2017. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 18:04   
2007-03-18 09:16, bobo.2006:
Az teljesen mindegy, hogy kinek mi a partallasa, a demokracia vedelme az antidemokratikus erokkel szemben, minden szabad polgar kotelessege!

Akár erőszakkal is?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 12:17   
Kedves Bobo,

Te dicsőited a demokráciát és hangoztatod a demokrácia védelmének szükségességét. Elvi síkon teljesen egyet is értek, mivel nem tudok ennél jobbat, még akkor is, ha sok minden gyanus a demokrácia körül. Gyanus például az, hogy egyre többen hivatkoznak a demokrácia által biztosított jogaikra, de arra egyre kevesebben gondolnak, hogy a demokrácia nem csk jogokkal, de kötelességekkel is jár, hogy a demokrácia csak akkor működőképes ha bizonyos elemi szabályok be lesznek tartva parlamenti szinttől az egyén szintjéig. Ez kezd nagyon torzulni úgy választott hazámban Németországban, de méginkább Magyarországon. Valószínüleg sokaknak nem világos, hogy az ilyen helyzet hosszútávon automatikusan diktaturához vezet. Azt fel se merem tételezni, hogy egyesek éppen ezt szeretnék.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 09:16   
2007-03-17 21:57, hunor:
>>>Erről itt (írtam):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=151&forum=70&582

Latom megvolt a Fruhjahrsputz!
Az asszony tegnap elcsabitott egy power shoppingra es elpasszoltam a legjobb reszeket! Mire este hazaertem, mar itt jart a takarito brigad.

Errol a fasisztazasrol es hungarofobiarol a bagoly meg a vereb esetenek fennforgasa jut csak eszembe. Meghogy savanyu a szolo, mert egy nyilt, oszinte, demokracia mellett elkotelezett allasfoglalassal lehet csak a szelsoseges eszmekor ellen harcolni. Ezert altalaban a masik oldalrol gyonyoru szofisztika, nihilizmus szokott atjonni es ha az sem hasznal, akkor jobb hijan jon a jol bevalt anyazas, sertegetes.

Az teljesen mindegy, hogy kinek mi a partallasa, a demokracia vedelme az antidemokratikus erokkel szemben, minden szabad polgar kotelessege!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 22:20   
Ennél azért többet töröltél

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 21:57   
2007-03-17 21:36, Lepu:
-

Erről itt (írtam):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=151&forum=70&582

Amikor Te hungarófob, fasiszta címkét adsz Bobonak, majd picasso, aki már magyarországi belpolitikát hoz, és majd agresszort/ felfüggesztést említ, aztán Zsuzsa, aki ezek ellen jogosan szól, nos, akkor következek én, és kitisztogatom, és javaslom, hogy ezt a stílust más fórumokon lehet ugyan élvezni, de itt mégsem.

Hunor

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 21:36   
Na, cenzné férje megint előkerült?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 11:30   
2007-03-17 11:24, hunor:

Egy cikk:
http://index.hu/velvet/onleany/onleanyhirek/?main&304413

"Mások szerint az internet korában amúgy sem lehet érvényt szerezni egy ilyen tilalomnak"

Nem baj, majd azzal indokolják a filterek bevezetését. Az első indexelt oldal: http://www.youp..rn.com
na, a monon már indexre is került

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 11:24   
Egy cikk:
http://index.hu/velvet/onleany/onleanyhirek/?main&304413

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 09:34   
Jópár évvel ezelőtt készült ez kis teszt, és javasolom mindenkinek, hogy aki véleményt alkot különböző ideológiák, és a média által leadott információk alapján az feltétlenül nézze meg ezt az oldalt.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Az_igazi_Mao

Gyönyörűen bemutatja, hogy hogyan lehet mindeféle számítógépes trükk nélkül pusztán a tények megfelelő köntösben történő tálalásával, és bizonyos -egyébként lényegtelennek tűnő- dolgok elhallgatásával befolyásolni az embereket.

A téma szakértőit megtévesztették vele, akkor hogy képzelhetnénk magunkról mi egyszerű halandók, hogy képesek vagyunk a számunkra irányítottan közölt részinformációkból helyes képet alkotni?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 06:59   
Számomra világos, hogy nem a zászló bűnös, hanem azok, akik rosszra használják.
Meg tudná mondani valaki: létezik-e olyan törvény Magyarországon, amely elítéli a nemzeti jelképek helytelen, nem helyénvaló, méltatlan (vagy rosszhiszemű) használatát?
Mert akkor törvény elé lehetne vinni a randalírozókat (vagy azokat, akik zsidóznak, cigányoznak, oláhoznak stb),és közben nemzeti zászlót vagy Árpád-sávos zászlót lobogtatnak.
Emlékszem itt egy perre: valaki (román ember) román nemzeti színekre mázolta a budiját. Hatalmas per kerekedett belőle.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 15:52   
2007-03-16 12:32, Ferencz Zsuzsanna:
-
>> Kedves Bobó, kérlek, magyarázd is meg, miért:
Fasiszta azert, mert a nyilas remuralom egyik szimboluma volt. Az mindegy, hogy ok honnan koppintottak le. Ennek a zaszlonak politikai ertelemben es gyakorlatban ez az uzenete. A demokratikus rendszer valamennyi formaja elleni harcot jelenti es a jelenlegi demokratikus rendszert akarja felszamolmi. A demokratikus eroknek, a kormanyzatnak hatarozottan fel kellene ellene lepni.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 14:07   
2007-03-15 20:59, Tihi:

Itt a fórumon jól érzem magam, remélem Te is.
üdv. Tihi

Ha eddig nem így lett volna (de így volt), az ilyen válaszoktól akkor is jól érezném magamat. Köszönöm.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 13:28   
Te még tudsz Zsuzsa valamin csodálkozni?
Hasonló a helyzet Németországban is. Mindenki lobogtatja nagy büszkén a bajor lobogót, a badeni zászlót, stb., de ha valaki a házára kitűz egy fekete-piros-arany zászlót, azt rögtön leneonácizzák, pedig egy állam hivatalos nemzeti zászlójáról van szó!
Persze ha egy szimbolumon erőszakot követtek el és megfosztották eredeti tartalmától, akkor jogos a felháborodás. (Ha jól emlékszem a horogkereszt egy ősi perzsa szimbolum, mégsem ajánlatos, még Perzsiában sem azt nyilánosan viselni.)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 13:13   
Kedves Hunor,
tudtommal az Árpád-sávok talán nyolcszáz(vagy hétszáz) éves történetében volt két időszak, amikor rosszra használták őket: a nyilas zászlókon is feltüntek egyéb jelképek mellett, és vannak most a randalírozók(de nemcsak ők), akik viselik őket.
Hogyan számíthat többet ez a tíz-húsz gonosz esztendő egy zászló életében, mint az egész történelme?
Olvasgattam az Interneten, s nagyon fura, abszurd és logikátlan megnyilvánulásokkal találkoztam. Azt vettem észre, hogy nagyon sokan gyűlölik az Árpád-sávokat.
Nos, hogyan lehet az, hogy más jelképeken (pl. címerek) pozitívak az Árpád-sávok, és a magyar történelmet szimbolizálják, a mai zászlókon pedig el kell ítélni őket, feledve az egész történelmet, emlékezve viszont annak tíz-húsz évére?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 13:09   
2007-03-16 12:40, hunor:

Ezen az alapon a háromszínű magyar zászlót is be lehetne tiltani, hiszen némelyik sportmérkőzésen futballhuligánok randalírozásra használják. (Állítólag épp ezek a huligánok kezdeményezik a menetrendszerű ünnepnapi balhékat.)
Abban viszont Bobonak adok igazat, hogy az államhatalom gyengeségét mutatja, ha nem tud mit kezdeni pár csíkos lobogóval. A kormányt nem a zászlók szokták megdönteni, hanem a helytelen intézkedések következményei, nem?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 12:40   
2007-03-16 12:32, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kérdés: ha ma a használata jelentős részben a randalírozókhoz köthető (értsd, még a szintén ellenzéki FIDESZ is felkérte a gyűlésére igyekezőket, hogy ne hozzanak árpádsávos zászlókat), akkor lehet-e a használata mellett jogos érv, hogy amúgy milyen eredete van, és mi volt korábban?*

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 12:32   
Kedves Bobó, kérlek, magyarázd is meg, miért:
1. fasiszta?
2. miért jelenti az államhatalom gyengeségét?
Mint tudod, nem vagyok magyarországi, és számomra leginkább Rákoczit jelképezi.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 11:48   
2007-03-16 06:32, Ferencz Zsuzsanna:

>>>Szerintetek mit jelképez jelenleg az Árpád-sávos zászló?

Nos ez a zaszlo fasiszta, fajgyulolo, szelsoseges (es foleg zavaros) eszmeket, eszmevilagot es vilagnezetet jelkepez. Szamomra a magyar allamhatalom gyengeseget es tehetetlenseget jelenti.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 06:32   
A zászlók attól dícsőségesek vagy veszedelmesek, mert valamit jelképeznek.
Szerintetek mit jelképez jelenleg az Árpád-sávos zászló?
Szerintem azt jelenti: az illető, aki viseli, változást akar. Vagy nosztalgiázik. Vagy dacból cselekszik. Úgy vélem, nagyon kevesüknek vannak hungarista vonzalmaik.

Azt hiszem, a világtörténelemben nemigen fordult elő, hogy egy több százéves zászló ilyen érzelmi viharokat, tolmácsolást és félretolmácsolást váltott volna ki.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 03:07   
2007-03-15 21:57, ubuge:
-

Budapesten!!! Folyik a cirkusz!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 21:57   
Hol kell rendet csinálni?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 20:59   
2007-03-15 20:10, picassojr:
-
Szia picassojr!
Maradj itt a fórumon, itt senki sem bánt, figyelmesen olvasom írásaidat, folytasd így tovább.

Néha benéztem én a chatba, de az nekem nem tetszik. Gyorsan egy mondatot odadobni, rövid válasz stb. Ha van valami mondanivalóm, beírom a fórumba, átgondolom mit is írok, megfontolom a többiek írásait.

Különben is, annakidején a 60-as években, néha menekültem a bennszülöttek társaságába (Németországban), mert a magyarok mindig veszekedtek.

Itt a fórumon jól érzem magam, remélem Te is.
üdv. Tihi

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 20:10   
2007-03-15 19:30, hunor:

Köszönöm de nem. Elvették tőle a kedvemet. A régi barátok sehol az újakkal meg nem biztos hogy ilyen kezdet után szeretnék még találkozni. Így nem lesz konfliktus.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 19:30   
2007-03-15 19:14, picassojr:
-

Kedves Picasso,

kérlek, írj boots nickre magánüzenetet, ő az egyik moderator.

Hunor

PS. most éppen itt mellettem akcióznak (Oktogon és környéke).

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 19:14   
Nem teljesen ide illik, de azért beírom:
szomorúan tapasztaltam, hogy mióta nem voltam szinte teljesen átalakult a chat szoba.
Agresszivitás, pökhendiség, kioktatás, fenyegetődzés és nyoma nincs a régi baráti hangulatnak.
Sajnálom hogy ez van de úgy látszik a magyarok már itt sem tudják meghazudtolni magukat.
((((

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 18:04   
2007-03-12 14:11, hunor:
PICASSOJR ÜZENETE:

>>> Egyetlen dolgot kellene megváltoztatni Magyarországon: a magyar embereket.

Szerintem is! Faragjunk beloluk amerikaiakat. Ezt meg senki nem probalta ki a tortenelem folyaman...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-12 15:42   
Kedves picassojr,
azt írod:
"Egyetlen dolgot kellene megváltoztatni Magyarországon: a magyar embereket."
Nem túlzás ez?

Más: tudtommal majdnem minden ország arra használja a felnőttképzést, hogy eltakarja a munkanélküliséget.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-12 14:14   
PICASSOJR ÜZENETE:

2007-03-12 07:22, egyedls:

Ebben a témában biztosan nincs igazad! Én 1992. óta dolgozom a honi felnőttképzésben és a szakértői névjegyzékben 6 szakterületen szerepelek, tehát igazán közelről látom a dolgokat.

Biztosan igazam van, ezt bizonyítja a mindennapi élet.
A fiatalok 25-28 éves korukig nem kezdik el a munkát, és ez a határidő csak tolódik tovább. Nem dolgozom ezen a téren, mégis egy csokor olyan embert tudok mutatni, akik példák erre. Van olyan aki 35 éves (!) van 2 nyelvvizsgája, és 5-6 szakmája, és még nem volt munkahelye.
Pontosan tudom, hogy a képzés teljesen céltalan, és az kapja meg a támogatást aki éppen jókor volt jó helyen a céljaitól, és előmenetelétől függetlenül.
Egy kicsit sem mérlegelnek, hogy az amit a köz befektet vajon jó helyen lesz, avagy megy a fiókba a többi papír mellé.

"...akinek lehetősége van tanulni az tanuljon..." Könnyű ezt kijelenteni, de az előbb általam leírtak miatt az egyén nem tudja eldönteni, mit tanuljon, mert a munkaerőpiac igénye az elsődleges! Remélem, érthető?

Az "egyén" ragadjon meg mindent amivel fejlesztheti a tudását mert "a világ jobbá tételének legjobb módja önmagunk kiművelése"
Olyan nincs hogy egy idegen nyelv ne legyen hasznosítható ha valaki valóban meg akarja tanulni és nem csak az azidőre járó támogatásért vesz részt rajta, mint egy barátom nyelvtanfolyamán az építész+ügyvédi diplomával rendelkező 48 éves fazon aki nyíltan dicsekedett, hogy 20-50.000 forint az óradíja, és letojja az egészet, meg be sem járt csak elfoglalta egy olyan helyét aki valóban tanulni akart volna, azért, mert arra az időre a teljes magánpraxisa adómentes, sőt még kap is havi 36.000-et.

A tiédhez hasonló együttérzés-, szolidáris szemlélet- és humanitás deficit megakadályozza a tisztánlátást, és pl. ebben a szakmában téged alkalmatlanná tenne az érdemi munkára!

Ha már itt tartunk, igaz nem őriztunk eggyütt libát, de valahonnan mégis nagyon ismerhetsz engem, ha ilyen határozott véleményed van rólam, hát cserébe megosztom én is az enyémet:

Az olyan emberek mint Te 90% ban feleslegesek, mert nem közvetítő feladata mindenkinek munkát keresni, hanem az egyéné, és ha sokkal kevesebben lennétek (annyian amennyi szükséges, és azok is látnák a valós helyzetet), akkor nekünk, akik termelő munkát végzünk, nem kellene ilyen magas adókat fizetnünk, hogy eltartsunk titeket, és mikor munkahely nélkül maradunk lenne némi tartalékunk, amit újabb állás keresésére fordíthatunk.
Ha te is elmennél valóban dolgozni, és nem egy íróasztal mögül elemezgetnéd a "6 szaknévsoroddal" pöffeszkedve, akkor hamar rájönnél, hogy a valóság egészen más mint amit ti ott hisztek.

Persze elnézést kérek a személyeskedésért, de azt hiszem senkinek nincs joga kioktatni mást akiről azt sem tudja eszik vagy isszák.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-12 14:14   
INNEN:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4565&forum=75&245

Előzmények: 2007-03-11 17:46, picassojr üzenete.

EGYEDL ÜZENETE:

2007-03-11 17:46, picassojr:

"Az ugynevezett felnőttképzéssel csak takargatják a munkanélküliséget"...

Ebben a témában biztosan nincs igazad! Én 1992. óta dolgozom a honi felnőttképzésben és a szakértői névjegyzékben 6 szakterületen szerepelek, tehát igazán közelről látom a dolgokat. A tiédhez hasonló együttérzés-, szolidáris szemlélet- és humanitás deficit megakadályozza a tisztánlátást, és pl. ebben a szakmában téged alkalmatlanná tenne az érdemi munkára!

"...akinek lehetősége van tanulni az tanuljon..." Könnyű ezt kijelenteni, de az előbb általam leírtak miatt az egyén nem tudja eldönteni, mit tanuljon, mert a munkaerőpiac igénye az elsődleges! Remélem, érthető?
Elnézést a személyeskedésért

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-12 14:11   
PICASSOJR ÜZENETE:

Egyetlen dolgot kellene megváltoztatni Magyarországon: a magyar embereket.
Nélkülük sokkal gördülékenyebben menne minden, ugyanis foghatjuk itt a rómaiaktól kezdve a tatárokon és a törökökön át az oroszokig mindenkire ami itt folyik, csak éppen egy sem igaz.
A magyart azóta eszi a penész mióta a történelem jegyzi őket, és azóta húz szét, és ellenségeskedik.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó