2020. május 31. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Filmkedvelők klubja...csak filmekről általában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-22 18:55   
Viking nincs nálunk. Én is csak VIKING LINE nevű komphajót ismerem.

Még egy francia (művész)film.
http://www.rottentomatoes.com/m/in_the_house_2013/
http://www.imdb.com/title/tt1964624/
De ez nem unalmas, nem értelmetlen, nem érthetetlen. Sőt! Érdekes, izgalmas, csavaros, élvezetes és kissé pikáns.
Nem egy klasszikus thriller.
Az imdb szerint mystery/thriller, a(z) RT szerint mystery/suspense.
Nekem ez utóbbi besorolás tetszik.

RHCP?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-22 09:48   
Igen ö

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-21 23:07   
Nem nézem a Vikingeket (HBO?) De majd ráfigyelek. Gustaf?

"No" - igen, van egy olyan értelmezése is a filmnek, amelyik arról szól, mennyire manipulálhatók a tömegek.
Emellett én úgy éreztem, hogy a legfontosabb dolog, amire a chilei szavazók leginkább vágytak, egyszerűen egy jobb élet volt. Halál, nélkülözés és gyűlölet nélkül. Amelyik párt ezt ajánlotta, az volt a nyerő. A reklámszakember zsenialitása abban állt, hogy erre ráérzett.

OFF: ma este Red Hot Chilli Peppers

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-21 12:56   
Nézitek-e a Vikingek cimu sorozatot? Erdekessege hogy Stellan Skarsgård masodik fiacskaja az egyik sztár benne.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-19 09:53   
2013-03-17 18:53, perec:
-
Művészet, művész(?)filmek.
A "Holy Motors" c. francia filmről a hivatásos kritikusok szinte ájult tisztelettel írnak, miközben azért annyit bevallanak, hogy a film, amúgy, teljességgel értelmetlen, érthetetlen.
Picasso jut eszembe. Aki egyszer azt nyilatkozta, hogy minél kevésbé értik, amit csinál, annál inkább el vannak ragadtatva tőle. (És annál drágábban tudja eladni a képeit.)

"No". Tegnap megnéztem. Bevallom, elszomorított. És ez nem a film minőségére vonatkozott, hanem a történetre. (Amit nem ismertem, úgyhogy tanulságos volt számomra.)
Egy csöppnyit általánosítva:
Választást akarsz nyerni, alkalmazz egy jó reklám-szakembert!
Vagyis: manipuláció és manipulálható tömegek ma már mindenütt. Még, ha itt, ebben a történetben, kivételesen, egy jó ügy érdekében is.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-18 20:50   
Megnéztem az Argot , nagyon tetszett, nem ertem mit háborognak a perzsák hiszen szerintem valòban igy volt, es van mai napig. Ismertem perzsa menekülteket epp igy meseltek ök is.
Azt azert nem tudom eldönteni hogy megérdemelte -e az Oscart. Lehet volt ennel jobb film is versenyben. Ben Affleck ,nemigazan talál ebbe a szerepbe szerintem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-17 18:53   
A vérnyomásra vonatkozó megjegyzést ezek szerint igencsak félreértettem. Többféle okból is emelkedhet, gondoltam, talán a drámai feszültség miatt! Meg aztán az RT elég nagyra tartotta.
A filmek listája az Amazonon jött elő, eladásra kínálták.

Egyébként érdekes ez a francia filmekkel, néha mennyire nem tud a kritika mit kezdeni velük. Hol felmagasztalnak, hol meg a végtelenségig lehúznak egy-egy filmet, látszólag különösebb ok nélkül.
De való igaz, halványan emlékszem még egynéhány francia művészfilmre a 60-70-es évek terméséből. Egyik-másiktól majd megölt az unalom, meg nem is mindig értettem, többször nem, mint igen. De akkor még kitartóbb voltam.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 21:05   
2013-03-16 19:24, perec:
-
Gyorsan válaszolok, mert - úgy látom -, a vérnyomásos poénom (?) nem jött be. Nekem ugyanis felvitte a vérnyomásom.
Leginkább csak idegesítőnek találtam. Egy ütős rövidfilm talán kijött volna a témából, a mondanivalóból. Ha volt neki egyáltalán.
Művész film a legrosszabb fajtából. Vagy csak művészieskedő.
De ha van kísérletező kedvű két órád (mert annyi a Holy motors)...meggyőzhető vagyok. Általában. (De ennél a filmnél...?!)
Érdekes viszont, hogy a(z) RT által ajánlott további filmek mindegyikét kedvelem.

A No c. filmet jó, hogy újra megemlítetted. Most mutatják be. Megnézem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 19:24   
Szerintem az Argo mindenképp benne van a legjobb 10-20 százalékban. Hogy megérdemelte-e a legjobb filmnek járó Oscart, az ízlés kérdése. Turbózva több helyen is volt, ami önmagában ok, de nem biztos, hogy volt rá szükség.
Írtam itt nemrég a 'No' c. filmről, ami a Pinochet-et leváltó választásokról szólt. Nem volt turbózva (legalábbis nem tudok róla), mégis érdekfeszítő volt.

Holy motors: szerintem itt nem volt moziban, egyből DVD-n adták ki, gondolom azért mulasztottam el. De majd megszerzem.
Megnéztem az Amazonon, nagyon érdekes volt, hogy mi jött fel az egyéb ajánlatok között. Ott volt pl a Tabu, The Master, Amour, Berberian Sound Studio, Moonrise Kingdom. Nem mindegyiket láttam, de többet igen. Hogy egyénileg analizálgatnak, vagy úgy általában az érdeklődők kattintgatási szokásait, vagy éppen a kettőt összedobva, azt nem tudom, de elgondolkodtató.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 14:51   
2013-03-16 14:44, Valeria:
-
Szerintem elég korrekt a film. (Persze nem tudom iráni szemmel nézni.)

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 14:44   
2013-03-16 10:15, zacherlászló:
-
Megkapta a legjobb film Oscart.

Az iraniak perelni akarjak Hollywoodot, mert rossz szinben tuntettek fel oket. Milyen szinben lehetett volna feltuntetni? Biztos, hogy egy kicsit fel lett turbozva, de legalabb a fele egeszen biztosan igaz volt!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 10:17   
Holy Motors.
http://www.imdb.com/title/tt2076220/
http://www.rottentomatoes.com/m/holy_motors/

Ezt látta valaki? (Alacsony vérnyomás esetén ajánlom.)

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 10:15   
2013-03-16 00:16, Valeria:
-
Argo, latta valaki? Mi a velemenyetek rola, megerdemelte a legjobb film Oscart?
-
Láttam. Két óra tömény feszültség.
Oscar? Mindenesetre a Lincolnál jobb.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-16 00:16   
Argo, latta valaki? Mi a velemenyetek rola, megerdemelte a legjobb film Oscart?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-15 18:50   
Habemus Papam: ez egy érdekes film, éppen azért, mivel a szegény érseket teljesen meglepi, hogy a többiek őt választották meg, nem bír belenyugodni, egyszer még el is szökik, de hiába, egy pápa nem mondhat le...

Az új pápáról azt hallottam, hogy nem híve a világi hiúságoknak, gondolom a jezsuita háttér is ebbe az irányba mutat. Hogy ez mennyire fog megmutatkozni a szegénypártiságban, azt nem tudom, majd kiderül!

Szerintem már nincs is nagyon szükség egyebet írni a Loré-ről, mindent leírtál Böbe, amit érdemes tudni. Örülök, hogy tetszett, de remélem azért hagy aludni!
Talán annyit még hozzáteszek, hogy számomra az is érdekes volt, hogy ez egy olyan ausztrál rendező filmje, aki németül sem tud és Németországhoz nem volt korábbi kötődése. Gondolom, ez több szabadságot adott neki, mintha kevésbé lett volna kívülálló.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-15 16:31   
2013-03-14 22:55, perec:
-
Böbe, te rosszaság. Megnézted? Mert ha nem, akkor várok még, mielőtt írok valamit!

Megnéztem. Hü micsoda film. Jo szineszek , es most tudom megint nem alszom jol párnapig. Hihetetlen, nekem a 80-as éveket juttatja eszembe mikor a gyerekek mndennap a roman himnuszt énekeltek otthon is ha kellett ha nem, es nem lehetett rájuk szólni hogy elég legyen már. Egy rohadt rendszer tökéletes agymosást tud csinalni. Tudod hogy nem vagyok egy filmkritikus , csak annyit irhatok hogy nagyon meghatott es felkavart ez a film : Lore.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-15 12:07   
Habemus Papam. A filmet nem láttam, de az új pápát igen. Azt mondják, hogy a szegények pápája lesz. Akkor lesz dolga bőven.

Mozizási szokások. Én sem szoktam kirohanni. Sőt, mindig úgy szeretnék felállni a film után, ahogy Woody Allen a Játszd újra, Sam! nyitó képsoraiban, a Casablanca után.

OFF ugyan, de ma nemzeti ünnepünk, március 15. És emberemlékezet óta, ezen a napon, nem tapasztalt erős havazással.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-14 22:55   
Böbe, te rosszaság. Megnézted? Mert ha nem, akkor várok még, mielőtt írok valamit!

zacherlászló, a moziból korai kihúzás itt is divat, mondhatni a normál magatartás. Én nem szoktam, már csak a kései gyöngyszemek miatt sem.
Gospel nagyon jó tud lenni, számomra mérsékelt adagban. Elhiszem, hogy egy gospel mise nagy élmény!

Tegnap egyik kedvencem, a klasszikus filmek sorozat volt: The hunchback of Notre Dame (1939). Volt, aki úgy érezte, tele volt klisékkel. Én pont "történelmi" hangulatban voltam, és úgy láttam, a maga módján megpróbált több előítéletre is rátapintani.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-13 22:02   
Aktualis film cim
Nem lattam ,es most mosolygok magamban. Egy oraja rajöttem, hogy a kisebbik lanyom ket szot tud latinul ,vagy lelopta valahonnan:
Habemus papam.
Körbejartam minden valamire valo üzletet a Lore filmert, de nalunk csak juniusban jelenik meg. Mit tegyen ilyenkor az ember( asszony, nagyi) ? Hát rosszalkodik . Rövidesen megnezem ,belenéztem erdekes volt az eleje. De jo lenne ha itt moziban is vetitenék ,de nem hiszem hogy fogjak.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-13 20:49   
A mai eseményekről jut eszembe:
http://www.rottentomatoes.com/m/we_have_a_pope/
Látta valaki?

(Később bővebben, ahogy Arnie magyarul mondaná.)

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-11 09:27   
Ladykillers. Gospel.
A Coen fivérek változatában a film legvégén (mikor már a stáblista megy, és a magyar nézők zöme már kihúzott a moziból! tényleg, más országokban is ez a szokás?)...egy fergeteges gospel kórust láthatunk, hallhatunk, egy Little Richard szerű figura vezényletével.
http://www.youtube.com/watch?v=aG5Sh993pyk&playnext=1&list=PL87285CCA1B360E38&feature=results_main
No, csak azért említem, mert nem csak a blues-rock tartozik a kedvenc zenéim közé.

Ez a film-vég azért is nagyon betalált nálam, mert 2000-ben, egy harlemi (NYC) vasárnapon végignézhettem egy "rövid" (kb. 4-5 órás!), gospelekkel bőven fűszerezett misét. (Életem egyik legnagyobb élménye.)

Lore. Nem láttam, nem volt nálunk.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-10 20:03   
A Tom Hanks-féle Ladykillers-t én nem láttam, direkt nem mentem el megnézni mivel azelőtt nem olyan régen láttam az eredetit. A helyi moziban szoktak néha klasszikusokat adni, ami jó szokott lenni már csak a hangulat miatt is. Ekkor láttam először a Ladykillers-t és igen jó élmény volt. Lehet, hogy tévéképernyőn nem ugyanaz, de szerintem akkor is jó film.

Ah, Sólyomszem...! Az egyik régi kedvenc. De lehet, hogy kicsit másféle színészi izmokat igényelt mint Lincoln.

A Beatles és a Rolling Stones nem annyira az "én generációm", már amennyire ez számít. Már inkább felnőtt fejjel hallgattam nagyobb odafigyeléssel mindkettőt, talán több türelem és tapasztalat is kell hozzá, hogy az ember a legismertebb zenekarok zenéjét a sok, idővel rárakódott hordalék alól ki tudja bontani.

A kis függőben hagyós trükköm bejött Ez volt az: http://www.rottentomatoes.com/m/lore/
Ha látta még valaki, kíváncsi lennék, mit szól hozzá. Ha nem, akkor alkalomadtán írok róla egy-két dolgot. Több szempontból is érdekes film volt.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-10 09:59   
2013-03-09 22:17, bobe:
-
Én a Beatlest csak korosabb fejjel/füllel kezdtem megkedvelni, elismerni.

Ladykillers. Nekem bejött a régi és az új is. (A régit, persze,még régen láttam.)
A Coen fivérek humorát meg nagyon bírom.

Poor Lincoln!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-10 09:55   
2013-03-09 20:09, perec:
-
"Ma este megpróbálok levadászni egy filmet, amiről azt hittem, elmulasztottam. Csak akkor árulom el a címét, ha sikerrel járok."
-
Igazi filmes "trükk"!
SUSPENSE (ha jól ismerem az angol kifejezést)

It Might Get Loud
Nem láttam, megnézem, kösz!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-09 22:17   
Rollingstones szabadeuropa radio , radio luxemburg stb. En az a generacio vagyok. Nem lattam öket es en inkabb beatles fan voltam.
A ladykillerst lattam asszem Tom Hankssel az uj valtozatot ,es nem voltam elragadtatva.Lehet az eredeti tetszene. El kezdek vadaszni a masik filmet is keresem. Lincolnt 25 percig birtam nezni, pedig Daniel Day-Lewist még Solyomszem idejeböl kedvelem

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-09 20:09   
Böbém, nem is tudom, mikor láttam Bergmant utoljára. Igazán nem egy felvidító élmény.
A Spencer Tracy filmet nem ismertem. Ha vidulni akarsz, akkor itt van ez is. http://www.rottentomatoes.com/m/1011818-ladykillers/

Rolling Stones 4x, az szép! Én sajnos egy alkalommal sem büszkélkedhetek. Böbe?
Van egy nemrégi film, amire szivesen emlékszem vissza, ha már Jimmy Page is szóba került.
http://www.rottentomatoes.com/m/it_might_get_loud/

Ma este megpróbálok levadászni egy filmet, amiről azt hittem, elmulasztottam. Csak akkor árulom el a címét, ha sikerrel járok.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-08 19:00   
Bergman. Ha már...bevallom én sem vagyok egy nagy rajongója. Az említett korai filmje (Mónika) ugyan nagyon tetszett, meg elhiszem, hogy a filmművészethez sokat tett hozzá...de valahogy nem az én világom.

A vadászat. Dogville. Fordított sorrendben láttam. Most fejeztem be a Dogville-t. Mintha A vadászat (Jagten) párja lenne. Két nagyszerű, elgondolkodtató film. Tömény tömeglélektan mindkettő.

Shame. Nem láttam.

Led Zeppelin. Láttam! Pontosabban Jimmy Page és Robert Plant koncerteztek Pesten, még a nyolcvanas években.
A Rolling Stonest négyszer láttam (Londonban, Prágában és kétszer Pesten).

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-08 18:46   
Jo film volt ,es erdekes modon tetszett is. Jok a szineszek. függöseg szerintem mindig hálás tema, barmilyenröl is legyen szó. Dan filmet, reg lattam . Sved filmet annal többet. Persze Ingmar Bergman filmjeiböl asszem egyet sem ,es nem is hianyoznak.
Komediat keresek ,hogy felviduljak kisse. De vagy olyan gyerekesek es tanitomesek mint az amerikai filmek, többek között amit emlitettel Knocked up vagy a Hangover filmek,vagy érthetetlenek.
Ilyen filmek kellenének : It's a Mad Mad Mad Mad World .

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-08 13:40   
Böbe, múltkor kérdezted, mit szólok a Shame-hez.
Szerintem jó film volt, és hasonlóan a dán és egynéhány másik filmhez, amit mostanában említettünk, nem egy matinéfilm. Fassbender nagyot alakított, de Mulligan is jó volt benne. A másik érdekessége talán az, hogy Hollywood terméke. Nem olyan gyakori, hogy ilyen területre merészkedne egy H film úgy, hogy érzékenyen kezelje a témát, ugyanakkor ne vegye a hangnemet oktatófilmesre. Vagy csak én nem láttam a többit! Te mit szóltál hozzá?

zacherlászló, azt hiszem a 68-as koncertről film is készült? Láttad azóta őket?
Erről jut eszembe, nemrég láttam a Led Zeppelin 2007-es koncertfilmet (Celebration Day). Érdekes, hogy öt év után jelent meg.
Egyébként soha nem bírtam felfogni, mitől volt olyan népszerű Savile (tegnap 2 l-el sikerült írnom), de azzal intéztem el, hogy "nem értem én ezt", elvégre nem voltam itt, mikor televíziós fénykorát élte.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-07 09:53   
2013-03-06 21:18, perec:
-
A vadászat c. dán (Vinterberg) film azért olyan döbbenetes, mert remekül mutatja be azt az őrületet, amikor a tegnapi jó szomszédból, jó barátból gyűlölt, megvetett ellenség lesz. Avagy: hogyan fordulhat elő, hogy - bizonyos körülmények között - teljesen normális, hétköznapi emberek neki mennek az embertársaiknak? Másképp: olyan egyszerű-e nem együtt menni a többséggel, kilógni a tömegből?
Valóban, nem az a "most van egy kis időm, akkor nézzünk meg egy filmet!" kategória. Legutóbb én az Amour kapcsán készültem erősen és sokáig. Lelkileg.

Jimmy Savile híre, sajnos, eljutott ide is. Engem duplán sokkolt. Ugyanis '68 májusában volt szerencsém (?!) látni Londonban, mint az év legnagyobb pop/rock koncertjének műsorvezetőjét.
Azért nem ő marad emlékezetes, hanem a Rolling Stones (még Brian Jones-sal), Scott Walker, Dusty Springfield stb.
Jut eszembe: meghalt Alvin Lee, a Ten Years After legendás gitárosa, akit viszont Bp.-en láttam, hallottam. Először valamikor a nyolcvanas években, Eric Burdon-nel egy műsorban!

Visszatérve a mozihoz. Tabu.
Nem mondom, hogy két óra tömény feszültség (egy idősebb néző, férfi, 15 perc után feladta!), de a különös (portugál) atmoszféra engem rögtön magával ragadott. Először csak a képek (fekete-fehér képek), aztán a lassan kibontakozó történet.
Ez a film ezerszer eredetibb, mint az Artist. Bővebben itt:
http://prizmafolyoirat.com/2013/02/14/a-krokodil-vizvalaszto-szerepe-miguel-gomes-tabu/
Sajnos, nem én írtam!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó