2021. április 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-27 09:26   
néha jobb megelözni Mary!
Ha már megcsipett kenheted amivel akarod.

Probáld ki az AUTAN-t a kerti aktus elött!

http://www.reisevorsorge.de/reiseInfos.php?ID=19

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-27 05:29   
Kedves Mary, a homoródszentpéteri emberek körömvirág-kenőccsel kenik az ilyesmit.
Különben a bogarak világszerte igen agresszívek lettek (állítólag a lehetetlen időjárás miatt).
Még valami: a méhcsípést petrezselyemmel kell bekenni, azonnal.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 22:09   
2006-06-26 17:54, Ferencz Zsuzsanna:

Ezek közül csak a kortizonról hallottam ebben az összefüggésben. Kalciumra szert tudok tenni és adrenalinra is kerül valamilyen ötlet. Köszi!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 22:07   
2006-06-26 17:43, Valeria:

Hát, be nem vettem semmit, de a kenöcs antihisztamint tartalmazott. Különben már többször voltam orvosnál, csak kortizon jut eszükbe (mellesleg az sem használ). Ezért csak figyelem, meddig terjed a gyulladás és ha felfelé halad, akkor irány az orvos, persze.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 22:05   
2006-06-26 14:27, hajnalkaszl:

Jegyeztem, következöleg kipróbálom, aztán jelentést teszek, hogy használt-e.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 17:54   
Mary, itt nálunk ezekre a csípésekre 3 gyógyszer van:
1. kalcium
2. kortizon
3. adrenalin
Vagy-vagy.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 17:43   
Mary, valamifele antihisztamint kellene bevenned, de gyorsan. Benardryl, zyrtec, etc. de legjobb lenne orvoshoz menned, nem gondolod?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 14:27   
Van egy kis konyvem mindenféle "bio" tanàcsokkal, a csipésekre és daganatokra vanilia olajjal impregnàlt vattàt kell tenni, mondjàk, de én nem probàltam, ugyhogy nem tudom, hogy tényleg jo-e.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 12:57   
Szombaton este addig kóricáltam kint a kertben, amíg valami megcsípte a bokámat (nem láttam, mi volt). Aznap éjjel alig aludtam, mert a lábam eldagadt, bokacsontom gyakorlatilag nincs, olyan elefántlábam lett. Szörnyen ég, viszket és mintha ezer hangya futkározna a lábamon. Az egész vörös daganat ellepi a fél lábszáramat, és a talpamat is. Ma már sikerült cipöt húzni, de a daganat még megvan és alig b´rom lefogni magam, hogy ne vakarózzak (utána ugyanis még jobban viszket )

Az egészet Fenistil kenöccsel kezeltem, de semmit nem használt. Jött a sósborszesz, aztán az ecetes hideg vízbe mártott törölközö borogatásnak. Miután semmi nem vezetett eredményre, kiültem a kertbe, ahol is beleraktam a lábam egy veder hideg vízbe és így töltöttem a vasárnapot. Csak így volt kibírható.

Ki tud jó tippeket, hogy mit lehet tenni az ilyen csípések ellen? Valami házi szer, amelyet rögtön alkalmazna az ember lánya, ha ilyesmi történik? Olvastam, hogy hagymával kell bekenni a csípés helyét - de azt rögtön kellett volna. A gyógyszertári kenceficék és a kortizon kivételével minden érdekelne.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-02 22:44   
2006-06-02 22:28, poe:

Hú, szerencse a szerencsétlenségben, hogy ezt megúsztad! Volt már itt egy tag, aki azt tanácsolta, félig telt fürdökádnál ne használjunk hajszárítót. Gondolom, a tele kád rendben volt, csak a féllel voltak bajok.

Nekem olyan hajpödörgetöm van, amely forró levegöt is fúj, de a vége persze beszívja a szükséges levegöt. Egyszer beszippantotta a hosszú hajamat és úgy eldobtam a ronda szerkentyüt, mint annak a rendje (a bal kezemmel, a jobbal kirántottam a dugaszból )

Nagyon meg tudom érteni a pánikot.

Ami a napelemet illeti: álmodik a nyomor.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-02 22:28   

Az éjjel jól rám ijesztettek, majd be...tam. A tettes a hajszárító volt, ami váratlanul felrobbant a kezemben. A hatalmas durranásra szerintem a szemközti temető lakói is kidugták a fejüket a betonpaplan alól, a hangot pedig fényjelenség követte. Vörösen izzott a masina fekete torka, szikrákat is köpködött, majd büdös füstöt kezdett eregetni. Jobb kezemmel farkánál fogva megragadtam, és kitéptem a likból, ballal, a zsibbadttal belevágtam a gyalázatost a mosdókagylóba. Szemrehányóan csörömpöltek benne az alkatrészek. Elvégeztetett.
Szerencsére azt hallottam, jön a nyár, így napelemmel működőt fogok használni, míg kikopik belőlem a frász.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-01 09:35   
2006-05-31 21:18, Rzsike:
Hanem baszkföldön??
-

Igaza van Bözse!
Viszont én Baszkföldön is szegedi vagyok és hamarosan megyek haza, tehát vinném magammal az "óvárosba" a terméköt.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 21:18   
2006-05-31 08:27, Zuloaga:
-
a szögedi kuriózumot ne Kiskunfélegyházán csinálják.
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=70&cid=124651

Kérdés, hogy alakítsam át a piros (és rózsaszín) edzőcipőket szegedi papuccsá
...

Hanem baszkföldön??

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 08:27   
Köszönöm az együttérzést és az ötleteket.
Közben nekem is volt kettő. Az elsőnél már eredményeket is felmutathatok. Kimostam az eredeti piros cipő nélkül a többit és most van köztük már rózsaszín is. Tehát jön a színük!

A másik ötletem egy szegedikum üzleti fellendítése. Köztudottan, egy kihalófélben levő szakma felvirágoztatásáról és a szegedi utánpótlás biztosításáról lenne szó, hogy a szögedi kuriózumot ne Kiskunfélegyházán csinálják.
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=70&cid=124651

Kérdés, hogy alakítsam át a piros (és rózsaszín) edzőcipőket szegedi papuccsá ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 04:16   
Kedves Rzsike, valamennyire egyet gondoltunk...
Zulóka, nagyon sokat gondolkoztam a megoldáson. Van egy tippem: vegyél egy pár fekete, és egy pár sötétzöld cipőt, mosd ki ezeket a piros cipőkkel együtt, s szerintem ettől valami különös, de roppant férfias színt öltenek családod lábtyűi.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 22:46   
Zulo ez pech
Fogd fel a dolgot pozitívan: még mindig jobb mint ha turmixgépbe tetted volna!
Addig is itt a segítség

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 11:01   
Van egy piros cipőm.
Bedobtam a gépbe a többi közé.

Most van sok piros cipőnk!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 08:30   
2006-01-18 21:09, espa:

Na kedves ESPA, ilyenem van nekem is!
A korán nem múlhat, mert tölem 8 honappal fiatalabb
Az odafigyelésben van hiba!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 21:09   
Volt egyidőben a Nők Lapjában egy sorozat, a cime "Kibeszélem az uramat"
Ezen felbuzdulva elmesélem, hogy az én hites uram (nem akarok itt utalni a korára
) csipőből tüzel minden újdonságra. Nem képes a mobilját megtanulni (kb két éve ugyanazt a készüléket használja, de még sokszor kér tőlem segitséget) most vettem neki egy cordless telefont, és semmit, de semmit nem tud rajta csinálni! Most visszament Norvégiába és az egy hónap alatti hivásokat próbálta visszanézni és nem tudta El lehet képzelni, amint itthonról telefonon magyarázom neki, hogy mit kell csinálni.... Kapott egy digitális ébresztőórát is (tiltakozott ugyan, de a régi elég snassz volt) és természetesen nem tudja beüzemelni. És közben mit össze morog!
Én meg alig birom a nevetést visszatartani

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 15:52   
2006-01-11 15:18, poe:

Egy percig tekertem A világért sem többet, ma még szabadnapos vagyok

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 15:18   
2006-01-11 14:15, espa:
Szóval nincs tovább mentség, holnap reggel lehet tekerni.

Azért legalább kipróbáltad? Vagy ma még szabadnapos vagy?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 15:12   
espa, csak most láttam a 3-i beszámolódat! Hát le a kalappal elôttetek!!!!

Örülök, hogy a tömött madár sikerült!!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 14:15   
Megszereltük Müködik.
Sokkal egyszerűbb volt, mint gondoltam, autósboltban kaptam hozzá ékszíjat. A kicserélés némi férfiagyat igényelt
Szóval nincs tovább mentség, holnap reggel lehet tekerni.

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 10:20   
Meg kell nézni mindenképpen a hiba forrását az ékszijat lehet javitani.Persze sok féle szobakerékpárok vannak és lehet,hogy szerelő kell hozzá.Kivánom,hogy csak a szijjal legyen gond mert az a könnyebb.
Megjegyzem én már letekertem a mai normámat.
Sikeres javitást kivánok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 09:48   
Szerintem igen!
Maximum megnezesre, es eldontesre a latottak alapjan, hogy mi a gond, es kell-e hivni szerelot.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 09:47   
ESPA UZENETE:

Kedves sportolók, (férfiak, ezermesterek)
A szobabiciklim felmondott. A segitségeteket szeretném kérni, hogy megpróbálhatom-e (a férjem segitségével ) megjavitani?
A hibajelenség: a pedál se előre se hátra. Valaki azt mondta telefonon, hogy valószinű a z ékszij vagy leesett, vagy elszakadt. Na most azt sejtem, ha elszakadt, akkor kevés vagyok a javitáshoz.
Ki merjem nyitni?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-06 13:54   
2006-01-03 14:13, bovi:

Nagyon Veled érzek!
----------Köszi Bovi

már ájuldozik a dühtöl
.-----------

tudod Bovi az egyik 19 a másik egy hiján 20.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 14:13   
2006-01-03 13:20, espa:

Nagyon Veled érzek!
Irigylésre méltó vagy, hogy nem vetted tragikusan az eseményt!
Az én párommal az este már nemlehetett volna beszélni, nemhogy még a vendégeket megtürné.
Ha leesik egy nyanvadt pohár már ájuldozik a dühtöl Pedig nem neki kell összetakaritani.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 13:20   
Nemtom csak velem történnek ilyenek vagy ti nem irjátok meg...

Szilveszter napján kicsit magasabbra állitottam a fütést, mert gondoltam lesz ablak-ajtónyitogatás, és a szép ruhánk meg lenge. (egy házaspár vendég)
Vacsora előtt (töltött pulyka - OMGI ! jól sikerült ) elmentünk sétálni, és mikor hazajöttünk, érzem a talpam alatt, ogy a padló (keramialap) egyenetlen. figyelgetem, figyelgetem, ez bizony emelkedik! Na lényeg az, hogy vacsora előtt kalapács , véső, ki kellett verni a fugát egy jelentős darabon , mielőtt az asztal (megteritve) feborult volna.
Jó néhány lap összetört, kerülgetni kellet. azért fél háromig jól éreztük magunkat.
Tegnap felszedtünk 23 db 40*40-es lapot (4 zsák sitt) ma önterülő aljzatkiegyenitő (nem lett elég kétszer kellett ujravenni) holnap rakjuk le az uj lapokat.
ezzel a tartaléklap elfogyott, legközelebb az egész padlót kell cserélni. Vagy nem állitom 25 fokra a padlófütést nyitott ajtó mellett

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 15:06   
2005-11-28 14:43, bovi:
-

Dehogy vagy undok Nalam az törlö, nem konyharuha.
A ruhat magara veszi a kolozsvari.
Jaj de elkomplikaltam most, vedd ugy, hogy megölellek es megpuszillak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó