanyamat sem erdekelte a foci . Maskulonben öt Klarinak hivjak

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 03:44   
2003-02-12 16:18, Gagy:
-
Nem tudtam, bár miért is ne lehetett volna ? A Mamaia kávézóba jártál-e ? Mi annakidején szurkoltunk különbözô magyar focicsapatnak. A Mamaia-ba az Újpesti Dózsások jártak, a Honvéd szurkolók pedig az Orient nevûbe (a Postakert utca - Gyôzelem tér sarkán. Aztán hétfôn megvitattuk az eredményeket a Széchenyi téri Aromában.

-
Kedves Gagy, a Mamaiába is jártam, viszont be kell be kell vallanom:sose voltam szurkoló.Jártam még a Kaffába vagyu Kofferbe, a Filológiától nem messze, a szemközti oldalon.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 12:52   
A VOLT 11-ES SZÁMÚ KÖZÉPISKOLÁBAN 1963-BAN VÉGZETTEK jelentkezzenek Szigetiéknél a 438-629-es telefonszámon. Sürgôs!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-12 16:18   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-12 03:16   
Kedves Gagy, mi ugyanazokat a kávézókat látogattuk, kb. egyidőben. A Transilvániával- Bácsi lányokkal szembeni kávézót mi Zöldnk hívtuk.Marikát is ismertem.De azt tudtad róla, hogy Bethlen-leszármazott volt?

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 17:51   
> Remélhetőleg nem te voltál ama bizonyos lupsai gyermek?
-
Nem biza. Ha máshol nem is annyira, de a politikában fokozottan érvényes, hogy valamit valamiért ! Elvitetni magamat a semmiért ?
Az öregem mesélte, hogy a háború elôtt az Unió utcai Transilvania étterem helyén mûködött egy "Fetitele vieneze" nevû vendéglô. Errôl van szó ?
Én a vele szemben levô "Fradisok" becenevû egylejes kávézóba járogattam, no meg a Krokkóba (Béke tér). Az elején még fotelek is voltak és le lehetett ülni egy kávé + konyakra. Volt ott egy Marika néni nevû felszolgálónô, aki ismert minket és hitelbe is adott konyakot (1965-70).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 03:15   
Remélhetőleg nem te voltál ama bizonyos lupsai gyermek?

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 18:36   
Na jó, na !

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-05 03:19   
Kedves Gagy, csak cukkolni akartalak.
Mindemellett megjegyzem, az a villa, amelyet te Csao-rezidenciának nevezel, kezdetben egy magyar üzletemberé volt, majd megvette Iuliu Maniu parasztpárti politikus (közvetlenül a bécsi döntés elött), ezt követően az Erdélyi Magyar Folklórintézet kapott ott helyet (nagybátyám, Jagamas János vezette),majd a Bolyai Egyetem megszüntetésekor ezt is megszüntették (a hatalmas mennyiségű össegyűjtött anyagot elégették, az onklit majdnem bazárták),a tartományi párttitkár kapta meg szállásul.
Élvezettel figyelem latin virágzásotokat.
Még csak annyit: egyszer láttam, amikor a Bécsi lányok nevű vendéglőbe bejött egy becsiccsentett fiatalember, megállt a terem közepén és elkiáltotta magát:
- Lupsai gyerek vagyok én, Erdély szent ormára szállunk!-, és akkor el is vitték. Történt 1970-ben.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 19:38   
Kedves Zsuzsanna,
> Ne mondd, hogy azért fennhéjázok, mert…
Hát fennhéjázol ? Nem vettem észre…

> a Tordai uton és később a Fürdő utcában laktam.
A Tordai út nekem nem sokat mond. Egyrészt nem ismertem onnan senkit, másrészt pedig található ott temetőtől kezdve, nyomortanyán át, falusi gazdaságig minden. Egyetlen gyermekkori emlékem, illetve a Tordai útról ez jut eszembe: a ’60-as évek táján a Tordai út alján levő Koreográfiai Intézet falára valaki ezt mázolta fel nagy betűkkel, magyarul: Kurvaképző Intézet. Ezt felfestették az Unió utcai ONT-re is.
A Fürdő utca sem mérvadó: igaz, ott volt Csau rezidenciája, szép villában, de van ott nyomor-blokk is. Emlékszem, sikkes volt annakidején az egyirányú Fürdő utcán, a behajtani tilos oldal felöl, éjjel kettőkor szüntelenül tülkölve végigrobogni a Dáciával.
Erre a Csau biztonsági őrei káromkodva rohantak elő…

> Viszont meg kell említenem, hogy lupsai latinost még nem ismertem.
Én sem. De nem azért, mintha nem lett volna, biztosan volt, csak akkor nagyon utáltam a latint (mert kötelező volt).
Egyébként megtévesztő is lehet városnegyed után megítélni a lakókat. Mielőtt a nagy blokknegyedek felépültek, Kolozsváron nagy volt a lakásmizéria. Bánffy báró kint lakott a Dónáth út végén (ott van a kerünk, a Burgya-kert). Azt a házat ahol születtem és laktam negyven évig, az akkori Dermata cipőgyár (később Herbák János) építtette 1920-ban a munkások számára. Mégis intellektuelek lakták. Ha ismerős vagy arrafele, biztosan emlékszel rá: Párizs utca 79. szám, közel a Móricz Zsigmond utca és Galamb utca kereszteződése. Herbák-palotának is becézték. Vele szemben volt egy híres, török-nek mondott koszovó-i albán fagylaltos bódéja, Bilal Zaim (a Pata utca elején volt a földijének, Daut Ismail-nak a fagylaltos üzlete).
Szóval, van itt latinos ”kubutye”.

Gagy

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 03:19   
Kedves Gagy!
Ne mondd, hogy azért fennhéjázok,mert a Tordai uton és később a Fürdő utcában laktam.
Viszont meg kell említenem, hogy lupsai latinost még nem ismertem.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-02 12:47   
Én nem voltam ott, kb 2000 km.-re vagyok Budapesttôl. A felhívást egy másik lev. listán találtam és közreadtam, hátha valakit érdekel.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-02 11:49   
Kedves Gagy,
kérlek, írd meg, hogyan sikerült a kolozsvária találkozója.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-01 12:32   
Kedves Gagy!

Udv a kolozsvariak kozott.

Lattam en is, nincs mar a listan az uzenet, az oka, hogy a sarga csikon levo uzenetre kattintva irtal, es azzal felulirtad, modositottad. Irashoz mindig kattints a topik alatt, bal, felso reszen levo Uzenet kuldese feliratra, ugy nem tortenhet semmi gond.

Hunor

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-01 12:20   
2003-02-01 03:42, bimbi:
-
Kedves Gagy, ha mar ismered Nagybanyat nem ismeros veletlenul neked a Tagyi nev?(Kohasz mester volt Fernezejen)
-
Nem azt irtam, hogy ismerem Nagybányát (az üzenetem tegnap még rajta volt a listán), hanem azt, hogy ismerôs vagyok a nagybanin. Ez budapesti zsargonban a nagybani piacot jelenti, Te pedig így írtad: "en Nagybanyi vagyok" "nagybányai" helyett.
Vicc akart lenni, de félresikerült !
Elnézést kérek.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-01 03:42   
Kedves Gagy, ha mar ismered Nagybanyat nem ismeros veletlenul neked a Tagyi nev?(Kohasz mester volt Fernezejen)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó