2021. április 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-10 14:33   
2003-01-10 02:12, kaytee:

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-10 02:12   
Irénke krémesreceptje juttatta eszembe, hogy egyszer, de aztán kétszer lett belőle, én is sütöttem krémest. Előtte a munkahelyemen emlitettem, mire készülök. Mindenki hitetlenkedett.
Amint hazaértem a melóból, nekikezdtem, de siettemben elnéztem a receptet. Ráadásul nem is gondolkoztam el azon, hogy miért kell nekem felforditott tepsi tetjén sütni a lapokat, amikor van egész lapos tepsim. Jól összeégettem a kezem, de ez volt a kisebb baj. A finom tészta helyett egy kemény, vastag, ehetetlen dolgot gyártottam.
A krémet ezekután meg se kiséreltem. Másnap kolléganőim körberöhögtek. Ezen úgy begurultam, hogy este megint nekiugrottam a krémeskészitésnek. Ezúttal istenien sikerült, csakhogy 24 darab lett belőle. Ettük, amilyen ütemben csak birtuk, de a gyerekek kicsik voltak, csak 1-1 ment nekik. Telefonon odarendeltük barátainkat, akik besegitettek, amig csak egyetlen darab maradt. Ezt másnap odaadtam a legnagyobbszájú kolléganőmnek. Aki ránézett, és azt mondta: "többet is vehettél volna, nemcsak én szeretem a krémest."
Nem hitte el senki, hogy én csináltam. Pedig rezgett a krém, ahogy a nagykönyvben elő volt irva. Azóta se csináltam mégegyszer, úgy elvették a kedvem tőle.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 00:59   
Maya,

OK, akkor nekem is akkumulátorosak voltak. Az a speciális elem ami tölti, kicserélhetö volt csak igen drága, majdnem annyi mint egy uj gép, nem érte meg.

Az Ebay-n én computer alkatrészeket kezdtem elöbb venni, laptop memory-t, laptop PCMCIA modemet, computer könyveket anyámnak a német Ebayn s még nyomtato gépet is vettem neki ott. A németek csak kissé "maradiak" nem mindenkinek van PayPal tagsága s körülményes ugy fizetni pénzt beváltva s boritékban küldeni innen! Az utolsonak MoneyGram-al küldtem a pénzt ami $ 10.- volt, de neki nem volt helyben ahol él, Kölnbe kellett mennie érte! Nekem van itt még a füszeresnél is! A svájci Ebay abszolut gyenge, ott alig van holmi, azért mentem a németekhez s onnan küldettem anyámnak Svájcba.

Még Angliában élö bátyám is az amerikai Ebay-n vásárolt s engem kért meg, küldjem innen a csekket a floridai eladonak, mert amerikai fizetést akart.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 00:51   
Köszi a képet, azt hiszem, ezeket már láttam.

Tudod, azért is szeretem a Zylisst mert az ember a mérgét is elcsapkodja vele vágás közben. A naggyal paradicsomot, zöldpaprikát vagy fokhagynmát is lehet aprora vágni. Rövid keverésekre van külömbözö nagyságu normális habveröm, s amit több ideig kell keverni arra van a KitchenAid elektromos habverö ami $ 1.98 volt a thrift storeban.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 00:06   
2002-11-21 22:12, andi_usa:
-
Maya, milyen az akkumulátoros kézi porszivo?

nem elemmel töltöd fel, hanem van egy talapzata, és ha arra ráteszed az tölti. Sokáig működik 1-1 töltés után (én nem tartom benne) és akárhányszor megismétled. Mivel a tiéd is falra tehető volt -ahogy irtad- mint minden ilyen dolog, gyanitom, hogy az is akkumolátoros, csak az elem kifejezés megzavart. Nem tudom..

Én nem vásárolok az Ebay-n, és egyelőre nem is áll szándékomban.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 23:14   
Újabban ezt is Kinában gyártják, neve: Metro Quick Chop.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 23:11   
2002-11-21 19:22, andi_usa:
-
Kaytee, van rola képed?

Nekem nincs, de nekik van:

www.thekitchenstore.com/kitchenandcompany/021614010179.html

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 22:12   
Maya, milyen az akkumulátoros kézi porszivo?

Elöre gyártott porbol még nem probáltam, eddig mindig a kész, fagyasztott Waffle-t vettük, de mikor kifogyott s természetesen por sem volt itthon s lányom wafflet akart, kerestem receptet s megcsináltam a Sunbeam géppel, ami természetesen szintén thrift store-bol jött. A vaniliát én adtam hozzá a recepthez, s izlett.

A thrift store egy igen jo vásárlo hely itt nálunk, onnan jött a Tefal Raclette sütöm is, dobozban volt, $ 4.98. Most láttam, hogy azokat $ 89.99-ért árulják! Nem emlékszem pontosan a waffle maker árára, talán 2.98 vagy 3.98 volt. Gondolom ajándékba kapta valaki, nem kellett neki s oda adta a thrift storenak.

Mostanában talán többen adják el az Ebay-n?

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 21:16   
2002-11-21 19:35, andi_usa:
Andi , nekem nem feltölthető elemes van, hanem akkumulátoros. Vizet nem szivok vele, talán mert igy szoktam meg.

"Az én szivalaku Sunbeam waffle makeremen nincs beállitás, automata, piros villany jelzi ha kész, s teflonos. Majd irok egy waffle receptet a Magyar Konyha rubrikába, utoljára az Abby Mandel Cuisinart szakácskönyvböl probáltam s az jol sikerült."

Az enyémen van asszem 5 fokozat (de lehet, hogy 6) asszem nem jelez ha kész van. Receptet köszi, majd megnézem, én eddig előre gyártott porból csináltam.

"amellett örülök most hogy fözés közben kilàtok a hátso kertre. "

Azt viszont én is szeretem, az előző konyháim voltak ilyenek.

-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 19:35   
Maya, nekem is volt olyan feltölthetö cordless wet/dry vacuumom mely ott logott a reggelizöhöz közel a falon, s jo volt különösen ha valaki felboritott egy poharat. Mikor kiment a feltölthetö elem, nem volt érdemes ujat venni, de most van a kis Bissell LittleGreen ami szintén felszivja nekem a nedvességeket, kicsit messzebb tárolom, de nem baj. Az elektromos s nem lessz vele elem probléma! Szerettem régen a Black&Decker dolgokat de tul drága volt bele az elem, az uj szisztém jobb, mert most a cordless csavarhuzoba (férjemnek vettem, de én használon lelkesen a computer szereléseimhez ) ugyanolyan megy mint a fürdöszoba sikálo géphez!

Az én szivalaku Sunbeam waffle makeremen nincs beállitás, automata, piros villany jelzi ha kész, s teflonos. Majd irok egy waffle receptet a Magyar Konyha rubrikába, utoljára az Abby Mandel Cuisinart szakácskönyvböl probáltam s az jol sikerült.

A régi nagy tüzhelyhez volt szagelszivo de utáltam a hangját s nem igen használtam. Mivel az uj tüzhely uj helyre került s ezzel felszabaditottam az addig jégszekrénytöl eltakart kis ablakot, s felette is konyhaszekrény van, nem is tudtam volna oda leszivot tenni, amellett örülök most hogy fözés közben kilàtok a hátso kertre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 19:22   
Kaytee, van rola képed?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 17:57   
Ez a gépecske más, mint az enyém.
Az enyém JOBB

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 14:23   
2002-11-21 02:11, kaytee:
-
Lehet, hogy ez is az? Átlátszó plasztik a teste, kerek, és fehér teteje van? Kis lapátocskák is jönnek vele, hogyha nem apritunk, akkor lehet vele kavarni. Szupermasina.
-

Kaytee, az az Nekem is az van, imádom, jobb mint a búvárszeműveg.

Andi, szerintem mi nem tudjuk jól beállitani a waffle gépet a megfelelő fokozatra vagy nem tudom mi, és azért ragad bele a tészta, szóval nem a gép hibája, mi vagyunk bénák.
Nekem van szagelszivóm és ennek végre nem csak hangja hanem ereje is van, én nagyon szeretem, mert a nyitott lakásokat szeretem nagy területekkel és nem használok olyan olajsütőt (tudod amibe vagy 2 liter olaj kell és belerakod a cuccot).
Rájöttem, hogy több gépem van, mert van asztalipórszivóm is, ezt (is) nagyon szeretem, mert ahogy kitakaritok már menetrendszerűen boritunk is ki valamit ))

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 03:12   
Nekem ez az egyszerü nagyobb Zyliss a kedvencem:

Van egy kicsi is de azt ritkán használom amivel jön egy kis alátét is. Megsugom, hogy mindkettö thrift storebol jött. Nem fizetek "Sale Price: $19.95"-t ilyenért, legfeljebb $ 1.98-at.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 02:11   
Lehet, hogy ez is az? Átlátszó plasztik a teste, kerek, és fehér teteje van? Kis lapátocskák is jönnek vele, hogyha nem apritunk, akkor lehet vele kavarni. Szupermasina.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 01:58   
Kaytee,

én évek ota a Zylss-t szeretem, svájci hagymavágo, kézi. Jobbat sose találtam arra.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 01:56   
2002-11-21 00:56, Balu:
Nekem csak egy praktikus kavarógépem van,tea+kávéfözöm..Elég..Ja és egy mikro,biztos ami biztos. A takarító-porszívogép az minden háztartásban ott van.Kell is .Minden mást felhalmozásnak gondolok és helyfoglalásnak:Minek az?

Hello, Balu!
(Nagyfiam is Balu volt... 6 évesen az iskolai szinielőadáson. Legtöbb tapsot kapta.)

Van egy hagymavágó izém, - nem tudom, minek nevezzem. Kézzel tekerős.Mig nem volt, nem hiányzott, de igazi kincsnek bizonyult. Azt hiszem német vagy olasz gyártmány. Gyors, eccerü és naccerü.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 01:56   
Sosem vettem semmi olyat azért, mert másnak is van. DVD játszom sincs, se a TV-hez sem a computerben, s nincs Crock Pot-om sem, minek?

Nincs szagelszivom sem a lenti konyhában, csak a fentiben van, de ott sincs használva, inkább az ablakok vannak nyitva.

Nem tudom, mások hogy vannak de nálunk, különösen lányomnál vannak fázisok amikor vagy ezt szeret vagy azt, s igy vannak a gépek is, mi mikor lessz használva.

A waffle készitö gépbe még soha nem ragadt bele a waffle. Külön kenyérpiritom nincs, jobban szeretem a kis sütöt melyben mást is lehet késziteni, de automata Toaster beállitás is van rajta.

Sokan lelkesednek a Cuisinart dolgokért mert az Ebayre feltett dolgaimra szépen licitálnak!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 00:56   
szervusztok:)

Ó de lemaradtam, ami nem is baj egyenlőre.

Nekem csak egy praktikus kavarógépem van,tea+kávéfözöm..Elég..Ja és egy mikro,biztos ami biztos. A takarító-porszívogép az minden háztartásban ott van.Kell is .Minden mást felhalmozásnak gondolok és helyfoglalásnak:Minek az?

Szervusztok:Balu

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 16:26   
2002-11-17 05:26, Ödönke:

Szerintem az élményed inkább vicces, én jót nevettem rajta. Aranyos.
Egy ideig életem során velem folyton hasonló dolgok történtek, szerencsére van öniróniám, igy nem vettem zokon ezeket, rengeteg nevetésre adtak alkalmat. Ma már persze tudom, hoyg azért, mert figyelmetlen voltam, az eszem mindig máshol járt mint kellett volna.
A fényes kirakatüvegeken még mindig hajlamos vagyok keresztülsétálni ha szépen vannak kitisztitva és nem nézek szorosan magam elé távozáskor vagy bemenetelkor.
Vagy 2 órát vártam egy buszra békésen olvasgatva, mert egyedül nekem nem tűnt fel az a hatalmas tábla ami a pótlóvillamost hirdette aznapra. S még ezer más ilyen a főzésig bezárólag.
Mindezt csak azért, hoyg tudd nem vagy egyedül!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 16:19   
Végigolvastam a topicot és próbáltam végiggondolni hány háztartási gépem van. Bizony nem sok, én inkább Zsuzsával értek itt egyet a témán belül. Nincs mert nem veszek olyat, ami aztán csak a helyet foglalná nekem, utálok valamit megvenni csak azért, hogy nekem is legyen s ennél is jobban utálok felesleget tárolgatni. Én az átlátható és rendszerezett környezetet szeretem magam körül, amikor tudom mim van és azt használom is. Nem tárolok. 1-2 éve már eljut hozzám a gondolat, hogy nem kell mindent megvenni mindegy mi az indok hozzá, mert a vásárláshoz mindig van.

Amit szinte mindennap használunk az a gyümölcsturmix gép + narancsfacsaró és egy másik zöldség-gyümölcs nemtudomminekhivják, ebben sárgarépalét is lehet csinálni.
Van waffle gép is, de utáljuk tisztitani és vmiért nekünk mindig beleragad a tészta igy egy év mire egyetlen kis töredezett finomság elkészül benne, igy ezt ritkábban veszük elő.
Persze van habverő és hagymavágó mert amig ezt nem vettem búvárszemüvegben tisztitottam és vágtam fel a barátaim legnagyobb örömére mert még az emléktől is halálra röhögik magukat. Meg is értem:-).
Asszem ennyi gépem van, de ezek használva is vannak, az emlitett gépen kivűl mindnek egyszerű a tisztitása, praktikusak, és jól birják a strapát, mert ha rászánjuk magunkat műszaki cucc vásárlására, akkor jót veszünk. Ja persze kifelejtettem a vizforralót (ez új és nem volt létszükség de én halál boldogan forralom vele a teavizet ) és persze a kenyérpiritót.
Nekem ennyi gép elég. Az ilyen ma már normál dolgok, hogy mikró és szagelszivó nálam is megtalálhatók, van egy sosehasználjuk mosogatógép ez a lakáshoz tartozik, én nem vettem volna, majd ha gyerek lesz egyszer.
Most kaphattunk volna egy kenyérsütőt, de nem eszünk annyi kenyeret, hogy értelme lett volna, igy inkább nem.

Szóval én azt gondolom jók a gépek, ha valóban kihasználja őket az ember.

Maya

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 05:26   
Elhatároztam, hogy vásárolok egy videómagnót.

Reggel 09:30-kor útra keltem, utam a Boráros térre vezetett egy boltba, ahol már régebben vásároltam. Mikor odaértem, kiderült, hogy megszûnt a bolt.
Ezután elmentem egy bevásárlóközpontba, ahol emlékeim szerint lennie kellett egy mûszaki boltnak. "Az üzlet technikai okok miatt zárva" felirat fogadott, tehát valszeg csõdbe mentek.
11 órakor egy harmadik bolt bejárata elõtt tétován, értetlenül, és kissé szomorúan ácsorogtam. A teljesen berendezett bolt ugyanis csak elvileg, az ajtón lévõ nyitvatartási rend szerint volt nyitva reggel 9-tõl. Gyakorlatilag nem. Ekkor hazamentem, némi erõgyûjtés céljából.
Délután fél egykor unokatestvéri támogatással újra útnak indultam/tunk. Közös utunk elsõ állomása egy Budatétényen lévõ bevásárlóközpont volt. Az abban lévõ mûszaki bolt ugyan nyitva volt, de konstatálnunk kellett, hogy pofátlanul drága, egy középkategóriás videó annyiba kerül, mint máshol egy szuper darab. Mentõ ötlet: menjünk Budaörsre, ott van egy naaaaaagy bolt, ott biztos van egy csomó fajta megfizethetõ áron. Uszkve egy óra alatt odabuszoztunk. A tömött buszon szerencsére még idõben leültünk, és csemegéztünk valami édességfélét, amit útközben vettünk vidámítónak. Valami zöld, kis rudakra vágott cukorkaszerûség, sárga nemtommivel töltve. Az õ kezében volt a papírzacskó, és kínált engem, hogy vegyek még.
- Kösz, de még az elõzõt szopogatom. - mondtam. Erre õ meglepve és hangosan:
- Te szopogatod?? És úgy milyen??
Busz közönsége megdermedt, többen köhögésnek álcázott röhögésbe kezdtek, én vártam, hogy megnyílik alattam a padló, de mégsem. Megérkeztünk Budaörsre. Esni kezdett az esõ, és arról beszélgettünk, hogy ha egyszer szerencsém lenne valamiben, valószínûleg az egész életem borulna föl, egy élettapasztalat menne semmibe, úgyhogy tulajdonképpen nincs is semmi csodálkoznivaló a pechsorozatban.
No, boltba bementünk, videókat megtekintettük, láttunk egy nagyon tutti darabot, ára is elviselhetõ: elfogyott. Hosszas keresgélés után találtunk egy másikat, ami kb. ugyanezt tudja, nem is drágább, hurrá! Doboz a kézbe (kértünk rá nejlon az esõ miatt), buszra föl és végre, hullafáradtan haza.
Ekkor már csak a videó behangolása volt a feladat, ami egyrészt a sokéves tapasztalat, másrészt a használati utasításba foglalt sorrendiség miatt pofon1xû: videózsinórt a tévébe, antennazsinórt a videóba dugni, és megkeresni a kék képernyõt. Automata kereséssel nem találtam semmit, ez már gyanús volt. Finomhangolással megtaláltam ugyan egy helyen, ámde annyira zavarta a Romantika adó a képet, hogy képtelenség volt beállítani, futott a kép, zavaros volt, többnyire még kék sem volt, szóval katasztrófa. Kb. másfél órát elszórakoztam vele, egyre sûrûbben káromkodva, a sírás széléig eljutva, mire úgy döntöttem, hogy ez már a vég(kimerültség), és jobb, ha alszom.
Másnap reggel egy kedves barátomat kértem meg, hogy ugyan jöjjön már át és nézze meg, hogy mi baja a ketyerének. Kisvártatva megérkezett. Egy mozdulattal kihúzta az antennazsinórt a videóból és bejött a kék képernyõ. Ekkor már csak hebegni tudtam. Próbáltam mentegetni magam azzal, hogy dehát a használati utasítás nem így írja, meghogy dehát az eddigi videókat mindig úgy kellett behangolni, de csak elnézõ mosolyt kaptam cserébe. Így nézhetnek a szõke nõre, aki nem jön rá, hogy kifogyott az autóban a benzin.
De végülis a ketyere mûködik. Ma még. Holnapra lejár a cseregarancia.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-16 17:59   
Kedves olvasok,

még egy kedvencem eszembe jutott, kerestem, de nem találtam képet rola az Interneten. Egy kézi citromhéj hámozo, elöl van rajta 5 éles kerek luk, melyet az ember végighuz a citromon, s szép hosszu vékony citromhéj szalagokat kap. Ezt föleg halnemükhez használom, süteményhez elöveszem a négyszögletes citromreszelöt.

A citromrol eszembe jutott a mikrohullámsütö tip, fél percre betenni a citromot, s könnyebb citromlét préselni! Szintén ideális sütéshez a microwave, én a tüzállo üvegmércét használom az élesztökeverékhez, s beteszem abban a tejet vagy vizet langyositani fél percre, kiveszem, bele az élesztöt s a cukrot, jol összekeverni s állni hagyni amig kezd kelni, igy jobb lessz a kelttészta, süteményhez, kenyérhez is az élesztöporbol, melyet nagy zacskoban veszek.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-14 18:48   
Most hallottam ismét Floridai villámkárosodásrol mely kiégette a modemet. Ezt már hallottam Europábol is, itt velem nem történt.

A computerjeink, TV s faxgép mind surge protectorral vannak ellátva, igy nem károsulnak akkor sem, ha valami kicsapja az áramot. Régebben ment tönkre a lenti VCR, mikor a fenti lakonk kicsapta valamivel az áramot, azért tettem oda is surge protectort, mely sokkal olcsobb, mint a VCR javittatása volt.

Andrea

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-12 03:48   
Nalunk kizart az elektromos tuz keletkezese -remelem legalabbis - mert olyan biztonsagi berendezesunk van, ami kikapcsolja az aramot az egesz lakasban azonnal, ha valami nem mukodik tokeletesen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 18:29   
Kedves Miki!

nekem Panasonic kenyérsütöm van s nem tudom elképzelni, hogy olyan veszélyes gép lenne. Kenyeret az ember 350 F-en süt. Az elektromos steak sütöm (Krups) sokkal nagyobb höfokot ér el s veszélyesebbnek tartanám a pommes frîtes sütöt is a forro olajjal s nyitott tetövel. Itt nem rég hozták be az europai modelleket tetövel.

Mikor nagymamámnál éltem Bécsben s egyszer késöbben este jöttem haza, láttam az egyedüli fözési kezdödö tüzet, fánkot sütött s elfelejtette lekapcsolni, le is volt fedve tetövel s kezdett füstölögni az olaj! Idöben érkeztem, nem volt kár csak sok füst. Tapasztaltam automata toaster sütöben elégett kenyeret mikor elromlott a thermostat is. 24 év alatt nem láttam semmi elektromos problémát kis háztartási géppel, itt 110V-os kivéve az airconditioner s a tüzhely, melyek 220-al mennek, csak az emeleti elözö mosogép csapta ki a biztositékot, mikor elromlott, akkor került fel a mostani az emeletre mely vizzel állt bosszut 2-3 héttel késöbb!

Az emeleti lakás kb. 9 évvel ezelött volt kiadva egy rendszeres lakonak, s ö hagyott ott az elektromos plattnin egy vékony aluminium fözöt kávéval, nem tudom, mi miatt mentem fel, talán intuicio, de hamar lekapcsoltam, már kezdtett olvadni. Ki kellett cserélni a nyitott spirált, amilyen fent van, mert nem lehetett rendesen levakarni rola a ráolvadt réteget! A háztartásban sok veszély van, de azon is van egy piros figyelmeztetö lámpa, a lentin is, s férjem is már égve hagyta a lenti tüzhelyen a plattnit.

Veszélytelen müködést kivánok mindenkinek.

Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 11:24   
Andi_usa üzenete:

Kedves Valeria,

nem rossz, 11-ik emeletröl a viz, mondani kellett volna vizesés, s az mindenkinek tetszik. Nagyon köszönöm a tippet, megmondom férjemnek. Eddig nem jutott még az emeleti mosogéphez, mert nyaggattam a tüzhelyel.

A tüzhely is egy speciális dolog nálunk: régen forditva volt, középen egy nagy régi dupla tüzhely állt két sütövel, a fal melett a jégszekrény s az eltakarta s kis ablakot mely kinéz a hátso kertre. Mivel szeretem a világosságot, azt mindenképpen ki akartam szabaditani, s néztem uj tüzhelyet mert a régihez már nem lehetett több mint 30 év után alkatrészt kapni s nem müködött már minden rajta, az egy Hotpoint volt. A ceramic top Magic Chef tüzhelyet speciálisan kellett megrendelnem, melynek a controljai elöl voltak, s jo drága volt, $ 1000.- a többi melynek hátul magasan van a control, fele annyi, de az megin eltakarta volna részben az ujonnan kiszabaditott kis ablakomat! Szerettem az uj fényt, s hogy fözés közben láttam a hátso kertet, de már kb. 3 évre rá jött az elsö baj, a touch pad mehetett tönkre, kivéve a fözöplattnik, melyek tekerö gombbal vannak, minden más beállitás a nyomo táblán van, ora is s timer is. Ez ment tönkre, F-1 et mutattot s sipolt!! Az elsö csináltatás ha jol emlékszem $ 140.- volt, s nem régen, 1-2 éve. Mikor férjem tavaly azzal jött haza, hogy látott egy ugyanilyen tüzhelyet a Quality Thrift storeban de feketében, mondtam, vegye meg, spare partnak! $ 100.-at fizetett érte, s nem gondoltam, hogy ilyen hamar szükség lessz rá, a touch pad ismét F-1-el sipolgatott, kezdtük kihuzni, mert éjjel is felébresztett a hangos sipolás!

Tünödtem, rendeljek-e alkatrészt az Interneten, de férjem nem nézte mikor a szerelö cserélte (én igen) s nem volt biztos, megtudná-e tenni. Akkor jött az ötletem, hogy lehetne megoldani magunknak gyorsan ezt! Mondtam mivel a teteje is meg volt már karcolva az olasz aluminium kávéfözötöl melyet férjem huzogat ott rajta, két csavaro gombon meg lekopott a festék (nem tudom mivel probáltam pucolni mikor történt) legjobb lessz, ha behozzuk a feketét, s azon kicserélem a sütölemez fiokot s a sütö ajtot a krémszinüröl, elölröl nem sok más látszik ki, egyik oldalon a falnál áll, a másik oldalon counter van. A tetejét meg lehetne rendelni $ 250.-ért, komplett perem s üveg, sajnos csak a krémszinü peremet nem könnyü leszedni mert oda van a ceramiccal szigetelve hogy ne menjen nedvesség bele. Lányom grimaszt csinált, hogy miért nem hagyom az egészet feketének, mondtam azért nem, mert a konyhámban minden almond szinü s sose kellene fekete tüzhely. A ceramic top s a control elöl ugyis fekete s most a tején a perem is.

De igy relativ hamar megoldodott a tüzhely probléma. Most kapcsoltam éppen be a self cleaning ovent, mert elkoszolodottan adták el, s eddig csak röviden volt bedugva megnézni van-e benne áram. 3 orás ciklus s mivel tegnap jo nagy höség volt, nem akartam még délután tenni, mikor végre sikeresen bent állt. Persze a cipekedéstöl ma kissé fáj a kezem, de mégis örülök, hogy nincs több sipolás!

Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 11:16   
Valeria üzenete:

Kedves Andrea:

Nekem is volt egy mosogepem amelyik tulfolyt. Azzal a kulonbseggel,hogy nalunk a terraszon volt, es igy a viz lefolyt a 11-ik emeletrol a haz falan a foldszintre. Nem orultek a tobbi lakok.

A problema a szurovel (filter) volt, azt kellett kicserelni, mert anyukam gombostujei amik kulonbozo helyeken lepotyogtak, bele kerultek a gepbe es kilukasztottak a szurot. Tehat, a ferjed nezze meg azt, hatha ott van a problema.

Valeria

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 11:13   
Andi_usa üzenete:

Nálam a konyhában log egy kis fatábla "Mom is busy, take a number" de nincs ott szám a tarton!

Anyám most küldött egy eredeti kis sárga plasztik táblát, melyen ez áll:"Grenzgebiet, Frontier Area, Region frontiere Das Betreten ist nur mit Sonderausweis gestattet. Passage allowed only by special permission."

Szerencsére meg van az a vonásom, hogy ha baj van, nem keseredek el, hanem aktiv tudok lenni, s legfeljebb késöbb jön ki a teher, mint ma. Tegnap mikor elöntötte az emeleti konyhát a viz s folyt le a lenti háloba, rohantam fel a kis szivogépemmel, ott állt férjem s lányom, kapkodva, s rájuk szoltam, ideje lenne elzárni s mosogéphez valo vizcsapot, mert még mindig folyik azon keresztül a viz! Mikor késöbb lementem, láttam, hogy közben leszakadt egy jo nagy darab vakolat is a plafonbol s a csupasz fatartok látszanak ki, férjem cipelte ki a vizes szönyeget, ágynemüt, én meg neki álltam vizesen pucolni a matracot is, mert a szappanos viz ami a mosogépböl folyt ki barna vizet produkált ahogy mosta a fagerendákat is. Ti nem igy szokatatok házat mosni belülröl? LOL! Most néztem meg az Interneten a szerelö tippeket a mosogéphez, miért nem müködött az elzáro vizszelep. Majd ha férjem szétszedi, megtudjuk hogy a szelep rossz-e vagy csak el van dugulva lerakodás miatt...

Milyen jol kezdödött pedig a napom, kitakaritottam a hálot s a folyosot s gondoltam, ma végre kész leszek a varroszobámmal, ahol már csak egy doboz vár elrakásra. Mondamom sem kell, hogy este másodszor porszivoztam, mikor az accustic ceiling darabok lettek széthordva s beletaposva a szönyegbe, (a plafonbol leesett bevonat darabkák) de elötte az átázott szönyegeket is meg kellett pucolnom vizesen, nehogy a barna foltok benne maradjanak, az se volt most tervbe véve, csak késöbb! Ne felejtsük el a lányom mosását, melyet szépen befelyeztem lent neki a lenti müködö mosogéppel! Hosszu napom volt, ma mindenem fáj s ugy érzem magam mint egy kicsavart citrom!

Andrea

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 10:59   
Kedves kenyérsütögépkezelök!

Szeretném felhívni a figyelmeteket a kenyérsütö gép veszélyességére a háztartáson belül. Mióta ez a konyhai gép elterjedt, a legveszélyesebb háztartási gépek közé számít.

A legtöbb lakás és házi tüzek erre a gépre vezethetö vissza. Müködés közben nagyon magas höfokot ér el, és ez sürün rövidzárlathoz vezet az elektromos vezetékekben. Vannak olcsóbb gépek, ahol egyszerüen a belsö kábelek elolvadnak miközben sütik a kenyeret!

Nekünk is van egy ilyen csodamasinánk, a lányunk sokat süt vele.

Egyet azonban soha ne tegyetek, örizetlenül üzemeltetni a gépet. Mindig nézni kell, hogys´mint áll, minden okay-e.

Sokan bekapcsolják, és elmennek dolgozni, bevásárolni, mire hazajönnek a tüzoltó várja öket...

Tehát, ha ilyet vesztek, a boltban mindig rá kell kérdezni, mennyire biztonságos a belsö felépítése, üzemeltetése. Sok függ a gyártótól, olcsó gépeket nem szabad megvenni. Ezt nem ilyesztegetésnek szántam, hanem csak figyelmeztetésnek.

További finom friss pékárút a házi sütödéböl!

Miklos_d

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó