2021. április 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 08:05   
2004-09-27 22:07, Perec:

-
Igaz, a kezem nem égne le a búrában, de mi garancia van arra, hogy az nem gyullad ki? Szénnel fűtik?
Meg különben is, az én nagyon rövidre nyírt hajamtól megfőne benne a fejem. Nem?

Ez már más, de én nagyon szeretem a rántott velőt.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 22:07   
2004-09-27 14:05, Zuloaga:
-
Esetleg egy búra?

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 22:04   
2004-09-27 13:54, Mary:
Azért vigyázz nagyon mert nem tréfa dolog az ilyen "baleset".

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 14:23   
2004-09-27 13:59, Mary:
-
Kedves Mary,

ideális hely az Ebay eladásra is, nagy a közönség igy szerintem sokkal több lehetöség van, mint az ujságban rakott apro hirdetésekkel, talán azért is jo, mert több hirdetö szöveget lehet feltenni és fényképeket is. Lehet ugy is hirdetni hogy személyesen jöjjenek érte, ha valami nagy és nehéz, de volt már olyan is hogy kis apro konyhagép alkatrészért jött a férfi el, mert a közelben volt dolga igy megsporolta a küldési árat, én meg a csomagolást és a postára menést.

Itt divat a garage- és yard sale is, de nekem azzal csak egyszer volt sikerem, mikor a sok bébi holmit adtam el, egy másik alkalommal sokat dolgoztam a kipakolással és csak egy bluzt adtam el.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 14:05   
2004-09-27 13:54, Mary:

Szerencse a szerencsétlenségben: legalább a hajad megmaradt. Dobjad el a hajszárítót, biztos kerül egy másik, ha szétnézel...

- Igen, eldobtam, mert ha még meg is lehetett volna javítani, akkor sem venném újra a kezembe. Pedig jó márka volt. Hm.
Mindegy, itthon van még két hajszárító, plusz a Nap, ha kiülök az erkélyre. Ez utóbbi viszont nem jó módszer a hideg hónapokban. A hajam tűzálló, de nem fagyálló ...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:59   
Kedves Andi,

egyre vonzóbbnak tünik nekem az ebay, ahol én inkább vásárolni szoktam, de mi lenne, ha el is adnék ezt-azt? Talán tényleg nekiállok és így megszabadulunk a sok fölösleges holmitól...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:54   
2004-09-27 11:54, Zuloaga:
-
Háztartási balesetek ... hm.
Tegnap kigyulladt működés közben a kezemben a hajszárító.

Kicsit megégtem. Vagy leégtem?

A hajam viszont megszáradt magától.
-

Szerencse a szerencsétlenségben: legalább a hajad megmaradt. Dobjad el a hajszárítót, biztos kerül egy másik, ha szétnézel...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:37   
2004-09-27 10:06, Mary:
-
Jo, hogy eszembe juttattad a siléceket! Párom évek ota vette ocskásnál, hogy majd jo áron eladja öket, 1-2 szer lett hirdetve de csak egy kötést adott el, azota porosodnak a pincében! Nem is emlékszem mikor sielt ö utoljára! A 3 vett airconditionerböl egyet adott el, s a többi sajnos utban van kint a nyitott folyoson dobozokban!

Mikor felfedeztem hogy mennyi Cuisinart konyhagép alkatrészt vett ami nem az én modellemhez valo, és el voltak dugva a spájzban, akkor elkezdtem az Ebayn árulni öket! Most nem régen mikor a tetö alatti tárlohelyben kezdtem kipakolni leltem meg egy dobozban lévö szeletelö gépet is, nem is tudtam, hogy oda is dugott ilyet! Annak idején mikor hazajött a jo drága (de leárazott) nagy, és nehéz digital kamerával, egy nap után vissza vitettem vele (azon pénzt vesztett mert az az üzlet számolt érte) de elöbb neki kellett bajlodni vele, mutassa be! Késöbb priváttol vettem fele annyiért a kis könnyü Canonomat amit azota is imádok és rengeteget használok. Nem floppyval müködik mint az a Sony amit ö hozott, hanem kicsi memoryval.

A polc dolgot is ismerem, mikor idejöttem mutatta nekem a pincében tárolt polcokat amik 26 éve alatt soha nem lettek semmire sem felhasználva!

Lányom is örökölte ezt apjátol, mert elég sok holmit adott már ide, hogy adjam el az Ebayn amiket ö meggondolatlanul vett, vagy üzletben, vagy az Ebayn.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:24   
2004-09-27 13:08, bobe:
-
jó, máskor kedden szólok

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:08   
ès még azt mondjak hogy a haboruban veszelyben vagy Zuloka ugyelj magadra ne ijesztegess itt hetfön bennunket

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:03   
Itt-ott megpörkölődtem de a kezem meg is égett kicsit.
Nem súlyos és óriási szerencsém volt, hogy nem értem a még áram alatt működő vezeték egy megszakadt darabjához a megégett kábel alatt.

Minden rendben.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 12:15   
2004-09-27 11:54, Zuloaga:
-

Hol égtél meg? Kezed? Arcod?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 11:54   
Háztartási balesetek ... hm.
Tegnap kigyulladt működés közben a kezemben a hajszárító.

A hajam viszont megszáradt magától.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 11:18   
Kedves Mary

"Nem is gyüjtögetek, megteszik ezt mások helyettem. A párom..."
Ilyen párom nekem is van, ö vízöntö. Legújabb hobbija a szerszámok gyüjtögetése, pedig sose volt barkácsolós fajta

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 10:09   
Csak vigyázzatok az esésekkel, mert tényleg a háztartás beli balesetek a leggyakoribbak!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 10:06   
2004-09-25 03:09, fellegvar:
-
2004-09-24 23:46, Mary:
"Kedves Mary !
Ne vedd tolakodasnak a kerdesem : Melyiketek szuletett a Rak jegyeben ? "

Én nem vagyok Ràk, hanem (általában) kiegyensúlyozott Mérleg. Nem is gyüjtögetek, megteszik ezt mások helyettem. A párom mindent megvesz, amit akcióban árulnak, mindegy, hogy kell-e vagy nem. A legtöbb hasznavehetetlen dolog a garázsból és a padlásról került elö, ahol ö a fönök. Van kb. 6 síléce, ehhez mit szóltok? Kb. három évvel ezelött sízett utoljára. Hütötáskát (kempingezésre) összegyüjtött 5 darabot. Téli és nyári gumi az autóhoz kb. 10 darab (nem számítva azt a négyet, ami most fel van húzva). Két gyermeknek van hat szánkója. , még ha apuci is csicsonkázik néha, hogy nehogy kidobjam a fölösleget, akkor is sok. És annyi polcunk van, hogy bármilyen raktárral versenyre kelhetünk. Van három Wok-om, mindegyiket párom szerezte be, szenzációs áron (legalábbis szerinte így volt). Én a kínai kaját egy jól bevált teflon serpenyöben készítem. Egyszer vett egy elég gyenge porszívót, amit azonnal visszaküldtem vele az üzletbe (mivel volt otthon már három). Mi került elö most a költözésnél? Ugyanez a porszívó, amit valahová eldugdosott és most büszkén mondja: látod, csak jó valamire, lehet vele a garázsban és a padláson porszívózni. Ilyenkor bekapok néhány csokit, jó az idegeknek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 05:53   
2004-09-26 23:35, fellegvar:
-
Es megsem eleg SOHA !! Ezert gyujtunk meg tobbet !
-
Azért vettem ma KÉT gallon festéket. Persze el fog fogyni, hisz a fürdöszobában is kell festenem fent.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 23:35   
2004-09-26 23:29, andi_usa:
- a Rak MINDENT osszegyujt !
-
Es megsem eleg SOHA !! Ezert gyujtunk meg tobbet !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 23:29   
2004-09-26 00:40, fellegvar:
-
a Rak MINDENT osszegyujt !
-
Na most megjártam a festékkel, az antique white ami fent volt, nem elég fehér, s lent a garázsban több festékbödön torony áll, de egyik sem volt flat wall paint ami fehér! Igy mehetek festéket venni a Big Lotsba! Van white enamel és semi gloss trim, de nincs white flat wall paint!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 05:37   
2004-09-26 04:20, fellegvar:
-
Eltort 4 bordam es egyik kozuluk kilyukasztotta a bal tudomet .
-
Jaj de borzalmas!!! Olyan balesetem még sose volt, sose törtem el eddig semmimet! Hiába, mindig mondják, a legtöbb baleset a háztatásokban van..

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 04:20   
2004-09-26 04:05, andi_usa:
- az utolso csunya nagyon fájdalmas esésem a pincelépcsökön volt.
-
A mult ev augusztus 16-an ( alig lett vege a hires New York-i aramszunetnek ) miutan hazavanszorogtunk a Madison Square Garden lepcsojen toltott ejszaka utan , "sikeresen" leestem OTTHON a lepcsokon , ugy hogy egy 20 gallonos vizes palack tetejen landoltam . Eltort 4 bordam es egyik kozuluk kilyukasztotta a bal tudomet .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 04:05   
2004-09-26 03:42, fellegvar:
-
Férjem 186cm magas igy ö több mindent ér el mint én a 170cm-el, de hol van, ha kell? Azért kell nekem is kis létra, s azzal a bizonytalan kis fémlábu hokedlival már én is leestem! A fenti konyhában van a mosogato felett egy olyan lehetetlen lámpa aminek a buráját elöbb le kell csavarni a villanykörte cseréhez, nehéz balancirozni azon a hokedlin emiatt. Vagy ott a kis ablakokat ki kell akaszatani hogy kivülröl is lepucoljam, s a kis szunyoghálo betétet szintén, ahhoz is fel kell oda másznom a counterre. Szoval a kis létra biztosabb megoldás. Nekem az utolso csunya nagyon fájdalmas esésem a pincelépcsökön volt. Tul sokat akartam levinni, rosszul léptem, megcsusztam s jol odavágtam magam! Azota inkább többször megyek, de figyelem, hova lépek.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 03:42   
2004-09-26 03:29, andi_usa:
-
Akkor is kell sokszor fent is a kis létra:
-
En is orokke maszkalok ! Semmit sem erek el . Es mindenki reszket a csaladban , hogy mikor fogok leesni (mert mar azt is "kiprobaltam" ) Mit csinalhat a szegeny ember lanya ? Nem mindig akad valaki aki , helyettem is eleri amire szuksegem van .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 03:29   
2004-09-26 03:07, fellegvar:
-
Igaz ! Es ha befejezodik ???
-
Akkor is kell sokszor fent is a kis létra: villanykörtét cserélni például. Van fent egy kis labilis metal hokedli a fürdöben, azt használtam eddig, de ott persze elöbb fel kell kapaszkodni a tetejére. Mikor lányom kért kis összecsukhato létrát a condoba s találtam olcsot a Big Lotsban, magamnak is vettem egyet.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 03:07   
2004-09-26 03:00, andi_usa:
- most milyen jol jön a renoválásnál is!
-
Igaz ! Es ha befejezodik ???

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 03:00   
2004-09-26 00:40, fellegvar:
-
Andrea , ezt mi ketten nagyon jol tudjuk : a Rak MINDENT osszegyujt !
-
Tudom! Viszont nálunk az ujabb szálloige az, "ha találsz neki helyet!" vagy "Te vetted, Te rakod el!" Most hogy kerestem a garázsban egy hosszabb nyelet a festö rollninak hogy ne kelljen annyira ágaskodnom a plafonnál, láttam hogy lett volna a garázsban is egy olyan lapát kisseprü szet, nem is emlékeztem, hogy oda is vettem egyet! De igy legalább nem kell annyit lépcsön fel-le szaladgálni, van fent is. Igy volt a kis létrával is, végül vettem egyet az emeletre is, s most milyen jol jön a renoválásnál is!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 00:40   
2004-09-25 07:00, andi_usa:
- Jolán szintén Rák odáig mi még nem jutottunk.
-
Andrea , ezt mi ketten nagyon jol tudjuk : a Rak MINDENT osszegyujt ! Hatha !?!? fog kelleni !?!? Aztan ... sohasem kell ...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 07:00   
2004-09-25 03:09, fellegvar:
-
Melyiketek szuletett a Rak jegyeben ?
-
Az én férjem Rákabb Rák mint én, neki még a Holdja is Rákban van, jobban gyüjt mint én!! Lányunk azt örökölte az apjátol, s ö is gyüjt, el tudod képzelni, mi van ebben a házban felhalmozva?

Igaz, ha arra gondolok, mit láttam Jolán házában, szintén Rák, (volt ékszerelado ismerösünk), akkor még meg vagyok nyugodva, odáig mi még nem jutottunk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 06:56   
2004-09-25 00:45, Mary:
-
Mary kedves!

Tudod, hogy nekem minden Ebay eladás élvezet volt, pláne ha végre megszabadultam olyan tárgytol amire ténleg nincs szükségünk. A kenyérszeletelö göpet is eladom, holnap felteszem, csak le kell fényképezni. Nem, költözni nem vagyok hajlando!! Viszont nekem néha az is rettegés, ha férjem megjön egy-egy thrift store körutjárol, hogy megin mit hozott ami ténleg nem kell itthon?

Nem volt türelmem kivárni a további (ki)pakolást, hisz ki tudja, hátha a pincében van az a kis seprü s nem a tetö alatt? Ma uszás után bementem a Big Lotsba, s keresgéltem s szétszedve megtaláltam azt a fajta szetet amit elötte már egyszer vettem az emeletre de lányom elvitte, a kis lapátnak magas nyele van, a kis seprünek szintén olyan hosszu nyele amit be lehet pattintani a lapát nyelébe eltenni, igy nem kell hajbolkolni, nekem valo! Persze a Big Lot rendes üzlet, nem ocskás, néha olyan jellegü viszont, mert alul egy polcon találtam ma ezekböl kettöt szanaszét, a nyelek levéve de összaraktam magamnak s vittem a sok többi jo holmival boldogan a kasszához. Találtam magyar meggy kompotot is, s egy mini tripodot a digital kamerámhoz ami ideális lessz az Ebay fényképezéseimhez. Olyan pici hogy az asztalra állithato, nagy nekem már van, de hosszu idöbe telik amig beállitom.

Találtam fal alapozo festéket (wall primer) is s vettem egy uj festötálcát rollnival, olyan plasztik, eldobhato. Holnap kezdem a festést a kis folyoso részben! Irigyellek, hogy Te már tulestél a renovácion, nekem most jön a java. Legjobban irtozom a kosztol a fürdöszoba csempénél!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 03:09   
2004-09-24 23:46, Mary:
- kinek, vagy minek gyüjtünk itt mindenfélét?
-
Kedves Mary !
Ne vedd tolakodasnak a kerdesem : Melyiketek szuletett a Rak jegyeben ?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó