2021. április 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lipcsei magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 bella.móni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-03 22:57   
2010-09-30 22:52, Cindus:
-

Szia, én akkor nagyon messze vagyok tőled én Meuselwitzben lakom, lipcsétől 35-40 km.

üdv, móni!

markae  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-03 17:25   
Szia Dóra!

Ha jól értem, Te most Torgauban dolgozol gyerekorvosként. Ha miden igaz, én is megyek oda dolgozni, január-, februártól. Jó lenne megismerkedni. Biztosan tudnál néhány jó tanácsot is adni, aminek nagyon örülnék.

Üdv: Éva

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-30 23:13   
Kedves beszélgetök!

Ha a "válasz erre" gombra nyomunk, akkor hivatkozásként megjelenik az az üzenet, amire az ember reagál. Ez így helyes is. Mégis a válasznál törlendö az elözö üzenet - hacsak nem akar idézni belöle az ember - és elegendö a hivatkozást meghagyni (név + dátum, idöpont).

Ellenkezö esetben az üzenet + válasz + arra a válasz + ismét válasz, ... szóval ha visszaolvassa az ember , követhetetlenné válik, hogy mi is az adott üzenet és honnantól ismétlödnek az elözöek, illetve voltaképpen ki mit is mondott. És a szerki nem gyöz takarítani.

Cindus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-30 22:52   
2010-09-26 14:29, bella.móni:
-

szia,
na szóval, én itt volnék, pontosabban dessauban vagyok, számomra halle vagy lipcse esik viszonylag közel. te merre vagy pontosan?
üdv.: Cindus

drdora10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-27 12:47   
Szia Anita!

5 hónapig a kórházban dolgoztam, szeptember elejétől viszont 1 gyermekpraxisba tanulok be, melyet decembertől átveszek. Kár, hogy anyósodék nem magyarok, már kezdtem reménykedni... Ti mivel foglalkoztok?

Üdv: Dóra

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-27 10:46   
Szia Dóra!

A férjem és a szülei is németek.
A férjem 4,5 évvel ezelőtt költözött Torgauból Lipcsébe, épp mielőtt megismerkedtünk, mert a munkahelye itt van, és már előtte is 10 évig ingázott a 2 város között. De a szülei most is ott élnek, szoktunk menni hozzájuk.

A kórházban dolgozol gyermekorvosként?
Üdv., Anita

drdora10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-26 01:44   
2010-09-13 15:07, astarta:

-

Szia Astarta!

A férjed szülei németek? Mert tudtommal Torgauban én vagyok az egyetlen magyar. Vagy mégse???

drdora10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-26 01:40   
2010-09-23 09:14, danipcx:

Szia Dani!

Te véletlenül nem az a Kovács Dániel vagy, aki frissen végzett és a Heim Pál Kórház SBO-ján dolgozott ?? Mert ő is Németországba készült.

Cindus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-26 00:42   
sziasztok,

örülök, hogy végre rátaláltam az oldalra, eddig nem nagyon volt rá érkezésem. szivesen ismerkednek halle, lipcse, környéki magyarokkal. én május óta dessauban lakom. toth.agnes0608_KUKAC_gmail.com

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-25 23:31   
2010-09-23 09:14, danipcx:
-
Olvass bele Attandance Pfalzi köznapló nevü blogjába/topikjába. Ö orvos
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=8449&forum=4&41

krisztián1976  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-25 23:26   
Sziasztok.

Én szintén itt dolgozom már 3. hónapja, szivesen venném az ismerkedést magyarokkal.

Email:krisztian34@gmail.com.

bella.móni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-23 13:32   
szia Dániel!

Ha megkérdezhetném pontosan, hogy hol fogsz dolgozni orvosként? Nekem nagyon jol jönne egy magyar orvos!

De milyen orvos vagy pontosan?

üdv:móni

danipcx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-23 09:14   
Sziasztok!

Kovács Dánielnek hívnak és orvosként készülök dolgozni Lipcse környékén, csak most épp meggyűlik a bajom a német bürokráciával...
Nagyon jó lenne, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.

Előre is köszi!

izabellovics  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-22 19:38   
Szia Dora!

A mailcimem: rittoo_KUKAC_freemail.hu
Holnaptol vasarnapig szabadsagolunk, de jovo heten tudok valaszolni, ha irsz. Varom akkor leveled!

Minden jot addig!

Rita

drdora10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-19 22:29   
Szia Rita!

Ha megadsz 1 email-címet vagy telefonszámot, akkor nagyon szívesen felvenném Veled a kapcsolatot, és megbeszélhetjük az itteni tapasztalatainkait! Plauenben én is voltam állásinterjún.

Lehet, hogy közös a fejvadászunk??

Szia! Dóra

izabellovics  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-15 10:52   
Szia Dora!

En Balogh Rita vagyok, Plauenben elunk a ferjemmel es 2 kislanyunkkal. Mindketten orvosok vagyunk, de en meg otthon vagyok a picivel. Orulnek, ha irnal az itteni tapasztalataidrol, mert en is munkabaallas elott vagyok.
Minden jot!
Udv: Rita

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-13 15:07   
2010-08-29 11:56, drdora10:

-

Szia!

A férjem szülei Torgauban élnek.
Ha gondolod, az e-mailemen elérsz, örülnék.

Üdv., A.

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-13 15:04   
Sziasztok!
A költözés miatt nem nagyon volt időm a fórumot nézegetni az elmúlt hetekben, de örülök, hogy mióta nem jártam itt, írtatok ide néhányan.
Egy előző hozzászólásomban szereplő e-mail címem megszűnt, ha valaki szeretne elérni, akkor itt érhet el: pranitkukact-email.hu

bella.móni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-11 15:08   
sziasztok, egy kérdésem lenne hozzátok!

tudja esetleg valaki, hogy ki ez a Tüchtig??
ő is irt már ide, de még 2007-ben, és azért kérdezném, mert én itt lakom altenburg mellett, és ő irta, hogy ismer embereket ott!

nagyon egyedül érzem magam! segítsetek, ha tudtok, egy e-mail cím, vagy valami... ha tudjátok szoljatok, vagy ha ismerkednétek!

elöre is nagyon köszönöm!

Üdv: Móni

bella.móni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-10 20:31   
halló!

ennyire ne vigyétek tulzásba az ismerkedést!

magyarok hol vagytok?

bella.móni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-07 13:52   
Sziasztok,

én lipcsétől kb 35-40 km-re lakom, és én is szeretnék megismerni magyar embereket! sajnos nincs jgosítványom, ezért én egyedül nem tudnék odautazni, de a páromnak van, és nem lenne neki gond felutazni, hogy találkozhassak magyarokkal!

üdv:móni

Itt az e-mail címem, ha gondolja valaki, akkor írjon: gagyibarbi_KUKAC_hotmail.com

mannno  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-06 22:19   
2010-08-18 16:50, johnny82:

-

Hello!

En itt lakom halle-ban, itt vannak magyar talakozok egy magyar etteremben, de az igazsag, hogy en parszor voltam, es csak nyanyakkal talalkoztam. jo lenne valami normalis civilizalt, fiatalokkal ismerkedni.... de ha ez erdekel, meg tudom mondani, hogy mikor lesz pontosan legközelebb.

drdora10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-29 11:56   
Sziasztok!

Én 5. hónapja dolgozom Torgauban (Lipcsétől 50 km) gyermekorvosként. Szívesen megismerkednék magyarokkal!

Merre vagytok?

johnny82  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-18 16:50   
Sziasztok!

Èn is nemrég költöztem ide Lipcsébe, jo lenne néha összefutni magyarokkal ismerkedni, kicsit kikapcsolodni. hallottam magyar találkozoi estekröl, de nem tudom hol és mikor vannak. Ha esetleg valaki tudja, irja meg.

köszönettel.

Johnny

Zongizsofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-17 10:28   
Sziasztok,
Én is Lipcsében fogok tölteni egy kis időt ősszel tanulmányi ösztöndíjjal, és jó lenne ott is magyarokra lelni
Valószínűleg szeptembertől decemberig leszek ott, az e-mail címem zsofiafarago@yahoo.com, nagyon örülnék, ha megismerkedhetnék kedves magyarokkal
Zongoraművész szakon leszek egyébként..

Pollymokus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-29 07:56   
Ne aggodj, csak addig nehezebb, amig el nem indulsz, mire ideérsz már meg fogsz könnyebbülni...

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-26 21:08   
Köszönöm szépen!
Már nagyon várom a költözést, azt hittem, ahogy közeledik az idő, egyre könnyebb lesz, de nem, egyre nehezebb.

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-26 21:05   
Igen, talán hasznos megosztani az e-mail címet, ide nem biztos, hogy mindennap jövünk.

Engem itt értek el: westy_KUKAC_t-email.hu

Pollymokus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-22 19:10   
Haliho!

Nagyon ritka ide az irogatás.... jo lenne egy-két barátot szerezni itt Lipcsében, kezdem nagyon egyedül érezni magam... pollymokus_KUKAC_freemail.hu

Joc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-03 21:17   
Az jó, hátha leszünk majd annyian, hogy valami közös programot alkothassunk. Bár nekem azért szerencsém van, mert mindenki itt van a családból, így hallok magyar szót. De remélem tetszeni fog Neked itt. És már előre is sok szerencsét kívánok Neked

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó