2017. december 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-04 13:02   
2010-12-06 20:36, poe:
-

Szoa Poe neked is! Igen, még tuvudovok beveszévélnivi

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-16 13:21   
2011-10-12 12:05, bobo.2006:

Remélem, megosztod velünk a választ is!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-12 12:05   
Ezt a nagyon kedves levelet kaptam Magyarorszagrol, gondoltam megosztom veletek:

"Luxemburgban élő magyarokat keresek, akiket érdekel egy remek üzleti lehetőség.Én a xxx yyy Kft.-nél dolgozok és új piac nyitásához keresünk sikerorientált embereket. Szeretnénk minél több országba eljutni a többszörösen díjazott termékcsaládunkkal, ..., és az egyedülálló 60+5 %-os jutalékrendszerünkkel. Ha felkeltettem az érdeklődését, akkor jelezzen vissza és részletesebben tájékoztatom, hogy miért éri meg az elsők között részt venni a luxemburgi hálózat kiépítésében. Üdvözlettel: xxx yyy, foreign language assistant"

Wow, ugy gondoltam, hogy ezt a lehetoseget nem szabad elszalasztani, kulonosen a kivalo jutalekrendszer gyozott meg. Ezert valaszoltam is azonnal:

"Kedves xxx, orommel olvastam megkereseset, mivel magam is eppen egy ilyen uzleti lehetoseget kerestem. 20 ev szakmai tapasztalatom van es allithatom, hogy mindent el tudok adni ...

Ahogy biztosan informalodtak Luxembourgban valamennyi alkalmazottnak minimalber jar. Ez november 2.-tol 2109 euro es 10 cent. Ehhez jon meg 20 % tb-jarulek, amit az en esetemben az allam elenged. Szamoljon utana, ez Onoknek mar eleve havonta 421,82 € megtakakaritas. Ha azonnal kuldik a szerzodest, ez 10 ev alatt 101.236.8 € megtakaritast jelent. Szivesen ajanlok meg tovabbi 9 luxemburgi kollegat, hogy el tudjak az 1 millio euros megtakaritast konnyeden erni.

Ehhez csak egy egyszeru magyar nyelvü a munkaszerzodes kell, hogy be tudjam jelenteni foglalkoztatasomat. Termeszetesen ez alapber melle szivesen vennem a felkinalt jutalek rendszert is. Azonnal tudom kezdeni a munkat!

Kedves xxx, Megkereseset megkoszonve, varom szives valaszat es emailben a munkaszerzodest. ..."

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-19 19:32   
bobo megjelent és megint eltünt

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-15 17:08   
Igen, valoban ezekkel a nemet autokkal meg nem sikerult alerni a bolsevista kriteriumokat, hiszen ez ugy volt anno, hogy amikor megszulettel, akkor kellett a Trabantra befizetni. Ha szerencsed volt, mar 18 ev mulva meg is kaptad. Itt meg hatarozottan vannak tartalekok. De partunk es nepunk nagy tanitomestere szerint, a kommunizmus ott gyoz, ahol a kapitalizmus lancszeme a leggyengebb. Erre most a nemetek Merkel vezer alatt a legeselyesebbek. Felteve ha az ertemesebbek nem mennek el szavazni

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-14 15:10   
Igen, szoktam ilyesmit mondogatni. Mármint kicsit bövebben, de le lehet egyszerüsíteni erre is.

A kocsimon téli gumi van. Ennek az az oka, hogy kapok egy új a kocsit a cégtöl, már áprilisban megrendelték. Elöször azt mondták 8-10 hét, ergo május vége juni eleje. Szóval minek... Aztán menet közben kiderült a németek legkedveltebb gyereke tényleg a kocsi, egy gyerek kihordása meg több mint 9 hónap, szóval most már decemberben szállítanak. Idöközben meg úgy vagyok vele, hogy erre a 6 hét nyárra már nem vacakolok vele, szóval marad a téligumi a kocsin. Mindenféle pánik nélkül

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-14 14:44   
"voros csepel vezesd a harcot,
vaci ut felelj neki!"

Eszembe jutott Lepu mondasa, miszerint a keletet fasiszta, a nyugatot kommunista diktatura fenyegeti. (Emlekezetbol idezve)

Tavaly keso osszel mikor egyszerre elkezdett esni a ho, kiderult hogy ezeregy oka van annak, hogy a tel elejen miert fogy el teli gumi. Mar elkezdtem magam ugy erezni mint a bolsevik diktatura alatt. Ez semmi mast nem jelent, mint hogy mindent csak meg kell magyarazni, csinalni meg - majd a munkasosztaly elcsapata csinal valamit, ha akar.

Az ideologiait felreteve, egy rovid seta nyoman, feltunt most ugy julius kozepen, nalunk az utcan parkolo autok kozul minden 3. vagy 4.auton a teli gumik vannak fennt meg most is. Velhetoen azert mert a teve elfelejtette bepanikolni, hogy nyaron, nyari gumikkal is lehet autozni

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 22:19   
2010-12-06 20:25, boots:
-
Ritkán jársz erre, gyere gyakrabban.

Én naponta jelen vagyok a MONon és élvezem, hogy megtanultam megint folyékonyan és könnyedén magyarul írni, olvasni. Tiszta haszon nekem a MON

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 20:36   
2010-12-06 20:25, boots:

Szia Boots.

Te beszélsz? Mi is rég láttunk téged. Hogy vagy?

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 20:25   
Szia Tihi, rég nem láttalak.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-04 22:01   
Szia boots!

Hunor nagytakarítást rendezett és idehozott sok a különbözö topikokba rendszertelenül írt üzeneteket.

üdv. Tihi

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-04 20:52   
Mondjatok, miert van az, hogy minden uzenet, az enyemet leszamitva Hunor neve alatt jelenik meg?

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-04 20:42   
2010-11-29 20:13, hunor:
-
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:
-

Van, legalábbis az északi országok még úgy ahogy, ha hozzászokunk ahhoz, hogy elfelejtsük azokat az előnyöket, amikhez hozzászoktunk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:22   
TOEBY ÜZENETE:

A még kételkedöknek:

http://nol.hu/velemeny/20101127-egyeduralom_utan_onkenyuralom

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:22   
GREVE ÜZENETE:

Szia!

Annyira tartottam fontosnok, hogy a belinkelés kezdetének, csak ezt irtam: "Hátha érdekel valakit!”

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:21   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

Miután Lendvai-botrány terjedelmessé nött bonyodalmai eddig nem voltak téma a MON-on, valamit csak akartál mondani ezzel a hírrel? Véleményed a családi érintetlenségtöl függetlenül is lehet, illetve nyilván van is, ha fontosnak tartottad belinkelni ezt az infot.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:20   
GREVE ÜZENETE:

Szia!

Válaszom a kérdéseidre, az érthetöen nagyan egyszerü és valóságos, mivel az én esetben (54. év után) már elment a vonat.

A magyarországi politikai és gazdasági problémák semmiféleképpen nem befolyásolják az én, és a népes családom hogylétét, tehát a részemröl való pártoskodás 100%ban érdektelen!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:18   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

Ezt most nem értem.

Te ezt elrettentö példának tartod a magyar közhangulatot illetöen vagy egyetértöleg agitálsz Lendvai ellen?

Jut eszembe, össze lehetne állítani egy csinos csokrot a magukat valamilyen módon "figyelőszolgálatnak" nevező internetes portálokból: az egyikek a nemzet nevében (bárki is legyen a nemzet) "figyelik" az ellenzéket, a másikok a FIDESZ-t "figyelik". A harmadikok a nemzet nevében "figyelik" a FIDESZ-t - jobbról. Ezek a "figyelőszolgálatok" is hatatósan hozzájárulnak a haza élhetőségéhez és teszik azt vonzóvá.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:16   
RAVIC ÜZENETE:

Na es Lendvai fenykepe mellett jobbra, az emblema Budahazy arckepevel...(szabadsagot Budahazynak, stb.) Na köszönöm,nem kerek belöle...)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:15   
GREVE ÜZENETE:

Hátha érdekel valakit!

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat MTI-nek kiadott nyilatkozata Paul Lendvai tevékenységével kapcsolatban

http://wp.me/pzo27-2JV

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:14   
TOEBY ÜZENETE:

Halló!

Ha már eleve kikötjük, hogy az "értelmiség" csak az, aki valamilyen fejlödést vihetett a korábbi idöszakban, de ma is Magyarországra, akkor kizártuk a több ezer "értelmetlent", akikre talán minden idöben még nagyobb szükség lett volna, mint az egy-két kiemelt személyre.

A festö- és mázolótól kezdve az igényesebb gondolkodást megkövetelö villamos és elektronikus szakmákon keresztül egészen a vegyészekig, és még azon túl is, mindig is szüksége lett volna és ma is szüksége van az országnak olyan szakemberekre, akik a fejlettebb ipari államokban és fejlettebb társadalmakban tett tapasztalataikkal láthatnák el Magyarországot.

Hogy miként fogadták eddig öket, vagy egyáltalán hogyan fogadnák öket, ha ezt a lépést még nem tették meg, azt a médiákon keresztül tapasztalhattuk. Nekik nem volt szükségük az "okosabbakra", kerülték a "konkurenciát".

Ma már kevés olyan hely van, ahol a nyugati multik ne lennének jelen. Sok esetben ök sem tartanak igényt a külföldi magyarok "segitségére". Nagyon különöset kell ahhoz nyújtani, hogy Magyarországon ilyen pozicióba kerüljön valaki, de abban az esetben eleve már itt is megtartanák maguknak.

A visszatérésnél kérdés is, ki, mikor, milyen célból hagyta el az országot, s miként alakult a sorsa.

Esetemben még a gondolat sem merülhetett fel, hogy visszatelepüljek, sem a "Kádár", de a "köpönyegforgatók" korszakában sem. De közben itt alakult ki egy olyan családi viszony, ami elöl nem "menekülnék" el. Különben is ott inkább fiatalokra van szükség, ami esetemben már nem áll fenn.

Mindenki saját maga döntse el, hogy mi az, ami hazatérésre tudja késztetni. A család vagy barátok, ha még vannak, igen, a magyar gondolkodásmód, a viszonyok, a környezet, nem.

A "kommunizmustól itt nem tartok", mert még annak idején aacheni papunk is két "Nickerchen" között megállapitotta: "Jó, hogy a Rajna ezen oldalán lakunk, mert az orosz csak a Rajnáig jön!". Ez megnyugtatott. És az orosz nem jött. Most bizonyára ugyanezt a kommunistákra vonatkoztatná. Akkor sem válaszoltam arra neki, mert ö sem gondolta komolyan.

De látom, hogy ez a téma nem igen dobja fel az olvasó közönséget, mert a papirok nem igen lángolnak. Az "apróhirdetés rovat" inkább érdekli öket, mint az új Irinyik, Kandó Kálmánok vagy ijesztegetök története.

Talán még egy. A mai fiatlság minden általunk tapasztalt vagy talán csak hitt nehézségek ellenére is ugyanúgy bizik a jövöben, mint mi annak idején azt megtettük.

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:14   
JUKAP ÜZENETE:

2010-11-21 15:26, Pompéry Berlin:

Van élhető ország a földön, élhető hely a világon?

-

Mos tmár nincs, de ez nem helyhez kötött hanem általános jelenség. A kisebb közösségek elvesztették jelentôségüket, az emberek nincsenek ráutalva egymás segítségére. Egyének nem tartoznak sehová, a család is elvesztette a szerepét fôleg nyugaton. Az anyagiasság a nyerô, de ennek is van magyarázata, hiszen a kínálat óriási. Nem tartom veszélynek a nyugat kommunista irányba való tolódását, sôt inkább a keletrôl jövô szélsôjobb behatását érzem irányadónak. Ez is törvényszerû, a hanyatlásért mindig más a felelôs.
De hát kultúrák süllyedtek már el a föld történetében, most rajtunk a sor. Ha szegényebbek leszünk anyagilag, akkor lesz ismét esély a felemelkedésre, új utak keresésére. Remélem ezek inkább érzelmileg gazdagítanak minket, mint anyagilag.
A globalizációban azért van valami jó is, hiszen olyan országoknak adunk terepet, amiknek a fejlôdéséért mi tettünk keresztbe. Majd ha Kína, India felfejlôdött a szinvonalunkra (itt most az átlagot értem, hiszen India a vezetô hatalom a programok elôállításában, Kina vezet a kommersz kínálatban, elôállításban), akkor lesz ismét esélyünk.

Nem nagyon értem a nyugat ácsingózását a több gyerek érdekében, hiszen azokat felnevelni, iskoláztatni, munkát adni kell és csak ezek után lesznek adófizetô állampolgárok.

Lehet vitatkozni, ez csak az én álláspontom.

Üdv.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:13   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

2010-11-20 10:15, Lepu:
-
Van élhető ország a földön, élhető hely a világon?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:10   
TIHI ÜZENETE:

Lebukott megint egy spitzli?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:09   
MEGGY ÜZENETE:

2010-11-19 17:57, Pompéry Berlin:

Kedves Judit,

csak egy aprócska adalék Paul Lendvai nagyon feszült kapcsolatáról Magyarországgal:
Idén tavasszal jelent meg német nyelven Georg Mayer és Bernhard Odenhal könyve a kelet-európai szélsöjobboldali és neonáci mozgalmak erösödéséröl. A köny címe: Aufmarsch: Die rechte Gefahr aus Osteuropa. A szerzök újságírók, Mayer évekig a Deutsche Presseagentur magyarországi tudósítója volt. A könyvhöz Paul Lendvai írt egy néhány oldalas bevezetöt. Az elemzésben nemcsak Magyarországról van szó, hanem 5 másik kelet-európai ország szélsöjobboldali mozgalmának fejlödésöl is.

Amennyire én tudom, természetesen Magyarországon a könyv megjelenését cinizmussal fogadták és mindhárom szerzöt hozzá nem értéssel vádolták, de a könyv lényegi tartalmát nem tudták (vagy nem akarták) megcáfolni. Bár, bevallom öszintén, a dolognak ezt a “magyarországi reakciók“ részét nem nagyon követtem nyomon, mert ez már számomra már nem volt érdekes.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:09   
BÖBE ÜZENETE:

Köszönöm Judit a magyarázatot.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:08   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

Paul Lendvai írt egy könyvet "Mein verspieltes Land - Ungarn im Umbruch", (Eljátszott Magyarország) címmel, amelynek f.h. 24-ikén lesz egyik n.o-i bemutatója a neves Heinrich Böll Stiftungnál Frankfurtban.

http://www.hbs-hessen.de/singleview.html?tx_ttnews[tt_news]=334&cHash=48ace080798b39c29bff115425234147

A szerzö, aki 57 óta a német nyelvű sajtó k-eu-i szakértöjeként bécsi székhellyel állandóan tudósított M.o-ról, emiatt mindvégig figyelték és a hatalom szemében vörös posztó volt, ebben a munkájában a téjékoztatók szerint 500 oldalon át kritikusan elemzi a rendszerváltás utáni magyar állapotokat.

Ettől függgetlenül kb. 4 hete a Spiegelben megjelent egy rendkívül elmarasztaló cikk a mai M.o-ról, amiben a szerző elsősorban ellenzéki értelmiségiek információira támaszkodván beszámolt az álatlános jobbratolódásról, cigányellenességről, kiújult antiszemititmusról.
http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-74184493.html

Ez a cikk nagy felháborodást keltett M.o-on és a HVG-ben nyílt állásfoglalás jelent meg ellene.
http://hvg.hu/itthon/20101015_spiegel_budapest_remalok_fovarosa

Úgy a HVG szerzője mint magyar hivatalos emberek (pl. 2 héttel ezelőtt a Német-Magyar Fórumon Dr. Nagy Andor helyettes államtitkár) szemrehányják, hogy a német sajtó állandóan elmarasztalólag ír M.o-ról. Az itt élő magyarok pedig felkérettetnek, hogy lehetöségeiknek megfelelően széles körben cáfolják ezt.

Ebbe a feszült légkörbe robbant bele Lendvai könyve, amely hasonló kritikával él. (Még nem olvastam, fentieket a tájékoztatókból veszem.) A könyv n.o-i bemutatóját már annak meghirdetése óta kritikus szemmel figyeli a magyar jobboldal.

A "Heti válasz" m.o-i konzervatív hetilap tegnapi száma leleplező cikket közöl Lendvai "kettős életéről", kapcsolatáról a magyar kommunista hatalomhoz fűződő titkos viszonyáról a 80-as években. Közzétesz róla szóló bécsi követségi jelentéseket, amelyek szerint L. a hivatalos M.o. önkéntes informátora lett volna, és ami ellentétes az eddigi róla ismert képpel.

Ennek apropójából a tegnapi Ma reggel TV-műsor interjút kért Lendvaitól:
http://premier.mtv.hu/Hirek/2010/11/18/08/Mit_mond_kettos_eleterol_az_erintett_Paul_Lendvai_.aspx

Ugyanott később nyilatkozott a Heti Válasz főszerkesztője is.
http://www.hirado.hu/Hirek/2010/11/18/10/Megszolalt_Paul_Lendvai_Egy_tudatos_lejaratas_folyik_ellenem.aspx

Majd a Magyar Rádió is felhívta telefonon Lendvait, aki ennek a beszélgetésnek egy idő után végetvetett azzal, hogy letette a kagylót.

A szerző honlapja:
http://www.lendvai.at/

A fentiekben igyekeztem értékneutrálisan összefoglalni az eseményeket és tudatosan nem kommentálni, noha van véleményem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:07   
BÖBE ÜZENETE:

Mi törtent tegnap?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:06   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

2010-11-19 16:35, Fredi:
-
Hát, .... ezt én is így látom, de hátha van ellenvélemény.

Mindenesetre Paul Lendvai, ha egyáltalán lettek volna ilyen szándéai, tegnap óta egész biztosan nem akar "haza"költözni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 20:06   
FREDI ÜZENETE:

Az az érzésem soha nem volt Magyarország annyira kevéssé vonzó, mint ma. Bizonyitékom erre azonban nincs.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó