2021. április 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 00:45   
Andi kedves!

Csak ajánlani tudom, amikor unod magad és nem tudod, mit csináljál, leltározzál egy kicsit, el fogsz szörnyedni! (Habár nálad unalmat nem tudok elképzelni). Csak ne költözzél, jó-e, mert hanem a pszihiátrián találkozunk!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 00:29   
2004-09-24 23:46, Mary:
-
Ismerem én is ezeket, elöbb forditva ment, mikor lányom felköltözött és sok mindent elrakatott velem a konyhábol, hogy neki az nem kell, aztán késöbb jött, hogy nincs saláta kiszedö kanala. Több szet el lett dobozolva, igy jött a keresés!

Mikor kiköltözött viszont sok mindent vitt ami ide valo volt s ami az övé volt itt maradt a tetö alatti nagy tárlo lukban, dobozokban!

Most kezdtem renoválás közben kihuzni onnan dobozokat konyha holmival és felfedeztem én is olyan dolgokat, amire halványan emlékeztem, de el lessz adva az Ebayn, pl. egy vadonatuj kenyérszeletelö gép mikor mindig volt egy a fenti konyhában is, minek kettö fent?

Viszont kis seprü nem volt most fent ami kellett volna nekem a tapéta fecnik összeseprésére! Tudom hogy lányomnak volt egy amit még Svájcbol kapott, de hogy az hova lett eltéve, nem tudom, ahelyett elvitte azt magával, amit az emeletre vettem. Majd ha elökerül az övé, cserélek vele!

Az eladando szofa asztal 3 lába viszont még nem került elö. De azt hiszem, én is nagy kiszortirozást fogok csinálni és megszabadulok sok mindentöl amit nem használunk!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 23:46   
Itt állok (ill. ülök), kb. ezer teletömött kartondoboz között, mert holnap jön a teherautó, költözés lesz. Boldog vagyok, mert az íróasztalt elértem, néhány tornamutatvány segítségével és még nincsenek kihúzigálva a kábelek.

Most azon tünödök, hogy mióta vagyunk mi milliomosok, mert pillanatnyilag úgy néz ki; sürgösen utána kell nézzek a privát könyvelésünknek. Vajon kirabolt a párom egy bankot (észrevétlenül)? Vagy ez a konzumtársadalom az emberiség legújabb ostora? És mi lett az elhatározásomból, a Simplify your life tézis szerint élni? Miért nem dobtam ki már rég a kb. száz db. müanyag dobozt, ami három kartont foglal el? Párom szerint jó az tízórainak (30x40 cm-es dobozokról van szó), tehát egy Góliát vagy a Yeti hasznát tudja venni. És miért van a gyermekeimnek annyi papírja és füzete, mint egy nyomdának, vagy mintha most írnák a vizsgadolgozatukat a doktori címre? És ki olvassa a könyvet a Bodybuilding-röl? És honnan van hirtelen húsz felcsavart szönyegem? És miért van annyi mogyoró a nappaliban lévö heverö alatt, amiböl egy hétig fenn tudná tartani magát egy szomáliai család? Miért van hat sótartónk? És nyolcféle sampon a fürdöben? És egyáltalán kinek, vagy minek gyüjtünk itt mindenfélét? Bele lehet fáradni.

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 00:02   
milyen jó tippek!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 20:58   
2004-08-28 23:40, fellegvar:
-
Tegnap volt egy ilyen élményem, halk nyikk-nyikk lassan de biztosan kezdett idegesiteni itt a computernél ülve.

Elkezdtem keresni, halvány fogalmam sem volt, honnan jött, mi okozta. Ide-oda tologattam a kis italos jégszekrényünket, megnéztem a nagy letakart mosdot ahova a mosogép lefolyo csöve ereszti bele a vizet, ott le is kellett pakolnom férjem gyüjtött szerelni valo dolgait, s láttam, ráfér belül egy pucolás is, erre elkezdtem sikálni, de ott nem csepegett egyik csap sem!

Bementem a közeli vendég WC-be is ahol néha akadozik a WC lehuzoja, de az más zaj, ott sem folyt se a WC se nem csepegett a mosdo csapja! Mentem a folyosora ott hallgatoztam, semmi! Vágül mikor a posta meghozta a havi cigaretta adagunkat délután nagy csomagban s azt levittem a helyére a pincébe, akkor hallottam a nyikk-nyikket hangosabban!! Rögtön realizáltam, hogy a smoke alarm! Az elem járhatott le s az reklamált! Felhoztam, hiszedtem az elemet s vége volt az idegesitö nyikk-nyikk-nek!

Ma tettem bele uj elemet és levittem ismét a pincébe ezuttal remélve hogy felismerem majd, ha ismét az idegeimre megy, de ki tudja?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 23:40   
2004-08-28 11:00, Cunibaba:
-
a rijaszto süketitöen sipolni kezd....
-
Kedves Cunibaba !
Es megis , azt tanacsolom, PROBALD elviselni ezt a kellemetlen sipolast !! MEGMENTHETI a csalad eletet !! Inkabb probalj szelloztetes mellett fozni , megeri , hidd el nekem !

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 11:00   
Hàààt én még eddig nem értem, de csak azért mert az uj lakàsunkba (melyet 6 éve épitettünk)szereltettünk egy tüz (füst) érzékelöt.
Egyszer a maradék paszulyleves melegitését észlelte hogy mikor fütyülni kezdet nemhogy leves nem volt, de a fazék is szemétre került... De rendszeresen legalàbb minden 6 honapban beinditom azzal hogy a sütömbe rakot edényekben tul méretezem az adagokat és lecsorog a sütö aljàra. Ott kezd égni, füstölni még mielött az étel kész ne lenne. Igy kénytelen vagyok megnyitni a sütö aljàt hogy kitörüljem,a füst kicsapodik, a rijaszto süketitöen sipolni kezd....
Kell nekem mindig félni, hogy nem lesz elég a kaja ...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:05   
Égette már le valaki a konyháját? Mert én igen! Nagy stresszben haza a munkából, ki a fazekat a szekrényböl (ami fölött a "mindenes" fiók van, tele mindennel, amit majd, valamikor, elszortírozunk. Virágmagok, csavarok, leszakadt gombok, müanyag fogantyúk, lehuzósok stb.). Valószínüleg valami leszotyogott a fazekas szekrénybe és a fazék aljára ragadt. Rátettem a fazekat a Ceran-kályhára (valami üveglap féleség, magyarul ki tudja ezt?), begyújtottam, vizet bele és elmentem átöltözni, amíg a viz fö. Visszafelé jövet látom, valami lobog a konyhában, de nem a víz, hanem láng. Rohanás be - tényleg láng, méghozzá magas, mivel a kályháról felcsapott a gözelszívó zsíros papírjára (amit párom pedig rendszeresen cseré)). Égett a fazék, égett a gözelszívó - aminek egyes részei müanyagból vannak, olvadott a függöny is, habár messzébb van a kályhától és a rollónak a széles zsinórja is olvadozott. Elsö reakcióként az akkor hároméves lányomat és 11 éves fiamat kituszkoltam az ajtón az udvarra, aztán visszamentem, menteni a menthetöt. Rosszul reagáltam, a fazekat lehúztam a kályháról a földre, ahol tovább ugrott, ide-oda, kerek, barna nyomokat hagyva a linóleumon.(Mondták utána, fedöt kellett volna tegyek rá - a tüz miatt a víz hamar elfött, nem maradt semmi benne, csak lángok). Aztán egy másik fazékba villámgyorsan vizet töltöttem és függölegesen felloccsintottam a gözelszívóra. Vége is volt a lángoknak, de nem láttam majdnem semmit a füsttöl. Ablaknyitás, kikukucsálás, hívta-e már valaki a tüzoltókat, semmi vész, a gyerekek a kertben, minden rendben. És akkor csak elfogott a reszketés, hogy le kellett üljek a teljesen demolált konyha közepén. Hihetetlen, hogy másodpercek alatt mi történhet. Nemsokára hazaért a férjem is, aki elhülten nézte a fekete konyhát, de nagyon örült, hogy nekünk semmi bajunk nem történt. Készségesen kimeszelte a konyhát, új gözelszívót vettünk, függönyöket és a rollózsinórt is ki kellett cserélni. A bútorokról (fehér!) hetekig mostuk a kormot, minden szekrény és edény tele volt. Új linóleum kellett, a kárpitozott padocskát kidobtuk, nagyon kulipintyó szaga volt (a színéröl nem is beszélve).
Ez borzasztó sokk volt nekem, most is kétszer vissatérek, ha kell, hogy megnézzem, elzártam-e a kályhát, kávéfözöt, vasalót stb.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 17:13   
2004-02-26 20:15, Zuloaga:
-

Hova ne ragadjon oda?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 14:01   
Akkor olvassunk mert ebed nem lesz

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 13:13   
Jelentés

Köszönöm a tanácsokat.
Spagettit főztem. Előtte a könyvet tejbe áztattam, tehát nem olvastam.
Viszont írtam.
Az eredmény tetszik. Papiron.
A spagetti pedig nem ragadt oda, hanem egyenesen megégett.

Szakácskönyvet nem volt időm lapozgatni, nem tartottam ugyanis szünetet.
Nyílván itt rontottam el.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 10:25   
Csak szakcskönyvet szabad a szunetben

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 08:25   
és újságot?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 04:54   
-
És azt hogy kell csinálni, hogy a tészta ne ragadjon oda rendszeresen miközben mellette olvasok?
-
ne olvass konyvet

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 22:31   
-
Esetleg könyvet elötte tejbe áztatni?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 20:15   
És azt hogy kell csinálni, hogy a tészta ne ragadjon oda rendszeresen miközben mellette olvasok?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 00:01   
2004-02-24 10:45, Ferencz Zsuzsanna:
-
-a kiszáradt túró újra lágy lesz, ha két órán keresztül meleg tejben áztatjuk.

Ez nemcsak a turora igaz

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 22:34   
2004-02-24 10:45, Ferencz Zsuzsanna:

Sok okos tanács, és időtálló.
Itt még csak mostanában találták fel, hogy a krumpli főzővizébe fokhagymát tegyenek. (Fokhagymás krumplipüréhez.)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 13:25   
Zsuzsanna, máris kimásoltam, mivel a jó pap is holtig tanul

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 10:45   
Ide másolom azt a cetlit, amit nagymamám írt, s amelyet a régi családi iratok között találtam:
Az alma héját ne dobjuk el, hanem szárítsuk meg, és a tél folyamán használjuk a teába. Vitaminokat tartalmaz, melyek az álmatlanságnak hatékony ellenszerei.
-mikor rizset főzünk, ne kavarjuk meg, és akkor nem fog az edény aljához tapadni. Ha egy karika citromot adunk hozzá, a rizs fehér és fényes marad.
-a szalámi és a füstölt kolbász nem fog megpenészedni, ha kívülről megtöröljük sós vízzel.
-a tojás lefagyasztható, ha megtörjük, és 4-5 darabot kis zacskókba csomagolva helyezzük a jégszekrénybe, a jégre.
-a makaróni sokkal aromásabb, ha főzővizébe egy babérlevelet teszünk.
-a tej nem savanyodik meg, és tovább áll, ha a főzőedénybe kis szódabikarbonát teszünk.
-az élesztő friss marad, ha sóban vagy lisztben tartjuk.
-a kiszáradt túró újra lágy lesz, ha két órán keresztül meleg tejben áztatjuk.
-a sütemények nem égnek meg, ha a sütőbe egy tálka sót helyezünk.
-ha a sóban főzött burgonyához főzéskor kiskanálnyi cukrot, vagy 3-4 cikk fokhagymát adunk, sokkal ízletesebb lesz.
-ha a télre kamrába, pincébe eltett burgonya közé néhány almát helyezünk, nem fog kicsírázni. Ugyanazt az eredményt érjük el, ha a krumplit meghintjük egy kis fa elégetéséből származó hamuval.
-a sütőben a krumpli nem hasad szét, ha előzőleg megszurkáljuk egy villával.

Lehet, hogy már nem nagyon hasznos tanácsok...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 04:59   
Ami az idö beállitást illeti, ha a csörgö-jelzö timer-ra gondolsz, anélkül én sem tudnék fözni, s az van a tüzhelyen is és log egy a falon is. Én ugy értettem, hogy beállitani mikor indul meg s mikor álljon le maga a sütö.

Igen, figyeltem mindig milyen csodás uj találmányok vannak Németországban a tüzhelyek terén, pl. a convection sütö türzhelybe beépitve. Nekünk egy olyan különálloban van a fenti konyhában, vettük mikor két német fiu fent nagy Pizza-t akart sütni, az egy kanadai sütö, angolul és franciául rajta minden. A másik ami fent volt, csak kissebb méretü Pizzat tudott sütni.

Szerintem manapság az ember örül ha megtanulja kezelni s sok gépet, azért sem akar mindig ujat amit ujbol kell tanulni. Amig tart ez a tüzhely s nem megy annyira tönkre hogy olcsobb egy uj mint a csináltatás, nem kell nekem sem másik. A mikrohullám sütövel is ugy voltam, szerettem s szomoru voltam mikor tönkre ment a Whirlpool márkáju, kihivtunk egy szerelöt de az rögtön mondta, olcsobb ujat venni. Igy neki adtuk alkatrészek miatt s mi vettünk egy ujat.

Nem jut eszembe egy konyhai gép sem itt nálam, ami ki lett volna cserélve habár még müködött. A régi tüzhely amit örököltem az elözö feleségtöl s két sütövel volt, egy széles nagy monstrum, olyan régi volt hogy nem lehetett többé alkatrészeket kapni hozzá, azért lett kicserélve. Akkor határoztam hogy annak a helyére teszem a jégszekrényt s akkor felszabadul a kis ablak is mögötte ami világossabbá tette a konyhámat.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 23:18   
Talán sok múlik a megszokáson is. Minden esetre én nem tudnék úgy sütni, hogy ne állitsam be az idöt, mert közben ezer mást csinálok.
Itt N.o-ban csodálatos dolgokat lehet látni,kidobhatnánk minden évben a berendezést, de az ára is megvan mindennek.
Na, azt tudom, hogy én már nem cserélek tüzhelyt pedig elmúlt 10 éves amim van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 23:05   
Kedves bovi,

tudod furcsa modon az amerikaiak a konyhában bizonyos fokig maradiak, föleg a tüzhelyeknél. Mikor én vettem a kerámia tetöset ujak voltak itt, de olyanrol sose volt szo hogy mikro is lenne benne!

Mikrohullám sütöm nekem mindig külön volt egy külön mikrohullámsütö butoron. Az emeleti konyhában volt egy ideig egy kis kombinált, amit toster is volt, sütö is és mikrosütö is de elég gyenge csak 500W-os azért lányom elrakatta velem s elövettük az ö régijét ami erösebb, azt hiszem 1000W-os.

Itt az átlag elektromos a spirálos ami nekem is azelött volt és az emeleten van még de az fözösziget csak, utáltam mindig a tartályt alatta pucolni. Itt egyszer láttam az europai kompakt plattnit de mikor meg akartam venni, az üzlet bezárt s sose láttam többet, ahelyett jött ki aztán az üveges.

Ennek az ujnak még az az elönye hogy öntisztito sütöje van ami a réginek nem volt, ott sikálhattam meg fujhattam bele a fullaszto sütöpucolo habot, de semmi mást nem tud kivéve az idöre programmozhato sütést amit nem használtam mert szeretem felügyelni a sütést.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 22:40   
Andi_usa kedves!
Ahogy a tüzhelyed nézegetem nem látok sok különbséget ez és az enyém között
Te is fözésre használod, olyan tiszta, mintha a boltban állna!
Ami nekem van az csoda praktikus, a mikro is a sütöben van, igy bármit sütök ráadom a mikrot és félidö alatt kész. Itt nagyobb dolgokra gondolok, mint kacsa vagy jókora húsdarab. A fözelékfelfújtakat nem kell elöre dinsztelni, mert direktben is lehet.
Egy kicsivel több gomb van rajta, mint az alant látható, de azokat mind használom is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 21:46   
Kaytee,

nálam külömbözö, van amivel sokat tudok bibelödni, nem vagyok mindig türelmetlen.

1-2 hete pl. lányom uj digital kameráját tanulmányoztam, de ö még mindig nem jött le megtanulni.

Tegnap olvasgattam a kocsim manualját s kimentem vele beprogrammozni a rádio állomásokat, a keyless s alarm remote-ot is megtanultam már többnyire használni.

Ja igen, amelett jött közben az uj foto nyomtato gépem is amit szintén tanulgattam. Igy mindig akad valami..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 21:41   
Kedves bovi,

azt vettem ami van! A tüzhely pl. egy olyan dolog hogy külön kellett megrendelni s csak ez az egy modell volt, nem volt választék. Az amerikai átlag tüzhelyek olyanok hogy a controllok hátul vannak emelve, itt vannak képek rola:

http://www.aafeders.com/products/cooking/stoves/#30MCEelec

Ilyen az enyém
nekem olyan kellett, ami nem megy magasabbra mint a tüzhely s elöl a gombjai. Mert akkor szabaditottam ott ki a kisablakot amit azelött a nagy jégszekrény takart el, s nem akartam abbol egy centit sem adni! Nagy nehezen találtunk katalogusban az üzletben, speciális megrendelés s majdnem dupla annyiba került mint azok amik az üzletben voltak, Magic Chef $ 1200.-. Nekem a szin volt fontos (krémszinü) s könnyen kezelhetö felület ami a kerámia illetve üveglap. 1-2 évre rá elromlott elöször az elektronikus beállito lap, annak a csináltatása elnyelt valami $ 145.--t a garancia éppen lejárt, de aztán szerencsénk volt s az egyik thrift storeban férjem talált egy ugyanolyant de feketét $ 60.-ért amit mondtam vegyen meg alkatrészeknek! Mikor harmadszorra is elromlott az elektronikus része, kicseréltük a kettöt ugy, hogy a sütöajtot is, és alul a fiokot igy még mindig krémszinü elöl csak felül a pereme most fekete (persze az oldalai is de azok nem látszanak) de az üvege ugyis mindig az volt mindkettönek. Ez volt az olcsobb és gyors szerelési megoldás.

A mikrohullámsütöben sem volt válogatás, mikor elromlott az elözö elmentünk körbe nézni s ez ami itthon van most az egyik üzletben open box (valaki vissza vitte hiányzott minden papirja, de azt mind le tudtam tölteni a General Electric honlapján), viszont igy $ 100.- helyett csak $ 60.- volt. A sok programm nem kér enni ha nem használom öket.

Imádom amugy az ujdonságokat s nagyon szeretem a JetStream Ovent ami gyorsan ropogosra süt fagyasztott félkész ételt ha pl. elnyuztam az idömet a compin.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 19:50   
2004-01-30 17:17, bovi:

akkor mért nem veszed inkább az egyszerübb kivitelezésü dolgokat? Olcsóbbak is.

Nekem ez mindig egy kihivás, hogy igenis, tudom a haladó technikát használni
Szeretek mindent programozni, rengeteg idöt lehet vele megtakaritani és pl compzásra forditani

Gratulálok és irigyellek is.
Ha valami müködik, nekem egyből elmegy a kedvem a további fortélyok megtanulásától.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 17:17   
2004-01-30 16:34, andi_usa:
-
A tüzhelyemen is van sok beállitás, amit sose használok pl. idöre sütni. A mikrohullámsütö szintén olyan mindent tudo de sose programmoztam bele semmit amit lehetne.

akkor mért nem veszed inkább az egyszerübb kivitelezésü dolgokat? Olcsóbbak is.

Nekem ez mindig egy kihivás, hogy igenis, tudom a haladó technikát használni
Szeretek mindent programozni, rengeteg idöt lehet vele megtakaritani és pl compzásra forditani

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 16:34   
Tegnap jot nevettem! Tavaly kaptam egy szerecsen dio örlöt lányomtol, az elegáns Williams of Sonoma üzletben vette nekem Pasadena-ban mert a mi környékünkön sehol nem találta. Szépen volt csomagolva de használati utasitás nem jött vele. Az átlátszo tetején keresztül látszott azt hiszem 6 szerecsen dio. Egy ideig müködött aztán abba hagyta, nem jött ki alul semmi. Kicsavartam, megigazitottam s visszacsavartam, még mindig semmi, de akkor siettem s kézzel reszeltem ami kellett, van egy pici reszelöm is.

Tegnap eszembe jutott mikor ismét kellett az a füszer, erre szétszedtem mindent, a szürke szivacsot is amin a diok voltak, belenéztem, mondom aha, a közepén van egy luk, oda bele pottyantok egyet, vissza teszem a többit körbe s meglátjuk.. müködött! LOL!

Ki veszi magának az idöt mindenre végig probálgatni mindent mit tud s megnézni hogy müködik? A másik ilyen ami a napokban történt velem a digital kamera volt mikor 1-2 év használat után jöttem csak rá hogy macro-t is tud!

A tüzhelyemen is van sok beállitás, amit sose használok pl. idöre sütni. A mikrohullámsütö szintén olyan mindent tudo de sose programmoztam bele semmit amit lehetne.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-10 16:11   
Mire jók a nagyszáju kolleganők???:)))

Lám-lám.:))

Többet is csinálhattál volna:igaz ami igaz,de nem a keményből....))

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó