2017. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 14:46   
2007-03-27 14:22, bazsi55:
>>>A fuvarozásaitokkal kapcsolatban azt azért meg szeretném kérdezni, hogy nagyjából mi volt az, amit kifele vittetek, ill. mit hoztatok be?

Ezt csak a kulkereskedelmi statisztika tudja pontosan megmondani. Mi csak egy vagyunk az EU 2,7 millio fuvarozasi vallalata kozott. Csak egy-ket kuriozum. Peldaul egy kamion fagylaltport szallitottunk Suriname reszere (persze mi csak Rotterdamig vittuk), vagy egy halfeldolgozo uzem konstrukciojat Kopenhagaig, ami Grönlandra ment tovabb.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 14:22   
2007-03-27 10:40, bobo.2006:
-
2007-03-26 09:40, hunor:
Az en tapasztalataim szerint a magyar gazdasag nagyon jo helyzetben van, legalabbis a fuvarozasi szektorbol kifele itelve. A mult evben rekord arbevetele volt a szektornak.
A piaci arak az utolso fel evben majdenem 50 %-al nottek, folyamatosan a kapacitas legfelso hataron dolgoztunk.. Az ev elejen most van egy kis tores, az arak normalizalodtak. Ez persze nem reprezentativ az egesz gadasagra, de a kulkereskedelemre igen. Valamint az EU es Magyarorszag kozotti forgalomra. Inkabb az a benyomasom, hogy a gazdasag is jelentosen "tulfutott" es elsosorban a politika felelos azert, hogy a polgarnak rossz a kozerzete, es sokkal rosszabbnak hiszi a gazdasag helyzetet, mint az valojaban van...

Szerintem is jobb a helyzet, mint ahogy a többség látja.

A fuvarozásaitokkal kapcsolatban azt azért meg szeretném kérdezni, hogy nagyjából mi volt az, amit kifele vittetek, ill. mit hoztatok be? Persze csak úgy általánosságban.
Hirtelen nem tudom elképzelni, mit ad el Magyarország. (Suziku, Audi, téli szalámi, bor ok, de még mit?)

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 10:40   
2007-03-26 09:40, hunor:
-
http://index.hu/velemeny/jegyzet/feltud070321/
-

Az en tapasztalataim szerint a magyar gazdasag nagyon jo helyzetben van, legalabbis a fuvarozasi szektorbol kifele itelve. A mult evben rekord arbevetele volt a szektornak.
A piaci arak az utolso fel evben majdenem 50 %-al nottek, folyamatosan a kapacitas legfelso hataron dolgoztunk.. Az ev elejen most van egy kis tores, az arak normalizalodtak. Ez persze nem reprezentativ az egesz gadasagra, de a kulkereskedelemre igen. Valamint az EU es Magyarorszag kozotti forgalomra. Inkabb az a benyomasom, hogy a gazdasag is jelentosen "tulfutott" es elsosorban a politika felelos azert, hogy a polgarnak rossz a kozerzete, es sokkal rosszabbnak hiszi a gazdasag helyzetet, mint az valojaban van...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 12:07   
Kedves Hunor, a cikk érdekes, de túlzásnak tartom, hogy ketten tegyétek fel ugyanazt a linket... Bazsi is feltette.

Jaja, csak Hunor megelözött engem, én meg elötte nem olvastam a másik témakörben az ö bejegyzését. Elöfordul az ilyen.

Persze kérdés lehet, hogy hol van a cikk jobb helyen

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 11:50   
Miért, nem úgy szól a nóta, hogy ismétlés a tudás anyja?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 11:41   
Kedves Hunor, a cikk érdekes, de túlzásnak tartom, hogy ketten tegyétek fel ugyanazt a linket... Bazsi is feltette.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 09:40   
http://index.hu/velemeny/jegyzet/feltud070321/

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 17:51   
Emlekezzunk meg arrol is, hogy most volt a romai szerzodesek alairasanak 50-ik evofrduloja. Az EU ugyan sokkal fiatalabb, de akkor is. Ezek az allampolgarsagi historiak, hogy egyes allampolgar, kettos allampolgar az EU-belul mar elvesztettek aktualitasukat. Csak azert maradt mostanra jelentosege, mert nem sikerult az europai alkotmany, ami alapjan az eu allampolgarsagot letre lehet hozni. A jelenlegi politikai helyzetben meg akar evtizedeket is eltarthat, de mas alternativa nincs. Ahogy a schengeni hatarokat tovabb toljak kelet fele, ugy mindenfele korlatozas megszunik a szemelyforgalom resze is. A polgarok ugy elhetnek az egyeni szabadsagukkal,ahogy akarnak, senkit nem erdekel. Biztos vagyok benne,hogy ezt legalabb romanok es magyarok is egyforman fogjak megkedvelni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 17:28   
Kedves Frédi, most csak ennyit válaszolok: nincs időm utánanézni az Interneten, de úgy emlékszem, a régi EU-s államok közül vagy 11 ismeri el és támogatja a kettős állampolgárságot.
Válaszoddal kapcsolatban: hadd idézzem ismét a nagymamámat: " Jó, ha az ember tudja, hova menekül."

Mit adtál volna 1989 előtt egy magyar vagy német állampolgárságért?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 15:57   
Kedves Zsuzsa,

ami a visitást illeti megértem, bár a románok szempontjából és sajnos a legtöbb nyugateurópai szempontjából is nem sok a különbség romániai magyar és németországi török között.
Ami a biztonságot illeti, amíg Erdélyben éltek addig maximum csak annyi biztonságot jelentene a kettős állampolgárság, hogy ha még nagyobb lenne a nyomás akkor el lehetne húzni a csíkot, ennél többet biztos nem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 14:28   
Kedves Frédi, nagyon jól tudod, hogy bármely erdélyi visít, ha a németországi törökhöz hasonlítják, bármely formában.
Legyen az az EU vagy a románok. Vagy a törökök, kurdok stb.
Tehát én is visítással kezdem.
Második megjegyzésem: annyi előnye mindenképpen volna, hogy nagyobb biztonságban éreznénk magukat egy olyan országban, ahol csöppet sem biztos, hogy befejeződtek a nacionalista cirkuszok.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 12:51   
Lepu,

"..Mondjuk az lenne a legjobb, ha Brassóból Bukarestbe útlevél kellene... És az sem lenne rossz, ha Pestre is."
Ha ezzel egy független Erdélyt sejtetesz, akkor tökéletesen egyetértek!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 12:48   
Igazad van, minek a kettős állampolgárság. Egy sem kell. Vagy legyen meg az összes. Bár ha arról van szó, hogy valaki Romániában született, akkor nem is olyan rossz. Mondjuk az lenne a legjobb, ha Brassóból Bukarestbe útlevél kellene... És az sem lenne rossz, ha Pestre is.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 10:04   
Nem szeretnék közmegbotránkozást okozni, de én ellenzem a kettős állampolgárság intézményét. Egyszerűen az ember nem lehet egyszerre két úr szolgája. Lehet nem mindenki veszi komolyan az állampolgársági lojalitást, de én úgy vélem, hogy egyszerre, egyidőben nem tudnék megfelelni két különböző állam elvárásainak. Hogy ez mennyire gyakorlati dolog azt mutatja a sok konfliktus például a német-török kettős állampolgárságuak egy részénél (egyébként a német törvények szerint illegális, de de facto létező helyzet)és úgy vélem egy román-magyar kettős állampolgárság is több problémát vetne fel, mint amennyit megoldana.
Ami a mostani fantom Magyarok Világszövetségét illeti csak annyit tudok mondani, hogy szégyeljék magukat, hiszen az irreálisan kikényszeritett népszavazással egyszer már okoztak sok kárt és ellenséges érzelmeket anyaországi és a határokon kívüli magyarok között. Akkoriban nem volt nehéz megitélni, hogy ezt sem Gyurcsányék, sem pedig Orbánék nem óhajtották, tehát nem is volt semmi esélye, de Patrubány úr - itt szégyellem, hogy erdélyi vagyok - saját profilálására kikényszerítette a népszavazást. A gyászos eredmény mindenki számára ismeretes.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-25 08:03   
A Magyarok Világszövetsége újabb népszavazást indítványoz a kettős népszavazás ügyében.
Itt emlékeztetünk arra, hogy Románia népszavazás nélkül, mintegy suba alatt, feltűnést kerülve akarja rendezni (sőt máris rendezi) a moldáviai románok kettős állampolgárságának az ügyét.
Markó Béla újabb nyilatkozatot tett a kettős állampolgárság ügyében:
"Az RMDSZ továbbra is támogatja a kettős állampolgárság igényét. Azt gondoljuk azonban, hogy ebben a kérdésben a magyarországi pártoknak kell egyetértésre jutniuk, és nem szabad egy népszavazásra hárítani a döntést" - mondta Markó, aki szerint a népszavazás valószínűleg ugyanoda vezetne, mint ahová a 2004. december 5.-i. Az a referendum konfliktusokat gerjesztett, olyan sebeket ejtett, amelyek máig sem gyógyultak be, szögezte le Markó Béla.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 16:05   
2007-03-20 09:22, Ferencz Zsuzsanna:

>>kedves Lepu, te valóban létezel, vagy az én rögeszmém vagy?

Ha konstruktivistan kozelitjuk meg, akkor nem letezhet, ugyanis csak elektronikus formaban erzekeljuk. Annak is csak a dekadens valtozataban, tehat a lete nem fedi le az anyagi letezes kriteriumait, ezert valojaban nincs is, csak bekepzeljuk magunknak...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 12:50   
Amíóta magyar érettségin a romantikát húztam, minden romantikusra allergiás vagyok. Az orosz romantikusokat meg már 2004-ben megtárgyaltuk a nürnbergi magyaroknál. Valami Puskin mottó volt, hogy minden az anyegin múlik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 12:31   
Kedves Lepuka,
akkor úgy döntöttem, létezel.
Kérlek, ne hagyjátok abba a lenni vagy nem lenni tematikát... remélem, sorra veszitek a német romantikus filozófusokat is, nagyon allergiás vagyok pl. Fichtére.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 10:14   
Ezt csak te tudhatod

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 09:22   
kedves Lepu, te valóban létezel, vagy az én rögeszmém vagy?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 20:47   
2007-03-19 10:47, Csillag:

>>>"Minden relatív", az, hogy ki mit ért szabadságon ill. hogy szabadnak érzi-e magát, ez egy szubjektív érzés, csak az egyén saját maga döntheti el. Ugyanígy a valóság észlelése is szubjektív...

Sot akar azt is lehet allitani, hogy minden erzes szubjektiv, mert kizarolag a tudatunkkal fugg ossze kozvetlenul es nem a valosag eszlelese nyoman keletkezik. A szabadsag erzese konkretan sem konkretan az eszleles, hanem a megismeres kovetkezmenye. Megtanultam az akaratomat a celjaim erdekeben iranyitani. Az akaratom pedig a valosag egy bizonyos reszenek a visszatukrozodese.

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 20:05   
Lehet, hogy igazad van és több ezer éves "meglátásról" van szó.... Néha elfilozofálgatok rajta, de azt hiszem, mára befejezem, mert hív a kötelesség (gyerekem)+ a nikotinfüggöségem (cigigyártás). Azért jól esett egy kis filozás a szürke kis agysejteimnek.
Üdv

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 19:37   
Az egésznek keleti vallásfilózófia lehet az alapja. Ott pedig egész érthetően levezetik, hogy a halál nem létezik. Ennek a folyamata a lélekvándorlás is. Gyakorlatilag minden vallás azt vallja, hogy a lélek halhatatlan. Mivel ugye abból indul ki ez is, hogy a megfigyelő nem lehet egyenlő a megfigyeléssel, szűkségszerűen a lélek a megfigyelő, minden más megnyilvánulásodat meg tudod figyelni. Ergo, ha a lélek halhatatlan, te pedig a lélek vagy, akkor az objektiv realitásban nem létezhet a halál. Az, hogy te a szubjektiv világban megtapasztalod a halált ("magadét" vagy másokét), ebből kifolyólag szubjektiv illúzió.

Vagy ahogy a zen-mesterrel történt.
Lógatta a fejét a mester, megkérdezte a tanítvány, hogy mester, miért bánkódsz?
- Meghalt a fiam
- De mester, nem te tanítottad nekünk, hogy minden, még a halál is csak egy illúzió?
- De igen. De ez egy sz.r illúzió.

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 19:25   
A radikális konstruktivizmus számomra túl radikális, amikor azt mondja,hogy idézem: "die Umwelt, die wir wahrnehmen ist unsere Erfindung". Ez szerintem nem igaz, mert vannak dolgok - ilyen pl. valakinek a halála - ez tény, tehát nem lehet kitaláció, hanem objektív valóság. Tehát szerintem létezik "a "valóság. Ezt a viszonylagos radikalizmus el is ismeri.
Bevallom, én kb. 3 éve hallottam elöször a konstruktivizmusról, és különösen az észleléssel, a valósággal és az egyénnel kapcsolatos kijelentései gondolkodtattak el.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 17:53   
Micsoda vadonatúj elméletek. Már a védákben megírták olyan 5000 évvel ezelött.
Figyi, valamiért írtad, amit írtál, azt nem irtad, hogy nem értesz egyet vele. Amit beírtál, az sok dolgot implikál. Nyugodtan végigvihetjük az egészet, és akkor oda fogunk kilyukadni, amit tegnap hunor letörölt, hogy nem zárhatjuk ki, hogy xy fasiszta.
Amúgy mi az, amiben nem értesz egyet velük. Szóval hol látod az elméletben a hibát?

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 17:24   
Többet itt: http://de.wikipedia.org/wiki/Radikaler_Konstruktivismus

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 17:13   
Sajnos egyik konstruktivizmus sem az én teóriám.... mármint nem´az én fejemböl pattantak ki (a radikális konstruktivizmus esetében egyik képviselöjét idéztem: Ernst von Glaserfeldet, a viszonylagos konstruktivizmusnál Maja Heinert). Èn nem értek egyet 100%-ig ezekkel a teóriákkal, de egy biztos, a viszonylagos konstruktivizmusnak egy dologban igaza van: a valóságot mindenki másképp érzékeli ill. észleli... Persze ez nem zárja ki, hogy egy bizonyos dolgot több ezer ember hasonlóan érzékeljen, ítéljen meg. Röviden: ha xy szabadnak érzi magát, akkor azt g. nem vonhatja kétségbe.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 11:53   
2007-03-19 10:47, Csillag:

Ez eddig a legszebb definicíó és példa a perceprcióra.

De akkor felmerül a kérdés, ha az objektív valóság nem létezik, tehát ha a valóság az egyén szubjektív percepcíójától függ, akkor létezik fasizmus a megfigyelö egyénen kivül, vagy a fasizmus szükségszerüen a megfigyelö egyén része kell legyen?
Na, meg ha igen, akkor miért vannak olyan egyének, akik feltétlenül a fasizmus illúzíóját akarják megélni úgy, hogy harcolnak ellene? Mert az elméleted szerint ugye nem létezik fasizmus az objektív valóságban.

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 10:47   
2007-03-18 23:53 Lepu

"Minden relatív", az, hogy ki mit ért szabadságon ill. hogy szabadnak érzi-e magát, ez egy szubjektív érzés, csak az egyén saját maga döntheti el. Ugyanígy a valóság észlelése is szubjektív... A radikális konstruktivizmus szerint objektív valóság nem is létezik, a valóságot az egyén (tehát végül is mindenki) konstruálja. A viszonylagos konstruktivizmus szerint az egyén észleli ugyan a körülötte lévö valóságot, de ezt az észlelést az egyén értékrendje, elvárásai és tapasztalatai befolyásolják. Tehát objektív valóság nem létezik... Ezért is nehéz pl. a szabadságról elmélkedni, mert "szabadság"-on mindenki mást ért és lehet, hogy aki véleményünk szerint "szabad", mégis korlátozva "elnyomottnak" érzi magát.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 09:56   
Jefferson szerint aki feladja a szabadságát a biztonságért, az egyiket sem érdemli meg. (vagy mindkettöt elveszti)
Nincsenek vadállatok, már ez egy fasisztoid képzelet. Az, hogy egy két helyen van egy két alak, aki nem feltétlenül az elvárásainknak megfelelö magavisletet tanusít, nos elöfordul. De ez nem az ö hibájuk, hanem a mi elvárásunkkal van a gáz. Ès ha ezért még be is kameráztatjuk az egész várost, nos ez eléggé veszélyes...
Nincs nagyobb hülye a földön, mint az, aki erre szokta mondani, hogy aki tartja magát a törvényekhez, annak nincs mit rejtegetnie...
Vagy azt, hogy ez megakadályozhat büncselekményeket. Ha-ha-ha. De akinek kell a secu, annak legyen. Én inkább pár kopaszt, pedofilt meg terroristát választok.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó