2020. november 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-30 18:43   
Üdv. kolozsváriak! Február 1.-én, szombaton kolozsvári találkozó lesz Budapesten a XIII.ker. Pozsonyi ú 4 sz. alatti Club Fantasy-ban (Margit híd,pesti hídfő,19 órától),akinek van kedve,jőjjön el.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-29 23:19   
Szia Gagy, en Nagybanyi vagyok de szerettem a kolozsvariakat is Nezel be mindenfele van itt mit olvasni:D

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-28 19:54   
2003-01-26 17:32, Gagy:
-
Szabad ide betolakodni ?

Sot! Itt mindenki tolakodo tipus Irj magadrol a Bemutatkozas topikban!

Es latom, fenykepesz vagy; van Fenykepezes topik is!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 22:33   
A PIlango utca az a Ketvizközt van a Malomarok es a Sörgyar közötti utca ha jol tudom.
-
Csak most találtam meg, kolozsvár térképe a net-en: www. dntcj.ro/cjmap

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 17:32   
Szabad ide betolakodni ? Én is kolozsvari vagyok, a Pap utca (Párizs u.), Vágóhíd és Herbák környékérôl. Van valaki itt errôl a környékrôl, amit néha Lupsának is hívtak ?

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 10:41   
Kétvízközt románul Intre ape - nak hívják

alexfazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-05 19:58   
2002-11-01 22:50, webvándor:
-
Ciki!

Egy Szabadság-béli interjú szerint (szerdai, okt. 30. sz.) a megyében kb. 20 "magyar" tagja van a nagyrománia pártnak

Nem kell elkeseredni regen is voltak magyar gyerekek roman iskolaba es nem veszett el a magyarsag.Az elkeseritö szerintem az, hogy mind többen hagyjak el az orszagot es ha ez igy megy tovab akkor elveszitjük vegkep.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-01 22:50   
Ciki!

Egy Szabadság-béli interjú szerint (szerdai, okt. 30. sz.) a megyében kb. 20 "magyar" tagja van a nagyrománia pártnak

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 08:28   
Kedves webvándor, ha a bejelentkezést elvégzed, azonnal kiírja. Különben csak akkor, ha valahova üzenetet küldesz.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 07:03   
2002-10-22 15:51, Kero:
-
webvándor: üzeneteket olvasol néha?

-
----------------
amikor kiírja, hogy 1 db. magánüzenete van, akkor igen! Egyébként nem

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 04:18   
2002-10-19 07:32, Capri:
Bár nem vagyok erdélyi, mégis mindig bejövök s elolvasom ami itt le van irva, remélem ezzel nem rugom fel az illemszabályokat.

Kedves Capri, nagyon szerettem olvasni amit most leirtál ide. Igaz szivedbôl jöttek a szavak, ezért történhetett meg, hogy elemi erôvel hatottak rám szavaid elejétôl a végéig.
S igen, én is merem azt remélni,(sôt hiszek benne) hogy nem ugy történik egymás 'megméretése', hogy hol születettünk... Hát mire is való volna egy ilyefajta megkülönböztetés!?
Inkább azért született ez a Topik, mert mindazok, akik egy bizonyos helyrôl származnak, valószinüleg több közös témájuk lehet egymás között megbeszélni, s nem azért, hogy megkülönböztessük az által ahol felnôtt s élt valameddig...
Szeretettel: Bab

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:51   
2002-10-22 15:38, webvándor:
-
üzeneteket olvasol néha?

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:38   
2002-10-22 11:53, Ferencz Zsuzsanna:
-
Íme, egy ajándék neked, webvándor: eszembe jutott, hogy nagymamám a Dosztojevszkij utcát Zápolya utcának mondta.
-
EZ AZ! kösz Azóta is törtem a fejem, és a gutaütés kerülgetett, hogy nem jutott eszembe.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 11:53   
Íme, egy ajándék neked, webvándor: eszembe jutott, hogy nagymamám a Dosztojevszkij utcát Zápolya utcának mondta.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-19 08:41   
Kedves webvándor, én is az aradi Jocóra gondoltam.

Capri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-19 07:32   
kedves Hunor, Mindnyájan!
Mikor megláttam, hogy "kolozsváriak ide!" jöttem én is Mert születésemböl, és az ott eltöltött 22 éveböl fakadóan kolozsvári vagyok. Mindig is rejtett büszkeség volt bennem, hogy igazságos királyunkal egy városban születtem. Néha gondolkodom a magyarság sorsán. Vajjon nem ott vetjük el, alapjában véve, a széthúzás magvait, hogy megkülönböztetjük egymást, ki hol született? Milyen neveltetést kapott, stb....Sok székely barátom van akiket úgy elnézegetek és meghallgatok, mennyire romángyülölöek, pedig nem is velük kellet élniük. Ha hazautazok, a hideg kiráz a látv´nytól amit Kolozsvár ma nyújt. Hova lett a "Kincses Kolozsvár"? Már nincs. Ez tény amit el kell fogadni, de azért tovább él azoknak az embereknek a lelkében akiknek volt szerencséjük a régi arcát látni. Hogy mit adott, v nyujtott nekem Kolozsvár? Megtanitott az együttélésre, színvonalas iskoláival egy kezdeti, szellemi támpontot adott, ami aztán életem során igen biztos alapnak bizonyult. Ha Kolozsvárt jellemezni kéne, az a hely, ahol az egyszerü emberek jól megértették egymást, az erdélyi szellemi erö nagy gyüjtöje, sok neves ember innen indult. Mit lehet tenni Kolozsvárért? Csak egyet, megörizni, a szívedben. Ha igaz ember vagy, új társaságban bemutatkozol, elmondod neved és halk szóval hozzá teszed, "kolozsvári vagyok"
Futó gondolatok Caprikától, legyen egy jóó napotok!

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-19 06:44   
2002-10-19 03:54, Ferencz Zsuzsanna:
Milea tábornok nemigen lövetett bele a kolozsváriakba, mivel dec.22.-én reggel öngyilkos lett(?).
---------
oops, ezt elnéztem... valakivel öszvetévesztettem, most már beugrott. De azért a Pillangó utca csak ott van, ahol én mondom

Nem, nem vagyok Jocó. De én is ismertem egy Jocót, ki aradi volt...
Egyszer majd talán be is mutatkozom, most még csak barátkozom a közeggel, s nyomom a sok dumát

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-19 03:54   
Kedves webvándor, nem mutatkozol be? Biztosan ismerlek.Milea tábornok nemigen lövetett bele a kolozsváriakba, mivel dec.22.-én reggel öngyilkos lett(?). Neked, mint kolozsvárinak, elmondom, hogy vagy egy hete megismertem a Cipariu utca dédunokáját.Szörnyen hülye.
Visszatérve, de nem eljátsszva a mesterségünkcímerét, megkérdem direktben: nem vagy te Jocó?
Akár Jócó, akár nem, megkérlek valamire: ne vándorolj te annyit, ragadj le nálunk.
Ha biztosan tudnám, te Jocó vagy, azt is mondanám: nem vagy te méhecske, hogy ide-oda röpdöss.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-19 00:38   
idézet: A PIlango utca az a Ketvizközt van a Malom-
arok es a Sörgyar közötti utca ha jol tudom.
------------
Szerintem a nem ott van, hanem a valamikori Dosztojevszkij utca és a Kövespad kereszteződősétől egy kicsit fennebb... baloldalt (felfelé menet a Színész utca felé). Manapság a Dosztojevszkij utcát Vasile Milea tábornokról nevezték el, aki - állítólag - belelövetett annak idején, '89 decemberében a kolozsvári tüntetőkbe...
De ha megöltök se jut eszembe, hogyan hívták "még azelőtt" a D. utcát, pedig tudom, hogy nagyanyám mindig más néven emlegette

Szóval környék behatárolás inkább Pata, Kövespad - nem a Kétvízközt!

alexfazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-17 19:40   
Sziasztok
Hat azt hiszem,hogy vagyunk egy paran kolozsvariak.Az szomorit csak el,hogy ennyire szetszorodtunk a nagy vilagban.
A PIlango utca az a Ketvizközt van a Malom-
arok es a Sörgyar közötti utca ha jol tu-
dom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 04:09   
Krizba szász falu volt, de magyarok islakták. Most főleg románok népesítik be. Mi érdekel még vele kapcsolatban?
Ha nem is Kolozsvár, de alig 280 km-re van tőle...

Zolatan Ferencz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 20:02   
2002-08-25 08:44, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Teddy!
Megpróbálok utánanézni,nekem úgy rémlik, a Kétvízközt nevű városrészen volt. mai nevét nem tudom.
Kedves Zoltan Ferencz! Vagy Ferencz Zoltán!
Krizbát nem ismerem, de sűrűn átutazom rajta,Segesvár felé. Krizbai vagy?
-
Ige Krizbai vagyok, de onnan ki lettünk telepitve az ötvenes évek elején Magyarországra. 1965, ben jártam ott utóljára.
A nevem valóban Ferencz Zoltán, amibő a USA állampolgárság felvételénél Zolatan lett.
1972 óta élek a USA ban.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 08:44   
Kedves Teddy!
Megpróbálok utánanézni,nekem úgy rémlik, a Kétvízközt nevű városrészen volt. mai nevét nem tudom.
Kedves Zoltan Ferencz! Vagy Ferencz Zoltán!
Krizbát nem ismerem, de sűrűn átutazom rajta,Segesvár felé. Krizbai vagy?

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 07:45   
Hunornak és Ferencz Zsuzsának, illetve Mindenkinek, akit ez érdekel.

Elöször is, melyik negyed? Ha valaki ezt tudja, kérem, írja meg. Réges-régen azt hallottam, hogy Pillangó-utca. Söt, még azt is hallottam, hogy Strada Pillango. Ennyit tudok az egészröl.

Hogy mikor jártam utoljára otthon? Na, ez már egy kicsit könnyebb. 1942-ben, amikor a házakra fekete lobogókat raktak ki. Az utcán mentem anyámmal és azon tanakodtunk, hogy ugyan ki halhatott meg, mert a zászlót lassan MINDEN házra kitették. Mivel már akkor kíváncsi természetü voltam, odamentem egy öreghez, aki épenn akkor tette ki a zászlót. Illedelmesen, ahogy illik, megkérdeztem: Bácsi! Ki halt meg?
Csodálkozva megrázta a fejét és rámnézett: Hát nem tudod, nem hallottad még, hogy a Horthy István lezuhant?
Üdvözlet Mindenkinek,
TEDDY

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 01:53   
szia,

de persze... ha brassóiakat keresnek, brassoi (v. kornyeki temaban) beszelgetnenek, akkor indithatnak Brassoiak, ide!!! c. topikot (lasd Uj topik inditasa). Ha kolozsvari a tema, akkor pedig ide.

Udv,

Hunor

Zolatan Ferencz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 01:50   
Es ha valaki mondjuk Brasso mellol (Krizba? Crizba?) szuletett MAGYAR azoknak nincs itt helyuk?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-24 15:05   
Szia, teddy!

Pont azt akartam kérdezni én is: melyik részén születtél Kolozsvárnak?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-24 12:37   
Hallo Teddy,

es mikor voltal utoljara otthon? melyik negyed?

Udv,

Hunor

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-24 07:41   
Kedves Mindnyájan!

Mielött ezeket a sorokat olvassátok, megkérek mindenkit, hogy üljön le, mert most jön a csattanó: ÉN IS KOLOZSVÁRI VAGYOK!!!

TEDDY

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 12:28   
A most bejelentett adatok szerint Kolozsvár magyar lakóinak száma csökkent, az összeshez viszonyítva nem éri el az egyötödét sem

1992-ben 22,78% volt, most pedig csak 18,86%. Tehát nem lesznek magyar táblák, magyar nyelvhasználat, stb.

Ezeket az adatokat egyébként én elhiszem, az elmúlt évben csak csökkent a magyarok száma, kivándorlás, stb.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó