2020. január 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kicsit nosztalgiázunk is...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 19:59   
... az egyiket Mari Zsuzsi követte el, (MAMA), a másikat pedig, aki sose tudta hol jár az esze, bizony CINI volt.

üdv. minden nosztalgiázónak!!! OMGI

2002-09-04 14:36, Balu:
-
Bömbike, szia

Bingo: most én. HARANGOZÓ TERÉZ -- "így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz: egyszerű nagyon az egész."

Felül a kisbaba először mondja: MAMA. Erről ki énekelt?

"Hol jár az eszem, csak a csengőt figyelem"! Ekkor nagyon szerelmes voltam. Szerencse hogy legalább dalban volt segítségem. Ki is énekelte?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 08:09   
Calyx Kedves!

"A könyvek birtokbavételének valamennyi módja közül a sajátkezű megírás a legdicséretesebb."

Téged érdekel e bölcs idézet? Vajon ki gondolkodik így?

Vámos Miklos több mint író, több mint egy ragyogo elme. Ha elolvasod élete történetét megtudod: a türelem és a szeretet nagy mester is. Ez nagyon keveseknek adatik meg!Kevesen tudnak ezekkel "bánni" is.

Üdv:
Balu

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 05:05   
És arra a csodajátékra emlékeztek, amit a trafikokban lehetett kapni? Papírzacsiban volt egy csomó papírból vagy miből való apró szines valami, vízbe kellett dobni, és csodálatos tájképek meg ilyesmik alakultak ki belőlük kellő áztatás után. Azt hiszem 1 Ft volt egy zacskóval.

És a gyufával meggyújtható szivarozó emberkére? Mármint a szivart a szájában lehetett meggyújtani, az aztán bűzlött és izzott jó ideig.

Tök Ödön  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 05:03   
A történet a következő:

Gimis koromban kémia szertáros voltam (a másik haver vegyész lett). Akkor volt (ha jól emlékszem) a gyufa feltalálásának 100-ik évfordulója, úgyhogy a tanárnő bemutatta az alapkísérletet:

"2 rész kálum-klorát, 1 rész vörös foszfor (vagy fordítva) kis koccintás és bumm!!!"

Fél óra mulva meg voltak az anyagok, irány a haver lakása, csináljunk négusbombát! (A fentebbi anyag selyempapírban, kavics rá, eldobni és bumm!!!) Na de keverés közben jött egy pici koccanás, bumm, leégett a függöny (meg a hajam, szemöldököm), a plafon kormos lett, bringán az orvoshoz, penicilin, 10 nap a szemklinikikán (nincs maradandó) a vegyészet valahogy megunva (16 éves voltam).

Az érdeklődésem azóta más irányba fordult. (Nem robban, nem ráz ...)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 16:36   
Kedves Balu,

hatha erdekel :
"A lakás belsejéböl eröszakos zongoraszó hallatszik, s egy cérnavékony lányhang, amint igyekszik a kísérethez idömulva elénekelni a régi slágert: "Hol jár az eszem, csak a csengöt figyelem." Tényleg, hol jár az eszed? - harsan föl idösebb Baradlay Rómeó vértolulásos baritonja."
Koltai Róbert film forgatókönyve:
Ámbár tanár úr
http://vamos.compaq.hu/regenyek_bar.html

Nekem emlekem Harangozo Teritol mikor slager volt tole:
Azok a szép napok ... ,ha jol emlekszem a cimere (?)
Anyukam mindig hallgatta
Dalida is enekli:Le temps Des Fleurs
De az eredeti az angolban:Those were the days
Itt van MIDI file-ban:
http://www.chez.com/paroles2001/tempsdesfleurs.mid

Valakinek megvan a Harangozo fele MP3-ban ?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 16:13   
Hát én csak itt ámulva és bámulva olvaslak Benneteket, hogy mikre és kikre emlékeztek. Igaz, hogy Zalatnai Cinivel egy iskolába jártam (3 évvel alatta), de eme tényen kívül nemigen tudnék róla ma már semmit mondani. Nem hogy mit énekelt és mikor!!!

Ahogy így olvaslak Benneteket, persze visszarémlik, de olyan rég volt ....

Lehet, hogy az én emlékezőtehetségem rossz, vagy később más dolgok lettek fontosak....

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 14:36   
Bömbike, szia

Bingo: most én. HARANGOZÓ TERÉZ -- "így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz: egyszerű nagyon az egész."

Felül a kisbaba először mondja: MAMA. Erről ki énekelt?

"Hol jár az eszem, csak a csengőt figyelem"! Ekkor nagyon szerelmes voltam. Szerencse hogy legalább dalban volt segítségem. Ki is énekelte?

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 02:07   
Szia Balu!

Sajnálom, hogy nem találtam el Zalatnai Cinit.

"És mennyi kellemes dalt énekelt még: Nem vagyok én apáca... Emlékszel?"

Igen emlékszem erre a számra.

"Ám valakinek nem lehetünk a "A Játékszere, soha"Kinek?"

Válaszom: Kovács Katinak.

Arra emlékszel, hogy: "Megcsipkednek, huhognak, jók lennének nyáron szúnyognak"... Na ki énekelte? Tudod?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 10:38   
Bömbike, szia

Sajnálom: Zalatnai Cini volt aki énekelte. Ma is még persze, de az akkor volt: olyan 22 éve. Ő is már 54 éves. És mennyi kellemes dalt énekelt még, Nem vagyok én apáca... Emlékszel?

Ám valakinek nem lehetünk a "A Játékszere, soha" Kinek? Táncdalfesztivál: aranylemez+1 helyezés!?

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:30   
Szia Balu!
Örülök, hogy eltaláltam......ó
A "Hosszú forró nyárról" szintén Harsányi képe ugrik be, de azért nem vagyok nagyon biztos benne.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 14:36   
Bömbike

Bingo! - valóban. Mindkettő! És kinek volt "Hosszu, forró nyár?" Mert ugy 22 évvel ezelőtt Nekünk is az volt... de milyen "forro". Nem is volt olyan rég... csak elszaladt!

Szervusz:
Balu

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 16:39   
Szia Balu!

Bingo: eltaláltam Harsányit!!!

A "De nehéz az iskola táska" számot hallottam Katona Kláritól és ha emlékezetem nem csal Demjén Ferenc (Rózsi) is énekelte a 70-es évek végén.

Ez nagyon régen volt.

Bömbike

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 12:02   
Bömbike, szio: Harsanyi Gábor volt.

És ki volt akinek "de nehéz volt az iskolatáska?" Rajtunk kivül, vagy nekünk is!Magasszárú cipővel és fehér térdzoknival, aztán már a matrózblúz következett...

Csilindrina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 17:29   
Arra emlékszem, hogy a kukorica /mi tengerinek mondtuk/ összekötött szárát tehenekkel is etették... De arra is, hogy ezzel is fütötték a kemencét, de a napraforgószárral is.

A kukoricát meg lemorzsolták, s a csutkájával is tüzeltek. /Megjegyzem: nálunk mindenütt gáz volt, azaz a lakásunkban, de volt: 1 kemencés szoba, s a nyári konyhában kellett mamámnak tüzet rakni./

A kemencés szobában éltek a dédnagyszüleim, és a dédnagyapám még " gólyalábbal" is közlekedett a faluban, amikor fiatal volt. 1957-ben halt meg 81 éves korában. A dédmamám meg gyékényszőnyeget szőtt minden télen. A faluban ennek hagyománya volt.

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 17:24   
Szia Balu!

Rézmozsarat vegyenek, mily bűbájosan antik. Ezt ki énekelte? --szinés is--

Talán Harsányi Gáborra voksolnék, de nem biztos. Tényleg ki énekelte?

Bömbike

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 00:37   
Valériám,

hálásan köszönöm a nagyvonalú ajándékot. Szólok majd, ha sikerült egy hasonlóan nagyvonalú szállítmányozót is találnom.

Judit

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 00:31   
Judit: A gep ingyen kaphato, viszont a szallitast Neked kellene fizetned. Nem hiszem, hogy megerne, mert nyom vagy egy tonnat.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 22:57   
Bömbike, szia

Azt a két tündéri dalt a KOVÁCS JÓZSEF Ma Operettkirály! --- a Játékszer az a KOVÁCS KATI fesztiváldíjas dala!... Ők énekelték. Rézmozsarat vegyenek, mily bűbájosan antik. Ezt ki énekelte? --szinés is--

Üdv:
Balu

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 18:22   
- Hoztam továbbá Moszkvából turmix-gépet - mindig kellett valamit hozni
- Nem hoztam, csak mások, szovjet gitárt - húrozatával alkalmatlan a "nyugati" zenéhez, de iszonyú olcsó volt
- volt NDK-s merülő forralónk - férjem szerint életveszélyes
- összetekerhető és csónakban is szállítható kempingasztalunk - még ma is megvan
- pasztillával működő kemping kávéfőző - max. 2személyes
- emlékszem a szovjetmintájú patentharisnyára (a GUM-ban még 1980-ban is kapható volt)
- Egyáltalán a GUM áruház a Vörös téren
- Kígyózó sorok a Lenin mauzóleum előtt. Bennünket mint magyar diákokat soron kívül előreengedtek. Az Ural mögötti városkából jött sorbanállók ezt nagy igazságtalanságnak érezték mondván, hogy mi bármikor jöhetünk, de ők...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 18:14   
Valéria,

Már harmadszor vágok neki - folyton közbejött valami telefon, munka, munkatárs, stb. -, hogy megkérdezzelek: mit kérsz érte? (Attól tartok közben, hogy a szállítási költség USA-Berlin között aránytalanul nagy lenne.)

Első munkahelyemen, a felejthetetlen Hungexpo-nál én is ilyenen tekertem.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 21:34   
Nekem van egy Facit keveros szamologepem. Megvenne valaki?

Udvozlettel mindenkinek
Valeria

Csilindrina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 19:11   
Ma eszembe jutott az NDK turmixgép. Tudjátok, a levehető ajtós
Ha volt, akkor legyen Weiner elvtárs aki ebédel, szabadságon van és a másik vonalon beszél.
Meg persze Buga doktor...
A negy- es annal tobbszinu golyostoll.
Penkala.
Favorit versenybringa.
Az elso negy alapmuveletes Facit zsebszamologep. (4999 Forint volt 1974 korul!!!)
Tekeros szamologep. (huuuu, az nagyon allat)
Piros-kék ceruza.
Kínai tolltartó (a nagyobbakban még tükör is volt).
A boltokban kávé meg diódarálók álltak a kosarak mellett. Emlékeztek?
Kisdobosok 6 parancsolata.
Kacsafejes úszógumi.
50 filléres fagyigombóc

Csilindrina

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 19:00   
2002-08-28 16:42, Zsizel:
-
Grace-nek / meg mindenkinek

A Veréb is madár c. filmben szerepeltem, a bár-jelenetben, a növéremmel együtt.

Hat ez aztan véletlen,ugyanis a magyar kerékparos valogatott egy par tagja is szerepelt a filmben..és az exférjem is közöttük volt.Az ö biciglijén:)) daralt a Kabos:)) Bécs felé:))ezek szerint talalkozhattatok:)) annak idején. Te jo ég..kb. 1968-ban vagy 69-ben forgattak a filmet igaz? legkevesebb 34 éve...
Különben a film nekem megvan:))

Rabsz Olga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 18:59   
Ha már itt tartunk:

Uttöröcsapat vigyázz!
Csapatvezető Elvtárs!

Gipsz Jakab csapatvezető helyettes jelentem, az 5326 sz. Bogdánffy Ödön uttörőcsapat hazánk felszabadulásának sokadik évfordulójának ünnepi megemlékezésére felsorakozott. Kérek engedélyt a csapatzászló behozatalára, az ünnepség megkezdésére!

Az engedélyt megadom!
Pajtások! A HAZÁÉRT
ELŐREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Uttőrőcsapat! Vigyázz! Fogadás jobbról, zászlónak tisztelegj!

Parapamm Parapamm....

Ultra Viola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 18:43   
Indulj az utra es vissza ne nezz.
Multad a fajo bus ezer ev
Rankragyog vegre a szep teli nap
Boldogan, vigan zengdd hat a dalt:

Aprilis 4-rol szoljon az enek,
Felszabadulva zengje a nep,
Erctorkok harsogva zugjak a szelbe
felszabaditonk hosi nevet!

Dorgott az agyu es zugott a gep,
Verzett a fold es zengett az eg.
Gyozott a szovjetek hos serege,
szazadok konnyet igy mosva le.

Szettorve nepe lancat
Elmult idok homalyat
Ifjui vere aran, annyi vertanunk,
Kovesd a peldat a part szavat
es gyozni fogsz te buszke ifjusag

A parttal a neppel... :=)

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 07:39   
Emlékszem a nagy kirándulásokra...
Szalonnasütés
A madárlátta szalámiszsömle íze
Ibolya, gyöngyvirág és kökörcsin
Szamócaszedés
A kakukkfű illata
Ivás a forrásnál, a víz hideg és nagyon tiszta
Makkot meg vadgesztenyét gyűjtöttünk és fogpiszkálóval emberkéket és kis állatokat csináltunk...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 22:21   
Kedves infocean,

mérhetetlenül örülök, hogy ismét felbukkantál!!! Azóta is várok ugyanis a német történeted folytatására. Lehet más rovatban is, hisz az valószínűleg másfajta nosztalgia.

Üdvözlettel

Pompéry Judit

infocean  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 21:08   
Latom nagyon megindult itten a hetvenes evekbul megeresztett hetvenkedes :) Hadd pergessem kis electronjaimat eme eletronyos surgonybe az ugy kapcsolatan.

Ottan akkor eppen a Tivadari arvizes taborban nehany Hovedes trikoba csomagolt legeny abban hetvenkedett hogy ki tud tobb fekvotamaszt meg felulest csinalni. Hirtelen beesven a hosszu ut utan, egy darabig csak neztem a izzado csemeteket akik mind felettem jarhattak az oskolaban, majd mondottam nekik:
- Ez itten csalas. A fekvotamasznal a mell nem uti a padlot, a kar nem egyenesedik ki, s a felulesnel majd mindenki megall a 20 fokos dolesszogben s onnan az Istenert sem akar lejjeb menni.

- Mondottak nekem: "Nagy a pofad, majd torunk rajta egy kicsit."

- Szerencsemre kis tarsaim volt iskolambol addigra eppen beestek utanam a satorba - tobb mint negyvenen aludtunk abban - s Lacza Jancsi bacsi aki mogottem szokott ulni a padban, mely hangon elbodult: " Ki akarja itten mostan kihuzni azt a Kenyermezei kardot amit meg jo Kinizsi apank hantolt el ottan".

- Mondanom sem kell, hogy latasara a Honvedesek egybul halkabbra fogtak, de akkorra a kijarat mar el volt allva, s onnan bizony meg egy vereb sem rebbenhetett ki szabalyosan megcsinalt fekvotamasz es felules nelkul. A szabaly ugy lett megalkotva hogy fekvotamaszok kozben tapsolni kellett, s a felulest ugy csinalta a polgar, hogy felult a vasagy hatso korlatjara, egy manusz rault a labara, majd hatrahajlasnal a kobaknak meg kellet erintenie a talajt amin az a jo vasagy nyugodott.

- Nos, a Honvedesek nem tudtak hogy ez a methode Kovacs tanar urtol szarmazott aki ha rajtakapta a gyaur kollegistat akarmilyen 22 ora utani maszkalason akkor bizony ezt a fajta torturat kellet megszinalni egytol tizig fel, majd tiztol eggyig le.

- A Honvedesek kivalasztottak a legedzettebnek latszo bikat a csapatbol, a mi oldalunkat meg hat nekem kellet kepviselnem mert hogy "olyan nagy volt a pofam". Nos a Honved mezes csinalt 25 tapsolos fekvotamaszt meg 40 felulest ugy, hogy hogy a 36.-nal mindenki azt gondolta hogy a sator szet fog dulni a nagy kipufogo gazoktol. Mondottam akkor a Honvedeseknek: "Mit fizettek ha duplazom a kvotat ? "Nagypfaju" - volt a valasz - "csak nezzuk meg vagy-e olyan nagy legeny mint amekkora pofad van". Mit is tehettem. Gyorsan levertem nekik 50 darab tapsolos fekvotamaszt meg 80 darab felulest, ugy hogy meg a lelegzetemet se hallottak. Mit is mondjak. Az fekvotamasz sorozat utan olyan neme csond lett a satorban hogy a Tisza csobogasa behallatszott a hid felol. A felulesek utan a Honvedesek sorba alltak megtapogatni a "Kossuth utcai betont" - mar ahogy a hasizmokat neveztuk annak idelyen kinek kinek szarmazasa szerint. Ott tortent meg eloszor eletemben, hogy az elkovetkezendo ket es fel hetben idegenek akiket soha sem lattam elore koszontottek amint jartam keltem a taborban. Hire ment. Masra nagyon nem is emlekszem. Tortuk a cemented amit hagytak megazni, epitettuk a hazakat a cigany soron amig a "gazda" el-el jart a kocsmaba, A Vasarnapokat vegig pinpongoztuk, s estenkent leszoktunk a Tiszara megmartozni meztelen. A harom heten keresztul mast se hallottunk csak Koncz Zsuzsatol az "Eljart a nyar, hol van ma mar..." cimu dalt, s ottan lettunk felnottek 15-16 evesen, teve valamit a hazaert.

Csoka csaladnak!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 19:55   
Kedves Zsizel,
<<A Veréb is madár c. filmben szerepeltem, a bár-jelenetben, a növéremmel együtt>>

Megnezlek ,megvan itthon a film,meg a paromnak nagyon tetszett,pedig egy szot sem ert belole,de annyira jo fizikai komedia,hogy aki a nyelvet nem ismeri annak is nevetseges.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 19:55   
ODRA - farmer, hypózott "napsugár"-pólo

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó