2020. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kicsit nosztalgiázunk is...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-26 17:13   
volt már?

régi boritékos sorsjegy.
az utcán árulták ilyen fém asztalon, meg egy csomó fel volt akasztva egy drótra fürtökben. talán 2 forint volt. Újra hozhat is volt benne...

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-26 16:48   
Az ötvenes években, a nagy-nagy faluvillamosítás előtt még telepes rádiók voltak divatban. Ezekhez kellett egy úgynevezett anódtelep (ez sok hónapig jó volt) meg egy fűtőtelep. A fűtőtelepnek egy érdekes verziója volt a légzőelem, ammi egy kb 10x10 centi alapterületű, 25 centi magas hasáb volt, a tetején kép huzalkivezetéssel meg négy kis parafadugóval. Ha a dugókat kihúzták, akkor a levegő oxigénjét felhasználva elkezdett áramot termelni, ha meg a dugókat visszadugták, akkor leállt és nem merült tovább.

Hasonló elven működnek manapság azok a nagyothallókészülékbe való elemek, amiknek a hátoldalán apró lyukak vannak és ezek egy fóliával vannak lezárva, amit a készülékbe tétel előtt le kell húzni.

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 21:13   
Volt egy sajat keszitesu golyoscsapagyas rollim, amivel a kiss-utcaban 100km koruli sebesseggel remisztgettuk a falusi kofakat! Semmi mas jatekert nem adtam volna cserebe!!!

Dodi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 17:40   
Aha, szóval te is jófiu voltál. Akkor arra is kell emlékezz, hogyan kötöttünk tejgumit a mutató és hüvelykujjunkra és hogyan parittyáztunk ezzel u-alakura görbitett drótdarabkákat a lányok lábára, vagy ugyanezekre a célpontokra hogyan fujtunk vékony üvegcsö segítségével rizsszemeket.

Frédi

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 17:00   
Sziasztok!

Emlékesztek erre? Mi sokat játszottunk a "kulcsdurrantóval" annak idején.

Egy nem teljesen játékszer: a kulcsdurrantó. Kellett hozzá:
1 lyukas kucs (minél nagyobb kaliber, a kéményseprőkulcs volt a csúcs)
1/2 m spárga
hegyétől megfosztott szeg, a lyukba passzoló
valamint a gyufafej anyaga, a lyukba tömköszkölve.

A spárga két végén a kulcs ill. a szeg, a szeg vége a lyukban. Ha ezt a szerkezetet ügyesen úgy csapod a falhoz (fához ..) hogy a szeg feje legyen elől, az ütéssel robbantotta az (akkori) gyufaanyagot.

BUMM!!!

Ha a kulcs is szétrobbant, akkor... szereztél egy másik kulcsot.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-21 04:12   

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-21 03:54   
Kedves OMGI,

sajnalom nem tudtal reszesulni nagymama szeretetbol:( es meghato volt irasod.
Biztos vagyok benne azert hogy te sajat unokaidnak nyujtanni fogod, eresztetni fogod veluk azt a nagy szeretettet amibol te nem reszesultel es csak egy nagyi tudja nyujtanni.Kivanok sok sok hoszu eveket nagymamak sorai kozt:)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 17:53   
Szervusz Zsizel!

Kösz, hogy elolvastad, amit írtam. Hát még ha tetszett is! Kis Csipaszkám (ez az egyik beceneve) tényleg úgy néz ki, hogy rajong értünk, -többes számban!
Képzeljétek el, 2 és féleves korában, egyik ittnyaralásakor összegyüjtöttük egy kupacba és videora az álatal ismert kis gyermekdalokat, 27-et. Aztán olyan oviba került, ahol a karate volt a divat, nem a zene, és bánatunkra elkezdett hamisan énekelni. Szerencsére, az ovi megszünése miatt egy "közönséges" budapesti, kerületi oviba került, ahol ismét vájtak a fülén egy csipetnyit. Most kezdte a harmadik osztályt, és megáldott bennünket a szerencse az iskolában egy remek tanítónénivel, aki a gyerekek kezébe adta a furulyát, és gondolom hallatlan türelemmel foglalkozik velük. Most nyáron csodás kis meghitt pillanataink voltak, ô bemutatta kis tudását, nagyapja pedig hegedün kisérte. El tudjátok képzelni ezeket a meghitt pillanatokat??? Most karácsonyra készülnek (a távolság ellenére), hogy a családnak ajándékként, együtt fognak játszani karácsonyi dalokat. A Dédinél gyakorol, hogy az Apuék ne vegyék észre.

Nem tudom, nem kellene indítani egy külön nagyszülô-unoka topot???? Gondolom mások is tele vannak meghitt történetekkel.

üdvözlet mindenkinek
OMGI

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 03:58   

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 01:06   
Judit!A Bunkocska,"ellenkezo elojellel" a mi pincenkben minden ivaszati alkalommal el volt zengedezve! Meg a Mintamokus fenn a fan... is a hangero egyenes aranyban novekedett a reszegseg kulonbozo fokozataival!A szentimrei pincesor dalardaja megallna a helyet ma is nemzetkozi versenyeken! Foleg szuret utan par honappal!

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-16 18:04   
Olvasom OMGI beszámolóját nagymamás élményeiröl, mely ugyanakkora benyomást kelt bennem, mint BIMBI története, és közben bekapcsoltam az Infocean által megadott zenét! Jaj, de jó szórakozás ez!
OMGI, unokád biztos máris rajong érted!
- aztán olvasom tovább mindannyiotok hozzászólásait!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-15 01:17   
Nem mintha visszavágynám, de ez is volt:

Rettegett ávósból szoc. külker. vállalat vezérigazgatójává szelidült gorilla a Nemzetközi Nőnap alkalmából jénai üvegtálkát (tálra már nem futotta) osztogatott a díszteremben összegyűjtött női dolgozóknak. Nehogy már elfelejtsük ezen a nevezetes napon istentől elrendelt eredeti társadalmi szerepkörünket. (Következő évben jelenet ugyanott ugyanaz, az ajándék pedig 1 tükörtojásnyi teflonserpenyő.)

Hasonló alkalomból kötelező kommunista vörös szekfű. (Azóta is utálom a szekfűt, amit nem tartok virágnak, hanem ideológiai dekorációs elemnek.)

Ja, meg még énelektük az internacionálét is, valamint a "Bunkócska" c. kedves mozgalmi dalt a nov.7-i ünnepségeken.
Ez utóbbit lehetett még fokozni: Moszkvában nem hittem a szememnek, amikor legnagyobb megdöbbenésemre azt láttam, hogy az emberek képeslapot küldtek egymásnak mindenféle jókívánságokkal nov.7. alkalmából! Mint Európában karácsonyra. Hol vannak már azok a "szép idők"?!

infocean  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 21:17   
Nos kedveskéim,
Ha akkor éppen ottan a hetvenkedös években amma nyakas Kálvinista városban jártatok és keltetek, kint a NagyErdöben, a KLTE nagy auditoriumában a harmadik emelet fölött, a kakas ülö alatt, lehetett majd minden szemeszterben a Panta Rhei együttest hallgatni. Szalay Sanyi bácsi, ki mostan eppen a John Hopkins egyetem hírös fizika-csillagászat pofaszörje, annak idejen nem csak az ötösoket gyöjtögette a leckekönyvbe, hanem gitárosként a talp alávalót is oda-oda pengette.
Emlekszem egy nap eppen fordultam ki a Bolyai közbül az egyetemi park felé, s hallom hogy valaki Emerson Palmer Lake dalokat penget ottan az 500 Kilowattos erösítön keresztül ugy, hogy szerintem meg a város másik végen a vasutállomason is arra trappolhattak a vasparipák.
Itten vagyon az URL amin a nóták eletronyizalt valtozata mp3-ban hallható.

http://tarkus.pha.jhu.edu/~szalay/music/pantarhei.html

Csoka családnak

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 18:59   
Sorry, nem nagymama élmény, de Ecet svájci rovatában közölt kódolt munkahelyi "elbocsátó szép üzenet"-éről jut eszembe - nota bene, N.o-ban is így divat -, hogy hasonló volt M.o.-on is.

Ugye, nem volt mindegy hogy a külföldi útra szóló kérelembe - IBUSZ-nál (?!) lehetett venni a nyomtatványt, amelyet a Belügyben kellett leadni - a munkahely személyzeti osztálya (!?) milyen szöveget írt be.

Hozzájárulok = nem járul hozzá
Támogatom = hozzájárul.

Munkaviszonynál pedig a munkaadó meg is akadályozhatta a "dolgozó" távozását. Mint ugye emlékszünk, az jövőbeli munkahely személyzeti osztálya hivatalosan "kikérte" a dolgozót a jelen munkahely személyzetisénél. Az, ha jóindulaú volt, kvázi elengedte. Ha nem adta meg a beleegyezést, akkor is lehetett elvileg távozni, de az szankciókkal járt: ha emlékezetem nem csal, két évig nem mehetett szabadságra a delikvens, bizonyos idő nem számított bele a nyugdíjigénybe, fizetésemelési vagy egyéb korlátokkal járt még. Az esetek többségében a várható hátrányok miatt az ember fogcsikorgatva maradt. Ez persze nem fokozta a komfortérzését az adott munkahelyen.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 18:38   
Szervusztok Bimbi és a Többiek is!

Bimbi története csodálatosan szép és szívhezszóló. Egy kicsit "irigységgel" olvastam, hiszen nekem nem adta meg a SORS, hogy nagymama élményem legyen, és egyébként sincsenek igazán 3-4 éves korombeli emlékképeim. Anyai nagymamám néhány nappal az én születésem után meghalt, apai nagymamám pedig - mivel nem fogadta be a családjukba Édesanyámat, bennünket, gyerekeket is kirekesztett. Ez különösen akkor vált élessé, amikor 3 évesen elvesztettem drága édesapámat, akinek ma csupán az általa forrón szeretett édesanyámhoz és anyai nagyszüleimhez írt gyönyörű leveleit őrizhetem.

Apai nagyanyámat testvéreimmel próbáltuk néhányszor megközelíteni, de az utolsó próbálkozásra ma is élesen emlékszem.

Testvéreimmel, (akik 3 ill. 4 évvel idősebbek nálam) egy vasárnap "átmentünk" hozzájuk, 6-7 km-nyi gyaloglással. Kifaggatott bennünket mindenfélérôl, meg nem kínált semmivel, majd mikor teríteni kezdtek az ebédhez (együtt lakott édesapám fivérével, aki egyébként hivatalosan a "GYÁM"-unk volt), felszólított bennünket, "gyerekek, ideje, hogy hazamenjetek, anyátok is biztos főzött ebédet." Ígyhát, ki lettünk dobva.
Ha hiszitek, ha nem, ennyi az emlékem NAGYSZÜLÖvel kapcsolatban.

Mennyire fájó szívvel (talán irigykedve is) hallgattam minden tanév elején azokat, akik nyáron nyaraltak a Nagyinál, vagy csupán csak meséltek arról, hogy mit csinált, mondott a nagymama!

Talán ezért is, hogy az én unokám soha ne ismerje meg ezt az érzést, mindent, amit csak szeretetben adni tudok, igyekszem megadni neki. Nagyon erősen kötődünk egymáshoz. Most 8 éves, és eddig 9 alkalommal volt nálunk "nyaralni" v. "telelni"(2000 km a távolság!). Én bizony, anélkül hogy szemernyi lemondást éreznék a dologban, Kanári szigetek vagy más divatos nyaralások helyett bizony otthon, velük szeretem tölteni a szabadidőmet.

Mi már főztünk, sütöttünk együtt, kézimunkázni, agyagozni tanítottam, a legújabb favorit most nyáron az üvegfestés volt. Imádja a köveket, mi pedig bizony felhajtottunk olyan programokat, amiben ennek a szenvedélyének hódolhat. Még egy felszíni féldrágakő-lelőhelyen is voltunk, közet- ásvány- és fossilikiállításon stb.
Esténként együtt bújtunk ágyba, és dumcsiztunk át minden fontosat, ami történt velünk, mindent amire vágyott, mindent, ami számára fontos volt. Túlkényeztetem? Lehet. De szerintem ez a nagyszülők feladata. A szülőké a nevelés és a munka, a miénk pedig az a plusz, amire a fiatalok még nem képesek. Egyszer valahol egy francia okos embertől olvastam, de nem tudom szószerint, a lényege: Egy nő akkor lesz igazán anya, amikor már nagymama. És ez így igaz. Én nagyon kemény anya voltam, - de akkor arra volt szükség. Ma már más a feladatom.
Bimbi! Csak bízni tudok abban, hogy az én kis unokám egyszer majd valamikor, úgy fog emlékezni rám, ahogyan most Te emlékeztél a Nagymamádra.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, - dehát nagymama vagyok.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 11:04   
Bimbi, én sem tudtam visszatartani a könnyeimet ... teljesen hasonlót éltem át, mint Te, nekem is eszembe jutott, amikor télen, vagy ötvencentis hóban vasárnap a 10 órás mise után felmentünk (kis hegyen laktak) a nagymamáméknoz. A tornácról az ajtó mindjárt a konyhába vezetett. Az asztal tele fánkkal, most kelnek, ahogy belépünk, nagymama máris rakja az elsöket nekünk (négy apró gyerek) a forró zsirba. Az egész házban csak a konyha a meleg, ott ropog a tüz a "sparhejt"-ben (mi igy mondtuk). Mire mind a négyen letopogjuk a havat a csizmánkról, levesszük a kabátunkat, már kész is a friss fánk ...

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 01:56   
Ez szep volt bimbi!:-)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 01:42   

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 17:22   
"Nem hiányzik a mult
szépsége nem kísért
csak álmait gyászolom
most hogy
oly sötét
és hideg van
s hogy egyre nagyobb az ür
a ma
és az elképzelt jövö közt."

Nosztalgia
Ingibjörg Haraldsdóttir

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 07:06   
Törölve Bömbike által

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 04:39   
Jólesik nekem, hogy ebben a szörnyen rohanó világban vannak mégis emberek, akik ôrzik a kincseket a lelkükben. Már ezért a tapasztalatért is érdemes nekem Közöttetek lennem! Minden hitem ujra él!
Szeretettel: Bab

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 01:37   
2002-09-10 03:10, bimbi:

"Jaj de finom ez a kenyer, szeretlek nagymama"

Megríkattál, Bimbi!

Ez olyan, mintha a Kincskereső kisködmönből lépett volna elő.

Szeretettel
Judit

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 01:08   
Hü de szép gondolatokat irtál le Bimbi!

Olvasom, olvasom az irásodat, a szép lassan visszament a lelkem az én csillagfényes, aranyporos szülôvárosomba. Istenem, de jó is visszaemlékezni! Te vittél vissza ! Köszönöm Neked!

Csak eszembe jutott, tegnap este láttam a TV-ben egy müsort, egy órán át arról akart mindenkit meggyôzni, hogy a mult elmult, s nem szabad rágondolnunk, vagy gyötörni magunkat, mit nem csináltunk jól, hanem csak a mai nap számit. A jövô csak mint abstrakció létezik. Igen, hajlamos vagyok egyetérteni ezzel... S most itt olvasva a gyönyörü irásodat, visszalebegtem a saját multamba...

Bimbi, a mult valóban nem létezik?

A jövôvel a jövôben foglalkozunk...

bab

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-10 03:10   

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-10 01:35   
<<, vízbe kellett dobni, és csodálatos tájképek meg ilyesmik alakultak ki belőlük kellő áztatás után. Azt hiszem 1 Ft volt egy zacskóval.

És a gyufával meggyújtható szivarozó emberkére? Mármint a szivart a szájában lehetett meggyújtani, az aztán bűzlött és izzott jó ideig.>>
emlekszem ra !

de hirtelen eszembe jutott Nagymamam illata:
orgona szappan (lilac)
glicerin kenocs (kezre hasznalta,sarga tubusos)
es a sos borszesz amivel kellett masziroznom fajo izmait

_______
meg ha illatok utan nosztalgiazok,akkor eszembe jut,hogy
1970-ben jelent meg a Givenchy III mindenki azt akart
(meg azt is hallottam akkor,hogy a vidramennyet mirigyebol csinaljak),aztan kesobb YSL-tol Opiumot 1977-ben (ki nem allhattam,most sem),az en elso sajat parfumom az a Miss Dior volt,ma is szeretem.
Meg volt a Charlie Revlontol ,brrrrrr......
azt sem kedveltem,de anyukam hasznalta...
ezek mind nagy divatok voltak akkor,igaz ?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 13:48   
OMGI!
a lényeg:ki a zeneszerző???ki írta a MAMÁT, aZsuzsinak:)))Ki ma az az illető?:)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 13:45   
OMGI
Bizony így volt az.))Most meg így van a CINI:hát az élet folyamatosan produkál igazságot vagy igazságtalanságot??majd meglátjuk.CINI?Ő mindig csak énekelt..azt hitte lehet bízni az emberekben..Már tudja hogy nem!mindennek ára van.Arra gondolt a CINI
vannak barátok és lehet bennűk bizni,Csak abban lehet akiket mi "szelíditünk meg,meg ilyenre nics ideje az embereknek.........ezért nincs is BARÁTJUK".Ezért barát helyett csak jó ismerőst mondj,mert az ember a legkiismerhetetlenebb fajta a világon......
Üdv:Balu

Térka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 03:27   
Venus: Disco Espanol.
PS.
Lehet a tucat sör helyett fél tucat valami mást kérni?

Tök Ödön  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 03:24   
Húúú!

Nagyon tecc ez a topik!

Lenne is rögtön 2 kérdésem.
Mindegyik egy-egy dalra vonatkozik,hogy vajh mi lehetett a címe és ki lehetett az előadó:

1. Az egyik dalról annyit tudok, hogy 1985-86 fordulóján volt nagyon menő, és az ének helyett tehénbőgés adta a dallamot. Meg itt-ott voltak benne tirolis, jódlis effektek.
Mi csak "Hentes indulónak" hívtuk.

2. A másik dal amit keresnék szintén 85-ös és annyit tudok róla,hogy egy csajszi énekelte, nagyon nyumulós ritmusos darab, kissé olyasmi mint plö a The Flirts gyorsabb dalai és a refrén állandóan vissztérő sora volt, hogy "diszko diszko diszko eszpányol".

Ha valaki legalább az egyiket megmondja, az valahol, valamikor vendégem 1 tucat sörre!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 23:04   
Cini

Betegség miatt enyhébb büntetést kaphat Zalatnay

A Fővárosi Bíróság elrendelte Zalatnay Sarolta komplex orvosi vizsgálatát, miután betegségre hivatkozva nem jelent meg szerdai
tárgyalásán. Ha Zalatnaynál súlyos betegséget állapítanak meg, a bíróság enyhébb ítéletet is hozhat.

A szerdára kitűzött tárgyaláson csak Zalatnay Sarolta ügyvédje jelent meg, aki elmondta: védence kedden rosszul lett,
távolmaradását orvosi igazolással kívánja alátámasztani. A bíróság hivatalból elrendelte az énekesnő teljes orvosi kivizsgálását, ami arra is kiterjed, hogyan viselné Zalatnay Sarolta a börtönt.

Hegedűs László, Zalatnay Sarolta védőügyvédje nem volt hajlandó elárulni, hogy milyen betegségben szenved az énekesnő.

A bírónak hivatalból el kell rendelnie az igazságügyi orvos szakértői vizsgálatot, ha tudomására jut, hogy a vádlott betegségben
szenved - tájékoztatott a Fővárosi Bíróság sajtótitkársága. Zalatnay Sarolta betegségéről már a nyár folyamán tudomást szerzett a bíróság, és a mostani eset kapcsán a bíró elrendelte a vizsgálatot. Az orvosi vizsgálat eredményétől függően a vádlott akár enyhébb ítéletre is számíthat. - tudta meg az [origo].

Zalatnay 1996-ban több cégtől és magánszemélytől vett fel kölcsönöket egy közvetítő cég közbenjárásával, melyeket később nem tudott visszafizetni. Zalatnay a korábbi tárgyalásokon azt állította, hogy 30-40 millió forint kölcsönt vett fel összesen a pénzügyi tanácsadó cég segítségével. A vádiratban összesen negyven sértett szerepel. Az énekesnő korábban állította, hogy nem állt szándékában senkit megtéveszteni.

Az ügyészség csalássorozattal, hitelezési csalással, továbbá tartozás fedezetének elvonása, gazdasági adatszolgáltatás
elmulasztása, illetve magánokirat-hamisítás bűncselekményével vádolja Zalatnay Saroltát. A vád alapján Zalatnayt akár 12 éves szabadságvesztésre is ítélhetik.

[origo]

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó