2021. április 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 14:51   
Konyhai ruhadivat, persze hogy védőöltözet, ennyi katasztrófához az kell. Hátha van kockásban is, Bovinak
Remélem, a csuszi is wasorrú

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 14:43   
2005-11-28 11:13, bobe:

Böbe ez nem védööltöny?
Konyharuha nálam kockás

üdv:
Bovi az undok

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 11:13   
Konyharuhadivat a monos lanyoknak

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 11:02   
2005-11-27 22:07, Pompéry Berlin:

Tudjátok, milyen az, ha leforrázza az ember a nagylábaujját?!

Ezt még nem próbáltam ki, csak asztalt ejtettem rá, tényleg nagyon fájt.

De föztem én karamellkrémet is úgy, hogy egy hétig betegnek írtak. Ha olvadt, karamellizálódó cukor fröccsen az ember kezére, az is eléggé fájdalmas dolog.

Valahol olvastam, hogy a balesetek legnagyobb része a háztartásban történik. Tehát nem rizikósabb egy sürü forgalmú utcán átmenni, mint pl. fözni.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 10:56   
2005-11-27 22:40, Pompéry Berlin:

-
Nagyobb láb --> nagyobb fájdalom. Vagy nem így logikus?

Nagyon logikus, mert nagyobb a felület, amit tönkre lehet tenni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 22:40   
2005-11-27 22:15, rigojanos:
-
Nagyobb láb --> nagyobb fájdalom. Vagy nem így logikus?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 22:15   
2005-11-27 22:07, Pompéry Berlin:

Rettenetes fájt, pedig csak 36-os a lábam!

Gombolod, hogy 40-es labnal jobban fajna? Vagy amikor en nyaron raejtettem a vasalot a 40-esre, az a 36-oson kevesbe lett volna kellemetlen?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 22:07   
Hamár az erotikánál tartunk, ...
A múltkori töklevesnél annyira fortyogott a 4 liternyi félkész termék, hogy nem győztem kavarni, ill. közben megszólalt a telefon. Lelassult tempóm eredményeképpen kifröccsent a forró trutymó, végigszaladt a ruházatomon és egy külön adag a lábamra. Tudjátok, milyen az, ha leforrázza az ember a nagylábaujját?! Rettenetes fájt, pedig csak 36-os a lábam!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 19:27   
2005-11-27 01:36, rigojanos:

Nem volt benne semmi erotikus.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 01:36   
2005-11-26 23:44, Mary:

annyira megijesztett, hogy a dekolltémba öntöttem az egész folyadékot.

Van egy olyan topik...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-26 23:44   
Ma víg fözicskélés közben betekintettem a sütöbe és konstatáltam, hogy meg kellene locsolni egy kicsit a sültet. Tejszín+víz keverékkel felfegyverkezve nyitom az ajtót és az ezt követö nagy reccsenés-roppanás annyira megijesztett, hogy a dekolltémba öntöttem az egész folyadékot. Ugyanis a sütöajtó a kezemben maradt, isten tudja, miért. Idöközben a kályhán fövö leves is kezdett a fazékból kifutni, így hamar odaillesztettem az ajtót a helyére és a térdemmel tartottam, amíg egyik kezemmel a levest kavartam és a másikkal egy törlörongy segítségével próbáltam tisztálkodni. Szerencse, hogy nem settenkedett ott egy rejtett kamerás sem, hanem lenne amin szórakozni.

Most a sütö ajtója egy sarokban támaszkodva várja a szerelöt.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 06:39   
2005-08-29 04:44, Ferencz Zsuzsanna:

Engem egy nagy esözés megszabadit az ablaktisztitàs nyomaszto szükségességéröl, ma elöször lesz ragyogo napsütés...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 04:44   
Espe, magam is észrevettem: borús időben meg éjszaka a lakás sokkal tisztább.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-28 17:26   
Azt vettem észre, amióta szemüvegben
kell(ene) takaritanom, nem is olyan koszos a lakás

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 07:25   
2005-06-25 04:19, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Espa, jól értem?
Miután Pesten felújítottad a lakásodat, maradt még annyi erőd, hogy ugyanezt Norvégiában is megtegyed?
-----------------
Na most mondd meg Zsuzsa!
Hat van nekem egy csopp eszem?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 04:19   
Kedves Espa, jól értem?
Miután Pesten felújítottad a lakásodat, maradt még annyi erőd, hogy ugyanezt Norvégiában is megtegyed?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 15:45   
Azert ezt el kell meselnem:

Bereltunk egy padlo csiszologepet egyik keddi napon.
A durvacsiszolassal kesz voltunk, amikor fekete muanyagdarabok repultek ki a gepbol. ez volt az ekszij.
Telefon az uzletbe, be kell persze vinni. A ferjem autoba gepestol ( cca 30 km) a boltban eppen nem volt ilyen ekszij, ahonnan tudtak volna venni az mar zarva volt. Abban maradtak, hogy masnap reggel rendelnek es telefonon szolnak, amikor lehet erte menni.
Masnap a ferjem azt mondja, nem var rajuk, hanem elmegy o abba a masik boltba es vesz egy olyan ekszijat.

Elment gep nelkul. Jott az ekszijjal, ami nem passzolt a gepre. Isten tudja miert, de kicsi volt. Mostmar geppel egyutt ujra vissza a varosba, megvolt az uj ekszij lehetet folytatni a csiszolast. Csutortokon delelott kesz volt, es ugy 2 korul visszavitte a gepet.

Penteken telefonaltak az uzletbol: meg van a megrendelt ekszij.

Az, hogy hanyszor volt a ferjem vernyomasa 200 korul, el tudjatok kepzelni.
A kb 5-6 orasra tervezett munka 3 egesz napba kerult.
A szerdan delelottre igert ekszijat a bolt pentekre volt kepes megszerezni... Addig ultunk volna a felig felcsiszolt nappaliban?

Ja es mindez Norvegiaban... szoval otthoniak ne szentsegeljetek nagyon...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 22:05   
2005-05-31 21:36, rigojanos:
-
Csak nem gondolod, hogy bevallják?
De azért megpróbálhatom....

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 21:36   
2005-05-31 21:16, espa:
-
És azt sem birom, hogy erre időnként figyelmeztetnem kell. Vagy ez nem normális?

Itt kerdezoskodj

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1535&forum=27&104

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 21:16   
Anélkül, hogy intimitásba mélyednénk, nagyon kiváncsi vagyok arra, hogy a mindennapi háztartástban mennyi részt vállal a párotok? Persze gondolom inkább a nőké a háztartást, tehát nyugodtan fogalmazhattam volna ugy is: a férjetek.

És hogy jó példával járjak elől, mindjárt elmesélem, hogy én szinte elvárom, hogy résztvegyen. Nem mondom, hogy "segitsen" mert sztem ez nem segités. elvégzi a saját részét.

A háztartás is 50-50 (kellene, hogy legyen). Na jó, ne vasaljon. De főzzön, vagy készitse elő, vagy, vásároljon be, tudja, hogy mikor nincs olaj, stb. Nem birom, ha munka van, akkor az csak a nőké.

És azt sem birom, hogy erre időnként figyelmeztetnem kell.
Vagy ez nem normális?

Kinél hogy van ez, ha nem vagyok indiszkrét?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 15:03   
2005-05-04 14:34, tubak:
-
Szióka! Janome himzőgépet vettem, mi a véleményetek, hol lehet hozzá a netről mintákat és software-t letölteni. Ha tudtok segitsetek. Köszi
-
Kedves tubak,
nézz be ide, Kérdezd meg Andreát, ö profi a himzésben.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1831&forum=27

tubak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 14:34   
Szióka! Janome himzőgépet vettem, mi a véleményetek, hol lehet hozzá a netről mintákat és software-t letölteni. Ha tudtok segitsetek. Köszi

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 16:05   
Egy jópofa kis térténet jut eszembe a topik nevéről. Egy lelkészkollegám aki az első esküvői szertartását tartotta, amúgy is izzadva az első alkalom kihívásainak a nyomása alatt a következőket kellett volna mondja, mint házassági eskü szöveget:

"Mivel azzal a szent elkötelezettséggel jöttetek ide, hogy házastársi kötelezettségeteknek eleget tegyetek..."

A lámpaláz a következőket mondatta vele:

"Mivel azzal a szent elkötelezettséggel jöttetek ide, hogy háztartársi kötelezettségeteknek eleget tegyetek..."

A násznép kidőlt a cipőjéből a nevetéstől, szegénykémnek pedig egy életre szóló emlék maradt a háztartással kapcsolatban.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 01:52   
2005-03-28 23:33, eleven_lajos:
-
Most nézegetem Neked, mit használ a Brother:

http://www.evelynssewingcentre.com/main_esc_annex.htm

Brother PE Design 4.0 999.- kanadai dollár ujonnan a programm.

Kanadai Ebay hirdetés: http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=71197&item=8179951128&rd=1

Te tudnád az ingyenes Wilcomot is használni a Brotherrel, konvertál PES-re is de nem Bernina-ra:

http://www.wilcom.com.au/truesizer/

eleven_lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 23:33   
Nálunk úgy kezdődött hogy kb egy hónapja vettünk egy Brother sima varrógépet a feleségemnek, és ott láttam a PE-150-est. Aztán véletlenül az egyik hirdetésben olvastam hogy van egy eladó, progival együtt.
Csak itthon 10szer annyiba kerül használtan mint az e-bay-en.Ekkor kezdtem keresgélni, és így jutottam ide.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 23:14   
2005-03-28 21:10, eleven_lajos:
-
Én elöbb ugy kezdtem nézegetni, melyik gép adja meg a lehetöséget a kibövitett himzökarikára, szoval melyikkel lehet nagyobb felületü himzést végezni, igy kötöttem ki a Bernina-nál.

Olvasgattam viszont a weben a külömbözö véleményeket a külömbözö márkákrol is, de azt is megtudtam hogy a többiek konvertálják más himzö formátumát csak a Bernina különcködik! Nekem elöbb megvolt az ingyenes ausztrál Wilcom programm, ami jo nagy letöltés de ingyenes örökre, az sok mindent konvertál csak a Berninaét nem, késöbb szedtem le az Embirdet is, ami 100 használatra ingyenes.

A Bernina Designer a felsö verzioban érdekes, ami JPG-röl tud himzö mintát késziteni, de a helybeli Bernina képviselöm azért csekély $ 1599.-et akar plusz a helybeli 7.25% sales tax! Én tudok varrni mint divattervezö, de eddig nem volt computerizált varrogépem hanem egy régi svájci elektromossal dolgoztam amit még apámtol kaptam Svájcban. Nekem is uj volt a himzés, annál mindent be kell állitani és a gép egyedül dolgozik, megáll, ha más szinü cérna kell, azt nem füzi át helyettem.

Ha tudnál angolol, a Bernina USA honlapon van forum is ahol tanácsot adnak, de azon mosolyogtam hogy a tanácsado "hütlen" lett, és vett egy Brother himzögépet. Nekem az Ebayn adtak sokan tanácsot üzenetben (Crafts message boards) mielött határoztam, mire licitáljak.

eleven_lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 21:10   
Úgy találom, hogy először a progit nézném meg, hogy melyik mit tud. Nekem céges logokhoz kellene, aminél fontos hogy miként lehet feldolgozni a képeket. Elég friss ez az ötlet, tán egy hetes. Már letöltöttem egy progit, telepítettem is, működik. Szívesen venném ha megosztanád velem a tapasztalataidat, mert a számítógéphez értek, de a varráshoz kevésbé:-) mivel cukrász vagyok. A feleségemnek szeretnék kedvében járni, hogy hasznos elfoglaltságot találjunk neki, amit jókedvvel csinál:-)
Ha gondolod msn-en folytathatjuk...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 18:23   
2005-03-28 12:40, eleven_lajos:
-
Nem akarok beleszolni, de miért nem elöbb a gépet aztán a programmot? A Bernina Designer föleg csak a Berninahoz lenne jo, illetve sok másikhoz olcsobb a tervezö programm. Ha érdekel, adhatok linket ahol ingyenest is letölthetsz, nem Berninahoz.

Nagyon sok ingyenes mintát gyüjtöttem mielött megkaptam a passzolo Artlink programmot amivel a varrogépbe küldtem, az elefánt is egy olyan volt. Az Internetben találtam azt a tippet is, hogy még egy 25 láb hosszu serial cable is müködik igy azt is az Internetben rendeltem meg és azzal dolgoztam, mert olyan messze van a varrogépem, igy pedig nem kellett a laptopot oda cipelgetnem.

eleven_lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 12:40   
Egyenlőre nem tudok, mi még a gépválasztásnál járunk....
Épp tegnap licitáltam egy Bernina designerre az e-bay-en. de sajna éjjel kettő volt és az utolsó órában elaludtam, és rámlicitáltak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 10:43   
2005-03-28 01:01, eleven_lajos:
-
Cserélhetünk akkor tapasztalatokat? Ismersz olyan magyar honlapot ahol kész matyo vagy más magyaros gépihimzés mintákat árulnak vagy nekem kell megvennem a Bernina Designer programmot amivel képröl lehet ilyet késziteni az embernek? Lányom nagyon örült az elefántos törülközönek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó