2020. július 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 04:45   
Kedves Lepu, azt (is) írod:

"De én valahogy azt tapasztalom, hogy a nyugati demokráciák is, Magyarországhoz hasonlóan extrémen veszélyeztetik a szabadságot. Ezt hivatalosan terrorizmus elleni harcnak nevezik, vagy a pedofilok elleni harcnak, vagy a nácik a 3. ügyeletes bűnbak."
Ezek szerint számodra a szabadság a vadállatok szabadsága? A társadalom úgy és azért alakult ki, hogy megfékezze a vadállatokat, akik voltunk.
Nálad így fest az ellentétpáros:
a. társadalom (demokrácia vagy diktatúra)
b. szabadság
Emellett jobb, ha a pedofilia elleni harcot nem emlegeted, hiszen csak látszólag létezik.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 00:02   
Amúgy ami a plutokráciát illeti, a magyar wiki egész türhetően magyarázza el, és azt is megemlíti, hogy megjelenhet egyidejüleg demokrácia és diktatúra formájában is.

Legelterjedtebb formája a lobbizás

És ha az elméletileg "...szigorúan törvényes keretek ... között..."-et a gyakorlatban elterjedt "törvénytelen"-nel helyettesítjük, akkor meg is kapjuk a jelenlegi helyzetet szinte az összes "demokratikus" országban...

És mit lát ebből a kisember? Azt hogy van egy réteg, ami szemtelenül, törvénytelenül a köz kárára gyarapítja a saját vagyonát. És valamikor ki akarja írtani ezt a réteget, és valamiért mindig a zsidókkal kezdik. Szóval a te mai "demokráciád" eléggé nagy valószínűséggel holocausthoz fog vezetni. Nem a nácik miatt. Hanem az pénzelit miatt. Tudod egy fasiszta felsőbbrendűség alapulhat a vagyonon is.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:53   
2007-03-18 23:43, bobo.2006:
Ez meg a Te teveszmed! Szabadnak lenni, az a jo. Erezni a szabadsagot, ezert elni vagy meghalni! Felemelo erzes nekem, aki egy harmicast lehuztam diktaturaban.
A 15 ev egyetlen napja a szabad vilagban karpotolt a 30 ev osszes napjaert...

Te szabad vagy? De jó neked...
Hány milliárdod van a kontón?
Szabadságról csak akkor beszélhetünk, ha a társadalom minden egyes tagjának ugyanaz a szabadság jár, és valódi szabadság, nem olyan mint az "isteni" szabad akarat, hogy azt csinálsz amit akarsz, de ha nem azt csinálod, amit én akarok, akkor a pokolba kerülsz...
Na, a szabadság egy jó közös pont. De én valahogy azt tapasztalom, hogy a nyugati demokráciák is, Magyarországhoz hasonlóan extrémen veszélyeztetik a szabadságot. Ezt hivatalosan terrorizmus elleni harcnak nevezik, vagy a pedofilok elleni harcnak, vagy a nácik a 3. ügyeletes bűnbak.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:47   
2007-03-18 23:30, bobo.2006:
Egy biztos szamomra, a demokracia soha nem vezet diktaturahoz, eloszor meg kell donteni a demokraciat es utanna lehet diktaturat csinalni.

Német Demokratikus Köztársaság.
-Megvitathatjuk, hogy demokrácia volt-e vagy inkább diktatura. Tehát mi van akkor, amikor a diktatura (vagy plutokrácia) a demokrácia álruhájába öltözik?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:43   
2007-03-18 23:24, Lepu:
-
>>> Ez a te hited. De közelebb állsz te hozzám, mint gondolnád
Nekem mindegy mi a jobb. Amúgy mindkettőt egyforma rossznak tartom.

Ez meg a Te teveszmed! Szabadnak lenni, az a jo. Erezni a szabadsagot, ezert elni vagy meghalni! Felemelo erzes nekem, aki egy harmicast lehuztam diktaturaban.
A 15 ev egyetlen napja a szabad vilagban karpotolt a 30 ev osszes napjaert...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:30   
2007-03-18 12:17, Fredi:

>>>Ez kezd nagyon torzulni úgy választott hazámban Németországban, de méginkább Magyarországon. Valószínüleg sokaknak nem világos, hogy az ilyen helyzet hosszútávon automatikusan diktaturához vezet.

"Nem a fegyverek olik az embereket, emberek olik az embereket." A demokracia nem egy varazspalca, amivel csodakat lehet muvelni, hanem egy allando kuzdelem a szabadsagert es a joletert. Ha az egyik oldalon gyengul a demokracia pozicioja, talan mashol erosodik. Egy biztos szamomra, a demokracia soha nem vezet diktaturahoz, eloszor meg kell donteni a demokraciat es utana lehet diktaturat csinalni.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:24   
Ez a te hited. De közelebb állsz te hozzám, mint gondolnád
Nekem mindegy mi a jobb. Amúgy mindkettőt egyforma rossznak tartom.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 23:21   
2007-03-18 22:53, Lepu:
>>> Ez nálam még fasisztoid marad. Nálatok nem, mert ugye a demokrácia mégiscsak jobb, mint a fasizmus. De ebben a pillanatban a demokrácia is egy fasiszta ideólogiává vált.

Nalad csak az okozza a zavart, hogy a fasizmust megiscsak jobbnak tartod, mint a demokraciat. Rajtad kivul ezt meg nehany neonaci hiszi, aztan senki mas. A jo a demokraciaban az, hogy ettol meg nyugodtan lehet aludni, egy hideg sort inni es intenetezni, barmilyen fajhoz, vallashoz tartozik is a polgar.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:53   
2007-03-18 22:38, hunor:
Minden vita értelmetlen, és eredménytelen, ha az alapfogalmak nem tisztázottak a benne résztvevők számára, vagy ha azokat mindenki a saját kénye-kedve szerint újradefiniálja, és abból kiindulva érvel.

Micsoda felismerés. És akkor azt is megállapíthatjuk, hogy egyetlen zó sem létezik a földön, aminek a jelentése tisztázott lenne. A fasizmus ideólogiáját ma azért utasítják el, mert x felsőbbrendűségét hangsúlyozza y-al szemben. Én végig ebben a kontextusban használtam, csak nem maradok meg egy diktált korlát között, hogy x a jobb y-nál, hanem bármikor megfordítom, hogy y jobb x nél. Ez nálam még fasisztoid marad. Nálatok nem, mert ugye a demokrácia mégiscsak jobb, mint a fasizmus. De ebben a pillanatban a demokrácia is egy fasiszta ideólogiává vált. (és nem fasizmussá, azt te keverted be, én konzekvensen jelzőt használtam) Mit nem lehet ezen érteni?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:38   
2007-03-18 22:28, Lepu:

-

Minden vita értelmetlen, és eredménytelen, ha az alapfogalmak nem tisztázottak a benne résztvevők számára, vagy ha azokat mindenki a saját kénye-kedve szerint újradefiniálja, és abból kiindulva érvel.

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:31   
2007-03-18 22:28, Lepu:

Ehhez nekem már késöre jár, nem fog annyira az agyam. Majd holnap elemzem.
Jóéjt mindenkinek

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:29   
Csak más legyen. Ez a változás lényege

Ötlet??
-

Ide már kilyukadtunk párszor. Még mindig a természetes gazdasági rend egy olyan demokráciával, amit annak is lehet nevezni.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:28   
2007-03-18 22:22, amadeus:
-
2007-03-18 22:14, hunor:
Én is utánanéztem, mert érdekelt Lepu ideologiája.
A Wikipediaban majdnem szó szerint ugyanez áll

http://hu.wikipedia.org/wiki/Fasizmus

"A fasizmus egy olyan politikai ideológia és tömegmozgalom, melynek célja a másokat kizáró értelemben vett, biológiai, kulturális és/vagy történelmi alapokon meghatározott nemzet fogalmának minden egyéb fölé helyezése"

Ezek a meghatározások egy olyan jelenséget próbálnak meg meghatározni, amit a szerző saját magánál elutasít. Tehát az én meghatározás, hogy abban a pillanatban, ahogy valaki egy ideologiát (pl. a demokráciát) egy másik ideologia fölé helyez (pl. a fasizmus fölé), akkor az min. fasisztoid húzás.
És abban a percben, ahogy valaki védekezésből támadja, a szememben már nem fasisztoid, hanem fasiszta. És akkor ennek tükrében el lehet olvasni visszamenőleg az üzeneteket. Már amik még megvannak.
Nem véletlen, hogy az antifa a legfasisztább szervezet.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:27   
2007-03-18 22:16, Lepu:
Hibás a demokrácia....ez a fekete fehér rendszer nem jó...

Egyetértek.
Ha egyetlen alternatívaként csak a lepra és a kolera szerepelnek, akkor nem választhatom a pestist.

Csak más legyen. Ez a változás lényege

Ötlet??

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:22   
-
Fasizmus:
http://politika.transindex.ro/?cikk=1758

És mit akarsz ezzel mondani? Attól eltekintve, hogy ez a cikk nem teljesíti a tudományosság legalapvetőbb kritériumait...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:22   
Én is utánanéztem, mert érdekelt Lepu ideologiája.
A Wikipediaban majdnem szó szerint ugyanez áll

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:16   
2007-03-18 21:51, amadeus:
-
2007-03-18 21:38, Lepu:
Már ez is megkérdőjelezhető.

Mi?
Az, hogy a Parlament, vagy az, hogy irányít, vagy az, hogy demokratikusan megválasztott?

Majdnem ebben a sorrendben. Szóval, hogy demokratikusan választották. Na meg hogy írányít e.

Képviselökre sajnos nem vonatkozik a polgárjogi törvénykönyv.

De rájuk is vonatkozik. Csak nem a választásokkal kapcsolatban. Ezt a hibát sürgősen ki kell javítani. Hibás a demokrácia.

életileg igen, de akkor felmerül a kérdés: mit akart a másik háromnegyed, illetve mért nem nyílvánította ki az akaratát azzal, hogy elmegy szavazni és az ellenzéket választja?

Ez egy eléggé hibás és veszélyes gondolatmenet. Amíg nincsen olyan opcíó, hogy egyik megjelelölt választási lehetöséggel sem szeretnék élni, addig egyedül az a badarság marad, hogy az ember direkt érvénytelen szavazatot ad le. Mondjuk ezt eléggé sokan csinálják. Néha egész szellemes szövegeket írnak a cetlire
Szóval ez a fekete fehér rendszer nem jó. Én pl. az utolsó magyar választáson senkire sem szavaztam volna, mert egyik párt programjával sem értek egyet.
Ha erre azt mondod, hogy akkor alapítsak egy saját pártot, akkor aktív tapasztalataim alapján annyit kell mondjak, hogy ha nem vagy megszállott és milliomos, akkor eléggé kilátástalan a dolog.

És ha kinyílik a nép szeme, akkor felakasztja ezeket a vezetőket, nem?

Hm...akkor viszont már nem demokráciáról beszélünk, hanem anarchiáról.
Nem hiszem, hogy az jobb lenne.

Nem muszáj jobb legyen. Csak más legyen. Ez a változás lényege. Mint elöző üzenetemben kifejtettem, a jobb egy nagyon veszélyes fogalom. Erőszakhoz vezet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:14   
Fasizmus:
http://politika.transindex.ro/?cikk=1758

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 22:06   
2007-03-18 21:54, hunor:
Két napja ugyanitt fasiszta, hungarófob jelzőt használtál,

Ez igaz. De le is vezettem. Nem sértés volt, hanem diagnózis.

Amúgy a demokrata és a fasiszta jelző ma nem egyenértékű (ha ezzel kapcsolatosan írsz fejtegetést, csak az érdekel, ami a gyakorlati használatára vonatkozik, nem elméleteket ).

Pontosan erről van szó. Az elmélet meg abból áll, hogy felmerül a kérdés, hogy miért értékesebb a fasiszta ember a demokratánál. És még mielőtt interpretálnád, ezt nem én állítom, te írtad, hogy nem egyenértékű.
És itt fel is merül a probláma következő fokozata, ha nem egyenértékű, akkor valamelyik jobb. Ha valamelyik jobb, akkor pedig a fasizmus magjánál tartunk. Csak ti az életben nem akarjátok belátni, hogy tudat alatt fasisztaként müködtök. Én sem vagyok kivétel, csak nem tagadom. Az összes háború, elnyomás, terror, stb. mind arra vezethető vissza, hogy valami/valaki jobb, igazabb, stb. valami/valaki másnál.
Semmi mást nem írtam a kitörölt üzenetekben is. De ahogy elnézem ezt igen nehéz felfogni. Nekem könnyen, ment, ergo ti vagytok a hülyék, én vagyok jobb, szebb és okosabb.
Na és ha erre reagálni akarsz, akkor gondolkodj el azon, ha reakció nélkül hagyod, akkor nem történik semmi. De a verekedés úgy kezdödött, hogy visszaütött.
nem azért irogatok, hogy ész nélkül reagáljál, hanem gondolkodjál el, és aztán miután gondolkodtál írjál.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:56   
2007-03-18 21:50, Fredi:
-

És vannak a kisebb pásztorok, akik szintén terelgetni szeretnének, csak éppen nem férnek a nyájhoz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:54   
2007-03-18 21:31, Lepu:
-

Két napja ugyanitt fasiszta, hungarófob jelzőt használtál, ebben a kontextusban néztem, teljesen mindegy, hogy ma milyen más körítés volt mellette - már korábban, más szavak kapcsán lefutott ugyanez. Amúgy a demokrata és a fasiszta jelző ma nem egyenértékű (ha ezzel kapcsolatosan írsz fejtegetést, csak az érdekel, ami a gyakorlati használatára vonatkozik, nem elméleteket ).

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:51   
2007-03-18 21:38, Lepu:

Mi?
Az, hogy a Parlament, vagy az, hogy irányít, vagy az, hogy demokratikusan megválasztott?

Polgárjogban egy ilyen szerződés érvénytelen lenne

Képviselökre sajnos nem vonatkozik a polgárjogi törvénykönyv.

nem lehet e azt állítani, hogy a népnek csupán az egynegyede akarta ezt, és ők is csak a megtévesztés miatt?

Elméletileg igen, de akkor felmerül a kérdés: mit akart a másik háromnegyed, illetve mért nem nyílvánította ki az akaratát azzal, hogy elmegy szavazni és az ellenzéket választja?

ÉS ha kinyílik a nép szeme, akkor felakasztja ezeket a vezetőket, nem?

Hm...akkor viszont már nem demokráciáról beszélünk, hanem anarchiáról.
Nem hiszem, hogy az jobb lenne.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:50   
Lepu,

a népre hivatkozol. Azért tőled mint argumentáció többet vártam volna. Biztosan legalább olyan jól tudod mint én, hogy a nép - ha finom hasonlattal élek - olyan mint egy juhnyáj. Ha jobbra terelik(juhász Viktorka) jobbra megy. ha balra terelik (juhász Gyurcsányka) balra megy. Nos melyik juhásznak vannak jobb puliaik az a nyertes. Ilyen egyszerű a dolog!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:38   
2007-03-18 21:30, amadeus:

Nem döglött be.
Egy demokratikusan megválasztott képviselökböl álló Parlament irányítja az országot.

De engedték, a választásnál.
Arról nem tehet senki, hogy a magyar választópolgár nem él a jogaival és csak a fele adja le a szavazatát.

Itt nem csak erről van szó. Polgárjogban egy ilyen szerződés érvénytelen lenne, mert szándékos megtévesztés, tehát csalás áll mögötte. Ha te megbízol valakit egy munkával, amiről azt mondja, hogy így meg így végzi el, holott tudja, hogy nem fogja elvégezni, vagy ha igen, akkor nem úgy, ez menet közben kiderül és neked bizonyítékod van rá, akkor nem fogod beperelni az illetőt kártárítésre?
A másik kérdés meg az, hogy ha a fele adja le a szavazatot, és csak annak is a fele szavazza meg ezt a kormányt, akkor nem lehet e azt állítani, hogy a népnek csupán az egynegyede akarta ezt, és ők is csak a megtévesztés miatt?

Eredmény: a válsztópolgárok háromnegyed része a saját hülyeségén van felháborodva.

Ebben egyetérünk. De....

Minden népnek olyan vezetöi vannak, amilyeneket megérdemel.

Ebben tökéletesen igazad van. ÉS ha kinyílik a nép szeme, akkor felakasztja ezeket a vezetőket, nem?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:31   
2007-03-18 21:02, hunor:

Egyszer el kell juss odáig, hogy meg tudj különböztetni egy hipotézist egy sértéstől.
De ha a logikádat követem, akkor ha azt írom, hogy "nem zárhatjuk ki azt, hogy Bobó demokrata", akkor azt is letörlöd igaz?
-Ha nem, akkor gondolkodj el a dolgon, hogy valami nagyon de nagyon büdös a dologban. Ha meg letörlöd, akkor is. És ez a hipotézis alapja. Mert mindegy mit reagálsz, nincsen rá demokratikus reakcíó. Te ugyan a döntésedet megidealizálod, hogy ez úgy korrekt, de a döntésed ellentmond az elveidnek.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:30   
2007-03-18 20:42, Lepu:
a parlamentáris kontrollfunkció nem működik, mert bedöglött a demokrácia?

Nem döglött be.
Egy demokratikusan megválasztott képviselökböl álló Parlament irányítja az országot.

a legfelsőbb szuverén a nép, de őt meg nem engedik szóhoz jutni.

De engedték, a választásnál.
Arról nem tehet senki, hogy a magyar választópolgár nem él a jogaival és csak a fele adja le a szavazatát.

Semmi újraválasztás

Minek?
Az ország fele nem szavazott, ez a fele hallgasson.
A szavazók fele rossz lóra tett, tehát azok sem panaszkodhatnak.
Eredmény: a válsztópolgárok háromnegyed része a saját hülyeségén van felháborodva.

Egy országnak olyan vezetöi vannak, amilyeneket megérdemel.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 21:02   
Kedves Lepu,

olyan üzenet nem fog itt szerepelni, de ígérem más részéről sem, amiben egy fórumtag neve+fasiszta megnevezés egy kontextusban szerepel, akár feltételes, akár kérdő, akármilyen módon.

Nem azért töröltem ki tegnap sok üzenetet, hogy ugyanez így menjen tovább.

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 20:42   
Na de mi történik akkor, ha a parlamentáris kontrollfunkció nem működik, mert bedöglött a demokrácia?
Mert most ez a helyzet. A demokráciában a legfelsőbb szuverén a nép, de őt meg nem engedik szóhoz jutni. Semmi újraválasztás, vagy valami...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 20:33   
Csak egyetlen pontodhoz van némi ellenvetésem: "e) Megkérdőjelezhető a jelenlegi kormány legitimitása" Igen, de parlamentáris úton és nem az utcán, mert akkor ez már a demokrácián kivül van!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 19:45   
Lepu,

az erőszakkal az a helyzet ami az egyszeri gyereknél amikor megkérdezték, hogy hogyan is kezdődött a verekedés. Válasz: - az úgy kezdődött, hogy én visszaütöttem.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó